Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Grimbusz 2014.04.14 20:20:16 © 2245

Ment, visszaállíthatod :)

Előzmény: go.ut (2244)
go.ut 2014.04.14 12:03:18 © 2244

Átállítva

Előzmény: Grimbusz (2243)
Grimbusz 2014.04.13 22:37:59 © 2243

Nem public a mailod.

Előzmény: go.ut (2242)
go.ut 2014.04.13 12:52:05 © 2242

Meg:-)

Előzmény: Grimbusz (2241)
Grimbusz 2014.04.12 21:34:40 © 2241

Kjøreseddeled megvan?

Előzmény: go.ut (2240)
go.ut 2014.03.28 21:45:59 © 2240

Urak,köszönöm a segítséget,érdekes egy másik városban 10 perc alatt el lehetett intézni ott nem sz.tak vele.Ott meg a D nummeren csodálkoztak:-)Hát hogy?Hát úgy.Elég érdekes.

Apaszive 2014.03.27 19:47:06 © 2239

Köszönöm az információt. Akkor ideje kitanulnom egy kurrens szakmát(is).

Előzmény: kriosz (2238)
kriosz 2014.03.27 10:31:28 © 2238

Egész egyszerűen megváltozott a helyzet itt is. Teljesen más mint mondjuk tiz húsz évről megm ár ne is beszéljünk. Sok am unkavállaló kevés a munka, keresni figyelni kell , a sima munkára van elég ember. A speckó munkák persze keresettek aki ahhoz ért annak megéri kijönni, ott még an yelvtudás sem számit annyira.

Előzmény: Apaszive (2233)
Törölt nick 2014.03.27 01:02:11 Creative Commons License 2237

Lfsz kell nekik, szerintem

§ 37 b.Søknad om kjøresetel m.m.

Søknad om kjøresetel skal gjerast på fastsett blankett. Legeattest skal leggjast ved søknad om kjøresetel og søknad om fornying av kjøresetel.

Det blir stilt same krav til helse m.m. som for førarkort klasse D og DE. Dersom innehavar av kjøresetel ikkje lenger fyller dei krava som er sette for syn, hørsel og førleik, pliktar vedkommande å gi melding til politiet.

Politiet skal gi kjøresetelen påteikning om eventuelle avgrensande vilkår.

§ 37 c.Vilkår for tildeling av kjøresetel m.m.

Den som skal få kjøresetel, må være fylt 20 år og ha slik vandel at politiet ikkje finn vedkommande uskikka til å virke som førar av slik motorvogn som nemnd i § 37 a.

Politimeisteren eller den han gir myndigheit kan bestemme at det for å få kjøresetel for drosje skal krevjast avlagt prøve som viser tilstrekkeleg kjennskap til løyvedistriktet. Er slikt vedtak sett i verk, gjeld ikkje kjøresetel frå anna politidistrikt utan påteikning frå politiet om at vedkommande har stått til kjentmannsprøven.

Előzmény: Grimbusz (2235)
Grimbusz 2014.03.26 19:02:53 © 2236
Grimbusz 2014.03.26 19:01:19 © 2235

Úgy tudom, hogy csak munkaszerződésre adnak, elég ha adnak egy előszerződést. Ha gyorsan intézik nálatok, akkor szerintem kérj előszerződést és az opplæring ideje alatt megjön, tehát nem akkora probléma. Van ahol kiadják 1 nap alatt, van ahol meg 2-6 hónap.
Persze előfordult már, hogy máshol, máshogy intézik az ügyeket, hátha :)

Előzmény: go.ut (2234)
go.ut 2014.03.26 11:19:12 © 2234

Grimbusz!

A kjøreseddelhez kérnek a yardon munkaajánlatot.Ez biztos kell?

A munkahelyen meg kjøreseddelt kérnek.Már megint a farkába harapó kígyó.

Egy k. alkalmasságihoz mi a ráknak még munkaajánlat is?

Apaszive 2014.03.24 23:13:19 © 2233

Köszi a hozzászólásokat (go.ut - Levrock - kriosz ...) ilyesvalamire gondoltam. Tapasztalatból tudom, hogy nem könnyű a migráns élete... főleg ez első pár hónap. Végigcsináltam  én is 7-8 évvel ezelőtt, a létra alsó fokáról indulva ... nem is olyan messze a fjordos partoktól. Mára már elfogytak számomra itt a motivációk ezért fontolgatom, hogy átköltöznék. Próbálok reális képet lelni az ottani életről, lehetőségekről mielőtt még itt a biztos munkámtól és megélhetésemtől megválnék. Köszönöm még 1x, hogy egy kis mosolygós napsugarat is festettetek az amúgy borongósra sikerült képre. Sok sikert és boldogulást mindenkinek!

Lunni 2014.03.24 20:12:49 © 2232

köszi!

nem vagyunk házasok és semmilyen papírunk nincs, csak sima barátnő vagyok jelen pillanat még :)

annyi értelme van regisztrálni a navhoz álláskeresőként, hogy akkor biztos elmondhatod magadról hogy a papírjaid rendbe vannak 6 hónapig, bejelentett lakcímmel stb, elvileg segítenek álláskeresésben is...

böngészek én már minden állást, csomó multihoz regisztráltam magam csak úgy, de pont azt mondja a barátnőm is hogy nem is érti most mivan, tiszta szakképzetlen munkaerőt vettek fel hozzájuk is, csak annyi hogy az illető tud norvégul, de mindent nekik kell megmutatni, pedig a nyelv ahhoz a munkakörhöz nem is nagyon kell... néztem hogy önkormányzatoknál jó kis adminisztrátori melók vannak de mind nyelvhez van közve, bár remélem 3 hónap múlva az erős alapfok is megfelel majd nekik :) asszem már ha csak nem hiányszakmád van nm a szaktudás számít meg a tapasztalat...

Előzmény: Haugesund (2230)
Haugesund 2014.03.24 15:21:44 © 2231

Még annyit, hogy regisztráció nélkül fél évig tartózkodhatsz az országban legálisan.

Ja, és nem kell házasnak lennetek, az élettársi viszonyt is elismerik - de dokumentálni kell tudni.

Előzmény: Haugesund (2230)
Haugesund 2014.03.24 15:11:04 © 2230

Ha családtagja vagy a párodnak, akkor a családtagi státus jogán is megkaphatod a rendes personnummer-t - ez esetben nem is kell tökölni holmi D-nummerekkel. :-) Viszont igazolnod kell a családtagi viszonyt eredeti magyar(!) házassági anyakönyvi kivonattal, ÉS annak hitelesített fordításával. (Elfogadják az angol fordítást is.)

EØS polgárként nem tudom, hogy van-e értelme regisztrálnod a NAV-hoz. Lesz ennek valami hozadéka ahhoz képest, mint ha nem regisztrálnál?

A NAV mellett ne felejtsd el a finn.no állásajánlatait is böngészni. Plusz ott vannak az önkormányzatok állásoldalai, amennyiben számodra az a vonal aktuális.

És végül ott van az åpen søknad (open application) intézménye is: ha nem is hirdet az adott cég konkrét állást, attól még egy számukra releváns tudással rendelkező jelentkező åpen søknad-ja célba találhat...

Előzmény: Lunni (2229)
Lunni 2014.03.24 14:26:21 © 2229

lassan hajhullást kapok a navtól és a többi állami szervtől :)

mi van ha megvan a D-nummerem? :) regisztráltam magam a nav honlapján de azt írja hogy álláskeresőként csak az regisztrálhat akinek van bejelentett címe. Akkor most menjek a rendőrségre és ezzel a számmal már be fognak jelenteni a páromhoz? vagy ki hogy csinálta? esetleg az egész semmitsem ér... kerssek csak munkát? :)

kriosz 2014.03.24 14:11:08 © 2228

Gondolom ez abból fakad hogy sokszor az ember olyan irracionális el képzelésekkel találkozik arról hogy mi van itt ezért aztán írja hogy várjatok már azért nem ilyen egyszerűen fekete fehér minden. Persze hogy vannak jó dolgok és szép dolgok itt is de azt ugyis jobban tudják sokszor nálunk azok akik nem itt élnek :)

Előzmény: Apaszive (2219)
Csaba0000 2014.03.24 07:49:44 © 2227

Sziasztok!

Van itt olyan aki gyógyszerészként, klinikai gyógyszerészként dolgozik Norvégiában, vagy tud valamit a munkalehetőségekről ezen a területen? Van kereslet?

Üdv mindenkinek! :)

Levrock 2014.03.23 22:13:20 © 2226

Pozitiv elmeny?

Hmm... lassuk csak:

- tulnyomo reszt itt ahol vagyok mindenki baratsagos, nyilt... neha csak megallnak kicsit beszelgetni velem, a boltban kedvesen mosolyognak, megkerdezik hogy vagyok... a szombati altalaban elözenes "kocsmapartin" szinten beszelgetes, jopofizas, tanc ismeretlenekkel...akinek dolgozok amint megkapja a szamlat azonnal utalja a penzt,a reggelei kave termeszetes stb stb stb.

Ami negativ az az idöjarast illeti ill a gyer növenyzetet.

Lehet hogy a hely teszi mindezt - Senja island - de lehet kicsit szemelyes " varazsomnak" vagy inkabb a hozzaallasomnak/viselkedesemnek is köze van ehhez a baratsagos legkörhöz.

Meg a rendörök is baratsagosak es segitökeszek voltak - bar sajna fizetnem kellett a buntetest, ami azert nem volt szerencsere sok - amikor lefotoztak egy kis gyorshajtas miatt.

Persze talalkoztam mar morgo emberekkel is de nem vettem magamra, had mondja alapon. Azota legalabb köszön vagy biccent mind a 3 persze beszelgetesbe nem bocsatkozik.

petraanyu 2014.03.23 13:14:56 © 2225

Nagyon jo oldal!

Előzmény: sbeax (2208)
Slayleigh 2014.03.23 09:57:37 © 2224

Jó hogy erről is írsz/írtok. Bár az elején én sem értettem a sok negatív hozzászólást. Így már sokkal jobban megértem/átérzem, hogy ki is fejtetted kicsit.

És egyáltalán nem baj ha az újoncok akik idetévednek ezt is olvashatják, mivel tényleg nem megy kint minden varázsütésre. Persze kivételek mindig vannak, de lássuk be hogy az a ritkább ha valakinek minden összejön izzadságmentesen.

Szóval hajrá és kitartás!

Előzmény: go.ut (2223)
go.ut 2014.03.23 09:51:40 © 2223

Hello

Nem veszem magamra azt a "negatív képfestést" mivel egyrészt én még "vadiúj "lennék itt  ,másrészt amíg nem találok munkát /bár már voltak majdnem helyzetek/addig az én fogalmaim szerint a kintlét csak túristáskodás.

Tudom hogy úgy amblokk értetted,de hidd el olyan szakmákkal ,amik otthon 2 napon belül betalálnák valahova ,itt vért kell izzadni,és felállni a 100-ik NEM után is.

Pl. amely ágazatban dolgozó is,és tulajdonos is voltam,alkalmazottakkal ,10-en éves gyakorlattal,ismerve minden kis szegletét,hát itt alkalmatlan lennék őszerintük.Ez vicc,de ez van......

Végülis ha kellő önkritikám lenne ,akkor beismerném ,valahol jogos,mert akkor minek mész külföldre,ha akkora penge vagy

:-)))

De ez is csak féligazság, mert otthon is egyre nehezebb már fennmaradni ,de ezt  sztem mindenki tudja...

Tehát amíg  ez nincs ,addig élvezhetetlen az ország,és ez nagybetűvel.

Hogy miért:  az árak,a végtelen spórolás,a gyilkos verseny a munkáért,és  ami otthon kis probléma ,megoldása csak egy telefon, hát itt hatványozottan jelentkezik.Hogy csak 2-őt említsek,a gyakorlatilag kicserélt autó itt sz.k be ,ráadásul egy hegy tetején.A zsír új garanciás laptopok amikkel munkát keresünk azok is,ésatöbbi ,ésatöbbi,ide nem tartozó dolgok.Nem panaszkodni akarok ,mi választottuk ezt .Gondolom ez később változik,ha minden besímul ,de tartok tőle hogy másnak sem volt-van-lesz itt a kezdés akkora happy, pláne hogy a munkakeresés itt egyre nehezebb,és egyre jobban felkészültnek/nyelvileg,szakmailag/ és szerncsésnek kell lenned.

Hát részemről ezért.

Üdv.

Apaszive 2014.03.22 21:18:41 © 2222

Nekem sem. Ebben legalább egyetértünk.

Előzmény: Grimbusz (2221)
Grimbusz 2014.03.22 20:32:51 © 2221

Legyen neked igazad, nekem nem létkérdés a szellemi birkó.

petraanyu 2014.03.22 18:34:52 © 2220

Hú,köszi!Fogok jelentkezni!

Előzmény: sbeax (2208)
Apaszive 2014.03.22 18:28:55 © 2219

Nem arról van szó, hogy "van aki mindent jobban tud" ..... de hogy akarok én okosabb lenni Nálad!!! Isten őrizz!

Csatoltál két képet, az egyik egy április hónap jegyárait mutatja a norwegian-nál. Ebből merészeltem arra következtetni, hogy Te áprilisi jegyárakról beszélsz márciusban. Ennyi. Se több se kevesebb.

Egyébiránt minden légitársaság jól látja a foglalásokból, mekkora igény mutatkozik járatai iránt. Mivel nyereségre dolgoznak, ezért azok a járatok amelyek "kelendőbbek" ... megemeli a jegyárakat, figyelve a konkurencia árszabását. Viszont ha hónapokra előre tervezel és foglalsz, olcsó jegyekhez jutsz.

Más.

Ha már az okoskodásnál tartunk.

Egy-két hónapja látogatom ezt a fórumot és ez idő alatt az ide rendszeresen posztoló fórumozók (értsd: kint élők) elégé negatív képet festettek/festenek választott hazájukról.

Örömteli, vagy pozitív hozzászólás Norvégiával kapcsolatosan nem igen jelenik itt meg.

Ennyire nem lehet sz@r az az ország, ahová ennyi bevándorló megy!

Esetleg pozitív élményben is volt részetek vagy azokat titokban tartjátok?

Előzmény: Grimbusz (2218)
Grimbusz 2014.03.22 12:11:52 © 2218

Nem keresek sem márciusra, sem áprilisra jegyet, de még csak nem is tettem erre utaló említést...

Mivel rendszeresen utazunk ezzel a társasággal (általában más nincs) és napi szinten figyelem az árakat, ezért az általam írt számok nem légből kapottak, hanem az akciós legolcsóbb lehetőség... Tehát kb 30-50%-al drágábbak a jegyek haza.

Olvasd el a hozzászólásom még egyszer, mit is írtam a hírlevélről...

Annak azért örülök, hogy van valaki, aki mindent jobban tud. :)

Előzmény: Apaszive (2217)
Apaszive 2014.03.22 09:22:49 © 2217

Lehet, hogy emelte árait valamennyivel, de ha ilyen közeli időpontban (április ... ma meg március vége van) keresel jegyeket, akkor nem kell csodálkozni, hogy drágább mint amit vártál. Talán, ha 2-3 hónappal hamarabb foglalsz, akkor fele ennyiért is hazavisz. Amennyiben foglaltál már náluk előzőleg, akkor automatikusan kapod a hírlevelet és általában a bónusz kóddal -10% a megtakarításod. Viszont, ha nem akarod a hírlevelet, le lehet iratkozni és elfelejtenek.

Egy példa. Októberi indulással Inverness - London Gatwick.... easyjet = 60 font/fő ...1 óra 20 perc tiszta repült idő ----- szemben London Gatwick - Tromso közvetlen járat .... norwegian = 45 font/fő ... 3 óra tiszta repült idő.

Előzmény: Grimbusz (2216)
Grimbusz 2014.03.21 21:23:30 © 2216

Bár mi sem kértük, a mine sider oldalon sincs benne a pipa, hogy kérünk, de ennek ellenére kapjuk folyamatosan. Úgy néz ki megvan, beírtuk, elfogadta és ugyanolyan drága. Tehát szokásos norvég átverés, csak Gardermoenre eljutni drága...

Egyébként csak nekem tűnik úgy, hogy idén jelentősen megemelkedtek a belföldi repjegy árak? Tavaly még 1350-1600 NOK-ból voltunk otthon fejenként oda-vissza, idén ez 2000 alatt nem nagyon sikerül, de inkább 2500-3000 körül van mostanában. Ennyiért már inkább kocsiba ülünk és a csomiba sok-sok hazai finomság fér :)

Előzmény: sund (2214)