Keresés

Részletes keresés

Elektronikus Creative Commons License 2021.11.26 0 0 212

Ismét megkésve tévedtem ide, de azért hozzáfűzném, hogy a tengely alján akár van Seeger-gyűrű, akár fixen ráütött, lényegen nem változtat.

 

Mindenképpen bontani kell a 3 db aluszegecset, utána süllyesztett csavarral helyettesítem. Mivel teflonos forma könnyen deformálódik, azt nem jó feszegetni egyáltalán, ha valaki nem akar csúnya munkát végezni.

 

Ezért előbb az aluszegecs végét sarokcsiszolóval letolom síkba. Ekkor láthatóvá egy kis körgyűrű, pontozom, majd még ki is kell fúrni, előbb vékony, majd vastag fúróval, ami az alumíniumban persze mászik mindenfelé (kézifúróval), de végül megoldható általában, károkozás nélkül.

 

Ha így sem jönne ki a szegecs, lemezcsavarral kihúzatom, alátétezve. Mindezt azért, mert engem legalábbis zavarna esztétikailag, ha a sütőformát csavarhúzós stb., feszegetéssel elgányolnám. Első próbálkozásánál volt is némi horpadás, de azt még vissza tudtam egyengetni.

 

Nagyobb gond, hogy ezek elég gyenge konstrukciók, bekopik a tengely, a siklócsapágy, lötyögni kezd, szimering is ereszteni, illetve ezek kölcsönhatása, a sós folyadék befolyik, szétrág mindent, még a belső Seeger-gyűrű is lerohadhat. (Belül van egy másik.)

 

A bronzperselyt is kihúztam csavarral, illetve ugyanúgy vissza. Rá is lehet melegíteni, az alumínium jobban tágul, mint a réz, ami hasznos ilyenkor.

 

Ahogy egy orosz Youtube videónál írták (van sok ilyen javítós videó), a gyártók nem törődnek vele, mert nekik nagyobb haszon, ha az emberek újat vásárolnak. Sütőformát vagy egész gépet. Pedig lehetne tervezni tartósabb konstrukciót, nekem is van pár elképzelésem a feljavítására.

 

Egyébként, noha minden laikus így mondja, de a magyar nyelvben az üst fogalma mást jelent, ez csak sütőforma.

 

https://wikiszotar.hu/ertelmezo-szotar/Üst

 

Van ez a furcsa nagyzolás a magyarban, kazán a kávéfőzőben stb. Az sem kazán, csak egy kis bojler.

Előzmény: JozsBiker (211)
JozsBiker Creative Commons License 2021.05.18 0 0 211

Sziasztok !

 

Orion sütőm üstjének szorul a tengelye. Nem látok rajta szétszedési lehetőséget ( nem zéger gyűrűs ). Tudtok valami jó módszert a javítására ? Köszi.

 

naiv megjegyzés Creative Commons License 2020.12.28 0 0 210

Köszi, az alufólia jó ötlet, bár a hő szökésére én is gondoltam, eddig is tettem a sütőre vastag edényfogót. A tésztába meg tényleg kellene tenni mindig sikért, olyan furcsák ezek a lisztek néha.

Előzmény: Elektronikus (209)
Elektronikus Creative Commons License 2020.12.14 0 0 209

Régebbi kérdés, de a tanulság kedvéért: ilyenkor "megfázik" a tészta, mert a plexitetőn kisugárzik, elvész a hő, nem egyenletes a hőmérséklet. Lehet próbálkozni a tetőre rakott alufóliával, ami a hősugarakat visszaveri a kenyér tetejére.

 

Mindamellett szerepet játszhat benne a túl intenzív kelés, illetve alacsony sikértartalom is. A sikér (búzafehérje) rugalmasabbá, teherbíróbbá teszi elvileg az élesztő termelte széndioxidtól felfúvódó tésztát.

Előzmény: naiv megjegyzés (208)
naiv megjegyzés Creative Commons License 2020.08.01 0 0 208

Ti jártatok már így?

 

 

Mitől lett ez a nagy kráter a kenyérben? Megkelt szépen, és ahogy elérte a tészta a sütő üvegablakát (rá is ragadt), behuppant.

Cavsfan65 Creative Commons License 2019.12.22 0 0 207
egyenlítő Creative Commons License 2018.01.21 0 0 206

Mi az utolsó keverintés után kivesszük a lapátot, és eligazgatjuk a tésztát.

Előzmény: gyupasztor (205)
gyupasztor Creative Commons License 2018.01.15 0 0 205

Vettem egy kenyérsütőgépet. Kiváló, finom kenyeret süt, az az egy problémám, hogy a sütés végén nagyon nehezen jön ki az edényből a kenyér. Van valami jó megoldás  rá?

kulcsaragi Creative Commons License 2017.08.21 0 0 204

Kedves Fórumozók

 

Segítségek kérek szépen, Panasonic kenyérsütőgépet vettem, és a letöltött receptben sehogy nem tudok rátalálni egy dagasztó programra, hogy keressem?

 

köszönöm :kulcsaragi

Bóbita_02 Creative Commons License 2017.04.09 0 0 203

Kedves Fórumozók!

Szeretném a segítségeteket kérni! Kenyérfogyasztással, kenyérsütéssel kapcsolatban írom a szakdolgozatomat. Készítettem egy pár perces kérdőívet, aminek kiértékeléséhez minimum 50. kitöltés szükséges. Sajnos a környezetemben nem sokan (összesen ketten) sütnek. Kérném mindazon kedves sütni-enni szerető felhasználót, hogyha módjában áll segítse kitöltéssel a munkámat!

 

Köszönöm szépen :)

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSefhTx_diHCbSUfuf3w70xvnWayQqY7JRgYrN8o9T0JsnAUdQ/viewform

ZsuR Creative Commons License 2016.12.11 0 0 202

Nem igazan kenyer - de finom es egyszeru megcsinalni.  Csak egy ora...

egyenlítő Creative Commons License 2016.12.11 0 0 201

Sütőporos recept?

Előzmény: Szentpéteri Zsolt (200)
Szentpéteri Zsolt Creative Commons License 2016.12.03 0 0 200

Nyersen igen, kenyérben nem. Esetleg valami ötlet a problémára? :)

Előzmény: Derintz (199)
Derintz Creative Commons License 2016.12.03 0 0 199

"Nem ehetünk élesztőt"   ??????

Előzmény: Szentpéteri Zsolt (198)
Szentpéteri Zsolt Creative Commons License 2016.12.03 0 0 198

Sziasztok, egy kis segítséget kérnék. Vettünk egy kenyérsütőgépet, és nem tudunk zöldágra vergődni a sütéssel. Nem ehetünk élesztőt, viszont nem tudjuk, hogy ehelyett mit használjunk: szárított kovászt, búzakovászt, szódabikarbónát vagy mit? És főleg hogyan és milyen mennyiségben? A hagyományos kovász nem jöhet számításba, sajnos nincs arra lehetőségünk, hogy folyton gondozzuk, etetgessük stb. Tud valaki esetleg segíteni? Köszönöm szépen előre is!

egyenlítő Creative Commons License 2015.08.16 0 0 197
gasztrokaland Creative Commons License 2015.08.15 0 0 196

Sziasztok!

 

Szeretnék megosztani Veletek egy kisfilmet, ami a saját szabadtéri konyhámban készült a kenyérsütésről. A kenyér kemencében, vadkovásszal készült egy kedves kemencebarát segítségével....hasznos és szeretetteljes videó lett, tengermély szeretettel ajánlom: 

qdz Creative Commons License 2015.07.31 0 0 195

Robbantsuk be a budapesti kenyérbombát!

A jó kenyér majdnem kihalt. Tényleg, majdnem. Éveken keresztül ettük az élesztős, adalékanyagos, harmadnap is bizarrul puha borzalmakat. Nap mint nap, hiszen a kenyér a fő táplálékunk, és van, hogy reggeltől estig háromszor is érte nyúlunk. Mégis, a gasztro-forradalom[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

dipi73 Creative Commons License 2015.07.08 0 0 193

Azóta kipróbáltuk a focaccia-t. Nem kell 12 órát várni, de kell dagasztani :)

 


Előzmény: ZsuR (188)
egyenlítő Creative Commons License 2015.05.25 0 1 192

Kedves ilsi!

 

Köszönjük! Sütünk itthon kenyeret.

Előzmény: ilsi (189)
ZsuR Creative Commons License 2015.05.24 0 0 191

....ennek ellenere minden szava igaz... en is igy elek miota... nem art gondolkodni a szemely nagysagaban sem, nem csak az egesz vilageban.  Ha a szemely normalisan el - a vilag is az lesz.

 

Ezek soha nem evulnek el... sot, egyre fontosabb emlekeznunk ra, ismetelni, mert fontos, egyetemes igazsagok...

Előzmény: Mozdonj. (190)
Mozdonj. Creative Commons License 2015.05.24 0 0 190

Ezek mar olyan regi es regota ismert/orvosolt/nagyon szajbaragott  dolgok, hogy elevultek....
Szerettem volna es hivtalak is , hogy resztvegyel az okolabnyom kitargyalasaban.... Van itt egy topik, ahol csoro/nincstelen nep irtasara lett felhivas , olyanok allnak ma utban , akiknek az okolabnyoma kisebb, mint a pesti hazicicae... Ha ilyen ellen harcolnal, akkor az nagyon hasznos lenne

 

Miért jó a túlszaporodás?

Előzmény: ilsi (189)
ilsi Creative Commons License 2015.05.24 0 0 189

-Dobozolt élelmet ne vegyünk!

-Halálmiszer helyett élelmiszert: élő gyümölcsöt, élő salátát, élő joghurtot.
 
-Tálaljuk először a salátákat! Akkor a főételből - a zsírosból - nem eszünk annyit!

-Ne vegyünk kemizált keverékeket adalékokkal, festékekkel, tartósítókkal (készételeket, gyümölcsjoghurtot, desszertet, mártás alapot,
kakaós tejet). Kakaót és tejet csak össze tudunk keverni? Gyümölcs kapható? Joghurt kapható?

-Ne vegyünk vizet boltban- van otthon a csapból! Narancs kapható? Víz van otthon? Nagy dolog
ezekből otthon narancslevet csinálnunk? Tartósítószer, édesítő nélkül?

-Télen nincs paradicsom, paprika, eper - csak annak látszik. Nitrátos, kemizált, fölfújt: íze sincs.
 
-Aki déli gyümölcsöket vesz (ananászt, banánt,licsit, papayát, mangót), tudnia kell, éhbérért termeltetik, vegyszerezik, zölden szedik,
íze sem igazi - nem ezekkel dobhatjuk föl hétköznapjainkat!
 
-Ne vegyünk festett élelmet: mű-barna kenyeret, pirosított cseresznye- vagy eperkonzervet, rákkeltő tortákat.

-Süssünk otthon kenyeret! (Lásd: Kenyérsütés 7 perc 100 Ft, youtube)

-Az édesítőszerek (aszpartám, ciklamát, szacharin, aceszulfát) cukorbetegséget okoznak!

-Húsárut csak olyat vegyünk (keveset), ahol látszik, hogy húsból van (tőkehús),
mintha most vágták volna ki.  Kolbászban, fölvágottban minden lehet: kengurú, kutya, kulimász.

-A jó ízű étkezés első "fogása": egy kiadós kerti munka, kocogás, ablakpucolás.

ZsuR Creative Commons License 2015.05.23 0 1 188

Meleg van es ha meg a suto is megy, meg melegebb... igy aztan kiprobaltam kinnt, es jo lett.

Előzmény: ZsuR (187)
ZsuR Creative Commons License 2015.05.15 0 1 187

Szeretem a dagasztas nelkuli kenyeret - sutni is, enni is...  mostanaban csak ezt sutom.

Egy adagot, dupla adagot, kerek format, lapos format, hosszukas format... azt hiszem zsomle format is fogok :)

 

 

Előzmény: dipi73 (185)
ilsi Creative Commons License 2015.04.15 0 0 186

Lásd videó:

 

Kenyérsütés 7 perc 100 Ft

dipi73 Creative Commons License 2015.03.02 0 0 185

Van nekünk is ilyen kenyérsütő csodagép, de amióta a párom rátalált DNK-ra (Dagasztás Nélküli Kenyér), azóta a gép csak pizzatésztát dagaszt :)

Recept, kép és leírás a saját blogján: Tétova ínyenc

Dagasztás nélküli kenyér- DNK

 

Ciabatta

ilsi Creative Commons License 2015.01.02 0 0 184

HOGYAN SÜTÖK 100 FT-BÓL 1 KG KENYERET?

- Bespájzolok akciós fehér lisztből, most 109 Ft/kg (2011. november, 6 kg liszt kiad 10 kg kenyeret)
- Kell még: futtatott élesztő, étolaj, só, cukor, víz, müzli – kenyérsütőgép.

1. A sütőedényt kiveszem, beletöltök jó fél kiló lisztet. (Nem méricskélem!)
2. Fakanállal elkeverek benne egy lapos evőkanál futtatott élesztőt, ennyi sót, ennyi cukrot.
3. A sütőedényt beillesztem a gépbe, fedél nyitva, beindítom (3:00, normálprogram).
4. Lassan adagolva hozzáadok annyi vizet, amennyit fölvesz, kevés olajat, müzlit.
5. Lezárom - 3 óra múlva kész a sült kenyér, 5 perc munkával!

Tehát 70 Ft lisztből indulok, jön hozzá a sütőgép, áram, adalék – ha 120 Ft is lesz, így is jóval a bolti ár (250 Ft) alatt marad.
Esetleg letakarom szigetelővel, hogy jobban átsüljön.
Ne rakj a gépbe túl sokat, mert veri a gép a tésztát és a keverő tömítése szétmegy. (Keverő nélkül is süt, ekkor az asztalon kell gyúrni a tésztát.)
Ha magokat, préselt gabonát, müzlit keverünk a fehér lisztbe, olyan lesz, mint a teljes kiőrlésű.
A kenyér friss, olyan, amilyet szeretek; akkor, annyi kész, amikor akarom; nem kell boltba menni érte és fele annyiba kerül.
8 év alatt kb. 800 kenyeret sütöttem.

gong33 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 183

Helló!

Kétlapátos Silvercrest k.sütőnk van,jól működik, csak egy apró bosszúságunk van,a lapátokra ráragad a massza,hogy nagy nehezen tisztítható...

Szerintem a lapát bevonata nem megfelelő..

Hasonlót tapasztalt valaki??

Esetleg belevaló,más minőségű lapátokat tudnátok ajánlani??

 

Kösz  a választ!

doki64 Creative Commons License 2014.12.09 0 0 182

Level ment.

Előzmény: A nyulon tul (181)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!