Keresés

Részletes keresés

van_Persil Creative Commons License 3 órája -10 0 27509

Május 29-én jár le, már tavaly visszavonták az engedélyét, a lejáratáig juttatható ki, ill. az árusok a náluk lévö készletet kiárusíthatják. Lejárt szert tárolni is is tilos, kijuttatni meg pláne.

Felétek teljesen mások a dimenziók, a fizetések meg pláne, a másik irányban.

 

Előzmény: szervezkedő (27508)
szervezkedő Creative Commons License 5 órája 0 0 27508

Felénk kb egy családi fagyizás ára hektáronként az évi díja a növényorvosnak. Nem hiszem hogy mások lennének az arányok felétek. Ha igen, akkor évente egyszer el kell jönnöd ide "fagyizni".

 

Tudom , többször írtad nem lehet raktározni a növényvédőszert, de szerintem te nem raktározod, hanem csak tárolod, amit a lejárati idejéig felhasznalhatsz.

Előzmény: van_Persil (27507)
van_Persil Creative Commons License 2 napja -16 0 27507

A folpetek i-es szerek, azok nálam nem játszanak sajnos, pedig a fakórothadás miatt jó lenne, ha mehetnének.

Előzmény: szervezkedő (27506)
szervezkedő Creative Commons License 2 napja 0 0 27506

Valami új "szentelt víz" kategória van amit láttam, ami úgy emlékszem mintha kondicionalo szer lenne.

Folpet olcsó és jó is és úgy emlékszem 3x fujhatod.

Előzmény: van_Persil (27505)
van_Persil Creative Commons License 2 napja -16 0 27505

Most szembesültem vele, hogy a polyramot is kivonják a forgalomból, méghozzá május 28-cal. Nem marad semmi, amit virágzás elött lehetne használni a peronoszpóra ellen a perzselés veszélye nélkül. Egyedül a cuproxat az a rézkészítmény, ami állítólag nem perzsel. ha csak ezt használ valaki, akkor egy évben összesen 15,78 l-t juttathat ki belöle hektáronként a rézterhelés miatt 3 kg/ha tiszta réz, 21,^4 l-t 4 kg tiszta réz engedélyezett éves hektáronkénti kijuttatása esetén.

Kapa bácsi Creative Commons License 2 napja 0 0 27504

A fotón lévő fagykárt túlèli a szőlő,a rejtettrügyekből újra hajt,bár idén már valszeg nem terem.A vadkár nálunk is előfordul dél baranyában,míg volt kutyánk /1,spániel/ és bejárta az ültetvényt nem volt kár.

Előzmény: IsKol (27496)
szervezkedő Creative Commons License 3 napja 0 0 27503

Értem.

 

Sajnálom nagyon.

Drukkolok hogy a májusi napsütés hatására előtörjön majd valahonnan.

Tegnap reggelre felénk is lett fagy.

Szomszéd gazdatárs fotóját láttam hogy teljesen gatya lett a termő ültetvénye.

Nálam elvileg nincs gond, nem is értem hogy lehet.

 

(Jó, ha nagyon szeretném tudnám elemezni, több oka is lehetett. Szemmell látva hihetetlen hogy ugyanazon a területen egyik elfagy, másik nem.)

Előzmény: IsKol (27500)
IsKol Creative Commons License 3 napja 0 0 27502

Ezért nem éri meg elővenni a fejszét ;-)

 

Majd jön Bonifác meg a többi

Előzmény: mzdude (27499)
IsKol Creative Commons License 3 napja 0 0 27501

Ez egy svájci találmány.

 

Valahol egy szlovák "újságcikkben" olvastam róla miközben valami mást kerestem.

 

Bentonit az alap, és ebben van valami "elnyeletve" ami kijuttatás után kellemetlen a vadaknak.

 

1,2 kg/ha a dózis. 

 

Én 4-5 m-rel szélesebben fújtam mint maga az ültetvény. Így egy harmad hektárra 400 gr Penergetik ment 70 liter vízzel. Mivel csak motoros háti permetezőm van amiben nincs kevertetés így csak 10 litert mertem bekeverni ami kb. 10 perc alatt ment ki. Szépen pásztázva a földet és két oszlopközönként megálltam felrázni a tartályt.

 

A disztribútorok között kerestem és nagy mázlimra találtam 1et (Szlovéniában) az egyik partnerem közelében.

 

Ők küldtek át pár videót, leírást stb.

 

Hogy meddig hatásos... nagy esők után javasolják az ismétlést 

Előzmény: zsorsz (27497)
IsKol Creative Commons License 3 napja 0 0 27500

Az első két évében kapott valamennyi vizet locsolásból de a légköri aszály miatt nem "foglalkozott" nagyon semmivel sem illetve a 35+ éves konkurencia sem támogatta.

 

Na de tavaly, volt víz bőven és nekirugaszkodott még egyszer ...

 

Csak ezeken nem volt növekedési henger akarom mondani 4szög...

 

500 m-re nálunk, nem volt semmi a csemegékben ezért vissza is dobtam rájuk, a fene sem tudja mi lesz még itt, mármint ott a fagyos szentekig.  

Előzmény: szervezkedő (27498)
mzdude Creative Commons License 3 napja 0 0 27499

Nekem is van néhány ilyen fejszeérett oltványom. :)

Előzmény: szervezkedő (27498)
szervezkedő Creative Commons License 3 napja 0 0 27498

A fotón látható, elfagyott szőlőre írtad hogy negyedik éves???

Előzmény: IsKol (27496)
zsorsz Creative Commons License 4 napja 0 0 27497

Penergetic wv-t hol lehet kapni, mennyibe kerül, hogy működik? Köszi!

Előzmény: IsKol (27496)
IsKol Creative Commons License 4 napja 0 0 27496

Az egyik szemem jobban nevet, mint a másik sír...

 

Nem elkiabálva, de úgy néz ki az elmúlt 5 napban megszűntek a vadrágások a Penergetic WV "kiszórása" után, viszont az örömbe kell egy kis üröm is, a 4. életévüket nálam megkezdett Kékfrankos oltványok - 2 aszályos és a tavalyi regeneráló csapadékos év után - fagyási sérüléseket szereztek.

Úgy néz ki, tegnap reggel volt nulla fok környéke és ezek a szerencsétlenek nem voltak növekedési hengerrel megtámogatva mint a Nérók amelyeket nem kóstolt meg a hideg.

 

Mázli hogy a múlt hétvégi ültetéseknél még csak rügyduzzanat van.

 

Előzmény: kaktusz.22 (27495)
kaktusz.22 Creative Commons License 2024.04.10 0 0 27495

A szőlőből finom szőlőlé készül.

van_Persil Creative Commons License 2024.04.10 -17 0 27494

Magyarra lefordítva: lehetöleg É-D-i tájolású sorok  ;)

Előzmény: szervezkedő (27493)
szervezkedő Creative Commons License 2024.04.10 0 0 27493

Ha van rá lehetőséged, a sorok tájolása akkor jó ha délelőtt az egyik oldalát, délután a másikat süti a nap.

Előzmény: laci19791202 (27492)
laci19791202 Creative Commons License 2024.04.10 0 0 27492

Értem,és köszönöm a válaszaitokat.

Nem olyan egyszerű ez mint gondoltam,akkor nem kinlódok,keresek jó fajta csemegeszőlő csemetéket és elültetem szabadföldbe azokat.

Azt már félsikernek gondolom,mert valóban rengetegnmindenen múlik hogy hogy fog fejlődeni és milyen tőke lesz belőle.

Természetesen nem fa alá ültetném.

A sorok hosszanti irányára nem tudom van e valamilyen szabály ha épp lehet választani.

 

szervezkedő Creative Commons License 2024.04.09 0 0 27491

Saját magad megtapasztaltad milyen az ha 10évet kidobsz.

 

Egy trágyázással varázsütésre nem tudsz csodát tenni. Ahogy Iskol is írta sok oka lehet annak ha nem fejlődött a növényed. Mindenütt nem alkalmasak a körülmények a szőlőtermesztésre. A talajon túl fontos a tájolás, a környezet. Lehet folyamatosan árnyékban van, vagy lehet hogy egy diófa alatt próbálkozol. stb stb stb.

 

Ha alkalmas a teruleted, akkor a következő lépcső a megfelelő szaporitoanyag. Egészséges, első osztály gyökeres oltvanyt előállítani, nem biztos hogy tudsz. Én nem tudok, de ez nem zárja ki hogy te mégis tudsz.

 

Őszig keress egy kis lánctalpas, markolós géppel rendelkező vállalkozót, aki átforgatja a területet. 80centire berakja alulra az istálótrágyát. Jövő április végén pedig tedd le az oltvanyokat, aminek a lefoglalását már most intezheted. Fajta valami kipróbált ismert fajta legyen (szerintem), ami ha nem tetszik, majd átolthatod. Szerintem ha ezt így csinálod, örömet és sikert szerzel az ültetvényedben, nem a csodaszőlők lesz a fő cél.

Előzmény: laci19791202 (27489)
IsKol Creative Commons License 2024.04.08 0 0 27490

Ha földed alkalmas a szőlőnek (nincs magasan a talajvíz) akkor is szerencsésebb lenne oltvánnyal kezdeni. (kizárni a filoxéra "jótékony" hatását hacsak nem homok a földed...)

Még nem vagy lekésve, veszel a kertészetben bármilyen borszőlő oltványt elülteted, ápolod és 2-3 év múlva átoltod.

 

 

A vesszők rügyei már megpattantak, kicsi az esély a gyökeresedésre (szerintem)

Előzmény: laci19791202 (27489)
laci19791202 Creative Commons License 2024.04.08 0 0 27489

Sziasztok.

Szeretnék a szőlőhöz értő emberektől kérdezni.

Elősször is nem tudom hogy mi az oka annak hogy a kertembe van 6 tőke szőlő és soha nem volt az igazi,a kar is elég vékony pedignmár 10 évesek.

Ezeket kivágom mert semji értelme.

Lehet hogy nagyon rossz vokt a főld,tavaj megtrágyáztam az egésznkertet lótrágyával és ősszel adtam neki műtrágyát amibe minden van.

Most eldöntöttem hogy telepítek pár új tőkét,21 et szeretnék 3sor 7 tőkével.

Egy hete szedtem pár vesszőt és leszurkáltam hokokos főldbe gyökereztető hormonnal.

Szerintetek jó lesz igy?

Ezeket majd szeretném átoltani mert van ismerősömnek jópár fajta drága különleges szőlőfajtája.

Nemmtudom mikor lenne érdemest átoltani és milyen fajtanoltással ami biztos hogy sikerül is.

Olvasgatok ebben a témában de szivesen veszem ha valaki leirná a véleményét és persze nagyon szépen megköszönöm.

IsKol Creative Commons License 2024.04.01 0 0 27488

" az almák termése esetében előfordul a calciumfoltosság"

Ha "erősen" metszed az almát akkor nagy hajtásnövekedés miatt megjelenik a termésen a Ca-hiány. Ez így nem biztos, hogy segít...

Azonban, pár darabra jó lesz a T5C vagy T-K 5BB. (nem lősz velük mellé)

Előzmény: sandorkattila (27485)
szervezkedő Creative Commons License 2024.04.01 0 0 27487

Alanyt kb onnan tudsz egyébként is beszerezni, ahol olvanyt is tudnál. Próbálj infót kérni oltvanyostol. Szerintem.

Előzmény: sandorkattila (27485)
szervezkedő Creative Commons License 2024.04.01 0 0 27486

Legalul az alapi rügy van. Ez szinte csak egy kis kitüremkedes. Az első rügszerű "valami" vele szemben, felette a sárszem vagy sárrügy, majd ezután jönnek a világos rügyek. Tehát az első rügy, az első világos rügyet jelenti általánosan, az én értékrendem szerint.

 

 

Előzmény: koffeinmentes sör (27483)
sandorkattila Creative Commons License 2024.03.25 0 0 27485

Üdv Mindenkinek!

Tanácsot szeretnék kérni Tőletek, kötött, magas agyagtartalmú semleges ph - jú barna talajra milyen szőlő alanyt javasoltok?

A kalcium tartalom átlagos illetve átlag alatti, az almák termése esetében előfordul a calciumfoltosság.

Étkezési célra szeretnék oltani néhány fajtát melyek a környéken beváltak, de kész oltványt nem tudtam beszerezni. 

Antal986 Creative Commons License 2024.03.07 0 0 27484

Metszési és borászati bemutató Cserszegtomajon a MATE Georgikon Kísérleti Telepén 2024. 03. 01.

https://www.youtube.com/watch?v=8xJtqtuSMo8

koffeinmentes sör Creative Commons License 2024.03.04 0 0 27483

Tudna ebben segíteni valaki, hogy az alsót hívják sárszembenk és a fölsőt első szemnek?

Előzmény: koffeinmentes sör (27478)
szervezkedő Creative Commons License 2024.02.26 0 0 27482

Ma már a Kékfrankos nyomta nálam is.

:-(

 

Barack a héten virágba borul 100%.

 

 

 

...és itt az Alföld Toscanájában már hordanak a méhek is!

 

Előzmény: mzdude (27481)
mzdude Creative Commons License 2024.02.26 0 0 27481

Felénk még az égvilágon semmi, tegnap metszettem.

Előzmény: van_Persil (27480)
van_Persil Creative Commons License 2024.02.13 -17 0 27480

Ide is: felénk már akkora a gyökérnyomás, hogy a váltócsap metszlapjából már folyik a lé.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!