Keresés

Részletes keresés

s3pooler Creative Commons License 2016.04.27 0 0 25602

A szemétválság már elérte a község határait is:

A régi téglagyári épületnél lévő, az új, megsuvadt útról könnyen elérhető le/behajtónál vélhetően illegálisan lerakott szemétkupac kezd elég szép méretet elérni, és ha valaki a domboldalban, az extém-tereprally útvonalon igyekszik a 10es út helyett befelé a városba, akkor ott is lehet elég szép kupacokat találni.

Mintha állatorvosi ló lenne a szemétszállítás:

a, A rezsicsökkentés miatt a lakosság látszólag kevesebbet fizet,

b, de még így is sokszor inkább az illegális lerakásra szavaznak,

I. a cégek sírnak, hogy veszteségük van a hatósági ár miatt,

II. de az állam mégis rámozdul a bulira, mert vélhetően valamilyen üzletet szimatol.

senior 43 Creative Commons License 2016.04.15 0 0 25601

Szemétválság fenyeget: nem nyugszanak a kukaholding ellenzői (propeller.hu)

na ugye, megmondtam...

s3pooler Creative Commons License 2016.04.05 0 0 25600

És elindult....

Nem tudom... csak nekem van olyan érzésem, hogy jártak már olyan idők ebben az országban, amikor mindent felülről akartak megmondani..?

Még azt is, hogy mit akartok ti ott lent..?

http://index.hu/gazdasag/2016/04/05/kukaholding_hulladekkezeles_kozpontositasa_onkormanyzat_adossag/

senior 43 Creative Commons License 2016.03.30 0 2 25599

Beszarás, hol tart ez a kormány.. Központosítani mindent, a nagy segg ráül az oktatástól a vízen/gázon keresztül a szemétig mindenre. Így lesz jó olcsó a zembereknek.. és így fog beledögleni az egész ország, kivéve, aki a nagy segg bizalmát élvezi. Persze, csak egy darabig... Nincs senki idősebb fazon a kormány közelében, aki elmesélhetné, hogy egyszer már a történelem szemétdombjára került ez a modell? Tényleg, csak ennyi telik az állítólagos  okosságból, hogy az ótvaros múltból kaparásszanak? Nincs messze az idő, hogy a szemét megint csak gyűlni fog a dolgos kezek híján. És, migráncsok sem lesznek...!  

Előzmény: s3pooler (25598)
s3pooler Creative Commons License 2016.03.30 0 0 25598

Hmmmm... minden háztartásba szelektíven gyűjtős kuka...?

Áprilistól indul az állami kukaholding

Központosítja a kormány a szemétdíj beszedését, de a feladat marad az eddigi szolgáltatóknál. Tovább »

forrás: Index.hu

Adept Creative Commons License 2016.03.22 0 0 25597

Van egy törvényi utközés a mostani Hészben. 24 és 27es paragrafus uti egymást. Ezt fogják valamikor megváltoztatni, csak kiváncsi voltam mikor?

Előzmény: senior 43 (25594)
senior 43 Creative Commons License 2016.03.22 0 0 25596

Azt!

Előzmény: tiglathpileser12 (25595)
tiglathpileser12 Creative Commons License 2016.03.22 0 0 25595

Nagyon hülye kérdés:

ez azt jelenti, hogy 300m2 alatti ház építését nem kell engedélyeztetni? Vagy tök rosszul értem?

Előzmény: senior 43 (25594)
senior 43 Creative Commons License 2016.03.21 0 0 25594

Milyen HÉSZ-t? 300m2 alatt nincs építéshatósági engedélyezés, csak bejelentés.

Előzmény: Adept (25592)
senior 43 Creative Commons License 2016.03.21 0 0 25593

Egy köztestületben csak akkor értelmes a frakció, ha van legalább egy másik, ami itt nincs. Ennél fogva, ha lett is volna fidesz-frakció, az csak majmoskodás lett volna.

Előzmény: tiglathpileser12 (25591)
Adept Creative Commons License 2016.03.21 0 0 25592

Azt nem tudja esetleg valaki hogy a HÉSZ módositást mikor szavazzák meg végre?

tiglathpileser12 Creative Commons License 2016.03.18 0 0 25591

Ha  megnézed a közvetítést erről a képviselőtestületi ülésről, akkor hallhatod (Gaál Gergelytől), hogy Solymáron nincs Fidesz-frakció. Van solymári Fidesz csoport, de nincs frakció. Tehát Maki abból lépett ki, ami nincs. 

Előzmény: cochenille (25590)
cochenille Creative Commons License 2016.03.18 0 0 25590

Olyasmit olvastam múltkor, hogy a polgármester kilépett a képviselő-testületi Fidesz-frakcióból. Úgyhogy ha ez igaz, akkor rá elvileg annyira már nem tudnak nyomást gyakorolni a Fidesz felső szintjeiről. Persze lehet, hogy így is tudnak, pl. belengetik a kiemelt odafigyelést (minden értelemben) valamelyik küszöbön álló nagyberuházás kapcsán. Ráadásul azt hiszem, a pártból nem is lépett ki, csak a solymári csapatból. Szóval akár igazad is lehet.

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25589)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2016.03.17 0 0 25589

Csak nem gondolod, hogy erre a kardcsörtetésre ne figyeltek már fel az illetékes (sajtó)figyelők - Nem köll a bahééé!?

Szerintem már rég útban van a narancs parancs, de lehet már meg is érkezett.

Nem lesz itt több ilyen-olyan nyilatkozat, max. tocska, "Hát az nem is úgy volt...", de már minden sínen van,

lesz egy kurtított költségvetésű (de akár összességében szarabb ár/érték arányú) projekt, oszt jónapot.

Előzmény: senior 43 (25588)
senior 43 Creative Commons License 2016.03.17 0 0 25588

Ja! Ha egy falu élén álló köztestületben ilyen rossz helyzet áll be, ennyire nem tudnak együttműködni, erre az esetre megoldás az, hogy a testület feloszlatja magát, és új választások lesznek. Csakhogy!

A képviselők többsége elviseli-e, hogy ezután esetleg kikerülnek a "fontosak" közül, és akad-e megfelelő kvalitású úr/hölgy, aki polgármester szeretne lenni? Én úgy gondolom, aligha! Ezért, továbbra is telik-múlik az idő, és tovább olvashatjuk a nyilatkozatokat és ellen nyilatkozatokat... 

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25587)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2016.03.16 0 0 25587

Pedig kár most cizellálni a dolgokat, mert mindegyikük egymás előtt ismert modora mit sem változott az elmúlt 40-50 évben és még együtt is kell ezzel élniük vagy 3 és fél évet minima, hacsak nem akarnak időközit, de azt senki sem akar - vélhetően. :-P

Előzmény: senior 43 (25584)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2016.03.16 0 0 25586

"Totya mondta: Nagy balhé lesz."

:-)

Előzmény: tiglathpileser12 (25583)
tiglathpileser12 Creative Commons License 2016.03.15 0 0 25585

Ez biztosan hozzáférhető, hiszen közérdekű adat, nem?

Előzmény: senior 43 (25584)
senior 43 Creative Commons License 2016.03.14 0 0 25584

Belháború fideszfalván...a hátterét már megbeszéltük. Ezúttal az érdemel említést, hogy a küzdő felek modora jelentős különbséget mutat! Személy szerint arra lennék kíváncsi, hogy a kis iskola felújítására szánt 500 millióban mi minden lenne? Persze, nem komolyan... 

Előzmény: tiglathpileser12 (25583)
tiglathpileser12 Creative Commons License 2016.03.13 0 0 25583
szkitty Creative Commons License 2016.03.10 0 0 25582

Szia! Sittes zsákba szoktam rakni, mert az nem szakad ki. Szerintem megegyezünk. ;)

Előzmény: s3pooler (25571)
tiglathpileser12 Creative Commons License 2016.03.08 0 0 25581

"hány olyan állás van, amit szőke ciklonok töltenek be? Még a közszférában is " bizony.

érdekes a háttér, köszi. Valami ilyet gondoltam én is, de nem volt valós információm.

Előzmény: senior 43 (25578)
senior 43 Creative Commons License 2016.03.07 0 0 25580

Látom, nem engedsz a rögeszmédből. Mellesleg, ha szabályos, elismert kifizetések voltak, akkor hol a korrupció? Vagy nem erről volt szó? 

Előzmény: Domi (25579)
Domi Creative Commons License 2016.03.06 0 0 25579

Ezek csak szép szavak, több sor, bekezdés, jó sok. Parlamentben is elmenne válasznak. De csak szavak.

Én tényekről beszéltem, kifizetésekről, elismert összegekről. Folyó áron kb másfél alsó kategóriás gépkocsi ára lett szétosztva. Ha megnézzük az arányokat régen és ma is kb hasonló a helyzet, csak ma nem tíz, hanem száz milliók a vetítési alapok.

Előzmény: senior 43 (25577)
senior 43 Creative Commons License 2016.03.05 0 2 25578

Ugyan már, hány olyan állás van, amit szőke ciklonok töltenek be? Még a közszférában is (a mi adónkból). Itt az volt a gáz, hogy lelépett a politikai porondról (kilépett a jobbikból) azért, hogy alpolgármester lehessen. Mert a fidesz 2010-ben ezt is megváltoztatta. Addig csak választott embereket lehetett előterjeszteni erre posztra, most meg a polgármesterre van bízva, kit ajánl fel a testületnek. Csakhogy, a testület nem volt vevő a dologra, a szőke ciklon nem jött be mindenkinek (egyébként, elég sok nőnemű van a testületben, erre figyelni kellett volna...) és így nem maradt más lehetőség, mint a személyes tanácsadói állás. Sztem ez ma a konfliktusok igazi forrása. 

Előzmény: tiglathpileser12 (25573)
senior 43 Creative Commons License 2016.03.05 0 0 25577

Az olajügy is sokkal egyszerűbb volt, mint ahogy itt előadtad. Amióta a világ világ, nálunk a fűtőolaj sokkal olcsóbb volt, mint az üzemanyag olaj, (hogy meg ne fagyjon a dolgozó, az autós meg csak fizessen), pedig ugyanaz az anyag mindkettő! Hogy mégis meg lehessen különböztetni a kereskedelemben, a fűtőolajat megpirosították. Viszont, hogy az olcsó fűtőolajat drága motorüzemanyagként lehessen eladni, ki kellett szőkíteni. Ennyi. A szőkítésből származó extraprofit egy része azok zsebébe vándorolt, akiknek le kellett volna buktatni az egész tevékenységet. Sokan éltek jól ebből a pénzből, és sok jó autó ment tönkre tőle.

Megértem az elkeseredettségedet  és kiábrándultságodat a mai állapotok miatt, és nem vitatom, hogy a korrupció nálunk jelenleg sokkal nagyobb az elviselhetőnél. Az a probléma, hogy az emberek nagy része előtt az sem egyértelmű, mi a korrupció. Sajnos, sokan azt hiszik, ha megnyerte a választást, miért ne nyúlna a kasszába, hiszen ez volt a tét, ezért versenyzett... Azért, az én tapasztalataim arról szólnak, hogy nem mindig és mindenhol csak az számít, mennyi jut belőle nekem. Az emberek jelentős része utálja a lenyúlást, az érdem és teljesítmény nélküli pénzszerzést. Nagyon sokan vannak jó nevelésű, megfelelő erkölcsi érzékkel rendelkező polgárok, akik még azt sem fogadják el, hogy "lopd el, különben más fogja ellopni!" 

Ezért mondom, hogy akkor, ott (kerekhegyi gáztársulás) nem volt semmiféle szétosztás. Egyébként, lehetett volna, ha az akkori testület megszavaz egy ilyet, és akkor az már nem korrupció, hanem politikai kérdés. 

Előzmény: Domi (25576)
Domi Creative Commons License 2016.03.05 0 0 25576

........> Szétosztás biztosan nem volt,....
Ezek csak technikai  kérdések.
Pl: ha vesz Magyarország "X" milliárd m3 földgázt, de azt nem közvetlenül, hanem kereskedőn, energiabrókeren keresztül, akkor különböző "5%" -ok be sem kerülnek a belföldi elszámolásokba, mert külföldön kerülnek külföldi számlá(k)ra átutalásra.
A 90-es években olajat importált boldog-boldogtalan komálós. (Ahogy most háziasszony tud precíz népszavazási kezdeményezést benyújtani, úgy akkor juhász követte helikopterről az olaj szerelvényét.) Az olaj befolyt feketén az ÁFA-tartalma részben, mert főként magán-kutakon mérték ki, viszont a jövedéki adótartalma meg egy csöppet sem, mert elvámolva sem lett. Hiányzott bármely hazai nyilvántartásból az ami papíron nem is létezett?

Hát ilyen technika volt az is amit nem kellett a "zárszámadó közgyűlés" elé vinni. Általában a mindenkori hatalmak nagyon jól tudják, hogy olyan kérdést amit a nép egyszerű tagjai is meg tudnak ítélni nem visznek demokratikus fórum elé, mert még olyan kimenetel születne, ami nekik kényelmetlen. Pl: vasárnapi nyitvatartás, közvetlen beleszólás a közös ügyekbe. De előre borítékolom: abban a kérdésben sem, írnak ki népszavazást, hogy "Vegyünk-e 1 milliárdért műtárgyakat a Kommber - Várszínház falára". Tényleg, milyen jól hangzana egy helyi: "Akarja-e, hogy felújítsuk, kiszélesítsük és újra aszfaltozzuk a Koppány-lejtőt?" A csatornánál meg lehetett volna ilyet kérdezni: "Akarja-e, hogy a befizetését arra költsük, hogy a hálózat 1/4-1/3 -részén a szennyvíz fölfelé folyjon, szemben a gravitációval?"

Előzmény: senior 43 (25559)
tiglathpileser12 Creative Commons License 2016.03.05 0 0 25575

havi kb 500? kicsit soknak tartanám :D

Előzmény: cochenille (25574)
cochenille Creative Commons License 2016.03.04 0 1 25574

Polgármesteri különkeret?

Előzmény: tiglathpileser12 (25573)
tiglathpileser12 Creative Commons License 2016.03.04 0 1 25573

De legalább már a szőke ciklonnak (open eyes consulting) nem jut több a mi adónkból.

Ez önmagában reménykeltő, és a demokráciába vetett hit meggyengülését fékezi.

Előzmény: s3pooler (25570)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!