Keresés

Részletes keresés

Dark84 Creative Commons License 3 napja 0 0 29208

Köszönöm!

A lemezesből mekkorát kellene választanom?

Teljesítmény, esetleg tipus?

Előzmény: joci198402 (29207)
joci198402 Creative Commons License 3 napja 0 0 29207

Inkább lemezes höcserélöt,mert a 8as rézcsö csökigyonak feltekerve nagy volna az ellenállása és hamar véget vetne a történetnek.

Előzmény: Dark84 (29206)
Dark84 Creative Commons License 4 napja 0 0 29206

Sziasztok!

Mivel itt sok hozzáértő van szeretnék kérdezni hőszivattyú építéssel kapcsolatban.

Adott egy 18000btu teljesítményű r22-es kültéri.

Adott egy tartály (120 literes).

Adott 30 méter 8mm-es rézcső.

Ezekből szeretnék összehozni valamit.

Elsődlegesen hűtésre használnám fan coil-ok segítségével, de ha már van akkor a későbbiekben fűtésre is.

Csőkígyóként használnám a rézcsövet a tartályban.

Az lenne a kérdésem hogy hogyan tudom meghatározni a rézcső megfelelő hosszát?

Tehát hány méter cső lenne a megfelelő ehhez a kültérihez?

A válaszokat előre is köszönöm.

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.05.16 0 0 29205

Magánvélemény:

- a szellőző levegő fűtése marhaság (kivéve passzívháznál, amikor kizárólag a szellőző levegővel fűtünk), átlagos hőigényú ház esetén a hatása  észrevehetetlen, viszont kiépítése egy rakás pénzedbe kerül

- a meleg víz előállítása villanybojlerrel+kedvezményes árammal annyira olcsó, hogy nem pazarolnék rá marhadrága extra hőszivattyú-kilowattokat

- egy vizes fűtés-hőleadó rendszer kialakítása nem kis pénz, ráadásul a vizes kimenetű hőszivattyúk (ismeretlen okból) SOKKAL drágábbak, mint  az ugyanolyan erejű levegő-levegős hőszivatyúk

- ha már vizes a hőleadó felület, akkor legyen a mennyezeten, egyrészt fűtéskor hatékonyabb, másrészt nyáron hűteni is tudsz vele, plusz jóvastag külső hőszigetelése is ezerszer olcsóbb, mint a padlófűtésé (fűtött felület hővesztesége a külvilág felé).

Előzmény: VaZoLa (29204)
VaZoLa Creative Commons License 2018.04.11 0 0 29204

Képben van valaki esetleg, hogy jelenleg mi a még vállalható megbízhatóságú, legolcsóbb/leggyorsabban megtérülő hőszipka?....amivel lehet H tarifázni és

fűteni a:

-padlót,

-HMV-t,

-szellőző levegőt,

hűteni a:

-padlót,

-szellőző levegőt

Csináltam több elvi bekötést, illetve átnéztem több működőt is.

Tudom, hogy függ az igényektől, teljesítménytől stb. a rendszer maga.

Eddig még csak gépekre kértem és kaptam ajánlatot, és mérnökként (bár nem épületgépész) megfordulok gépészboltban, és az alkatrészek ára amiből össze lehet dobni egy ilyent, valóban nem indokolja az árukat....

Vezérlésben már vannak olyan igényeket kielégítők is, amely igények bennem fel sem merültek ameddig nem tudtam róla hogy lehetne...:)....pl. telefonról vezérlés....

amiket meg alap, a vezérléshez szükséges érzékelőknek gondolnék, kiderült hogy extrák....(pl. harmatpont figyelés...)

Eddig a kínai Meeting tűnik legolcsóbbnak...ezt ugye lehet rendelni a magyar kereskedőtől, vagy akár a világból (úgy olcsóbb)...(persze nem ez a telefonos...)...

Szóval az első mondat kérdésére várom a javaslatokat, hátha nem mindent talált meg nekem a google keresőmotorja neten (illetve ugye nincs energiám átlapozni az összes találatot), vagy hátha a legolcsóbb/legjobb nem is hírdet neten....

Előzmény: kiggyo (29203)
kiggyo Creative Commons License 2018.03.30 0 0 29203

"Egyszerű házibarkács burkolat (vízköpeny) a beltéri egység levegő hőcserélője köré és vizet bele. Mit lehet ezzel sokat szívni?"

Próbáld ki és rájössz hogy nem ilyen egyszerű.

"És valami miatt mégsem gyárt senki egyszerű+olcsó vizes hőszivattyút..."

Mivel elég kemény piaci verseny van két eset lehetséges:

- vagy feltaláltál valami újat ami még a klímagyártók nem fedeztek fel

- vagy hibás az elméleted

"Vannak óriási darabszámban gyártott klíma kültéri egységek, amin SEMMIT nem kell változtatni. "

Ok, mutass egyet kiindulási alapnak ami tud -15C-ban 5kW-ot fűteni és hasonlítsuk össze egy hasonló paraméterekkel rendelkező hőszivattyúval.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (29201)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.03.30 0 0 29202

Ezen a képen egy LG klíma beltéri egység alkatrészei láthatók. Ne mondja nekem senki, hogy a gyártónak nem kerülne SOKKAL kevesebbe ezek helyett

- egy db gáz/víz hőcserélő

- egy db keringető szivattyú

- egy egyszerű elektronika

- az egész egy csúnya/olcsó dobozba berakva.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (29201)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.03.30 0 0 29201

"Többen is nekifutottak már, működik de nem az igazi, sokat szívtak vele mire összeállt."

Egyszerű házibarkács burkolat (vízköpeny) a beltéri egység levegő hőcserélője köré és vizet bele. Mit lehet ezzel sokat szívni?

"Mindene sokkal komolyabb egy hőszivattyúnak, a kompresszora is elvileg egy nagyságrenddel többet elmegy."

Egyes klíma gyártókat soha nem érdekelte a tartósság. Ne hiszem, hogy csak azért nem csinálnak ugyanahhoz a kültérihez vizes beltérit, mert azt úgy már csak tízszeres élettartammal tudnák eladni. Ha egy gyártó megjelenne  a magyar piacon egy 200e Ft-os levegő-vizes hőszivattyúval, akkor is óriási mennyiséget adna el belőle, ha mindenki tudná, hogy a gyártó megbízhatatlan. Ezt a gyártók nem tudják?

"A műszaki tartalmon kívül presze drágító tényező a kisebb darabszám is"

Vannak óriási darabszámban gyártott klíma kültéri egységek, amin SEMMIT nem kell változtatni. És kellene gyártani  hozzájuk olyan vizes beltéri egységeket, amelyek gyártási költsége töredéke a szokásos levegős beltéri egységeknek, ez a különbség szerintem vastagon kompenzálná az alacsonyabb gyártási széria okozta költségnövekedést.

És valami miatt mégsem gyárt senki egyszerű+olcsó vizes hőszivattyút...

Előzmény: kiggyo (29198)
piaggioape Creative Commons License 2018.03.29 0 0 29200

A kompresszor vezérelve egy hőfokkapcsolóval  a puffer vizében Így gondolom.

Előzmény: piaggioape (29199)
piaggioape Creative Commons License 2018.03.29 0 0 29199

On-off klímáknak sima 230 V a kompót hajtása . Beltéri helyett egy lemezes hcs. a puffer vizével vezérelve úgy, hogy ne túl gyakran kapcsoljon. Lehet, hogy csak ennyi az egész. Váltószelep fűtésen legyen.  Már csak olvasztani kell valahogy. Bizonyos páratartalom felett és hőmérséklet alatt leolvasztani a kültérit valamivel. Én a váltószelepet nem forgatnám, véletlenül se fagyassza szét magát. Olvasztáson még agyalni kell.

Előzmény: Andreas89 (29196)
kiggyo Creative Commons License 2018.03.29 0 0 29198

Többen is nekifutottak már, működik de nem az igazi, sokat szívtak vele mire összeállt.

Érdemes megnézni egymás mellett egy hasonló teljesítményű klímát és hőszivattyút.

Nagyon nem ugyanaz a készülék. Mindene sokkal komolyabb egy hőszivattyúnak, a kompresszora is elvileg egy nagyságrenddel többet elmegy. 

A műszaki tartalmon kívül presze drágító tényező a kisebb darabszám is, de azért nem lehet a két készüléket egy lapon említeni.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (29193)
halaloszto Creative Commons License 2018.03.29 0 0 29197

ha a puffer meleg kicsit is, akkor nem jó a szipkának arra dolgozni.

áram mindig van, mehet a szipka akkor amikor kell a fűtés, mi értelme a pufferre dolgozni?

- ha vezéreltről mész, akkor ugye mégis

- ha nappal amikor melegebb van kint, akkor akarod a szipkát tolni, akkor mégis

- viszont a padló egy nagy puffer, ha a padlót tolod a 40fokos vízzel amikor olcsó az áram és meleg van kint, nagyon mellé nem lőhetsz.

Vajk

Előzmény: Andreas89 (29196)
Andreas89 Creative Commons License 2018.03.29 0 0 29196

Szia, 

Padlófűtésem van,  jelenleg 34-35 fokos vizről megy,  kb 12órát egy nap.  Fával és villannyal fűtöm a vizet,  attól függ otthon vagyok-e.  A - 20 fokban is elég volt a 35fok. Puffer van arra akarok rádolgozni.  Én egy használt,  de minőségi on/off klímát vennék és azt alakítanám át egy vizes lemezes hőcserélővel.  De sajnos nem vagyok jártas a témában,  és fölöslegesen nem akarok pénzt kidobni..  Elektronika nem gond megoldom. 

Előzmény: piaggioape (29191)
piaggioape Creative Commons License 2018.03.29 0 0 29195

Igen, így van, ha vizes hőszivattyú, akkor kicsit túl vannak árazva. Hogy miért? Több oka lehet, de szerintem ezt egy kereskedő jobban el tudná magyarázni. Hőszipkánál a hőcsere milyensége kulcskérdés. Gondolok itt a vízfüggönyös hőcserére amire gondolsz. Nem egyszerű egy ilyet csinálni és nem is lenne jó hatásfokú. Szerintem.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (29192)
joci198402 Creative Commons License 2018.03.29 0 0 29194

Vízköpeny helyett inkább lemezes hőcserélő,a beltéri meg jó lesz fan-coilnak egy kis átalakítással.

Az olcsó elektronikáról annyit hogy egy daikinba kerestem és még használtan is 150huf.

Csak arra kell figyelni hogy a választott gép töltete ne érje el a szivárgásvizsgálati határt mert akkor bukta van:)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (29193)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.03.28 0 0 29193

Gondolt-e már valaki arra, hogy megvásárol egy egyszerű/olcsó fűtő klímát (amihez lehet igényelni kedvezményes tarifát)

majd a beltéri hőcserélője köré burkolatot (vízköpenyt) készít  és a hőt vízzel szállítja tovább onnan?

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.03.28 0 0 29192

"Ezek az átépítések általában már nem aktuálisak, a gyárakban már nagyon profi gépek készülnek."

Ha egy mondjuk 200.000 Ft-os fűtő klímához tartozó szép, drága és bonyolult beltéri egységét a gyártója lecseréli egy egyszerű gáz-vizes hőcserélőre meg egy filléres elektronikára,

akkor tessék mondani mitől lesz a berendezés ára hirtelen 600.000 forint?

Attól, mert már nem klíma a neve, hanem hőszivattyú?

Előzmény: piaggioape (29168)
piaggioape Creative Commons License 2018.03.27 0 0 29191

Akkor biztos jó hőleadóid vannak, ha elég a 40 fok. Lehet gyári gépet is találnál elérhető áron. Barkácsolni mindég magunkét szoktuk, nem akkora a felelősség. Nem tudom EszTibi gyárt-e még hőszipkákat, régebben gyártott jó vizes gépeket.

Előzmény: Andreas89 (29190)
Andreas89 Creative Commons License 2018.03.25 0 0 29190

Szia,  on/off klimát vizesre átalakítani, max 40fokos viz kellene.  

Előzmény: piaggioape (29168)
joci198402 Creative Commons License 2018.03.24 0 0 29189

Csak a kíváncsiság hajtott hogy kipróbáljam ezt a kombót. Túlmelegedés nem volt semmi hiba,de ezzel a berendezéssel nem hagynám itthon a családot míg én messzibe én messzibe koptatom a rézcsövet:_)

Azóta találtam egy jó alternativát ami 8kw-ot tud és megbízható kb 550 be volt cakli-pakli,igaz csak szakmabelieknek ajánlom.

Hatásfoka pedig a fujitsu lt-hez hasonlitva elég jó,fogyasztási adat nincs több évre visszamenőleg;-),csak a számla érdekel ami jön. 

Előzmény: piaggioape (29181)
kiggyo Creative Commons License 2018.03.24 0 0 29188

Értem. Ha a teljesítménye jó akkor mindegy hogy csöves a hőcserélő vagy lemezes.  A csöves nehezebben fagy szét viszont nagyobb és drágább.

Az enyémben gyárilag csöves van.

Előzmény: piaggioape (29185)
fulda-2 Creative Commons License 2018.03.24 0 0 29187

Meg egy lehet igazad van a levegő levegő inverteres párossal de ehhez itt volt minden(szinte),Erre már én is gondoltam 

Előzmény: fulda-2 (29186)
fulda-2 Creative Commons License 2018.03.24 0 0 29186

Csak az nem tűri nagyon a barkácsolást szerintem és villanyom van tehát kis többlet nem akkora gond ha van (lesz) egyáltalán mert egy jól el-ki talált rendszer nem biztos hogy többet eszik.

Előzmény: piaggioape (29185)
piaggioape Creative Commons License 2018.03.24 0 0 29185

A hőcserélőre gondolok, egy csöves messze elmarad a lemezesektől  . Nyilván ha ritkán kapcsol egy gép és elég nagyok a hőcserélő felületek, akkor tényleg nincs nagy különbség a két típus között, ez így van.  Inverteres gépek általában levegő-levegő  "minőségben " jobbak, hiszen ha visszaszabályoznak, akkor megnő a hőcserélők relatív felülete. 

Előzmény: kiggyo (29184)
kiggyo Creative Commons License 2018.03.24 0 0 29184

Ha az on/off-ra gondolsz akkor tévedés hogy sokkal jobbak az inverteresek erre a célra. Pont a vizes hőszivattyús üzemben nem sok jelentősége van az inverteres cuccnak, ha van hova nyelni a hőt (beton) akkor egy optimális üzemben megy órákat az on/OFF is, nem kell szabályozgatni.

Előzmény: piaggioape (29183)
piaggioape Creative Commons License 2018.03.24 0 0 29183

Ez a kombináció nem lesz egy COP bajnok. Persze lehet, hogy nem ez a célod . Ha komolyan gondoljuk ezt a fűtés dolgot, akkor törekedni kell a legjobbra. Erre H tarifát sem adnak, nappalival meg elég drága lesz üzemeltetni.

Előzmény: fulda-2 (29182)
fulda-2 Creative Commons License 2018.03.24 0 0 29182

Üdv

Csináltam egyet én is csak a padló fűtésbe kéne bekötni.Volt itthon hőcserélöm csőves gyári hőszivattyú-é.

On-off-os régi klimával

Előzmény: piaggioape (29181)
piaggioape Creative Commons License 2018.03.23 0 0 29181

Szia Joci!

Ezek szerint működhet a dolog. Ha 30 C-ra van állítva a beltéri akkor a klíma teljes gőzzel, gázzal pörög. Ha a levegő nem éri el ezt, vagy nem közelíti, akkor a kompót nem fog lassulni ha szépen szedegetjük le a hőt a beépített forrasztott lemezes hőcserélőről. Mi ellen kell védeni a rendszert? Tud-e túlmelegedni? Talán még azt sem, mert akkor a beltéri leveszia hőt, lekondenzál. Lehet nem is olyan bonyolult ez a dolog! Csak gondolkodok....

Előzmény: joci198402 (29180)
joci198402 Creative Commons License 2018.03.23 0 0 29180

Szia!

Én kipróbáltam egy 2.5kw gree-vel.Müködött igaz a szabályzását megoldani már macerásabb ugyanis fütésen csak 30c-re lehet felvenni.Megoldottam egy 20K ntc-vel,de ez elég lutri megoldás.Igaz csak arra voltam kiváncsi hogy kiáll e valamilyen hibára 45c-os volt a viz de nem vette észre a változtatást a beltéri.

Előzmény: piaggioape (29177)
Pferi76 Creative Commons License 2018.03.23 0 0 29179

Köszönöm!! igen ezek már bírják a nyomást ,de lehet igaza van Piaggioapenak ,mire meglessz minden hozzá már ott tartok ,hogy vehetek egy eredetit .lehet 1-2év mulva valamelyik kinai gyártó ,már elérhetőbb árakon fogja nyomni a hőszivattyúkat (Gree-Midea).

Előzmény: fulda-2 (29175)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!