Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Nyurga Nyúl 7 órája Creative Commons License 2607

Tücsök-koma, szeretnék Tőled kérdezni porszívó ügyben: bevált-e, amit vettél? Az én emilcímem publikus, írnál oda? Előre is köszönöm!

A többiektől elnézést az OFF-ért!!!

Előzmény: Tücsök-koma (2604)
Gyula20 19 órája Creative Commons License 2606

Rájöttem , hogy hibát követtem el, mégpedig azt , hogy csak leírtam gondolataimat , de tulajdonképen nem írtam le, hogy mi a tervem, mit szeretnék.

Gondolom a tél hosszú lesz , sok időt tudok bent tölteni, lehet tervezni, építgetni  és kísérletezni.

Három víztisztító rendszer szeretnék építeni , különböző feladatokra .

- Vezetékes víz tisztítás / konyha / esetenként átkapcsolható az egész lakásra /

Két üledékszűrő /5 és 1 mikronos / és egy szenes , hagyományos felállásban  

Rendeltem egy 400 GPD-s RO szűrőt , első közelítésben ezen a rendszeren fog

működni, aztán majd meglátjuk.

Nyomásnövelés nem igen kell, a bejövő víz 4.2 atm.

A szűrőházak és a szűrők már úton vannak.

A dupla 0 gyűrűs 10" magas , 3/4" -os csatlakoztatású  házak ára 2990 Ft/db.

- Második rendszer , ásott kút vízének tisztítása . Tulajdonképpen eddig  is volt rajta

egy 5 mikronos üledékszűrő, de most már az alábbi felállásban működik

10 mik.- 5 mik.-  szén -  1 mik.-ez is hagyományos felépítés- eddig.

Ezen a rendszeren  két fürdőszoba van , kettős  vízbemenetű mosógép  /hideg          meleg / valamint a hőszivattyú HMV rendszere /  használati meleg víz  /

Ezen a rendszeren hatalmas mennyiségű a vízfelhasználás / ma szereltem fel   

erre a rendszerre egy vízórát.

Ozmózis rendszerben ezt nem nagyon tudnám lekezelni, ezért kell rá más , 

gazdaságosabb megoldás.

Azt hiszem már döntöttem , HNS 55W UV csöves tisztítás. A cső az irodalom

szerint 18W-ot ad le 254 nm-en.

Ezt a rendszert úgy tervezem , hogy az üvegcsőbe kerül az UV. cső.

Természetesen magam szeretném megépíteni - negyed áron.

Talán építek bele UV sugár mérőt .

Ezt átfolyásosra  tervezném  , és szakaszos üzemmel - na ezen még el kell

gondolkodni. Első közelítésben arra jutottam , hogy ha valaki a lakásban

tartózkodik az UV - cső működjön,  lehet , hogy más feltételeket is beiktatok.

Tulajdonképpen kicsit ellentmondásos , mert a cél kevés üzemóra , kevés ki-

be kapcsolgatás. Valamiféle kompromisszum kell.

Harmadik rendszer. Van egy több mint húsz éve épített ,fedett medencém.

A medence építését egy Bp. i ismerősöm vállalta  / ez volt a szakmája /

Minden mást én készítettem el , medence fedést polikarbonáttal , víz 

keringetést stb. A medence 60 m3-es.

A keringető szivattyú olyan 15 m3/h , naponta két órát keringet.

Sok éves tapasztalatom szerint ez elegendő.

Hetente kap egy maxi-kombi klór tablettát.A homokszűrő kb. egy m3-es

rozsdamentes tartály, zeolittal töltve. Ezt is magam készítettem.

A működésével nincs probléma , viszont szeretném csökkenteni a klór adagot.

Ezt a rendszer is UV -sugaras technológiával szeretném tisztítani , olyan UV   

csővel ami mindkét tartományban működik  185 nm-en ózont termel és 254

nm-en a hagyományos UV sugárzással is dolgozik.

Ezt a kérdést még tanulmányozni kell ! Nem igazán értem , hogyan tud levegőt

tisztítani vízben ??

Mivel sok vizet áramoltatok át , ezt úgy gondoltam első közelítésbe , hogy

négy 50 W körüli csövet használok , és az üvegcső belsejében folyik a víz.

Legalább 50 mm-külső átmérőjű üvegcső kell , hogy a jelenlegi / 63mm-es /

keresztmetszet lényegesen ne csökkenjen mert ha csökken megnő az áramlási

sebesség.

Ennél a rendszernél nem igazán látok problémát  az ózonos kezelésre, hiszen

meg tudom azt is oldani , hogy csak a "zárás " után menjen az ózon.

Ha van valamiféle üvegcső beszerzési forrás , érdekelne.

Hát röviden kb. ennyi.

Üdv.:Gyula

Előzmény: naox (2603)
mcll 23 órája Creative Commons License 2605

Mi a véleményetek a ballonos vízről? Gondolkodok egy álló gép bérlésén amelyik ad szódát is. Otthoni használatra kellene (4 fő). Nem tudom átlagosan, normál használat mellett mennyi áramot fogyasztanak ezek a gépek havonta (tudom ez hülye kérdés, mert sokmindentől függ, szokások miegymás). Szóval megéri-e? Clearwatert, meg Q&C-t nézegettem eddig.

Tücsök-koma 2 napja Creative Commons License 2604

Én most lehet figyelmetlen voltam, de vezetékes vizet akarsz UV-ni? Mert ha igen az eléggé felesleges.

Ugyanis az alapból klóros, azaz igen kevés baci lehet benne. A víz tisztítást (fordított ozmozis) elsődlegesen nem is a bacik miatt csinálják.

Azt kell megérteni, hogy az UV, Ózon, csak a bacit öli meg, de a viz összetételén nem változtat. A fordított ozmozis, pedig gyakorlatilag mindent kivesz a vízből. Azaz lesz egy "desztvized".

Ha én értettem valamit félre elnézést, és akkor is ha ezzel tisztában voltál.

Előzmény: Gyula20 (2602)
naox 2 napja Creative Commons License 2603

kvarc helyett érdemesebb valami lágyüveget használni.

az UVnál számít a behatási idő: 5-10 percet minimum szoktak javasolni. A 15m3/h esetén ez min 1-2 m3-es tartályt feltételez. VAn ennek értelme? Mennyire átlátszó a vized 254nm-en? milyen sűrűn kell rakni a csöveket?

Nem a kísérletezésről akarlak lebeszélni, csak arra hívtam fel a figyelmedet, hogy az ózon egy alattomos és nagyon durva anyag. Nem véletlen, hogy senki sem próbálja házi célra víztisztításra használni, miközben az iparban szinte mindenhol ezt építik ki. A háztartásban szokásos biztonsági elvárásokat egyszerűen nem tudod az ózongenerátorral összehozni. És nem a nagyfesz miatt, hanem az ózon őrült toxicitása és korrozivitása miatt. Egy üzemben OK, hogy az ózonos munkahelyre csak olyan ember lép be, aki egyrészt mérnök, és kapott célirányos képzést, másrészt tud biztonságosan nyomottlevegős készülékkel Tyvek ruhában dolgozni és takarítani, ha baj van.

A kémiai ismeretek összeszedegethetőek, valóban. Csakhogy nem véletlen, hogy egy vegyészt 5-8 évig képeznek. Mint minden szakmának, ennek is megvannak a maga szabályai. Ha elolvasol egy ózonról szóló szakkönyvet, abban egy csomó biztonságtechnika le van írva, de egy csomó nincs, hisz az egy vegyésznek "alap". Igen gyakori félreértés, hogy valaki egy "application note"-ból kiszedett félinfók alapján ért félre valamit, mert nem rendelkezik azzal a tudással, ami ahhoz szükséges, hogy egy kémiai szakszöveget értelmezzen. Ezzel megint nem lebeszélni akarlak, csak próbálom megértetni veled, hogy vegyészként (és ózon-fanként) miért gondolom azt, hogy az ózon otthonra túl veszélyes.

"és készítjük a HMV-t."

mi az a HMV?

Előzmény: Gyula20 (2602)
Gyula20 2 napja Creative Commons License 2602

Továbbra  is keresek kvarcüveg csövet  50 mm átmérőben.

Még nem jött össze, de van időm.

Miért nem az üvegcsőbe kerül a Uv cső, hát nem nagyon férne el négy darab

55W-os . / Már kinéztem a típust : HNS 55W  G13 /

Terveim szerint a cső körül lesznek  elhelyezve  és az egész rendszer egy kb. 180-200 mm átmérőjű krómozott csőbe kerül.

A cső hosszát úgy szeretném megválasztani , hogy a csatlakozások / KPE /

ne kerüljenek a sugárba.

Jelenlegi rendszer ahová ez kerülne 63 mm-es KPE csövekkel lett kiépítve, ha nagyon leszűkítem  , gyors lesz az áramlás, nem lesz hatékony a rendszer.

Jelenleg 15 m3/h .

Ez a nagy rendszer.

De tervezek még egy kisebb rendszer egy 55W-os csővel , itt vannak még gondjaim a  bekapcsolások idejével -ezt még nem tisztáztam .

Nem szeretném ha állandóan működne -csak időszakonként , viszont ha csak a víz folyására indul az sem jó , mert a normál működésig kell egy pici idő, addig pedig folyik a "tisztítatlan víz ".

Sok pénzt szánok ezekre , nem hiszem !? Mindent magam készítek el .

Építettem már jó pár éve hőszivattyú rendszer , ma is azzal fűtünk és készítjük a HMV-t.

Az idén magam készítettem 6 db. napkollektort és üzembe is helyeztem.

Vásároltam 7 db. 240 W-os napelemet , magam szereltem fel és helyeztem üzembe.

Veszélyesség - egy télen át készítettem lézer  kerítést / most nem üzemel /, szerintem attól veszélyesebb dolog kevés létezik.

Azt gondolom , hogy a bolti , viszonteladói ár feléből , negyedéből építhető egy sokkal megbízhatóbb vízkezelési rendszer.

Laborhátér- elektronikai oldalról  megvan vagy fél évszázada , egyébként negyven valahány évig elektronikával foglalkoztam , a munkám találkozott a hobbimmal.

Kémiai vizsgálatok, ismeretek -azok nem túl erősek nálam , de a szűkséges ismereteket ma nagyon könnyen meg lehet szerezni , ha az ember nem adja fel könnyen.

Ritkán szoktam a terveimet feladni.

Pár éve építettem már ózongenerátort , csak úgy kísérletképpen 15 kV -ra.

Mai elektronikai anyagokkal ez nem problémás.

Csak össze kell hozni a vízzel.

Egyébként pedig szeretem az ilyen jellegű  kihívásokat !

A kút az felejtős !

Üdv:.Gyula

Előzmény: naox (2601)
naox 2 napja Creative Commons License 2601

"Holnap keresek valahol 40-es vagy 50-es átmérőjű üvegcsövet , amin átfolyatom a tisztítandó vizet és ezt fogom kívülről megvilágítani UV fénnyel."

Érdemes fordítva csinálni: az UV cső van belül. Így sokkal jobb  a hatásfok. És az üveg minőségére nagyon oda kell figyelni: Az UVB-t a legtöbb üveg már elnyeli. Kis germicid csővel és pl. bankjeggyel le tudod tesztelni, hogy az adott üveg átlátszó-e 254nm körül.

Ilyen UV applikációnál a legtöbb műanyag hihetetlenül rövid idő alatt meghal. Úgyhogy a KPE csatikról lebeszélnélek.

"Ezen túlmenően igen erősen foglalkoztat az ózonos víztisztítás is."

Éppen úgy, mint a klóros ez sem házi módszer! Az ózon egy hihetetlenül durva anyag. Nem biztos, hogy megfelelő tudás és laborháttér nélkül ezzel érdemes lenne foglalkozni. Gondolj bele, ha a vízben csak egészen kevés ózon marad, akkor szabályosan leégeti a bőrödet.

(És ha ilyen sok pénzt és munkát szánsz a kérdésre, nem lehet hogy egyszerűbb volna fúratni egy 100 méteres kutat, amiből tiszta víz jön?)

Előzmény: Gyula20 (2600)
Gyula20 3 napja Creative Commons License 2600

Nem tudom pontosan megmondani miért , de ezt a fordított ozmózist kicsit olyan

erőltetett dolognak tartom .

Egy szűrőn próbálok átpréselni vizet , ami nem megy át az máshol folyik ki! Ennyi !

Sokkal jobban érdekelnek , más komolyabb megoldások.

Pl. építeni egy nagyobb teljesítményű Uv fertőtlenítőt ,vagy négy 30-50W-os germicid csővel.

Inkább ebben az irányban szeretnék lépni.

Két tisztító rendszert építgetek , az egyikhez ma rendeltem meg a szűrőházakat- ez a vezetékes vízre kerül. Első közelítésben itt lenne egy 400 GPD-s ozmózisos szűrő.

Ez csak a konyhát látja el.

A nyomás jó , 4.2 atm.-ez állandó, nem igazán változik , több éve van rajta egy nyomásmérő.

De ez nem lehet a végleges megoldás , drága a szűrő , elég rendesen oda kell rá figyelni.

Nálam egy elég komoly felügyeleti rendszer van , még az áramkimaradás is  bemondásra kerül.Nyilván ezt is be kell vonni valamiféle rendszerbe.

A másik rendszer ásott kút , erre szereltem fel 3 féle üledéktisztítót és egy aktív szenes szűrőt.

Ezt még folytatom . A rendszer fürdőszobákat lát el.

A télen talán leválasztom a WC-t , tisztítatlan vízre.

Holnap keresek valahol 40-es vagy 50-es átmérőjű üvegcsövet , amin átfolyatom a tisztítandó vizet és ezt fogom kívülről megvilágítani UV fénnyel.

Miért pont 40-es vagy 50-es ?- erre jók a KPE idomok.

Közben építeni kellene egy UV mérő műszert.

Ezen túlmenően igen erősen foglalkoztat az ózonos víztisztítás is.

Sajnos nagyon kevés használható magyar nyelvű irodalmat találtam ezekről a rendszerekről.

Üdv.:Gyula

Előzmény: Tücsök-koma (2599)
Tücsök-koma 3 napja Creative Commons License 2599

Alapvetően te víz fertötlenítésről beszélsz. A fordított ozmózis ettől több.

A probléma pl a hormonokkal van, el lehet gondolkodni rajta, hogy ez marketing-e. Viszont az egy érdekes kérdés, hogy gyakorlatilag minden nő fogamzásgátlót szed, hova ürül ez a sok hormon? Persze nyilván van a táplálékunkban is dögivel, de legalább a vízből van lehetőség kivenni. Egyébként nem véletlen az sem, hogy egyre kevesebb a terméketlen férfi....

Visszatérve a témához.

Létezik az ugynevezett oldalt elfolyos membrán ott lényegesen kevesebb a hulladék víz. Gyakorlatilag 1:1.

De egyébként ha teljes házi rendszert szürni akarnál, ami egyébként szerintem értelmetlen, akkor arra furt kut a megoldás.

És hiába mondják, hogy nem bevizsgált víz, össze lehet szerelni bolondbiztos rendszert.

Én pl 2 membránt kötnék sorosan, és az első után tennék egy automatikus tds vizsgálot, ha határérték fölé megy az érték letilt. Természetesen a második után is egy ugyanilyet beszerelni.

2xes forditott ozmozis szűrés után gyakorlatilag desztvizet kapsz. És ekkor a vized gyakorlatilag ingyen van.

Igaz így a már szűrt víz egy részét is elhajítod, de ami a végén kifolyik az garantáltan tiszta.

Előzmény: Gyula20 (2598)
Gyula20 4 napja Creative Commons License 2598

Üdv.Mindenkinek !

Pár hete azon tűnődök, hogy megfelelő e nálam a fordított ozmózisos rendszer.

Egyre inkább az a véleményem , hogy más utat kell választani.

Csak egy röpke példa , havi 10 m3 víz = 7000 Ft.

4x10 = 28000 Ft. !! ozmózissal !

Egy konyhára leszámítva talán még elmegy , de egy teljes házi vízellátás már nem igazán gazdaságos ezzel a rendszerrel.

Bár már megrendeltem egy 400 GPD-s szűrőt, kb. 15 eFt.-ért.

Az érdekelne , hogy épített e már valaki más rendszerű víztisztítót?

Az UV sugaras tisztító szerintem házilag kivitelezhető , természetesen  sokkal nagyobb teljesítményben mint a " gyári játékok "- nem az ipari rendszerekre gondolok.

Érdekelne még az ózonos rendszer , ezzel még egyáltalán nem foglalkoztam , elvi alapokon sem.

Esetleg más rendszer .

Előre is köszönöm az infókat !

Misland 5 napja Creative Commons License 2597

Szivárgást okozhat a membránház kimeneti csatlakozójába épített visszacsapószelep hibája is. Ha átereszt, akkor a membránon visszafelé irányban is tud szivárogni a víz, a tartályban pedig nem tud megmaradni a nyomás, ami a kétutas szelep zárásához szükséges.

De ez elvileg egy folyamatos szivárgás, később sem áll meg.

Előzmény: a.hangok.a.fejemben (2596)
a.hangok.a.fejemben 5 napja Creative Commons License 2596

Ok, akkor tele megy vízzel a tartály. Viszont a probléma még adott, miért nem áll meg a lefolyóba menő víz.. Megmértem víznyomást, 2,7 bar, szerintem azzal vígan mennie kell. Lehet mégiscsak a szelep lesz a ludas.

Előzmény: Tücsök-koma (2595)
Tücsök-koma 5 napja Creative Commons License 2595

Én szinte biztos vagyok benne, hogy az bruttó 12 literes tartály.
Gyakorlatilag neked 9,5liter van benne maximum. Ez teljesen normális ebben az esetben. Ha csökkented üres állapotban a ballonban a nyomást akkor értelem szerűen tovább töltödik, de a vége felé ha teljesen ki akarnád engedni belőle a vizet már nagyon picike lenne a víznyomás. De az is könnyen belátható, hogy ennyi vizet egyszerre rendeletetés szerűen nem enged ki az ember!
Annó írtam, is hogy szerintem ezek extrém nagyra méretezett tartályok.....

Előzmény: a.hangok.a.fejemben (2594)
a.hangok.a.fejemben 5 napja Creative Commons License 2594

Nem volt még kétutas szelepem, de elvileg úgy gondolná az ember, annak ilyenkor nem pár percen belül, hanem azonnal zárnia kellene, mivel a tartály lezárásával kiesik a körből egy rugalmas közeg, vagyis a tartályban lévő gumiballon, benne a levegővel, ami miatt egyébként szerintem sem töltődhet tele vízzel.

Ez számomra is érdekes!

Pontosan milyen betéteket raktál bele, nem az fogja vissza az áramlást?

A 3 alapszűrőt cseréltem, 5mikron, szén + 1 mikron. Membránhoz hozzá sem nyúltam! A szűrőket úgyanott vettem, ahol a gépet! A cserélt szűrők utáni kivezető ágat lekötöttem és rányitottam a betáp vízet, hát sugárban jött a víz, szóval ott "fennakadás" nem lehet!

Érdemes lenne mérni a membránról lefolyó hasznos és hulladékvíz arányát

Imént lemértem! 1 deci hasznos vízhez elcsorgott 3 deci a lefolyóba!

Továbbra is úgy érzem, hogy  víznyomásom kevés, ahogy egyre inkább tele lesz a tartály, a légnyomás miatt gondolom egyre lassabban csurdogál bele a víz és egyre több folyik mellé. Megvártam míg teljesen megtelt a palack, és a lefolyó csöve is elállt, hát ez egy fél nap volt! Amit nagyon sokallok. És ezek után engedtem 1 deci tiszta vízet és fél óráig folyt a lefolyóba a víz. A gyártó leírása alapján a szeleppel nem lehet gond, mert ha palackot elzárom a lefolyóba menő ág is elzárul 20-30 másodperc múlva. Szóval valami csak zárja a betáp vízhozamát!

Előzmény: Misland (2593)
Misland 5 napja Creative Commons License 2593

Ezután elzártam a tartály csapját, fő betáp nyitva maradt és pár percen belül elállt a szennyvíz folyása a fekete csövön.

Nem volt még kétutas szelepem, de elvileg úgy gondolná az ember, annak ilyenkor nem pár percen belül, hanem azonnal zárnia kellene, mivel a tartály lezárásával kiesik a körből egy rugalmas közeg, vagyis a tartályban lévő gumiballon, benne a levegővel, ami miatt egyébként szerintem sem töltődhet tele vízzel.

Itt persze felvetődik, hogy miért pont most romlott volna el a szelep, ha eddig jó volt? Valószínűség szempontjából kérdéses.

Pontosan milyen betéteket raktál bele, nem az fogja vissza az áramlást?

Érdemes lenne mérni a membránról lefolyó hasznos és hulladékvíz arányát, pláne ha tudnád, mennyi volt korábban, össze lehetne hasonlítani. Ehhez a tartályt szintén zárni kell. Egyik kézzel a csap alatt felfogod a tiszta vizet egy edénybe, másik kézzel az elfolyó víz csövét tartod egy másik edénybe. Mindkettőt azonos ideig kell rátartani, majd az arányokat lemérni.

Lehetőleg nem úgy, hogy a betápszelepet nyitom-zárom, mert pontosabb a mérés, ha már beállt a folyás egyensúlya és közben mérem.

A nyomás csökkenésével a tiszta víz aránya romlik, tehát ebből is lehet következtetni a membrán bemenetén előálló nyomásra. Rásegítő szivattyú nélkül kb. 1:4, ami jónak mondható arány (tisztavíz:elfolyó).

Előzmény: a.hangok.a.fejemben (2589)
a.hangok.a.fejemben 5 napja Creative Commons License 2592

Jo kerdes! Ro132 a tipusa. 3,3 kg az ures tomege amazon szerint. 12 liter a vizkapacitasa.

Előzmény: Tücsök-koma (2590)
Gyula20 5 napja Creative Commons License 2591

Üdv. Mindenkinek !

Elkészült a víztisztító I. ütem, vagyis felszerelésre és beüzemelésre került négy

darab szűrő.

Az első , pontosan nem tudom - ezt adták a házhoz- de biztos, hogy 10 mikronnál

nagyobb, legalábbis úgy emlékszem.

A második 5 mikron. , a harmadik szén és a negyedik az 1 mikronos.

Van még egy pici csepegésem , ezt majd holnap rendezem .

Egy nyomásmérő is jó lenne , van is csak műanyag T idomom nincs.

Tücsök-koma 5 napja Creative Commons License 2590

A 12liter az nettó vagy bruttó? Ugyanis hidrofort tartálynál van benne egy "lufi" ami a térfogatból levesz nem keveset, attól függően mekkora az alapnyomás amit beállítottál benne.

Előzmény: a.hangok.a.fejemben (2589)
a.hangok.a.fejemben 5 napja Creative Commons License 2589

Üdv!

Tanácsot szeretnék kérni a következő problémában!

RO 105, nyomásfokozó nélkül. A készülék fél éves. Kicseréltem a 3 előszűrőt, majd lekapcsoltam a szennyvízről a "fekete" csövet. És figyeltem mi történik. Tartály kb fél nap alatt telt meg, (ha megtelet) az biztos hogy több víz nem ment bele, mert mérlegre tettem folyamatosan. Amikor megállt a súlygyarapodás, 12,5 kg-ot mutatott a mérleg, kevésnek találom ha azt veszem figyelembe, hogy 12 liter fér bele és az üres tartály 3 kg körül van. Mindegy.

Első gondolatom az volt, hogy hibás a 4 utas szelep, amit gyártó leírása alapján a következő képpen teszteltem:

Megnyitottam a fő betápot és a tartály csapját is, majd kiengedtem kb 3-4 deci tiszta vízet. Ezután elzártam a tartály csapját, fő betáp nyitva maradt és pár percen belül elállt a szennyvíz folyása a fekete csövön. Elvileg a gyártó szerint ez igazolja hogy a szelep jól müködik.

Kérdezném, hogy mi lehet akkor a gond?

Következő ötletem az volt, hogy alacsony a víznyomás, viszont fél éve a szerelő beüzemelte a dolgot és müködött tökéletesen, nem volt extra vízszámlánk. Furcsálom, hogy 3 filter kicserélése után ezzel a problémával szembesültem, miközben szelepekhez és membránhoz nem nyúltam.

Víznyomást nem tudtam mérni, mert nincs nyomásmérőm még. Ugyanakkor talán az is ezt igazolja, hogy a tartály nem képes 12,5 kilonál nagyobbra "hízni"!

Tanácstalan vagyok!

Misland okt. 23. Creative Commons License 2588

Típust én sem fogok tudni ajánlani, legfeljebb néhány fogalom tisztázását.

A kereskedelemben kapható víztisztítók alapvetően csapvíz tisztítására alkalmasak, ahol a hálózati víz már klórral fertőtlenített. A kútvíz értelemszerűen nem klóros, baktériumokat is tartalmazhat, ami a víztisztítóban szaporodásnak indulhat, az egész szerkezet "berohadhat" tőle.

Kútvíz tisztítása nagyobb szakértelmet igényel annál, mint egyszerű vásárlás, felszerelés, fórumos tanács alapján. Ilyenbe én nem is megyek bele (nem is szakmám, nem is tapasztaltam ki), de tudomásom szerint ott kezdődik, hogy a vizet meg szokták vizsgáltatni, az alapján lehet tovább lépni.

Keményvíz fogalma teljesen mást jelent, ez leegyszerűsítve a vízkőtartalom, amit mindenki ismer, találkozik vele. Nem tudni, hogy a vízkövet – vagyis az ásványi anyagokat – akarod-e egyáltalán kivenni a vízből, sokan ragaszkodnak annak megtartásához.

A vízkő nem szennyeződés.

Előzmény: tothm1 (2587)
tothm1 okt. 22. Creative Commons License 2587

Sziasztok!

Új vagyok még itt, de szeretnék venni majd egy víztisztítót a konyhába 1 csap alá, jelenleg kútvizet használunk mindenre.

Milyet tudnátok ajánlani egy egyszerű kezdőnek? 60-80.000 forintnál többet nem szeretnék rá költeni.

A feltételeim a következők:

1. ÜGYNÖKÖK KÍMÉLJENEK. Mindenféle átverős ajánlásokkal ne is próbálkozzatok. Járt nálunk a biocomos ökonetes emberke, nem kell ragozni a dolgot, ugye. Nagyon meggyőző, csak ugye azok a bizonyos feltételek.... Ezeket a márkákat megírnátok, amiknél a vásárlás feltételekhez van kötve és mlm cégek?

Pl. beszerelést csak náluk, évente vásárlás, plusz adalékanyagok megvétele, hogy ezeket kizárhassa mindenki vásárláskor

2. Ha már elköltök egyszer többet erre a víztisztításra, akkor legyen tényleg valami márkája, legyen bevizsgáltatva, legyen ne kínais. Külföldről nem tudok rendelni, nem is szeretnék.

3. Nem akarok semmilyen kiszűrést, nálunk egyszerűen túl kemény a víz (klóros?), Észak - Magyarország, és csak tisztábbat szeretnék. Olvasgattam itt a fórumot, de eléggé elvagyok keseredve, mivel itt túlságosan szakértők vannak, nem egy egyszerű átlagembernek való hely, ahol megmondják milyet vegyél, melyik jó és kész. Egyszer kell jó víztisztítót vásárolni, és kész, mindenféle feltételek, egyéb trükkök, ilyen-olyan lehúzások nélkül szeretném ezt megtenni, nem úgy, hogy elmegyek a Tescóba, és megveszem azt, amit ott kapok.

Szóval nagyon szépen megköszönném, ha tudnátok nekem segíteni, hogy ti milyen készüléket használtok, mennyi ideje, a víz tényleg jobb lett-e.

Tényleg tapasztalatokat várnék, mert itt kevesebbet olvastam ilyet, ám annál több műszaki rajzot és egyebeket találtam, amikhez meg csak szerelő ért. Ám érdekelne az is, hogy aki össze tud rakni egy ilyen gépet, az milyen márkát venne.

Előre is köszönöm a válaszokat.

üdv

tothm

.psp okt. 19. Creative Commons License 2586

A bejövő víz vezetéken van egy 10 colos szűrőház amit én szereltettem fel külön és ebben van az előszűrő, tehát a lakásba már eleve aktivszénnel megszűrt víz jön. Vizvezeték szerelő meg tudja csinálni.

4en használjuk, a szűrőkapacitás a gyár szerint 6 hónap,  dez első félév után rájössz hogy miért:-)  Békán kivülmár mindent szedtem ki a látszólag kristálytiszta ivó vizet szűrő szürőkből.és akkor a vegyszterekrőlmég nem is beszéltem.

És mindezt Győrben, ahol országos viszonylatban állitólag jó az ivóviz ( csak a csatorna hálózat hasonlit egy pöcegödörre :-)

Előzmény: szucsattila (2585)
szucsattila okt. 19. Creative Commons License 2585

És ti hányan használjátok?

Ezt az aktívszén előszűrőt pluszban lehet konkrétan az adott készülékhez venni? 

Előzmény: .psp (2584)
.psp okt. 19. Creative Commons License 2584

Hygéniai okokból 3 havonta cserélem, ugy hogy van előtte egy 10"os aktívszén előszűrő.

Előzmény: szucsattila (2583)
szucsattila okt. 19. Creative Commons License 2583

És mennyi ideig bírják a filterek?

Előzmény: .psp (2582)
.psp okt. 19. Creative Commons License 2582

Teljesen korrekt, Nekem ennek az elődje van meg, közelitiaz ozmozisos készülékeket, és szinte minden káros anyagot kiszed az ultraszűrő.

Előzmény: szucsattila (2581)
szucsattila okt. 19. Creative Commons License 2581

Sziasztok,

láttam ezt a vízszűrőt egyszer linkelni: 

http://www.vitalnet.hu/webaruhaz/asvanyi-anyagot-megtarto-viztisztitok/aquafilter-excito-b-asvanyi-anyagokat-megtarto-viztisztito-ultraszuro-membrannal/#!prettyPhoto

Most először vásárolnék vízszűrőt, konkrétan semmit nem tudok ezekről, viszont nem akarok rosszul vásárolni :)

Ha jól értem, akkor vásárláskor már kapok egy szűrőkészletet, már "csak" be kell szerelni? Egy ilyen szűrőkészlet meddig bírja két embernél átlagfogyasztással? 

+1 kérdés: mivel rosszabb ez egy jóval drágább készüléktől? Nem szűri a nagyon _gonosz_ dolgokat? 

SzLajos2 okt. 16. Creative Commons License 2580

Köszönöm.

Akkor még egy kis gondolkodás után (nem vágok bele semmibe csak úgy hirtelen) valószinűleg lesz egy ilyen, majd megírom a véleményem róla.

Szerencsére van kapcsolatom No-ban, szóval nem gond a szállítás, esetlegesn garancia kérdése.

Előzmény: Misland (2578)
kilkeny33 okt. 16. Creative Commons License 2579

Üdv,

Esetleg a korábbi kérdésem megválaszolásában tud valaki segíteni? 

Köszönöm,

Előzmény: kilkeny33 (2572)
Misland okt. 15. Creative Commons License 2578

Arról nem beszélve, hogy a szivattyút itt is valószínűleg lehet szabályozni egy imbuszkulccsal, a nyomásmérő az optimális beállításhoz is szükséges

Előzmény: Misland (2577)