Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

lukec egy órája © 2490

Van egy kérdésem.A 80 GPD membránhoz 300 ml -es áramlásszabályzot adtak.Ha ki akarom cserélni a membránt 150 GPD-sre, vagy nagyobbra milyen áramlásszabályzot kell használjak  ?              

Misland másfél órája Creative Commons License 2489

Kb. ennyi szokott lenni, de például az RO-membrán évekig használható általában. Csak lehetőleg nem így, mint a linkelt szerkezetnél:

1. szint: 5 mikronos PP előszűrés
  2. szint: Granulált aktív szénszűrő
  3. szint: Blokk aktív szénszűrő
  4. szint: Reverse Ozmozis membrán
  5. szint: Aktív szénszűrő (utószűrő)
  6. szint: Ásványianyag visszapótló  

Ehelyett a szokványos eljárás:

1. szint: 5 mikronos PP előszűrés
  2. szint: Blokk aktív szénszűrő
  3. szint: 1 mikronos PP szűrés
  4. szint: Reverz Ozmózis membrán
  5. szint: Aktív szénszűrő (utószűrő)
  6. szint: Ásványianyag visszapótló

Tapasztalataim szerint átlagos csapvízhez nem fontos a kétféle szénszűrő egymás után, noha nem is árt. Fontos viszont az RO-membrán előtt 1 mikronos PP-szűrőt beiktatni, ami a membránt védi a szénszemcséktől, amitől az kilyukadhat. Fentinél ez hiányzik.

Vagy például, ami nekem volt, granulált szűrő, annál a műanyagtok kimeneténél egy kis szűrőbetét volt beépítve, ami a membránt védte a szénszemcséktől. A kétféle szénbetétet ugyanis ilyen sorrendben szokták alkalmazni:

1. Blokk (tömbösített) szén.
  2. Granulált szén.

A fentinél épp fordítva van. A membrán előtti szűrők cseréjét akár 1 évig is ki lehet tolni, mivel a membrán megvéd a szénszűrőben szaporodó baktériumoktól is. A membrán után pedig én nem nagyon használok semmit (legfeljebb próbáltam már). De az is igaz, hogy aki tartályos rendszert használ, annak nem árt az utószénszűrő is, a tartályban esetleg poshadó víz miatt.

Előzmény: vejne (2488)
vejne két órája © 2488

Köszi! De itt az RO 100-as membrán 15000 forint, ami pont annyi, mint az én általam ismert helyen. A többi 5 szűrő

teszi ki a maradék 15000 forintot fertőtlenítővel, szállítással. Szóval ezek szerint ez az árszínvonal a jellemző?

Egyébként erről van szó: 

http://www.viztisztitocenter.hu/mediumviztisztito.php

Előzmény: Misland (2487)
Misland 3 órája Creative Commons License 2487

Nem tudom, milyen az RO-100G, mert a Google sem ad értékelhető találatot, de olyan víztisztítót én biztosan nem használnék, aminél 30 000 Ft egy garnitúra betét.

Semmiképp sem akarnék bárkit reklámozni, csak amit most keresővel találtam, a példa kedvéért.

Kb. ilyen árakon vásároltam én is régebben, csak onnan már nem lehet rendelni, így azt linkelni sem tudnám. A listában szerepel a tömbösített szénbetét, PP-filterek, RO-membrán, ami kellhet egy szokványos RO-készülékhez, ami poharas házakkal szerelt.

Előzmény: vejne (2484)
naox 5 órája © 2486

"vegytiszta H2O nem alkalmas emberi fogyasztásra"

de, természetesen alkalmas. Sok helyen a természetes vizek nagyon lágyak, de az esővizet is megihatod. A veséd feladata az, hogy a szükséges sókat ne engedje a szervezetből távozni.

A sók nemcsak vízből, de táplálékból is származhatnak. A legtöbb diéta mellett a táplálék is bőven fedezi a szükséges mennyiséget.

A mai tudásunk szerint semmiféle következménye nincs annak, ha akár desztvizet, akár tengervizet iszunk.

-----

Persze születnek tanulmányok a kérdésben. Olvastam egy olyat, ami a kemény víz és az érelmeszesedés/szívbetegségek között keresett kapcsolatot, talált is, de később cáfolták.

"nem oltja a szomjúságot"

ez megszokás kérdése. Van, akinek a kemény víz rossz ízű, nekem a lágy tűnik keserűnek.

"roppant mód reaktív"

nem az. pár ezredrész só nem változtat a víz "reaktivitásán".

Előzmény: lxt (2485)
lxt 21 órája © 2485

Sziasztok!

Amit tudni vélek: a vegytiszta H2O nem alkalmas emberi fogyasztásra, többek között nem oltja a szomjúságot – ráadásul, roppant mód reaktív. De lehet, rosszul tudom.

Mennyi és milyen ásványi, esetlegesen szerves anyagtartalom az, ami kívánatos a vízben – mármint, amely 'biológiai szennyeződések' mértéke, a vizet ajánlottan, emberi fogyasztásra is alkalmassá teszi? Vannak erről hitelt érdemlő adataink, vagy csupán sacc/kb, időszakosan, random találgatunk?

vejne 25 órája © 2484

Sziasztok! Az a fórumozó vagyok, aki nem olvas vissza éveket, hanem kérdez. :)

Szóval van egy RO-100G kapacitású 5 lépcsős víztisztítóm, ami szűrő és membrán csere érett. 

A forgalmazó oldalán 30000 forintos tétel. Szerintetek ez nagyon túlzó? Érdemes 

kutakodni másfele? És ha igen, hol érdemes keresgetni? Sajna a pontos alkatrész típusokat sem

tudom, de gondolom nincs akkora variáció köztük.

Hungary Gunner júl. 29. © 2483

Az energetizáló bogyókról meg a kőről nekem is 100%ban ez volt a megérzésem, legjobb esetben placebo lehet.

Mondjuk van egy cég ami viz energetizálással foglalkozik, valami Grander nevü. Sztem nincs olyan hogy energetizálás se mágnessel se semmivel, valami miatt a fogyasztóvédelem engedi müködni őket.

Előzmény: Misland (2479)
Hungary Gunner júl. 29. © 2482

Köszönöm. A szűrő 7000 Ft állitólag 1 év használatot bir.

Előzmény: Misland (2481)
Misland júl. 29. Creative Commons License 2481

Majdnem egyszerre küldtük el, előtted válaszoltam.

(Kénytelen vagyok külön jelezni, mert vannak fórumozók, akik egyet sem olvasnak vissza, többször tapasztaltam.)

Előzmény: Hungary Gunner (2480)
Hungary Gunner júl. 29. © 2480

Üdvözlet az uraknak!  Tud nekem valaki segiteni, az alábbi Hszban?

Megköszönném.

Misland júl. 29. Creative Commons License 2479

Maifan Stone, valami kínai ásvány, ha jól emlékszem. Korábbi hozzászólásomban említettem, apró, kavicsszerű anyag, a sóderhez hasonló módon, több színű szemcséket kell elképzelni, fehér, fekete, barna például.

Noha kedvező egészségi hatásokat tulajdonítanak neki, de én nem zárom ki, hogy egy kis méretre rostált magyar sóderrel kb. ugyanott vagy.

Energetizáló bogyókkal is fenntartásaim vannak, lehet simán parasztvakítás is.

Eleve ott kezdődik, hogy csak szénszűrővel kezelt vizet Magyarországon nem nagyon kell már ásványokkal dúsítani, épp elég vízköves anélkül is, legtöbb helyen. Ezért ilyen fajta szerkezetek szerintem inkább más piacra valók, olyan országokba, ahol lágyabb víz szokott lenni.

Itt még az is előfordulhat, hogy a kerámiaszűrőt túl hamar eltömíti a vízkő.

Egyébként az egy dolog, hogy ingyen kaptad, de a betét szerintem jó drága lehet hozzá.

Előzmény: Hungary Gunner (2476)
naox júl. 29. © 2478

Az is vicces, hogyha az úriember nevére és a SZ-ra ráguglizunk, akkor zömmel magyar (és más K-európai) víztisztítós oldalak jelennek meg.

Szép példa a hazugság terjedésére.

Előzmény: naox (2477)
naox júl. 29. © 2477

Ne terelj. Ennek mi köze a SZ cikkhez? Hivatkoztál rá, linkeld be!

OK, nem vagy rá képes.

Erről a kiadványról van szó alighanem, az úriember cikke a 37-52. oldalon található:

http://d-nb.info/955823706/04

Hol szerepel ebben az, hogy a csapvízben hormon/akármi található?

Előzmény: hej gyula (2475)
Hungary Gunner júl. 29. © 2476

Erről mi a véleményetek?Ingyen kaptam ajándékba. Az aktivszén meg a 0.3 mikronos kerámia szürést értem de  a többi biokerámia meg majfinkő vagy mifene azt nem értem.

hej gyula júl. 29. © 2475

Tehát az orvos hülyeségeket beszélt a hiradóban.

B+ nem hiszem el hogy nem látod a videó linket a Magyar tévében lement adásról.

Előzmény: naox (2474)
naox júl. 29. © 2474

"Élő cáfolata a másik Blődségednek hogy a klór elpusztitja a gyógyszermaradékokat, meg a szennyeződéseket. '. Új- Káros vegyületeket hoz léter Trihalometán."

Tudod így "pusztulnak el" a szerves vegyületek:

"hormon"+"klór"--->trihalometán+víz+sósav

Azaz a "hormont" a klór trihalometánná (és más természetes anyagokká) alakítja.

A "trihalometán" kishazánkban (ahol a vizek kevés brómot tartalmaznak) nem jelentenek mást, mint közönséges kloroformot. Ami nagy mennyiségben (literek) valóban toxikus, de a vízben előforduló pár mikrogrammnak aligha van káros hatása. ------------

És hagyd abba a félrebeszélést! Lássuk a hivatkozást!

Előzmény: hej gyula (2473)
hej gyula júl. 29. © 2473

https://www.youtube.com/watch?v=gJuojTyRQ4M

Élő cáfolata a másik Blődségednek hogy a klór elpusztitja a gyógyszermaradékokat, meg a szennyeződéseket. '. Új- Káros vegyületeket hoz léter Trihalometán.

2. Az ORVOS szerint keringési rendszerrre idegrendszerre káros, +rákkeltő a klór és a vezetékből kioldott nehézfémek katyvasza, ennek szürésére az aktivszén pl nem elégséges.

Nos???

Előzmény: naox (2456)
hej gyula júl. 29. © 2472

Te viszont ugyanolyan magabiztosan állitod a z ellenkezőjét. 

A Csusztatásokról meg annyit, hogy Te állitottad roppant magabiztosan a csapvizről a gyógyszer és hormon mentességet, tehát a saját szavaiddal élve akkor bizonyitsd, vagy férfiasan türj:-) 

Én erre csak reagáltam a korábbi hsz-ra, Tehát várjuk az állitásod bizonyitását.

Előzmény: naox (2471)
naox júl. 29. © 2471

"...te linkelj be már"

ne haragudj, de itt te állítottál valamit. Nem kell bizonyítanod, de akkor tűrd férfiasan, ha hazugnak neveznek.

"Magyar fórumra ha belinkelem a német szöveget 60% el se tudja olvasni."

40% meg igen. Linkeld be szépen, és akkor nem a levegőbe beszélsz.

Előzmény: hej gyula (2470)
hej gyula júl. 29. © 2470

Na milyen csihipuhi lett itt.

Tényleg naox te linkelj be már olyan tanusitványt ami garantálja hogy a csapviz gyógyszermaradék és hormon mentes..

Vagy neked  bemondásra kell mindent elhinni mert te vagy a királylány?

A Süddeutsche Zeitung  neked miért nem hiteles?  Magyar fórumra ha belinkelem a német szöveget 60% el se tudja olvasni.

naox júl. 29. © 2469

ez nem egy eredeti hivatkozás, hanem egy fordítás, idézet, , aminek a hitelessége nem ellenőrizhető.

(A személyeskedést meg hagyjuk, légyszi.)

Előzmény: Zimmerzumm! (2467)
naox júl. 29. © 2468

Én sajnos nem tudom, hogy milyen hivatkozás tartalmazza azt az állítást, hogy a "csapvíz gyógyszermaradványt tartalmaz". Ha neked kiderül az idekopizott összefüggéstelen hsz.-dömpingből, akkor légyszi írd meg, örömmel fogom elolvasni.

Előzmény: Zimmerzumm! (2466)
Zimmerzumm! júl. 29. © 2467

Mivel van némi német gyökerem is  egy Cikk a Süddeutsche Zeitung című nem Blikk kaliberü ujságból:

Hessen németországi tartomány környezetvédelmi hivatalának egyik szakembere, Georg Berthold, az elmúlt 2 évben 77 talajvízgyűjtő mérőállomást vizsgált meg, melyek a Rajna-Majna vidéke ivóvízellátásának forrásai. Kevesebb, mint a próbák egyharmadát találta gyógyszer­maradványoktól mentesnek, majdnem 40 %-ukban nyomokban, míg 30 %-ukban egyértelmű gyógyszerszennyezést fedezett fel. A legtöbbet a koleszterincsökkentő szerekből mutatott ki, de a vízpróbák jóval több, mint a felében fájdalomcsillapítókat is kimutatott.

Bertold kutatásának eredményeit így foglalta össze: "Az antibiotikumok jelenléte az ivóvizekben nem kivételes jelenség, hanem az általános állapot."

Mivel nyilvánvalóan olvasási problémáid vannak elsősorban kiemeltem ennek a gyulának a beidézett cikkéből a konrétumokat.

Te biztos hitelesebb vagy:-)

Czeizel doktor előadását én is láttam fent van a youtubeon, meg a Hir 24 hiradó adásában is lement 2014 03 30. án .

Kezdesz szánalmassá válni.

Előzmény: naox (2465)
Zimmerzumm! júl. 29. © 2466

Világosan meg vannak nevezve a források olvass vissza mert csak nevetségessé válsz, ez nem szakmai hanem betüismereti kérdés.

Előzmény: naox (2465)
naox júl. 29. © 2465

"Azt miért nem reagálod le ahol, világosan oda van irva hogy a CSAPVIZBEN mutatták ki???"

mert nincs semmiféle forrás megjelölve. OK, a többinél se volt, de azokat már annyiszor puffogtatták, hogy korábban vettem a fáradtságot, és kitúrtam az eredeti közleményt, amiben ugye nem arról volt szó (azaz hazudtak az utánközlők).

"Ja(vessző, a szerk.) és a hülye az nem pontos J!!!"

Ez tudod nem hejesírrási kérdés, hanem egy szocializáltsági-szint szűrő. A tipográfiai megjelenés (ideértve a hejjesírrást is) egy stíluselem. Van aki azért vét hejjesírrási hibát, mert iskoláztlan, van aki azért, mert stíluselemnek tekinti, és üzen vele. Ahogy te is üzensz a három !!! felkiálltójellel!!!!

Előzmény: Zimmerzumm! (2464)
Zimmerzumm! júl. 29. © 2464

Szerintem elég szelektiven (szektásan) olvasol. Azt miért nem reagálod le ahol, világosan oda van irva hogy a CSAPVIZBEN mutatták ki???

Ja és a hülye az nem pontos J!!!

Má' bocs..

Nem akarok a szájkaratétokban résztvenni, de csak részleteket ragadsz ki a hozzászólásokból, a KONKRÉTUMNOK nem érdekelnek.

Előzmény: naox (2463)
naox júl. 29. © 2463

Ez a bizonyos ELTE-s kutatás:

"A magyarországi élő- és talajvizek gyógyszerszennyezettsége kiterjedt kutatások hiányában jelenleg csak becsülhető. Az ELTE kutatói, Záray Gyula professzor vezetésével az értékesített gyógyszermennyiség alapján számolták ki a valószínűsíthető mértéket."

Szóval ismét csúsztattál egy jó nagyot.

Előzmény: hej gyula (2461)
naox júl. 29. © 2462

"egyik szakembere, Georg Berthold, az elmúlt 2 évben 77 talajvízgyűjtő mérőállomást vizsgált meg, melyek a Rajna-Majna vidéke ivóvízellátásának forrásai. Kevesebb, mint a próbák egyharmadát találta gyógyszer­maradványoktól mentesnek"

a talajvíz az nem csapvíz, nem isszuk meg. (És nincs olyan vizsgálat, ami valamit "mentesnek" találhatna.)

Magyarul ez is csak egy szar hazugság.

Éppúgy, mint a hermafrodita hal esete (ha elolvasod az eredeti közleményt, akkor két dolog derül ki: 1) ez egy olyan hal, ami tiszta vízben is csinál ilyet, 2) a vizsgálat pedig tömény, tisztítatlan ipari szennyvízben történt), vagy a többi.

Attól, hogy több ezer oldal hüjeséget idekopizol, a tények még tények maradnak.

Előzmény: hej gyula (2458)
hej gyula júl. 29. © 2461

Főleg a fájdalomcsillapítók, a gyulladáscsökkentők, az antibiotikumok, és a hormonkészítmények terhelik a környezetet. A világon a természetes vízfolyásokban eddig körülbelül 20 féle gyulladáscsökkentőt találtak, és ezekből nyolcat már csapvízben is kimutattak. Ennek ellenére az ivóvíz-szolgáltatók laboratóriumai a gyógyszermaradványok jelenlétét ma még nem vizsgálják. Míg a mélyről jövő vizeknél a legkisebb a gyógyszermaradványok előfordulási valószínűsége, addig a parti szűrésű kutak (ilyen Budapest ivóvízbázisának zöme) már sokkal nagyobb veszélyben vannak. A kutató szerint a szennyezettség még sehol sem olyan mértékű, hogy ne lehetne nyugodt lelkiismerettel meginni az ivóvizet. Most azt kell elérni, hogy a jövőben se legyen kitéve emiatt veszélynek senki.

És egy Cikk az ELTE kutatásairól. Ők se árusok.

Ez Magyarország.

Előzmény: hej gyula (2460)