Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.20 0 0 2318

Lehet pár ember elviselné "nagy duzzogva" hogy csak norvégiában érvényesül,nem:-)?

 

Előzmény: HMES (2317)
HMES Creative Commons License 2014.07.20 0 0 2317

Oroszorszagnak vege,az orosz nyelvel kitorolheted...kikozositi europa.Norvegul kizarolag norvegiaba ervenyesulsz,meg a finn v sved us jobb...

 

Az angollal a vilagon mindenhol ervenyesulsz.

Előzmény: krysztasz (2316)
krysztasz Creative Commons License 2014.07.20 0 0 2316

Én Angliába, Londonba és a felkapott angol városokba azért nem mennék, mert ott már elég sok a magyar. Akkor meg minek? Itthon legfeljebb egy kicsivel többen vagyunk... 

Szerintem már sokan annyira belefutottak az angol nyelvbe, hogy ideje lenne egy másik nyelvet elkezdeni, hátha nagyobb sikerélmény lenne. Tudom, miről beszélek. Én is belebuktam, el is kezdtem a nagy vágyamat, az oroszt. Nehéz, nekem nehéz, de hamarabb lett sikerélményem, mint az angollal. Bár, utólag lettem okos, mert mindig egynyelvű könyvből tanítottak. Szóval, lehet, csak hamarabb kellett volna könyvet váltanom. Jelenleg a kettőt egyszerre tanulom és komolyan mondom, az orosz segít az angolban. Nyilván nem a szavakkal, nyelvtannal, hanem azzal, hogy az orosszal megvan a sikerélményem, ezért máshogy állok az angolnak. 

Hogy mit keresek a Norvég topicban? Az Örvény sorozat hatására.

Előzmény: HMES (2314)
sund Creative Commons License 2014.07.20 0 0 2315

Több sebből is vérzik ez a poszt.

15e huf-ért itt is kapsz repjegyet (pici szerencsével). Másrészt sokan pont leszarják a repjegyárat. Én ostoba, fizikai munkával megkeresem a repjegyed árát 60 perc alatt. Ez nem csúsztatás nem is nagyképűség, csak hogy értsd a különbséget....és igen, az adót levontam :-)

Más. "Nem kell norvégul tanulni"...ez miért is jó? Angolul ugyanúgy nem beszél a magyar, bár erre sokan csak a reptéren jönnek rá...

Jobb az idő....ezt végképp hagyjuk.

Előzmény: HMES (2314)
HMES Creative Commons License 2014.07.20 0 0 2314

Felejtsetek el Norvegiat.

Igaz,kicsit jobb a fizetes,mint u.k be,de a plusz ramegy a kaja- lakas kombora.

 

Ha mindenkepp mnni kell,jobb Anglia.Nem kell norvegul tanulni,jobb az ido( kicsit),wizzair 15 e ft hazavisz,tobb marad a zsebbe!

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.18 0 0 2313

Ja,hát ez jó ötlet.

Bár van itt épp elég Pawlak,Mirek ,Bogdan Piotr akik beszélik a nyelvet,és még be is viszik egymást a cégekbe koppig feltöltve azt.

Dehát próba szerencse,hátha....:-)))

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (2311)
petraanyu Creative Commons License 2014.07.17 0 0 2312

Ne az angolra gyúrj,hanem a norvégra!Olvass az előzményekbe is.Norvégiában norvég kell.Az orvosoknak talán elnézik,ha kezdetben csak angolul tudnak.

Előzmény: Törölt nick (2311)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.15 0 0 2311

Sziasztok!

 

Nehézgép munkagépkezelői jogosítvánnyal europassal szerintetek van esélyem ott kint?

most gyúrok rá az angolra és szeretnék kimenni Norvégiába.

Ha esetleg tud valaki valamit szólhatna!

 

Köszönöm!

 

Adambingi Creative Commons License 2014.07.15 0 0 2310

Sziasztok, Ádám vagyok! 7hónapja élek Osloban. Alapfokon azért már beszélem a nyelvet, beugró munkáim is voltak, de sajnos semmi komolyabb. Valaki esetleg tudna nekem munkát? Bármi érdekel, dolgozni szeretnék! A barátnőmet szeretném kihozni, de igy sajnos nem megy még..Előre is köszönöm !

Ballószögi Creative Commons License 2014.07.11 0 0 2309

Kovacsjudit31@freemail.hu

 

Ez a pontos emailem...vagy ha valaki(kik) tudnanak telefonos segitseget adni,szivesen felhivnam(Norv.is)!

 

Kosz

 

Előzmény: Ballószögi (2308)
Ballószögi Creative Commons License 2014.07.11 0 0 2308

Udv,szeretnek egy ket tanacsot kerni.

Egy magyar ceg hirdette,autoszereloket keresnek,1millio ft havi fizetes..

Egy honappal ezelott elkuldtem az oneletrajzomat,viccnek szantam,csak kivancsi voltam a reszletekre..

Erre egy honap mulva irtak,fel szeretnenek hivni,a kinti kozvetito magyar partnere.

Mondom,ok..

Csinalnanak egy gyors angol nyelvu interjut,mit szolok hozza...mert szinte mindenki itt verzik el....mondom,ok...

Felgyorsultak az esemenyek,mar a repjegyet is kuldenek!

 

Kicsit megijedtem,ilyen gyorsan menne?

Szoval,fel szeretnem venni a kapcsolatot kint dolgozo autoszerelokkel :

 

- tenyleg 30-40 e kor/ ho?

- mennyi a levonas,a tax,a beteg biztositas?

- adnak lakast(v szobat)kb 5000kor.Ebbe benne viz,aram,stb?

- mi a tapasztalat,ez kollegium,hotel,motel vagy olyan mint London: 5 indiai,2 pakival egy hazba

- van e low cost repjegy,hogy jutok el  a messzi eszakra?

- igaz hogy 6 honap sotetseg,6 daylight?...tleg mindenki ongyilkos lesz,depresszio,stb?

 

Rengeteg kerdesem lenne!

 

Kovacsacsjudit31@freemai.hu

petraanyu Creative Commons License 2014.07.01 0 0 2307

Szívesen,nagyon nehéz információhoz jutni,tavaly október óta kutatok.Szerencsére mindig akad 1-1 segítő szándékú ember.Nagyon jó az elgondolásod-szerintem.Mi is tervek szerint haladunk.

Előzmény: Nimrod85 (2306)
Nimrod85 Creative Commons License 2014.06.30 0 0 2306

Szia Petraanyu!

 

Nagyon szépen köszönöm! :)

Előzmény: petraanyu (2305)
petraanyu Creative Commons License 2014.06.29 0 0 2305

Szia! eszakimunka.hupont.hu

Sbeax hozta létre,privàtban szívesen válaszol arra,amit tud.Lapon az elérhetőség.

Előzmény: Nimrod85 (2304)
Nimrod85 Creative Commons License 2014.06.26 0 0 2304

Sziasztok!

 

Előre is elnézést, ha a levelem túl hosszúra sikeredne! :)

 

A fórum teljes tartalmának elolvasása és egyéb részletek utánajárását követően lenne néhány kérdésem, amelyben a tapasztalt fórumtársak tanácsát szeretném kérni.

 

29 éves egyedülálló férfi vagyok, immáron 5. éve az Egyesült Királyságban élek és dolgozom, de 2016. kora tavaszától szeretnék Norvégiába költözni és (terveim szerint) akár véglegesen is letelepedni.

 

A hátralévő időben a versenyképességem feltornázása a cél, amit a következők szerint gondoltam.

A büfészakos diplomámra (melyhez az anyanyelvi szintű társalgás szükséges) nem számíthatok, de angliai "disszidálásom" során sem alapoztam rá, viszont van egy 4 éves tapasztalatom amcsi székhelyű elosztóközponti munkakörben. Ez amolyan félig raktári, félig adminisztratív jellegű munka, melyhez targoncakezelői ismeret és tapasztalat is jár, de a képesítés csak cégen belül érvényes.

Tervben van egy magyarországi látogatással egybekötött komplett gyorstalpaló itt:

 

http://targoncatanfolyam.hu/

 

így már a tapasztalat mellé hivatalos EUROPASS-os bizonyítvány is társulna. Azért végezném ezt a tanfolyamot odahaza, mert az angol összeg töredékéből kijönne, és tudtommal ugyanúgy elfogadnák Norvégiában is. 

 

Ezen kívül 2015. év elején felmondanék jelenlegi munkahelyemen, hogy egy egészségügyi végzettséget szerezzek, és én a szellemi sérültekkel való foglalkozás mellett döntöttem. (Idős gondozásban van minimális pár napos tapasztalatom végzettség nélkül, de ez a része nem vonz az egészségügynek.) Ennek végeztével ha időben el tudnék helyezkedni Angliában, akkor 2016. tavaszára bőven meglenne az 1 éves munkatapasztalat, amellyel szerintem sokkal jobb eséllyel indulnék a vikingek és trollok országában. :)

 

Ja igen az angolom erős folyékony társalgási szintű, minimális nyelvtani hibákkal, a norvégot pedig 1 hónapja kezdtem el 2 különböző könyvből is tanulni. Kb. 1 év alatt szeretném egy gyenge középszintre fejleszteni, aztán az utolsó fél évben ráállni a közvetlen szóbeli kommunikációra. Itt vannak norvég anyanyelvű magántanárok sőt 2-3 fős csoportoknak tartott üzleti jellegű intenzív tanfolyamok is, így a gyakorlati rész könnyebben kivitelezhető.

 

A célállomás a kevesebb konkurencia és kedvezőbb adófeltételek miatt Észak-Norvégia, annak is Bodø város vagy attól fentebbi területei. Ha a nyelvtudás még nem lenne elég magabiztos a kiköltözésem pillanatában, akkor jönne a képbe a raktári, targoncás meló (de halipar, szalagmunka is akár, nem vagyok válogatós), és csak utána az egészségügyi munka.

Még annyit, hogy nem a kilátástalanság és a pénztelenség miatt szeretnék országot váltani, hanem a jobb jövőkép és a kiszámíthatóbb gazdaság miatt, éppen ezért a kezdőtőkével sem lesz majd gond (150-200 ezer korona). Ott még nem annyira telített a piac, és a vállalkozókat még annyira sem csesztetik mint itt, bár a magyarországihoz képest még itt is leányálom lenne vállalkozni. :)

Nem utolsó sorban az északi szellemiséget jobban magaménak érzem, és persze nem elhanyagolhatóak a gyönyörű, javarészt érintetlen természeti kincseik, benne a sokak által elsőként megemlített fjordokkal.

 

Tanácsotokat szeretném kérni, hogy az egészségügy mely területére érdemes specializálódni, láttok-e fantáziát a szellemi sérültek felügyeletére (esetleg másra) szakosodva elhelyezkedni Norvégiában? Milyen EU-s szabványosított tanfolyamok bizonyítványaival lennék versenyképesebb?

 

A válaszokat és a tanácsokat előre is köszönöm!

További kellemes délutánt mindenkinek!

ironman75 Creative Commons License 2014.06.26 0 0 2303

sziasztok,

 

Autóval július vége felé megyek haza Magyarországra, 1 fő szabad helyem van.

Egy Mercedes vito kis teher.

indulási pont:Haugesund.

útvonal:Haugesund-Stavanger-Kristiansand-Hirtshals (DK)-Hamburg-Dresden-Praha-Győr-Budap

 

 

 

 

 

ui:augusztus végén ugyanez csak visszafele.csomagokat tudok vinni-hozni.

 

 

üdv.csaba

Hernig Creative Commons License 2014.06.25 0 0 2302

Sziasztok!

Nekem van egy 18 éves halmozottan sérült fiam, akivel szeretnék kint élni. Norvégiában együtt öregedhetünk meg,Magyarországon intézetbe kéne adjam ha már nem tudom a korom miatt ellátni. Fogalmam sincs hogy kell elindulni:(

Csak ketten mennénk. Norbikám teljes figyelmet igényel.

Kérlek adjatok ötleteket!!!!

 

Nagyon szépen köszönöm:)

                                              Hernig Tünde 

hernigt@gmail.com

Baráth Ferenc Creative Commons License 2014.06.22 0 0 2301

Köszönöm a választ!  

Előzmény: kriosz (2299)
kilo11 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 2300

Köszi a választ

kriosz Creative Commons License 2014.06.19 0 0 2299

Pénz ügyben hogy mennyi kell már volt itt sok válasz.

Ezeken az oldalakon vannak autószereleős állások:

http://www.finn.no/finn/job/fulltime/result?sort=0&keyword=bilmekaniker

 

https://tjenester.nav.no/stillinger/stillinger?q=bilmekaniker

Előzmény: Baráth Ferenc (2296)
kriosz Creative Commons License 2014.06.19 0 0 2298

Mindenképpen a sulival beszélj közvetlenül, talán ők segitenek.

Előzmény: kilo11 (2295)
krysztasz Creative Commons License 2014.06.18 0 0 2297

A könyvet kiolvastam, tényleg hasznos. 2011-ben íródott, ettől függetlenül időszerű, amit a könyvhöz tartozó honlapon is többen megerősítenek. Ott is lehet kérdezni, érdeklődni. 

Előzmény: krysztasz (2266)
Baráth Ferenc Creative Commons License 2014.06.18 0 0 2296

Sziasztok! Olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy gondolkozom a norvégiai munkavállaláson és segítséget szeretnék kérni,hogy mire figyeljek,mennyi pénz kell meg olyan oldal kéne nekem ahol autószerelőket keresnek.válaszotokat előre is köszönöm.

kilo11 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 2295

Sziasztok!

 

Újabb segítséget szettnék kérni. Múltkor a főnököm azt mondta hogy iratkozzak be nyelviskolába és az egyik kollégám neten keresztül nagy lelkesen regisztrált is. Csakhogy sem időm sem pedig pénzem nem volt rá hogy elmenjek mert ( volt egy kis balesetem és kétszer fél havi fizetésemet levonta a főnök) ami egyébként sem lett volna nagy összeg, nem hogy így megfelezve. Ezek után nem tudtam elkezdeni a nyelvtanfolyamot és most küldték az inkasszós levelet hogy 11.000 koronával tartozom amire havonta 10% kamatot számolnak.

Az lenne a kérdésem hogyan lehetne ezt lerendezni a nyelviskolával?

 

Köszönöm a segítséget

 

Üdv Z

kilo11 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 2294

Köszönöm a segítséget és a jó tanácsokat. Kipróbálok mindent.

ironman75 Creative Commons License 2014.06.14 0 0 2293

Vannak még jó emberek!

 

köszönöm Haugesund!

ironman75 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 2292

megadom a céges telefonomat, +4790608568 irjál rám és én vissza hívlak.

 

köszönöm a segítségedet

 

üdv csaba

Előzmény: Haugesund (2291)
Haugesund Creative Commons License 2014.06.12 0 0 2291

ironman75:

 

Tudok Neked segíteni. Föl kéne valahogy vennünk a kapcsolatot.

Előzmény: ironman75 (2290)
ironman75 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 2290

a finn.no által már 3 szobát néztem meg,Risoyban illetve Karmoyban. Kopervikben még nem néztem de a MAN kamion márkaszerviz ahol dolgozom  pont ott van Kopervikben (Bygness).

 

sajnos ez van,nem egyszerü.2008-ban detto ezt csináltam mikor hollandiában kedtem dolgozni.

Előzmény: Haugesund (2289)
Haugesund Creative Commons License 2014.06.11 0 0 2289

Hát...nem egyszerű fába vágod a fejszéd. A finn.no szerint a legolcsóbb lakhatási lehetőségek is 3900 - 4000 koronánál kezdődnek:

 

http://www.finn.no/finn/realestate/lettings/result?PRICE_FROM=1&PRICE_TO=6000&location=0%2F20012&location=1%2F20012%2F20197&sort=2

 

Talán megéri fölhívogatni őket - az viszont biztos, hogy nem "életed bérleménye" lesz. :-( Ahogy látod a finn.no találataiból, Risøy-ön szoktak lenni relatíve "olcsóbb" (4000 NOK / szoba) szálláslehetőségek - ott viszont nagy a zaj az Aibel miatt.

 

Ha árra optimalizálsz, akkor talán érdemesebb kicsit kijjebb - de Bømlo-tól azért közelebb - nézelődni. Nézz körül pl. Karmøy-ön, annak is inkább az északi vagy max. középső részén, mert délről, pl. Skudeneshavn-ból tuti van egy óra amíg kocsival beérsz. Tömegközlekedéssel meg még több. Mondjuk Kopervik-től délre már ne.

 

Nagy macera ez, de hajrá!

 

Üdv,

H.

 

 

Előzmény: ironman75 (2288)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!