Keresés

Részletes keresés

senior 43 Creative Commons License 5 napja 0 0 25706

Abból kéne kiindulni, hogy senki sem akar gázolni vagy karambolozni, tehát, az a feladat, hogy ebben segítsék (a hatóság) őket elegendő hely és megvilágítás biztosításával. A rendőrautó (megfélemlítés) miatt nem szabályosabban, hanem csak lassabban közlekedik az ember, aminek olyan hatása is van, ha eltűnik végre, akkor szabad a pálya, lehet menni... 

Előzmény: senior 43 (25705)
senior 43 Creative Commons License 5 napja 0 0 25705

A Templom tér körüli utcák is tele vannak várakozni tilos táblákkal, ott is, ahol soha senki nem parkol. Bezzeg a búcsú alatt ott is tele volt kocsikkal. Nem kellene annyit szabályozgatni, az amúgy is a hatalomgyakorlás gyermekbetegsége, hanem rá kellene bízni az emberekre, hogy vigyázzanak magukra és egymásra. 

Előzmény: s3pooler (25703)
s3pooler Creative Commons License 2016.09.20 0 0 25704

Egyfelől egyetértek, másfelől mindannyian tudjuk, hogy a jól látható helyen parkoló rendőrautó nagyon jó hatással van egy adott terület közlekedés-biztonságára...

Előzmény: sussoger (25702)

s3pooler Creative Commons License 2016.09.20 0 0 25703

Az Auchan előtti útépítésnél sorban állva láttam, hogy a 10-es úttal párhuzamosan menő, de nehezen autózható földútra is kitették a "reggel hattól kilencig tilos" táblát.

Nem tudom meddig fog elburjánzani ez a tilalomfa-állítási hullám, de hogy a végső eredménye leginkább az lesz, hogy az emberek semmibe fogják venni nehezen indokolható, és az életüket valódi ok nélkül megnehezítő tiltásokat.

Volna valami mód arra, hogy valódi megoldások szülessenek a (közlekedési) nehézségek feloldására..?

Előzmény: illés misi (25700)
sussoger Creative Commons License 2016.09.20 0 0 25702

A helyi rendőr reggelente a kisiskola előtt zargatja, bünteti azokat, akik túl sok ideig dekkolnak ott autóval.  Ez helyes, hiszen ha ennyire sokan képtelenek kicsit odébb megállni és pár száz métert gyalogolni, akkor muszáj pörgetni a kapuba megálló autókat.  Az viszont nagyon visszatetsző, hogy eközben a rendőrautó a sarkon áll, forgalomtól elzárt területen, az zebra előtt.  Tudniillik az a terület azért van elzárva, hogy az úttestre lépőket lássa az, aki a zebra felé autóval megy.  A rendőr jelenlegi szokása miatt viszont nem látja.  Ha ezzel nincs tisztában a rendőr, akkor az a nagy baj.  Ha tisztában van vele, de leszarja, akkor meg az.

cochenille Creative Commons License 2016.09.19 0 0 25701

Tudom, hogy vannak a falunak olyan részei (pl. Akácfa utca környéke, egyes kerekhegyi utcák), ahova állítólag már hosszú évek óta sosem jut el a Hírmondó, de mifelénk korábban még mindig meghozta a posta az újságot. Nyár eleje óta azonban már mi sem kapjuk meg az újságot, noha korábban ebből az élvezetből mi sosem maradtunk ki. Más kollégáknak mik erről a tapasztalataik?

[Nem, mielőtt bárki javasolná, az online lapozgatós verzió nem érdekel, de a papíralapú újságot azért archiválnám...]

illés misi Creative Commons License 2016.09.15 0 0 25700

hali, ha csak az nem volt "balhé", hogy ott állt a helyi rendőr, és nem engedte az áthajtást a Koppányon. Ja, igem , volt egy autós, aki "menekülőre" vette a figuráz, és százzal-gázzal felment a koppányon. a rendőrök meg utána. nemtom mi lett a vége.

egyébként, csak , hogy értsétek:  nekünk, kerekhegyi lakosoknak semmi gondunk nincs a solymáriak  koppány út használatával kapcsolatban.  ámde, amikor az ember leánya, vagy fia szeretne dolgozn i menni, és ezer autó menekül ez űton, hát, sokszor fél óra, hogy eljutok a kápolnához.

és, hogy még demagógabb legyek:pl. ha a sport utca forgalma egyik napról a másikra a 10X-re növekedne,  na ők mit szólnának hozza?

más. hát, szépen körül írtátol a lovas balesetet szenvedettet. ámde itt alapvetően arról volt szó, hogy a leesést  követően az  állat is - részben - ráesett lovasára, így igen súlyos sérülést okozván Neki.

egyébként, ki fenn van a fészen, olvashatja a bejegyzését (és megtudhatja a nevét is)

schmauarer07 Creative Commons License 2016.09.15 0 0 25699

Vasárnap a búcsúban hallottam egy pletykát (vagy nem pletykát).
Többek szerint múlt hét közepén valamelyik reggelen volt a Koppány Márton utca aljában egy balhé aminek következtében elég nagy dugó is lett. Tud valaki valamit erről esetleg volt ott valaki aki látta is? Mi történt pontosan? Ez így eléggé kevés és rosszindulatú pletykának tűnik...

cochenille Creative Commons License 2016.09.14 0 0 25698

Oké, akkor szent a béke.

Amúgy is "megálljpulyka" (=meaculpa) a titkolózásért. Valóban az alfőhelyettes volt az, aki ott volt, ahol. Már amennyire ezt így, szóval...

Előzmény: sussoger (25697)
sussoger Creative Commons License 2016.09.14 0 0 25697

„hogy na tessék, még lovagolni sem tud”  Ez speciel nekem eszembe se jutott, szerintem lovasbaleset nem csak azt érheti, aki nem tud lovagolni.  Ha egy leköszönt köztársasági elnököt ér baleset, az is hír, nem kell itt szenteskedni.

Előzmény: cochenille (25695)
cochenille Creative Commons License 2016.09.14 0 0 25696

Fbookon terjed hétfő óta egy történet, mely szerint egy középkorú férfit búcsú péntek estéjén az Orgona utca - Toldi utca környékén állítólag közrefogott hat solymári tinédzser, és miután cigit lejmoltak tőle (a poszt szerint adott is), minden egyéb ok és előzmény nélkül összeverték-összerugdosták.

A posztban ki van hangsúlyozva, hogy solymári lakos, 15-16 éves fiúk voltak az elkövetők, ehhez képest személyleírás nincs, szemtanúkat keresnek... Úgyhogy ha valaki járt arra aznap est,e és látta a támadást, vagy legalább látott arrafelé egy kb. 6 fő, nem teljesen békésnek tűnő tinibandát (amelyben esetleg fel is ismert valakit), akkor okvetlenül szóljon a rendőr bácsiknak.

Személyes tippem: kísérje el valaki a sértettet az iskolába, nézessék meg vele az elmúlt pár év nyolcadikos osztálytablóit: ha valóban 15-16 éves solymári lakosokról van szó, akkor meglehetősen nagy az esélye, hogy legalább valamelyikük a főtéri suliba járt és a kárvallott a fotók alapján ráismerhet.

cochenille Creative Commons License 2016.09.14 0 0 25695

A balesetet szenvedett magánszemély a baleset idején és azt követően épp olyan magánszemély volt, mintha a baleset nem is történt volna meg, és ő békésen továbblovagolt volna a szombat délutáni lanyha györgyhegyi napsütésben.

Attól még, hogy a nyomorult korábban egy időben közszereplő is lehetett - nem kicsit, nagyon -, attól még mostanság, amikor éppen magánszemélynek minősül, nincs jogunk nyilvánosan kiröhögni, hogy na tessék, még lovagolni sem tud!

Én intimpistáskodhatok itt a nagy jólértesültségemmel, névtelenül, de nevet én nem mondok; mondjon más, ha akar.

Előzmény: sussoger (25694)
sussoger Creative Commons License 2016.09.10 0 0 25694
  1. Ugye nem kell egyetértenem azzal, hogy a balesetet szenvedett ember kilétének titokban kell maradnia?
  2. "jobban… mindent, mindekinél"  Nem jobban tudom, mint te, hanem szerintem nincs oka, hogy titokzatoskodj.
Előzmény: cochenille (25691)
tiglathpileser12 Creative Commons License 2016.09.10 0 0 25693

Izé... én vagyok az egyetlen, aki nem értek semmit? :O

Előzmény: cochenille (25691)
senior 43 Creative Commons License 2016.09.10 0 0 25692

Jesszusom!  tényleg?  hogy mik vannak...

Előzmény: sussoger (25690)
cochenille Creative Commons License 2016.09.09 0 0 25691

Próbálhat itt az ember titokzatoskodni, ha egyesek úgyis jobban tudnak mindent mindenkinél...

Előzmény: sussoger (25690)
sussoger Creative Commons License 2016.09.09 0 0 25690

Azért akit olyan nagyon meg akar tenni alpolgármesternek a polgármester, arról nem mondhatni, hogy nem közszereplő.  (És azt ne mond, hogy miért sikerült?)

Előzmény: cochenille (25689)
cochenille Creative Commons License 2016.09.08 0 0 25689

"Olvassál a sorok között is, és az te szemed felnyíland" (Monty Pthyon & The Holy Grail 82. levele a solymárbelieknek)

:-)  no offense

Előzmény: senior 43 (25687)
cochenille Creative Commons License 2016.09.08 0 0 25688

Nem vagyok benne biztos, hogy jól értelek. Szerinted ki kéne ide írnom (teljes névvel), hogy a peches lovas N-né T. Erika műkörmös kisvállalkozó volt, és ha ezt nem teszem meg, akkor plebejus lelkű jobbágy csicska vagyok?

Előzmény: senior 43 (25687)
senior 43 Creative Commons License 2016.09.08 0 0 25687

Plebejus lelkű kis jobbágyok... ti áhítozok egy jobb világról?....

Előzmény: cochenille (25685)
cochenille Creative Commons License 2016.09.08 0 0 25686

Úgy látom, az internetet mára egyértelműen egy solymári önkormányzati képviselő nyerte meg.

cochenille Creative Commons License 2016.09.08 0 0 25685

Olyasvalaki ő nekünk itt helyben, mint T. István vállalkozó, T. Alíz apukája, aki annyira nem közszereplő, annyira magánember, hogy egyetlen betűt sem lenne jó leírni a nevéből.

Előzmény: tiglathpileser12 (25684)
tiglathpileser12 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 25684

Lehet tudni, hogy ki volt? :O

Előzmény: cochenille (25683)
cochenille Creative Commons License 2016.09.06 0 0 25683

Szomorú dolgok ezek.

Főleg ha egy ennyire csupaszív embert, egy ízig-vérig a faluért élő személyiséget ér a rontás.

Előzmény: s3pooler (25682)
s3pooler Creative Commons License 2016.09.06 0 0 25682

ájáj...

http://www.katasztrofavedelem.hu/index2.php?pageid=lakossag_esemeny_olvas&event_id=27592

2016 szeptember 04. 13:47

A mentőautóhoz kell a súlyos sérültet az egységeknek leszállítani. 
Lovaglás közben súlyosan megsérült ember mentésében segítenek a fővárosi hivatásos és a solymári önkéntes tűzoltók a mentőknek Solymáron, a Major utca utáni területen, a vár közelében. A járművel nehezen megközelíthető területről a mentőautóhoz hozzák le az egységek a súlyos sérültet.

illés misi Creative Commons License 2016.08.29 0 0 25681

szerbusztok, a kerek/kakukkhegyi problémával kapcsolatban még mindig nem kapunk hivatalos tájékoztatást. hivatalos tájékoztatás: polgármester, alpolgármester, jegyző, stb. (elnézést a stb-től, de még tőlük se...

tehát, én, mint kakukkhegy utcai lakos, kérjek-e az erdei útra behajtási engedélyt a pilisi parkerdőtől?

de ez semmi, fontosabb is lehet/ne az osan elkerülő: erről sem lehet tudni túl sokat, már mint hivatalosan! persze, nem várom el, hogy az önkori külön szórólapon, az ingyenes újságjában, a falut járó autó hangosbemondóból tájékoztasson minket a jelenlegi munkálatokról. vagy mégis?!

tehát, megint "csak" buta szavazók/választók vagyunk........

illesmisi

cochenille Creative Commons License 2016.08.25 0 1 25680

Szervusz!

Remélem, a beírásod óta már sikerült kicsit lecsillapodnod, szerintem alaposan túlragáltad, amit írtam. Nyilván jobban ismered a kerekhegyi falurész történetét, nekem inkább csak vázlatos ismereteim vannak. De az, hogy azt írtam, hogy "pénzes pesti lakosokat kezdtek idecsábítani", egyáltalán nem azonos azzal az általánosítással, hogy minden telektulajdonos dúsgazdag pestiként lett azzá; ilyet én nem írtam és nem is gondoltam.

Azzal pedig szerintem semmiképp nem tévedek nagyot, ha továbbra is azt gondolom, hogy az út kilobbizásában a tanácsi időszakban főként, sőt leginkább az ott telekkel rendelkező "jó elvtársak" szava számított (nyilván nem véletlenül született meg a Lázár út elnevezés) - de ezzel ugyancsak a legkevésbé sem állítottam azt, hogy minden kerekhegyi lakos a pártelitből került volna ki.

Ha mégis, még így is sértve érzed magad, akkor ezúton elnézést kérek, bízva benne, hogy viszonzásként te is visszavonod a vélhetőleg hirtelen elragadtatásból elkövetett, szükségtelen sértegetéseidet.

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25676)
Silverboy_1 Creative Commons License 2016.08.22 0 0 25679

Egyenlőre nincs eredmény, majd az önkormányzat "intézkedik".

Másik eredmény, Zöld Gyula úr nyilatkozta, hogy busz nem jöhet, a többi igen. Hát persze

Előzmény: s3pooler (25677)
illés misi Creative Commons License 2016.08.22 0 0 25678

üdvözlök Mindenkit! évekig hezitáltam, van-e értelme erre a ritkán "mozgó" fórumra regisztrálni. mivel sok olyan -_ha csak hetente-kéthetente sőt, havonta történő  hozzászólás van,  ami a falu, ill. Kerek-heggyel kapcsolatos, döntöttem a bejelentkezés mellett.

igen, minket a Kerek- és Kakukk-hegyen élőket most elsősorban az erdei út lezárása érint. hogy ez milyen formában fog megvalósulni, még nem tudhatjuk, mindenesetre a legnagyobb veszélynek a busz közlekedés van kitéve.

egyébként érthetetlennek tartom, hogy a solymár online a mai napig nem említette meg ezt, a falu lakosságának kb egy tizedét érintő problémát!

még egyszer üdv minden fórumozónak!

s3pooler Creative Commons License 2016.08.22 0 0 25677

Na jó, de akkor most van út, vagy nincs?

Mi volt a helyszíni megbeszélés eredménye?

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25676)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!