Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Novák Muki Gábor Creative Commons License 2018.05.15 0 0 283

Sziasztok..

Találkozott már valaki esetleg hasonló hibával?
2002es 1.4 16V techrun....BENZIN-es,ezt most jelzem!!! ;) gondol egyet és indításkor az izzítás visszajelző égve marad...önindító dolgozik de nem indul.Dombon lakok, így gurítva be is indul, jár.Utána indul többszöri indításra. Menet közben izzítás visszajelző villan, fordulat 2000-3000 között ugrál! Leállít, indít, megy tovább.főtengely jeladót hoz hibának...csere megvolt hiba törölve...max. egy hónap és kezdődik elölről. De indításkor visszajelző égve marad néha. indul de a fordulat 2000-3000 között ugrál. Leállít, indít szépen indul.

Előre is köszönöm az esetleges segítséget!

Üdv.:

Gábor

Novák Muki Gábor Creative Commons License 2018.05.15 0 0 282

Szia

Gábor vagyok

Nekem is pont ugyan ez a probléma lépett fel a Cliomban.

Neked mit írtak mi lehet a baj?

Üdv.:

Gábor

Előzmény: kke1mc (213)
battafia Creative Commons License 2018.03.19 0 0 281

Üdv. Olyan kérdésem lenne,ha kulcs elforog a zárban akkor az kuka?Vagy lehet javítani?Köszi

nincsnevemmertfoglaltmind Creative Commons License 2018.03.15 0 0 280

Sziasztok!

Megválok szeretett autómtól, hátha érdekel valakit:

https://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/clio/renault_clio_1.5_dci_azure-12690769

Marcell. Creative Commons License 2018.01.30 0 0 279

Szia,

Vezérlést hol, mennyiért cseréltetted?

Bátran ajánlanád őket?

Üdv,

Marcell

Előzmény: adamerer (261)
Marcell. Creative Commons License 2018.01.30 0 0 278

Sziasztok,

2001-es 1.5 dci (48kW)-os Cliom szeretném kicsit rendbe rakni.

Amit esedékes:

- vezérlés csere

- generátor csere

- termosztát csere

- ablakemelő megszerelése

- olajcsere

- hajtókarcsapágy csere

- gyűrű csere (szükség esetén)

Tudtok ajánlani budapesti szerelőt, aki tisztességesen, de megfizethetően dolgozik?

Üdv,

Marcell

Mongoose 111 Creative Commons License 2018.01.29 0 0 277

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy 2003-as Clion lévő harmadik féklámpa égős vagy komplett panelcserés lesz ha nem világít? Köszi a választ!

kopaszkari Creative Commons License 2018.01.06 0 0 276

Clio 2. (2001)-nél kellene jobb visszapillantó tükröt cserélnem. (motoros, hőmérséklet érzékelős) Szereztem bontottat, de más a csatlakozója. A csatlakozó vezetékek száma, színei ugyanolyanok. Nincs valakinek valami bekötési rajza?

Köszönöm!

kopaszkari Creative Commons License 2018.01.06 0 0 275

Üdv! 2001-es cliomnál ugyanez, kiszámíthatatlanul. A komputer a következő hibákat találta: Kopogásérzékelő szenzor, elektromos gázpedálnál vmi potméter hiba.("1-es vagy 2-es kör") A szenzor csere után is előfordult, de már csak a pedálnál levő hibát jelzi néha. Általános tanács: a csatlakozókat át kell forrasztani. Még nem csináltam meg, mert a legutóbbi átvizsgálásnál kontakt spray-t kapott, meg kicsit megcsavarták a csatlakozó vezetékeket(a szenzornál is) már ritkán fordul elő. Ebben az átforrasztásos dologban lehet valami, mert mikor állandóan légzsák hibát jelzett a lámpa, azt mondták: renault, forrasszunk... :-) a hiba megszűnt. E.gyébként az általad is jelzett esetben lekapcsoltam a gyújtást és vissza, meg szokott szűnni. Volt úgy hogy menet közben magától elmúlt. Remélem segítettem 

Előzmény: kisolasz21 (273)
detti777 Creative Commons License 2017.12.26 0 0 274

Sziasztok,

1996-os Renault Cliom van. Nem tudjátok honnan lehetne hozzá javítási kézikönyvet szerválni?

Vettem valamikor jópár éve, és valahol remélhetőleg meg is van, de nem találom. Nem akarok másikat venni,

reménykedek benne hogy megkeríti a férjem a műhelyében.

Letölthetőt meg nem találok csak újabb Cliokhoz.

Előre is köszönöm!

kisolasz21 Creative Commons License 2017.12.04 0 0 273

Sziasztok!!

Egy olyan kérdésem lenne hogy most haza felé tapasztaltam hogy ez a lámpa ki gyulladt és éreztem hogy nem ment mármint úgy nem ment mint ahogy szokott normális gázzal 80km/h nál tovább nem tudtam menni vele 90 es kb tempónál éreztem hogy lassul vissza hiába váltottam fel vagy le akkor se volt jó mitől lehet ez ? 2003 as 1.2 16v Benzines. 

czarpika80 Creative Commons License 2017.12.03 0 0 272

Sziasztok

Egy olyan kérdésem lenne, hogy 2000-es benzines Clio II 1.4-be útolagosan lehet-e tempomatot szerelni. Köszi.

Nobri82 Creative Commons License 2017.11.25 0 0 271

Sziasztok!

Esetleg ha valakit érdekel...

Köszi!

Norbi

https://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/clio/renault_clio_1.2_authentique-12234958

Vikumiku Creative Commons License 2017.11.24 0 0 270

Szia! Nekem is ugyan ez a hibám, egyforma autónk is van. LÉGYSZI írd meg ha van valami fejlemény mert én sem találok autóvillamossági szerelőt.

Esetleg nem említették mennyibe kerül a panelcsere?  Nekem azt mondták 15 ezer forint csak hogy megnézzék. 10 az elektromos átvizsgálás, 5 a hibakód olvasás. köszi!

Előzmény: kapocs 65 (267)
AttimusP Creative Commons License 2017.11.20 0 0 269

Sziasztok! Hétvégén feltörték a Cliom, betörték a sofőr oldali ablakot, kilopták az akkut a testkábellel együtt.... Azóta szereztem kábelt, akkut, viszont az autót nem tudom indítani, ahogy beteszem a kulcsot villog az indításgátló ezerrel. (próbáltam a másik kulccsal is). Ha ráadom a gyújtást még a lámpákat sem tudom kapcsolni. A kulcsok a központi zárat sem nyitják.... Van erre valami ötlet ?

Turp Creative Commons License 2017.11.19 0 0 268

Köszi a kioktatást:)

Segíteni is tudsz?

Előzmény: xxmadden (264)
kapocs 65 Creative Commons License 2017.11.19 0 0 267

Sziasztok.Segítségre lenne szükségem.Egy pár hónappal ezelőtt,utánfutót használtam.Menet közben az irányjelzők,elektromos ablakemelők ,ablaktörlők akadozva kezdtek működni.Furcsa kattogások jöttek a biztosíték tábla felől.Végül is a szervizben gyújtás kapcsolót cseréltek.Akkor azt mondták hogy a panel jó cserélni nem kell.A hibák megszültek .2hónap elteltével a hibák sorra visszajöttek,a központi zár nem zárt le vagy nem nyitott fel,menet közben lezárt a központi zár,az elektromos ablak emelők,irányjelzők,ablaktörlők akadozva működnek,a kattogás visszajött a panel vagy biztosíték tábla felől.Most már a környezetvédelmi lámpa és az elektromos zavart jelző lámpa is ég.A szakszervizben panel cseréről beszéltek .Valóban cserélni kéne vagy más kábelköteg lazulás, vagy kontakt hiba lehet?Egy kis szerelés után most a környezetvédelmi lámpa és a az elektromos zavart jelző lámpa ég,a kattogás  megszünt.06307011659

marek666 Creative Commons License 2017.11.16 0 0 266

Üdv!
Hétfőn megyek megnézni egy 2002-es (már a nagy lámpás) Cliot, 1.4 16V. Annyira nem ismerem a típust, ezért kérdésem, hogy az általános dolgokon kívül van valami, amire ennél a típusnál kifejezetten figyelni kell?

Köszi előre is a válaszokat!

xxmadden Creative Commons License 2017.11.01 0 0 265

Vidd rigóékhoz,ők teljesitik vágyaidat. 75-78 ig eltudnak vele menni. chip. De birni fogja.

Előzmény: adamerer (261)
xxmadden Creative Commons License 2017.11.01 0 0 264

: ))))   vw-be van tdi !! renaultba nincs .elöször fogalmakkal legyél tisztába.

Előzmény: Turp (263)
Turp Creative Commons License 2017.10.22 0 0 263

Sziasztok!

Szeretnék venni egy 2006-2009 1.5 TDI-t az a kérdés a tempomat berakható utólag?

Előre is köszi

Airbag. Creative Commons License 2017.10.04 0 0 262

nem volt esetleg felcserélve a polaritás véletlenül egy pillanatra?

Előzmény: gergo1095 (260)
adamerer Creative Commons License 2017.10.04 0 0 261

Üdv mindenkinek!

Van kérdésem is de gondoltam leírom a storym, hogy kicsit ellentmondjak a dci rossz hírének. 2016.07-ben vettem egy Szlovéniából behozott II-es, 2004-es évjáratú, 1.5 dci Cliot 65 kemény lóerővel. Szükségből vettem gyorsan kellett olcsón autó. 270 ezer Forintért kaptam, a honosítási és névreírási eljárást pénzzel kicsit meggyorsítottam de a vége 420 ezer Ft. lett, ami nem is rossz. 189ezer km-t írt az óra. Hogy valójában mennyi volt benne, ugye kitudja... Bő 20ezer km-el később vagyok most és az autó még mindig patentul megy. Ami a legkeményebb és senki nem hiszi el: 3,9L/100km a fogyasztásom. Én sem hittem el mértem a rátankolt mennyiség alapján, km-t számolgattam de tényleg ennyi volt. Egy tankkal 1200km körül megyek vele. VÁROSBAN! Csodálatos Budapesti közlekedésben járok vele napi 4 alkalommal (2 munkahely) és nagyrészt a legnagyobb kib****tt dugóbanülök. Ugye a fogasztáson megspórolt pénzt az ember nem teszi el, szóval valamilyen kiadás úgyis fáj de ha utánaszámoltam az előző autóm fogyasztásához képest (MG ZR160), sok százezret spóroltam meg. Így nem volt olyan foghúzós múlthéten a magasnyomású pumpa tömítésének cseréje, vezérlés cserével együtt. Én bátram ajánlom az autót bár ha tehetném kicsit erősebbet választanék, 80 vagy 85 lóerővel. Félreértés ne essék a 65 lóerő is viccesen jól gyorsítja, viszi a 900kg-nál alig több autót. Előzéseket azért átkell gondolni.

Kérdésem a hozzáértőknek: Gyári 80 vagy 85 lóerős eepromot ha rátöltöm kibírná valahogy? Intercooler és más átalakítás nélkül. Vagy az eredeti 65 próbáljam picit húzni?
Innen a következő kérdés: Valaki tudna eeprom módosítással kapcsolatos anyagokat küldeni vagy ajánlani? Érdekel a "chiptuning" nem megélhetési szándékkal. Egyszerűen szeretem az autókat és a mechanikai javításokkal már van tapasztalat sok, érdekelne a programozása is.

Köszönöm a segítséget!

gergo1095 Creative Commons License 2017.09.04 0 0 260

Sziasztok lemerult akku bikazasa kozben kisult ez a 30as kis relé, azota hiaba cserelem rogton kisul, mar akkut is probaltam cserelni nem valt be, 98-as clio 2 1.2-es 8v. Mi lehet a baj? 

gergo1095 Creative Commons License 2017.09.04 0 0 259

gergo1095 Creative Commons License 2017.09.04 0 0 258

Ő lenne az

gergo1095 Creative Commons License 2017.09.04 0 0 257

Sziasztok, Clio 2 98-as 1.2 8v, lemerult az akku,  bikazas kozben kisult a 30as kis zold biztositek a motorhazterben,  azota hiaba cserelem a biztositekot (mar masik akkut is probaltam) egyből elszall a biztositek amint csatlakoztatom. Mi lehet a problema? 

Agnes1972 Creative Commons License 2017.07.24 0 0 256

Kérdésem az lenne, hogy a renault cliom műszerfalán a jobb alsó sarokban világít egy lámpa, ami motorhoz hasonló jel, nem tudom mit jelent. Valaki tud segíteni? Mi lehet a gond?

Előzmény: Máté 2002 clio (247)
czarpika80 Creative Commons License 2017.07.24 0 0 255

Sziasztok

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy a vezető oldal felöl, az oldal ablak gumi alatt gondolom a vas vagy valami merevítő elkezdet rozsdállni. A gumit fel is nyomta egy kicsit és az ablakba is bele karcolt. Hol lehet ilyen venni? Újat vagy bontóst vegyek? Mi a pontos neve?

A válaszokat előre is, köszi

Üdv.

lp3 Creative Commons License 2017.06.15 0 0 254

Sziasztok! Új emberként vagyok itt s egy kérdéssel kezdem:

2009-es Cio 1,2-es Grandtourom van. Most 106e km van benne. Eddig végig gyári szervizt kapott.

Mostanában alapjárat környékén elkezd rángatni (talán egy henger kihagy), kigyullad a sárga (motor? lámpa).

Ha sokáig megyek lassú tempóban (2000 ford alatt), akkor a "szervizkulcs is világít és "Cheks Emission" kiírás jelenik meg.

A gyári szervíz egyelőre tehetetlen. Kicserélték a gyertyákat, a gyújtókábel egységet, de semmi javulás. Most több napra bent kell hagynom náluk, hogy végre megtalálják a hiba okát.

Tapasztalt már valaki hasonlót?

-szerintem nyest rághatott el valamit (nyomai tisztességesen ott vannak a motortérben), de a szerelő egyelőre nem talált semmit.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!