Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

G. scenic 20047 12 órája Creative Commons License 2338
Ironman75 ..kérdeznék
Kamionszerlő vagyok 21 év tapasztalat,a cégnél ahol most dolgozom 64 kamion szerelését végzem . A munkaidöm korlátlan persze europa szerte megyek javitani ha meghibásodás van,a fizim havi 450 eu. Kaptam pár munka ajánlatot Norvégiába de kicsit idegen a dolog ,fiziröl senki nem beszél,megélhetés,stb megköszöném ha adnál egy kis infot..motiváciot mert egyelöre nem tudok infot szerezni. Köszönöm
Ballószögi 2 napja Creative Commons License 2337

Voltam,ugy vagtak le a kotelrol,mikor 5 honapig napot nem lattam,mindenfele pszihoszomatikus problemak jottek elo,majd hanyad,hasmenes,szivritmus zavar,reflux,vese,maj,hasnyalmirigy...aztan rajottem,minek a havi 900 e ft,ha majd a gyerekek oroklik,sirba ugyse rakjak a norveg penzt mellem...

Előzmény: ironman75 (2336)
ironman75 3 napja Creative Commons License 2336

hallod te most hol élsz???kint vagy norvégiában??????csak kiváncsi vagyok hogy hol osztod az észt!!!

Előzmény: Ballószögi (2333)
go.ut 4 napja Creative Commons License 2335

Jajj Te,szentírásba foglalod a saját véleményed:-)!

Más.Amúgy akkor hogy van ez az autódolog ,más blogon megy a keverkavar.Norvég ID vel mehet magyar rendszámos 1 évig,vagy nem?

Order of Hermes szept. 11. Creative Commons License 2334

Norvegiaban szerintem sokkal jobbak a fizuk... Az IT-ban mindenkepp, szerintem csak Svajc meg a City uti meg azt a szintet Europaban.

Ballószögi szept. 11. Creative Commons License 2333

Norvegia felejtos.Borzalmas idojaras,horror lakhatas,tanulhatatlan nyelv.

Sokkal jobb alternativa Anglia.Kozel azonos fizetes,rengeteg munka lehetoseg,vilagnyelvet beszel mindenki,a lakhatas- ha kicsit is- olcsobb.

Nem veletlen,meg 55 evesen is meg mindig mennek U.K ba..

Előzmény: Anna mama (2332)
Anna mama szept. 10. Creative Commons License 2332

Végigolvastam a hozzászólásokat amikből sok hasznos infót tudtam meg. Nekem a lányom ment ki idén áprilisban Norvégiába. A vőlegénye már korábban kiutazott, neki van munkája, a lányom azonban az eltelt idő alatt sem talált semmit. Most nyelviskolába jár, de elmondása szerint nem látja sok hasznát, a tempó lassú, neki pedig fogy az ideje. Szeretném megkérdezni nincs-e valakinek valamilyen ötlete hatékony munkakeresés terén. TQM diplomája van, de nem ragaszkodik a szakmájához. Lassan kezd begyöpösödni  ki kellene mozdulnia, mert kezdi feladni. Az is segítség lenne, ha néha tudna magyarokkal beszélgetni, találkozni.

Minden segítséget szívesen veszek, veszünk.

m.sam szept. 10. Creative Commons License 2331

Minek mentek ki külföldre? Ahelyett, hogy otthon a gép előtt néztek meló után, személyesen kellene intézkedni. Akár az önéletrajzok szórásával, akár állásbörzékre való látogatásokkal(HVG-s állásbörze pl nemsokára lesz).  

Ballószögi szept. 9. Creative Commons License 2330

Norvegok be fogjak szuntetni a magyarok munkavallalai vizumat a magyar kormany miatt.( Okotars alapitvany)

Haugesund szept. 3. Creative Commons License 2329

A papagáj - mivel elég öreg - otthon maradt egy ismerősnél. Nem biztos hogy kibírta volna az utat (élve). Csak a macska jött.

Előzmény: Ballószögi (2328)
Ballószögi aug. 28. Creative Commons License 2328

csodaltam azokat az embereket,akik vagyonokat aldoznak egy aranyhal,vadaszgoreny.papagaj v eppegy cica utaztatasaert...

Macskafuvar aug. 28. Creative Commons License 2327

Szia

Ha lehet autóval küldeném, és a sofőrrel megegyeznék egy összegben! :)

Előzmény: Haugesund (2326)
Haugesund aug. 28. Creative Commons License 2326

Az a gyanúm, hogy meghatalmazás kelleni fog - legalábbis ha repülővel utazik a cica. Nem tudom mit lépnek becheckolásnál, ha látják, hogy a feladó és a tulajdonos neve (ami az EU-s cicaútlevélben van) nem egyezik.

Egyébként Haugesund-be kb. 20 000 HUF körüli összegbe került az út - Oslóban átszállt a cica.

:-)

Előzmény: Macskafuvar (2325)
Macskafuvar aug. 26. Creative Commons License 2325

Sziasztok

Szeretnék egy kis segítséget kérni, természetesen nem ingyen! Van 2 cica, akit ki szeretnék kiküldeni Norvégiába, a cicák papírjai rendben vannak, útra készek. Lehetőleg minél hamarabb szeretném őket kiküldeni, de legkésőbb október elejéig.

Aki tud segíteni az utazásban, az legyen szíves írjon!!!!

Előre is köszönöm!!!

Nimrod85 aug. 5. Creative Commons License 2324

Szia!

Kb. 2 hónapja kezdtem el tanulni a nyelvet. Tapasztalatom szerint ha van egy erős angolod, akkor a norvég szavak legalább 20%-át alapból felismered, ha németet is tanultál akkor többet, bár még a nagyon alap orosz tudássommal is felfedeztem néhány hasonlóságot pl.: kjino, etasje.

Nyelvtani része az angoltól valamivel bonyolultabb, de a németnél sokkal egyszerűbb, tehát összességében egy közepes nehézségi szinttel kell számolj.Persze még nagyon az elején járok, csak egy lelkes szárnybontogató első tapasztalatai szólnak belőlem. :)

Előzmény: Inspire Meland (2323)
Inspire Meland aug. 4. Creative Commons License 2323

Hello mindenkinek!

Parommal Angliaban elunk 2 eve es azon gondolkozunk, hogy esetleg Norvegiaba utazunk jovo evben.

Persze nem megyek felkeszuletlenul, azt szeretnem, hogy eloszor megtanuljuk a nyelvet, milyen tapasztalatotok van ezzel kapcsolatban, nehez megtanulni norvegul ?

Estleg van olyan aki ugyszinten Angliabol ment Norvegba? 

Kivancsi lennek, hogy jobb ott penzugyileg/ milyenek az emberek/ milyen nehez munkat talalni? 

Koszi elore is!

Akernavi aug. 2. Creative Commons License 2322

Szia Csaba!

Írtam neked emailt, megkaptad? Engem érdekelne, amit írtál. El kellene hozni egy csomagot Magyarországról. Remélem tudsz benne segíteni!

:-)

Előzmény: ironman75 (2303)
go.ut júl. 21. Creative Commons License 2321

".csakhogy az orok klasszikus:aki itthon is egy "senki" volt,az kint is az lesz...a foldrajzi hatarokok nem valtoztatjak meg a jellemet.."

Hát de ki tekinthető senkinek?

Akinek semmije nincs,és semmit nem ért el,semmilyen téren.Ez lenne a logikus válasz.

Sz.ted csak ez a kategória próbálja meg külföldön?Ez komoly?

A másik meg ez a szám amit kiszámoltál ,hát na:-)

Lakhatsz barátnál ,lehet már a sajátod van rég ,dolgozhat akár az egész család is ,mindjárt más a matek.

Mennyit túlórázol,mennyit adózol,ésatöbbi,ésatöbbi....

Azt kell hogy mondjam ,ez sarkos volt.

Üdv .

Előzmény: HMES (2319)
Nimrod85 júl. 21. Creative Commons License 2320

Azért én cáfolnám azt az örök klasszikus mondást. :)

Abban viszont egyetértek, hogy aki Norvégiát célozná meg, annak amolyan áthidaló köztes tervként Angliába kellene mennie először. Egyre több magyar van itt, szinte már nem is kihívás az ittlét, mégis harmadannyi kezdődőkével nekivághatsz az útnak.

Persze Londont el lehet felejteni, inkább koncentráljon az ember a déli partszakaszra.

Én 2010. év eleje óta élek UK-ben, és ahhoz képest hogy annak idején kölcsönnel vágtam neki a nagy útnak (miután átvert a közvetítő, és egyéb kalandos éhezős 4 hónapig túlélős történet után), a próbatételt követően anyagilag és emberileg is sokat fejlődtem.

Sok ember viszont alaposan bele tud kényelmesedni a pillanatnyi jólétbe, és csak akkor szánja rá magát a változtatásra (jelen esetben legyen Norvégia), amikor már teljesen padlón van.

Nekem 4 éve ugyanaz a munkahelyem egy multicégnél, és a minimálbértől is jóval többet keresek, tehát már nyugodtan hátradőlhetnék. :)

Mondjuk 2011-től 1 szerződéses pozíciót sem hirdettek meg a cégnél, még mindig ügynökségtől vagyok, de ez nem változtat azon a tényen hogy elvileg nem lenne okom Angliából elmenni. Mégis megteszem, hogy a kényelmes mindennapi életet és az általam ide kihozott barátaimat is hátrahagyva északnak menjek, és újfent szembenézzek egy új, idegen országba való beilleszkedés és munkakeresés fáradalmaival, buktatóival.

Nem az anyagi jólét miatt, ami jelenleg is megvan (nem mosogatóként dolgozom, de még ők is nyugodt színvonalat tudnak maguknak biztosítani), hanem a hosszabb távú perspektíva, és a számomra akár életem végéig is összeegyeztethető társadalmi és gazdasági berendezkedés miatt.

Persze előtte még a brit állampolgárság megszerzése a célom, így legkorábban csak 2-2,5 év múlva kivitelezhető Norvégia. Így bőven van időm gyakorolni a norvég nyelvet, 1-2 hiányszakmát elvégezni és még több pénzt gyűjteni, amennyivel akár rögtön vállalkozásba is kezdhetnék. Hivatalos ügyek mellett az autóvásárlás az egyik prioritás, ezzel szintén megnövelve az álláskeresési esélyeimet.

Igaz ehhez tényleg akkora tőke kell, amit magyarországi fizuból lehetetlen összespórolni, de ha az ember nem akar mindent azonnal, hanem a mohóságát és türelmetlenségét félretéve beiktat egy Angliát, úgy már működhet a dolog. Félúton pedig az általad említett "senki"-k úgyis kiszóródnak. :)

Előzmény: HMES (2319)
HMES júl. 20. Creative Commons License 2319

El persze:)..csakhogy az orok klasszikus:aki itthon is egy "senki" volt,az kint is az lesz...a foldrajzi hatarokok nem valtoztatjak meg a jellemet..

Es - valaki lentebb irta- ehet fog tarsulni az elviselhetetlen idojaras( eszakon vagy ejszaka,vagy nappal),az eso,szel,a magyar mercevel merve horror lakas berles,es a megfizethetetlen szolgaltatas arai.

A kereset persze sokkal tobb mint itthon,csakhogy mig par teliszalamit,alsogatyat ki tudunk vinni,de benzint,autot( raszaltak,honositani kell par honap mulva)biztositast,aramot es LAKHATAST a kinti penzbol kell megoldanunk.

Ha mi vagyunk a sporolas bajnokai,akkor marad kb 200 e ft!( ami nem rossz magyar fejjel,de mit veszitunk cserebe)

Előzmény: go.ut (2318)
go.ut júl. 20. Creative Commons License 2318

Lehet pár ember elviselné "nagy duzzogva" hogy csak norvégiában érvényesül,nem:-)?

Előzmény: HMES (2317)
HMES júl. 20. Creative Commons License 2317

Oroszorszagnak vege,az orosz nyelvel kitorolheted...kikozositi europa.Norvegul kizarolag norvegiaba ervenyesulsz,meg a finn v sved us jobb...

Az angollal a vilagon mindenhol ervenyesulsz.

Előzmény: krysztasz (2316)
krysztasz júl. 20. Creative Commons License 2316

Én Angliába, Londonba és a felkapott angol városokba azért nem mennék, mert ott már elég sok a magyar. Akkor meg minek? Itthon legfeljebb egy kicsivel többen vagyunk... 

Szerintem már sokan annyira belefutottak az angol nyelvbe, hogy ideje lenne egy másik nyelvet elkezdeni, hátha nagyobb sikerélmény lenne. Tudom, miről beszélek. Én is belebuktam, el is kezdtem a nagy vágyamat, az oroszt. Nehéz, nekem nehéz, de hamarabb lett sikerélményem, mint az angollal. Bár, utólag lettem okos, mert mindig egynyelvű könyvből tanítottak. Szóval, lehet, csak hamarabb kellett volna könyvet váltanom. Jelenleg a kettőt egyszerre tanulom és komolyan mondom, az orosz segít az angolban. Nyilván nem a szavakkal, nyelvtannal, hanem azzal, hogy az orosszal megvan a sikerélményem, ezért máshogy állok az angolnak. 

Hogy mit keresek a Norvég topicban? Az Örvény sorozat hatására.

Előzmény: HMES (2314)
sund júl. 20. Creative Commons License 2315

Több sebből is vérzik ez a poszt.

15e huf-ért itt is kapsz repjegyet (pici szerencsével). Másrészt sokan pont leszarják a repjegyárat. Én ostoba, fizikai munkával megkeresem a repjegyed árát 60 perc alatt. Ez nem csúsztatás nem is nagyképűség, csak hogy értsd a különbséget....és igen, az adót levontam :-)

Más. "Nem kell norvégul tanulni"...ez miért is jó? Angolul ugyanúgy nem beszél a magyar, bár erre sokan csak a reptéren jönnek rá...

Jobb az idő....ezt végképp hagyjuk.

Előzmény: HMES (2314)
HMES júl. 20. Creative Commons License 2314

Felejtsetek el Norvegiat.

Igaz,kicsit jobb a fizetes,mint u.k be,de a plusz ramegy a kaja- lakas kombora.

Ha mindenkepp mnni kell,jobb Anglia.Nem kell norvegul tanulni,jobb az ido( kicsit),wizzair 15 e ft hazavisz,tobb marad a zsebbe!

go.ut júl. 18. Creative Commons License 2313

Ja,hát ez jó ötlet.

Bár van itt épp elég Pawlak,Mirek ,Bogdan Piotr akik beszélik a nyelvet,és még be is viszik egymást a cégekbe koppig feltöltve azt.

Dehát próba szerencse,hátha....:-)))

Előzmény: fater0121 (2311)
petraanyu júl. 17. Creative Commons License 2312

Ne az angolra gyúrj,hanem a norvégra!Olvass az előzményekbe is.Norvégiában norvég kell.Az orvosoknak talán elnézik,ha kezdetben csak angolul tudnak.

Előzmény: fater0121 (2311)
fater0121 júl. 15. Creative Commons License 2311

Sziasztok!

Nehézgép munkagépkezelői jogosítvánnyal europassal szerintetek van esélyem ott kint?

most gyúrok rá az angolra és szeretnék kimenni Norvégiába.

Ha esetleg tud valaki valamit szólhatna!

Köszönöm!

Adambingi júl. 15. Creative Commons License 2310

Sziasztok, Ádám vagyok! 7hónapja élek Osloban. Alapfokon azért már beszélem a nyelvet, beugró munkáim is voltak, de sajnos semmi komolyabb. Valaki esetleg tudna nekem munkát? Bármi érdekel, dolgozni szeretnék! A barátnőmet szeretném kihozni, de igy sajnos nem megy még..Előre is köszönöm !

Ballószögi júl. 11. Creative Commons License 2309

Kovacsjudit31@freemail.hu

Ez a pontos emailem...vagy ha valaki(kik) tudnanak telefonos segitseget adni,szivesen felhivnam(Norv.is)!

Kosz

Előzmény: Ballószögi (2308)