Keresés

Részletes keresés

biki Creative Commons License 2007.06.05 0 0 261

A hegy gyomrában is nagyon jó volt. Az is jó para egy sorozat volt. Hogy adhatták azt gyerekeknek? Mjadnem olyan hatása volt rám, mint az örvény. De a heg ygyomrában-ra jobban emlékszem.. Azt meg is ismételték. Kézenfogva néztem az öcsémmel, anyum nem bírta nézni. Ahoyg Wilbeforszék (bocsi az írásért) elkezdtek szörnyé válni... és aza za alagút rendzer, amiben laktak...

de vettünk egy olyan "wilbeforszos" machbox-ot is. (csak mi hívtuk annak) olyan sötétüveges, taxi szerü-t) és azzal játszottunk hegy gyomrában-t. A kisautó megvan; nem tettük tönkre:-))

 

Szíveen megnézném újra.

 

Előzmény: hg001 (114)
biki Creative Commons License 2007.06.05 0 0 260

Tényleg nagyon jó ez a topic.

A Szellem a toronyházban - ismerős a címe, de nem emlékszem

, Időlabirintus, --- nem ismerem

 Örvény tényleg jó sorozatok voltak. - szerintem is

 

 

Szeretném újra látni én is őket.

Két régi kedvenc még:

1. Benji (Zax-szal a főszerepben) -- ezt nem rég emlegettem, de csak egy ismerősömnek derengett valami

2. Boomer, a csodakutya. - nem emlékszem miről szól, de ismerős a címe

 

A Forró drót c. film az tényleg nagyon ilyesztő, és ha jól emlékszem, nagypapámnak megvan VHS-en, majd szombaton megnézem, aztán jelentkezem.  - Foggalmam nics, ez mi, még a címe sem dereng

Előzmény: simpson (112)
biki Creative Commons License 2007.06.05 0 0 259

Látogatók?

 

nAgyon szerettem. délutánonként volt 1/2 17-17 között. De ez 90 után volt jóval. már nagyobb voltam. Nekem könyvbe is megvan. azaz a könyv előbb volt meg. Azt hittem, valami gagyi kezembe se vettem,  csak a sorozat után jutott eszembe, hogy van egy ilyn című könyv. De olvasva nem volt olyan jó.

 

bár már nem emlékszem csak arra, hogy a jövőből jöttek, és féltek, hogy ne bukjanak le, de a végén má szinte mindenki tudta. Volt valami vizes jelenet a vége fele, hogy csomagot vártak. oylan újságba csomagolták nekik fentről, ami a holnapi focimecsc eredményeit írta.

Meg valami fehér autójuk volt. volt egy csaj, meg 2 gyerek is?

 

szerettem nagyon.

lehet belenézek a könyvbe megint.

Előzmény: rettentó (96)
biki Creative Commons License 2007.06.05 0 0 258
ez is jó régi. nekem is rémlik valami. de nem emlékszem. de ezek a régi filmek tartalmasabbaknak tűntek akkor, mint a mostaniak
Előzmény: muttley (93)
biki Creative Commons License 2007.06.05 0 0 257
ez nekem is rémlik, de nem tudom mi volt ez. de ettől is féltem
Előzmény: dalmam (75)
biki Creative Commons License 2007.06.05 0 0 256

De jó hogy megtaláltalak titeket!!

Annyiszor emlegetjük ezt a sorozatot. Úgy örülök, hoyg ilyen sokan emlékeztek rá. 89.-ben adták nálunk??? Azt hittem később, akkor még csak 8,5 éves voltam!!! De anynira para volt!!. De amúgy "szerettük". Én a babákra, a függönyös nőre, és a tűzre emlékszem. MEg arra, hoyg baromira féltem. De én babáztam utána rendesen, nem zavart, hogy keddenként félek tőlük este.

Valakinek van már szinkonban? Szóljatok ha lesz!!

kiskez Creative Commons License 2007.05.31 0 0 255

Hú, csipkebogyó nekem is megírnád hogy honnan lehet beszerezni azt a filmet?

 

Rögtön ráismertem a filmre ahogyan olvastam a hozzászólásodat. Én még egy kisdobos rendezvényen láttam Mátyásföldön és elég mély nyomokat hagyott akkor bennem. Egyszer nekiálltam végigtúrni az imdb-t, hogy kiderítsem mi volt az, de persze nem jártam sikerrel, mert minimálisan tudtam csak szűrni.

Én még emlékszem valami olyasmire, hogy emberek ilyen taposómalom szerű dologgal fúrtak valamit (vagy csak tekerték?). Nagyon furcsa hangulata volt az egésznek...

Előzmény: csipkebogyó (254)
csipkebogyó Creative Commons License 2007.05.22 0 0 254
Írtam neked emailt.
Előzmény: zizi22 (252)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.21 0 0 253
halló!
valaki valahol ossza meg az Örvény-t dvd-n!

csinálok hozzá magyar feliratot!

email: digitalissztalin@freemail.hu

meg a Messziről jött ember is jó lenne
zizi22 Creative Commons License 2007.05.18 0 0 252

Hali,

 

hol tudtad megszerezni?nekem is feltétlenül meg kell néznem!!

 

:-))

Előzmény: csipkebogyó (251)
csipkebogyó Creative Commons License 2007.05.11 0 0 251

Szia!

Én már megtaláltam azóta, Skazka Stranstvij a film címe, és már meg is néztem (csak kár h nem értek oroszul egy kukkot sem, angol feliratot nem találtam). Hihetetelen élmény volt, ahogy előjöttek az emlékek.... és az a bizonyos sárkányos rész 2x van, a közepén és a legvégén... nagyon durva!

 

 

(bocs az offtopicért)

Előzmény: zizi22 (250)
zizi22 Creative Commons License 2007.05.05 0 0 250
Halihóóó!

Annyira megörültem h írtál erről a filmről h azonnal regisztráltam magam:-))

Szóval én kb 10 éve próbálok rájönni arra, hogy mi is ez a film. Amennyire én emlékszem moziban láttam a filmet. A részletek amiket írtál azok mind megvannak!
asszem ez a sárkányrepülős rész volt a vége...
de volt benne még talán valami varázsló fickó is, akivel egyik este tűzet raktak az erdőben, aztán később a csávó mintha patkánnyá változott volna...
meg olyan jelenet is rémlik hogy szakadt ruhás emberkék mennek egy "temetési" menetben, a halottat a fejük felé emelve viszik, aztán egyszercsak kidől valaki a sorból és akkor azt is felemelik...

és kb ennyi maradt meg...másoknak akiknek meséltem róla nem volt ismerős...

hátha valaki itt tudja....már gondolkodtam rajta, hogy könyvárban nekiállok moziműsort kutatni.... és ha itt nem jön össze akkor azt hiszem kénytelen leszek..




Előzmény: csipkebogyó (237)
szimcsix Creative Commons License 2007.04.29 0 0 249
Az Örvény nagyon érdekelne, valaki tudna benne segíteni?
MiJu Creative Commons License 2007.04.27 0 0 248

Azért a Filmmúzeum elég sok jó filmet elővesz mostanában!

Aki hátborzongani akar, nézze meg a Defekt c. magyar krimit!

Vasárnap este 9kor lesz!

Előzmény: csmg2 (247)
csmg2 Creative Commons License 2007.04.27 0 0 247
Üdv Mindenkinek!

Véletlenül találam rá erre a topikra, és én is meglepődtem, hogy - bár nem túl sokan - de vannak még akik emlékeznek erre a sorozatra (Örvény) Én is kb. 10-12 évesen izgultam végig a részeket, s azóta is rengeteg részletre emlékszem. Végülis Annamari a saját anyját játszotta el, s a babák pedig a gyerekeket személyesítették meg. Ha jól emlékszem Farkas Zsuzsa volt a magyar hangja.
Nagyon jó sorozat volt. Nem értem, hogy miért nem lehet ezeket megismételni.
A másik sorozat, amit szívesen megnéznék az Afrodité öröksége. Na...ebből szinte semmire nem emlékszem, csak arra, hogy nagyon jó volt. Volt a végén valami kincses barlang, ami megtelt vízzel, s a mohó ember megfulladt....Smaragdköves nyakék is odaveszett....valami ilyesmi, meg mitológiai alakok...stb

Nagyon egyszerű, hogyan vehetné fel a versenyt a kereskedelmi TV-kkel az MTV: Ezeket a filmeket kellene ismét leadni.

Vagy erre kéne használni a Filmmúzeumot, mert az már nevetséges, hogy évek óta ugyanazt a néhány filmet vetítgetik.

Ja, és bár 10-12 évesen ilyen filmeket néztem olykor nagykorú felügyelete nélkül, mégsem lettem baltás gyilkos, skizo izé paranoid beütéssel (legalábbis nem tudok róla):-)))
bootlegger Creative Commons License 2007.04.26 0 0 246

és akkor egy de zevensprong intro:

 

http://youtube.com/watch?v=MamhWddYLf8

 

bootlegger Creative Commons License 2007.04.26 0 0 245
Előzmény: Sign (243)
bootlegger Creative Commons License 2007.04.26 0 0 244
...és Szent Katalin vezérelje:-)))
Előzmény: Sign (243)
Sign Creative Commons License 2007.04.26 0 0 243

Tüzes kerék, tüzes kerék!!!!

 

:))

Előzmény: bootlegger (242)
bootlegger Creative Commons License 2007.04.26 0 0 242

Szia Quantum, és persze üdv a többieknek is:)

 

Jó volt ez a sorozat, jó lenne újra látni:))

Volt benne (egyszer vagy többször?) az "Ordító Nővérek" c. festmény, hehe:-))))

 

OFF:

"Dick Turpin" c. film, vagy a "Banda ellen" c. gyereksorozat kapcsol lámpát valakinél?:)

 

Jó költői kérdéseim vannak, mi?:-))

 

Előzmény: Quantumleap (241)
Quantumleap Creative Commons License 2007.04.24 0 0 241
Tőlem. Leírtam itt korábban. Olvass vissza, nincs olyan sok hozzászólás.
Előzmény: Sign (240)
Sign Creative Commons License 2007.04.24 0 0 240
Hogy lehet hozzájutni?? :O
Előzmény: Quantumleap (239)
Quantumleap Creative Commons License 2007.04.21 0 0 239
Még senki nem írt véleményt azok közül, akik mostanában hozzájutottak az Örvényhez. Csak úgy kíváncsi volnék rá, hogy milyen ma látni, meg ilyenek. Nekem nem annyira félelmetes így mai szemmel. Bár a babák egy kcisit most is borzongatóak.
Spidermans Friend Creative Commons License 2007.04.19 0 0 238
Szia.
Úgy emlékszem, a címe "Marian kisasszony és vidám cimborái" volt. Tényleg jó volt. Nem tudok róla semmi konkrétat.
Előzmény: jackbauer (236)
csipkebogyó Creative Commons License 2007.04.19 0 0 237

Sziasztok!

 

Csak most találtam rá a topicra és már régóta keresek egy gyerekkori para sorozatot (khm... vagy filmet???)

Szóval nem nagyon emlékszem rá, csak címszavakat tudok írni...

a középkorban játszódhatott

egy fiatal fiú és egy lány volt a főszereplő (talán testvérek)

akiket bezártak egy toronyházba és csak úgy tudtak megszökni, hogy építettek egy sárkányrepülőt az ott talált anyagokból egy tervrajz alapján

ez a rész nagyon megmarad, ahogy kiállnak az ablakba a magukra erősített "szárnyakkal" és kiugranak

és egy erdőben volt egy csomó pestises is

 

hát bocs, de nagyon régen volt... de nagyon örülnék, ha valaki végre meg tudná mondani, h mi ez

jackbauer Creative Commons License 2007.03.24 0 0 236

Sziasztok!

azt hiszem nem írok semmi újat azzal,hogy szuper a topic !!!! Én is 10 év alatti voltam,mikor vetítették az Örvényt és nagyon keménynek tartottam!

Ma végigolvastam az összes hozzászólást,és félelmetes,hogy egyeseknek milyen jó a memóriája,naggyon durva!

Nekem is beugrott egy-két jelenet az említettek alapján.Az a nő a függöny mögött,PARA!!!

 

Egy kérdésem lenne: a 90-es évek elején adtak le egy BBc sorozatot,talán Lady Mariann és vidám cimborái címmel,vicces Robin Hood paródia volt,ahol Marian volt a gazdagok réme,ha jól emléxem Robin pedig egy beszari kisfickó..

 

Ismeri valaki?Ha igen,esetleg azt is tudjátok honnan tudnám letölteni??

Köszi előre is a segítséget  !

 :)

Tserrien Creative Commons License 2007.03.24 0 0 235

Üdv

 

Véletlenül keveredtem ide - az Utánam srácok!-ra kerestem -, de ez a sorozat ismerős: egy spanyol filmsorozat volt, csak éppen a címét nem tudom sajnos.

A földművelő család egy mocsaras föld feltöltésével küszködött több részen át, az öregnek két lánya volt, egy csúnya, talán nem is édeslány, de ő volt a szerény, szorgalmas, és volt a másik lány, a szép, rátarti. Több szeretője is volt?, az egyik a fiú, akitől terhes lett, de a falu gazdag öregjeivel is kacérkodott, a derekát meg állandóan elszorította fűzővel, hogy ne lehessen látni a terhességet. (Persze a tapasztalt öregasszonyok sejtettek valamit.) A gyereket titokban szülte meg, és talán rá se nézett, odaadta a fiúnak, hogy tüntesse el. A srác így került a nádasba, és a síró gyerekkel nem tudott mit kezdeni, ledugta a víz alá. Mire a hajó elment, a gyerek megfulladt - kiemelte még, úgy emlékszem - és akkor látta, mit tett. A gyereket visszaeresztette a vízbe, hátha nem találják meg.

Sajnos a film végére nem emlékszem, de nekem is van egy erős részletem belőle: állandóan hordják a földet arra a mocsaras területre, és a csúnya lány egyszer elkezd süllyedni. Az öreg távolabb van, nem veszi észre, és nem hallja meg rögtön a kiabálást, mire odaér, a lány már derékig van a  sárban, aztán valahogy ki tudja húzni az apja... Én ezzel évekig álmodtam.

Hátha egyszer ez a film is meglesz, minden jót!

Előzmény: tomlaker (215)
káBell Creative Commons License 2007.02.22 0 0 234
Jól emlékszem, hogy a Dongó őrsben játszott a Geszti?
Előzmény: Monty78 (231)
káBell Creative Commons License 2007.02.22 0 0 233
Szerintem csehszlovák film volt a joghurtlopós.
atababa Creative Commons License 2007.02.22 0 0 232

Sziasztok!

 

Nagyon örülök h megtaláltam ezt a fórumot.Nem is gondoltam h vkinek eszébe jutott az Örvény cimű sorozat.Nem sok mindenre emlékszem a filmböl,hiszen még gyerek voltam,de a babák és a ház nagyon megmaradt az emlékezetemben.Nagyon érdekelne a sorozat leginkább magyarul,de angolul v németül is megfelel.Tud vki ebben segiteni?Előre is köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!