Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Kerekhegyi másodrangú 5 órája Creative Commons License 25167

Igen, jól jött le, írhattam volna fél éjfélt, vagy a hivatalos megjelölést - 23óra 30 percet is.

Ha odaraksz valamit, akkor kérlek vigyél is, mert úgy látom, hogy ez a helyi szokás! :-PPPPPPPPP

Ugyanis pl. az általunk kirakott tv-t elvitték, lett helyette másik kettő (!), avagy a gyerekek kinőtt, elnyűtt tanulószékei szintén "hiányoznak", "kaptunk ajándékba" viszont egy kárpitos széket és egy plüsspuffot. Elhozta valaki a hősugárzó gyűjteményét, mert vagy 5 db gazdagítja a lomhalmazt. Cserébe elvitték a totál beállt nyomtatót. Két egyforma hűtő közül már csak a működőképes maradt, a döglött kompresszorosnak lába kélt. Érkezett néhány felismerhetetlen bútordarab - rész, szőnyegek, meg a fene tudja még mi, elvitték viszont a huzatja szakadt szivacságybetétet. Jött egy ismeretlen célú elektromos kütyü - akár kenyérdagasztó is lehet, valamint egy mikrosütő és egy minigrill, valamint egy porszívómotorra hekkelt köszörűkorong - Fábrynak csorogna a nyála, a dizájncenterébe való darab.

Íme hát a "házhoz megy a lomtalanítás" című helyi folklórműsor.

Mecénás: A lomtalanítást megrendelő lakó

Producer: Solymár Önkormányzat

Rendező: Az Élet

Előadják: Az emberek sokasága és az egyik szomszéd kutya, amelyik épp akkor vizelte le a felborított kárpitos szék ülőfelületét, mikor tegnap este hazaértem.

Előzmény: lesliel (25166)
lesliel 13 órája Creative Commons License 25166

Köszönöm a részletes tájékoztatát. Már terveztem egyébként, hogy felhívom őket.

Abból amit írtál az jött le, hogy kedden nem voltak elszállítani a lomokat. Ezek szerint még ha délután kocsiba pattanok, talán ledobhatom az enyémet is a Tied mellé :)

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25164)
Kerekhegyi másodrangú 21 órája Creative Commons License 25165

...és természetesen ma is várjuk az illetékesektől a Bp. II. kerületi Zerind vezér út lezárásával kapcsolatban:

Hol vannak a határozatok, hol van az esetleges fellebbezés, hol az állítólagos határidőn túli benyújtás miatti elutasítás?

Kerekhegyi másodrangú 22 órája Creative Commons License 25164

Kedves lesliel!

Én részletesen tudlak tájékoztatni a kálváriánkról lomtalanítás ügyben, mely a mai napig tart -ala solymár:

Ez év augusztusában(!) felhívtuk a solymári honlapon megadott telefonszámot (06 30 471-95-47), hogy lomtalanítási időpontot kérjünk. Ezen a számon közölték, hogy hívjuk a 06 26 631-895-öt 9-13-ig és egyeztessünk időpontot"Ágnessel" - mégis mi a teljes neve? _ ott már tudni fogják..."Ágnes"! (PUNKTUM!)

Grrrr- grrr, - Halló! Jó napot kívánok, xy vagyok - "Ágnest" kérem -...öööö,  ő szabadságon van egy hétig, hívjuk utóbb, mert csak ő tud időpontot adni...

Később mikor per "Ágnest" elértük, közölte, hogy ő már nem tud időpontot adni, mert nem vállalnak lomtalanítást, a Deponia Kft.-től kell kérni időpontot, de a telefonszámot nem tudta megadni, ...nézzük meg az interneten!!!

-Kérdés a telefonba:...És akinek nincs internetje???...

Na nesze vazze... van tovább:

Három nap múlva (mondjam azt hogy az első pozitív? -Nem mondom.) felhív egy koma, hogy a feleségem kérte a lomtalanítás telefonszámát, ezt most lediktálja: 06 22 507-666 itt lehet kérni szeptembertől...

Ezt felhívva közölték, hogy készítsük elő a szerződésünket (?) és hívjuk a 06 22 202 260-as számot és ott egyeztessünk időpontot.Felhívtuk a számot(szerződés nyema!- mégis milyen?), ahol közölték, hogy még nincs aláírt szerződésük solymárral, keressük őket 2-3 hét múlva - ... mégis kivel beszéltünk - Horváthnéval!,  -de mégis mi a teljes neve? - Horváthné, ismer itt így mindenki!!! - Gondolván mi:Tényleg, a tahó k. anyád?? 

...Na elteltnagyjából az idő, megtörtént ez is,- mert fehér ember türelmes-  újból kerestük a megadott számokat a kibekkelt idő után:

Halló tessék parancsolni!: ...időpontot...stb. stb. - Igen, jövő héten kedden, de reggel 6.-tól mehetünk, úgyhogy legyen kipakolva minden! (konkrét dátum szept. 30.-a)

Most, este 1/2 12- kor, bizonyos "külső beavatkozók" ráhatásával, szanaszét van túrva minden, nem csak hogy hiányzik a kirakott dolgokból, mert az nem izgat, de hogy hozzárakódnak dolgok és ez egyre dagad köbméterben (3 ugye a limit), az felettébb irritál.

Ha egyszer előkerül a szavahitetlen lomisbrigád, ki dönti el, melyik 3 köbméter az enyém???

Előzmény: lesliel (25143)
Kerekhegyi másodrangú 1 napja Creative Commons License 25163

Örülök, hogy ebben a szorult helyzetben volt valakinek kreatív, megvalósítható ötlete - le a kalappal,

mert ha a felvezetésem megvalósult volna, az több mint botrány, ami senkinek sem hiányzik.

Előzmény: lesliel (25161)
s3pooler 2 napja Creative Commons License 25162

Kíváncsi vagyok hogy az Auchan előtt épülő felüljáróhoz összehordott töltés állékonyságát is ugyanazzal a módszerrel állapították -e meg, mint amivel a Pvörösvári anyaföldét...  

Előzmény: lesliel (25161)
lesliel 3 napja Creative Commons License 25161

A NIF szerint:

"Vasárnap 17 órakor újra elindul a közúti forgalom a 10-es főúton. A pilisvörösvári aluljáró munkálatait az A-Híd Zrt. végzi, a terelő útszakasz kiépítésén éjjel is dolgoztak, jelenleg a forgalomtechnikai jelek felfestése van még folyamatban. Az autósok 2x1 sávos, aszfaltburkolatú szakaszon 30 km/h-s sebességgel közlekedhetnek. A tömegközlekedési járművek a terelő utat használhatják, de a 3,5 tonna feletti nehézgépjárműveknek továbbra is tilos ráhajtani az útra, nekik Pilisszentiván felé kell kerülniük"

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25159)
Kerekhegyi másodrangú 3 napja Creative Commons License 25160

Hihi! :-(

Szerdán ezek szerint nem sok sikerrel jártál, ha egyáltalán elmentél végül az ügyintézőhöz...?

Előzmény: Silverboy_1 (25157)
Kerekhegyi másodrangú 3 napja Creative Commons License 25159

A "buli" szerintem nagyobb lesz, mint gondolod, mert a Vasút utca felől meg nem lehet majd kikanyarodni, ill. be meg nehezen. A 64-es buszcsalád meg majd ott is benne áll a dugóban, úgyhogy lesz hacacáré.

Szerintem rendőri irányítás nélkül 5 percen belül meglesz csúcsidőben az első koccanás (szokott az itt lenni sajnos), azt akkor vége a dalnak hétfő reggel a Pilisi-medencében a közúti forgalmat illetően Budapest felé.

Előzmény: s3pooler (25158)
s3pooler 4 napja Creative Commons License 25158

Jól sejtem, hogy hétfő reggel az a lépésben haladó kocsisor, ami a 10-es út elválaszthatatlan része, most a Terstyánszkyn fog haladni állni?

Előzmény: Szélmalomcsősz (25155)
Silverboy_1 4 napja Creative Commons License 25157

választás előtt? muhaha...

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25154)
Szélmalomcsősz 4 napja Creative Commons License 25156
Előzmény: Szélmalomcsősz (25155)
Szélmalomcsősz 4 napja Creative Commons License 25155

Földomlás Pilisvörösváron

A közúti és a vasúti forgalmat is leállították szombat hajnalban a 10-es útnál. Tovább »

forrás: Index.hu

???

Kerekhegyi másodrangú 4 napja Creative Commons License 25154

...és természetesen ma is várjuk az illetékesektől a Bp. II. kerületi Zerind vezér út lezárásával kapcsolatban:

Hol vannak a határozatok, hol van az esetleges fellebbezés, hol az állítólagos határidőn túli benyújtás miatti elutasítás?

Kerekhegyi másodrangú 4 napja Creative Commons License 25153

Húúú aztazannya,

ezt most nekem, hogy azt ugrapukk?

Előzmény: karcosharcos (25152)
karcosharcos 5 napja Creative Commons License 25152

Én elhiszem, hogy mi a gond.

De tele van nekem is  a kerek karikával.

Elvtársak kiért nem volt jó a mező?

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25151)
Kerekhegyi másodrangú 5 napja Creative Commons License 25151

25110-es hozzászólásom most is érvényes, mert azóta se mukk, vagy bá:

Továbbra is várjuk az illetékesektől ezeket a dokumentumokat a témában:

Kerekhegyi másodrangú 5 napja Creative Commons License 25150

Barátaim, emlékezzünk...

Ma van éppen egy éve, hogy a kókler Mekk Elek és Tsa  csatornázó brigád megkezdte áldásos tevékenységét Kerekhegyen. Az önkormányzat a viziközmű társulat és a mérnök hathatós hozzáállásával.

MINDANNYIUKNAK KÖSZÖNJÜK!

Az illusztrált fényképen a "főtéren" képződött elkerítés látható "barbár favágóéktól" igencsak kivilágított megjelenítésben.

(az összes fényt a gk. felkapcsolt fényszórója adja)

Balra a tűzoltócsap és a korlát távolsága cca. 2 méter, jobbra max.2,2 m lehet az odabaßott korlát (ha nincs elég belőle, told meg egy csatcsővel!) és a sose használt szádfal közt. Vészvilágítás nyema.

kategorikusnem szept. 22. Creative Commons License 25149

2015 márciusáig nem kell forgalmi rend változásra számítani. 

Akkor addig semmi javulás nem várható.

Egy bicikliút a vasút mellett beleférhetett volna a beruházásba. Jelenleg biciklivel nem lehet az élet kockáztatása nélkül Solymárról Budára jutni. 

Előzmény: lesliel (25148)
lesliel szept. 19. Creative Commons License 25148

Micsoda hír az ürömi csomópontról!

ex-Fixpont-főszerkesztő szept. 19. Creative Commons License 25147

:-)  Így jár, aki félálomban fórumozik.

Előzmény: sussoger (25146)
sussoger szept. 18. Creative Commons License 25146

„Bocs: "...sarkáról" után kimaradt: "van szó".”

Nem maradt ki ☺

Előzmény: ex-Fixpont-főszerkesztő (25141)
karcosharcos szept. 18. Creative Commons License 25145

Itt Solymáron senki nem tud semmit, semmiről! Nincs is plegyka és tiltakozás!

Előzmény: lesliel (25143)
karcosharcos szept. 18. Creative Commons License 25144

Hú! Nagyon gyenge vagy, nincs már informátorod? Semmi gond majd lekésed ennek az átadását is!

Előzmény: ex-Fixpont-főszerkesztő (25142)
lesliel szept. 18. Creative Commons License 25143

Úgy tudom, hogy szeptember 1-től a Depónia hivatalosan is szerződött partner Solymáron és ők intézik majd a lomtalanítást is. Tud erről valaki többet? Lesz erről majd valamiféle tájékoztatás?

ex-Fixpont-főszerkesztő szept. 18. Creative Commons License 25142

És persze ha nem ennek a csomópontnak az átépítéséről van szó, akkor passz.

Előzmény: ex-Fixpont-főszerkesztő (25141)
ex-Fixpont-főszerkesztő szept. 18. Creative Commons License 25141

Bocs: "...sarkáról" után kimaradt: "van szó".

Erről a tervezett átépítésről emlékezetem szerint már a decemberi közmeghallgatáson is szó esett, legutóbb a szeptemberi Solymári Magazinban is írtunk róla. De nyilván akadhatnak olyanok, akik számára egyszerűbb információhiány miatt háborogni, mint falugyűlésre járni, vagy újságot olvasni. [Természetesen a jelenlévők kivételek.]

Előzmény: ex-Fixpont-főszerkesztő (25140)
ex-Fixpont-főszerkesztő szept. 18. Creative Commons License 25140

Ma nem jártam a Templom téren, nem tudom, melyik részről van szó, de ha a térnek a Nagykovácsi utca felőli sarkáról, ott az önkormányzat át akarja építeni a jelenlegi "delta" csomópontot "T"-kereszteződéssé, csak meg akarták várni a kezdéssel a Búcsú végét, hogy a kirakodóvásár miatti és az építkezés miatti lezárások ne egyszerre terheljék a faluközpontot.

Előzmény: senior71 (25139)
senior71 szept. 17. Creative Commons License 25139

Úgy néz ki, hogy kábelt fektetnek, ami a legjobb családban is megesik. Azt viszont nem értem, hogy mi a f.nak raktak két új bazi betonoszlopot a járdaszigetre, amikor korábban arról álmodoztak, hogy el kéne onnan tüntetni a felső vezetékeket. Gyanítom, hogy nagyjaink ülnek a technó-lobbi hintájában, és nem kimondottan a falu szépülését, rendeződését tartják szem előtt. 

Előzmény: karcosharcos (25138)
karcosharcos szept. 17. Creative Commons License 25138

Csak úgy demokratikusan kérdezem! Mi a fenét csinálnak a Templom tér mögött? Egy sárga mellényes embert megkérdetem, - válasz „bontunk”!

Mondjuk a falu egy része nem érdemes arra, hogy megtudja mi miért és kinek ötletére!

Tőlem is megkérdezték válaszoltam, - majd a választásra megtudjuk! Látványberuházás! Igaz minden parkoló és útvonal csak lezárva!