Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

fehér andrea 1 napja Creative Commons License 5895

Én is erre lennék kiváncsi ! Hol vannak a vagyonok? Én is bejegyezném a követelésem az ingatlanokra.  A végrehajtónak odaadom az üzletrészemet és talán majd ő  csinál valamit ha tud. A felszámolóban nem lehet bízni szerintem

Előzmény: BAUmagnélküli (5893)
okoskodo12 2 napja Creative Commons License 5894

pl. ott vannak a tájvédelmi körzethez tartozó területek, amelyeket meg is lehet majd venni és őrizni nemes cselekedettel a jövő nemzedékei számára

Előzmény: BAUmagnélküli (5893)
BAUmagnélküli 2 napja Creative Commons License 5893

Hol van az a negyven vagy csupán csak az a tőke követeléseinket megtestesítő huszonegy milliárd forint értékű látható vagyon, melyre egy végrehajtó végrehajtási jogot jegyezhet be, majd értékesítheti azt??...

Előzmény: fehér andrea (5892)
fehér andrea 4 napja Creative Commons License 5892

Akkor ne  a felszámolónál próbálkozzunk ,hanem végrehajtóknál  akik megveszik a követelésünket vagyis  eladjuk nekik az üzletrészünket és majd őhk megprobálják kivárni hogy mikor lesz már ebből valami.

A  lakás hiteleseknál is van ilyen.

Előzmény: Toprongy1 (5886)
bassus 6 napja Creative Commons License 5891

bocs, de 2013  a bukásra tervezett szövetkezetek sikeresen bedőlnek,  botrány!

2014 Medgyesi mi.elnök. az SzDSz-el tele van a tököm újabb botrány

és károsultakból kártékony kapzsik lettek

Előzmény: bassus (5890)
bassus 6 napja Creative Commons License 5890

csak a forradalmának hiányoznak 11 éve

Előzmény: BAUmagnélküli (5889)
BAUmagnélküli 6 napja Creative Commons License 5889

Október 23-ra való emlékezés duplán emlékezetes számunkra, hiszen nemcsak 1945 utáni 11 évben sajátították ki vagyonunkat, lehetetlenítették el megélhetésünket, hanem a 2003. októbere utáni 11 évben is... a felelősök betöltött állami vezető beosztásuk tekintetében ugyan azok!... az újabb forradalom itt is elkerülhetetlen... 

BAUmagnélküli 6 napja Creative Commons License 5888

Ez nagyon is aktuális volt 2004. áprilisában amikor elrendelte a felszámolást a Bíróság. Meg is alakult a Választmány 2004. nyarán. Nem minősítem az elmúlt tíz évi munkájukat, de a rablókkal és a rablókat védő állami szervekkel szemben erőtlenek voltak. Érdemi munkájuk akkor kezdődik majd, ha a felszámoló elkészíti a felszámolás zárómérlegét, vagyis ha lesz mit közöttünk felosztani...

Előzmény: Sopronmg (5887)
Sopronmg okt. 22. Creative Commons License 5887

Figyeljetek. http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99100049.TV itt a jogszabály, amin el kell indulnotok. 

5/A. §33 (1) A hitelezők érdekeik védelmére és képviseletük ellátására hitelezői választmányt alakíthatnak, amely figyelemmel kíséri a vagyonfelügyelő és a felszámoló tevékenységét, és a választmányt létrehozó hitelezőket képviseli a bíróság előtt, illetve a vagyonfelügyelővel, az ideiglenes vagyonfelügyelővel, a felszámolóval való kapcsolat során, továbbá gyakorolja az e törvényben meghatározott jogköröket.

(2)34 Minden adós gazdálkodó szervezetnél csak egy választmány működhet. .... A hitelezői választmány működtetéséhez később is csatlakozhatnak hitelezők. A csatlakozást nem lehet megtagadni, amennyiben a csatlakozni kívánók az (5) bekezdés szerinti feltételeket vállalják.

Hol vannak azok az emberek, akik benne vannak? Tudjátok mit csinálnak? Melyik felszámolónál ki van a választmányban?  Csatlakozzatok! Jogotok van hozzá. Akkor elsőként értesülhettek, mit csinál a felszámoló a vagyonnal. És tudtommal a nagy falat nem a Mátraholdingnál van, hanem a másiknál, bár egymással is perben vannak.

Előzmény: Toprongy1 (5886)
Toprongy1 okt. 21. Creative Commons License 5886

Andrea. Ne legyen már olyan naiv. A felszámolónak nagyon jó így ahogy húzza az időt, mert jól , kockázatmentesen megél a pénzünkből.

Nincs nekik szükségük arra, hogy rizikót vállaljanak.

Viszont Sopronmg jó ötletet adott arra, hogy a a felszámolót egyedül a felszámolást elrendelő bírósággal tudjuk ellenőriztetni, viszont ahhoz tényleg össze kellene fogni.

Nyakfogom próbálkozását, én személy szerint köszönöm.

És ismét értetlenségemet tudom csak kifejezni az ilyen nagyfokú közömbösség iránt.

Előzmény: fehér andrea (5884)
10R okt. 21. Creative Commons License 5885

Ha még nem túl késő, én vagy közvetlen hozzátartozóm is ott tudna lenni a találkozón.

Előzmény: nyakfogom (5883)
fehér andrea okt. 21. Creative Commons License 5884

Tehát akkor nem lesz aláírás gyűjtés.

Felszámolóknak adott felajánlott összeg ?  Én szívesen adok csak intézze már valaki ! Ez ötlet jó . Hogy lehet kivitelezni?

Előzmény: Sopronmg (5882)
nyakfogom okt. 20. Creative Commons License 5883

Érdektelenség miatt  elmarad  Budapesten november 5-re tervezett

megbeszélés Seres Máriával.Összesen 3 plusz jel érkezett,ez szégyenteljesen

kevés az ügy fontosságát tekintve.

Nem lehet képviselni olyan esetben más emberek ügyét,amikor azok zöme

nem támogatja azt.Nos ez volt a +  --  jel gyüjtögetés üzenete most,és ko-

rábban is.

Sopronmg okt. 20. Creative Commons License 5882

Na végre egy kis határozottság, úgy látszik, mégis össze tudtok fogni, ha kell, de ismét nem jó irányba. Az ellenségetek nem én vagyok. Kétkezi munkásként kezdtem, vállaltam munkát, fejlesztettem a cégem, majd  körbetartozásoknak köszönhetően fizetésképtelenné váltam, és felszámolták a vállalkozásomat (dolgoztam a baumagnak is, nekem sose volt gondom velük, én láttam miket csinálnak, ott azért valóban értékek voltak). A nagyértékű autómat kispénzért, az ingatlanomat röhejért árverezték el, épp hogy valamire elég volt. Az én életemet a felszámoló tette tönkre. Sajnos én egyedül hiába jártam, kevés voltam ellenük, de ti sokan vagytok, készek is lennétek tenni valamit, és csak azt próbáltam jelezni, rossz irányba vergődtök. A felszámolást elrendelő bíróságon panaszt lehet tenni ellenük, bizonyára összegyűjtöttétek már a rengeteg tényt, amit oda lehet borítani, s ha állami felelősség, ám legyen, akkor is onnan indulnék. Sajnos én nem tudok többet tenni értetek.

Előzmény: nyakfogom (5880)
fehér andrea okt. 20. Creative Commons License 5881

Szerintem is be kellen mutatkozni és elmondani nekünk a részleteket hamár így kitalálta  a megoldást a számunkra !

Előzmény: nyakfogom (5880)
nyakfogom okt. 19. Creative Commons License 5880

Kedves Sopronmg

Te meglökted a hintát,a hinta be-indult,a kérdés csak az ,hogy

ki kit hintáztat.

Másszóval ezen álarcosbál helyett szeretnék egy kézfogás után

elbeszélgetni veled.Ha ezt nem vállalod,akkor kérlek legalább itt válaszolj

milyen lépéseket tennél a felszámolónál,ha te is károsult lennél.

Tudod mi életünk megtakarítását ,és annak kamatát nélkülözzük 11 éve.

Nekem most a fogamra ,és a szememre kellene az éntőlem kicsalt,és elrabolt

saját pénzem.Voltál már hasonló helyzetben?Ezt csak személyes megéléssel

lehet megérteni.Vagy csak kibicelsz?Igazán nem szép dolog a döglött oroszlánba

rugni.

Szerinted honnan vette a bátorságot az a gazember balázs és bandája,hogy föleg

idős embereket t u d a t o s a n,előre megfontolt szándékkal kiraboljon.Te ezt

meg tudnád ugyanolyan flegmán csinálni ,ahogy azt a gazemberek tették?

Köszönöm a + -ra vonatkozó megjegyzésedet.Itt az a vicc,hogy felhatalmazás

nélkül nem lehet másokat is érintő kérdésekbe beleavatkozni.Remélem most már 

beugrott,hogy miről szól a  +  gyüjtögetés.

Remélem van annyi merszed válaszolni,mint előzőleg volt.

Előzmény: Sopronmg (5871)
jjulika okt. 19. Creative Commons License 5879

Ott leszünk,össze szedek annyi embert amennyit tudok !  Köszönöm

Előzmény: nyakfogom (5868)
Toprongy1 okt. 19. Creative Commons License 5878

A devizásoknak meg könnyű dolguk van, amikor az Országgyűlés közel fele szintén kölcsönt vett fel, gondolom, hogy abból a megfontolásból, hogy jól fognak járni vele. 

Előzmény: Sopronmg (5873)
Toprongy1 okt. 19. Creative Commons License 5877

Sajnos ez Magyarország. A tolvajok az áldozatból csinálnak bűnösöket. És ehhez sem az "igazságszolgáltatásnak", sem a rendőrségnek, sem a kormányoknak nincs egy rohadt szavuk sem.

Én is csatlakozom nyakfogom zseniális ajánlatához. Én három milkót ajánlok fel, ha pénzünket visszaszerzi. Ezt mindenki előtt megígérem.

És ebben az esetben elhiszem, hogy mindent rosszul csináltunk.

fehér andrea okt. 19. Creative Commons License 5876

Ez üzlet engem is érekelne. Én is  szívesen átadom  az üzletrészemet.  Kiváncsi vagyok a részletekre !!!

Előzmény: nyakfogom (5875)
nyakfogom okt. 18. Creative Commons License 5875

Kedves Sopronmg

Eszembe juttattad azt az 1993-as esetet,amikor egy közeli ismerősöm

felszámoló biztosként megszerezte a megye legnagyobb tejtermelő,és

sertéstelepét,pedig még kocsija sem volt akkor.

Biztos hatalmas gazemberség folyik ezekben a körökben,de olyan ügyesek,

hogy törvénytelenséget nem talál náluk a felszámolókat kinevező felszámoló

bíró sem.

Namost,ha te e téren bármit tudsz konkrétan javasolni,legyél kegyes hozzánk,

és írd meg f o n t o s s á g i  sorrendben,hogy te a mi helyünkben

milyen lépéseket tennél előszőr,másodszor.....stb..Nem leszünk hálátlanok.

Ennek bizonyítékaként nagyszerü üzletet ajánlok neked:

az én 1 milliós baumag tőkémet,és 1 milliós kamatát odaadom 0.5

millióért.Te biztos kézzel oda fogsz nyulni ,a felszámolói anomáliákat

megszünteted,és egy tollvonással nyertél 1.5 millió forintot.

Várom szíves válaszodat,remélem nem utasítod el az évszázad üzletét.

Ha igent mondasz megadom a telefonszámomat.

Mos pedig a puding próbája következik.

BARUKA okt. 18. Creative Commons License 5874

Az aláírásgyűjtés márpedig beindul, "nyakfogom" sorstársunk nagyon jó úton halad. Inkább mindenki azon törje magát, hogy megyénként legyen agilis személy aki összefogja a támogatókat, illetve szervezi a gyűjtést. Muszáj egységesen lépnünk, mert az egyéni, meg kiscsoportos akciók valóban ellenérzést, és közröhejt váltanak ki. Egy nagyon jó és a saját árnyékától nem félő, felkészült ügyvédre viszont lesz szükségünk, mert eljön az idő, hogy a jog nyelvén kell társalogni, ahhoz meg szakember kell. Egyébként tudni szeretnénk kertelés nélkül, hogy az egyesületi tagok is hajlandóak-e támogató aláírásukat adni, vagy az említett kiscsoportba zárkóznak? Ugyanis a nem tagok minden ésszerű fölvetésre nyitottak, ha az egységet kell támogatni. Mindenki bővítse köreit, és minél több befolyásos támogatóval vegye föl a kapcsolatot, nagy szükségünk lesz rá! Az már biztos, hogy az állami alkalmazottak, hivatalnokok sárosak, úgy a felszámolók is, el kell érni, hogy ne söpörjék le az asztalról követeléseinket. Csak kitartás és nem berezelni.

Sopronmg okt. 18. Creative Commons License 5873

Nem akartam bántani senkit. Csak a nézőponton akartam fordítani.

A felszámolók pontosan ezzel élnek vissza, hogy féltek tőlük: " ha bemegy a felszámolóhoz, örül, ha nem dobják ki azonnal, és szóba állnak vele." Ha mindenki sarkon fordul, ők vidáman válogathatnak a zavarosban, nem néz feléjük senki. Szabad a pálya! Ezt akarják elérni.

Sajnos az állami segítséget eljátszottátok az unszimpatikus tüntetős magatartással, azóta sajnos mindenki nevet a baumagosokon, már akit érdekel.

A devizások nem sztrájkoltak, csak a közös ellenség, a bankok miatt fogtak össze velük. Azonban a felszámolók is ellenség, közelítsétek meg erről az oldalról. Főleg a Mátraholding. Épp a fideszesek akarják újraosztani ezt a piacot is. Ne követlejetek az államtól, mert úgysem ad. Hanem jelezzétek, hogy ott sok a vagyon, és ezek maguknak akarják. Segítsenek inkább ezügyben. Pénzosztás biztosan nem lesz. Állam elleni perben a mai világban bízni pedig, csacskaság.

Előzmény: Toprongy1 (5872)
Toprongy1 okt. 18. Creative Commons License 5872

Nagyon tájékozott tisztelt Sopromg! Van is igazság abban, amit leír.

De sajnos ilyen politikai hátszéllel nem lehet, harcolni  sem közösen sem egyénileg. Talán összefogással menne, ha állandóan zaklatnánk a hatalmat.

Nem is kértük az adófizető pénzét, hiszen ahogy írja, ott van, a vagyon, amibe befektettünk.

De ha bemegy a felszámolóhoz, örül, ha nem dobják ki azonnal, és szóba állnak vele.

Ezt az államnak kellett volna, vagy kellene elintézni, azért fizetjük az adókat tudtommal.

De mi van, ha állami segédlettel lopkodják a vagyontárgyakba fektetett pénzünket. Mit csinálna? Erőszakot alkalmazna? Ugye azt nem lehet.

Az állam nem akar foglalkozni velünk, mert egyre inkább meg vagyok győződve, hogy az állam mögött sáros politikusok állnak.

Az adófizetők pénzéből most meg támogatják a sok haszonleső devizást, tisztelet a kivételnek, a stadionépítéseket, adókedvezmény által a bejövő külföldi cégeket, amik többségében, ha megszűnik, az adónélküliség továbbállnak, még akkor is, ha nekünk csak annyi hasznunk volt belőlük, hogy rabszolgájuk lehetünk, a csillagászati áron épült bicikli utakat, a száznál több államtitkárokat, és környezetüket, a kisebbséget stb.

Ezekért miért nem ír az államnak? Mert másnak nem tud írni, és akkor meglátja, hogy milyen magasról fognak tenni Önre. 

Nekem van egy olyan érzésem, hogy Ön nem ebben az országban él, még akkor sem, ha sok mindenben tájékozott.

Most írjak még a hajléktalanokról, a várakozólistákról, a kivándorlókról, a minimálbéren tengődőkről, amit ez az ország állít elő?

Nem írok, mert ez a fórum a Baumagról szól.

Valóban vannak köztünk közömbösek, akik, ha valami remény felcsillanna, akkor rögtön elkezdenének könyökölni.

De ezért nem kell belénk rúgni tisztelt hölgyem, vagy uram. Sok embert tönkretett az elmúlt 11-év alatt ez az ország. Testileg, lelkileg.

Ők már nem tudnak harcolni, egy velejéig romlott társadalom ellen, amibe lehet Ön is beletartozik.

De vannak, akik tovább küzdenek, még ha ők is belerokkannak, valószínű, hogy erre vár a politika, és meg kell állapítani, hogy ismét ott kötöttünk ki, hogy aki okozta ezt nekünk az fizessen, és ez az állam.

Ezért fizettük és fizetjük az állam ellenőrző szerepét, hogy ez ne történhessen meg, de megtörténik egyre sűrűbben.

Az idén már három szövetkezetet tettek tönkre a meggazdagodni vágyók, és sajnos megtehetik.

Előzmény: Sopronmg (5871)
Sopronmg okt. 18. Creative Commons License 5871

Na álljon már meg a gyászmenet! miért kellene az adófizetők pénzéből titeket támogatni? Hisz van / volt vagyonotok, a Szövetkezetetek, melynek üzletrészét máig a kezetekben tartjátok. Ez nem vitatható. Hibáztatok, mikor felültetek a hisztériának, és a saját vagyonotok ellen felszámoló maffiát fordítottatok. Önként és dalolva adtátok át nekik Kamaraerdőt, A szövetkezeti irodákat, a budai lakóparkot, Téglagyárat, Parádsasvárt és ezen kívül a többit (ez a mai napig Szövetkezeti vagyon - azaz a ti vagyonotok). Méteres vasként hordatta el cigány bandájával a felszámoló a Szentesi téglagyárat, ötöd áron árverezik a 2-4 milliárdos ingatlanokat, sorban, mindet egymás után, megy a susmus. A bűnügyi zárlat ideje alatt vígan éltek a pénzetekből, egy fillért sem kaptatok, míg ők szépen kigömbölyödtek. Miért nem álltok végre a sarkatokra, és számoltatjátok el őket? Mátraholding, Likvid-B, Vienna, stb. Az állam sosem fog mellétek állni, hisz megtette volna korábban, de az összes bíró szájába is azt adta, hogy ott a vagyon, kérjétek a felszámolóktól. Tán féltek tőlük? Nem csodálom, mindent elvettek, de semmit sem adtak, s ha nem figyeltek oda, nem is fognak. Írnak egy levelet, hogy nincs vagyon, és ti elhiszitek és újabb 1 évig nem szóltok hozzájuk, nem néztek feléjük. Ide is beírtátok, majd közös értelmezés nélkül továbbléptek, hogy fogy a vagyon, a mérlegadatok mit mutatnak.... Eszetekbe nem jut utána nézni mi történik Budaörsön, Madárvölgyben... Szédület, hogy valakik ennyire a saját vagyonuk ellenségei legyenek! Felesleges ügyvédek után kutatni, úgyis csak lehúz titeket mindenki, hisz legegyszerűbb a "károsultakat" megtéveszteni. Nincs közöttetek egy határozott ember? Nem Patyi, mert az már elszállt, de hasonló. Kecskékre bízott káposztáitok meg gyönyörűen fogynak az évek alatt.... míg ti + jeleket gyűjtögettek.

Toprongy1 okt. 18. Creative Commons License 5870

Gratulálok, én ott leszek.

Jó ötletnek tartom, azt , hogy ki kellene egy ügyvédnek nyomozni, hogy ki adott engedélyt a Baumag működésére.

Az ATV betelefonálós műsorában is feltűnő volt, ahogy Vicsek szabadulni akart a Baumag témától.

Ezek biztos, hogy tudnak valamit amit mi még nem. 

Egyébként Vicsek úr más témában sokkal több időt szentel a Baumagnál tizedannyi fontosságú témára is.

Ezeknek az embereknek is köszönhetjük, hogy ma Magyarországon intézményesen lehet lopni, minden következmények nélkül.

Voltam bent a felszámolónál, és ott is ért a döbbenet, hogy mi mivel lakásra gyűjtöttünk a Baumag megalakulásának évétől oda tettük a megtakarításunkat a lakásra.

Mivel a bevitt pénzünk egy évre szólt, sokszor a következő évre is újra visszatettük a pénzünket a hozamokkal, és kiegészítve az addig még összespórolt pénzünkkel együtt.

És most tessék figyelni! Az újra betett és a kiegészített összeg a Mátraholding szerint nem számít bele a károkozásba, csak az első

betét.

Így az összespórolt összegnek az 50-60 százalékát ismerik csak el, amit természetesen már nem tudnak kifizetni, szerintem azért, mert nem véletlenül kellet nekik az a tizenegy év.

A felszámolóktól. és a behajtóktól ments meg Isten bennünket, amiket természetesen az állam tart életben. 

fehér andrea okt. 18. Creative Commons License 5869

Én  +  jelemet elküldtem !

nyakfogom okt. 17. Creative Commons License 5868

Kedves károsult társaim!

Abban a nagy kegyben részesültünk,hogy az aláírásgyűjtés koronázatlan

királya SERES MÁRIA hajlandó tárgyalni velünk a problémánkról.

Mint tudjátok Ő 600 000 aláírást gyűjtött össze az összes párt,és képviselő

akarata ellenére,és elintézte,hogy a képviselők ne hasraütéssel,hanem számla

ellenében vehessék fel költségtérítéseiket.

Ő az alábbiakat írta ma este nekem:

Kedves Miklós!
Javaslok egy budapesti találkozót.
Időpont: november 5 szerda 13 óra
Helyszín: Burger KingOktogon tér 1  (Nagykörút, Andrássy út kereszteződés)
Kérem jelezzen vissza, hogy alkalmas-e.
Üdvözlettel:
Seres Mária

Most egy erőpróba következik,lássuk kinek mennyire fájnak az elvesztett milliók

az itt írók és olvasók körében.

Kérek m i n d e n k i t  jelezze,hogy részt akar-e venni ezen a sorsdöntő

találkozón     egy +  vagy   -- jellel.

Jó lenne,ha mindnyájan ott lennénk,mert a siker ennek függvénye lesz.

Itt eldőlhet minden, a módszer,a forma,és az ,hogy hány helyre érdemes

beadni az aláírásainkat .

Én 19.-én vasárnap délben válaszolok Seres Máriának.

Még annyit,hogy nekem az elvesztett 1 millióm,és annak kamata rákosan fáj,
ezért Zalából hajlandó leszek felutazni Budapestre nov 5.-én,mert ez a meddő

eddigi próbálkozásokkal szemben egy más út lesz.

nyakfogom okt. 17. Creative Commons License 5867

Tud.

fehér andrea okt. 17. Creative Commons License 5866

Csatlakozom !!! Talán ez egy jó vonal lenne.  Az egyesület mit csinál mostanában ?  Ő  tud erről  az ügyről ?

Előzmény: BARUKA (5860)