Keresés

Részletes keresés

azaiak Creative Commons License 2015.12.16 0 0 1672

A topiclakók révbe értek. Bővebb magyarázat esetleg mailben.

Előzmény: b5suzi (1671)
b5suzi Creative Commons License 2015.06.21 0 0 1671

VAN ITT MÉG VALAKI?

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.29 0 0 1669
2007 MÁRCIUS 15....Ifjak, hogy eltűnt ez a jó kis topic...


Rawo Creative Commons License 2007.03.15 0 0 1668
De szeretetből szoktam beszólgatni, csak ez nem szokott egyértelmű lenni.

(Írtam mélt az itt megadott címedre, de visszaírt a Démon bácsi.)
Előzmény: Nelli32 (1667)
Nelli32 Creative Commons License 2007.03.15 0 0 1667
Ha beszologatsz a barataidnak kulonbozo topikokon, akkor tutira:))). Komolyan szolva: neked fel kell keszulnod arra, hogy mas szempontok alapjan kell part keresni, aztan felszabaditani benne a dominat. Most mar en is kb. itt tartok, csak himnemu partnerrel.
Előzmény: Rawo (1666)
Rawo Creative Commons License 2007.03.12 0 0 1666
Nekem ezt az egész párválasztást alaposan megnehezíti, hogy itt lakom a világvégén. És bár alapvetően próbálom magammal elhitetni, hogy itt is megtalálom azt a hölgyet, aki nekem kell, egyre jobban azt gondolom, hogy képtelenség.
Előzmény: Arbus (1663)
másképpegyforma Creative Commons License 2007.03.11 0 0 1665
Kedves Arbus és milliam - köszönöm a biztatást! Szóval azt modjátok, nem reménytelen? Ez jó hír - nektek elhiszem. :)
milliam Creative Commons License 2007.03.06 0 0 1664
Nagyjából én is így vagyok vele, csak szerintem nincs olyan, hogy aura.:-) Viszont Arbusnak is igazsága vagyon, mert ha sokat időzöl hasonszőrűek társaságában, akkor előbb-utóbb köztük is feloldódsz, és ösztönösen tudsz ráhangolódni valakire, kapcsolatot kialakítani, elmélyíteni - és nem a kényszerűség vagy a megalkuvás sodor bele.
Előzmény: másképpegyforma (1662)
Arbus Creative Commons License 2007.03.06 0 0 1663

Hát igen, ismerős gondolatok, érzések, azokból az időkből, amikor még én is keresgéltem. Emlékszem, állandóan fortyogtam, hogy jövök én ehhez, hogy szex-chaten, -fórumokon kelljen ismerkednem?? Arra vágytam, hogy a "való világban" jöjjön velem szembe a "Herceg", Álmaim Férfija, aki helyes, okos, sármos, jó humorú, intelligens, és ráadásul Dom is! Csak összenéznénk, és pontosan tudnánk egymásról mindent...

No, erre aztán várhattam, valahogy nekem sem sikerült megéreznem a mindennapi életben, hogy kiben rejtőznek a számomra oly fontos domináns jegyek. Vagy ha valakiben mégis ráéreztem erre, ott sok minden más nem tetszett.

Szóval, amikor úgy éreztem, BDSM nélkül már képtelen lennék élni, mégiscsak ráfanyalodtam a chat-re, ahol azt tapasztaltam, a férfiak nagy részének bőven elég, hogy szimpatikusnak találjuk egymást, s ugyebár a hasonló szexuális érdeklődés adott, tehát hajrá... Sok magyarázkodás, sértődés származott belőle, nem értették, mi az, ami nekem még hiányzik, hogy belevágjunk a kapcsolatba, kire is várok.

Ugyanakkor elmondhatom, hogy nekem hihetetlen szerencsém volt, mindig ráakadtam a nekem megfelelő partnerekre, (vagy ők akadtak rám), fantasztikus barátságokat, szerelmeket köszönhetek a "BDSM"-nek. Olyan csodálatos emberekkel találkoztam, akiket amúgy a mindennapi életben valószínűleg sosem ismertem volna meg, annyira más területeken mozgunk.

És persze volt csalódás, bánat is, ez kikerülhetetlen, sőt, volt néhány "egyalkalmas" kaland is, de ezekből is profitáltam, tapasztalatokat gyűjtöttem, rájöttem, hogy számomra a BDSM elképzelhetetlen érzelmek nélkül.

És igen, végül találkoztam a "Herceggel" is! :)))

Nos, csak arra akartalak biztatni, hogy ne add fel, léteznek csodák, s a "célzott ismerkedés" sem reménytelen, még ha néha annak is tűnik.

Előzmény: másképpegyforma (1662)
másképpegyforma Creative Commons License 2007.03.04 0 0 1662
Az a tapasztalatom, hogy az ilyen célzott ismerkedéseknek van egy hátulütőjük. Oly mértékben azonos egy pontot az érdeklődés, hogy elsikkad a többi területen meglévő különbség.

Amikor véletlenszerűen találkozol, ismerkedsz emberekkel, anélkül, hogy észrevennéd, csak az olyanok felé fordulsz, akik egy nagyon ösztönös, zsigeri szinten megfelelnek neked. Mondják, hogy az auráknak kell stimmelni, mások szerint az illatnak, megint mások az arcvonások genetikai információtartalmáról beszélnek. Fogalmam sincs, de az biztos, hogy nagyon halvány, gyenge jel, ami spontán ismerkedéseknél működik, de a "kierőszakoltaknál" (= márpedig mi megismerkedünk, mert pont egyforma az érdeklődésünk, milyen jó lesz nekünk) nem. Azaz nem egyből. Mert egy idő után igenis érződik, hogy valami nem stimmel, de akkor az ember megpróbálja a szőnyeg alá söpörni a bizonytalanságát "ugyan, hiszen milyen jól megértjük egymást". Eltelik egy idő, mire kiderül, nem megy.

Ha azonban hagyom, hogy egy társaságban az ösztönöm segítsen kiválasztani, aki tetszik, akkor könnyedén tudok kapcsolatot kialakítani. Sajnos ez az ösztön azt nem mondja meg nekem, ki az aki jártas a bdsm-ben. Lehet, hogy másoknak igen, nekem nem. De ha a társaságban az átlagosnál nagyobb számban fordulnak elő modjuk domináns hajlamú férfiak, akkor nagyobb a valószínűsége annak, hogy aki megtetszik, az épp az, akire szükségem van.

Nem mondom, hogy mindenkire érvényesek ezek a szabályok, másoknak talán nem voltak gondjaik a célzott ismerkedéssel. Sajnos, nekem igen. Elég sokáig tartott, míg sikerült megfogalmaznom, mi a baj, mivel jódarabig nem voltam hajlandó ilyen irracionális magyarázatot elfogadni sorozatos kudarcaimra. De már beláttam, ez van. Ezért próbálok más módszereket keresni, még ha nem is látszik. hogy van értelme. :)
Előzmény: Azakiazaki (1660)
azaiak Creative Commons License 2007.03.02 0 0 1661
Meghivo

a Budapesti Corvinus Egyetem TarsadalmiNem- es Kulturakutato Kozpontjanak
kovetkezo programjara

Szil Peter pszichoterapeuta

Nonap(ok) ferfieroszak nelkul – a hetkoznapi himsovinizmustol a
bantalmazasig

cimmel tart eloadast

Idopont: 2007. marcius 8., csutortok, 16 ora
Helyszin: Budapesti Corvinus Egyetem, 297. terem
1093 Budapest, Fovam ter 8.

Szil Peter, a "Miert bantalmaz, miert bantalmazhat" es a „Hetkoznapi
himsovinizmus" cimu konyvek szerzoje/tarsszerzoje szedi nonapi csokorba
a Stop-Ferfieroszak Projekt eddigi eredmenyeit es tovabbi teendoit.


Azakiazaki Creative Commons License 2007.02.26 0 0 1660

"Mondok egy példát. Tegyük fel, olyasvalakit szeretnék megismerni, aki szereti a science-fictiont. Mivel tapasztalataim szerint az informatikusok nagy arányban kedvelik ezt a műfajt, beiratkozom egy pár hónapos java tanfolyamra. "

 

Jaj!

És miért nem egy scifi rajongó klubba iratkozol be?

 

"Most már csak az a kérdés, vajon van-e olyan terület, ahol az átlagosnál magasabb a bdsm-ben érdekeltek előfordulási aránya."

 

Szerintem nincs.

 

Vajon a horgászok, vagy a traktoros között nagyobb a 41-es lábúak aránya?

Előzmény: másképpegyforma (1642)
Azakiazaki Creative Commons License 2007.02.26 0 0 1659

A Fétisparty fétisparty, szerintem nincs köze a BDSM-hez.

 

Inkább egy jelmezbál.

Előzmény: Snakeins (1630)
Azakiazaki Creative Commons License 2007.02.26 0 0 1658

Miért feltétel nálad az interneten kívül?

 

A "BDSM-en belüli" társaságok is az interneten szerveződtek.

Előzmény: másképpegyforma (1627)
azaiak Creative Commons License 2007.02.23 0 0 1657

Érdemes elmenni a Műcsarnokba, már csak febr. 25-ig látható a Dreamlands Burn kiállítás, ahol a sok egyéb, egyeseket talán irritáló kortárs ( kórtárs) munkák között van egy különösen érdekes:

"egy 70-es évek­ből való svéd oktatófilm rövid részlete, amelyen pedagógusok vak gyerekek számára tartanak szemléltető, sajátosan plasztikus előadást a női és férfi testről, szexualitásról, alapvetően a genitáliák felismerésére szorítkozva.

A higiénia és a mentálhigiénia fontossá­ga, a szexuális oktatás és a tabuk nélküli ismeretterjesztés igen nagy szerepet ka­pott a szociáldemokrata jóléti társadal­makban, intézményesítésének és oktatási módszereinek azonban szinte extrém példáját nyújtja a Gmelin által idézett oktatófilm."

másképpegyforma Creative Commons License 2007.02.22 0 0 1656
Tényleg? Na, ez egy igéretes nyom, köszönöm! Irány a legközelebbi nyelvész kongresszus! :)
Előzmény: Rawo (1646)
másképpegyforma Creative Commons License 2007.02.22 0 0 1655
Hát, lehet... ezt még meggondolom. :)
Előzmény: kisAnna_ (1645)
másképpegyforma Creative Commons License 2007.02.22 0 0 1654
Egyetértek, úgyhogy inkább máshol keresgélek.
Előzmény: Snakeins (1643)
Snakeins Creative Commons License 2007.02.22 0 0 1653
Hogy kéne-e vagy sem, te döntöd el - részemről azért itt köszönöm meg az udvarias leveledet, amire szintén küldtem választ, és ha nem érkezik meg ez sem, akkor a leveleződdel van probléma.
Előzmény: azaiak (1652)
azaiak Creative Commons License 2007.02.22 0 0 1652

Javítás:

Cool visszavonva, amit írtál, az egy sokkal rokonszenvesebb valakire utal, de a lényeg mondjuk ugyanaz: értem a topic lényegét, bocs, de ez így tényleg nem az a hely, ahová járnom kéne.

Előzmény: azaiak (1651)
azaiak Creative Commons License 2007.02.22 0 0 1651
Meg!
Előzmény: Snakeins (1650)
Snakeins Creative Commons License 2007.02.22 0 0 1650
:-)


Ha elkerülte volna a figyelmedet, megkaptam az emiledet, fent van az oldalamon, mindenki számára nyilvánvalóan, hiszen még te is megtaláltad - a válasz elment, ha működik a leveleződ, akkor meg kellet, hogy kapjad.
Ennek ellenére egy nyilvános topikon kötekedsz velem - lelked rajta.

Ha már demokráciát emlegetsz, és az előző hozzászólásodban annyira be akarsz szarni,
akkor megpróbálok a számodra is érthetően fogalmazni:
A demokrácia a te értelmezésedben azt jelenti, hogy annak a kertjébe szarsz, akiébe akarsz, az enyémben azt, hogy aki a kertembe szarik, felnyalathatom vele.

Azonkívül a toleranciát sem egészséges keverni az empátiával, az ilyen megnyilvánulásokkal csupán a saját szűklátókörségedről teszel tanúbizonyságot.

Tisztában kellene lenned azzal, miért is nyílt ez a topik anno, azonban annyira el vagy foglalva a saját ömlengéseiddel, hogy nem veszed észre, ha mások számára az már régen túlment a kezdeti jópofaságon, és terhes.
Ilyenkor tapasztalatom szerint nem elég egy halk hagydabbalégyszívest elrebegni, hanem egy határozottabb MÁSHOL FOLYTASD!! kell kurjantani.
Bár ahogy nézem, sokkal inkább a kötekedés a célod, semmint valamiféle párbeszéd, hogy megértsd valaki cselekedeteinek miértjét.

Megpróbálom tehát elmagyarázni a szituációt, hogy a te kamaszos fantáziálgatásokkal teli agyadba is eljusson a szituáció:

milliamot néhányan kiutálták, mert volt saját véleménye, mert ki mert állni mellette, mert másképpen élte meg a BDSM-el kapcsolatos tapasztalatait, mint azt mások szerint kellett volna, és mert nem volt hajlandó beállni a virtuális kurkászók körébe.

Én már elsősorban ezen a topikon ismertem meg őt , életem legnagyobb szerelmét, azt az embert, aki számomra a NŐ esszenciáját, eszményét képviseli, és akit máig tisztelek, becsülök – szeretek-, és akiért bármire képes vagyok.
Tekintsd hát úgy e helyet, mint egyfajta szentélyt, ahol milliam a papnő, és én vagyok a harcos Őrző, aki vigyázza azt hangulatot, mely szerintem ezt a helyet illeti.
Ha el tudod fogadni, hogy itt ez a stílus nemkívánatos, akkor szívesen látott vendég vagy, ha nem, akkor távozz, vagy szerzel magadnak egy olyan ellenséget, akiben feléd a sem toleranciának, sem az empátiának nyoma sem lesz, ha úgy döntesz, hogy inkább kötekedni akarsz.
Megértetted??

Előzmény: azaiak (1649)
azaiak Creative Commons License 2007.02.22 0 0 1649
Hát akkor próbálok érdemi lenni.

 Adott egy topic, ami valóban olyan mélyenszántó, az utóbbi ötszáz hsz-t. négy kis epikus színesíti. ( azaiak 1, rendes 2, másképpegyforma 1.) Kis színesek, ninmcs kifogás ellenük, kissé bulvárosítják a szövegfolyamot. Aztán valahogy kezd lefagyni a topic, két hónapja nem szólal meg azakiazaki, jeromos, Richeleu, Milliam, Nelli, Rawo

Azakiazaki mintha feladna egy labdát: 2006.12.29 21:16:44 (1586

 A nyáron a sétálóutcában egyszer egy nyitott első emeleti ablakból olyan hangok szűrödtek ki, ami arra engedett következtetni, hogy odafent a szobában éppen szeretkeznek.

 Valahogy több volt odalent a mosolygós járókelő, mint máskor.

 Másképpegyforma elszánja magát, és ír egy kis epikusat.

Nagyon jó kis topik ez, nem baj, ha nem pörög. 2007.01.27 07:48:42 (1589 Snakeins )

 Így utólag ez már értékelhető egy finom jelzésnek: inkább aludjon a topic, mintsem ez a fantáziálás, de hát menet közben az ember nem nagyon figyel, gondolja, ha csend, akkor jöjjön megint valami bulvár.

 December óta csend, másképpegyforma és azaiak elindít valami szöveget, kis flört színezetű bulvár-epika. Rawo ígéretesnek tartja.

De nem nagyon akar pörögni, valahogy mégis összeverődik négy ember, hogy, ha már elkezdtük, csináljuk végig. Közben a „testvértopicon” kirpbban a chat vagy fórum háború, ami személyeskedésbe csap át, már nem az a fő probléma, hogy ne használjanak chat helyett egy fórumot, hanem, hogy legyenek igényesebbek, plusz ne flörtöljenek nyílt színen.

 Snakeinsnek ebben a közegben ez már sok, belecsap a lecsóba:

 Hélly, fiúk-lányok!
Ez a topik eddig mentes volt ettől a nyáladzásos fertőzéstől, meg kellene hagyni legalább ezt az egyet témaspecifikusnak, ha már az öszes többit elárasztottátok ezzel a ...stílussal.

 

Snakeins. A cool belső ember. Az elméleti igénytelenségek gyomlálója. A korrekt szóhasználatra intő. Közösségteremtő hajlamokkal.

Nem akárki. ( ez nem irónia.) Én a helyében finomabb lettem volna: Nézzétek! Szép dolog ez a fantáziálás, de ne vegyük ( a többes elsőszem. Szervezetépítési okokból fontos.) el a helyet a mélyebb párbeszédtől, ne hígítsuk a topicot a …. Mintájára. Arra ott van a ….

Azaiak kissé zokon veszi, hogy másképpegyforma ezt kapja azok után, amivel beköszönt ide, de Sn. Nyilván nem olvasta, elfelejtette, vagy totál empátiátlan. A cool szervezeti ember kap egy ellenszenves funkcii mázt.

 

 "Jóvan, te elmondtad a magadét, mi meg majd meglássuk!" ( ha bulvár szöveget mentegetek, legyen a nyelv is bulváros.)

 

Aztán elterelődik a szó:

a rendszeres fétispartik, és a SeM-esek találkozói nagyon ígéretesnek tünnek abból a szempontból, hogy a Neten kívülre is eljusson annak a híre, hogy a BDSM-hez való kötődésüket sokan vannak, akik már mások előtt is merik vállalni.

 

És azaiak is kap egy helyreutasító mondatot.

Remélem, képes vagy belátni azt, hogy sokaknak egészen más igényeik lehetnek, mint neked.

 

Erre nem kell válaszolni, maradjunk a majd meglássuknál. Figyelem, kirobban-e a vita, hogy ki, mi maradhat meg a demokratikus tpocban. Jár-e a demokrácia a bulvárosoknak, a macsóknak (aktuálisan azaiak ), a love-bondage pintyeknek, az irodalmi bepróbálkozóknak.

 

Milliam: A topik "szellemi" anyjaként én is kérem, hogy e topik helyett az ennek megfelelő helyen írd le ezeket a jellegű írásaidat.

 

Hát akkor a vita elvágva, másutt fogok írni, ha fogok.

 

Sajnos Snakeins részletesebben is elmagyarázza:

bárki elmondhat bármit (a megfelelő hangvétellel) az adott _TÉMÁVAL_ kapcsolatban, ami ebben az esetben a BDSM-et jelenti és nem az irodalmi szárnypróbálgatásokat, valamint a BDSM _helyetti_ fantáziálgatást.

Ok. Ez korrekt! Másutt fogok írni.

 De jön egy övön aluli ütés:

inkább a dirigálásra és az agresszióra nagyobb a hajlama azoknak, akik valamilyen parancsuralmi szervezet hivatásos tagja, és ez az életmód éppen azt az empátiás készséget írtja ki az emberből, ami a BDSMben véleményem szerint elengedhetetlen.

Mire simán kiakadok. ( vállal akkorát lökök a hátvéden, hogy nagy ívben kitanyál – na, ha nem lenne már edzett, Snakeis még csak meg se rándul, símán fut tovább. )

 

Úgy van ez, lehet, hogy Snakeins is így volt vele, hogy az ember fut a kefében ( bozótos), csapódnak az ágak, néha kocol, de fut, már kezdi megszokni, kissé még élvezi is, és akkor egyszer csak váratlanul kirobban belőle valami mélyen lapuló állat, és belerúg a következő csóró cserjébe. És dühös az egész világra.

 

Én speciel azon akadtam ki, hogy a hűvös elméleti ember, aki nyilvánosságot követel, de nem teszi fel az emilját a bemoldalra, szervezetet, közösséget szeretne építeni, de belemar egy jelentkező csoportosulásba, most előjön az empátia igénnyel is.

 

Fennakadtam, beszóltam, nem ingattam meg topictársam futását, rendben van, máshová megyek. Számomra ennyi a történet. A topic számára sem kell sokkal több legyen, talán ennyi sem, ha csak egy szűk baráti kör társalgója szeretne lenni, de talán akkor nem kéne erőltetni ezt a közösség, nyilvánosság feelinget.

Előzmény: Snakeins (1648)
Snakeins Creative Commons License 2007.02.22 0 0 1648
Talán a gmail - t a leveleződ spamnek értékelte - de ott lesz ez valahol, ebben biztos vagyok.
Előzmény: Snakeins (1647)
Snakeins Creative Commons License 2007.02.22 0 0 1647
Pedig válaszoltam:

Ezt küldtem el tegnap reggel az azai@freemail.hu címre, válaszként:

Tisztelt Azaiak!

A csend gyakran többet mondhat, mint megannyi ember ordibálása.
Nem kell, hogy egy topik pörögjön - elég, ha ott van, ha tudjuk, hogy van egy hely, ahol megbeszélhetjük a problémáinkat, tapasztalatainkat, élményeinket a témával kapcsolatban.
Nekünk, akik azt a topikot preferáljuk, erre van igényünk, és bár tudomásul vesszük, hogy másnak másra, de gondolom, megérted, hogy akkor joggal kérjük meg az illetőt, hogy fáradjon át másik helyre.
Félreértés ne essék: részemről továbbra is szívesen veszem érdemi hozzászólásaidat bármivel kapcsolatban, a megfelelő helyen.

Üdvözlettel: Snakeins

----------------------------------

Azonkívűl nem vadultam be - fogd fel, hogy nem mindenki vevő a stílusodra: Van elég topik, ahol kiélheted magadat, mindössze erre hívtam fel a figyelmet.
Előzmény: azaiak (1644)
Rawo Creative Commons License 2007.02.22 0 0 1646
Saját empirikus kutatásaim alapján a nyelvészek, nyelvtanárok között igen sok ember foglalkozik a témával.
Előzmény: másképpegyforma (1642)
kisAnna_ Creative Commons License 2007.02.21 0 0 1645
Jobban körül kellett volna nézned azon a tanfolyamon ;-)
Előzmény: másképpegyforma (1642)
azaiak Creative Commons License 2007.02.21 0 0 1644

Bocs mindenkitől, ezt priviben akartam írni, de nincs privi cím, a gmailesről nem kaptam választ, muszáj vagyok most itt nyilvánosan magánmegnyilvánulni:

 

Beszarok. Te vagy ám aztán még egy arc meg magadnak faszikám. Belevadulsz itt négy emberbe, és még van képed előjönni ezzel az empátia szöveggel.

 

Szóval ez most egy azaiak magán volt. Ha lenne emil cím, nem ide tettem volna.

Előzmény: Snakeins (1643)
Snakeins Creative Commons License 2007.02.21 0 0 1643
Volt olyan elgondolás, hogy katona, rendőr hajlamosabb az ilyesmire - bár meglátásom szerint inkább a dirigálásra és az agresszióra nagyobb a hajlama azoknak, akik valamilyen parancsuralmi szervezet hivatásos tagja, és ez az életmód éppen azt az empátiás készséget írtja ki az emberből, ami a BDSMben véleményem szerint elengedhetetlen.

Úgyhogy passz - :-)
Előzmény: másképpegyforma (1642)
másképpegyforma Creative Commons License 2007.02.21 0 0 1642
Tulajdonképpen én valami indirektebb módszert keresek. Aminek segítségével mintegy véletlenül találkozom hasonló érdeklődésű partnerrel. Mondok egy példát. Tegyük fel, olyasvalakit szeretnék megismerni, aki szereti a science-fictiont. Mivel tapasztalataim szerint az informatikusok nagy arányban kedvelik ezt a műfajt, beiratkozom egy pár hónapos java tanfolyamra. Szinte biztos, hogy a szünetekben össze fogok tudni ismerkedni valakivel, aki szereti a sci-fi-t. És bár megnöveltem az esélyeket, mégis megmaradt a spontaneitás, amit mind az internetes, mind a klubbéli ismerkedéseknél hiányolok. Most már csak az a kérdés, vajon van-e olyan terület, ahol az átlagosnál magasabb a bdsm-ben érdekeltek előfordulási aránya. Eddig nemigen találtam ilyet. Nektek van ötletetek?
Előzmény: Snakeins (1630)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!