Keresés

Részletes keresés

vojudit79 Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1357

A 15ezer már reálisabb, annyiért már kapsz jó állapotú, használt kocsit szerintem.

Mindenképp nézd ki előbb a típust és utána Vatera, Babaszoba, stb.

Én azt eddig felmerültek közül a Gracot választanám.

A MacLareneket nézted? Abból is van asszem átfordíthatós modell és azok is könnyűek és top minőség!

Előzmény: Törölt nick (1355)
vojudit79 Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1356

Én sokat járok a gyerekkel babakocsival, de azt mondjuk én személyesen ütném le, aki belehajol a képébe, nopláne, hogy megsimogatja. Persze tele van a világ tahó emberekkel, de ilyesmit nem tapasztaltam még. A cigifüst az már valósabb probléma, viszont én azt terhesen is kaptam a pofámba állandóan, senki arrébb nem állt egy lépéssel...és azt  a gyerek akkor is megkapja, ha szemben van Veled:(((

 

ABC Designról úgy hallottam, hogy elég jó, de ismerőseim között nincs senkinek, úgyhogy pontosabbat nem tudok.

Előzmény: Törölt nick (1354)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1355
ABC design?
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1354
az áron is módosítottam, már 15e-nél tartok:)

Nem, nem féltem túl a gyereket, 2,5 hónaposan pl. hajnali 2-ig bulizott velünk egy esküvőn, csak a tüzijátéknál + a bűvész iszonyú zajos showjánál riadt fel egy kicsit... (na jó, akkor kenguruban aludt)... + mellette fúrunk, faragunk, kopácsolunk, iszonyú sokat van emberek között.

Viszont: nem akarom, hogy vén nyanyákok simogassák (így nem tudnak hozzáférni, de rá utaló szándék van bőven), nem akarom, hogy az arcába fújják a füstöt, hogy vadidegenek hajoljanak hozzá tök közel, hogy megszemléljék stb. Ehhez még kicsi. Ráadásul pont most kezd el idegenektől riadozni így jobban szeretem ha ő dönti el, hogy kíváncsi-e valakire (általában az, de amilyen tahó néhány ember egyszerűen nem játszok ilyet).

Szívem szerint én folyamatosan kenguruznék vele csak ebben a melegben ez egyrészt gyilkosság másrészt öngyilkosság... na ennek az alternatívája az átfordítható karú babakocsi...
Előzmény: vojudit79 (1352)
vojudit79 Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1353
Az olcsóbb kocsik közül a Bergon-ról hallottam jókat, de nem ismerem a modelljeit, nézz utána a neten.
vojudit79 Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1352

jó, akkor kiesett a szempontok közül a súly, így talán már egyszerűbb lesz. AKkor lehet, hogy tényleg a Graco lenne a legjobb. Az abszolút nem gagyi, nyugodtan megveheted. Egy csomó ismerősömnek az van, már a második-harmadik gyerek nyúzza és semmi baja. A Bébé Go-t nem ajánlanám...mondom, pont ma néztem végig ezer babakocsit, hasonló szempontok alapján. Nagyjából itt is érvényes, hogy az ami olcsó az gagyi, ami jó, annak megkérik az árát. Úgyhogy mindenképp használtat javaslok. 5-6 ezerért viszont nehéz lesz:(

 

szvsz gondolom nem rock-koncertekre viszed a picit babakocsival, mitől ijedhetne meg? Jó tudom, attól, hogy tüsszent valaki egyet, hirtelen zajok, stb...de ha ilyenkor mindig rögtön ugrasz, akkor sosem szokja meg ezeket az amúgy hétköznapi dolgokat. Bocs, hogy belepof:)

Előzmény: Törölt nick (1350)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1351
Jó kérdés (megjegyzem nem tudom miért de jellemzően nem tudják a tulajok a pontos típust... bár ez leginkább a Graco kocsikra jellemző)

Ezt a képet kaptam róla (most épp megpróbálok rájönni, hogy melyik típus lehet... de a márkáról általában is érdekelnének a vélemények):
Előzmény: vojudit79 (1349)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1350
ez van... én valahogy szeretek vele kommunikálni miközben tolom... nekem tök fura, hogy egy alig néhány hónapos baba tölem 1,5 méterre védtelenül ücsörögve a tömegbe bámul és ha megijeszti valami akkor nem lát engem (igazából ezért szeretem a kengurut is... biztonságban érzi magát/én is őt miközben a világot szemléli...).

(Mi a Römer vervével tologatjuk - a hordozóban- ami még jó sokáig jó lesz neki de szerintem nem jó a gerincének ha mindig abban van... és a szüleimnél többször is bepakoltuk a PP-be ami ugyancsak 2 irányos kocsi és imádta amikor velem szemben utazott... )

Ez van.

Majd ha nagyobb lesz akkor kap sima esernyőkocsit is amiben háttal ül de én még nem szeretném nekem háttal ültetni.

Úgyhogy most a vadászatom egy sima, vízszintesig dönthető, kétirányba tolható, (relatív) kicsire -lapra- összecsukható olcsó kocsira irányul... Ez azért már talán nem olyan lehetetlen... viszont nem tudom melyik márka mennyire gagyi...
Előzmény: vojudit79 (1348)
vojudit79 Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1349

Tudni kéne, hogy Bébé Go-n belül milyen típus. Ugyanúgy, ahogy PP-ből, ABC Designból, stb-ből, ebből is gondolom ezer fajta van.

Előzmény: Törölt nick (1347)
vojudit79 Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1348
de azt komolyan nem értem miért ragaszkodsz az átfordítható karhoz. Nekem eddig egy Recarom volt, amit, amíg a lányom újszülött volt, hordozóval használtunk, viszont azt igen hamar, már 3 hónaposan kinőtte, és azóta háttal ül nekem. Az elején engem is zavart, de kb 3 nap alatt meg lehet szokni. Sok ilyen babakocsinak a tetején van egy kis ablak, amin keresztül látod, mit csinál a gyerkőc. A gyereknek meg hidd el nem lesz ezzel baja!
Előzmény: Törölt nick (1327)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1347
SOS kérdés... hátha segít valaki:

A Bébé Go kocsik milyenek?

Találtam egy hirdetést ami így szól:

Eladó egy BÉBÉ GO tipusú babakocsi szuper állapotban ( kék színben, lábzsákkal ) átcsapható tolókarral.ERedeti ára 36000 Ft-volt, de most 12000 Ft-ért lehet vinni helyhiány miatt !!!!Fotót is tudok róla küldeni, ha valakit érdekel !!Kisebb alku lehetséges !!

10e-ért adnák.

Ez most milyen ár? Össze-vissza láttam erre árakat -gondolom állapottól függően - de nem tudom, hogy ez jó kocsi-e vagy inkább gagyi.

Köszi mindenkineka segítséget!
vojudit79 Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1346
Ma voltam a Brendonban babakocsit nézni, néztük a Graco Citysportot is, több, mint 5 kilo!!!Nem annyira könnyű. A legkönnyebb a Maclaren Volo, 3,9 kiloval. Én végül egy Brevi B Lightot vettem, ami ugyan 4,8 kilo, de jobb a fogása, mint a Graconak. A Maclaren és a Brevi között vaciláltunk vagy fél órát, de úgy láttam, hogy a gyereknek kényelmesebb a Brevi, azért vettem azt. Nem felel meg minden általad kívánt feltételnek, de olyan kocsi szerintem nincs, ami mindazoknak megfelel, különben én is azt vettem volna:)
Előzmény: Törölt nick (1345)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.10 0 0 1345
az még belefér... főleg ha 3,5 kiló :))))
Előzmény: piglet (1344)
piglet Creative Commons License 2007.08.10 0 0 1344

Annyi, én imádtam. Még meg is van :-D

De egy biztos, ez nem az 5-6000 forintos árkategória még használtan sem, inkább 10.

Előzmény: Törölt nick (1340)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.10 0 0 1343
nem tudom, igazából nekem olyan fura, hogy az 5 hónapos gyerkőc nem lát engem és nem tud elbújni az őt érő ingerek elől... (vagy csak az enyim gyerek igényli ennyire, hogy tologatás közben szemezzünk vele? ha nem figyelünk rá akkor kurjongat és rúgdossa a láncot a kocsi végében...)

(bár lehet, hogy nekem az volt iszonyú riasztó amikor beleraktuk a Römer sportülésébe és olyan volt benne mint egy kis légypiszok... és iszonyú szerencsétlenül és elveszetten nézett ki benne...)
Előzmény: kazsb (1342)
kazsb Creative Commons License 2007.08.10 0 0 1342
Az átfordíthatóságról lemondanék a helyedben. 5 hósan elég nagy, hogy szeressen nézelődni. CSAK azért, hogy még 2 hónapig szembe nézhessen velem az elkövetkezendő 2 évben, biztos nem ragaszkodnék az átfordíthatósághoz. A dönthetősség és a könnyű kocsi az fontos. (no meg az ár;-)
Előzmény: Törölt nick (1341)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.10 0 0 1341
ja.... de ilyen nagykerekű kocsink már van egy (a Peg Perego Classic)... ahhoz is van sportülés, nem csak mózes... de BAZI NAGY :( Pont ezért keresek egy pici kocsit...

(igazából a sportüléssel is használtanánk a PP-t -az 2 irányban is felrakható a vázra- de elfoglalja a fél csomagtartót így azt valszeg csak akkor fogjuk használni ha kifejezetten terepre megyünk és nincs más cuccunk...)

Kenguru rulez... (remélem ezzel a hátam is egyet fog érteni)...

Előzmény: cinkapanna1 (1339)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.10 0 0 1340
3,5 kiló? Hűha...
Előzmény: piglet (1337)
cinkapanna1 Creative Commons License 2007.08.10 0 0 1339
Nem sport kocsi, az igaz, de viszonylag praktikus és olcsó is. :)
Előzmény: Törölt nick (1334)
piglet Creative Commons License 2007.08.10 0 0 1337
Én a harmadikat egy Graco CitySport-tal csináltam végig :-) Az elején beleraktam a hordozót, aztán már csak a gyereket. Maga a kocsi meg 3,5 kiló, úgyhogy emelgetni sem volt macerás. Emlékszem az elsőnél micsoda problémát csináltam a babakocsi kérdésből, volt is három :-)
Előzmény: Törölt nick (1336)
piglet Creative Commons License 2007.08.10 0 0 1335
A legnagyobb gondja, hogy ez túl nehéz, felcipelni az emeletre, lift nélkül. Én értem, hogy mit keres csakegysokadnick, a fordítható kar nekem pl. nem kellett, mert mire ebben üldögélt, addigra már jobban érdekelte a világ sétálás közben.
Előzmény: Törölt nick (1334)
cinkapanna1 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 1333
Na, ő volna az!


pici fiam besegített! :)

cinkapanna1 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 1332
Szia!
Nekem van egy abc design kocsim, többé- kevésbé a leírtaknak megfelel.
Az ülése 3 pozicióban állítható.
A tolókar átfordítható, magassága emelhető.
Nagy, tömör kerekei vannak, de fixek :( viszont könnyű vele fordulni.
Kék-sárga színű, ölelkező macikák vannak rajta.
Elöl a könyöklőről (?) lejött a fólia, de vartam oda egy hasonló anyagból huzatot, amit le is lehet venni, kimosni. Nem egy csúcs szuper járgány, de még szaladgálni a gyerkőccel pont megfelel.

Én is használtan vettem, épp ezért az ára 5.000 ft (fix)
később dobok fel képet róla.
Előzmény: Törölt nick (1327)
cinkapanna1 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 1331
QUINNY TANDEM tipusú tesó kocsi eladó!

Az első ülés pihenő pozicióba, a hátsó 3 fokozatban állítható.


Huzat épp, szakadás mentes, de itt ott kicsit a nap megszívta.
Én is használtan vettem, de azért jó állapotban van.

A hátsó kerék fékezhető, az első bolygós, vagy fixre állítható. A tolókar is állítható.
Jól tolható, a fordulás kifejezetten könnyű.
Quinny esővédő van hozzá.


ára: 15.000 Ft Vidéki vagyok, Bács-Kiskun északi része.


Törölt nick Creative Commons License 2007.08.08 0 0 1329

ilyen kocsi nincs :)

 

valamit valamiért többnyire

 

a sportkocsik, amik kicsik, többnyire nem átfordíthatóak

 

esetleg egy PP Aria? de ez nem átfordítható és nem olcsó :(

Előzmény: Törölt nick (1327)
perselus Creative Commons License 2007.08.08 0 0 1328
babak0csi
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.08 0 0 1327
Sziasztok!

Hátha lesz valaki aki segít...

Babakocsit vennék... na de melyiket?

Tudom, hogy elszállt igényeim vannak, de akkor is... Legyen sportkocsi, minimum! 150 fokig dönthető, könnyen összecsukható, átfordatható karú (ez fontos!), könnyű - max. 6 kilós, elől bolygósítható, hátul fix, fékezhető kerekekkel... ja, és legyen olcsó. Nagyon olcsó - 5-6000 Ft. Lehet használt, kopott, csak ne legyen törött, hiányos.

Valaki ráismer erre a leírásra?

Két kocsi jött eddig szóba:

Graco Kite - amit állítólag árulnak használtan de a Graco tulajdonosok közül senki sem tudta eddig megmondani, hogy milyen Gracot árul (ezek 5-8000 között vannak, úgyhogy az ár OK, na de melyik a Kite?)

Chicco Ponee (talán az XS?) - ez már kicsit drágább (12 körül van használtan)

Ezeknek viszont nem átfordítható a karjuk.. az 5 hónapos babámat pedig nem szívesen ültetem egy olyan kocsiba amiben háttal ül nekem... (szeret nézelődni, de ennyire azért nem)

2 másik babakocsink már van (egy Peg Perego Classic - ami hatalmas és igazából a mózeskosár utazóágy funkcióján + a szülőknél kertben tologatáson kívül nem sok mindenre használtuk eddig - ha viszont kirándulni megyünk a fél csomagtartót elfoglalja) és egy Römer Verve amit imádunk de sajna még csak az autós hordozóval használunk mert a babakocsi része (hiába írnak rá 6 hónapot) 99,999%, hogy 1 éves kor előtt nem használható (tegnap belepróbáltuk a gyerkőcöt és egyrészt üvöltött, másrészt elveszett benne). Ez a kocsi viszont sajna használhatatlan terepen vagy göröngyös úton.

A házban ahol lakunk van közös tároló ahonnan lopnak így 5-6 ezer Ft-nál drágább kocsit nem mernénk benne hagyni (a PP-t a szüleimnél, a Römert meg jellemzően a kocsiban tároljuk). Mi a 4. emeleten lakunk - lift nuku- ahová még egy 6 kilós kocsit se bírnék egyedül felvonszolni (+ gyerek persze).

Most kenguruzok ha egyedül megyek valahová... na de a gyerek csak nő, növöget... és néha azért jó lenne babakocsizni...

Örök hála a tippekért :) Hátha lesz olyan kocsi ami minden feltételnek megfelel...

(bár elég szkeptikus vagyok és nem szeretném 4-5 babakocsival a nyakamon végezni pedig előre látom, hogy ez lesz a vége...)
mazdakoma Creative Commons License 2007.07.28 0 0 1326

 

 

Aki esetleg manapság babakocsit akar venni, szerintem CAM-et ne vegyen. Mechanikailag egy minőséget semmilyen szinten nem ismerő szerkezet. Vadiújan vettük 100 rugóért, tehát nem valami alacsony árfekvés, mózessel, babahordozóval stb, de ami mechanikailag rossz lehet rajta az tulajdonképpen már rossz rajta. A kerékfék OFF gombja nem működik, néha nem lehet összecsukni, mert az egyik összecsukó gomb egyszerűen beragad, az első kerekek bolygósító kapcsolói beragadnak vagy éppen lenyomhatatlanok, a kerekek nyekeregnek, szóval botrányos. 2 és fél hónap használat után.

 

Majd most megyünk vele szervizbe, de röhej, hogy ezt a minőséget lehet kapni babakocsiban egy kilóért...

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1325
Igen, ha egy keréken tolod, ahogy írtam, akkor pont olyan mint egy talicska. Nade 3 kereke van :-)
Előzmény: jidele (1323)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1324

lehet :)

 

Előzmény: Törölt nick (1321)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!