Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

tiglathpileser12 Creative Commons License 1 napja 0 0 25303

"ha egyszer végre összeáll majd a nagy mű"

... igen, és az a gyanúm, hogy mi is megfeledkezünk a sok várakozásról, szenvedésről, annyira fogunk örülni. :) Én legalábbis nagyon.

Előzmény: senior 43 (25302)
senior 43 Creative Commons License 2 napja 0 0 25302

Ja. Tényleg nem. De ne feledjük, nagy munka ez, sokkal nagyobb, mint aminek indult. Én is hallottam olyanokat, hogy márciusban megy a vonat. De nincs állomás, vasúti átjáró, pálya feletti híd, új útvonal. Nincs mit tenni, mint várni. Ami visszataszító, ha egyszer végre összeáll majd a nagy mű, akkor alapértelmezett lesz a diadalittas siker megünneplése...

Előzmény: tiglathpileser12 (25301)
tiglathpileser12 Creative Commons License 2 napja 0 0 25301

Ezt találtam. Nem nagyon bíztató.

http://nol.hu/gazdasag/sinre-tett-vasut-1519285

senior 43 Creative Commons License 4 napja 0 0 25300

Egyébként, csak halkan kérdem, az állomásépület előtti csendes nihilhez nincs valami köze az önkormányzóságnak? Mintha azt mondták volna, hogy átterveztették a tér eredeti, alkalmatlan elképzelését...

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25298)
senior 43 Creative Commons License 6 napja 0 0 25299

Hát ezért kellene a gazdasági életből a pártpolitikát és az államot -úgy, ahogy van- kib.szni! 1989-90 ben úgy nézet ki, hogy sikerül, de mégse. Helyette megy a szöveg: eladták az országot... De most tényleg pénzhiány van, hiába hazudják, hogy kétszáz százalékban sikerült lehívni a támogatásokat! 

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25298)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2015.02.26 0 0 25298

Bár igazad lenne, de nincs!

2011-ben, amikor elkezdődött ennek a projektnek a megvalósítása, akkor a NIF-nél csak lehúztak belőle, mintsem hozzátettek. Akkoriban még, a  kidolgozott tervek, a Bécsi út feltuningolásáról és az új nyomvonalú 10-es út 2x2 sávos kialakításáról szóltak, szimbiózisban, a vasútprojekt megvalósulásával, a leendő M0 becsatlakozásáig (minimum!) Bp. felől.

- Jaaa... és mindez az eredeti EU finanszírozós határidőre volt vonatkoztatva!

HOPPÁ!!!

Tehát csak a radír működött, nem a további komplexitás.

Igaz, egy magyar közmondás szerint: "Jobb ma egy veréb, mint holnap egy túzok"

DE ESETÜNKBEN NINCS EGY KÓKADT LÓF....(ÜTTY) SE KÉSZEN A MAI NAPIG!  

Határidőre már tehát semmiképp..... és ez a fideszes, évek óta tartó belháború oka.

A csóró (igazi) kivitelező (al)vállalkozó meg akkor megy haza, ha a projektgazda elengedi, v. küldi - ugyi.

Jó reggelt kívánok!

Előzmény: senior 43 (25297)
senior 43 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 25297

Nem vagyok a híve a jelenlegi kurzusnak, de ebben az ügyben nem vagyok ennyire borúlátó. Inkább az van, hogy az eu-s pénz több, mint amire eredetileg számítottak. Persze, kár lenne ott hagyni, ezért a projekt folyamatosan hízik, ami újabb áttervezésekkel és abból következő eltolódással jár. Az eredetileg pályacserés vasút-felújításból teljes tájátalakítás lett. A terveket engedélyeztetni kell, majd a projektmenedzsmenttel elfogadtatni, majd a kincstárral megetetni, majd a politikában megmagyarázni, stb, stb, stb,. Mindezt egy jól kiépült, kikristályosodott bürokráciában, ahol minden számít, csak az idő és közérdek nem. Ráadásul lezárult az eu-s támogatások első hét éves ciklusa, megy a bruszt, hogy mit lehet még elszámolni és mit nem. Mindez késlelteti a pénzek kifizetését, amiből egyenesen következik, hogy a csóró kivitelező vállalkozók egyenlőre hazamennek. Szerintem, ami most látszik, az, hogy a vasút nagyon klassz lesz. A kapcsolódó útépítés van elmaradva, és az még a holdban van, hogy a Bécsi úton is haladni lehessen... 

Előzmény: hol vagyok2 (25296)
hol vagyok2 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 25296

"A solymári végeken az alattvalók pedig levonhatják a konzekvenciát...vasút volt, vasút a továbbiakban pedig egyenlőre nem lesz."

Igen, elég egyértelmű, hogy ez a vasút (+ a solymári P+R, az új út stb.) is a narancsos közpénzlopásnak és egyéb trükközéseknek esett áldozatul. A Vasút utca alján az állandósult sártengert és káoszt asszem nem kell itt sokaknak bemutatnom. A környékbeliek (így én is) folyamatosan szívnak a vágányzár óta, 2 teljes éve.

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25295)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2015.02.19 0 0 25295

Hááát, ...csak de!

Tudom, hogy egy kicsit tudálékosnak tűnt az utóbbi három beírásom, azért is nem álltam elébb ki vele, mert tartottam a konzekvens, parasztvakított fülkeforradalmároktól.

Örülök, hogy a fősodratú média is pont kapargatja és ezzel kvázi alátámasztja bejegyzéseim.

Én a több évre visszanyúló okokat írtam le, ha valakinek nem lenne tiszta,

a linkek a várható következményekre utalnak. :-((((

Hogy mennyire rohad a narancs, arra itt egy soft-osabb önvallomás a belterjes sajtóból:

http://mno.hu/belfold/navracsics-a-fideszben-hatterbe-kerult-a-bajtarsiassag-1273594

és egy független oldalnak a hard-osabb feldolgozása a Heti Válasz-os alapcikkről:

http://www.hidfo.net.ru/2015/02/19/navracsics-passziv-kritikussaggal-ragja-szet-kormanypartot

A solymári végeken az alattvalók pedig levonhatják a konzekvenciát...vasút volt, vasút a továbbiakban pedig egyenlőre nem lesz.

mert:

Magyarország jobban teljesít!  ....Böffff!

U.i.: A fülkeforradalom is felfalja saját gyermekeit!-ha lassanként is.

Előzmény: (ám)bátor tintanyúl (25294)
(ám)bátor tintanyúl Creative Commons License 2015.02.17 0 0 25294

Ejnye, csak nem??

http://444.hu/2015/02/17/a-kormany-listat-keszitett-azokrol-az-eu-s-projektektol-amelyektol-keses-miatt-elvehetik-a-megitelt-tamogatast/

http://palyazat.gov.hu/kesedelmes_projektek

"Pályázó neve Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.

Projekt címe Budapest - Esztergom vasútvonal rekonstrukciója II. ütem előkészítéséhez kiegészítő tervek készítése

Szerződéssel megítélt támogatás 3 410 450 000

Szerződés hatályba lépése 2012.05.21

Projekt tervezett befejezése 2014.12.31

Késedelem - elmaradás a 2014 év végi céloktól 1 050 787 776

Operatív Program KÖZOP"

tiglathpileser12 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 25293

Igen, az EU-finanszírozás tényleg kényes dolog - ha jól tudom, ilyenkor a késedelem esetén komoly kötbért kell fizetni. Mármint kell fizetnünk...

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25292)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2015.02.08 0 0 25292

:-))

Van egy olyan mondás, tán már itt fel is emlegettem korábban:

"A lányomnak mondom, hogy a menyem is értsen belőle"

Sokan olvassák e sorokat, tehát nem csak neked írtam - az első beírást semmiképp.

Nem akartam leharapni a fejedet, ha próbálkoznék, akkor olyan stílusban írnék, aminek állítólag híre ment a községben az "Avanti óvoda" témában. Na ott nem fogtam vissza magam. (keresd vissza, ha érdekel és az időd engedi!)

A vasutad meg persze nem csak a tied, mindannyiunk hasznára válna, ha meglenne, az egyéb,  időben csúszó, nyomvonalas infrastrukturális projektekkel egyetemben. csak hát az a rohadt évek óta zajló belháború...

Ne gondold, hogy az időjárás számít, mert a nagyokat nem érdekli, ha a -10-ben odafagy a lapátnyél a melós kezéhez.

Az eddigi egy év csúszást meg amúgy is nehéz kizárólag az időjárásra fogni. ;-)

A határidőket illetően, meg nem a helyi homokozóban játszunk, mert a projekt EU-s finanszírozottságú. :-O

Pont ezen rugózik, erre játszik rá a két bakkecske a pallón, aztán, hogy neked(nekünk) lesz-e hidunk(vasutunk), meg mikor, az ki a francot érdekel a csökött agyukkal, miután lerúgták a patakba a vékony deszkát is (magukkal együtt).

Előzmény: tiglathpileser12 (25291)
tiglathpileser12 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 25291

Jól van, azért nem kell leharapni a fejemet... :)

Kicsit gyengeelméjű vagyok, gondolom, de mindenképpen szeretem, ha világosan fejezi ki magát valaki - főleg írásban, mert ott a nonverbális jelzések nem léteznek, a hangulatjelek meg nem pótolják ezeket teljesen.

Most már értem, mire céloztál, sőt, gondolom, igazad is lehet valamennyire. 

A "vasutam" meg nem az enyém, ha úgy lenne, épülne, mert rajta lennék. A magam "józan paraszti eszével" pedig egyáltalán nem csodálkozom azon, hogy nem épül, hiszen kis hazánkban emberemlékezet óta mindig minden beruházás csúszik-késik. Itt azért hozzá kell tenni, hogy az időjárás elég rendesen beleszólt - legalább annyira, mint a nagypolitika.

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25290)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2015.02.08 0 0 25290

Azt nem tudom, de abban csak reménykedhetem, hogy nagyon kisebbségben vagy.

Igen sok előtanulmány, ismeretanyag hiányzik, vélhetően(nálad is)...

NIF vezérkarának hovatartozása és változása 2010-től, ugyanez érvényes az NFM-re is... :-O

Közgép születése, felemelkedése és tarolása...

stb. stb. annyi mindennek kéne utánaolvasni, hogy az ide el sem fér...

...de sok mindennek a háttérismerete nélkül is kikövetkeztethetőek dolgok, ha figyeli valaki a mindenkori aktuális  nagypolitikát és adoptálja, kivetíti a solymári vasút projektre,

- majd gondolkodik simán józan paraszti ésszel.

Az Orbán-Simicska húzd meg, ereszt meg egyébként évek óta megy, a tegnapi "gecizés" csak a nyílt kenyértörés megvalósulása, ami most speciel a médiafronton pukkant,

a gerillaháború több fronton régóta tart.

VELEJÉIG ROHADT VILÁGBAN ÉLÜNK. - párt és kormány és helyi Önkormányzat függetlenül, mert egyik kutya, másik eb!

...te meg csak nem érted miért nem épül a vasútad. :-P

Előzmény: tiglathpileser12 (25289)
tiglathpileser12 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 25289

Csak én vagyok itt olyan, aki ezt a hozzászólást nem tudja teljes egészében értelmezni?

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25288)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2015.02.06 0 0 25288

Eddig erről nem szóltam, de:

Ugye kezditek már kapisgálni, hogy a mai nap folyományai (repkednek a "gecizések" a médiában) okán nyilvánvalóvá vált az a tény, hogy a solymári (Budapest-Esztergom vasútvonal) vasútprojekt is a nagypolitika áldozata valamilyen szinten. Akinek van sütnivalója, az a mai történések után felfogja, miért is nem halad ez a projekt (se, már jó ideje) előre.

Üdvözlettel posztumusz:

egy, az Orbán-Simicska gerillaháborúban elesett hadnagy, a NIF csatateréről, aki többek közt a "solymári fronton is harcolt" 2013-ig. -  Sokan estünk el akkoriban, többek közt olyan hadvezérek is, akik annak idején a solymári vezetéssel az "egyéb kérdésekben" megállapodtak már.

Akácos út, ha végigmegyek rajtad én...

pardőzz: Barackos út...dádádánánááá

:-O 

...és nincs még vége, az igazi folytatás most következik,

de ugye a jövőbe nem látunk, csak sejtésünk van, ahol

mindenkinek, mindenki "geci".

... mert mindig van lejjebb :-P

Előzmény: s3pooler (25276)
egy józan paraszt Creative Commons License 2015.02.06 0 0 25287

Beírom a  a saját címemet a keresőbe  de a szomszédunk házát mutatja a google maps!

Ennek ellenére nem állítom azt, hogy nem a képen látható házban történtek a szörnyűségek.

Előzmény: s3pooler (25286)
s3pooler Creative Commons License 2015.02.06 0 0 25286

Annyi informális rendőrségi kapcsolatuk biztos van, hogy megszerzik a címet...viszont sajnos nem ez a legpikánsabb része a történetnek...

:-(

Előzmény: Szélmalomcsősz (25282)
tiglathpileser12 Creative Commons License 2015.02.04 0 0 25285

"kisebb csordára való jogász"

hmmm... ez nagyon képszerű volt:), bár nem túl komilfó:))

Igen, hát erről a dologról (média és környéke) sokat vitázunk mostanság sárli kapcsán.

De itt, azt hiszem, a jog egyértelműen rendelkezik. Persze, gondolom, a példányszám az abszolút érték, a polgári per elvesztése esetén is megérte a dolog, ha az emelkedik.

Előzmény: ex-Fixpont-főszerkesztő (25284)
ex-Fixpont-főszerkesztő Creative Commons License 2015.02.04 0 0 25284

A Blikk hosszú-hosszú ideje szinte "utazik" arra, hogy különféle valódi, fél- és ál-celebritásokkal, továbbá a legeslegkülönfélébb bűnügyekben érintett civil személyekkel kapcsolatban hozzon nyilvánosságra, majdhogynem korlátozás nélkül "izgalmas", esetenként akár a személyiségi jogokat is karcoló adatokat, képi információkat. Nincs kétségem afelől, hogy ők is fel vannak készülve az ezzel kapcsolatosan bármikor bekövetkezhető civil támadásra, netán támadássorozatra, akár egy kisebb csordára való jogász ugrásra készen tartásával is...

tiglathpileser12 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 25283

Ha ők azok, akkor is bajban lehetnek. Ez elég ingoványos talaj szerintem. Ezeknek az embereknek nyilván nincs pénzük egy jó ügyvédre, de attól még...

Előzmény: Szélmalomcsősz (25282)
Szélmalomcsősz Creative Commons License 2015.02.02 0 0 25282

"Mi van ha az érintett "család" nem is abban a házban lakik?"

Akkor bajban van a Blikk!

Előzmény: egy józan paraszt (25281)
egy józan paraszt Creative Commons License 2015.02.01 0 0 25281

Valószínűleg a Blikk  a google maps utcaképéről "fotózott"

Mi van ha az érintett "család" nem is abban a házban lakik?

Előzmény: ex-Fixpont-főszerkesztő (25280)
ex-Fixpont-főszerkesztő Creative Commons License 2015.01.31 0 0 25280

Érdemes szétnézni a google maps-en a 18-as busz régi végállomása környékén, majd összevetni a látottakat a Blikk fotójával.

Előzmény: hol vagyok2 (25279)
hol vagyok2 Creative Commons License 2015.01.31 0 0 25279

Vasút utca, Külső Vasút útca?

Előzmény: ex-Fixpont-főszerkesztő (25278)
ex-Fixpont-főszerkesztő Creative Commons License 2015.01.30 0 0 25278

Jó hírünk a világban: http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/evekig-eroszakolta-a-kislanyokat-az-apjuk-es-batyjuk-2325179. A fotó alapján a helyszínt első körben a Külső Bécsi út környékére tippelném, mindenesetre érdekes kultúrkörnyezet lehet.

hol vagyok2 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 25277

nem még, hanem már nyoma sincs. :) ebben a fórumban is belinkelte valaki kb fél éve, h. 2014 decemberre ígérték az egész cucc átadását.

Előzmény: s3pooler (25276)
s3pooler Creative Commons License 2015.01.21 0 0 25276

http://www.nif.hu/hu/kereses/?keyword=solym%C3%A1r

hát itt még nyoma sincs... vagy nem a NIF intézi?

Előzmény: tiglathpileser12 (25272)
lesliel Creative Commons License 2015.01.13 0 0 25275

Ez a válsz érkezett:

"Megállapítottuk, hogy az alábbi hibát a hálózat meghibásodása okozza, a bejelentést továbbítottuk a területileg illetékes áramszolgáltatónak."

Nagyjából erre is számítottam. Ez a társaság a kiégett lámpákban szokta cserélni az égőt. Ahhoz túl sok nem működik, hogy ez ne az Elmü asztala legyen.

Előzmény: lesliel (25274)
lesliel Creative Commons License 2015.01.12 0 0 25274

Bejelentettem az online felületen. Nem tudom valaki más megtette-e. A múltkor másnapra intézkedtek.

Előzmény: m_adri (25273)