Keresés

Részletes keresés

triplaharom Creative Commons License 10 perce 0 0 156799

De még te sem.

Előzmény: Már_nem_Laposch_Matschka (156794)
Rollei Creative Commons License 1,5 órája 0 0 156798

Szólhattál volna, hogy te is leírod, akkor nem veszkődtem volna az esszémmel. :-))

Előzmény: PETYUS (156795)
Rollei Creative Commons License 1,5 órája 0 0 156797

A diakeretező, már a régifajta nagyon egyszerűen működött. Mivel a hőskorban még nem nagyon volt előre gyártott diakeret, vagy legalábbis drágán, két, többnyire 5x5 üveglap közé fogták be a filmet. Esetleg lehetett más méretet is használni, a filmtől és a vetítőtől függően.

 

A keretezés elég egyszerű, de odafigyelős volt, kellett hozzá a film, két üveg, maszk, illetve ragasztószalag. A maszkkal kitakarta a dolgozó a képkocka szélét, aztán beillesztette a két üveglap közé. A maszkot a film, azaz a hordozó felőli oldalra kellett rakni, hogy tartson egy kis távolságot az üvegtől, ne alakuljon ki newtongyűrű, amikor melegedett a film a vetítésnél, és hozzáért az üveghez.

 

Amikor össze volt passzítva a szendvics, akkor jutott szerephez a keretező, ami lényegében megtartotta az egészet, amíg ragasztószalaggal körbe ragasztották. A keretező egyébként faék bonyolultságú szerkezet, volt két pofa, valami rugalmas anyaggal bevonva, hogy ne karcolja az üveget. Illetve az egyik irányból csavarmenettel lehetett megszorítani, esetleg rugóerő tartotta meg a cuccot. A pofák elforogtak, így amikor a ragasztószalaggal vacakoltál, akkor a hossztengely körül forgott a szendvics, hogy kézre essen a ragasztott szél.

 

Persze az előregyártott keret lényegesen egyszerűbb volt, de azért szívni azzal is lehetett, volt amelyikkel nagyon pontosan kellett méretre vágni, volt amelyik nem tartotta jól a filmet, gyűrűsödött, ilyesmi.

 

A felrakott ( Index Fórum ) szerkezet, ami a polémiát elindította, azért nem lehet diakeretező, mert annál nincs meg a két szorító pofa, illetve nem látom a lehetőségét annak, hogy a két pofa közül az egyik annyira elmozduljon, hogy az üvegeket kényelmesen be lehessen közéjük rakni. Inkább valami spulni lehetett. Persze könnyen lehet, hogy majd érkezik valaki, aki Mekka felé fordulva háromszor megesküszik rá, hogy márpedig az diakeretező  - hát úgy is jó. :-)   

Előzmény: heted7 (156770)
PETYUS Creative Commons License 2 órája 0 3 156796

> Mégis, olyan az egész, mint egy ovis csoport ...

 

Ebben nincs semmi meglepő. Idős korban a később tanult viselkedésformák épülnek le hamarabb, a kisgyerekkori bevésődések tartósabbak.

Előzmény: heted7 (156770)
PETYUS Creative Commons License 2 órája 0 0 156795

Az a diakeretező a nagyüvegű eljáráshoz való. Nincs előregyártott diakeret, hanem két darab 5*5 cm-es üveglap van, meg egy maszkolópapír 18*24 mm-es, vagy 24*36 mm-es ablakkal. A filmkockát be kell helyezni a maszkolópapírba, azt az üveglapok közé, ezt így együtt a készülék pofái közé, és körbe kell ragasztani ragasztószalaggal.

Előzmény: heted7 (156770)
Már_nem_Laposch_Matschka Creative Commons License 3 órája -2 4 156794

Te itt nem diktálhatsz. Vagy talán te vagy itt a moderátor? Még a topiknyitónak sincs semmivel több joga, mint akárki másnak, aki ideír.

Ezt is tessék tudomásulvenni...

Előzmény: Hun G (156793)
Hun G Creative Commons License 3 órája -3 4 156793

rainman úr és a hozáhasonló forumtársak szives figyelmébe ajánlom,mi az általánosvélemény rólatok,és mittesztek a topikkal..

Nektekköszönhetö ha mindenki menekül,kibirja ezt a légkört ,csak b@szogatás más forumtársakat,nem ideillö téma,megfejtés,konstruktiv hozzászólás valamihez részetekröl alig található..szemtelen ,sértö,személyeskedö hozzászólás viszont "dögivel"..

idézetek:

1)"Néha még olvasgatok itt. Bár már nagyon nincs mit. Kár ezért a topikért!"

2)"Azt nem értem, hogy miért jó a topiktársaknak, hogy egymást marcangolják"

az idézetekkel egyetért  bizonyosan triplaharom úr és szerénységem is...

kicsit gondolkozzatok  (mégha nehezetekre is esik)4 törzstag (aki konkrétan jelezte ez idáig)elitélbenneteket ,és felelössétesz a topi haldoklik..

Moderációs alapelvek:

különösen tiltott:1.1. H. A szándékosan akadályozó ("témaromboló") és zavaróan témán kívüli ("offtopik") hozzászólások..szóval eheztartsátok magatokat..

üdv.uraim..

 

 

Nyaky Z. Creative Commons License 3 órája -3 0 156792

Ezt sem nehezebb dekódolni, mint a topikban többek szerint normális, elfogadható, a magyar nyelv szabályait sárbatipró hozzánkszólast. 

Előzmény: triplaharom (156790)
simsondömper Creative Commons License 4 órája 0 2 156791

Néha még olvasgatok itt. Bár már nagyon nincs mit. Kár ezért a topikért!

triplaharom Creative Commons License 4 órája -1 0 156790

Bravó !

Előzmény: Nyaky Z. (156789)
Nyaky Z. Creative Commons License 4 órája -4 1 156789

hülyeségket kérdezel, vagy spanifer Bakonybaradla-felső wasúti megál ló, kérem csatolják beja tízezer méter utazómagasságon tilos a dohányzás, babos tőkfözelékett kérek egy újságot Pirike de jól néz ki a fene ez akkor holnap még itt lesz ez vagy takitonö lesz a kecske szőre miatt Lajos bácsi és Lajos néni szerepelt a tévében és most furunkulus nőt a pálmafa tetején az ufóelhárító radaron ma muk uz amende ergyavo vógyi

Előzmény: heted7 (156775)
Qqberci Creative Commons License 10 órája -1 0 156788

Előzmény: heted7 (156787)
heted7 Creative Commons License 10 órája 0 0 156787

Az úgy más...

Előzmény: Qqberci (156785)
heted7 Creative Commons License 10 órája 0 0 156786
Előzmény: Qqberci (156784)
Qqberci Creative Commons License 10 órája 0 0 156785

Az EP sorozat a BHG első elektronikus vezérlésű analóg központcsaládja volt...

Előzmény: heted7 (156782)
Qqberci Creative Commons License 10 órája 0 0 156784

Nem, 8085 volt benne. A fejlesztője, Marika még aktív (még csak 91 éves), a napokban beszéltem vele...

Előzmény: heted7 (156782)
Qqberci Creative Commons License 10 órája 0 1 156783

A "fijjugg" az két "g"...

Előzmény: heted7 (156780)
heted7 Creative Commons License 10 órája 0 0 156782

Az EP Az enterprise? Abban Z80 volt, nem?

Előzmény: Qqberci (156779)
Qqberci Creative Commons License 10 órája 0 0 156781

Csak mint a Kvarclovag...

Előzmény: heted7 (156780)
heted7 Creative Commons License 10 órája 0 0 156780

Keress ezekben

https://mek.oszk.hu/01200/01268/01268.htm

https://mek.oszk.hu/01000/01029/01029.htm

a "fijjug" szóra és talán rájössz. Részemről lezártam a témát. Azért gondolkodjatok el kicsit.

Előzmény: rainman (156778)
Qqberci Creative Commons License 10 órája 0 0 156779

Off:

 

Találtunk egy kiürítésre szánt épületben egy teljesen jó állapotú  EP128-at. Még az első generációból volt, ahol - az embargó miatt - az INTEL 8085-öt TTL IC-kből összerakták két kártyán. Megszerveztük a kimentését, aztán hét végén jött egy markoló, kitépte a helyéből bele egy konténerbe és ez lett a vége egy ipartörténeti relikviának...

 

Előzmény: rainman (156777)
rainman Creative Commons License 10 órája 0 0 156778

Ki is beszél Rejtő Jenősen? 

ha már ellentétbe állítottad akárkivel?L

Előzmény: heted7 (156775)
rainman Creative Commons License 10 órája -3 4 156777

Én nem szeretek nyökögést olvasni. A közzétevő alkamazkodjon a nyelvhelyességhez, ha kérhetném. De hát ez túl nehéz egyeseknek.
Tudna Ő helyesen is írni, de kitalált magának egy ö-ző profilt. azt viszi. fárasztó, irritáló.....

Előzmény: heted7 (156775)
rainman Creative Commons License 10 órája 0 0 156776

mesélj, mi a bajod.

Előzmény: rainman (156774)
heted7 Creative Commons License 11 órája 0 3 156775

Azt nem értem, hogy miért jó a topiktársaknak, hogy egymást marcangolják, ahelyett, hogy túltennék magukat azon, hogy az egyik szeret ö betűt használni, a másik meg úgy ír mint a Rejtő Török Szultánja. Ettől még lehetne jókat beszélgetni, izgalmas feladványokat játszani.

Előzmény: rainman (156774)
rainman Creative Commons License 11 órája -3 0 156774

Mit  nem értesz? Magyarázzam, vagy megérted magadtól. ?

Előzmény: heted7 (156770)
rainman Creative Commons License 11 órája 0 1 156773

volna itten, szerszámok....
De nem érdemesek arra, hogy ide betegyem. Egyszerű érbekötő szerszámok,  a telefóniából, mint siemens, BHG-Ericcson, massori, Quante, de itt felejtős, a kutyát nem érdekli.
Nekem az életem volt. de felejtős ittenség.....
Ide lópata körömfaragó kés kell, vagy az atomabszorciós spekrofotométer...

Előzmény: heted7 (156770)
rainman Creative Commons License 11 órája 0 0 156772

Ilyen volt ez eredetileg. aztán lett, ami lett...

Előzmény: heted7 (156770)
rainman Creative Commons License 11 órája -1 0 156771

de írd ide tán még egyszer, hogy egyértelmű legyen...

Hogy senki ne értse félre....

Előzmény: triplaharom (156769)
heted7 Creative Commons License 11 órája 0 3 156770

Én nem értem ezt a topikot.

 

Itt ha jól sejtem, többségében nyugdíjas, vagy korban ahhoz közeli emberek vannak. Mégis, olyan az egész, mint egy ovis csoport, amiből kiment az óvónő tíz percre, és elszabadult a pokol. Nem is nagyon szóltam bele, mert ha titeket ez tesz boldoggá, csináljátok, bár épp boldognak nem tűnik a többség.

 

Én viszont azért jönnék ide, hogy érdekes feladványokról beszéljünk. (Pl. az arról diakeretezőről el sem tudom képzelni, hogyan segít a diakeretezésben.) Így viszont oldalakon keresztül kell görgetni a civakodásotokat, míg látok valami érdemi bejegyzést. Nem lehetne, hogy nyittok egy "Mi ez a szerkezet? (kiment az óvó néni)" topikot, ezeket oda írjátok, itt meg szerkezetekről beszélgetünk, amin nem annyira látszik, hogy mi is...

 

-----------------------------------------------------

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!