Keresés

Részletes keresés

ishikihe83 Creative Commons License 2018.11.27 -1 1 81

Olcsó repülőjegyek - https://search.jetradar.com aplikációval szoktam keresni, olcsóbban még nem találtam sehol máshol.

flower_77 Creative Commons License 2007.07.30 0 0 79

Szia!

 

Repülőjeggyel kapcsolatban tudom ajánlani a pelikánt. Fapados járatokat is kínál, és ami általában mindenkinél, jelen esetben nálad is a legfőbb célpont, hogy olcsó repülőjegyhez juss (illetékkel egyutt), szerintem itt sikerül találnod számodra testreszabott ajánlatot. Én már többször foglaltam rajtuk keresztül, és megerősíthetem, tényleg jó áraik vannak, én nagyon meg voltam elégedve. Böngészd át a kínálatukat, megéri!!!

 

www.pelikan.hu

Előzmény: rixus (51)
tjsz Creative Commons License 2005.07.29 0 0 77

Én spec. köszönöm a válaszaitokat. "Jó pap is holtig tanul".

 

Erről jut eszembe egy vicc: mi van a pap fejfájára kiirva ??? "Tanulmányait befejezte."  :)

Janos32 Creative Commons License 2005.07.29 0 0 76
Ezek szerint te is igy látod.
Köszönöm, hogy megerősítettél.
Előzmény: világutazó (74)
világutazó Creative Commons License 2005.07.29 0 0 75
Na, mire bekerült a hozzászólásom, addigra láttam, hogy szinte te is ugyanazt írtad le!!! :o) :o) :o)

Előzmény: Janos32 (73)
világutazó Creative Commons License 2005.07.29 0 0 74
Az illeték attól is függ, hogy egy társaságnak mennyi gépe landol az adott repülőtéren. Az easyjetnek nyilván jóval több gépe landol a Lutonon naponta (hetente is), mint a wizzairnek. Ezért kevesebb a easyjetnek a reptéri illetéke pl. a Lutonra.

Előzmény: tjsz (72)
Janos32 Creative Commons License 2005.07.29 0 0 73
Csakhogy időközben megtudtam valamit,ami alapján szerintem neked is világos lesz:
Az emlitett esetben csupán arról van szó, hogy az EasyJet naponta 50-60 járatot indit és fogad Luton repülőterén, míg a wizz csak 2-3 járatot. Ha jársz Lutonban észreveheted, hogy tulajdonképpen az egész reptér "narancssárga". Mivel az EZY igencsak tevékeny részese annak, hogy az a reptér ekkora forgalmat bonyolit két eset lehetséges : 1:Résztulajdonos a repülőteret üzemeltető cégben, 2:Mint a legnagyobb ügyfél sokkal kedvezőbb árakat kap mint a többiek.
Az eltérés ebből adódig többnyire.

Üzemanyag pótdíjat például nem mindenki fizettet az utassal. Példánknál maradva az EasyJet nem, a Wizz igen.

Igen, eleinte én is furcsálltam és szóvá tettem, mint te most. De figyeltem, érdeklődtem, kérdeztem, utána néztem és világos lett.
Előzmény: tjsz (72)
tjsz Creative Commons License 2005.07.29 0 0 72

Megtaláltam 2 régebbi hozzászólásodat egy másik fórumban ( http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9080771 )

 

 

 

Janos32 válasz | megnéz 2005.02.09 08:10:38 (5005)

Sziasztok!

Arra a hozzászólásra szeretnék reagálni, miszerint a légitársaságok "sunyítanak" az illetékekkel kapcsolatban.

Ez szerintem is így van,de könnyen le is ellenőrizhető. Pl a W6 Lutonra 6.500 HUF illetéket számol , az EZY csak 4.000 HuF-ot.

Egyébként szerintem jövő nyárra megfeleződik a low cost társaságok száma nálunk is.PL nem hiszem,hogy hosszú távon fenntartható lenne ennyi londoni és london környéki járat Budapestről.Ha ide számoljuk a Malév és a BA járatokat is, sűrűbben indul repülőgép Angliába mint volánbusz Érdre.

 

 

 

Janos32 válasz | megnéz 2005.02.09 21:28:51 (5017)

Igaz, de így a külömbség elég érezhető és sokan inkább ugyanarra az útvonalra az EZY-t választják a w6 helyett. PL: jövő héten utazom Lutonra EZY-vel.

Ugyanarra a napra ugyanakkor kerestem a járatot mindkét cégnél.

AZ EZY-nél 650 HUF volt a jegy ára, igy 2 személyre fullra 21.800-ra jött ki.

a W6-NÁL 0,00 HUF volt a jegy ára tehát ingyen volt, mégis 32.000 volt a végösszeg tehát 10.000-rel több. ez szerintem jelentős külömbség.És nem az illetékbe kellene beépiteni a hasznot, hanem nyiltan azt kiirni,hogy igen, nálunk a legolcsóbb jegy 5000 HUF. igy is olcsóbb mint a hagyományos és meglenne az utazóközönsége. De igy ott van az a kis hiba,hogy kummantanak...

 

 

 

Úgy tűnik régebben más volt a véleményed az illetékkel kapcsolatban........

Előzmény: Janos32 (70)
tjsz Creative Commons License 2005.07.29 0 0 71

Igazad van, az illeték fix. Sajnos az egyéb adók nem.

 

Bp.-ről a "Passenger Service Charge" mindig 3310 HUF & a "Security Tax" 870 HUF, Malmöből 660 HUF ill. 1120 HUF.

 

Viszont a "Passenger Facility Charge" és a "Fuel Surcharge" változik.  A "P.F.C." az mi?

Előzmény: Janos32 (70)
Janos32 Creative Commons License 2005.07.28 0 0 70
Nézd meg a "részletek"-et az adók és illetékeknél. Ott tételesen megnézheted, hogy mire mennyit kell fizetni. A wizz üzemanyag pótdijat is használ, azt saját belátása szerint változtathatja.
Elképzelhetőnek tartom, hogy "átlagot" számol azokon a repülőtereken, ahová egy nap többször repül.
Előzmény: tjsz (69)
tjsz Creative Commons License 2005.07.28 0 0 69

Ok, hiszek neked, de megjegyezném, hogy ha pl. wizzair-nél aug. 1-5-re foglalsz jegyet akkor a repülőtéri adók és illetékek 9670 ill. 9710 HUF, ugyanakkor mondjuk okt. 28-31-re 7390 ill. 9460 HUF. Ha a repülőtéri illeték fix - ahogy állítod - akkor ezek az értékek miért különböznek?

 

Egyébként függetlenül a (szerintem változó) illeték mértékétől használni fogom a fapadosokat továbbra is.

Előzmény: Janos32 (68)
Janos32 Creative Commons License 2005.07.28 0 0 68
Olyannal, hogy az illeték változik, még nem találkoztam (pedig hidd el, nem 1-2 alkalommal foglaltam és vásároltam).
A jegyár változhat, akár úgy is,hogy 1 személyre mondjuk 9.900, 2 személyre meg 21.900 - mivel csak 1 db 9900-as hely volt.
Szerintem ez egy meddő vita, mert adott a lehetőség : utazz mással.
Elég sokan vannak, akik eljutottak, Londonba, Berlinbe,Rómába, stb oda-vissza komplett mindennel 7-10ezer forintért. És itt ezen van a hangsúly.
Előzmény: tjsz (67)
tjsz Creative Commons License 2005.07.28 0 0 67

Sziasztok!

 

Nem értem, hogy ugyanarra a napra, ugyanarra a gépre változik/változhat a számlán nem tudom milyen néven szereplő illeték. Tehát mintha az illetékben lenne egy kis jegyár is. Innentől kezdve pedig hazugság az 1 Ft-os jegy. Vagy tévednék?

 

Üdv: Szabi

Janos32 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 65
Megmondanád mi ebben a mellébeszélés???
A vita azon kezdődött, hogy átverés-e az 1 Ft-os repjegy ! Nem. Mivel nem 1 Ft-os illetéket kináltak, hanem 1Ft-os repülőjegyet.
De hagyjuk, mert látom te azok közé az embertársaim közé tartozol, aki a kákán is csomót keres.
Előzmény: pannonbetyár (64)
pannonbetyár Creative Commons License 2005.07.25 0 0 64
Megint mellébeszélsz, úgyhogy ha megengeded, innentől mellőzlek.
Előzmény: Janos32 (62)
Janos32 Creative Commons License 2005.07.25 0 0 63
Még annyit : Egyik LowCost társasághoz sincs hivatalosan közöm, de rengeteget utatom, átlag hetente 2x és megnézem, hogy mikor mennyi pénzt fizetek ki, valamint tisztában vagyok egy légitársaság működésével (munkámból kifolyólag).
Előzmény: pannonbetyár (61)
Janos32 Creative Commons License 2005.07.25 0 0 62
Senkit nem hülyéztem le.
Egyszerűen nem ismerik a LowCost modellt és annak működését és mégis köpködnek.
Az indulási dijszabást leirtam a "hosszú" hozzászólásodban.
Ha megnyitod bármelyik lowcost foglalási oldalát és foglalsz, fizetés előtt kiirja azt az összeget amit le fog vonni a számládról. Akkor még nyugodtan rá lehet nyomni a "törlés" vagy a "vissza" gombra. És ki kell pipálni azt , hogy " A FUVAROZÁSI, DIJFIZETÉSI STB STB SZABÁLYOKAT ELOLVASTAM ÉS MEGÉRTETTEM".
Előzmény: pannonbetyár (61)
pannonbetyár Creative Commons License 2005.07.25 0 0 61

Sajnos ezt nekem nem fogod tudni megmagyarázni, mert alaposan mellébeszélsz.

Pontosan tudom, mi az repülőjegy és mi az hogy reptéri illeték,

hallottam már a kerozinpótlékról is

mondjuk azt nem tudom, hogy mi az az indulási díjszabás,

de akik itt a topikban az egyforintos jegy drágaságáról írtak, azok mind hülyék lennének?

Előzmény: Janos32 (60)
Janos32 Creative Commons License 2005.07.25 0 0 60
Értsd meg : sem a SKY sem más nem hirdethet akciót a reptéri illetékre, mert ahhoz SEMMI KÖZE. Te kifizeted neki, de ő továbbutalja a repteret üzemeltető cégnek.
A reklámban a REPÜLŐJEGYET hirdették 1 Forintért és AZ ANNYI IS VOLT.
Előzmény: pannonbetyár (56)
Janos32 Creative Commons License 2005.07.25 0 0 59
Fapadosnál NINCS OLYAN, hogy csak oda-vissza út. Lehet csak egy útra is foglalni. Ebben is különböznek a hagyományos társaságoktól, mert ott ha csak egy útra veszed, brutális árakat kapsz.
Minden reklámra oda van irva EGY ÚTRA ILLETÉKEK ÉS ADÓK NÉLKÜL.
Előzmény: pannonbetyár (57)
pannonbetyár Creative Commons License 2005.07.25 0 0 57

konkrétabban:

 

(idézlek)

Más : Láttam itt olyat, hogy az 1 Forintos jegy 53.000 HUF volt. Marhaság. Minek eteted ezzel az embereket????? Valószinűleg az ODA ÚT VOLT 1FT, a VISSZA ÚT KB 30.000 HUF. Csak meg kellett volna nézni, hogy mi van oda irva.

 

 

Az volt odaírva, hogy egyforintos repjegy.

Ha az egyforintos jegyet csak akkor veheted meg, ha megveszed a visszautat is 30e-ért, akkor máris hazudott a reklám, még akkor is, ha apró bötűkkel odaírta a plakát legaljára.

Előzmény: pannonbetyár (56)
pannonbetyár Creative Commons License 2005.07.25 0 0 56

Akit megsértettél, az meg is érdemli, de a félreértéseket nem sikerült sikerült tisztáznod.

Sajnos egyre több szolgáltató él az átverés eszközeivel, kiírva a reklámokba valami csaliösszeget, de mire kifizeted, amire ráharaptál, a többszörösét hagytad náluk.

 

Ha a SKY egyforintos repjegyet hirdetett, akkor csak az lett volna korrekt (jogszerű, szerződésszerű), ha egy forint plusz reptéri illetékért el lehetett volna repülni valahova.

De nem lehetett.

Pont.

Előzmény: Janos32 (54)
Janos32 Creative Commons License 2005.07.25 0 0 54
Üdv a Hölgyeknek és az Uraknak !

Úgy látom, hogy ezen a topicon őrületes marahaságokat hordanak össze olyanok, akiknek fogalmuk sincs erről az egészről.
Akkor tisztázzunk néhány félreértést:
Ha a jegy 1 FT akkor az a jegy EGY forint. És semmi több.
ILLETÉK: Azt te nem a légitársaságnak fizeted, hanem a REPÜLŐTERET ÜZEMELTETŐ CÉGNEK!!!!! Aki azért üzemelteti a repülőteret, hogy EBBŐL A PÉNZBŐL keressen.
Ebbe az összegbe a légitársaságok NEM TUDNAK BELESZÓLNI. A reptér azt mondja, hogy ha itt leszállsz, akkor utasonként X eurót fizetsz. Ha nem tetszik nem jössz ide.
Pl. EasyJet. Budapest-London. Februárban voltam 50Ft-os jeggyel.
JEGYÁR 50 HUF
ILLETÉK 4000 HUF
FIZETENDŐ : 4050 HUF

Tehát a légitársaságnak én valóban csak 50 Forintot fizettem. A 4000 Forintot Luton repülőtér üzemeltetőjének fizettem, amiért használtam a lépcsőt, a buszt, a poggyásszalagot, a wc-t, stb,stb,stb.

Más : Láttam itt olyat, hogy az 1 Forintos jegy 53.000 HUF volt. Marhaság. Minek eteted ezzel az embereket????? Valószinűleg az ODA ÚT VOLT 1FT, a VISSZA ÚT KB 30.000 HUF. Csak meg kellett volna nézni, hogy mi van oda irva. 53000 illeték egyik reptéren sincs, max ha Sydney-be utazol 14 átszállással, akkor kijön ennyire.

A másik topictársnak, aki 80ezerért vett wizz jegyet, ami előzö nap még 15 volt:
A "fapados" üzletfilozófia EGYIK alapeleme:
a 160 személyes gépre eladnak 50 jegyet 1 Forintért (például), 25 jegyet 1.990-ért, 25 jegyet 5.990-ért, 10 jegyet 9.990-ért 20 jegyet 19.990-ért 10 jegyet 24.990-ért és 10 jegyet 39.900-ért. (MINDEN ÖSSZEG CSAK PÉLDA) És ezek az árak MINDEN NAP NÖVEKEDNEK, AHOGY KÖZELEDIK AZ UTAZÁS NAPJA.
Amikor te először megnézted az árat, valószinűleg még volt az olcsó jegyből. Másnapra már elfogyott, csak 1-2 kategóriával drágább jegy volt, és plusz EGY NAPPAL KÖZLEBB LETT AZ INDULÁS NAPJA. Én inkább 1-2-3 nappal későbbre vettem volna jegyet.
SAJÁT PÉLDA : Márciusban megvettem az EASYJET-nél a jegyet Berlinbe 650 Forintért, mert AKKOR VOLT ILYEN OLCSÓ. Ha 10.000 lett volna nem veszem meg.
Két hete megvettem a WIZZAIR-nél 60.000-ért a jegyet Londonba, mert AZNAP KELLETT MENNEM MINDENKÉPPEN.
Az első esetben indulás előtt másfél hónappal vettem a jegyet, a második esetben indulás előtt 1 nappal. Ha elég lett volna másnap mennem, már fele ennyi lett volna.
Ennyit erről.
Az, hogy az illetéket a SkyEurope "INDULÁSI DIJSZABÁS"-ként irja, attól még AZ AZ ILLETÉK. Tök mindegy ki és minek nevezi.
Remélem nem sértettem meg senkit és sok félreértés tisztázódott.
rixus Creative Commons License 2005.07.19 0 0 53
Hi! Köszike az infót!
tjsz Creative Commons License 2005.07.19 0 0 52

1. Fapadosra 1-2 héttel az indulás elött elég drága a jegy .... Néha drágább mint a "szabványos" légitársaságoknál.

 

2. Ha 1-2 nappal az indulás elött akarsz jegyet venni, akkor nagy a rizikó, hogy már nem is kapsz.

 

3. 3000 Ft-ért nem fogsz sehova sem elrepülni. Csak az illeték min. 5e + a repjegy.

 

4. Érdemes először a Net-en körülnézni munkaügyileg. Másrészt munkavállaláshoz engedély kell. Ha anélkül dolgozol és megcsipnek, akkor a téged alkalmazó vállalkozást is meg fogják büntetni .....

rixus Creative Commons License 2005.07.19 0 0 51
Hi Mindenkinek! Úgy látom jó helyre vetődtem, repcsijeggyel kapcsolatos kérdésem lenne! Talán lesz valaki, aki ki tud világosítani. A helyzet: Spanyolországba szeretnék menni (Barcelona, Valencia, Alicante) kb. 2 hét múlva, elsősorban nyelvet tanulni, így kerítenem is kell valami munkát. Ha viszont nem találok, akkor csak egy szimpla 1 hetes nyaralás lesz belőle. (remélem, azért tovább tudok maradni) Na szóval a kérdés: Melyik fapados járatot tudjátok ajánlani? Létezik az, hogy 3000Ft-ért ki lehet menni, szerintem ez buga! Tudom, hogy az illeték még megnyomja, de ahogy keresgéltem mindenhol 50-70e-re jött ki az oda-vissza út. Olcsóbban nem lehet megúszni? Ahogy említettem nem tudom lesz-e meló, így azt sem tudom érdemes-e megvenni a jegyet visszafelé. Van olyan lehetőség, hogy megveszem a jegyet most, mondjuk agusztus 1-ére oda és 9-ére vissza, majd, ha találok melót áttettetem október 30-ára a visszutat? Másik kérdés mennyivel előtte kell lefoglalni a jegyet? Ha most csak az odaútra vennék jegyet és nem lenne meló, akkor egy hét múlva mondjuk 1-2 nappal az indulás előtt tudok jegyet venni vissza? Mindezzel csak azért ostromollak benneteket, mert ha már úgy döntöttem belevágok ebbe a necces vállalkozásba, nem feltétlen akarom a gatyám is ráfizetni! Egyébként, ha még lehet egy kérdésem, milyen papírok kellenek a kiutazáshoz? (biztosítás, tartózkodási engedély stb.) Remélem nem lőttem túl a célon és valaki úgy nagyjából fog tudni válaszolni! Előre is köszi a Segítőknek!
pannonbetyár Creative Commons License 2005.02.21 0 0 50
az előző szöveg a hirado.hu-ról van
Előzmény: pannonbetyár (49)
pannonbetyár Creative Commons License 2005.02.21 0 0 49
Megtévesztő repülőjegy árak 2005. február 21. 14:40 Gyakran félretájékoztatják a fogyasztókat, amikor repülőjegyet kínálnak eladásra

Megtévesztő árakat hirdetnek egyes repülőjegy-értékesítők - hívta fel a figyelmet Szép Gábor, az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesület sajtóreferense. A vételár sokszor a meghirdetett összeg többszöröse, mivel a szolgáltató "megfeledkezik" az adókról, illetékekről és egyéb költségekről, sőt több esetben még utalás sincsen erre.

Amikor azt olvassuk, hogy "Budapest-Róma 3190 Ft-ért" vagy "repülőjegy már 15000 forinttól", akkor sokan döntik el, hogy vásárolni szeretnének és gyakran csak a jegyértékesítő irodában szembesülnek azzal, hogy erre az összegre még több ezer forint egyéb költséget terhelnek - mondta Szép Gábor.

A fogyasztóvédelmi törvény szerint a szolgáltatás díját egyértelműen és könnyen azonosíthatóan kell feltűntetni, árként pedig a fogyasztói forgalomban fizetendő árat kell megadni. Ezzel szemben a reklámokban, de gyakorta a jegyértékesítők honlapján is félreérthető tájékoztatás szerepel. Ez szabályellenes, és a félretájékoztató cégeket a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség vagy a Gazdasági Versenyhivatal meg is büntetheti - mondta a szervezet munkatársa.

Az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesület ezért felhívja a jegyértékesítők figyelmét, hogy tegyenek eleget a fogyasztóvédelmi törvény előírásainak.

Az Európai Unióban egyébként szigorodtak az utasjogokkal kapcsolatos szabályok, mostantól ha egy légitársaság egy járatára túl sok jegyet adott el, akkor a járatról kiszoruló utasnak teljes kártérítést kell kapnia.


hambi88 Creative Commons License 2004.11.09 0 0 48
Ajánlom mindenki figyelmébe: www.fapados.lap.hu Itt minden együtt van.
Rckbl Creative Commons License 2004.11.08 0 0 47
40e lett az egy ft?:)
Előzmény: Magic Girl* (46)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!