Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Kocsis Zsuzsa 2013.12.15 15:24:34 © 417

Sziasztok! Tudnátok nekem ajánlani egy soförszolgálatot Olaszországba vagyok Altopascio ból Budapestig szeretnék eljutni! Megköszönném a segítségeteket, fontos lenne!

Péter 24 2013.08.13 13:56:39 © 416

Minap akadtam rá erre a cikk,  miszerint egy tésztagyár felmérése alapján az olaszok kevesebb tésztát esznek. Ez elég érdekes!

A cikket ezen a linken megtaláljátok:

http://www.vitorlazas.hu/kevesebb-tesztat-esznek-az-olaszok.html

B.Exedra 2013.06.28 15:36:22 © 415

A hegyek az osztrák megközelítés felől értendő (Szlovénia felől még nem mentünk)

Előzmény: turboman107 (413)
B.Exedra 2013.06.28 15:33:07 © 414

Szia!

Mi néhány alkalommal utazunk Jesolóig. Legelőször az olasz részen végig sima úton és nem pályán. Utána már csak a hegyek között mentünk sima úton, utána csatlakoztunk fel a pályára (hazafelé mindig pályán jöttünk)  Hazaúton kétszer is belefutottunk jókora dugóba (egyszer útfelújítás, tavaly meg felhőszakadás – de baromi, megállt a forgalom, brrr…) Dugó, baleset akkor is lehet ha leugrasz a Balatonhoz, vagy a szomszéd városba. Ezt nem lehet előre kiszámolni. Attól hogy az olaszok nem visszafogottan közlekednek (oda se neki ha 50-es tábla van) egyetlen balesetet vagy koccanást sem láttunk. Érdekesnek találtam, hogy a körforgalomban nem jeleznek ha ki akarnak kanyarodni, csak azt jelzik balra indexel, hogy bent maradnak. (már aki jelzi) Jó térkép, GPS legyen a többi meg élmény.

turboman107 2013.06.27 17:03:41 © 413

Köszi az infót  hétköznapra tervezem az utazást és tudom hogy valamivel nagyobb fogyasztással számolhatok ha sok  településen kell keresztül menni alsóbb rendű utakon de szerintem még igy is jobban jövök ki mint több mint  ha több mint 50 ezret költök pályadijjra. No meg persze érdmees szlovéniába tankolni mert olaszba drága az üzemyanag . Az  útra szánt idő meg nem mérvadó nem sietek sehova csak a forgalom ne legyen horror dugó araszolás stb..

Előzmény: METYA (412)
METYA 2013.06.27 10:27:35 © 412

hello,

a kérdés, hogy mikor indulsz? Szombaton van turnusváltás, ilyenkor kerülendő a Trieszt-Velence közötti szakasz.

Velence alatt már megéri autóúton menni, mert van látnivaló, ill. normálisan lehet közlekedni. Ahogy mész délre, úgy csökken a forgalom...

Voltam autóval Olaszországban több mint 100 alkalommal, de Velencéig (igazából Mestre) az autópályát preferálom, onnan már idő/úticél kérdése hogy fizetős v. nem fizetős úton mész.

A költségeket ügyesen kalkuláld, mert egy tempomatos 110-130 km/h az autópályán lényegesen alacsonyabb fogyasztást eredményezhet, mint az alsórendű utak használata.

Előzmény: turboman107 (411)
turboman107 2013.06.25 22:14:26 © 411

Üdv

Délolaszországba készülök autóval Andria  az uticél a magas pályadijjak miatt kerülném a fizetős útszakaszokat. A forgalmi viszonyokrólk foglalmam sincs valaki tudna ebbe segiteni? Nagyon kaotikus a helyzet a forgalom sűrűsége ha nem autópályán hanem mellékutakon halad az ember.

Időm lenne és szivesen nézelődnék a tengerparton is útközbe.

Előre is köszi.

Üdv

ok.trendi 2013.03.22 17:24:49 © 410

könyebb lenne csunyát ajánlani :-))) nincs csunya hely csak szép mind mind mind

a francia határtól sziciliáig és visza a másik parton

Előzmény: pepppeee (409)
pepppeee 2013.02.17 17:41:13 © 409

Sziasztok,

Tud valaki ajánlani olyan helyet valahol Róma és Nápoly között, aminek szép a tengerpartja?

erdélyiék 2012.06.30 07:49:29 © 408

Sziasztok!

Már lassan 3 éve tanulom az olasz nyelvet, és szeretném megérteni a nyelvtant illetve szeretnék olaszul levelezni

kint élő magyarokkal. Ha valaki írna nagyon örülnék neki. Mindegy melyik város ,vidék csak olasz legyen.Imádom Olaszországot.

Sziasztok! Ági

Címem: erdelyiek@gportal.hu.

Zsanett84 2012.06.25 10:26:27 © 407

Szia

Bár sokat járok arra de én Pratoban élek... Igazad van, Firenzében többen vannak bár nem könnyű magyar szót hallani, főleg akik itt élnek és nem csak nyaralók. Talán azért mert a baráti kör olasz, és ezáltal mi is olaszul beszélünk. Így lehet hogy egy kávézóban éppen magyar ül mellettem de nem tudjuk meg mivel nem magyarul beszél.. Mint ahogy én sem, ha csak éppen nem magyarokkal vagyok... Hát ez van... Régóta élsz itt?

Előzmény: morago (405)
timifort 2012.06.20 07:02:26 © 406

Kedves Fórumozók!

Szeretném eladni Firenzei szállás voucheremet. Érvényes: 2012. augusztus 7-ig. 

Ár: 100 Euro (3 nap 2 éjszaka / 2 fő reggelivel)

Akit érdekel, kérem küldjön e-mailt: forte@enternet.hu címre.

morago 2012.06.19 20:08:56 © 405

Toscana eleg nagy, ezert az a keves magyar, aki itt el, szetszorodik a teruleten. Talan Firenzeben es kornyeken vannak a legtobben magyarok. En Sienaban elek.

Előzmény: Zsanett84 (403)
Zsanett84 2012.06.19 17:21:12 © 403

Szia Morago

Hol élsz pontosan Toscanaban? Én is itt élek, de a környékemen nagyon kevés magyar van... Pontosabban ketten vannak a közelemben.

Zsanett

Előzmény: morago (399)
Dontotika 2012.06.03 18:57:22 © 402

Hello !

Érdeklődnék,hogy ha kocsival mennénk Olaszországba nyaralni hová érdemes menni ahol "tengeri élővilág " is van .A gyerkőc imádja búvárszemüveggel (NEM rendes búvárkodás) nézni a halakat, sün stb....

Régen 10 éve kb voltam Olaszba de ott aztán semmi nem volt (azt hiszem Bibióne) de még egy halat sem láttunk :(

Illetve kint milyen árak vannak ? Mert ez nem mindegy ugye....

üdv

Zinni 2012.05.06 22:56:44 © 401

Keresek magyarokat Bergamoból és Forliból,egy kis szivesség kellene!Írjatok ha ott éltek ill. tudtok valakit!Köszönöm

Zinni 2012.04.30 15:15:57 © 400

Szia.Tudom hogy nem lesz egyszerű!:)De én nem adom fel!A kislány szeptembertől megy iskolába és nagyjából a szüneteit töltheti itt és idén nálunk karácsonyozik.Nyáron mi valahogy megoldjuk a hozatalait,mert akkor kb.1 hónapot itt lehet.Fontos hogy itt magyarországon legyen,mert az olaszt már most jobban beszéli(szinte mondhatni anyanyelve) mint a magyart...ezen kívül az összes családtagja itt él,természetesen az anyán kívül.Ők pontosan Riminiben laknak.Álljuk az útját a kísérőnek ugye oda-vissza.Hogy a kísérő mennyi időt akar magyarországon tölteni ahhoz természetesen alkalmazkodnunk kell,a lényeg hogy a kislányt láthassuk!:) Azért kell ez a segítség mert ugye nekünk sokkal többet kell utaznunk,kint senkit nem ismerünk,nem igazán beszélünk olaszul...és a legfontosabb ez rengeteg pénz lenne!:( Ja és természetesen nagyon jól esik hogy írtál,köszönöm!

Előzmény: morago (399)
morago 2012.04.30 14:57:19 © 399

Szia, ez nem lesz egyszeru. Ha jol ertem, a kislany Olaszorszagban el, es Magyarorszagra csak latogatoba megy. Tehat Neked is olyan ember kell, aki kint el, es idonkent hazautazik. Na, de ezt hogy egyeztetned idopontilag? Egyebkent en szinten Olaszorszagban elo magyar vagyok, igaz, Toszkanaban, de ha tudok segiteni valamiben, szivesen megteszem. Most pl. junius 13-an lesz egy Bp-Bologna (nem Forlì) utam, de nekem az mar a visszaut a hazalatogatasbol.

Előzmény: Zinni (398)
Zinni 2012.04.29 21:49:06 © 398

Kedves fórumozók!

A remény hal meg ugye utoljára. :) Keresek olyan embert,nemtől függetlenül aki vállalná hogy 1évben 2x 3x egy 6 éves kislányt Budapest-Bologna,Forli útvonalon repülőn kísér ill. utazik vele!Nekünk ez óriási segítség lenne,a repjegyét oda-vissza állnánk!Értelem szerűen olyan ember kell aki magyar,de munka vagy rokonok vagy utazás köti Bologna ill. környékére.A kislány kb. egy hetet tartózkodik majd minden alkalommal Magyarországon.Segítséget kérünk....de segítséget is nyújtunk!!!Ha valaki vállalná vagy ajánlana vkit,kérlek írjatok itt vagy a zinni@freemail.hu-n is elértek!előre is köszönöm

eubela 2012.04.06 10:22:00 © 397

S.O.S Diák munkalehetőség!

KIEMELT OLASZ TOLMÁCS MUNKA!

Megye: Pest

Munkavégzés helye: Százhalombatta

Olasz dolgozok mellé keresünk elsősorban műszaki beállítottságú diákokat, tolmács pozícióba, Százhalombattán lévő olajfinomító céghez, hosszú távra (min. fél évre).

OLASZ NYELV FELSŐFOKÚ ISMERETE FELTÉTEL!

Fizetés: Bruttó: 1000 Ft/óra

Munkaidő: Egész napos munka, heti 3 nap vállalása kötelező.

Feltételek: 18.életév betöltése, nappali aktív vagy passzív hallgatói jogviszony, kiváló kommunikációs képesség, olasz nyelv felsőfokú ismerete.

Jelentkezés: Kovács Béla bela.kovacs@eucsoport.hu

Egyéb infó: Jelentkezni lehet a bela.kovacs@eucsoport.hu email címen, fényképes önéletrajzzal. A levél tárgya legyen: OLASZ_TOLMACS. A munkakezdés ideje várhatóan május hónapban!

pricila 2012.03.14 15:29:46 © 396

Olaszországba utazó dolgozóknak Megbízható Kényelmes autoval több éves vezetési tapasztalattal(balesetmentes) rutinos Sofőr kint dolgozokat hoz vissz Olaszország Északi részén 60 euroért ha 3 személyel indul. Indulás Magyarországrol (Budapest)telefonos egyeztetéssel ha megvan minimum 3 fö,de kérésre megoldhato kevesebb fö indulással is személyes illetve telefonos megbeszélés alapján (ár megegyezésében az indulás) Érdeklödök levelét várom erre a címre és küldök telefonszámot prissz87@citromail.hu

mcll 2011.10.31 20:00:48 © 395

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni. Párommal idén decemberben ünnepeljük a 20. házassági évfordulónkat és arra gondoltam hogy meglepném őt egy pár napos Olaszországi buszos, idegenvezetős úttal, Róma környékén (vagy Pompei). Sajnos azonban a neten nemigen találtam még semmit, azaz hogy December vége felé (17-e után) lenne ilyen út. Nem vagyok egy nagy utazó (sajnos, mivel sok pénz nincs), de nem hinném hogy ez a dolog december második felében halott ügy lenne. Vagy már túl későn fogok ehhez hozzá?

Szóval ha tudnátok ajánlani utazási irodát vagy valaki tud esetleg konkrétan ilyen útról az kérném hogy jelezze felém. :)

Köszönettel

Laci

scaniafan 2011.06.08 15:22:40 © 394

Körülbelül egy hónap múlva megyünk autóval Rómába. Akinek van tapasztalata, és esetleg szívesen megosztaná velem tapasztalatait, illetve tanácsait (például hogy van náluk az autópálya fizetés stb) az megtenné, hogy jelez nekem e-mailben? előre is hálásan köszönöm a segítséget! pikobeni@freemail.hu

scaniafan 2011.06.08 15:19:56 © 393

küldtem e-mailt!

Előzmény: lemonlemon (392)
lemonlemon 2011.05.24 15:15:49 © 392

Szoba kiadó,saját
fürdőszobával Velencéhez
nagyon közel, Punta
Sabbioni-n./Pótágy
lehetőség van/ Biztonságos
parkolás,nyugodt, kényelmes
szállás,félóránként
induló, menetrendszerinti
hajó Velencébe,közeli
tengerpart / 2 km/ homokos
szabadstranddal.
Ár: 50 euro/éj / 2
főnek,
Tel:0039 3336216823 vagy
e-mail:
velencelaguna@freemail.hu

Vaver 2011.05.12 11:26:13 © 391

Kedves Mindenki!

Helpdesk állásra keresek angolul és olaszul jól beszélő jelentkezőket, budapesti munkavégzéssel! Fontos, hogy legyen minimum 1-2 éves ilyen irányú tapasztalat!

Bővebb információért küldj egy e-mail, vagy önéletrajzot a veronika.varga@cvorecruitment.com címre!

Üdvözlettel:

Varga Veronika

HR Tanácsadó

CVO Recruitment Magyarország Kft.

Tibu38 2011.04.12 21:42:48 © 390

Sziasztok!

Ha tudtok légyszíves segítsetek.

A barátnőmmel munkát keresünk Olaszországban. Akár forintálisan is meghálálnám, de előre nem fizetek.

Előre is Köszönöm!

Üdv. Tibu

steiner56 2010.12.26 15:09:37 © 388

Sziasztok!

Én segítséget szeretnék kérni...

Anuykám nemrég járt Olaszországban, ahol látott egy könyvet: Pompeii-ről (Pompej). Ez a város nevezetességeit mutatta be, olyan formában, hogy minden 3 oldal egy fólia volt, amit ráhajtva a következő oldalra (ami a mai romokat ábrázolta) - az akkori Pompej jelent meg teljes eredeti szépségében...

Ezt a könyvet próbálom meg felhajtani - sajnos eddig kevés sikerrel... :( Azóta is sóhajtozik, hogy nem vásárolta meg. Én ezt szeretném neki szülinapi ajándékként....

Valaki meg tudná esetleg mondani a könyv címét, hol lehet megvenni, vagy valaki info-t? Azt is megköszönném, ha csak valahol körbenézne, és esetleg segítene beszereszni...

A könyv egy. magyar (!! :-o) nyelvű volt...- ezért is csodaálkozom, hogy nem találom sehol, és azt mondja anyukám, hogy a címben "Pompej"-ként volt írva a város....

steiner56 2010.12.26 14:28:07 © 387

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni...

Anuykám nemrég járt Olaszországban, ahol látott egy könyvet: Pompeii-ről (Pompej). Ez a város nevezetességeit mutatta be, olyan formában, hogy minden 3 oldal egy fólia volt, amit ráhajtva a következő oldalra (ami a mai romokat ábrázolta) - az akkori Pompej jelent meg teljes eredeti szépségében...

Ezt a könyvet próbálom meg felhajtani - sajnos eddig kevés sikerrel... :( Azóta is sóhajtozik, hogy nem vásárolta meg. Én ezt szeretném neki szülinapi ajándékként....

Valaki meg tudná esetleg mondani a könyv címét, hol lehet megvenni, vagy valaki info-t? Azt is megköszönném, ha csak valahol körbenézne, és esetleg segítene beszereszni...

A könyv egy. magyar (!! :-o) nyelvű volt...- ezért is csodaálkozom, hogy nem találom sehol, és azt mondja anyukám, hogy a címben "Pompej"-ként volt írva a város....

lelkem15 2010.10.25 15:29:47 © 386

Egyik ismerősömék tavaly nyáron, másik idén áprilisban voltak Rómában. Más-más szálláshelyük volt, és mindkettőjüknek szükségük volt elosztóra. Úgyhogy inkább vigyetek Magatokkal! (Amelyik városban még ugyanezt tapasztaltam: Genova. Milánóban viszont még nem volt rá szükségünk.)

Előzmény: álomszfinx (383)