Keresés

Részletes keresés

ekatlan Creative Commons License 2007.05.22 0 0 1247

BP: megnézted?

majd lefotózom neked, hogy mire gondolok, de a babakocsi és én jelenleg külön helyzen tartózkodunk. :)

Előzmény: Babapiskóta (1241)
BCS Creative Commons License 2007.05.14 0 0 1246
megvan, megvan. thx!
Előzmény: Caitlin (1245)
Caitlin Creative Commons License 2007.05.14 0 0 1245
:( moc mellett kiskrumpli megvan meg? :) azert majd neked is kuldok mailt ha szervezem... hatha alapon....
Előzmény: BCS (1244)
BCS Creative Commons License 2007.05.14 0 0 1244
köszi a válaszokat ... hétvégén pánikszerűen megvettünk egy CarreraPro+mózes+hordozó kombinációt... a boltban még1x szembesültünk, hogy a mátrix milyen nehéz, ill. hogy milyen pici...
Lehetséges, hogy végül a mátrix-os megoldás is elég lenne, de ha kiadok érte egy csomó zsét, pár hónap múlva ne kelljen eladnom, hogyha nincs szerencsém ....
--
bcs

/off
Cat,
jó lenne elmenni a trófeába,de sanszom sincs ... motoron sem ültem három hete :)
Ammandina Creative Commons License 2007.05.14 0 0 1243
Ige, mi is lift nélküli társasház 3. emeletén lakunk. Váz lent marad, mózesben gyerek fel. NAgyon megkönnyíti az életet. Kertes házban, nyári gyerekkel lehet, hogy nem kell.
Előzmény: cattail (1242)
cattail Creative Commons License 2007.05.11 0 0 1242
Én vagyok az egyik :) ...már azok közül, akik hasznát veszik a mózesnek.

Lift nélküli társasházban lakunk a tetőtérben, a babakocsit meg lent tartjuk a garázsban. Ezért eleve ilyen kocsit kerestünk, aminek van mózeskosara, mert így remekül tudtam cipelni a kölköt, nem lent kellett bebugyolálni, és kézben húzkodni újszülöttként télvíz idején. Nem utolsó sorban jó meleg volt a mózesben, a babakocsi lábzsákját egyszer sem használtam.
Most már nem alszik végig séta közben, szeret nézelődni, és szinte ki is nőtte a mózest, így tulajdonképpen amúgy is csak addig lehet kihasználni, ameddig a gyártó javasolja.
Mondjuk, ha nem téli a bébi, lehet, hogy én is máshogy gondolkodtam volna :)
Előzmény: Caitlin (1235)
Babapiskóta Creative Commons License 2007.05.11 0 0 1241

Mivel nekünk nem cross van, ezért ez nem rugózik :-))) vagy lehet hogy másért nem, mindenesetre nem rugózik az tuti. Vagy nem működik...

Szerintem nálunk nem ráncos a karfánál, de majd megnézem, csak most éppen Márk szunyókál benne immár 3 órája... :-)

Előzmény: ekatlan (1240)
ekatlan Creative Commons License 2007.05.11 0 0 1240

köszi, értem amit mondasz. a lábzsáknál megvan a két lyuk, az rendben is van. csak amit a karfára kell húzni, az egy kicsit ráncos rajta, mintha nem oda tartozna. de aztán valszeg odajön, mert máshová nem illik.

a szunyogháló nem minden tipushoz jár, szerintem ehhez sem járt volna, mert nincs meg a zipzár másik fele.

 

a rugózás állítása mennyire egyszerű?

Előzmény: Babapiskóta (1239)
Babapiskóta Creative Commons License 2007.05.11 0 0 1239

Ekatlan,

 

Nekünk nem cross van, és nincs szúnyoghálónk...

Lábvédőnk van, de hogy az olyan-e mint a tiétek, azt nem tudom...

Azt ha vízszintesre hagyod a lábrészét, és felteszed a védőt amivel mózeskosár félét tudsz csinálni, akkor egyszerűen rá kell húzni az egészre. A trükk annyi, hogy a karfát fel kell nyitni, felhúzni a zsákot, és utána visszacsukni, mert a zsákon pont van két lyuk, ahol a karfa be tud kattanni a helyére.

Aztán ezen a védőn vannak zipzárak, azokat kihúzod, és úgy tudod belerakni a gyerkőcöt.

Ha nagyon nem érthető, akkor lehet hogy nektek nem ilyen a konstrukció, vagy küldök képeket, vagy te küld el hogy mi az amivel nem tudsz mit kezdeni :-)

Előzmény: ekatlan (1233)
Caitlin Creative Commons License 2007.05.11 0 0 1238
igen, en meg itthon, abr mar palyazom vissza lassan a mokuskerekbe.... igen en is elegge eltuntem, de hianyoznak a regi szep idok... :( kene megint trofeaba menni. szoljak ha lesz?
Előzmény: BCS (1236)
Ammandina Creative Commons License 2007.05.11 0 0 1237

Szia, a mózest mi 5 hós koráig használtuk. Azért kellett abbahagyni, mert elkezdett turbó módon forogni a mózesben is és feltem, hogy kiesik. Addig viszemt nagyon jó szolgálatot tett, rengeteget aludt ebnne a gyerek (napközben szinte csak abban). Most októberrre várjuk a másodikat, neki is lesz mózese, már azért is, mert télen sokkal jobban melegen tart, mint ha nem lenne.

A hordozót 11 hós koráig használtuk. Nekem nagyon nagy segítség volt, hogy a hordozót csak rákattintottam a vázra és toltam, nem kellett cipelni. 6 hós korától gyerek + hordozó már elég nehéz.

Nekünk bevált, de mint tudjuk izlések és pofonok különbözők.

Előzmény: BCS (1234)
BCS Creative Commons License 2007.05.10 0 0 1236
kiszerettem a topicból ... a társaságból kikoptak azok, akiket jobban ismertem/kedveltem.
még nincs meg a baba, csak előkészítési fázisban vagyunk ... 34 hetes lesz pénteken. és kisfiú ...

Még otthon vagy a babával, ugye?
Előzmény: Caitlin (1235)
Caitlin Creative Commons License 2007.05.10 0 0 1235
SZIA!!!!!!!!!! nagyon eltuntel.... gratu a kolokhoz. fiu/lany? meg ugy egyebkent - mi van veletek... . szerintem nem erdemes mozest venni, en konkretan semmi hasznat nem latom, de sokan igen. sozval lehet, h bennem vn a hiba :)
Előzmény: BCS (1234)
BCS Creative Commons License 2007.05.10 0 0 1234
Adj'Isten,
babakocsi vásárlás előtt állunk, és tanácsot szeretnék kérni azoktól, akiknek van tapasztalata a Jané mátrix rendszerével: azon rágjuk magunkat, hogy lehetséges, hogy a gyerek hamarabb növi ki a helyet mózeskosár-módban, mint ahogy ülni tudna/akarna.
Ahogy mértük (a boltban tudományosan centivel :) kb 60, 65 cm az a hossz ami még elfér benne, ill. mózeskorárként használva 10Kg-ig használható (elvileg, ez a gyári adat)
... mert ha hamarabb kinőné, akkor lehet, inkább érdemesebb lenne a mózeskosár+hordozó+sportkocsi kombóban gondolkodni ....

Szóval a kérdés: a mátrixos rendszert meddig tudtátok használni a babával mózeskosárként ill. hordozó funkcióban?
--
köszi,
bcs da leendő családapa
ekatlan Creative Commons License 2007.05.08 0 0 1233

én is így gondoltam, hogy jó lesz nekünk is, de

 

sikerült aukción egy vadi új (na jó nem vadi, mert 6 hónapja vették, de nem használták) bergon cross babakocsit venni 15ezerért. abszolút jó üzlet :))))

 

ezzel kapcsoltban kérdezném, akinek ez van, pl BP, hogy nincs egy elektronikus használati útmutatód? idióta kérés, de nem tudom, hogy hogyan lehet a rugózást állítani, hová kell cipzárolni a szunyoghálót, van hozzá valami fejvédő vagy lábvédő szerű, amit nem tudok hová tenni...

Előzmény: Caitlin (1216)
VKOrsi Creative Commons License 2007.04.25 0 0 1232
nekünk olyan van, ami 2 rétegű, van egy vékonyabb külső rétege és kivehető-betehető nagyon meleg belső.
ennek analógiájára szerintem teljesen jó, ha van 1 vékony, és ha nagyon hideg van, akkor egy takarót teszel pluszban alá, télen még kicsi lesz a gyerek lerúgni nem fogja, 1 évesnek meg szerintem a bárászőrös már felesleges.
Előzmény: Újonc Leonos (1228)
Újonc Leonos Creative Commons License 2007.04.25 0 0 1231
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Előzmény: Ammandina (1230)
Ammandina Creative Commons License 2007.04.25 0 0 1230
Igen, vannak vékonyabbak is, az én fiam mindíg lerúgta magáról a takarót, már pár hetes korában is, úgyhogy volt vékonyabb és vastagabb zsákunk. Ha jól emékszem a kikában vettük, ott elég nagy a választék. (És hálózsákban alszik mind a mai napig. Szerintem iskolás korában varrathatok majd neki)
Előzmény: Újonc Leonos (1228)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.25 0 0 1229

lehet kapni vékonyabbakat is, hatalmas a választék, én azért szerettem a bundazsákot, mert nem tudja lerúgni magáról, ugyanezért alszanak, még a 3 éves is, hálózsákban

Előzmény: Újonc Leonos (1228)
Újonc Leonos Creative Commons License 2007.04.25 0 0 1228
És ha megint enyhe lesz a tél, akkor ajánlott esetleg valami más anyagú bundazsák a mózeskosárba? Pl. polár, poliészter stb.
Előzmény: Ammandina (1222)
Ammandina Creative Commons License 2007.04.25 0 0 1227
Ausztriába. De a viccet félretéve idén nem is kellett bárányszőrös bundazsák. Túl meleg volt hozzá.
Előzmény: Törölt nick (1226)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.25 0 0 1226

és hol találtál idén havat? :DDD

Előzmény: Ammandina (1224)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.25 0 0 1225
én nem mertem kockáztatni, a mienket kölcsönbe kaptuk és újonnan volt vagy 30 ezer Ft
Előzmény: Ammandina (1224)
Ammandina Creative Commons License 2007.04.25 0 0 1224
Én betettem a mosógépbe kímélő programba speciális mosószerrel. (Azt a Brtednonban vettem) Semmi baja sem lett, a lényeg, hogy nem szabad rátenni a radiátorra utána, hanem kifektetve megszárítani. Télen ki kell tenni a hóesésbe és utána jól kirázni, száritás ugyanúgy, mint az előbbiben.
Előzmény: Törölt nick (1223)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.25 0 0 1223

igen, használható, de arra figyelj, hogy a kocsi öve átbujtatható legyen rajta, a mienk nem bújtatható át! igaz, ez csak nagyobb babánál fontos, ha még pár hós lesz csak, akkor nem lényeges

 

nagyon klassz volt, irtó meleg és puha és kényelmes a babának, jókat aludt benne, mi a mózesbe is beletettük

 

még egy dolog gáz ezzel, hogy nagyon nagyon drága a tisztíttatása!

Előzmény: Újonc Leonos (1221)
Ammandina Creative Commons License 2007.04.25 0 0 1222
Mózesben, sportrészben egyaránt használható. Szerintem nagyon jó, de ne vegyetek előre, mert elég drága (A Kikában azért olcsóbb, mint a Brendonban) és megüt titeket a guta, ha a 2007/2008-as tél is olyan lesz, mint a 2006/2007 -es volt.
Előzmény: Újonc Leonos (1221)
Újonc Leonos Creative Commons License 2007.04.24 0 0 1221

A bárányszőrös bundazsák nekem is tetszett. Láttunk egyet a Brendonban.

Ha hideg lesz a tél, bele lehet rakni a mózeskosárba vagy inkább csak akkor használható, ha már a sportrészben ül a baba?

 

Előzmény: Ammandina (1220)
Ammandina Creative Commons License 2007.04.24 0 0 1220
Újonc, a bundazsák attól függ, hogy milyan hideg lesz a tél. 2004-ben mi bárányszőrös bundazsákot hazsnáltunk, mert hideg volt és sokat esett a hó. Az idén tavasszal úgy adta vissza az egyik barátnőm, hogy 1x sem volt benne a gyereke, mert ugye idén nem is volt tél.
Előzmény: Újonc Leonos (1215)
VKOrsi Creative Commons License 2007.04.24 0 0 1219
szia,
szerintem inkább a hordozó, mint a mózeskosárt.
A beköthető mózesek biztonsági minősítése elég silány, akármelyik márkát nézzük is. (pl. adac tesztek)

a mózesbe elég a jó meleg pléd szerintem, a lábzsákot én nagyon szeretem és sokat is használtuk. Jobb, mint a pléd, mert nem tud lecsúszni, mindig körbefogja gyerek lábát.
a legtöbb kocsihoz jók a nem sajátmárkás lábzsákok is, ha megvan a kocsi szerintem nézzetek azzal körbe.
Előzmény: Újonc Leonos (1215)
Ammandina Creative Commons License 2007.04.24 0 0 1218
Ha valaki PP Venezia felé kacsingat, a Vaterán mostr árulnak egyet 28000 ft-os kikiáltái árért. (Természetesen használt)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!