Keresés

Részletes keresés

kiggyo Creative Commons License 2017.09.19 0 1 29096

Kíváncsiságból beüzemeltem, az előírt 1500l/h tömegáram is megvan, úgy tűnik működik a dolog direktben a fűtésre kötve.

Mivel on/off és meleg volt kinn ezért 12kW-ot adott le a 10 helyett, a deltaT 7 fok 5 helyett.

Ahogy hűl az idő helyreáll ez is, kíváncsi leszek hogy muzsikál a télen.

Fűtéshez jó lesz így talán, viszont a hűtéshez kelleni fog a puffer az biztos. A cél most a téli tesztelés, arra alkalmas lesz.

Időközben majd kiagyalom hogy lesz alkalmas HMV készítésre, elég buta egy gép a maiakhoz képest.

A kompresszor adatlapját is megtaláltam, óránkénti 12 ki/bekapcsolási ciklus a maximum, és kell minimális pár perc járásidő is hogy az olaj körbeérjen. Majd megfigyelem, de ennél sokkal ritkábban fog ki-bekapcsolni, elég nagy a beton hőtehetlensége.

Előzmény: gabrielke (29089)
Horyzeli01 Creative Commons License 2017.09.18 0 0 29095

Van benne ráció, beállítható mennyit fűtsön és mennyi ideig készítsen HMV-t a gép, van olyan ház, ahol ezt ki tudják használni. Ha a ház jól hőszigetelt és megfelelően méretezték a gépet, nem okozhat problémát a 1,5 órás HMV szünet. Ugyanez érvényes a GEO tarifa 2x2 órás napi szünetére, senki nem igényelne GEO-t ha kihűlne a ház 2 óra alatt és nem venne hőszivattyút ha nem tudná "korrigálni" a fűtés ilyen átmeneti kiesését :-)

Előzmény: halaloszto (29094)
halaloszto Creative Commons License 2017.09.18 0 0 29094

azért tudott ám gondolkozni aki ezt tervezte. nagyon tetszik. az első paraméter azt mondja meg, hogy mi a minimális fűtéssel töltendő idő két hmv készítés között. magyarul hogy mennyi idő szintre hozni a házat a hmv készítés miatti fűtéskimaradás után. a második meg azt, hogy mennyi időt tölthet egyszerre hmv-vel, mi az az idő amikor még nem okoz gondot a fűtés kimaradása. nagyon tetszik. pont el lehet neki mondani, hogy egyszerre max egy óra fűtés maradhat ki, és utánna minimum két órát kötelező fűteni.

Vajk

Előzmény: Horyzeli01 (29092)
stevemegane Creative Commons License 2017.09.18 0 0 29093

Köszönöm a pontos felvilágosítást.

Ezek szerint a jelen beállítások engem nem nagyon érintenek, mert minden nap fix időpontban készíttetem a HMV-t.

Szép napot kívánok!

Előzmény: Horyzeli01 (29092)
Horyzeli01 Creative Commons License 2017.09.17 0 1 29092

Helló Kolléga! :-)

1. Ha HMV is készít, mennyi ideig maradjon hűtő/fűtő üzemmódban a következő HMV készítésig. Ha a Pana csinálná nálunk a HMV-t, attól függően hogy mekkora a HMV tartály és mennyi vizet használunk el egy fürdésre, annak megfelelően állítanám be. Ha kiszámítható melyik napszakban fürdik a család, nem teljesen random módon használjátok a melegvizet és nem fogy ki a tartály ha mindenki lefürdik, akkor lehet hosszabb időket beállítani..

Érzésre én kb. 4-5 órát állítanék be első körben, aztán a tapasztalat és a fogyasztás majd igazolja. Ha csak reggel és este van fogyasztás, akkor lehet 9-10 órát is beállítani.

2. A HMV funkcióban a HMV előállítására fordított idő. Ha kiszámíthatók a fürdési szokások, és egyszerre nagyobb mennyiségű HMV-t használtok, emellett a ház jól szigetelt és nem kezd kihűlni a következő fűtési ciklus kezdetéig amíg a HMV elkészül, akkor lehet hosszabb ideig hagyni a HMV üzemmódot. Ha jól tudom, 45 fokos HMV-t készíttettek a géppel, azt még -15 fokban is könnyedén megcsinálja (nálunk 43 fokos előremenőt játszva készített -18 foknál), szerintem hagyhatsz több időt egyszerre.

Azt nem tudom, ha korábban elkészíti a beállított hőmérsékletű HMV-t, mint a beállított időszak vége, akkor automatikusan visszakapcsol a hűtő/fűtő üzemmódba vagy tartja az időszakot? Ezt kellene megnézni :-)

3. Meddig tartsa a fertőtlenítő hőmérsékletet, ha sterilező üzemmódba vált. Ebben tudok segíteni, nálunk a hőszivattyús bojler alapbeállításként havonta egyszer 15 percen keresztül 65 fokra melegíti fel a vizet a Legionella megöléséhez. Harmadik éve működik így, eddig semmi bajunk :-) szóval 15-20 percnél nem kell több időt beállítani, szerencsére hőérzékeny ez a baktérium

Remélem tudtam segíteni :-)

Előzmény: stevemegane (29091)
stevemegane Creative Commons License 2017.09.17 0 0 29091

Sziasztok!

Mai napon átállítottam a fűtésrendszert a nyári hűtő üzemmódról fűtés üzemmódra.

A hőszivattyú (Panasonic) menüjében kicsit kalandoztam, átnéztem minden beállítást újra.

A SET és CHECK gombok együttes megnyomására  előjövő menüben van 3 menüpont, amit már tavaly sem tudtam, hogy pontosan mit jelent. El tudná ezt nekem valaki magyarázni?

Ezek az alábbiak a kezelési útmutatóban lévő magyarázattal együtt:

1. Cooling/Heating Operation Interval (Hütési/Fűtési üzemmód intervalluma) A hűtés/fűtés üzemmód intervallumának beállítása hűtés+tartály, illetve fűtés+tartály módban. (0,5 -10 óra)

2. Tank Heat-up Interval (Tartályfelmelegítési intervallum) A víztartály-melegítési intervallumának beállítása hűtés+tartály, illetve fűtés+tartály módban. (5 perc - 1 óra 35 perc)

3. Continuation of Sterilisation (ferőtlenítés foyltatása) A fűtési hőmérséklet fenntartása a fertőtlenítési művelet befejezéséig. (5 perc - 1 óra)

Előre is köszönöm.

Horyzeli01 Creative Commons License 2017.09.16 0 0 29090

Nálunk harmadik éve működik hőszivattyús bojler, e-mail címem publikus, ha érdekelnek a részletek

Előzmény: sur5al (29087)
gabrielke Creative Commons License 2017.09.12 0 0 29089

Elsőre jónak tűnik, hidrováltó azért talán nem ártana bele.

A ki-be kapcsolások számát tudod csökkenteni ha nagyobb hiszterézist állítasz be a vízhőfokon (gondolom visszatérőre szabályoz a gép).

Nálam például átmeneti időszakban 0.6 fok a hiszterézis, -10-ben levehetném akár 0.1-re is.

Előzmény: kiggyo (29088)
kiggyo Creative Commons License 2017.09.10 0 0 29088

Sziasztok!

Próbáltam olvasgatni puffertartály ügyben és elég zavaros a történet.

Hobbi projektként hozzájutottam egy on/off hőszivattyúhoz, ami 10.3Kw-os monoblokk, és van benne egy 35 literes puffer is. Ez utóbbit nem igazán vágom mire jó, mivel a hőszipka méretéhez mérten kicsi.

Mivel on/off, ezért vannak korlátok, 5kW körül tud -15 fokban, és +20-ban meg 15 fölött...

Megnéztem a dokumentációit, a szükséges vízmennyiségről nem ír sehol egy szót sem, csak azt hogy 1500l/h tömegáram kell neki.

A rendszer amire rákerül most télre kísérletképpen az egy ház telibe padló/fal csövezve, párhuzamos körökkel, zónaszabályzás nélkül.

Több mint 150l víztérfogattal, és nagyon kis hidraulikus ellenállással.

Ezt próbaképpen direktben rá akarom kötni a gépre, és loggolni mi lesz.

A tömegáram simán meglesz, a betonnak is van nem kis tehetetlensége, a szükséges vízhőfok 30 fok körül lesz.

Ha jól sejtem az óránkénti ki/be kapcsolások számát kell figyelnem, ha az kevés akkor felesleges plusz puffer a körbe fűtéshez (a hűtés az lehet más tészta lesz, de az a jövő még csak).

A copeland (ZH scroll van benne) doksijaiban óránkénti 12 ki/bekapcsolásról regélnek, az nekem kicsit soknak tűnik.

Mennyi a normális (és az élettartam szempontjából elfogadható) ki/be kapcsolási ciklus egy ilyen gépnél? 

sur5al Creative Commons License 2017.09.06 0 0 29087

Sziasztok!

Hőszivattyús boylerről vélemény? Gondolkodom rajta, hogy beruházzunk-e egybe. A melegvizet télen kandallóval, nyáron gázcirkóval állítjuk elő. A cirkó a kandalló miatt csak nyáron megy. Nagyjából 300EUR a gázdíj + cirkó karbantartása összesen. A házban egész nyáron párás meleg van, nem lenne rossz a mellékes hűtés. Télen nem menne a hőszivattyú (van kandalló).

Kérdések:

- Megérné-e kiváltani a gázt?

- Nem lenne-e túl hangos a készülék?

Van még egy fontos információ. Előfordul, hogy egy nyári napon a vendégek miatt akár 10 embernek is meg kell tudnia fürödnie egy 3-4 órás idősávban, ezért gondolom a HMV tartály közepes vagy nagy kell legyen. Nem tudom milyen gyorsan képes pótolni a fogyást.

Tudom a napkollektro jobb, a napelem még jobb, de ez egy bérelt ház, nem vágnék bele hosszú távon megtérülő drága beruházásba, ahol az eszközöket ráadásul nehezen is lehetne elvinni. Bár egy egyszerűbb napkollektor a tetőn + HMV tartály még szóba jöhet. A villany kWh 75Ft, a gáz m3 333 Ft. Az átlagos nyári belső hőmérséklet 25-28 fok.

Köszönettel.

kiggyo Creative Commons License 2017.09.03 0 0 29086

Köszi, ez lesz a megoldás. Kicsit tartok a Lindab tetőtől (vasszerkezeten hullámlemez) nem-e ciripel majd, de meglátjuk.

Csinálok egy konzolt ami a vasszerkezeten áll majd gumibakokon, arra megy a gép.

Már csak azt kell kitalálni hogy viszem fel 4m magasba a 150 kg-os gépet :-)

Sajna az udvarban nincs hely, csak a terasz mellé tudnám rakni,az meg nem szimpi hogy ott zúgjon nekünk.

Előzmény: stevemegane (29085)
stevemegane Creative Commons License 2017.09.03 0 0 29085

Ha a melléképület tetejére teszed, az nem fog behallatszani a lakásba. :)

A lakóház tűzfalára viszont nem tenném, mivel egyértelműen hangosabb mint egy klíma. 

Előzmény: kiggyo (29084)
kiggyo Creative Commons License 2017.09.02 0 0 29084

Nem tudom, azóta serényen nézelődök és elég sok tetős telepítést lehet látni. Elég pofásan néz ki egy másfél méter magas cucc a nyeregtető oldalában :-)

A kérdés inkább arra irányult hogy véleményed (füled) szerint hangosabb-e bármivel egy hőszipka mint egy klíma.

Ami zaj át tud jönni az épületszerkezeteken az ugye a kompresszor morajlása, a ventilátorok nem érdekesek.

A lapostető egyébként a lakóépület melletti garázsé, ha oda lehallatszik nem bánja a fene sem.

A másik opció a lakóépület tűzfala, de félek hogy úgy már hallatszana a hangja nagy csendben az épületben.

Előzmény: stevemegane (29083)
stevemegane Creative Commons License 2017.09.02 0 0 29083

Nálam sem tetőn sem pedig tűzfalon nincs.

Amikor gondolkodtam a telepítésen, a falra rögzítésről mindenki lebeszélt. Valószínű nem véletlen.

Előzmény: kiggyo (29081)
Wattocsak Creative Commons License 2017.09.02 0 0 29082

Ha ragaszkodsz a rossz megoldáshoz hát nem akadályozlak meg benne. Azt azért figyelembe kell venni, hogy a kollektoros és a levegős között árba nagy különbség van a kollektoros javára, azaz jóval drágább. Működésbeli különbség szinte elhanyagolható. Ha azt az árat amit a kollektoros gépre költesz azért kapsz egy levegőst és még napelemet is telepíthetsz a tetőre. Na ekkor már a levegős kenterbe veri a kollektoros berendezésed. A kollektor azért sok kellemetlenséget is okozhat a kertben.

Előzmény: klacus798987 (29078)
kiggyo Creative Commons License 2017.09.02 0 0 29081

Szia! Neked egy 9kW-os T-cap Panasonicod van ha jól emlékszem.

Egy ilyet kellene helyhiány miatt lindab lapostetőn elhelyeznem, esetleg felrakni a tűzfalra. 

Mennyire rezonálnak ezek egy normál klímához képest?

Ugyanezen a tetőn van 2 db 3.5kW-os Panasonic klíma, azok nem rázzák a tetőt, csak tartok tőle egy kicsit. 

Előzmény: stevemegane (29079)
kiggyo Creative Commons License 2017.09.02 0 0 29080

Olvass utána sok helyen, ne csak a forgalmazónál. Gyűjts be pár ajánlatot, számolgass a fenntartással, előnyökkel/hátrányokkal.

Aztán majd látod melyik a nyerő.

Én anno szondásat akartam, sokat olvasgattam utána, gyűjtöttem üzemeltetési adatokat felhasználóktól és az lett a vége hogy levegősöm lesz. Az inverteresek tényleg működnek nagy mínuszban is, tényleg jó hatásfokúak és egyszerű telepíteni.

Nagyobb méretekben (hotel, stb) még lehet létjogosultsága ezeknek, de kicsiben valóban a levegős a nyerő.

Előzmény: klacus798987 (29078)
stevemegane Creative Commons License 2017.09.02 0 0 29079

A talajkollektoros gépi munka igénye hatalmas és az egész udvart fel kell forgatni.

Ráadásul hűtésre korlátozottan alkalmas.

Kollégámnak van szondás gépe.

Hasonló paraméterek mellett egész évet tekintve (fűtés, hűtés, HMV készítés) nem lehet lényegi különbséget észrevenni.

Kb. 10.000 Ft-tal jöttk i jobban ,mint mi a levegős géppel.

A beruházás viszont kb. 1MFt-tal több volt a szondakészítés miatt.

Előzmény: BJaca (29077)
klacus798987 Creative Commons License 2017.09.02 -1 0 29078

Aha, akkor én maradok a talajregiszternél, köszönöm.

Előzmény: BJaca (29077)
BJaca Creative Commons License 2017.09.02 0 0 29077

2 eset szokott lenni, vagy nem lehet kutat fúrni, vagy kicsi a telek. Kevesen telepítettek talajszondás vagy talajkollektoros gépet (ez lenne a kéktütemű trabant, ami ment tökön babon, és az út szélén is meg lehetett szerelni, ráadásul keveset fogyasztott). Aztán jöttek a levegősök, amit csak leraktak az udvarba. Míg volt mind a 3 fajta, a levegőst senki nem ajánlotta, mert szar a hatásfoka, de az emberek az egyszerű telepítés miatt buktak rá, így megváltozott a marketingszöveg. Ha lenne lehetőségem, én is a talajkollektorost csinálnám meg, telek megvan hozzá.

Előzmény: klacus798987 (29076)
klacus798987 Creative Commons License 2017.09.02 0 0 29076

Kifejtenéd. Elég meredek számomra a felvetésed.

Előzmény: Wattocsak (29074)
klacus798987 Creative Commons License 2017.09.02 0 0 29075

A levegős telepítése egyszerűbb, de a hatásfoka gyengébb, nemde?

Előzmény: gabrielke (29073)
Wattocsak Creative Commons License 2017.09.01 0 0 29074

Igen pontosan meghaladta az élet. Nem telepítünk szondás, talajkollektoros gépet, mint ahogy nem veszünk új Trabantot sem. :-)

Előzmény: klacus798987 (29072)
gabrielke Creative Commons License 2017.09.01 0 0 29073

Levegőst telepítenek általában.

Előzmény: klacus798987 (29072)
klacus798987 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 29072

Hát azon vagyok, köszi a segítséget ránézek. Apropó: miért mondod, hogy "Kevesen csinálnak már ilyet"? Lemaradtam, és meghaladta az élet?

Előzmény: Wattocsak (29071)
Wattocsak Creative Commons License 2017.09.01 0 0 29071

Kevesen csinálnak már ilyet. Próbáld meg a Stiebel honlapjáról, vagy a Viessmann lapjáról letölteni a tervezési segédletet, kapaszkodásnak jó, de így elsőre ne vágj neki keress valakit aki már látott ilyet.

Előzmény: klacus798987 (29070)
klacus798987 Creative Commons License 2017.09.01 -1 0 29070

Sziasztok.

Terület rendezés előtt állok, és a közeljövőben kacérkodok egy hőszivattyúval. A beépítetlen telek elég nagy kb. 9000 négyzetméter, gép van, adja magát a talajkollektor mint ötlet. Mibe kerül egy ilyen mező megtervezése? Jó lenne valami terv alapján menni, van valakinek tervezéssel, kivitelezéssel kapcsolatban, ha lehet konkrét, tapasztalata?

Csaba1106 Creative Commons License 2017.08.26 0 0 29069

Sziasztok, medencét szeretnék fűteni és ezt találtam: 

http://www.vimaro.com.pl/pompa-ciepla-hydro-pro-10-kw.html

Van valakinek tapasztalata ezzel a márkával? Mi tud ebben elromlani, és ha elromlik milyen költségei vannak? A microwell-hez hasonló COP értékei vannak, de lényegesen olcsóbb.

Wattocsak Creative Commons License 2017.08.25 0 0 29068

Ház ezzel nem jutottunk előbbre.

Előzmény: ..pözsó.. (29067)
..pözsó.. Creative Commons License 2017.08.25 0 0 29067

Egy 5kW-os kültéri helyett szeretnék hőcserélőt rakni, kísérletezés céljából.

Előzmény: Wattocsak (29066)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!