Keresés

Részletes keresés

myrtill82 Creative Commons License 2009.03.28 0 0 440
Eltévedtél!
Ezt a Felesleges Gyerekholmik c. topicba tedd be!Itt olyan dolgok vannak amiket megvettek,aztán nem jöttek be az illetőnek.Magyarán feleslegesen vette meg,semmi haszna nem volt(számára)
Előzmény: kcsvera (439)
kcsvera Creative Commons License 2009.02.17 0 0 439

Eladó ikreim bébihordói, egyben vagykülön is. Csak az egyiket fényképeztem le mivel a másik ugyan úgy néz ki.

Teljesen szép állapotban, eredeti használati papirokkal együtt.7000ft/db

Az egyik babaágy is eladó, aztalossal készíttetett egyedi kiságy szép állapotban.

3 maggasságba állítható + bukós babának felemelhető a fejvég kb 5 cm.

Nekünk bevált :) .

A kiságyhoz adok ajándékba baldahintartó vasat teljesen jó állapoút semmi baja.

A kiságy ára 15000ft

:: kis halacska :: Creative Commons License 2009.02.17 0 0 438
Nekem a szoptatós párna lett szinte felesleges. Gyakorlatilag 95%-ban fekve szoptatok. Nagy ritkán hónaljtartásban. Akkor használom.

Terhesen sokkal többet használtam alváshoz (térdtámasznak), mint most, hogy szoptatok.
:)
Előzmény: Törölt nick (428)
albi2000 Creative Commons License 2008.10.14 0 0 437
Bocs, ezt nem ide akartam írni...
albi2000 Creative Commons License 2008.10.14 0 0 436
Valaki keresett konténeres, láncos autót, itt van.
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.13 0 0 434
Na ugye? És ennek se vége, se hossza :)
Előzmény: Fogonda (433)
Fogonda Creative Commons License 2008.05.11 0 0 433

Na igen, és legalább van miből újabb felesleges dolgokat venni. :D

Előzmény: Törölt nick (432)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.11 0 0 432
Na, ezért van haszna a feleslegesen vett/kapott cuccoknak, később kiváló jövedelemforrás lehet! :)
Előzmény: Fogonda (431)
Fogonda Creative Commons License 2008.05.11 0 0 431

Hú, tényleg, az anyatejgyűjtő zacskókat ki is hagytam a felsorolásból... A lányom ugyanis nem tudott szopizni, fejnem kellett hónapokig, rengeteg tejet le is fagyasztottam, szóval jól jöttek a zacskók. (és ő megitta a fagyitejet is, pedig annak az íze tényleg büntet...) Fiúcska viszont szuperül megtanult cicizni, úgyhogy a sok megmaradt zacsi, lezáró csat, a mellszívó etc. szintén mind a Vaterán landolt.

 

Mi simán teszkós, osanos stb-s ingyenszatyrokba gyűjtjük szagintenzitástól függően :)) két-három darabonként a pelenkát, aztán megy a kukába a csomag.

Előzmény: Törölt nick (430)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.11 0 0 430
Ja, én is gyűjtögető életmódot folytatok, folytattam, hátha lányom majd használja, amiket a fiam nem. :) Aztán ha ő se, akkor eladjuk. :)

A pelenkatartót azért nem vettük meg akkor sem, és most sem veszünk, mert tényleg egyszerűbb és gyorsabb, valamint egészségesebb kidobni, mint gyűjtögetni, a kuka meg itt van egy ugrásra. Valamint másoktól hallottam, hogy egyszerűbb venni szendvicszsákot, és azt jóóól megtekerve lezárni, ugyanúgy szag nem jön ki, és a sima szeméttel együtt kimehetnek a pelusok.
Meg a másik, amit még anno hallottam, hogy a tejgyűjtő zacskó sem kell - helyette lehet sima befőttesüveget, lekvárosüveget használni, de én pl. VIA tárolóban fagyasztottam anno a tejet, mert nem volt annyi, és nem eladásra szántam (aztán sikeresen a lefolyóban landolt a tartalmuk, mert a fagyitejet felolvasztva már tényleg a kutya se itta meg).

(A VIA-poharak viszont a mai napig használatban vannak, mérünk velük kenyérsütéskor, vagy kakaópor, meg most gabonapehely figyel bennük, el lehet vinni, kicsi helyen elfér...)
Előzmény: Fogonda (429)
Fogonda Creative Commons License 2008.05.11 0 0 429

A kisfiúnk most 8 hónapos, és máris összegyült pár dolog, amit a nővérénél (3,5) vígan használtunk, most viszont csak a helyet foglalta/foglalja:

 

- pelenkatartó vödör (valahogy most sokkal egyszerűbbnek tünt zacskózni a termést és rögtön kidobni, mint gyűjtögetni:)))

- kenguru (kicsifiúnk olyan félelmetes ütemben gyarapodott súlyilag a vékonyka nővéréhez képest, hogy nekem már a gondolattól is megfájdult a derekam, hogy magamon cipeljem - maradt a babakocsi)

- kádba helyezhető fürdetőszék (na, ezt mondjuka lányunknál sem használtuk túl sokat, de most a kicsinél még annyit sem)

- kiságyra szerelhető zenélő forgó (a fiúnk csak hason hajlandó aludni)

- cumi (a lányunk még most is nagy cumista, az öccse viszont határozottan megtagadta, hogy egy ilyen izét a szájába vegyen:))

 

- tejgyűjtő kagyló (ezt én se bírtam használni, elméletben nagyon praktikusnak tünt, de gyakorlatban nem vált be, villámgyorsan el is adtam)

 

(Ami a lányunknál nem kellett, de most beszereztük és jó, hogy van: járóka, pihenőszék, bébiőr, biztonsági konnektorzár)

Előzmény: Törölt nick (428)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.10 0 0 428
Sziasztok!

Nálunk ezek voltak feleslegesek:

- kenguru (hordozókendőt használtam helyette, mert az Márkusnak [most 2,5 éves] is kényelmesebb volt, illetve babakocsiztunk)
- járóka (utálta a gyerek, összevissza ha 30 másodpercet tartózkodott benne)
- tejgyűjtő kagyló (mire rájöttem, hogy kell feltenni... :))) kifolyt az összes tej... amúgy sem szabad azt a kicsöpögött tejet elrakni vagy odaadni állítólag, mert nem steril)
- kádtartó állvány (ha van nagykád, abba állványostul úgysem fér bele, és panelben még mindig a fürdőszoba a legmelegebb helyiség)

Ennek ellenére ezek megvannak, majd ha biztosan nem kellenek, eladom őket, ennyire előrelátónak muszáj lennem. :)

Azt hiszem, ez a mi felesleges, mi nem, ez nagyon szubjektív - nemcsak mamafüggő, de babának is számít!

Ami viszont borzasztóan hiányzott (de most már van):

- szoptatóspárna (nagyon jó lett volna, mit szenvedtem a helyezkedéssel, párnákkal, brrrr…)
- esővédő és esőkabát (mindig elfelejtettük megvenni…)
- biciklisülés (biztos élvezte volna a gyerek, és az apja is többet járt volna biciklivel, ha van)

Na, és ez is szubjektív... De támpontnak jó lehet. Ennyivel mázlisták vagyunk, hogy már van egy gyerekünk, akihez valamennyire viszonyulni lehet. Aztán ha a másik gyökeresen másmilyen vezettetést kap az első években, és egy csomó más dolgot nem fogunk tudni használni, hát akkor ezt is megtudtuk... Legalább lesz mit eladni. :))))
mamua Creative Commons License 2007.03.21 0 0 427
marke, Briko, a Felesleges gyerekholmik c. topikba írjatok, ez a topik másról szól.:)
Briko Creative Commons License 2007.03.16 0 0 426

Sziasztok!

 

"Kinőttünk" egy-két hasznos dolgot, amiket most szeretnénk eladni, vagy isofix autósülésre cserélni.

 

Itt található a részletes lista, illetve az ár...

 

Kellemes hosszú hétvégét mindenkinek!

 

Brikó

marke Creative Commons License 2007.02.23 0 0 425
Sziasztok!

Nővérem 10 hónapos kislányának keresek használt, de jó állapotban lévő kültéri gyermekjátékot (csúszda, házikó, homokozó, libiküka stb.), illetve szintén használt, de jó állapotban lévő ún. esernyő babakocsi, lehetőleg minél könnyebbet. Ha esetleg van olyan köztetek, akinek van ilyen, de már nincs szüksége rá, ezért szívesen eladná, kérlek szóljatok.

Előre is köszönöm.

Üdv,
M.
plavka Creative Commons License 2007.02.16 0 0 424
a kisfiam még csak 2 hónapos, ezek csak előzetes következtetések, lehet, hogy bizonyos dolgok később beválnak illetve valami másként jó szolgálatot tesznek. Remélem így lesz.
plavka Creative Commons License 2007.02.15 0 0 423
Sziasztok!

nekem ami eddig felesleges volt, az a bimbóvédő, egyszer használtam akkor is azért, mert teljesen kivolt a már a mellem, még az első 6 hétben jártam, de se előtte se utána Zolika nem volt hajlandó azzal szopni, úgyhogy szenvedtem :)

A szüleim vetek valami kádba állítható fürdetőkét, amit azóta se használtunk, mert a kiskád jobban bevált.

Tejgyüjtő kagyló: azért vettem, mert fejés közben és a nem szoptató mellemből csorog/csorgott a tej. Ahogy mgvettem és elkezdtem használni a kagylót, nem csorgott a tej.:)) Egyébként is inkább éjjel csorog, akkor meg nincs rajta melltartó, tehát nem igazán tudom odatenni a mellemhez, anélkül, hogy le ne esne. Szal valahogy nem tudom hasznát venni. Eléggé macerás nappal is, én 2 mellből szoptatok, levenni az egyik melltartót amíg átrakom az amúgy is türelmetlen gyerekemet egyik mellről a másikra.

Amúgy jó lett volna, mert kevés a tejem, és minden csepp anyatej számít. A lefejt tejet este adom oda a gyereknek.

Ja hogy ne legyen cumizavara, vettünk softcupot neki, tegnap próbáltuk ki, 3 kanál után elkezdtett bőgni, igaz még én sem voltam túl ügyes az adagolásban. ez még kipróbálás alatt, nem mondom rá egykönnyen, hogy haszontalan, mert elég drága volt. Zolika még csak 2 hónapos, asszem ebben a korban talán még ne követelmény a kanállal evés :) Nem is szokta meg eddig vagy cumisüvegből, vagy cicből kapta a dolgokat.A későbbiekben is beválhat.
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.28 0 0 422
Előzmény: Looysa (420)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.28 0 0 421

szia, bocsesz, de csak most olvastam

 

kölcsönadtam egy barátnőmnek és ciki lenne visszakérni

 

de a babaszobán láttam asszem

Előzmény: Looysa (420)
Looysa Creative Commons License 2006.02.23 0 0 420

Morcogo1,

nincs meg még véletlenül a fürdetőkarika? Ugyanis én nagyon szeretnék egyet és  megvenném tőled! ;)

 

Looysa

Előzmény: Törölt nick (395)
manojoe Creative Commons License 2005.12.13 0 0 419
már válaszoltam is! :)
Előzmény: rozália (418)
rozália Creative Commons License 2005.12.13 0 0 418
Írtam neked mailt.
Előzmény: manojoe (409)
Gabiiiiii Creative Commons License 2005.12.13 0 0 417

tudom,mindenkinel maskepp mukodik,de nekem nagyon jol megtette egy nagyparna osszehajtva:)

 

Nagypled,esetleg paplan a foldre,ra mindenfele szines kacat nalunk nagyon jol bevalt jatszoszonyeg helyett.Azt konnyebben varialod,ha megunja.

 

De mondom,kinek a pap,kinek a papne

Előzmény: Törölt nick (416)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.12 0 0 416

Szopis párna nekem az egyik legesleghasznosabb cucc volt, mind terhesség alatt, mind pedig szoptatás alatt.

 

Játszószőnyeget pedig a kölyök szerette.

 

 

Előzmény: Gabiiiiii (412)
tasha Creative Commons License 2005.12.12 0 0 415
már akinek van kádja, nem csak zuhanyfulkéje :)))))
Előzmény: Törölt nick (410)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.12 0 0 414
Én szerettem az állványt, nem kellett hajolgatni. Látom, mindenkinek más jött be minden téren. :o))))
Előzmény: Törölt nick (410)
Pipacsvirág14 Creative Commons License 2005.12.12 0 0 413
Ez igaz, én is így terveztem, de aztán sarokkádunk lett és annyi rajta a cikkcakk, hogy nem lehet a tetejére rátenni farácsot. Pedig úgy tényleg tök praktikus lenne a dugós kád:)

Ja, ami még felesleges volt (mondjuk nem nagy beruházás) az a rágóka. A gyerek nagy ívben tojik rá. Bármelyik fajtára.
Egyedül akkor rágogatta egy kicsit, mikor baromi meleg volt, igaz, foga még egy sem, de behűtöttem, hogy egy kicsit hűtse vmi. De akkor sem vitte túlzásba.
Előzmény: Törölt nick (410)
Gabiiiiii Creative Commons License 2005.12.12 0 0 412

nekunk nem is volt kiskadunk,es nagy is az atlagnal nagyobb van,strandolt benne a gyerek.

es nem volt baba-koromvagoollonk es szoptatos parnank  sem.Nem volt furdetokarikank es jatszoszonyegunk sem.

Volt viszont jarokank,de az is minek??

Volt kengurunk,az nekem nagyon hasznos volt.

Nem kellett bimbovedo meg ilyesmi/de ez azt hiszem,egyeni szerencse/

 

Harmadik gyereknel mar konnyu marha okosnak lenni:)

Előzmény: dalia (411)
dalia Creative Commons License 2005.12.12 0 0 411
Hát nálunk meg effektív a kiskád bizonyult totál feleslegesnek, talánha 2 hétig használtuk, a köldökcsonk izéig aztán irány a nagykád :)
manojoe Creative Commons License 2005.12.11 0 0 409

Hát, szerintem nincs túl sok különbség aközött, hogy csípőn tartod a gyereked vagy csípőre kötött nyergen tartod a gyereked. A karok erőkifejtése egy egészen kicsit kisebb, de a gerincet érő terhelés ugyanakkora.

De nekem elég spéci hátam van, 182 centi vagyok és a gerincem vastagsága egy 20 centivel alacsonyabb és ugyanennyi kilóval könnyebb nőt feltételez :))))

 

Ezzel együtt praktikusabb egy totyi gyereknél, mint a kenguru, mert nem kell belebűvészkedni, csak ráteszed a nyeregre.

 

Figyu, ha gondolod, gyere el hozzám, próbáld ki a cuccost, és ha tetszik, két tábla MIlka fejében elvihető ;)

Az emilcímem manojoe kukac torzsasztal pont hu és Kőbányán lakom.

Előzmény: rozália (407)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!