Keresés

Részletes keresés

panthera negra Creative Commons License 2017.03.26 0 0 26

Ragadozó és bármiféle kis rovar megteszi. Érdekes lenne megfigyelni az élettartamát fűtött helyiségben? 

Előzmény: Nobu (23)
Nobu Creative Commons License 2004.09.28 0 0 25
És nem fog megfagyni? Hát végül is igazad van, jobb ötletem nekem sincs.
Előzmény: Gogolák et.nő (24)
Gogolák et.nő Creative Commons License 2004.09.28 0 0 24

Szia!

 

Szerintem engedd el, ez a legjobb, amit tehetsz.

Nálunk is egyre több van belőlük, én 4-5 éve láttam itt először.

Előzmény: Nobu (23)
Nobu Creative Commons License 2004.09.28 0 0 23

Hali!

Tegnap találtam a kertben egy imátkozó sáskát, és fogalmam sincs, mit kezdjek vele. Madaraim vannak, a rovarok nem az eseteim. Viszont nem venném a lelkemre, hogy elpusztuljon. Adjatok tanácsot, mit adjak neki enni, és ez OFF, de - nem kell valakinek???

Ilycsin Creative Commons License 2003.11.29 0 0 22
Jaj bocsanat, a rovarborzerol egy masik topicban beszeltem! Mint mindig az iden is szinvonalas borzet hoztak ossze, latni lhetett ott mindent mi szem-szajnak ingere. Es felszerelest is arultak boven. Szoval en sajnalnam ha errol lemaradtam volna :-)))))))
Előzmény: Ilycsin (21)
Ilycsin Creative Commons License 2003.11.29 0 0 21
Almássy Tér? Rovarborze, jah, arrol volt szo nehany hozzaszolassal lejjebb :-)))))
Hozza kell tenni, hogy ezek elo izeltlabuak lesznek!
Hali.
Előzmény: Gogolák et.nő (20)
Gogolák et.nő Creative Commons License 2003.11.29 0 0 20
Szia!

Köszi, hogy belinkelted a plakátot,legalább most előre tervezhető ez a program. Múlt vasárnap is volt egy rovarkiállítás az Almássy Téri Szabadidőközpontban, de oda nem volt időm elmenni.

Szia

Előzmény: Ilycsin (19)
Ilycsin Creative Commons License 2003.11.28 0 0 19
Sziasztok, engedjetek meg némi reklámot :-)
Annyi izeltlabút mint ezen a kiallításon, kis hazánkban még nem állitottak ki egyszerre!
Ilycsin Creative Commons License 2003.10.29 0 0 18
Jah, igy könnyü :-)))))
Előzmény: yamerhogy (16)
csupaszabo Creative Commons License 2003.10.29 0 0 17
Ez a bolhacsapda tulképp 2 db bambuszrúdból áll. Az egyik négy oildalán behasítva és kissé összenyomva, így a hasítékok mentén lyukak keletkeznek. Ebbe a lyukas bambuszba dugták bele a másikat, amit viszont berkentek valami ragacsos anyaggal. Nomármost, a rengeteg bő bugyogóban korzózó bolha mászkálás közben rákeveredett a ragacsos részre és beleragadt. Egyszerűen ki lehetett cserélni, ha már túl sok volt rajta. Amúgy el lehet képzelni, mennyi lehetett a bő bugyogóban, ha ez a móduzser általánosan használt volt!
Előzmény: Gogolák et.nő (10)
yamerhogy Creative Commons License 2003.10.29 0 0 16
En Hawaiin lattam, egy honapja, Honoluluban, Oahu szigeten. Csak ugy az utcan repult el.

Előzmény: Ilycsin (15)
Ilycsin Creative Commons License 2003.10.26 0 0 15
Igen, tudtam, de te hol lattad?
Előzmény: yamerhogy (14)
yamerhogy Creative Commons License 2003.10.21 0 0 14
Nemreg lattam egy Danaus plexippus-t (kiralylepke, danaiszlepke, monarch) Oahun, ugyhogy most nagyon fel vagyok dobva!!!!

Tudtatok, hogy ezt a fajt Magyarorszagon is detektaltak egyszer, valahol az Alpokaljan (Balint Zsolt)?

szega Creative Commons License 2003.10.20 0 0 13
Végzettségemre nézve agrármérnök vagyok, de vajmi kevés közöm van a mezőgazdasági termeléshez... A vadon élő jószágokhoz annál inkább! :)))
Előzmény: Gogolák et.nő (12)
Gogolák et.nő Creative Commons License 2003.10.18 0 0 12
Szega, köszi az oldalt, innen nagyon sok minden nyílik.
Te természetfotós vagy, ugye? Vagy biológus?
Szia
Előzmény: szega (11)
szega Creative Commons License 2003.10.16 0 0 11
Gogolák et.nő!

Ezt nézd meg: www.lepidoptera.lap.hu

Amúgy nem ritkák a szenderek, csak épp a napi aktivitásuk ideje kevésbé esik egybe az emberével (tisztelet a kivételnek: pl. Macroglossum, Hemaris), ráadásul túl gyorsak is. Viszont ha megfelelő helyen és időpontban lámpázol, meglepő tömegben bírnak jönni...

Előzmény: Gogolák et.nő (10)
Gogolák et.nő Creative Commons License 2003.10.16 0 0 10
De jó neked, hogy az édesapádnak ez a foglalkozása! Biztosan mindenre tudja a választ.

Próbáltam a bolhacsapdáról képet (0 találat), majd szöveget keresni (1 találat, de komolytalan). Még nem is hallottam ilyenről.

Én pl. a szenderekről szeretnék többet megtudni. Amikor kertes házban laktunk, ott láttam az elsőt, és nem tudtam, mi az, csak a könyvből, utólag. Nagyon ritkán látni ilyet. Nagyon meglepődtem, hogy a Startlapon nem találtam bogar.hu-t vagy rovar.hu-t. Esetleg tudtok olyan honlapokat, ahol ezzel foglalkoznak? Sajnos annyira nem beszélek jól angolul, hogy a szakmai oldalakat értsem, inkább magyar nyelvűre gondolok.
Köszi

Előzmény: csupaszabo (5)
csupaszabo Creative Commons License 2003.10.14 0 0 9
Igenigenigenigen! Tied a hangszóró!
Előzmény: szega (8)
szega Creative Commons License 2003.10.14 0 0 8
"Kitaláljátok-e, miből készült?"

Lepkeszárnyakból?

Előzmény: csupaszabo (5)
Ilycsin Creative Commons License 2003.10.13 0 0 7
Selyembol?
Előzmény: csupaszabo (5)
Degec007 Creative Commons License 2003.10.12 0 0 6
nyugaton elég sokan tartanak különféle díszes bogarakat,lepkéket magyrországon sajna nemigen foglalkozik ezekkel senki :(
csupaszabo Creative Commons License 2003.10.12 0 0 5
Atyám entomológus, úgyhogy volt szerencsém rengeteg bogarat és rovart megismerni. Köztük sok érdekességet is láttam.
Még a 70-es években egyszer az NDK-ban nyaraltunk, és az ottani berlini Természettudományi Múzeum egyik munkatársa bevitt minket az állattárba. Hát én annyi csudát még életemben nem láttam!
Mutatott góliát bogarat, akkora botsáskákat, mint egy férfi karja /mármint hosszra/, szebbnél szebb lepkéket. Láttam kínai bolhacsapdát, amit a kínaiak a bő bugyogójukba tettek be és az összefogdosta az ott nyüzsgő bolhákat.
Ami nekem a legjobban tetszett, az egy gyönyörű tájkép volt, egy vízesés a dzsungel kellős közepén. Valami eszméletlen szép kidolgozású képet képzeljetek el, aminek gyönyörű selyem fénye volt. Kitaláljátok-e, miből készült?
szega Creative Commons License 2003.10.09 0 0 4
Ja, és mivel a redőssszárnyú darazsak esetében csak az anya telel át (a dolgozóknak végük van), ezért télen a fészek néptelen, le lehet szedni, el lehet égetni (darázspapírból készítik, ég mint a zsír...)
Előzmény: szega (3)
szega Creative Commons License 2003.10.09 0 0 3
Hmm, ha Magyarországon fotóztad, akkor ez lódarázs (Vespa crabro) lesz. Igaz, annak általában gömb alakú a fészke, de ennyi eltérés még belefér. Egyáltalán nem ritka, és elég veszélyes, agresszív dög. Szakemberrel kell kiírtatni. Házilagos megoldásokkal ("majd leverem söprűvel") nem érdemes kísérletezni...
Előzmény: WadAlma (2)
WadAlma Creative Commons License 2003.10.09 0 0 2
Sziasztok!

Egy kis segitseget szeretnek kerni.

A kepen allitolag egy igen ritka meh faj "hazikoja" lathato. Esetleg meg tudna valaki mondani, hogy pontosan kik ok?
koszi

Gogolák et.nő Creative Commons License 2003.10.01 0 0 1
Off
A zárójelbe tett rész a táborra vonatkozik, az pedig általában nyáron szokott lenni, nem ilyenkor. De mint minden kevés szabadidővel rendelkező ember, én is szeretek jó előre tájékozódni.
On
Előzmény: szega (0)
szega Creative Commons License 2003.10.01 0 0 0
"...ha valaki tudna olyan klubot vagy (bár most nem igazán aktuális)..."

Ez nagggyon j0000! :)))

Előzmény: Gogolák et.nő (-)
Gogolák et.nő Creative Commons License 2003.10.01 0 0 topiknyitó
Gyerekkoromtól kezdve nagyon érdekelnek az állatok, a rovarok pedig kiváltképpen.
Nem találtam ezzel foglalkozó topikot, ezért indítok egy ilyet, hátha mást is érdekel.
Nagyon örülnék annak is, hogy ha valaki tudna olyan klubot vagy (bár most nem igazán aktuális) tábort ajánlani, vagy bármi ilyesmit, ahol rovarokkal kötetlenül lehet foglalkozni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!