Keresés

Részletes keresés

duplaszalto Creative Commons License 2019.06.02 0 0 19500

Dohányosok másodrendű állampolgárok, meg tudatmódositó szerek. Csak azt nem tudom miféle tudatmódositót használtak pl ellenem ezekben a fórumokban ,hogy kb 15 éves nemdohányzás után szinte kényszerképzetet éreztem arra ,hogy rágyujtsak. Azóta már többször abbahagytam , de még mindig dohányzom.Egyáltalán nem akarok dohányozni. Szerintem is undoritó.

momentan Creative Commons License 2019.06.02 0 0 19499

Nem a dohányzók a sokad(másod)rendüek!

Azok, akik az élvezeti cikkük fogyasztását mások kárára követik el!

Ahogy gond a kutyakaki - ugyanugy gond a csikktömeg! (gondolom a dohányosok dobják el!)

Ahogy probléma egy 18 alatti alkoholfogyasztó (sajnos nem gond sokaknak!)-ugyanugy gond egy 18 alatti bagós, akinek elnézik a felnőttek!

 

De ez (Spárta!) Magyarhon, qhol a törvények, szabályok áthágása nemzeti sport. Ahol az alapmondás: én is piáltam, bagóztam,( loptam csaltam) mégis ember lett belőlem. Bár ezt kétlem!

 

Dummy_Druggist Creative Commons License 2018.10.23 0 0 19498

A kannabisz piacon megjelentek a (nagy)befektetők is, hiszen bőven nagyobb haszonnal kecsegtett, mint a dohánypiac....

 

 

https://www.portfolio.hu/vallalatok/eljott-a-kannabisz-ideje-a-sztarkozgazdasz-viszont-a-veszelyekre-is-figyelmeztet.301658.html

 

Előzmény: Dummy_Druggist (19497)
Dummy_Druggist Creative Commons License 2018.06.21 0 0 19497
Előzmény: Dummy_Druggist (19496)
Dummy_Druggist Creative Commons License 2018.06.21 0 0 19496

Nem megmondtam előre?

Dohányzás, dohányzók ki.

Fű szívás, drogosok, be.

 

A füvet legálisan lehet otthon termeszteni, míg dohánymagot vagy palántát elzárják.

 

A drogosokon több a haszon, mint a dohányosokon?

A hatalom jobban szereti a tudatmódosult embereket?

 

 

Kerepessy Benő Creative Commons License 2017.12.29 0 0 19495

A dohányzás undorító.

 

Ha az utcán köpködésről le lehetett szoktatni tömegeket, akkor az utcán dohányzásról is menni fog.

 

Ma már elképzelni is nehéz, hogy nemrég még vágni lehetett a füstöt az étteremben, az irodaházban.

...slr... Creative Commons License 2017.08.22 0 0 19494

Szerencsére pestis ellen már nem füstölővel védekezünk.

 

A várost belengő fojtogató dohányfüst és az utcákat beterítő csikkhegyek ellenszerét viszont még nem találták fel. Egyesek próbálkoztak a kultúrával, de sokakat ez ellen a dohányfüggőség immunizál.

Előzmény: Dummy_Druggist (19493)
Dummy_Druggist Creative Commons License 2017.06.06 0 0 19493
Dummy_Druggist Creative Commons License 2017.05.24 0 1 19492

Jól fizetett kutatók, előre meghatározott negatív, elrettentő eredményeket hoztak ki, hosszú évek során, a dohányzás és a nikotin egyértelműen káros hatásairól, tetézve ezt a passzív dohányzás ártalmaival.

Most szintén jól fizetett kutatók, előre meghatározott pozitív eredményeket kezdenek kihozni, a fűszívás és a THC egyértelműen előnyös hatásairól...

 

http://f5blog.blog.hu/2017/05/23/a_kannabisz_visszaforditja_az_oregedesi_folyamatokat_az_agyban

 

Dummy_Druggist Creative Commons License 2017.05.13 0 0 19491

A dohányosokat mikor engedik vissza a civilizációba?

 

 

http://index.hu/belfold/2017/05/12/legalizalnak_a_marihuanat_fodor_gaborek/

 

Dummy_Druggist Creative Commons License 2017.05.08 0 0 19490

A könnyű drog liberalizációját a politikusok eleve úgy csinálják meg, hogy becsatornázzák a pénzfolyamot magukhoz, persze "legálisan". Persze nemcsak a pénzről van itt szó, hanem a drogok tudatmódosító hatásáról is, amit képzett hatalomtechnikusok majd jól tudnak (ki)használni...

 

"Szóma, ha mondom, segít a gondon."

 

 

 

 

Előzmény: Johnny Five (19489)
Johnny Five Creative Commons License 2017.05.04 0 0 19489
Jahh... v2.0.

Node annak is pont az volt az oka, hogy ONNAN MÉG NEM jutott pénzhez a kedves politikus, illetve közeli családtagjai.
Egy drogliberalizáció viszont megszünteti a feketepiacot, a hozzákapcsolt nyereséget meg kábé a béka feneke alá tornázza (már persze az addigihoz képest).
Szóval én - ha drogbáró, vagy efféle lennék -, éppenséggel a drog szigorításában lennék érdekelt - persze ugyanekkor gyönge rendőrségben.
Előzmény: Dummy_Druggist (19488)
Dummy_Druggist Creative Commons License 2017.05.04 0 0 19488

"...(ripsz-ropsz felhúz egy helyi füvescigigyárat, oszt szevasz...)..."

 

Trafikmutyi!

 

 

.

Előzmény: Johnny Five (19487)
Johnny Five Creative Commons License 2017.05.04 0 0 19487

"A másik, a világ szinte összes politikusa, közvetve vagy közvetlenül, de a fekete drogkereskedelemből él, unják má a pénzes btáskákat, ezért inkább legalizálják a drogozást, mert kétség ne legyen, hamarosan lesz jövedéki adó is a legális drogokon."

 

A probléma csak az ezzel a gondolatmenettel, hogy a "bőrtáskában" a politikusnak szóló korrupciós pénz van, ugye... nnomost egy legalizáció esetében pont ettől esne el az a politikus, hiszen a drogkereskedőnek nem lenne már miért fizetnie neki, ha egyszer legálisan is megteheti az árusítást (ripsz-ropsz felhúz egy helyi füvescigigyárat, oszt szevasz...).

Előzmény: Dummy_Druggist (19485)
Dummy_Druggist Creative Commons License 2017.04.21 0 0 19486

Ugye,,ugye?!

 

http://index.hu/tudomany/2017/04/20/marihuana_legalizalas_420_kabitoszer/

 

 

"...Nőttek az adóbevételek.

A legalizációt engedélyező tagállamoknak továbbra sem a fű lesz a fő bevételi forrása, de a kis pénz is pénz. Már ha kis pénznek lehet nevezni 350 millió dollárt. Ennyi adóbevétel gyűlt be két tagállamban a marihuánaeladásokból a legalizálás utáni évben: 129 millió Coloradóban, 220 millió Washingtonban. Ezek az összegek a teljes állami költségvetés 1 százalékát sem teszik ki, de nyilván tudnak mit kezdeni a pénzzel..."

 

 

Dummy_Druggist Creative Commons License 2017.04.14 0 0 19485

Több ezer hozzászólással ezelőtt, itt is másutt is megjósoltam, hogy a dohányzás minden határon túlmenő üldözését, (mára a dohányosok lettek a sárga csillagosok, szinte mindenütt) a könnyű drogok legalizálása fogja követni.  Az okokról csak sejtéseim vannak, de ideírok kettőt. A nikotin nem módosítja a tudatot, így nem alkalmas az emberek bódulatát kihasználva, a hatalom számára engedelmes polgárokat létrehozni. A másik, a világ szinte összes politikusa, közvetve vagy közvetlenül, de a fekete drogkereskedelemből él, unják má a pénzes btáskákat, ezért inkább legalizálják a drogozást, mert kétség ne legyen, hamarosan lesz jövedéki adó is a legális drogokon.

Végül egy kérdés: 

Miért lehet élvezeti célból füvet szívni, és miért nem lehet ugyanezen okból dohányt szívni?

Az, hogy egyelőre Magyarországon még üldözik a drogfogyasztást,,csak időleges állapot...

 

http://index.hu/kulfold/2017/04/14/jovore_legalizaljak_a_marihuanat_kanadaban/

 

Dummy_Druggist Creative Commons License 2016.06.18 0 0 19484

Nem akarok a vátesz szerepében tündökölni, de évekkel ezelőtt leírtam, ebben a topikban is, hogy a dohányos emberek minden határon túlmenő üldözése mögött a kábítószerek legalizálására való törekvés húzódik meg...

 

http://www.portfolio.hu/short/beszall_a_fubizniszbe_a_microsoft.233518.html

 

Dummy_Druggist Creative Commons License 2016.06.02 0 0 19483

Erről beszélek!

A politikusok addig üldözték a dohányzást, hogy az illegális drogkereskedelem is elérkezettnek látta az időt, belépni a dohánypiacra. Ha a politikusok valóban felszámolni akarnák a drogkereskedelmet, nem nyitnának utat a drogkartelleknek, a dohánypiac minden határon túlmenő adóztatásával. Nyilvánvaló tehát, hogy a politikusok érdekeltek a drogok legalizálásában, hisz sokkal több pénz van benne, és az államkincstárakból sokkal könnyebben tudják majd ellopni a drogok jövedéki adóját.

Orbán is ezt az ukrán-magyar drogkereskedő társaságot segíti, a többszáz forintos dohánypiaci adóemeléssel, de ez világszerte így van, Azért arra kíváncsi lennék, kik a magyar illegális dohány-, és kábítószerpiac keresztapái...?

 

Egy dél-amerikai drogkartell is pénzelte a magyar cigicsempészetet

A csempészek felosztották ugyan a területet, de rendszeresek közöttük az összetűzések. Tovább »

forrás: Index.hu

Előzmény: Dummy_Druggist (19476)
pert2 Creative Commons License 2016.05.12 0 0 19482

Előléptették a dohányosokat az e-dohányosokkal egy szintre, miután őket is lefokozták másodrendűvé.

Előzmény: Dummy_Druggist (19481)
Dummy_Druggist Creative Commons License 2016.05.09 0 0 19481

Bánná a fene, szívassák egymást nyugodtan, csak árulnának minőségi dohányterméket, ne csak olcsó cigarettát, és Sánta János gyárának, nagykereskedelmének, szemét kategóriába tartozó, dohányterméknek látszó tárgyait...

 

Előzmény: King_of_Giants (19480)
King_of_Giants Creative Commons License 2016.05.07 0 0 19480

Elfogytak a multik lehúzás szempontjábol. Kezdődik előlröl a kisemberek zsigerelése

Mert amit a jobb kéz ad, azt bal kézzel vissza kell szedni, különben lyuk  lenne a büdzsén

Előzmény: Dummy_Druggist (19477)
ooloo Creative Commons License 2016.05.06 0 0 19479

Dummy_Druggist Creative Commons License 2016.05.06 0 0 19478

Orbán is csak rézelejét ihasson, csak nutria kolbászt ehessen...

 

Betiltaná a kormány a mentolos cigit

Hadat üzen a kormány a mentolos és pattintós cigiknek és az összes cigit egységes, jelöletlen dobozba csomagoltatná. Tovább »

forrás: Index.hu

Dummy_Druggist Creative Commons License 2016.05.06 0 0 19477

2015-ben 325 milliárd, de nem elég....

Több száz forinttal drágulhat egy doboz cigaretta, a benzin adója is nő

Benyújtotta az adózás változását tartalmazó csomagját az NGM, amiből kiderül, hogy például jövedéki termék lesz az e-cigi. Tovább »

forrás: Index.hu

Dummy_Druggist Creative Commons License 2016.04.21 0 0 19476

Nemmegmontam-nemmegmontam, bagó helyett fű lesz legálisan?!

 

Magyarországon plusz még pálinka is, de az e-cigit is jövedéki adózás alá vonják, bár még így is kitiltják mindenhonnan!

 

Ébresztő!

A hatalomnak kábult agyú rabszolgák kellenek, a nikotin viszont nem kábít sőt javítja a rövidtávú memóriát!

 

Elterjedhet a legális holland fű Európában?

A drog elleni háborúnak vége, jelenleg az ENSZ is azt tárgyalja, hogy mi legyen helyette. A hollandok 40 éve dekriminalizálták a füvet, és mire jutottak? Meg fog lepődni. Tovább »

forrás: Index.hu

 

Dummy_Druggist Creative Commons License 2016.04.13 0 0 19475

Ki lehetett az a Fidesznek csontig benyaló csinovnyik, aki elrendelte, hogy a trafikmutyikban a dohánytemékeket hátoldalukkal kifelé tegyék a polcokra a vásárlás nehezítése céljából?????

Teszik ezt olyan termékekkel, ami máshol nem kapható, a védeni kívánt fiatalkorúak pedig be se tehetik a lábukat az üzletbe!!!!

 

__midnite Creative Commons License 2016.02.17 0 0 19474

 

Nem azt szeretnék a  dohányosok, hogy füstösek legyenek a szórakozóhelyek, hanem azt, hogy legyenek füstös szórakozóhelyek IS!

 

Hát, én bagós vagyok, sok bagós haverom van, de speciel ez senkinek sem hiányzik.

 

 

Nem azt szeretnék a dohányosok, hogy mindenhol lehessen dohányozni, hanem azt, hogy legyenek szeparált dohányzóhelyek zárt térben, és ne kelljen télvíz idején a szabadban rágyújtani. Persze tudom, a tüdőgyulladás gyorsabban öl, mint a tüdőrák.

 

Ezzel egyetértek. Pláne annak tükrében, hogy dohányzóhelyek hiányában, és a törvényt (5 méter) betartva a leggyakrabban pont a nemdohányzó, sétáló tömegbe kellene kiállni cigizni.

 

Nálunk volt is ebből hiszti, hogy a bagósok kiálltak a járdára (ahova a törvény értelmében KELLETT), és a nemdohányzó kollégák reklamáltak a portán, hogy "hát de az ő egészségükkel mi van, eddig legalább a fa alatt cigiztek, a járókelőktől távol".

 

 

Ez egyébként a szórakozóhelyek, munkahelyek hülyesége is, főképp az előbbieké. Pl. egy étterem-kocsma rendelkezik szépen berendezett, részben fedett dohányzóudvarral, előkészített takarókkal és székekekkel (ingyen kávé-tea bekészítve). Sok haverom imándja is a helyet azért, hogy erre is gondoltak, mindig szivesen megyünk oda. Fura, hogy ez általban nem éri meg a kocsmáknak.

 

 

 

 

A nemzeti mutyikkal meg az a bajom, hogy messze nincs meg az a színvonalas választék, pipadohányból, szivarból, dohányzási kellékekből, stb., mint előttük a nívós dohányboltokban. Eltünt a Mammut-II színvonalas trafikja, a Westend kajálója melletti nagy készlettel rendelkező dohányboltja, a hévízi  sétáló utcában levő Cigar Tower, ami egy 18 éve működő családi vállalkozás volt, és egy klasszikus trafik, tulajdonosa abszolút szakértője volt a dohánypiacnak. Mellesleg most Ausztriában vendéglátózik.

Teszik mindezt 300 milliárdos dohányforgalmazi adóbevétel mellett...

 

Ezzel is egyetértek.

Nagyon sajnálom a régi trafikosokat, akik értették a szakmát, normálisan tudtak kiszolgálni, és igyekeztek igényes környezetet teremteni a boltjukban.

Ehhez képest a műanyag tolóajtós, fehérre meszelt, beázott szuterének, láthatóan a lehető legolcsóbb bútorokkal (és személyzettel), meg a nyáron ötszáz fokos konténerek alulfizetett és a hőguta határán egyensúylozó dolgozókkal igencsak komoly visszalépést jelentenek.

Előzmény: Dummy_Druggist (19473)
Dummy_Druggist Creative Commons License 2016.02.17 0 0 19473

Nem azt szeretnék a  dohányosok, hogy füstösek legyenek a szórakozóhelyek, hanem azt, hogy legyenek füstös szórakozóhelyek IS! 

Nem azt szeretnék a dohányosok, hogy mindenhol lehessen dohányozni, hanem azt, hogy legyenek szeparált dohányzóhelyek zárt térben, és ne kelljen télvíz idején a szabadban rágyújtani. Persze tudom, a tüdőgyulladás gyorsabban öl, mint a tüdőrák.

 

A nemzeti mutyikkal meg az a bajom, hogy messze nincs meg az a színvonalas választék, pipadohányból, szivarból, dohányzási kellékekből, stb., mint előttük a nívós dohányboltokban. Eltünt a Mammut-II színvonalas trafikja, a Westend kajálója melletti nagy készlettel rendelkező dohányboltja, a hévízi  sétáló utcában levő Cigar Tower, ami egy 18 éve működő családi vállalkozás volt, és egy klasszikus trafik, tulajdonosa abszolút szakértője volt a dohánypiacnak. Mellesleg most Ausztriában vendéglátózik.

Teszik mindezt 300 milliárdos dohányforgalmazi adóbevétel mellett...

 

Ebben is, mint mindenben, túl tolták a biciklit....

Előzmény: __midnite (19472)
__midnite Creative Commons License 2016.02.15 0 0 19472

Szerintem van azért előnye.

 

Én - dohányosként - megszerettem a füstmentes szórakozóhelyeket, bár az igaz, hogy a kedvenc helyeimen ugyanazok az arcok vannak, nem jelentek meg nagy számban azok, akiket eddig a "füst riasztott el".

(természetesen lehetne jobb, például ha nem szerelték volna le a kukákról a csikkeseket)

 

 

Az állami dohánybolt rendszernek szerintem egészségügyi haszna nincs. Annyit értek el, hogy

 

- normálisan kinéző trafikok helyett most már igénytelen helyeken kell kedvetlen, minimálbérért foglalkoztatott eladóktól venni a cigit

 

- nem ugrom be az újságoshoz hazafelé egy doboz cigiért (mert nincs dohánybolt a környéken), hanem hetente egyszer egy egész kartonnal veszek (hogy ne kelljen minden nap menni)

 

- sokkal kevesebb újság fogy, mert az emberek újságért nem mennek be a boltba, de a cigi mellé néha beesett egy újság is

 

(- meg persze szereztek néhány ezer választót)

Előzmény: Dummy_Druggist (19471)
Dummy_Druggist Creative Commons License 2016.02.15 0 0 19471

Amikor Hawkeye megnyitotta ezt a topic-ot, sem ő sem én se sokan mások, nem hittük volna, hogy a drákói dohányzás tilalmak, megvalósulnak, ráadásul ilyen rövid idő alatt, hisz akkor minden szakember és politikus tagadta az ilyen szándékokat. Ergo, a drogok legalizálása is meg fog történni...

 

Másfelől, nem látom azokat a statisztikákat, melyek a dohányzás betiltása után, a következményes betegségek, leginkább a tüdőrák, drámai csökkenését jeleznék...

 

Előzmény: arnyekxxx (19470)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!