Keresés

Részletes keresés

S. a "Török" Creative Commons License 15 órája -1 0 28564

Ebben azt hiszem, egyet is értünk :-))

Előzmény: 091010 (28563)
091010 Creative Commons License 26 órája 0 0 28563

Cserébe büntiből az afrikaiak, indiaiak mennek Angliába, tehát visszaadják, amit kaptak. :D Én persze csak röhögök rajtuk, mert megérdemlik, de maguk szempontjából ez rossz. Bár van, akinek jó.

Előzmény: S. a "Török" (28559)
Darwin Creative Commons License 1 napja -2 0 28562

De talán pont azért lehettek itt 150 évig, mert testvéreink.

Előzmény: Ez666 (28554)
Ez666 Creative Commons License 1 napja 0 0 28561

Mindenki mindenkiről jelentett vazze

Szerencsére, én még fiatal vagyok, ezért nem vettem részt ilyenben...

Előzmény: S. a "Török" (28560)
S. a "Török" Creative Commons License 1 napja 0 0 28560

Képzeld, kikértem az ÁBTL-től a kartonomat. Rólam jelentettek baszki! :-))

Előzmény: Ez666 (28558)
S. a "Török" Creative Commons License 1 napja -1 0 28559

az angolok rosszabbak, mint az oroszok, mert több száz évig ott voltak/vannak, és még ha ki is vonultak, a gyarmatosítás maradt

 

Ne fárassz, bro. Az oroszok azért vonultak ki, mert összeomlott a rendszer, nem azért mert rájöttek, a gyarmatosítás csúf dolog :-)) Ha olyan masszívak, mint a Brit birodalom, ők is maradnak még pár száz évig. :-)

Amúgy meg szarabb volt a ruszki megszállás, mert ellentétben az angollal pl., az orosz lejjebb húzott egy magasabb fejlettségű országot a maga szintjére. Lásd: NDK és NSZK. De minket és a többi közép-európait is. Az angolok akárhogy is, fejlődést hoztak Afrikába, Ázsiába (utak, vasút, infrastruktúra, urbanizáció), azzal együtt, hogy a gyarmatosítás törvényei szerint kiaknázta az ásványkincseit és kihasználta a munkaerejét. Ha nem mennek oda, nyomor és törzsi háború van. De az oroszok??

Előzmény: 091010 (28551)
Ez666 Creative Commons License 1 napja 0 0 28558

Gondolom, jelentetted is a megfelelő helyen, ugye?

Előzmény: S. a "Török" (28557)
S. a "Török" Creative Commons License 1 napja 0 0 28557

Véletlenül?! :-)))

 

Na de jó kis jelentést találtam az ÁBTL fb-oldalán.

https://www.facebook.com/photo?fbid=830075159148569&set=a.462717685884320

 

Szappanos, Stüszi, Homály...., édes istenem :-)

Stüszinek nemcsak a nevét, a lakcímét is tudtam. :-D

Előzmény: Ez666 (28553)
Ez666 Creative Commons License 1 napja 0 0 28556

Hazamentél?!

Persze mert divat vagy!

Előzmény: 091010 (28555)
091010 Creative Commons License 1 napja 0 0 28555

De az koncert volt, nem rögtön engedték az embereket, hanem tömött sorokban kellett várni a nyitást. Ott voltam... de az eredmény miatt hazajöttem. Sőt, nem is a lelátón keresztül engedtek, hanem a mentős kijáróban lehetett bemenni.

Előzmény: Ez666 (28552)
Ez666 Creative Commons License 1 napja 0 0 28554

Ne fárassz már, a törökök is itt voltak 150 évig

Azóta azt mondják, hogy a testvéreink, amikor Törökországban vagyok és meghívnak mindenféle piára :))

Előzmény: S. a "Török" (28549)
Ez666 Creative Commons License 1 napja 0 0 28553

Nem vagy te véletlenül hazaáruló?! 

Esetleg orosz kém?

:)))

Előzmény: S. a "Török" (28547)
Ez666 Creative Commons License 1 napja 0 0 28552

Mondom, hogy nem vagy vagy százas!

 

FTC-MTK 0-3 2 évvel ezelőtt megvan?

Akkor is be lehetett menni a pályára!

Mondjam még vagy belátod, hogy hülyeségeket beszélsz?

 

Előzmény: 091010 (28546)
091010 Creative Commons License 1 napja 0 0 28551

És most ellen akartál mondani? Mert megerősítettél: az angolok rosszabbak, mint az oroszok, mert több száz évig ott voltak/vannak, és még ha ki is vonultak, a gyarmatosítás maradt. Mondhatnék ilyen közhelyeket, hogy menj el Írországba, de az agymosott barmok örülnek, hogy végül is tudnak angolul (mármint csak angolul), mert hát világnyelv lett.

Előzmény: S. a "Török" (28549)
S. a "Török" Creative Commons License 1 napja 0 0 28550

Mongol Nemzeti Bank Ulanbátorban. Nyilván hagyományos mongol írással :-)))

S. a "Török" Creative Commons License 1 napja -1 1 28549

Ezzel a nyelvi dologgal mit akarsz mondani? Neked kimaradt a XX. századi keleti történelem? Nálunk 40 év volt a ruszki megszállás, és ezalatt egy nyelv tanulása volt kötelező: az orosz. Az általad említett gyarmatosítók adott esetben több száz évig voltak a megszállt területen. Ennyi ideig itt vannak a ruszkik, te is oroszul beszélnél. Menj el Közép-Ázsiába (Tadzsikisztán, Türkmenisztán, Kirgizisztán, Üzbegisztán, Kazahsztán). Tudod milyen nyelven tudsz velük kommunikálni? És Azerbajdzsánban meg Örményországban? És Mongóliában? Ja, a ruszkik sosem voltak olyanok... :-)))))

Előzmény: 091010 (28548)
091010 Creative Commons License 1 napja -1 0 28548

Az oroszellenesség árnyékában pedig azt is érdemes lenne végiggondolni, miért van az, hogy a fél világ angolul beszél (Dél-Amerika pedig spanyolul + portugálok), de minket csak a szláv belügyek izgatnak. Mert bármennyire fájó volt 40-70 év kommunizmus (kinek mennyi jutott földrajztól függően), az oroszok sosem voltak olyan gyarmatosítók, mint az angolok, spanyolok, portugálok, franciák. Ja, tudom, az emberséges volt, meg az már a múlt.

Előzmény: S. a "Török" (28547)
S. a "Török" Creative Commons License 1 napja -1 0 28547

Érdekes kérdés ez az orosz olajpénz körüli felhajtás. Én a magam részéről már leírtam, nem kevésbé mocskos arab és kínai pénzekből focizgatnak vígan csapatok szerte Európában. A nyugati felében is. Az sem titok, hogy van, ahol, bár csökkentett mennyiségben, de érkezik ruszki nafta, bár a hivatalos szpícs az, hogy fúj minden, ami orosz.

Az is igaz, hogy ha igazak a mérések, az Unióban nálunk a legtöbb az oroszszimpatizáns, nem mellékesen az állami dezinformációs hivatal áldásos tevékenységének. Másrészt, mit várunk egy olyan országtól, amelynek a miniszterelnöke ifjúkommunistaként kezdte, már liberálisként küldte el a halál faszára az oroszokat, majd keresztény-konzervatívként még 5 évig a libsi internacionálé alelnöke maradt, mert mit lehessen tudni... És most szopja az ex-Stasi-KGB tiszt faszát, akinél napi rutin, hogy novicsokkal nyírják ki az ellenzékieket, kellemetlenné váló extagokat (Litvinov), ha az nem hat, fejbe lövik (Nyemcov, Politkovszkaja), gulágon lassú halálra ítélik (Navalnij), vagy finoman megkérik, ugyan, tesztelje már, hány emeletig halálos egy zuhanás. És most épp egy szuverén országot próbál elfoglalni...

A történelmi sérelmeinket meg hagyhatjuk is, 56 is rég volt már, ma már azt sem tudja egy fiatal, mi a fasz volt akkor.

Szóval jó lenne, ha ide tényleg egy koreai multi jönne (tényleg, az nem dolgoztat kínai alvállalkozóval, akinél meg ujgur politikai foglyok forrasztják az áramkört? :-) Vagy jöhetne az Orlen – ha nincs ruszki olaj abban is. :-)

Csak zárójelben és csendesen: nálam a top 5 író közül 3 orosz (Dosztojevszkij, Bulgakov, Tolsztoj), a top 3 filmes közül 1 (Tarkovszkij), elég jól beszélek oroszul, jártam az országban, szóval nem vagyok az a kimondott ruszofób.

Persze értem én, hogy van, aki csak azt akarja látni, hogy utolérjük a Dózsa hetes, a libások kilences szériáját, ahogy az egyszeri Newcastle-szurkoló is tombolva ünnepelte a szaúdi "befektetőt", annak az országnak a reprezentánsát, amelyiknek a nagykövetségére bemegy egy kritikus pali, és 10 darabban távozik.

Summa summarum, ahogy elnök urunk mondta, ne politizáljunk, szurkoljunk :-))

091010 Creative Commons License 1 napja 0 0 28546

Mindig berohanás volt... mikor? Pont 20 éve... épp erről beszélek, hogy az elmúlt években nem volt! Pedig zsinórban ez már a 6. cím, na, mindegy.

2004-ben se volt, akkor a helikopternek kellett a hely. :D Ki lehet magyarázni, csak gondoltam, kötözködöm veled és a nagy berohanásaiddal.

 

Viszont továbbgondoltam, és eszembe jutott, mikor volt utoljára. Asszem nem berohanás, csak beengedés, 10 éve a Puskásban a Paks elleni meccs után, mikor a bronzzal mentünk Európába. Akkor már fújtak a szkenner szelei, de még jó hangulat volt. És azért nem emlékszem rá, mert nagyon be voltam rúgva! Az a Puskás-szezon volt a legalkoholistább évadom, szép emlékek. Ami rémlik, hogy valami kordon mögé voltunk szorítva

Illetve volt berohanás 2011-ben is Dragóner búcsújakor, de kevesen voltunk, 6 ezren.

 

Nem érzem a Fradi-családot, hát milyen család az, ahol semmi reklámja nem volt, hogy be lehet majd rohanni... még ez is fű alatt ment.

Előzmény: Ez666 (28545)
Ez666 Creative Commons License 2 napja -1 0 28545

Te nem vagy százas!

 

Komolyan egy 22 évvel ezelőtti berohanást hasonlítasz a tegnapihoz?

Jártál te már akkor meccsre?

Az utolsó meccseken mindig berohanás volt, ha jó helyen végeztünk a bajnokságban. 8. helyet nyilván nem ünnepeltük...

 

Nincsenek kedvenc 80 éveseim!

Leírtam, hogy öröm volt nézni, hogy 10-80 éves korosztály rohant be a pályára. 

Volt egy kutya is, nem értettem, mit keres a pályán, aztán rájöttem, hogy egy vak férfinak is segítettek, hogy bejusson a pályára...

Ez a fradizmus, a Fradi-család, amit te nem érzel, úgy látom. 

Előzmény: 091010 (28544)
091010 Creative Commons License 3 napja 0 0 28544

Pont ez a lényeg, nagyokos, könnyezhettél volna már 5 éve is...

 

tessék, kedvenc berohanásom: https://www.youtube.com/watch?v=LFJkmq07xts

 

"Ugrásra készen a 4 ezer ferencvárosi szurkoló"

 

Pedig itt nem is aranyat nyertünk, a rohadt életbe... Vén lövése, Bita védése után nézd a szurkolókat, egyik se mer a labda felé menni, sőt, hátrébb (!!!) húzódnak, hogy lőhessük a szögletet, pedig 90. perc.

 

Biztos, hogy te jársz 25-30 éve meccsre? Vagy akkor az agyad már elittad, ha erre nem emlékszel. 4 ezren voltak az ezüstöt "ünnepelni", mégis jobb volt, mint a mai.

 

Hol is voltak a mai kedvenc 80 éveseid 20 éve? Akkor még nem kellett volna nekik segíteni átugrani a palánkon. Nyugodt lehetsz, én most fogok meccsre járni, nem 80 évesen, hogy majd a dédunokád megkönnyezzen.

Előzmény: Ez666 (28542)
Dead Tribe Creative Commons License 3 napja 0 0 28543

Nem voltunk a Paks zakóval még bajnokok, kellett az X a MOL Fehi miatt.

Előzmény: 091010 (28526)
Ez666 Creative Commons License 3 napja -2 0 28542

Maradj már!

Komolyan te akarod megmondani az ultráknak, hogy mit csináljanak?

Akik hóban-fagyban, pénzt és időt nem kímélve elutaznak mindenhova?

Jössz szerdán Balmazújvárosba?

 

Ja, tudod milyen öröm volt ma, amikor azt láttam, hogy a 10 évestől a 80 évesig mindenki boldogan rohan be a pályára ünnepelni? Nő, férfi, mindenki!

Na, ezért érdemes élni! Ilyenkor lehet könnyezni. 

 

Sokaknak sajnos problémát okozott a reklámtáblán való átmászás, de nekik is segítettek... 

 

Leszarom, hogy mi volt Leverkusenben. Nekik ez volt az első bajnoki címük...

Előzmény: 091010 (28541)
091010 Creative Commons License 3 napja -1 1 28541

Ne nézz madárnak, ez most nem róluk szólt... mármint amit írtam, igen, de ha tényleg a Leverkusent akartuk másolni (mi mást, gondolom az történt, hogy mindenki látta múlt héten, mekkora bulit lehet csapni, ezért meg merték kérdezni a klubházban, hogy lehetséges-e talán esetleg így a 6. címnél, hogy véletlenül bátorkodván bemennünk a pályára, hiszen ott is kulturált volt, itt is az lesz), akkor talán készülni lehetett volna, és mondjuk szólni előre, hogy aki bemegy piróval, nem fogják elvenni a szekusok, pont most motoztak át jobban, mint szoktak. Ha előre szólnak, hogy arany esetén pitch invasion és lehet hozni a pirót, milyen buli lett volna? Nem békés sálas képek készültek volna a pályáról, mint most, hanem bulihangulat lett volna, talán az olló nélküliek is a piró tüzével égették volna szét a háló darabjait.

 

Mellesleg hiába viszel oda és mondom el a véleményem, úgysem változik semmi, csökönyösek, náluk nem tudja jobban senki. Erre jó az internet, szellemi maszturbáció írogatni!

Előzmény: Ez666 (28540)
Ez666 Creative Commons License 3 napja 0 0 28540

Mondtam már neked, szívesen odaviszlek hozzájuk, aztán elmondhatod nekik az ötleteidet...

 

Amúgy Abu Fani is tartott egy görögtüzet a pályán vagy te akkor már otthon voltál?

Előzmény: 091010 (28539)
091010 Creative Commons License 3 napja 0 0 28539

Jajj, az elején eldurrantottak kettőt, de közben lefújás előtt meg 10-et a lelátón. Abból át lehetett volna szervezni mondjuk 6-ot, hogy legyen valami dél-amerikai hangulata. De lent olyan síri csend volt, később mentem, kivárva, hogy lemenjen a tömeg, hogy fel se tűnt, hogy ennyien vagyunk lent.

Előzmény: Ez666 (28537)
091010 Creative Commons License 3 napja 0 0 28538

Az átlagnézőszám alakulgat, de még messze a vége. Jön a Debrecen és az Újpest, tökéletes ellenfelek a csúcsdöntésre.

 

Viszont már ma sikerült megdönteni egy rekordot: 10 ezer feletti meccsek egy szezonban.

 

1. 2023-2024: 8 db

2. 2022-2023: 7 db

2. 2018-2019: 7 db

3. 2017-2018: 5 db

3. 2013-2014: 5 db (15 meccsen, a Puskásban)

 

Persze ez csak a XXI. századra értendő, 1997-ben 9 db 10 ezres meccsünk volt - ezt is megdönthetjük. Ha sikerül, jönnek az igazán nagy ranglisták a 90-es évekből.

 

De megnézve a fenti kislistát, gyász a helyzet! Azokból a szkenneres évekből és a covidból csak az elmúlt 2 évben ébredünk. 6 év kuka. Sokkal lassabb a felfutás, mintha 10 éve mennénk megszakítás nélkül. Pl. el tudnám képzelni, hogy ideális helyzetben ott járnánk, hogy az utolsó forduló derbijét a Puskásba vinnénk 60 ezer néző elé. (Annyira ideális, hogy az Újpest lenne a 2., nem a Paks.) Még lehetne is valami ilyesmi kampányt köré építeni, hogy visszatérünk bajnokin a Puskásba 10 év után.

Ez666 Creative Commons License 3 napja 0 0 28537

Szedd már össze magadat!

Te milyen meccsen voltál?

Nem volt tilos pirózni!

 

https://www.youtube.com/watch?v=XvACZsvaCsk

Előzmény: 091010 (28535)
091010 Creative Commons License 3 napja 0 0 28536
091010 Creative Commons License 3 napja 0 0 28535

Pirózni tilos volt bent? Kiég a fű, vagy mi? Még világosban jöttem el.

Éneklés se volt, mikor a Leverkusennél bementek 20 ezren, talán más volt a hangulat... keresek is videót.

Előzmény: Ez666 (28534)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!