Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

BARUKA 2014.04.17 17:21:47 © 5532

Nem sopánkodom, csak szeretnék végre előre lépést,ugyanis topogunk.

Naná, hogy egyik állami szerv sem fogja elismerni a sarát, így volt ez a devizások esetében is a bankokkal, aztán mégis lesz valami segítség a számukra, mert nem hagyják magukat "levakarni"!

Úgy érzem, hogy esetünkben nem csak, hogy széthúzás van, de nem kevesen meg is vezettek bennünket, illetve félretereltek.

Előzmény: egyesületek (5529)
fehér andrea 2014.04.17 07:42:37 © 5531

Igen ezt mindenki tudja . És akkor mi van?

Előzmény: BAUmagnélküli (5526)
fehér andrea 2014.04.17 07:19:46 © 5530

Elolvastam. Köszönöm  Tehát akkor van aki foglakozik velünk még mindig Akkor miért voltak a rémhírek a fórumon? Csak azért, hogy egymást idegesítsük ?

Én időben beadtam az igényemet azért várok még a csodára. Igen levelek nem jönnek azt már tudjuk évek óta.

Előzmény: egyesületek (5529)
egyesületek 2014.04.16 11:10:04 © 5529

Azt azért nem árt tudni, hogy az érintett cégek felszámolási eljárásainak lezárásainak elhúzódása erősen korlátozza a cselekvési lehetőségeket.

Tudom, hogy ez senkit sem boldogít, pláne azokat akik nem is érintettjei a felszámolásoknak. (kb fele az összes BAUMAG által megkárosítottaknak)

http://www.befszovkare.t-online.hu/2014.htm

Tessék olvasgatni és gondolkodni, ne csak sopánkodni!

Előzmény: BARUKA (5528)
BARUKA 2014.04.15 22:19:23 © 5528

Ha lenne ennek a tömörülésnek egy igazán a mi érdekünket képviselő jogi személyisége, és tenné is a dolgát akkor érdemes lenne! Sokkal előbbre kellene tartanunk, nem csak holmi tagdíjaknál, és ismert tények közlésénél. És úgy egyébként  önerőből mit ért el a jogi képviselet?

Mert ilyen tempóval, és "pató páli" hozzáállással még újabb tíz évet sopánkodhatunk, már aki megéri. Valóban nem az utcára kell menni, de a babérainkon sem kell ülni, és várni a sült galambot.

Ki ismer egy megbízható ügyvédet?

Előzmény: mama 35 (5527)
mama 35 2014.04.15 18:58:01 © 5527

Gyülekezni az utcán már nincs sok értelme.Egyetlen dolog van amiben reménykedni lehet az pedig a Baumag Károsultak egyesületében tömörülni.Ide kellene mindenkinek csatlakozni, mert élő működö szervezet jogi képviselettel.És nem szabad azt hinni, hogy néhány hónapon belül is akár megoldás születik számunkra. A felszámoló nem abban jeleskedik,hogy a lehető leggyorsabban végezze a felszámolást  javunkra.De ha majd egyszer a felszámolás befejeződik és nem kapjuk meg a pénzünket akkor lehet olyan szervekhez fordulni akik megfogják számunkra itéli.

BAUmagnélküli 2014.04.15 18:56:26 © 5526

Az alábbiak óta érdemleges információ nincs:

http://www.hirkereso.hu/search?q=baumag&timelimit=10000

Előzmény: fehér andrea (5525)
fehér andrea 2014.04.15 01:23:24 © 5525

Hol vannak a jól értesültek akiknek van még valami ötletük ?  Hogy hogy nem  jött össze a találkozó ?

Előzmény: BARUKA (5524)
BARUKA 2014.04.11 20:37:05 © 5524

Sajnos az általam remélt összejövetel is meghiúsult, mert az első megbeszélésen már kiderült, hogy a másik fél semmire sem alkalmas. Össze-vissza duma van, meg reménytelen álmok.

fehér andrea 2014.04.11 18:47:27 © 5523

Itt is látom hogy csak várunk. És kérdezősködünk .

Merre tovább?  Valaki tud valamit?

Előzmény: Zsófi002 (5519)
fehér andrea 2014.04.11 18:43:59 © 5522

Most akkor hogyan tovább?  Máraholding eltünt ?  Kihez kell forulni?  Ki tud  valamit ? Válsztások megvoltak volt egy ilyen kezdeményezés is.  Ez is valahogy megszakadt valahol.

Mire várunk valójában?  VAN VALAMI ÖTLET ???

Előzmény: bassus (5521)
bassus 2014.03.25 22:54:00 © 5521

a jogerős követelés megér egy "f" kategóriát az agenda felszámolásban, amely a futottak még csoportját jelenti.

aztán nekem is van jogerős követelésem a holdinggal szemben igaz az "f" nem pályáztam meg, mivel úgy láttam, hogy a több lábon álló baumagnak ez a lába is kimúlt....

új felszámolót, (ha lesz) ugyanaz a bíróság nevezi ki, mint elődjét, csak akkor, amikor azt a bíróság elrendeli

Előzmény: Zsófi002 (5519)
nyakfogom 2014.03.25 20:27:49 © 5520

Zsófi ,akkor hol vannak jól értesült fórumozók?

Zsófi002 2014.03.25 17:43:02 © 5519

Úgy látom itt még sincsenek itt  jól értesült fórumozók, mivel az 5516-ra nem írt senki érdemleges választ. Csak az egymást fikázása megy itt.
Okoskáné 5518-as beírásának 5. pontja azt hiszem alapjában téves, mivel a Mátraholding vagy helyette más felszámoló semmilyen értékesítést nem fog végezni. Egy jogerős követelése van a Baumagsfszfa-nak az Agenda-H- val szemben 18 mrd-ról. Az Agenda-H felszámolója és értékesítője pedig a Likvid B.
Még egyszer felteszem a kérdést: ki tudja mi van a Baumagsfszfa-val, ki folytatja az ügyet? Ha a Mátraholding kiesett, kinek kell kezdeményezni az új felszámoló kijelöltetését és főleg- ezt mi honnan tudjuk  meg?

Okoskáné 2014.03.24 20:52:36 © 5518

Emberek tragédiája 9. szín.
Tehát Egyesületek lehiggadt, tud nem csak alpárian kommentelni.
Kicsit magyarázkodik még, hogy korábban kulacsos volt (lehet most is, csak két kulacsos), aztán sasvári lett belőle (lehet sokat üdült sasváron), az egyik kulacsot balázs és bandája töltötte, a másikat meg nagyon kis elemér morzsái ?
Aztán jön a félreterelő politikai lózunggal („gyűlöletkeltő blabla..).
Csak a lényeg maradt ki a sok betű közül. Ha valóban tisztességes károsult vagy, akkor kérlek „tágyilagosan” „aktív részesként” reagálj már a Mátraholding és a károsultak közös jövőjéről !
A honlapodon a Mátraholding utolsó tájékoztatása 2010-es (közben eltelt minimum 3 év). Akkor most szerinted mi várható ?
Van-e egyáltalán a rokonomhoz hasonlóan legalább 12.500.000.-Ft (és kamatok 2003. szeptember 10-től) károd ? Vagy előkelő kívülálló vagy ?
Segítek megadni az alaphangot. Vitaindítónak, lehet cáfolni, ha valamit rosszul ítélek meg.
A Baumag egyesület(ek) hamar megalakultak, szükség volt rájuk. Sok ember bizalommal fordult hozzájuk. De az elmúlt pár évet átnézve, mi hasznuk volt ? Kezdetben Patyi úr nagy lelkesedéssel vetette be magát az ügybe. Voltak korlátai, de nagyon őszintének tűnt és sokan mellé álltak. Aztán egy idő után már a partvonalon sem volt. Ha jóhiszemű vagyok elfáradt, ha nem, akkor „van az a pénz.” Inkább az első lehetőséget fogadom el, az egyetlen őszinte és lelkes ember már egy ideje nem vesz részt az „egyesületek” munkájában. Sok rosszat írtak, de én a híradásokból azt olvasom: rájött, hogy a halott és döglött oroszlánok, vagy cicák (balázs és bandája) helyett az igazi ellenfél nem a vagyont ellopó balázs, hanem a Mátraholding ! Tehát Patyit kicsinálták, s jöttek az alázatos Egyesületek. Beszedték a károsultaktól a tagdíjat (mennyit is ?????, ha valaki tudja, „tágyilagosan” „aktív részesként” kérem közölje), nyílván el is költötték, gazsuláltak nagyon kis elemérnek, aki már 3 éve nem volt hajlandó közbenső mérleget sem közzé tenni (a Cstv. szerint, Kedves Egyesületek, évente a forduló nappal kötelező !)
Patyi után teltek, múltak az évek. A vagyonzárlat nem elfogadható. Mi történt az elmúlt 10 év alatt ?????
Semmi. Lehet cáfolni, de könyörgök, tényekkel !
Kérem, ha valaki tudja, írja meg, az Egyesületek tagjai, ügyvédjei mennyi tiszteletdíjat vettek fel az elmúlt 10 év alatt ? S ki és milyen forrásból fizette, ki szavazta meg ?
De még most sem ez a lényeg, csak jó lenne ezt is tudni, hogy ki a hiteles jelenleg.
Közgazdászként, némi felszámolási gyakorlat ismeretében és károsult rokonom érintettsége folytán én a fenti kérdések megválaszolása nélkül is az alábbi „okosságokat” ajánlom a károsultak figyelmébe.
1.A Baumaggal foglalkozó felszámoló Mátraholding semmit nem tett a károsultak érdekében. Ha jól olvasom és lefordítom a közbenső mérlegeket, az eddigi vagyonértékesítésből származó bevételeket (több százmilliós nagyságrendben !) elköltötte a károsultak számára eredményt nem jelentő haszontalan ténykedéseikre.
2. Pár milliárdos vagyon csak van még. Kérdés ki kezelje ? A Mátraholding és egyesülete ?
3. Ha lehet, inkább nem. Jöjjön egy új cég, aki felméri és megvizsgálja a vagyont, akit nem kötnek a múlt mulasztásai, s aki a lehető legmagasabb bevételt akar és tud elérni a vagyon értékesítésével, akár a károsultak bevonásával.
4. Nyílván a kedves rokonomnak se fog soha megtérülni a befektetése, s pláne a kamatai, de nem mindegy mennyi térül !
5.A Mátraholding – az Egyesületek által sem cáfolt tény miatt – nem folytathat felszámolói tevékenységet, ezért mihamarabb el kell érni, hogy egy új szemléletű, új, a bíróság által hatékony tevékenységre felhívott felszámoló vegye kézbe az ügyeket és mihamarabb kezdje meg végre a vagyon magas áron történő értékesítését. Nem jó az – ha igaz a hír- hogy a balázs bandája üzemelteti a kastélyt, ezt is elnézte a Mátraholding vagy 10 éve ??????

Ha valakinek van még jó ötlete, kérem tisztelettel írja meg !!!!!!!!!!!!!!!

fehér andrea 2014.03.24 19:10:19 © 5517

Igen én is erre várnék. Akkor most kihez kell fordulni???  Hol van az ügyünk?  A regiyztráltak adatai hol vannak ? KI vette át konkrétan  az anyagunkat ?

Az egyesülethez kell fordulni?  Ők többet tudnak ? A bírósághoz ? Kihez valójában???

Előzmény: Zsófi002 (5516)
Zsófi002 2014.03.23 15:50:00 © 5516

A Mátraholding-hoz 40 napon belül bejelentkezettek visszaigazolt hitelezői igényét most ki intézi, és hol lehet erről tájékozódni?  Ki a kijelölt felszámolója a Baumagsfszfa-nak? korábban azt olvastam itt, hogy a Mátraholding-nak kell végig vinni a megkezdett felszámolást. Ha ez utóbbi az igaz akkor miért nem ad tájékoztatást a hitelezőknek? Ez a megoldás, hogy a honlapot is megszüntetik és felszívódnak, mikor fél évtizedig éltek a pénzünkből?
Hogy áll most az Agenda-H felszámolása? Nemrég volt a családomban hagyatéki ügy. A közjegyzői átadást követően egy hónap alatt megkaptuk a földhivatal bejegyzését. Miért gondolja úgy a Likvid-B, hogy  6-12 hónapot is igénybe vehet a zárlat feloldások bejegyzése?
Kérem azt a jól értesült fórumtársakat, akik bármit tudnak ezekről a kérdésekről ne fogják vissza magukat.

egyesületek 2014.03.22 19:15:17 © 5515

Köszönjük az elismerést!

Az egyesület aktivistái valóban rengeteg időt, energiát, költséget fordított arra, hogy tagjainak és ezen túl is a Baumag károsultjainak legalább tájékoztatást nyújtson a 10 éve húzódó bonyolult helyzet megértéséhez. Ezt a célt szolgálta az internetes honlap működtetése.

Az INDEX fórum jelen topikja 2003 okt 12 óta (negyvenkettő nick tagtársuknak köszönhetően) hasonló célok érdekében működik szerintem konszoldált formában. (jómagam előbb kulacsos, majd Sasvári nick alatt aktív részese vagyok az eszmecserének 2004 eleje óta)

Tudom, hogy a választási kampány felfokozott politikai ingerlékenységet vált ki egyesekben, mégis arra kérem az ide beírókat, hogy józan mértéktartással, a tárgyilagosság maximális szem előtt tartásával legyünk egymásra tekintettel.

A magam részéről bárminemű gyűlöletkeltő, egymás lejáratására törekvő provokációra nem vagyok hajlandó reagálni.

Tekintettel arra, hogy a Bamag SFSZ (fa) honlapja megszűnt, és ott korábbi, lényeges dokumentumok voltak találhatóak, felajánlom, hogy a saját archívumomomba mentett dokumentumokat megosztom a fórum érdeklődői számára.

Elérhetőség saját internetes boxomban :

https://www.dropbox.com/sh/p14aw2p0h6mavfb/eTGQrjF6DC

ennek a tartalomnak elérését a  BSFSZ(fa) zárómérleg elkészítéséig biztosítani fogom.

Előzmény: nyakfogom (5513)
nyakfogom 2014.03.21 21:27:57 © 5514

És meg is jelent.

nyakfogom 2014.03.20 22:24:05 © 5513

Én nem ott élek,ahol az EGYESÜLET működik,ezért nem vagyok tagja sem.

Azt látom,hogy hivatalosan létező dokumentumokat tesznek közzé,

amit én ,és mi különben soha nem fogdozhatnánk,és nem ismerhetnénk meg  ilyen könnyedén.

Ebben nagy munka fekszik részükről.Mindenre kiterjedő,rendszerezett anyagot csak tőlük láttam eddig.

Senki nem ismeri olyan átfogóan,és alaposan a baumagosok problémáit,mint ők.

Azt tapasztalom,hogy a munkájuk mindent felölel,amit a GAZMBEREKRŐL tudnunk kell /kellene/.

Úgy látom ,hogy csak náluk van meg az a tudás ,erő ,egység ,és akarat,ami a problémánk megoldásának záloga lehet az állami felelősség megállapításában.Nem játszák el a jól informáltat,mert ténylegesen azok.

Nem maszatolnak,nem hordanak össze ellenőrízhetetlenül hetet-havat,félinformációkat.

Létező, nyilvánosan elérhető csapat,nem bujkálnak,tudni lehet ,hogy kik ők.

Mellesleg szeretném tudni,hogy ki kivel van,és ki az IGAZ EMBER.

nyakfogom 2014.03.20 22:14:13 © 5512

Írtam valamit ,várom,hogy itt megjelenjen.

okoskodo12 2014.03.19 23:10:06 © 5511

okoskodo 12

egyetért okoskáné véleményével

és mi fog történi

?

Előzmény: Okoskáné (5509)
fehér andrea 2014.03.19 20:27:35 © 5510

Na jó ezt már nem lehet bírni ! Köszönjük !

Előzmény: Okoskáné (5509)
Okoskáné 2014.03.19 18:49:39 © 5509

Emberek tragédiája 8. szín.
Egyesületek ! (csak tudnánk kié ?)
Ahogy írod „Ami azt a sok butaságot meg, amit okoskáné ideokádott én tanácsolnám figyelmen kívül hagyni, illetve az utolsó mondatát azért fogadjátok el, én is ezt teszem.”
Nem kis arroganciára, s még nagyobb alpáriságra vall a stílusod.
Ugyanis elfelejtetted tételesen cáfolni az általam leírtakat.
Pedig megtehetted volna, itt a fórum, a te „okosságodat” ha van tudnád csillogtatni.
Biztos ismered a klasszikust: Hic Rhodus, hic salta, illetve a te szinteden: figyelem, mikor ugrik a majom a vízbe.
Tehát kérlek tájékoztasd a Nagyérdeműt (és igazold, ha tudod) hogy akár egyetlen betű is téves (s miért ?) az általam leírtakban.
Vagy te is nagyon kis elemér kenyerét eszed ? Cáfold ezt a nem alaptalannak tűnő feltételezést.
Érdekes, az írásom után pumukli elhallgatott, biztos visszament, ahova való: a mesébe. Talált, süllyedt.
Tehát ha van, használd …., de ne próbálj másokat félrevezetni, főleg azért, mert jön még néhány szín, s az nem kicsit fog neked nem tetszeni. Rohanj nagyon kis elemérhez még egy kis morzsáért.

fehér andrea 2014.03.14 20:37:23 © 5508

Ez nagyszerű !!! És akkor most hogy tovább????

Előzmény: ugyezo (5506)
ugyezo 2014.03.14 19:17:32 © 5507

Bocsánat, a sort ott kezdem, a Vienna át fogja adni a pénzt anélkül a Likvidnek, anélkül, hogy levonná a sápját, és így tovább....

Előzmény: egyesületek (5505)
ugyezo 2014.03.14 19:14:30 © 5506

Úristen, ez naivság. A Likvidnél ott a pénz, és majd ő szépen az egészet, anélkül hogy levenné a sápját, át fogja adni a Mátraholdingnak, aki anélkül, hogy levenné a sápját, át fogja adni az egyesületnek, vagy a befektetőknek, mi? Használjuk az eszünket.. igen, és tartsuk szárazon a puskaport. Valahol Okoskáné és egyesületek között van az igazság... Kedves Egyesületek, ti miben hiszel? Pénzosztásban? S ha igen, mikor és hol?

Előzmény: egyesületek (5505)
egyesületek 2014.03.14 14:07:14 © 5505

Ezek szerint hiába kértem, hogy figyelmesen olvassátok el az elérhető dokumentumokat.

El kellett volna jutni a 9 oldal 21 tételig, ahol a Vienna Consult kft  felszámoló által (Parádsasvár Kastélyhotel kft - volt eredetileg) cégértékként a könyv-szerinti értéken van nyilvántartva. (2,181 milliárd Ft ami nem egyenlő a nullával !!!)  Új piaci értékbecslésre eddig még nem volt lehetősége a felszámolónak.( bűnügyi zárlat,elzárkózás,...stb) A Likvid azért szerepelteti, mert mint Agenda-H "fa". ő a tulajdonos.

Egyébként meg valamennyi vagyoni elem értékesítése előtt szigorú törvényi előírások vannak érvényben.

Hivatalos értékbecslés - pályázati kiírás - versenyeztetés. Mindez nyilvánosan történik. A Likvid-B honlapján bárki figyelemmel kísérheti, amikor ez aktuális lesz.

Ami azt a sok butaságot meg, amit okoskáné ideokádott én tanácsolnám figyelmen kívül hagyni, illetve az utolsó mondatát azért fogadjátok el, én is ezt teszem.

Előzmény: ugyezo (5504)
ugyezo 2014.03.14 09:35:34 © 5504

Olvasd már el a Likvid B jelentését! Épp az a baj, hogy azt írja 0-át ér!

Előzmény: mama 35 (5501)
bassus 2014.03.13 22:57:56 © 5503

a vádló és ítélkező a mi adónkból kapja a fizetését?

Előzmény: bassus (5502)