Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Motun 2011. jún. 28. © 31

Hát akkor válaszolok a saját kérdésemre............

Megjártam Görögországot gond nélkül a személyi igazolvánnyal. Nem is egymagam voltam így.

Visszafelé értetlenkedett a macedon "szerv" hogy hol a passport, (gondolom nem tudta hogy akkor hova üsse a pecsétet) mondtam hogy ez a passport.

De elfogadta, semmi gond nem volt.

Motun 2011. jún. 28. © 31

Hát akkor válaszolok a saját kérdésemre............

Megjártam Görögországot gond nélkül a személyi igazolvánnyal. Nem is egymagam voltam így.

Visszafelé értetlenkedett a macedon "szerv" hogy hol a passport, (gondolom nem tudta hogy akkor hova üsse a pecsétet) mondtam hogy ez a passport.

De elfogadta, semmi gond nem volt.

Motun 2011. máj. 2. © 30

Üdvözlök mindenkit...

Azt szeretném kérdezni hogy az új személyi igazolvánnyal és lakcímkártyával utazóknak van e valami félnivalójuk a szerb és macedon határátlépésnél.

Elvileg már lehet vele utazni.

De ha van valakinek ezirányú információja (hogy nem engedték át vagy vamali ...) akkor  leygen szíves megosztani.....

kvalcsi 2010. okt. 5. © 29

Szia!

Igen, jól értelmezed!

Én Monacóban voltam, de ott sem kellett útlevél, pedíg elvileg kellene. Azt sem tudtam, mikor léptük át az "országhatárt"!

Előzmény: csélcsap füzike (28)
csélcsap füzike 2010. okt. 4. © 28
Köszönöm a tájékoztatást. Ha jól értem, elvileg van útlevélvizsgálat, viszont gyakorlatilag meg nincsen.
Előzmény: kvalcsi (27)
kvalcsi 2010. okt. 4. © 27

A jelenlegi schengeni határok összesen 24 országot érintenek.

Különleges kivételek az egyezmény szempontjából

• az egyezményt az aláíró országok területének egy részére nem hatályos:
    • Ciprus: Észak-Ciprus
    • Németország: Büsingen am Hochrhein és Helgoland-szigetek
    • Olaszország: Campione d'Italia
    • Görögország: Athosz-hegy
    • Franciaország: Francia Guyana, Guadeloupe, Martinique, Réunion
  • nem hatályos az egyezmény a következő területekre, de de facto működésben van (nincs útlevélvizsgálat):
    • Feröer
    • Grönland
    • Monaco (a francia–monacói határon nincs útlevélellenőrzés, Monaco tengerparti kikőtőjeiben viszont francia–monacói különmegállapodás alapján a francia hatóságok végeznek útlevél-ellenőrzést)
    • San Marino
    • Vatikán
Előzmény: csélcsap füzike (26)
csélcsap füzike 2010. okt. 4. © 26
Olasz körútra megyek, benne egy nap San Marino. Elvileg nem Schengeni állam, de van ott határellenőrzés ? Kb. 10 éve már jártam ott, de nem rémlene, hogy útlevelet kértek volna. Sőt, határsorompóra sem emlékszem.

Csak emiatt csináltassak gyorsan útlevelet ? Járt valaki mostanában arrafelé ?
verdine 2010. ápr. 17. © 25
Akkor Andorrába tuti nem kell semmi extra? Elég össz-vissz a személyi? Bocs, hogy visszakérdezek, csak nem nagyon találok erre vonatkozóan semmi információt.
Előzmény: RogerWilco (23)
Mo_Laci 2009. ápr. 14. © 24
Hello!

Vkinek vmi tippje azzal kapcsolatban, hogy az Egyesült Királyságból Norvégiába magyarként szükségem van-e útlevélre? Ide kijutattam anélkül és Mo.-ról magyarként nem kéne semmi Norvégiába, mivel Norvégia része a Schengeni övezetnek.

Csak állampolgársághoz kötődik a beutazási jog tehát, vagy ahhoz is, hogy honnan indulsz?
RogerWilco 2008. nov. 20. Creative Commons License 23
Tényleg, micsoda meglepetés!

Tegyük még hozzá: Andorra, Liechtenstein (és nem hivatalosan San Marino, Vatikán és Monaco - ki látott már vatikáni vagy sanmarinói határőrt?)

Összessegében alig marad európai ország, ahová kell útlevél:

Oroszo., Belarusz, Ukrajna, Szerbia, Montenegro, Makedónia, Albánia, Moldova, ???

(Grúzia, Örményország, stb szvsz nem ez a kör)
Előzmény: AZS (21)
Törölt nick 2008. nov. 19. © 22
Az Európai Gazdasági Térség (EGT) tagállamai területére a beutazás, érvényes magyar személyivel is lehetséges.
EGT tagállamok: Ausztria, Belgium, Bulgária, Ciprus, Csehország, Dánia, Egyesült Királyság, Észtország, Finnország, Franciaország, Izland, Írország, Görögország, Hollandia, Lengyelország, Lettország, Liechtenstein, Litvánia, Luxemburg, Málta, Németország, Norvégia, Olaszország, Portugália, Románia, Spanyolország, Svédország, Szlovákia, Szlovénia
Előzmény: csocso50 (19)
AZS 2008. nov. 17. © 21
+ bosznia-hercegovina
Előzmény: RogerWilco (20)
RogerWilco 2008. nov. 17. Creative Commons License 20
+Svájc +Norvégia +Izland
Előzmény: csocso50 (19)
csocso50 2008. nov. 16. © 19
Sziasztok.

Minden eu-s országba + horváto lehet menni személyivel.
Törölt nick 2008. nov. 15. © 18

Most tudtam meg,  hogy ha az embernek van útlevele, nem kell személyi itthon!

Törölt nick 2008. szept. 30. © 17
:-)
Sajnos? Én lennék már otthon..... :( A haza, az haza.
Mindenesetre köszi mégegyszer. :)
Előzmény: oldlady (16)
oldlady 2008. szept. 30. © 16

Biztos nem, ha mást nem kitoloncolnak :)))

Komolyra fordítva a szót nekem ellopták az útlevelem, és nem mostanában, hanem még az "átkosban", mégis haza jutottam (sajnos).

Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick 2008. szept. 30. © 15

Koszonom, megprobalom. Vahogy biztos megoldhato, es nem ragadok itt :-)

Előzmény: oldlady (14)
oldlady 2008. szept. 30. © 14
Meghatalmazással szinte biztos, hogy nem tudod elintézni egyiket sem. Arra lehet esélyed, hogy ha van konzulátus az országban, ahol vagy, ott az útleveled kicserélik.
Előzmény: Törölt nick (13)
Törölt nick 2008. szept. 30. © 13
Sziasztok

Az útlevelem lejár Decemberben (ugye csak a December van feltüntetve) és én addig nem tudok hazamenni Mo.-ra, elintézni. Szerintetek van rá lehetőség, hogy külföldröl, pl. meghatalmazással megcsináltassam otthon? Vagy ugyanez személyi igazolvánnyal? Arra esetleg van ilyen lehetőség? (az is le van járva :-))

Előre is Köszönöm
uhu20 2008. jún. 23. © 12
Üdv,

Van arról valakinek személyes tapasztalata, hogy a régi típusú személyivel valóban problémamentes-e a határátlépés az EU-s országokba, ill. Svájcba?

kbszt0 2005. dec. 22. © 10
Sziasztok! Van egy problémám. Elhagytam az útlevelemet és a személyimet, de sürgősen el kéne utaznom külfölrdre. Milyen okmányok kellenek az útlevélhez? Személyi nélkül is kiengednek a határon, ha esetleg lehetne útlevelet csinálni? Vagy mit tegyek? Ha vki tud segíteni akkor írjon ide vagy e-mail címem: kbszt@freemail.hu Előre is Köszönöm!
Wixer 2004. júl. 14. © 9

HA Szlovákián át utazom Lengyelországa vonattal ugye elég a személyi igazolvány?

(lejárt az útlevelem)

panka 2004. máj. 12. © 8
ezen két napja kuncogok :)))
Előzmény: branyiszko (7)
branyiszko 2004. máj. 10. © 7
Hogy mehetne repülővel, hiszen nekünk nincs tengerünk.
Előzmény: szalapala (6)
szalapala 2004. máj. 10. © 6
Repülőről hallottál már?
Előzmény: hopamacs (5)
hopamacs 2004. máj. 10. © 5
Szerintem teljesen mindegy milyen személyiven engednek be Görögországba, mivel addig el is kell jutnod, és a köztes országok (Szerbia, Makedónia vagy Románia és Bulgária) esetében kérik az útlevelet.
Előzmény: steely (4)
steely 2004. máj. 10. © 4
Háj evribádi!

Görögországba beengednek-e régi típusú szig.-al, vagy csak az új plasztiklapocskával?

vilagutazo 2003. szept. 12. © 3
Most találtam meg az infót :-)) Pót oldalakat nem lehet kérni viszont lehet kérni cserét.
Előzmény: vilagutazo (2)
vilagutazo 2003. szept. 11. © 2
Köszi az ötleteket, de a BM-t nagyon nehéz telefonon felhívni, a kormányzati portálon pedig sajnos nem találtam semmit ebben a témában :-((

Csak tudnám miért van ilyen kevés oldal a 10 éves útlevélben? :-((

Előzmény: atompyka (1)
_gaq.push(["_setCustomVar", 5, "Status", "anonymous", 2]); _gaq.push(["_setCustomVar", 1, "Level-1", "Hobbi,_szabadido", 3]); _gaq.push(["_setCustomVar", 2, "Level-2", "Utazas", 3]); _gaq.push(["_setCustomVar", 3, "Level-3", "Utlevel", 3]);