Keresés

Részletes keresés

adopt29 Creative Commons License 2009.05.15 0 0 4468
Stahl Judit new york-i sajttortája isteni,csak úgy ötlet gyanánt mondom,ha valaki kedvet kapna hozzá,én málnaszósszal tálaltam,fantasztikus.
Zitka Creative Commons License 2009.04.28 0 0 4467

mondhatta volna azt is, hogy "bekaramellizálja..." :-)))))

 

(lsd. még lacibácsi "betálaljuk" )

Előzmény: rubintocska (4466)
rubintocska Creative Commons License 2009.04.28 0 0 4466
Aszonta Juci: "kicsit megkaramellizáljuk az olajon a hagymát" :D
szepyke Creative Commons License 2009.04.19 0 0 4465

Megcsináltam a Sába királynője tortát.

 

Képeket, és megjegyzéseket megtaláljátok itt:

 

http://szepsegtar.blogspot.com/search/label/S%C3%A1ba%20kir%C3%A1lyn%C5%91je%20torta

szepyke Creative Commons License 2009.04.05 0 0 4464
Köszönöm!!!!
Előzmény: Tereza (4463)
Tereza Creative Commons License 2009.04.05 0 0 4463
Előzmény: szepyke (4462)
szepyke Creative Commons License 2009.04.05 0 0 4462

Sziasztok!
Gondolom, hogy holnap már az oldalon lesz a Sába királynő tortájának a receptje, de ha valaki leírta, vagy valahol már megjelenet, megtenné, hogy beírja nekem? Jól nézett ki, bár a pisztácia horror drága, de hátha...

 

Előre is köszönöm!!

 

szepy

Zitka Creative Commons License 2009.03.28 0 0 4461
Én igazán nem vagyok lusta nekiállni egy _különleges_ sütinek, és nem bánom, ha macerás, sokáig tart... No de ez - végeredményében - nem sokban különbözik egy jó almáspitétől... És ahhoz is csinálhatsz karamellszószt. :-)
Előzmény: komórka (4460)
komórka Creative Commons License 2009.03.28 0 0 4460
Kösz!
Szerintem maradok a hagyományos almáspiténél. Maximum karamell öntettel, de ez a kalács rakosgatás nem a legjobb! Persze ez is szubjektiv vélemény
Előzmény: Zitka (4459)
Zitka Creative Commons License 2009.03.28 0 0 4459

Megnézheted itt:

http://webcast.tv2.hu/dynamic/index.php?m=video&video_id=392318

 

Szerintem ahhoz képest, hogy nem egy különleges dolog, elég macerás... de szigorúan szerintem. :-)

Előzmény: komórka (4457)
ágika1 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 4458
Itthagyott a kertész a szakács és az inas is. Maradok a máglyarakásnál. :))) 
Előzmény: komórka (4457)
komórka Creative Commons License 2009.03.27 0 0 4457
Ezt találtam a honlapon. Ha valaki megcsinálta, szóljon (vagy látta?) mert igen kacifántosnak tünt!

Obama almás süteménye

Hozzávaló a töltelékhez:
1 kg alma
10 dkg vaj
20 dkg cukor
2 tojássárgája
1 vaníliarúd
1 citrom reszelt héja
Hozzávaló a külső réteghez:
2 csomag forma kalács (kb. 25 centi hosszú)
10 dkg olvasztott, kihűlt vaj
1 tojás
Hozzávaló az almás karamell szószhoz:
1 nagy alma
1 kávéskanál citromlé
¼ kávéskanál örölt fahéj
30 dkg cukor
¾ dl víz
1 evőkanál keményítőszörp (pl. Tescoban is kapható Golden Syrup)
10 dkg vaj
2 dl habtejszín
Hozzávaló a forma előkészítéséhez:
2 dkg olvasztott, kihűlt vaj
2 dkg cukor
Előmelegítjük a sütőt 190fokra (ez gázsütőn 5-ös fokozat) és magunk mellé készítünk 6 db 8 centi átmérőjű, 1,5 dl űrtartalmű kis kerámia tálkát.
Aztán egyik csomag szikkadt kalácsból levágunk 12 darab, fél centi vékony szeletet, a maradék kalácsot félre tesszük. A levágott szeleteket magunk mellé tesszük és hat szeletből kivágunk egy-egy körlapot egy 7,5 centi átmérőjű pogácsaszaggató segítségével. A másik hat kalács szeletből pedig egy 8 centi átmérőjű fánkszaggató segítségével készítünk körlapokat.
Elővesszük a másik forma kalácsot, ezt úgy tesszük magunk elé, hogy hozzánk legközelebb a kalács keskeny oldala legyen. Ekkor a kalács egyik széléről hosszában vékonyan levágjuk a héját, majd ügyesen tovább szeleteljük úgy, hogy hat darab ½ centi vékony, hosszú kalácscsíkot kapjunk. Az így kapott kalács csíkokról levágjuk a szélüket úgy, hogy egy kb. 24 x 4 centis csík maradjon. Az egyes csíkok egyik végét pedig 1 centi szélesen haránt irányban bevágjuk. Ezzel el is készültünk a sütemény burkolatának előkészítésével.
Ha a kerámia formák minden oldalára megtaláltuk és kialakítottuk a megfelelő alakú szeleteket, a kalács darabokat a formákban való elhelyezkedés szerint szétterítjük magunk mellé egy sütőpapírra. A formák belsejét olvadt, kihűlt vajjal kikenjük, majd pár percre hűtőbe tesszük őket, és ha a vaj megdermedt bennük, cukorral vékonyan behintjük a formák belsejét, pont úgy, mintha kiliszteznénk. A kalács csíkokat és körlapokat mindkét oldalukon megkenjük olvasztott vajjal, és akkor most burkolunk: beterítjük a formák alját a kisebbik kalács-korongokkal, majd ügyesen egy-egy kalács csíkkal kibéleljük a formák oldalát is. A burkolásnál fontos, hogy a kalács-korongok és a csíkok között, lehetőleg ne maradjon rés és az is, hogy jól oda tapadjanak a formához. Az édesség tetejére kerülő korongokat még békén hagyjuk. Az egész tojást villával enyhén felverjük, s a felvert tojással vékonyan megfestjük a formákban várakozó kalács darabokat. Ezután a formákat betesszük a sütőbe és 10 perc alatt elősütjük benne a kalács-burkokat. Ha kész kiszedjük, kihűtjük.
Elkészítjük az almás tölteléket. Az almát meghámozzuk, és 1 centi vékonyan felszeleteljük. A vajat mérsékelt lángon megolvasztjuk egy 28 centi átmérőjű serpenyőben, hozzászórjuk a cukrot, és addig kevergetjük, amíg fel nem olvad a vajban. Ekkor hozzáforgatjuk az almaszeleteket és a gyümölcsöt fedő alatt néha megkeverve puhára pároljuk. A puha almát fedő nélkül tovább főzzük nagy lángon, amíg a körülötte rotyogó vajas-cukros léből sötétbarna karamell nem lesz: ez lehet 10 perc, de 20 is. Attól függ, mennyi levet engedett párolás közben az alma. A megpárolt, karamellizált almát átöntjük egy nagy keverőtálba, és kihűtjük, majd botmixerrel összepürésítjük. Robotgéppel hozzákeverjük a tojássárgáját, a vaníliarúd kikapargatott belsejét és a reszelt citromhéjat. Ez lesz a töltelék, amelyet belekanalazunk az elősütött kalács-burkokba.
A félretett kalács-korongokkal résmentesen beterítjük a tölteléket, és a kalácskalapokat jól rányomkodjuk a formákra. Ezután az édességek tetejét vékonyan megkenjük felvert tojással, és 30 perc alatt megsütjük. A sütés második 15 percében alufóliával letakarva sütjük az édességet, nehogy túlpiruljon, de az alufóliát csak buggyosan szabad rátenni, nem ragadjon az édessége tetejéhez. Tálalás előtt várunk néhány percet, hogy a forró édesség kicsit lehűljön, aztán a kerámia tálkákat kifordítjuk egy-egy tányérra, és almás karamell-szósszal kínáljuk.
A karamelles szószt nyugodtan elkészíthetjük, miközben sül az édesség. Az almát megpucoljuk és ici-pici darabkákra kockázzuk. Megcsöpögtetjük kevés citromlével, majd 2 dkg vajon, 2 dkg cukorral és az őrölt fahéjjal együtt kevergetve puhára pároljuk egy kis serpenyőben. A többi cukrot, a vizet és a keményítő szörpöt összekeverjük egy vastag aljú, kb. 24 centi átmérőjű lábosban. Ezután mérsékelt és nagy láng közti fokozaton kb. 10 percig főzzük, de kevergetés nélkül, hogy sötét barna karamell legyen belőle. Ha ez megvan, lejjebb csavarjuk a lángot, hátrébb lépünk a karamelltől, és hozzá adjuk a maradék vajat meg a tejszínt: vigyázat, fröcskölni fog. Miután lecsitult a fröcskölés, fakanállal kicsit kevergetjük a mártást, hogy sima legyen, majd belevegyítjük a párolt almát.
TTNora Creative Commons License 2009.03.25 0 0 4456
nincs mit, gyorsan ment
Előzmény: edinacs2 (4455)
edinacs2 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 4455
Nagyon köszönöm, hogy begépelted. Azt hiszem, ez lesz a hétvégi desszert.
Előzmény: TTNora (4452)
edinacs2 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 4454
Köszi. Hát ez az a könyv, amit már nem vettem meg egy rakat pénzért, mert mindegyikben csak 4-5 recept jön be nekünk. És már tele a polc ilyen könyvekkel.
Előzmény: mokusleqvar (4451)
edinacs2 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 4453
Köszi! Nekem is. De nem jártam vele sikerrel.
Előzmény: Zitka (4450)
TTNora Creative Commons License 2009.03.25 0 0 4452

Itthon vagyok, előkaptam a könyvet (gyors muffinok):

 

Előmelegítjük a sütőt (175 fok), kibéleljük a formát.

 

2 evőkanál forró vízben feloldunk 1 evőkanál neszkávét.

20 dkb lisztet összekeverünk 1 púpos kávéskanál sütőporral, csipet sóval,  félretesszük.

Robotgéppel összedolgozunk 5 dkg puha vajat 15 dkg cukorral, 2 evőkanál mézzel, 1 tojással. Ehhez hozzákeverjük 3-4 részletben a sütőporos lisztet, a kávét, 1 dl tejet. alacsony fokozaton keverjük, hogy alaposan elvegyüljön.

 

beleadagoljuk a formába, 20 perc alatt megsütjük.

 

Hideg 1 dl tejszínt habbá verünk, 25 dkg mascarponet simára dolgozzuk 4 evőkanál cukrozott, sűrített, tubusos tejjel.  Óvatosan beleforgatjuk a habbá vert tejszínt.

Csillagcsöves nyomózsákba töltjük.

 

6 evőkanál kávélikőrt és 6 evőkanál mandula ízű likőrt összekeverjük.

 

A muffinokat kiemeljük a formából és simára vágjuk a tetejüket.  MIndegyiket "belepusziltatjuk" a likőrbe, habzsákból nyomunk rá a krémből és teaszűrőn keresztül kakaószórjuk.

 

Hmm, mire leírtam, megkívántam én is.. megyek elkészítem ebédre!

 

 

Előzmény: edinacs2 (4449)
mokusleqvar Creative Commons License 2009.03.24 0 0 4451
A Gyors muffinok c. könyvben benne van, ha lesz egy is időm, beírom.
Előzmény: edinacs2 (4449)
Zitka Creative Commons License 2009.03.24 0 0 4450

Legjobb barátnőm, a gugli :-) sajnos Stahl receptet nem lát...

 

Itt egy NLC-s, addig is...

http://www.nlcafe.hu/gasztro/20081215/tiramisu_muffin/

Előzmény: edinacs2 (4449)
edinacs2 Creative Commons License 2009.03.24 0 0 4449
Kedves fórumozók!

MA hallottam a Sláger Rádióban Judittól a Tiramisu muffint. Sajnos vezettem, így a receptre nem nagyon tudtam figyelni. Nincs meg valakinek?

Köszönöm!

Edina
Zitka Creative Commons License 2009.03.23 0 0 4448

Köszönöm szépen! :-)

 

Asszem, ezt muszáj lesz megcsinálni a héten....

Előzmény: chilii (4447)
chilii Creative Commons License 2009.03.23 0 0 4447

Perzsa rizses csirke pisztáciával és gránátalmával

Hozzávaló a rizshez:
10 szem kardamom
1 púpos kávéskanál koriandermag
1 nagy fej vöröshagyma, megreszelve
2 evőkanál olaj
só és frissen őrölt bors
1 hosszú fahéjrúd
25 dkg basmati rizs
0,5 dl víz
10 dkg natúr pisztácia

Hozzávaló a csirkéhez:
60 dkg csirkemellfilé, ijjnyi csíkokra vágva
só és frissen őrölt bors
0,5 dl olaj
5 dkg vaj
4 evőkanál sűrített paradicsomlé
1,5 dl víz
1 púpos kávéskanál őrölt fahéj

Hozzávaló a tálaláshoz:
1 gránátalma
4 evőkanál friss, apróra vágott korianderzöld




A rizshez a kardamomokat kibontjuk a hüvelyeikből, a koriandermagot mozsárban finom porrá törjük. Ezután a hagymát, némi sóval-borssal, mérsékelt tűzön, lefedve, de néha megkeverve üvegesre pároljuk az olajon egy kb. 14 centi átmérőjű, 1,5-2 literes fazékban. Hozzáadjuk a kardamomot, a koriandert és a fahéjat, és fedő nélkül 1 percig kevergetjük.

A fűszeres hagymához hozzászórjuk a rizst, és megint kevergetjük, kb. 2-3 percet: így a rízs átveszi a hagyma és a fűszerek ízét, valamint kicsit áttetszővé válik. Most hozzáöntjük a vizet, megsózzuk, nagy lángon felforraljuk, majd takaréklángon lefedeve, de néha megkeverve tökéletesen puhára főzzük a rizs kb. 10 perc alatt. Ha kész, lefedve hagyjuk.

Eközben haladunk tovább. A natúr pisztáciát, egy minél nagyobb, száraz teflon serpenyőben mérsékelt tűzön kevergetve addig pirítjuk, hogy illítos legyen. Majd ha kihűlt, kifejezetten durvára őröljük. A gárnátalmát megpucoljuk: félbe vágjuk, majd gumikesztyűs kézzel kibontjuk belőle a magjait.

A csirkecsíkokat megsózzuk-megborsozzuk és három adagra osztve, mérsékelt tűzön pár perc alatt megsütjük őket a vaj-olaj keverékén egy 24 centi átmérőjű teflonserpenyőben. A vajból és az olajból mindig csak 1/3-1/3 adagot használunk egy-egy adag csirkecsík sütéséhez, és a sütések között a serpenyőt papírtörlő segítségével óvatosan szárazra töröljük. (Pocsékolásnak tűnhet, tudom, de így biztosan nem égett vaj-olaj keverékében sütögetünk majd.)

Miutánmegsült az összes csirkecsík, visszapakoljuk őket a serepnyőbe. A sűrített paradicsomot elkeverjük a vízzel és az őrölt fahéjjal, majd mérsékelt tűzön 1 perces kevergetéssel összefőzzük a csíkokat a fahéjjal paradicsom szósszal.

A puha rizsből kivesszük a fűszereket, s helyettük hozzákeverjük a pisztáciát meg a gránátalma magjait.

Tálaláskor a rízst elosztjuk formás kupacokban 4 tányéron, kicsit bemélyítjük a kupacok belsejét, majd ide a mélyedésekbe igazságos arányban csirkecsíkokazt halmozunk. Végül mindegyik adag ételt megszórjuk egy-egy evőkanál friss korianderzölddel.
Előzmény: Zitka (4446)
Zitka Creative Commons License 2009.03.22 0 0 4446

Úgy látom, csupa új dolgok voltak a mai adásban.

 

Sajnos a receptek még nincsenek fenn. Az a perzsa rizses hús nagyon ínycsiklandónak tűnt...

 

Ha valaki hamarabb észreveszi a receptet, ugye felteszi ide is? :-)

bali777 Creative Commons License 2009.02.22 0 0 4445
BOCSI BOCSI BOCSI mindenkitől!!!!Én tényleg nem akartam bunkónak tűnni, csak tényleg siettem még 1 x elnézést nem vagyok én ilyen abszolult,jah és köszi a linket azt hiszem megtaláltam,én sem ülök egész nap a gép előtt csak most épp beteg vagyok ,amúgy megf suliba járok még szóval még 1x és utoljára 1 NAGYON NAGY BOCSI MINDENKITŐL AKIT MEGBÁNTOTTAM SORRY BALI!!!!!!!!!!!
Chimney Creative Commons License 2009.02.22 0 0 4444

Nnnna akkor:

-kérdeztél valamit, senki nem válaszolt, erre elkezdtél kiabálni.....itt senki nem  ül éjjel-nappal a gép elött azért, hogy a hozzád hasonlóknak segítsen.Ha ráérünk segítünk, de a stílusod kritikán aluli!

-ha kérdezel valamit, abban benne van, hogy senki nem válaszol.....ezen meg lehet sértődni,de fikázni, hisztizni nem túl elegáns.

-kerestem én is neked receptet.......semmi reakció

-úgy nehéz valakinek segíteni,hogy SEMMI mást nem tud az ételről, csak azt, hogy pulykából készült.Csak Judit receptjei között is van több száz.

Ezeket pont azért írtam le, hogy tanulj belőle.

Ha más helyre is regisztrálsz és ott is ezt a stílust fogod előadni,ne csodálkozz, ha nem válaszolnak.

A helyes reakciód az kellett volna, hogy legyen...bocsánat nagyon siettem, szükségem lett volna a receptre, de ezzel a modorral azt érted el, hogy ilyen reakciókat váltott ki az emberekből.

 

Előzmény: bali777 (4441)
Shalina Creative Commons License 2009.02.20 0 0 4443

Felesleges ez a hangnem, mellesleg benne van a hozzászólásában, szépen aláhúzva, mint link, csak rá kellett volna kattintani arra, hogy "pl. ezt." Állítólag nem először ülsz a net előtt...

 

Shal

Előzmény: bali777 (4435)
Zitka Creative Commons License 2009.02.20 0 0 4442

Utolsó hozzászólásom a témában..

 

http://www.google.hu/search?hl=hu&q=stahl+pulykacs%C3%ADkok&btnG=Google+keres%C3%A9s&meta=&aq=f&oq=

 

Csak egyszerűen beírtam a google-ba azt a két szót, ami a legelső hozzászólásodban szerepelt. És lám, ott van,  a második találat...!

 

Szóval hátrébb az agarakkal...! Ha bénán google-zol (véletlenül sem guglizol ;-) ), ne rajtunk akard leverni....

 

Előzmény: bali777 (4441)
bali777 Creative Commons License 2009.02.20 0 0 4441
Elősször is tudok helyessen írni,csak mindig sietek ke fe te meg jobban tennéd ha nem szólnál be mert tudtommal semmi közöd nincs hozzá,már nem azért a 20 fillérért,és nem vagyok elmebeteg,jah és megmondjam mit használok? Googlet nem guglit heh,nem arról van szó hogy nem találtam pulykamellből recepteket,hanem azt nem találtam amit a Judit főzött,vagyis nem emlékszem rá, bíztam benne, hogy valaki segít, de látom tévedtem tiszta ártatlanul megkérdeztem valamit nos egyből beszólnak hát nos még hogy én vagyok a bunkó,elég szomorú, hogy erre az oldalra ilyen emberek látogatnak, tegnap előtt regisztráltam mondom hátha tudnak segítteni ,de ááá felesleges volt, bocsi, hogy zavartam ezt a nagy inteligens társaságot na Pá mindenkinek!!!!!!!
mokusleqvar Creative Commons License 2009.02.20 0 0 4440
a te helyesírásodon is jókat lehet derülni, ha már itt tartunk.
Előzmény: bali777 (4437)
ke_fe Creative Commons License 2009.02.20 0 0 4439

Bevettek a netet a bolondokhazaba?

Ki ez az elmebeteg?

Előzmény: bali777 (4437)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!