Keresés

Részletes keresés

bassus Creative Commons License 2014.09.23 0 0 5789

Ezért vagyunk nehéz helyzetben, mert a hatalom ellen kellene harcolni."

T. 1 általában egyetértek Veled, csak írásaid a politika ...

 

A fenti idézet  szerintem az alábbi megfogalmazásban helyesebb

Ezért vagyunk nehéz helyzetben, mert a mindenkori hatalom ellen kellene harcolni.

Együtt kellene, kellett volna és nem a megosztókra hallgatni 2004-ben még melegébe.

Tiz év eltelt és ott tartunk, hogy megvárjuk a felszámolás végét, mert csak akkor jön a lehetőség arra, hogy tovább lépjünk.

Csodavárás jön a pénzosztó.

Magamról annyít , hogy 2005-6  nyarán sok párt és ügyvédi irodát felkerestem (ünk) utoljára ebben az évben tavasszal kerestem a pártokat. Náluk lezárt ügy a bíróságra tartozik....stb.

Ügyvéd: négyen felkerestünk egy irodát, ahol előadtuk sérelmünket, majd hosszú beszélgetés után megállapodtunk a további menetrendben.

A négyesfogat az ügyvédi tanácsadás után a további teendőkről beszélgetett és rövid idő múlva azt tapasztattam, hogy a négyes osztódott 2-2 re.

A két külön utas infót gyűjtött, azóta tudjuk, hogy elindították perüket előzési szándékkal, hogy hova jutottak nem érdekel.

Mára az ország és a punio sűrű jogászokból álló hatalom lett, amely saját hatalmát erősíti úgy is, hogy a kisembereket törvényesen kifossza.

 

Előzmény: Toprongy1 (5788)
Toprongy1 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 5788

Pumukli írta; " Nehrer Péter (Ítélőtábla) kimondta a büntető ügyben B.L és társai vonatkozásában , nem vagyunk sértettek, sértett a Baumag vállalkozás, mint cég. Ebből az következik, hogy a vagyon kezelői a Felsz. Bíróságok által kijelölt 4 db felszámoló."

Tisztelt sértett, és kirabolt társaim!

Hát ki a fene a sértett, ha nem mi. A Baumag vagyona a mi pénzünkből állt össze. Amíg a bíróság, az ügyészség, és a kormány így áll az ügyünkhöz, addig az egyesület, gúzsba kötve táncol.

Tudomásul kell venni, hogy a rosszakaróink az előbb felsorolt szervezetek, és tagjai. Addig amíg egy ország igazságszolgáltatása nem ismeri ki, hogy akiktől milliárdokat loptak el, és az illetők nem sértettek, ott nincs igazságszolgáltatás.

Ezeket nem volna szabad békén hagyni, mert ez már a szervezett bűnözés melegágyai.

Ezért vagyunk nehéz helyzetben, mert a hatalom ellen kellene harcolni. De egyeseknek könnyebb bekapcsolódni egy rövid időre, és szidni a segíteni akarókat. 

BARUKA Creative Commons License 2014.09.23 0 0 5787

Ez alatt pontosan mit kell értenünk, az úgymond nem tagoknak? Hogy az egyesület nem foglalkozik velünk, csak ha taggá válunk, és azt csinálja amit ő jónak lát? Vagy! Hajlandó az aláírásgyűjtést megszervezni, lebonyolítani az előírt követelményeknek megfelelően, ha fizetünk ezért egy éves tagdíjat? Várjuk válaszodat!

Előzmény: pumukli1948 (5786)
pumukli1948 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 5786

Az egyesületnek van saját szerződött ügyvédje, aki nem tűnik el, és nem szélhámos. A tagoknak az éves tagdíj ellenében viszi a BAUMAG ügyeket.

fehér andrea Creative Commons License 2014.09.22 0 0 5785

Ezt az anyagot én is olvastam, gondolom sokan akik még itt vannak velünk.

 

Akkor most hogyan tovább?

 

Mátraholding elérhetősége :  887-49-30   Cházár András u 9

 

Előzmény: Nanderzon (5784)
Nanderzon Creative Commons License 2014.09.22 0 0 5784

Az MTI mai közlése szerint a Kuratórium lényegében helybenhagyta a 4 felűlvizsgá-

latot kérő elítélt ítéletét. Ez a mi felszámolási ügyünket nem befolyásolja. 

Az vajon hol tart ?

Az 1. évben a felszámolónak a tényleges /szakértő által megállapított/ értéken kell értékesítenie az ingatlanokat, vagyontárgyakat. A 2. évben ahogyan el kel. Ekkor

már így mindent el kell értékesítenie.

Ezután kell a felszámolónak kiosztani közöttünk a befolyt  pénzt kártérítésként.

fehér andrea Creative Commons License 2014.09.22 0 0 5783

Tehát ha jól értelmezem csak az egyesületre számíthatunk.  Ott fogják össze az  aláírásgyüjtést. és  az ottani ügyvédek adják be a periratokat.  Regebben a budaőrsi egyesületbe tartoztam éveken keresztül a Bakó Jánoshoz, de sajnos Ő már meghalt. Az ottani egyesület se tudott semmit tnni. Fizettük  a tgdíjat, de nem jutottunk semmire.  akkor ez most az utolsó remény lenne?

 

Előzmény: BARUKA (5782)
BARUKA Creative Commons License 2014.09.22 0 0 5782

Ha az EGYESÜLET fölvállalja az aláírásgyűjtés elindítását az is jó, mindegy ki áll az élre, csak végre kezdjük el. Valóban, ha nekik van már ezer tagjuk az már kiindulásnak is jó, nem beszélve, hogy attól kezdve mindenki érezze kötelességének, hogy aktívan bekapcsolódjon minél több aláírás begyűjtésére. Természetesen a jogi képviselet, tanácsadás sikerdíjától gondolom senki el nem zárkózna!

Előzmény: nyakfogom (5770)
jjulika Creative Commons License 2014.09.22 0 0 5781

Nem önnek válaszolt-van akiben tényleg se együtt érzés,de szégyenérzet sincs!   Remélem 

mindenki megkapja a sorstól is a büntetését,de nekünk tovább kell menni,de lehet nem ezen a fórumon,mert 

itt tényleg csak beszélünk,és a végén még minket akarnak bünösnek kiáltani! 

Előzmény: nyakfogom (5777)
ntaicn Creative Commons License 2014.09.22 0 0 5780

A tanulság az egészből, hogy bizony figyelni kell a vállalatok pénzügyi jelentéseit, a legfontosabb ezáltal a megelőzés, nem fektetni olyanba, amit nem ismer, nem lát át az ember.

Balázs_Mária Creative Commons License 2014.09.22 0 0 5779

Julika! Nyugodt lelkiismerettel merészelek megszólalni.

Nagyon köszönöm, hogy indirekt módon ugyan, de kiderült az is, hogy nem az elmondásod szerinti VI.r. küldött a címre.

 

Előzmény: jjulika (5778)
jjulika Creative Commons License 2014.09.22 0 0 5778

Kedves Nyakfogom -igen úgy néz ki a Balázs név kötelez,-valóban olyan mások baja iránt nem törődöm,de a saját hatalmas portáját ,nem éppen Trabant autóját az udvarban mód felett védte,valóban nem mondtuk meg ,hogy károsultak vagyunk,elsőre később az agresszív magatartás láttán nem is tettük,a gyerekem autóját fotózta le,vajon megteheti?  mi a rokonunk ingatlanát kerestük,mert szó volt róla,hogy a Hajdusági vagyonok mellett -Diósdon is van-és az a cim is szerepelt a peranyagokban,tényleg szégyen,hogy itt meg mer szólalni igy-még ha ex -akkor is ,lehet nem volt az mikor ezt elindították,meg lehet ott is lehetne mit keresni ha megakarjuk a tisztességgel keresett pénzünket találni,mert igen is azt mondom ki kell vizsgálni,a tettesek és a holdudvaruk gazdagodása miből adódott-amivel minket kisemmiztek! 

nyakfogom Creative Commons License 2014.09.22 0 0 5777

 

Nagyon tiltakozik a szervezetem az ellen,hogy azt írjam

Kedves Balázs_Mária ex.Ledöbbentem a név láttán.

Tudja annyi könny kíséri a Balázs nevet,hogy a Balton

megtelne,és kiáradna tőle.Láttam néhányszor TV-ben,

de 1000 évig megismerném azt a végtelen,öntelt,gazemberségében is

magabiztos nagy orbitális pofáját.HONNAN VETTE ő A BÁTORSÁGOT

ARRA,HOGY 12000 EMBERT MEGNYOMORÍTSON??????????????

Felforr a vérem gazembersége kapcsán,és nincs egyetlen ok sem

a megbocsájtásra.Százakat ismerek,akiket öregségükre kifosztott,

akik nyomorognak egész életük megtakarításának elvesztése miatt.

Öt ember bucsulevelét olvastam,akiket az a gazember ölt meg,és azt tudja

a család minden tagja,a rokonai,és ismerősei is,hogy miért haltak meg.

Én őket idéztem.

Az önök kapcsolatát nem ismerem,de ha ön egy hajszálnyira is hasonlít rá,

akkor ne találkozzunk.Egyébként a stílusa-még ha igaza is van-pont

olyan,mint azé a határtarlan gazemberé.Jjulikát kérem válaszoljon.

NEKEM MOST A FOGAIMRA,ÉS A SZEMEM VILÁGÁRA KELLENE AZ

AZ A PÉNZ,AMIT AZ A  G A Z E M B E R  KICSALT,ÉS ELLOPOTT TŐLEM.

HOL VAN A PÉNZÜNK,ÖNNÉLVAN-E,és MENNYI VAN?

Válaszoljon,ha ártatlan mindenben,vagy csak egyszer is szólt neki,

hogy a gazemberek utját járja,és ennek rossz vége lesz.

Biztos nem számított a 10 évre,ami század része annak amit a

néptől kapott volna.

Ha van önben jó érzés,akkor írja le hogyan látta ezt az őrületet.

Vezekeljen a gazember helyett,bár hangsúlyozom,kapcslatuk

ismeretlen előttem,csak az,hogy a közelében élt.

nyakfogom Creative Commons License 2014.09.22 0 0 5776

 

 

Tisztelt Egyesület,egy nyomós érv,és tény az aláírás gyüjtéséhez:

Seres Mária Mátraverebély polgármestere 600 ezer aláírást

összegyüjtve az ÖSSZES PÁRT ellenállása ellenére elintézte,hogy:

1.A képviselők ne hasraütés szerűen,adómentesen vegyék fel a 

költségtérítéseiket,hanem számla ellenében.

2.Egy hónapon belül ez megváltoztatta a törvényt is.

Holnap megpróbálom felhívni hivatalában a polgármestert.

 

nyakfogom Creative Commons License 2014.09.21 0 0 5775

Kedves pumukli 1948.

Hát ez a jog olyan mint egy kerge birka.

A baumag által aláírt bizonylatunk van arról a kezünkben,

hogy X forintot Y kamatra Z ideig átvett tőlünk.Az a zagyvaság,

amit ebből a jog és jogászok kihoznak, az az 1+ 1=2

igazságának sárba döngölése,egy agyament tébojulat,

és a józan ész csődje.Ezek után nehogy a jogászok kezébe kerüljön

az atomarzenál indítógombja,mert akkor 7 milliárd embernek annyi.

Más:a károsultak 99-a nem is tudja,hogy van egy Egyesület.

Nagy részük öreg ember,ezért nemes cselekedet lenne,

ha ők is részesei lehetnének az Egyesület sikereinek.Utólag

biztos kifizetné mindenki visszmenőleg is a tagdíjat.

 

bassus Creative Commons License 2014.09.21 0 0 5774

"Jó lenne egy tisztességes ügyvédet találni,aki fel vállalná-és tenne is a dolgát az ügyünkben! 

"

Bizony jó lenne, de ezt nem tűrik a jogvégzettek.

Bárándy cserbenhagyott aki a Dunaprofit jogtanácsosa volt

Efféle ügyben egy tisztességes ember volt, aki a postabank ügyet felvállalta

 és ha jól emlékszem 95%-ba kártalaníttatta.(Horn Gyula m. elnök)

Előzmény: jjulika (5768)
pumukli1948 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 5773

Kedves Baumagkár!

Én nem gyurcsányista dumának, és nem is megalkuvó sértegetésnek szántam sem a korábbi, sem az előző bejegyzésemet. Kérlek, aki olvassa -e fórumot próbálja a tényeket higgadtan átgondolni. Tudom, a higgadtság, ami 11 év távlatában a legnehezebb.

1./ Nehrer Péter (Ítélőtábla) kimondta a büntető ügyben B.L és társai vonatkozásában , nem vagyunk sértettek, sértett a Baumag vállalkozás, mint cég. Ebből az következik, hogy a vagyon kezelői a Felsz. Bíróságok által kijelölt 4 db felszámoló. Ők a vagyonzárlat feloldása után a nekik megengedett áron - ami a névérték akár 30%-a is lehet- (ha kell haveroknak a zsírosabb falatokat) el, és átjátszanak mindent. Megtesznek mindent, amit az arcuk vastagsága, és a törvény lehetősége elbír.

2./a LIKVID-B (AGENDA-H) felszámolójának közbenső vagyonmérlegét átmatekozva állítottam, hogy ideális esetben a teljes megtérülés valószínűsége max. 2-3% lehet. A mérlegben látszik, hogy a végelszámolást eljátszó Baumag cégek veszteség pótlása B.L. és P.-né közreműködésével 12 Mrd Ft-t elvitt a vagyonunkból. Ezt kerek-perec a mérleg kimutatja. (A rendőrség, az ügyészség nem, ezért a bíróságok sem,  ezt, az eltüntetett kijátszott Dollár milliókat soha senkin nem kereste)

Jelen helyzetben MIT TUD TENNI az egyesület?

A./ Kártérítési pert indít, amiért olyan I. fokú ítélet született, ami még felülvizsgálatra sem volt alkalmas. (Gondolj a megismételt I.fokra) Tűrhetetlen állapot, a 11 év packázás velünk. (az eljárás konkrét módja a honlapon található "sérelemdíj")

B./ A felszámolásból meg nem térülő kár megszerzésének konkrét módja az Állammal szembeni kártérítés. (B.L-tól nem lehet követelni, mert nem mi vagyunk a sértettek). Ezt a per sorozatot CSAK az egyesület tagjai indíthatják, mert mindenki másnak elévülés címén ez a lehetőség elévülés miatt 2003 okt. 9.-e + 5 év elszállt. Minden szóba jöhető állami károkozóval (Bíróság, Ügyészség, PSZÁF ás utódai, Pénzügyminisztérium és utódai stb)  szemben az egyesület TAGJAI NEVÉBEN írásban folyamatosan megszakítja az elévülést.

C./ Az "A" esetben a per indítása 2014 dec-ig (utána elévül). "B" esetben a per indítása a tényleges kimutatható kár (a befektetett pénzünk minusz a felszámolásból kapott összeg különbsége, +törvényes kamatai.

Ezek azok a még nyitott  lehetőségek, amiket az egyesület konkrétan elért. Tudom nem sok, mert a kifizetőhelyi pénztár címét nem sikerült kijelöltetni, de ellentétben a többi sajnálni való félrevezetett szerencsétlennel akikre az elévülés nem vonatkozik, még a remény is elszáll.

Boldog lennék, ha egy bármilyen aláírás gyűjtés az eredmény halvány reményét felkeltené. Sajnos a pénzünk, amit átadtunk kamatra, egy engedéllyel nem rendelkező pénzintézet számlájára került, a biztonságot az Országos Betétbiztosítási Alap nem fedezi. Így akiknek az aláírás szólna röhögnek a markukba, mert közük sincs az egészhez.

Felelősségük az állam azon szervezeteinek van, akik az elévülés megszakítása miatt még bíróság elé kényszeríthetők, és mögöttük, mint kifizető pénztár a Magyar Állam költségvetése áll. Az jogalapot  a magyar, és az Uniós törvény alapján képzeli tagjainak KIKÉNYSZERÍTENI az egyesület.

Előzmény: Baumagkár (5769)
Balázs_Mária Creative Commons License 2014.09.21 0 0 5772

Kedves Julika! Fussunk neki együtt újra. Kérlek az igazat mondd.

 

Szóval miért látogattatok meg? Ki küldött és miért?

Miután kérdésemre azt mondtátok, hogy nem vagytok befektetők és nem is tudjátok mi az a Baumag, berágtam kissé. Miután a bemutatkozás felszólításra elmaradt, gondoltam az autó rendszáma is bemutatkozás, de Te ott táncikáltál előtte.

Balázs Mária ex

Előzmény: jjulika (5768)
nyakfogom Creative Commons License 2014.09.21 0 0 5771

Kedves Baumagkár nekem jó a jövő hét Zegen,csak a nap,óra,

és a találka helye kell még.

Csak most válaszolok ,vártam Barukára,majd biztos

jelzi szándékát.Ő nagyon agilis.

nyakfogom Creative Commons License 2014.09.21 0 0 5770

Az Egyesület tevékenységét én is szükségesnek tartom.

Eddigi munkájuk két fontos hozadéka szerintem:

-a lehetséges jogi utak legalálább 90 %-át végigjárták,

 amit ebben az országban csak ők végeztek el.Ezek

 eredményessége nem rajtuk múlott.Ők is károsultak

 /van közöttük személyes jó ismerősöm/,tudom,hogy céljaink

 azonosak.BIZTOS VAN MÉG ITT IS ELÉG TEENDŐ.

-így nekünk már nem kell a kupánkat vakarni,hogy mely

 jogi lépéseket kellene megtennünk célunk érdekében,és

 azt ki, mikor, és hogyan tegye meg.Így a jogi teendők nagy

 része most nem  a mi gondunk,elég lesz megszervezni az aláírásokat.

MANAPSÁG A LEGEREDMÉNYESSEBB AZ ALÁÍRÁSGYŰJTÉS

LEHETNE.Ezennel kérem sokunk nevében az EGYESÜLETET,

álljon az élére,csak ők tudják a nagy címlista birtokában

célba juttatni közös ügyünket jogilag is.Akkor én is tag leszek sok

más ismerősömmel együtt.

A súlya is nagyob 5-6000 tagnak az 1000-rel szemben,

nem beszélve 12000 aláírásról.Az elhaltaknak van jogutódja.

 

Baumagkár Creative Commons License 2014.09.21 0 0 5769

Kedves Pumukli és Toprongy1! Még egyszer elnézést a szavakért. Őszintén nem sértésnek szántam, csak azért, hogy a sok tétova, bizonytalan beírás helyett valami tényleges információ kerüljön ide, amit csak Ti tudhattok. Bár alig írnak már ide páran és ki tudja hányan olvassák, de értelme csak annak van, aminek eredménye is lehet. A beírások alapján mindenki csak kérdez, bizonytalan, egyedül Ti írtatok arról, illetve utaltatok arra, hogy valamit tudtok (ha jól értem). Tehát továbbra is kérem, hogy ha van érdemi infotok olyan, ami a vagyonnal kapcsolatos, felszámolótól származik, egyebek, akkor sértődés nélkül közöljétek. Ha hasznosat írtok, akkor be is lépek az egyesületbe, ha ez szükséges ahhoz, hogy én is részesedhessek a vagyonból. Ha nem írtok, vagy nem a lényegről akkor érteni fogom, s soha nem írok ide többet, befejezem, s lesz véleményem, mégha senkit sem érdekel.

jjulika Creative Commons License 2014.09.20 0 0 5768

Kedves BAUMAGKÁR  csak annyi,hogy egyet értek,követhetetlen itt már minden-sajnos mint sokan nem lettünk fiatalabbak,az egészség is romlik,de mi is pl: Patyi óta semmi féle tájékoztatást nem kaptunk,ő meg eltünt ,egy valami amit én tudok a VI rendü tettes  sajnos a rokonom,de teljesen megszakadt a kapcsolat közöttünk,nem kevés kárt okozott nekünk is ! A Bárándy ügyvédi iroda is cserben hagyott mindnyájunkat,és csak amit itt látunk a fórumon ennyi a tájékozódási pontunk! Na meg az irritáló hír a Parádsasvári kastély szállóról ami nem éppen olcsón -de működik!  Elmentünk Diósdra a Balázs ex nejéhez,rendőrt akart ránk hívni,ha nem takarodunk még az utcájukból is!  Én is kérdezem milyen eredményeket tud az egyesület felmutatni?? Jó lenne egy tisztességes ügyvédet találni,aki fel vállalná-és tenne is a dolgát az ügyünkben!   

Baumagkár Creative Commons License 2014.09.19 0 0 5767

Kedves Pumukli ! Én elhatároztam, hogy innentől vége az udvariasságnak, csak őszinte szavaknak van értelme. Aztán, ha megbeszéltük, akkor dolgozni is kellene. Csak emiatt jutott eszembe, hogy hosszasan soroltad a semmit. Csak egy apróságról nem írtál, az Eredményről. Biztos kifogyott a tentád. Prózaibban. Lehet nem érted. Nem az a baj, hogy az Egyesület csak beszedte a semmiérta pénzt. Az a pár ezer forint nem oszt, s sajnos nem is szoroz. A NAGYOBB BAJ, hogy Te is elhiszed, hogy valamit csináltál. Pedig csak egyet, elvetted mástól a lehetőséget. Biztos nem rossz szándékból, de tudod, a pokol kövei is …. Hidd el, jóhiszemű vagyok, de nem hülye. Olyan hosszan írtad le, hogy mivel töltötted az idődet, hogy majdnem én is elhittem, volt értelme. De kérdem, hány forint térült meg ? Nem kell mellé beszélni, csak egy számot kérek ! Biztos nem lövök nagyon mellé, ha megkockáztatom, hogy áldásos tevékenységed a 0 és 0 között van. Magyarázkodni lehet, ezt tették a gazemberek is. De hogy ne legyek felelőtlen, megküldöm a jogász barátomnak, amit írtál, nézze már meg, hogy a vizet gereblyézed, vagy a szarmatáknak adtál egy pofont ? Én egyszerű ember vagyok, a labancok megtanítottak, hogy mindegy milyen nyelven beszélsz, ha kifizeted a kávét. De ők sem büszkék a semmire. Próbállak követni: 0) Az Egyesületed „nem csak pénzt szedett, és ülésezett.” – De azt biztos eredményesen, mivel pénz lett, űlés volt. 1./ „2008 és 2012-ben tagjai számára az állami felelősség elévülését megakadályozta.” – Finoman: Ezt szerintem Te sem érted. Még finomabban: blabla. 2./ „Elérte az Ítélőtáblánál, hogy 60 napos moratórium legyen a polgárjogi igény feloldása után, ezzel biztosítva, hogy a biztosított vagyon "elszálljon". Így tud élni perrel a Mátraholding, mint a Stratégia felszámolója, növelve az értékesíthető vagyont.” – Te komolyan hülyének nézel mindenkit. Ki és mit ért el ? Állítólag – veszprémi barátom mesélte -, hogy a Náher bíró szerint tök idióták voltunk, amikor a kockás papírra milliókat fizettünk. Ha ez igaz, akkor ki és miről is győzött meg ? 3./ „Az Egyesület kényszerítette Mátraholding-ot (ld 2010. június levél), hogy indítson a perben nyert 18Mrd Ft megszerzése érdekében felszámolást az AGENDA-H ellen.” – Lehet, hogy a bátor „matuska szilveszter” gyártmányú pisztolyotokban komoly golyó volt, mert ahogy olvasom, úgy megijedt a Mátraholding, hogy vagy öt éve semmit sem csinál. Kár volt ennyire betojatni, biztos hozta a bőröndben a milliárdokat, csak a kényszerítés miatt nem merte kiosztani. 4./ „Hónapokig tartó szervezéssel,- és a tagdíj bevételből került megszervezésre a József A Színházban közgyűlési megjelenésre, 620 fő részére volt lehetőség, eljött 395 fő.” Remélem jó volt az előadás, csak rossz darabot adtak, úgy hallottam a címe „vak ember visszanéz” 5./ „Az Egyesület tagjai részére szervezi a "sérelemdíj" akciót. Miért nem jelentkeznek az ország minden pontjáról sokan? Ez HÍRÉRTÉK LENNE, országos figyelmet érdemelne.” Jó kérdés. Lehet, rossz a szervezés ? az előző előadás sem volt valami jó. A fociban megtanultuk, a nézők a játékost szidják, de mégis az edzőt zavarják el. 6./ „Az Egyesület az Alkotmánybírósághoz folyamodott, 2007-ben.” No ez, ha jól számolom, pont 7 éve volt. Ne légy ennyire szerény, tájékoztass: legalább van már pecsét a folyamodványon ? 7./ „A PSZÁF-nek írt levél 2009-e részlete: tekintettel a beadványunkban jelzett ellenőrzés és intézkedések elmaradása álláspontunk szerint megalapozzák a károsultak nevében bejelentett igényt, így kérjük T. Elnök urat ( Farkas István) álláspontjuk felülvizsgálatára. /Ez a levél is az állami felelősség megszakítását szolgálta/” Pszáf már régen nincs, a farkas meg már csak az állatkertben. meg a mesében. Állami felelősség ? Ilyet még a gyurcsányi sem tud hazudni, pedig ő úgy született, meg a vörös vérében van. 8./”Levelek küldése a Legfőbb ügyészségnek a büntető ügyekben, (az Egyesület tagjai védelmében) súlyosbítást, és a vagyon védelmét kérve” No egyedül ebben látszik az eredmény, súlyosítás (bár nem tom, mitől látszik az egyesület szerepe). De itt sem ez a lényeg. Alföldi barátom egyszerű kérdése: Hun a vagyon ? ha már annyira megvédte az ügyészség. 9./ 2012.- ben a Fővárosi Törvényszékhez írt az egyesület levelet: "panaszunkat egyben kérjük feljelentésnek tekinteni arra az esetre, ha bebizonyosodik, hogy a zárolt vagyont ismeretlen tettes törvényellenesen feltörte. Kérem a Tisztelt Bíróság vizsgálatát és a törvényes intézkedés megtételét." No levélpapírotok volt, telt a tagdíjból, meg a gereblyére is, elő is vettétek a vízhez érve. 10./”a Baumag vagyon négy felszámolójával folyamatos a kapcsolat tartás.” No végre kiderült. Mármint az, hogy ezen a blogon feltett, vagyonra vonatkozó kérdésekre tudsz válaszolni, ha akarsz, mivel 4 felszámolóval is tartod a kapcsolatot. Ezen után Te is beülsz ám a gazemberek közé, ha nem adsz azonnal és részletes választ: holt a kastély, telkek, egyéb vagyonok ? 11./ „minden bírósági tárgyaláson ott vannak, és az iratokkal rendelkeznek.” Akkor legalább könnyű lesz a válasz !!! 12./ „van internetes tájékoztató honlap http://www.befszovkare.t-online.hu/index.htm, 13./ van személyes kapcsolatra lehetőség” Ha már ennyire személyeskedünk, mondd meg, hogy mikor és hova menjek a 7.5 milliómért ? Minden megoldás érdekel, bármit aláírok, s soha semmi többet nem firtatok, nem írok, még egyesületi tisztséget is vállalok, ha ezen múlik.
Tehát, ne folytasd inkább, EZT nem érdemes. Az Egyesület valójában semmit sem tett, mert a semmivel szemben a valami az, amit legalább egy kézben meg tudok fogni. Főleg kerüld el az agitációt (3800 Ft./ÉV tagdíj), mert egyszer nem csak a partvonalon kívülről fognak kiröhögni, hanem a tagok visszakérik a tagdíjat, s akkor bajban leszel. Fogadd el a "kibic" tanácsát, mielőtt Te is elhiszed a sok lózungot, amit írsz. Számold össze, hogy a tagdíjon kívül mennyi pénzed térült meg a befektetésedből. Mert mások is ezt fogják kérdezni, mert nekik tagdíj bevételük sem volt. Sajnos igazad van, ez a fórum, úgy látszik már mindent eltűr, már és még a Te blablázásodat is. Remélem rajtam kívül sokan követnek hasonló felháborodott szövegekkel. TANULJ A TÖRTÉNELEMBŐL ! Drága Hazánknak is több, mint 20 év kellett ahhoz, hogy az átvert, agyonmosott agyú, megalázott civilek RTL-győzike só helyett legalább porcukrot akarjanak, kiröhögjék a pojáca ildikó-feri-péter torz gnómokat, s 2/3-nyi torokkal azt mondják: elég ! takarodj sátán ! s még 2/3-nyi torokkal megtoldják : Vissza ne gyere !!!! Sajnos írás közben értettem meg a lényeget. Úgy szolgáljátok Ti ki (ezer emberre hivatkozva, de valójában őket is átverve) a most már bevallottan kapcsolatos NÉGY FELSZÁMOLÓT, hogy vagy nem tudjátok, milyen hülyének néznek titeket (jobbik eset), vagy ……. (rosszabbik eset, kérem a fantáziát elengedni). Tehát nem is tudod, milyen igazságokat írsz: „a megalapozatlan szösszenetek a kijelentő személyét minősítik, azok elszállnak, mint a füst, és már többször bebizonyosodott, hogy annak csak bűze van, de súlya nincs.” Csak egy baj van, ha valaki figyelmesen olvassa, amit írsz, akkor Te már a Holdon jársz, vagy a Juppitert közelíted, úgy repülsz. S még nagyobb baj (Neked), hogy az űrhajód zárt, mert csak Te vagy kénytelen szagolni a saját súlytalan, de senkinek nem kívánom illatodat..

Baumagkár Creative Commons License 2014.09.19 0 0 5766

Kedves Toprongy1 ! Az éjszaka pár órája alatt átolvastam, ami belém fért baumagból, amit találtam a neten. Aztán amíg Zalalövőből utaztam Grazba, gondolkodtam, szerencsére utastársam-barátom aludt. Elég gyorsan kellett, mert hamarabb ideértem, mintha a Fővárosunkba mentem volna az Egyesület által visszaszerzett befektetésemért. Lényeg, hogy nagyon (ön)kritikus leszek és ezért egyszerűsítek. Írogatunk itt össze-vissza, ismételgetjük egymást, ámítjuk magunkat, meg egymást, hogy csinálunk valamit. Holott nem. Semmit. De legalább is nem hasznosat. Vagyunk vagy 10-20-an, akik írunk, ki tudja hányan olvassák a 10-12 ezerből ! Tervezgetünk aláírásokat, de senki egy mondatot, de egy szót sem írt arról, hogy mit is kellene aláíratni ? Ez így több, mint komolytalan, sehova nem vezet, fejezzük be. A blog valamikor 2003 körül jött létre, akkor volt értelme. A célja nyílván az volt, hogy legyen a baumag ügynek nyilvánossága, de főleg gondolom az, hogy legyen valami értelme. Visszapörgettem, olvastam régi írásokat, amik tartalmasak, informatívak voltak. Az utóbbi időben leegyszerűsödött, semmilyen új, értelmes ötlet nincs. Én is hibásnak érzem magam, mert régen csak olvastam a bejegyzéseket, utána pár évre eltüntem, hogy egy kis pénzt keressek. Az elmúlt hetekben én utána néztem annak, hogy mi ismerhető meg baumagról most. Mert, hogy mi volt (nekem 4.5 millám), semmit sem számít, mert most kellene valamit tenni. Olvastam a nálam nyilván többet tudók bejegyzéseit, aztán a könyvelő barátom segítségével – CSAK A NETEN TALÁLHATÓ INFÓKAT – célzottan kezdtem olvasni. Bennem az állt össze, hogy a gazemberek összegyűjtötték a pénzünket, jó pár tíz milliárdot, főleg, ha a kamatokat is számoljuk. Én a befektetett 4.5 M-ra minimum 3 M-t rakok, tehát nekem nagy a hiányom. De ha nem lépek túl a gazembereken, akkor semmim se lesz. Lehet a 10 éves balázst még mindig átkozni, de ő már nem sokat tud elvenni abból ami még van. Ami van, az eddig zárlatos volt. De már azt írjátok, hogy nem. Akkor most mi van ? Kutyák a romok közt például. Meg valami Kastély valahol Európában ? Amit – hogy, hogy nem – árulnak. Mi meg írogatunk, okoskodunk, de senki sem kontrollálja az értékesítést. A székely barátaim azt mondják, hogy aki árul, az kap. Aztán a kutya majd csak bejön. Nem hiszem, hogy 10 év alatt nem hozott senkinek semmit a kastély. Itt felénk csak Széles úrnak széles a pálya, neki kastélya is van, bár az a hír járja, hogy az övé a Sasvárnak csak az ólja lehetne. Mégis megveszi a repteret. Mátraholding – nagy ígéret, nagy költség, semmi haszon (hosszú út a semmiért ollé), csak kár, már nem is végelszámoló, ahogy írta valaki. Kamaraerdő telep ? Nekem messze, akinek közel, miért nem ír semmit arról, mi van vele? Valamilyen telkek is voltak Budapesten vagy Budaörsön meg a Mátrában, azok sem párologhattak csak úgy el. Sok szó volt a vagyoni zárlatról. De az csak akkor lehet gondolom, ha volt – van ?? vagyon is !! Hol van, mi van ? Egyesület ? Választmány ? A tagdíj beszedésen kívül mit csináltak ? Bocsánat, de úgy tűnik, hogy asszisztáltak azoknak, akiknek nyilván van tervük a maradó vagyon elherdálására. Lehet, hogy erős, de cáfolja valaki ! A könyvelő barátom azt mondta, Ti hülyék vagytok, de nem kicsit, hanem nagyon. Okoskodtok, oszt semmitek sem lesz. Sajnos igaza van. Azt mondta a Székely barátom is, hogy „először összeszámolom hány töltényem van, mert ha csak tíz, akkor hiába lövök le 10 románt, ha 20-an vannak, nem látom tovább az Ivót”. Tehát lehet nincs igazam, de mégis. 1. Nézzük meg mink van, mit ér (lehet milliárdos vagyon) ? 2. Ki kezeli (felszámolók vagyonkezelők) ? 3. Mit csináltak az elmúlt 10 év alatt és a vagyoni zárlat megszűnése (?) után (?). 4. Ki felügyelte és ki fogja felügyelni, amit csinálnak (bíróság ?, Egyesület , Választmány ?) 5. Mi az az Egyesület, Választmány ? Mibe kerültek és mennyit hoztak bárkinek ? Ha semmit (van erre esély), akkor le kell mondaniuk, mert nem az a baj, hogy vannak, hanem az, hogy valami jobb helyett áltatnak mindenkit és magukat. 6. Ha mindez kiderül, akkor sorra kell venni, milyen vagyonunk maradt. 7. Jogi személyt kell bevonni az ügybe, hogy segítsen a maradék vagyon felderítésében, megszerzésében, értékesítésében. 8. Ha mindez megvan és magunk is elhisszük, akkor és csak akkor fordulhatunk segítségért a politika felé, mert akkor tudjuk igazolni, hogy ami nekünk rendelkezésre állt, azt megléptük. 9. Valaki régen írta, hogy a Mátraholding és logikusan a többi felszámoló-végelszámoló (AKIK KEZELIK A VAGYONUNKAT) kommunista csökevények. A Fidesz ezekkel leszámolt. Mindegy kinek fáj, kinek nem, de tény. Szerintetek ők a mi érdekeinket nézik ? Aligha. 10. Tehát először is ki kell tépni a leírt komcsik szájából a pénztárcánkat. 11. Meg kellene számolni mi van benne. - Szünet: Tudom, hogy sokan itt abbahagyják, mert Pesten még a fű is piros, de most nagyobb a tét, mi vidéken, legalább is Zalában már rég látjuk, hogy a hülye osztrák paraszt ezerszer okosabb volt húsz éve, mint a legokosabb Lázár. – 12 Szünet után: ha van benne valami, akkor már van miért a bíróságokat megkeresni, hogy ugyan figyeljen mér oda a vagyonunk értékesítésére, főleg, ha kizárolt végleszámoló herdálja. Bocs, most menni kell pénzt keresni, de remélem valaki folytatja.

pumukli1948 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 5765

Kedves Baumagkár!

Mit tett az Egyesület? Nem csak pénzt szedett, és ülésezett.

1./ 2008 és 2012-ben tagjai számára az állami felelősség elévülését megakadályozta.

2./ Elérte az Ítélőtáblánál, hogy 60 napos moratórium legyen a polgárjogi igény feloldása után, ezzel biztosítva, hogy a biztosított vagyon "elszálljon". Így tud élni perrel a Mátraholding, mint a Stratégia felszámolója, növelve az értékesíthető vagyont.

3./ Az Egyesület kényszerítette Mátraholding-ot (ld 2010. június levél), hogy indítson a perben nyert 18Mrd Ft megszerzése érdekében felszámolást az AGENDA-H ellen.

4./ Hónapokig tartó szervezéssel,- és a tagdíj bevételből került megszervezésre  a József A Színházban  közgyűlési megjelenésre, 620 fő részére volt lehetőség, eljött 395 fő.

5./Az Egyesület tagjai részére szervezi a "sérelemdíj" akciót. Miért nem jelentkeznek az ország minden pontjáról sokan? Ez HÍRÉRTÉK LENNE, országos figyelmet érdemelne.

6./ Az Egyesület az Alkotmánybírósághoz folyamodott, 2007-ben.

7./A PSZÁF-nek írt levél 2009-e részlete:tekintettel a beadványunkban jelzett ellenőrzés és intézkedések elmaradása álláspontunk szerint megalapozzák a károsultak nevében bejelentett igényt, így kérjük T. Elnök urat ( Farkas István) álláspontjuk felülvizsgálatára. /Ez a levél is az állami felelősség megszakítását szolgálta/

8./Levelek küldése a Legfőbb ügyészségnek a büntető ügyekben, (az Egyesület tagjai védelmében) súlyosbítást, és a vagyon védelmét kérve

9./ 2012.- ben a Fővárosi Törvényszékhez írt az egyesület levelet: "panaszunkat egyben kérjük feljelentésnek tekinteni arra az esetre, ha bebizonyosodik, hogy a zárolt vagyont ismeretlen tettes törvényellenesen feltörte.

Kérem a Tisztelt Bíróság vizsgálatát és a törvényes intézkedés megtételét."

10./a Baumag vagyon négy felszámolójával folyamatos a kapcsolat tartás.

11./ minden bírósági tárgyaláson ott vannak, és az iratokkal rendelkeznek.

12./ van internetes tájékoztató honlap http://www.befszovkare.t-online.hu/index.htm, 13./ van személyes kapcsolatra lehetőség

 

A sort folytathatnám...Az Egyesület nagyon sokat tett, bár lehet hogy nem minden lehetőséget merített ki. és A jövőben is arra törekszik, hogy tegyen meg mindent, de a lehetőségei kizárólag TAGJAI ÉRDEKÉBEN lehetségesek.

Teszi ezt becsületből mert a tagjai kártalanításának elérését vállalta, és kötelességből is a 3800 Ft./ÉV tagdíj ellenében.          

A "kibicnek" semmi nem drága. Kifejtheti akár hamis véleményét, eredményeket számon kérheti, embereket személyükben sérthet, mert ez a fórum úgy látszik már mindent eltűr.(ld Baumagkár beszólása: "látszat tevékenység. Ezt csinálták a komcsik jó sokáig, aztán most költözni kell, mert kevés a tagdíj"). 

Tudom, és tudatom mindenkivel, hogy az Egyesület  nem költözik sehova, mert az az 1000 egyesület tag, aki az ország szinte minden részéből Zalától-Miskolcig, Ceglédtől, Bajáig-Vas megyéig 2004 óta támogatja és követi a munkát joggal és okkal bízhat a sikerben.

Minden értelmes a javaslatot ami nem az értelmetlen politikai hangulat keltést szolgálja és az ügyünket előre viszi, az Egyesület örömmel fogad.(Új belépő tagokat ki tudja meddig, de ma még befogadnak)  Egy törvényesen és jól működő civil közösség bomlasztására, ellene akár hangulatot kelteni lehet, ezt senki meg nem akadályozhatja, de a megalapozatlan szösszenetek a kijelentő személyét minősítik, azok elszállnak, mint a füst, és már többször bebizonyosodott, hogy  annak csak bűze van, de súlya nincs.

 

Előzmény: Baumagkár (5759)
Toprongy1 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 5764

Kedves Baumagkár! Látszik, hogy nem próbált az illetékes szerveknek írni, mert akkor tapasztalhatta volna, hogy a Baumag említésére a fene tudja hogy miért, csak sejthető, hogy  minden illetékes, és politikus, azonnal bebújik a csigaházába.

Sőt talán leveleim hatására a Jobbik képviselője interpellált a parlamentben, és minket nagyon sajnálva, de tulajdonképpen elküldte a válaszadó a Jobbikost is a fenébe.

Hát sajnos sajnálatból nem adnak nekünk kenyeret a boltban.

Aztán talán a kudarc miatt, vagy más események hatására a Jobbik is abbahagyta, hogy emlegesse a Baumag ügyet.

Ez olyan, mintha darázsfészekbe nyúlna az, aki ezt az ügyet előveszi.

Biztos vagyok benne, hogy az egyesület is egy párszor már a falnak szaladt.

Az aláírásokon kívül, én csak abban látok megoldást, hogy ha a tizenkétezer ember megállás nélkül bombázná emailokkel, levelekkel, akik jól tudnak fogalmazni telefonos műsorokba akkor ottani felszólalásokkal az illetékeseket, a politikusokat, a médiát.

De itt is csak azt látom, hogy pár ember jelentkezik be, és mondja el a véleményét, akkor is legtöbbször a másikat bírálva.

Én senkinek a beírását nem találom feleslegesnek, még ha nem is találja fel a spanyolviaszt, de legalább látni a küzdeni akarást, és jelen van.

De sajnos sokan nem veszik a fáradtságot, a kor meg azért nem felmentés. Ha nem megy az internet,akkor ott van a toll és a papír.

 

Előzmény: Baumagkár (5759)
Baumagkár Creative Commons License 2014.09.19 0 0 5763

Hajrá ZETE ! Jó ötlet a találka. Én holnaptól a sógoroknál próbálok egy kis pénzt keresni, így sajna nem látom, hogy ütjük a Ceglédet. Jövő szombat, vasárnap jó lehetne. De mozduljon már az ország ! Addig is írni kellene az ötleteket, neten én is figyelem, mi jut eszükbe másoknak. Addig jó lenne az egyesületi aktuális terveket is megismerni, hogy ne ködben keressük csukott szemmel.. Nosza Baumagnélküli !

nyakfogom Creative Commons License 2014.09.18 0 0 5762

Kedves zalaiak,mi hárman jöjjünk össze egy

indító megbeszélésre.Javaslok egy zalaegerszegi

"lakihegyi" találkozót,de én máshova is elmegyek.

A telefonszámcsere gondolatát is támogatom.

Mindmegette Creative Commons License 2014.09.18 0 0 5761

Üdv! Azért nem válaszoltam, mert Nálad is kevesebbet tudok részletekről. Én azt ígértem, hogy minden ésszerű kezdeményezést támogatok. Az egyesület eddig elért eredménye meg magáért beszél.

Előzmény: Baumagkár (5747)
BAUmagnélküli Creative Commons License 2014.09.18 0 0 5760

Van valaki aki bárhová és bármikorra több embert tud mozgósítani mint ahányan legutóbb a József Attila színházban voltunk? Én el fogok menni, és alá fogok írni minden olyan beadványt, ami elősegítheti azt, hogy mielőbb a pénzünkhöz jussunk.

Ha van címlista, avval is körbe lehet járni, mint ahogy ezt a választási ügynökök is csinálják. Van aki ezt vállalja? Mert ezen a fórumon semmi nem fog megoldódni, csak a széles nyilvánosság előtt "beszélgetünk" egymással éppen mikor eszünkbe jut valami, még a Kossuth térig sem kell elmennünk...  

Előzmény: Baumagkár (5759)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!