Keresés

Részletes keresés

pannn Creative Commons License 2014.01.27 0 0 369

Azt olvastam hogy van 2es 3 hely is, de ezek nehezebben megkozelithetoek.

Előzmény: W.L. (366)
pannn Creative Commons License 2014.01.27 0 0 368

Otodiken este megy a gepunk colomboba, eredetileg ugy terveztuk hogy negyediken atmennenk nongh khaiba es otodiken reggel mennenk a drc vonattal ami delutan otkor van bangkokban, a repulo pedig fel tizkor megy de ezt nem hiszem hogy bolcs lenne bevallalni. Ugyhogy valoszinu negyediken mar bangkokba leszunk.

Előzmény: W.L. (367)
W.L. Creative Commons License 2014.01.27 0 0 367

Apropo kb mikor lennetek ujra Bangkokban?

En ha minden igaz, jovo szerdan! ;-)

Előzmény: pannn (361)
W.L. Creative Commons License 2014.01.26 0 0 366

Nem is tudtam, hogy tobb is van.

Anno a legismertebb koedenyes helyen voltunk.

En meg akkor, kb 96-ban voltam eloszor es leghosszabban Laoszban, mikor az orszagot frissen nyitottak meg egyeni utazoknak. Vang Viengben pl meg csak 4 szallashely volt, es csak egyikuk tulaja tuditt par szot angolul. ;-)

Igy persze az orszag latnivaloi is sokkal kevesbe voltak meg felkutatva, leirva.

Előzmény: pannn (361)
W.L. Creative Commons License 2014.01.26 0 0 365

Nem.

Előzmény: pannn (363)
W.L. Creative Commons License 2014.01.26 0 0 364
Előzmény: pannn (362)
pannn Creative Commons License 2014.01.26 0 0 363

A Konglor caveben voltal?

Előzmény: pannn (362)
pannn Creative Commons License 2014.01.26 0 0 362

Es mi van most a top ten listadon, melyik tiz orszag?

Előzmény: pannn (361)
pannn Creative Commons License 2014.01.26 0 0 361

Na nekunk meg pont a forditotja. Milyen jo ugy neiindulni a napnak hogy nem azon kell gondolkodni ma epp mivel es hanyszor huznak le. Vietnamban mar a vegere egyszeruen nem volt kedvem utazgatni Az a baj hogy ezek a vietnami gorenyek osszejatszanak, egy buszjegyvetelnel a jegyelado es egy eppen "segiteni" akaro vietnami goreny olyan szepen lehuzott volt hogy csak na. Csak addigra mar nekem is minden gyanus volt igy nem jott be nekik.

Lehet hogy akkor azt csinaljuk hogy meg ket napig maradunk LP-ban majd ket nap Phonsavan vissza vientiene es thaifold kenyelmesen.

A plain of jar helyek kozul gondolom az egyik is eleg, a tobbi is ugynolyan?

Előzmény: W.L. (360)
W.L. Creative Commons License 2014.01.26 0 0 360

Bicajjal csak a siksagon levo unalmasabb falvak erheton el. 2 napra szerintem nem erdemes odaig elbumlizni.

Anno az en Top Ten Countries listamon is rajta volt Laisz, bar azota leszorult rola.

Es anno sem a latnivalok miatt kerult fel ra, hanem az emberi tenyezok miatt.

Kepzeld el, mekkora mellbevagas volt nekem anno Laiszbol atlepni a hatart Vietnamba, es mar az elso buszon a tizszeres jegyarat orditva kovetelo vietekkel harcolni! ;-)

Előzmény: pannn (359)
pannn Creative Commons License 2014.01.26 0 0 359

Ez igy nem lenne nagy kerulo? Muang sin bazisnak gondoltam. Lehet ott biciklit berelni es biciklivel bejarni a kornyezo falvakat? Igazabol ket napunk lenne ra. Phonsavan gondolom egy nap. Februar 5.-re bangkokban kell lennunk es nongh khaibol visszautazni egyszerubb lenne.

Egyebkent az gondoltam hogy vientianet nem lehet itt fokozni de LP meg annal is jobb. Csak rengeteg a turista, szerintem tobb mint bangkokban de biztosan tobb mint vietnamban. Itt is latni a full tablakat, rengeteg a francia. Regebben en is azt gondoltam hogy laosz olyan semmilyen de nem, ez marha jo hely.  Szerintem a magyarok ezt az orszagot soha nem ogjak felfedezni, mas orszagok polgarai annal inkabb.

Előzmény: W.L. (358)
W.L. Creative Commons License 2014.01.26 0 0 358

Nekem anno mar buddha-barlang-mergezesem volt, igy eleg volt belole annyi, amit a folyorol lattam elotte elhajozva. Datonghoz nemigen foghato... ;-)

 

Ha MS-ig felmennetek, akkor inkabb elobb Phonsavan, onnan Udomxaion es Luang Namthan at MS, majd LN-an es Huay Xaion at vissza Thaifoldre. Maga MS se nem szep, se nem erdekes. Turazni jo bazis.

Pakse tok felejtheto, keves idovel nem ajanlom. A Champasak melletti khmer templomromok is eleg felejthetoek Angkor utan. Oda akkor erdemes lemenni, ha sok idovel az egesz orszagrol szeretnel kepet kapni.

Előzmény: pannn (357)
pannn Creative Commons License 2014.01.26 0 0 357

Ja megegy kerdes, a pak oo cave megeri a latogatast?

Előzmény: pannn (356)
pannn Creative Commons License 2014.01.26 0 0 356

A keves turistahoz annyi hogy setalva vientienben sorban olvassunk a szallashelyek ajtajan hogy full, full, full. Most erkeztunk meg LP-be' bizony muszaj elotre tervezni mert azt latjuk hogy a hatizsakosok egyik helyrol mennek a masikba mert nincs szoba. A buszok tele.

Es szerinted erdemes elmenni muang sinbe ezen a par napon? Azt ugye ugy lehetne megoldani hogy LP Muang Si majd vissza LP aztan Phonsavan majd Phonsavanbol vissza vientiene es innet bangkok? De gondoltam arra is hogy LP innen Phonsavan majd vientiene majd le pakse es onnet at a hataron bangkokba.

Előzmény: W.L. (355)
W.L. Creative Commons License 2014.01.25 0 0 355

Keves a turista a fenet, nyugati hatizsakosok koreben mar regota nagyon nepszeru. Persze eldugottabb reszeken, pl a deli hegyekben, tenyleg nem nagyon vannak, de Vientiane, Vang Vieng, LP es Muang Sing is mar reg igen nepszeruek.

LN-MS egyszeru tomegkozlekedessel.

Ja, Vietnam szerintem nemcsak Indokinaban, de egesz Azsiaban a legbecstelenebb hely. Ha nem az egesz vilagon...

Előzmény: pannn (354)
pannn Creative Commons License 2014.01.25 0 0 354

Ma megyunk esti busszal luang prabangba. Eddig nagyon jo hely ez a laosz. Nekunk nagyon tetszik vientiane, tagas, zold, nincs hatalms forgalom, abszolut elhetonek tunik. Vegre nem ugy indul a nap hogy ma eppen mivel vernek at. Ahogy latom az indokinai orszagok kozul vietnam a legroszabb marmint az emberek. Egyebkent azt mondjak laoszbn igen keves a turista, hat tele van a varos turistakkal, sok sok francia, kinai,angol, nemet orosz de egy boltban lattunk egy magyar part is.

Logisztikailag hogy erdemes megoldani a luang namtha-muang sin utazast? Gondolom luang prabanbol luang namtha de aztan...?  Az eredeti tiz nap helyett, mivel tetszik az orszag 13 napot leszunk, gondolom ebbe belefer phonsavan mindenkepp es luang namtha kornyek.

Előzmény: W.L. (353)
W.L. Creative Commons License 2014.01.23 0 0 353

Ja, es a Kambodzsa topik, joreszt ugyanazokkal a resztvevokkel, sem sokkal jobb.

Most pl ugy nezem a butikhotelek es medencek ott a legizgisabb temak! ;-)

 

Eleg vicces az is, hogy a nyugati turistak koreben oly nepszeru Laosz topikja igy tesped.

Hat persze, itt nincsenek tengerpartok medences resortokkal! Ilyen helyre ugye magyar turista hulye lenne menni...

Előzmény: pannn (350)
W.L. Creative Commons License 2014.01.23 0 0 352

Errol inkabb az India topikban.

Hofy tetszik Laosz?

Nem eppen Vietnam, ugye? ;-)

Előzmény: pannn (351)
pannn Creative Commons License 2014.01.23 0 0 351

Es szerinted erdemes a mumbzy koruli foftokra idot szanni?

Nekem is az eszaki resz az erdekesebb, de most inkabb marad a bekesebb deli. Tul sok rosszat lehet mostanaban hallani az eszaki reszrol, ha egyedul lennek nem is gondolkodnak csak mennek.

Előzmény: W.L. (348)
pannn Creative Commons License 2014.01.23 0 0 350

Na ezert mar nem is szeretek abba a forumba irni.

Előzmény: W.L. (349)
W.L. Creative Commons License 2014.01.23 0 0 349

Ja, es latom a thai topikba tett hozzaszolasod a romvarosokrol pont annyi erdeklodest keltett amit annak a topiknak a lakoitol el lehet varni. ;-)

Szanalmas.

Előzmény: pannn (347)
W.L. Creative Commons License 2014.01.22 0 0 348

Nekem anno tobb honap sem volt ra eleg, de a keves "latnivalora" ugy 10-14 nap eleg lehet.

 

Indiaban szerintem pont az eszaki resz a sokkal erdekesebb! Ebben annyi a jo, hogy a kevesbe erdekes deli reszt konnyebb 3 hetbe suriteni. Gondolom Kerala, Tamil Nadu es esetleg Mysore kornyeke lesz?

Azert veszelyesnek eszakot sem neveznem, inkabb idegorlo tud lenni.

 

Mikor en jartam Sri Lankan, Jaffna meg nem volt elerheto. Hajo tudtommal regota nincs a 2 orszag kozott. Bar a fene tudja, a beke talan visszahozta?

Amugy nekem a kozponti hegyvidek tetszett leginkabb a szigetbol, a strandok felejthetoek, es az eszaki es keleti reszek eleg sivarak.

Előzmény: pannn (347)
pannn Creative Commons License 2014.01.22 0 0 347

Tehat akkor azt mondod 10 nap eleg laoszra. De indiaba kellene lennunk csak persze nem kaptuk meg a vizumot, tegnap mentunk erte egy nappal kesobb. Meg aggasztottak az eroszak tortenetek is, iden a dan no mar a harmadik. Igy atvarialtuk az egeszet, a vonatjegyeket meg lemondtuk. Most laosz, aztan harom het korul sri lanka, majd harom het korul del india talan az meg nem tul veszelyes. Szoval ha van jo otleted sri lankaval es del indiaval kapcsolatban annak orulnek.Azt esetleg tudod hogyat lehet-e mnni eszak sri lankarol indiaba hajoval? Erdemes megnezni Jaffnat e kornyeket?

Előzmény: W.L. (346)
W.L. Creative Commons License 2014.01.22 0 0 346

Nem Indiaban kene mar lennetek???

A fovaros latnivaloira 1 nap is eleg, LP es kornyekere meg 2. Ez persze szukos ido eseten, amugy nyilvan lehet tovabb lezengeni mindkettoben.

Előzmény: pannn (345)
pannn Creative Commons License 2014.01.22 0 0 345

Es szerinted hany napot erdemes szanni a fovarosra es LP-re? Ma este indulunk, holnap elvileg vientianeban leszunk.

Előzmény: W.L. (344)
W.L. Creative Commons License 2014.01.22 0 0 344

Igazi latnivalok minimalisak, az orszag inkabb hangulata es eletstilusa miatt erdekes.

A fovaros, LP es kornyeke, Phonsavan a Koedeny Fennsikkal (asszem ez volt a magyar neve anno a hirekben) es Muang Sing kornyeken a hegyi torzsek falvai. Szerintem ezek az utazassal egyutt ki is toltik az idotoket.

Előzmény: pannn (343)
pannn Creative Commons License 2014.01.22 0 0 343

Egy tizenpar napos laoszi uton mit erdemes megnezni LP kivul? 

utazó01 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 342
stilo1 Creative Commons License 2011.11.27 0 0 341

Hello

 

Szerintetek ha 7-8 napra megyunk laoszba mit nem szabad kihagyni?

 

Vietienbe erkezunk.

 

Tanacsokat elore is koszonom:)

watana Creative Commons License 2011.10.20 0 0 340

LP-ba északról és délről is nehéz gyorsan eljutni nem is beszélve azokról a dolgokrók amik útközben kimaradnak.

Nekem sokkal nagyobb élmény volt Luang Nam Tha, Nong Khiaw és Vang Vieng.

Van egy jó és kipróbált út csak ahhoz kicsit több idő kéne.

Itt olvashatsz róla részletesen

 

Közlekedés:Thai-Lao

Közlekedés: Laosz

Chiang Mai, Chiang Rai, Pai, Soppong, Mae Hong Son

 

 

+1

 

érezd jól magad!

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: yao_ming (338)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!