Keresés

Részletes keresés

Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2016.11.16 0 0 25731

De van,...még élünk. :-P

Előzmény: Domi (25730)
Domi Creative Commons License 2016.11.15 0 0 25730

Nyilván nincs mire büszkének lennünk :-(

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25728)
sussoger Creative Commons License 2016.11.15 0 0 25729

Most tél van, és csend, és hó, és halál.

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25728)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2016.11.14 0 1 25728

...Ezt nem hiszem el!

 

Így behalt ez a fórum, hogy egy hónapja nincs egyetlen beírás sem!?

sussoger Creative Commons License 2016.10.14 0 0 25727

Na tényleg visszakozott a Depónia?  És aki nem tud róla, és nagyobb kukát vesz, az így járt?

Előzmény: szkitty (25724)
senior 43 Creative Commons License 2016.10.08 0 1 25726

Új fejlemény az ügyben!

Én már olyan levelet kaptam, hogy a díjat ezentúl a Nemzeti Hulladék ZRT-nek kell fizetni, negyedévenként. A Deponia csak a szemetet szedi... Szentendrén már így van, fizetésképtelenné lett a városi szemetes cég, kérdés, meddig hajlandók még elvinni a cuccot. Egyáltalán, hol vannak a közszolgáltatási szerződések, ami rögzíti, kinek mennyit, miért kell fizetni a polgárnak?  Haladunk, haladunk... a szebb jövő felé. 

Előzmény: szkitty (25724)
sussoger Creative Commons License 2016.10.07 0 0 25725

Köszönjük!  Én hétfőn akartam telefonálni (mert persze nem mindig lehet nekik), de akkor nem is kell.  Akkor a levelük megy a kukába (ja, persze nem, holnap elvisszük az iskolai papírgyűjtésre ☺).  Épp azt számoltam, már jobban járok, ha szemeteszsákot veszek tőlük.

Előzmény: szkitty (25724)
szkitty Creative Commons License 2016.10.07 0 1 25724

Előző bejegyzésemhez egy kis módosítás:

 

Olvastam a solymari polgármesteri hivatal bejegyzését a fb.on. Gondolom, ez az a levél, amiről szó van. Érdekes...

Felhívtam a Depóniát. Már magyarázkodtak.

Lényeg:

A levél rossz. Aki eddig 60 literre szerződött, annak marad is a 60 liter. Az új szerződők esetében lép be a levélben foglalt változás. Nem mindegy.

 

Hétfőre hivatalos írásos választ is ígértek nekem.

 

Előzmény: szkitty (25723)
szkitty Creative Commons License 2016.10.07 0 1 25723

Pártunk és államunk legújabb ökörsége. Mi spec. 6an lakunk egy házban, de még 60l szemetet sem termelünk hetente, mert a cucc 3/4-e szelektívbe megy. Az ételmaradék, zöldhulladék megy az állatoknak, az üveg, műanyag, fém és papír meg a megfelelő helyre. Persze, azt innen nem viszik el, mert sz önkormányzat által javított földút oly tökéletes, hogy nem tudnak bejönni az utcába, hanem én hordom el a madarastecsóhoz hetente. De ez a legkevesebb.

 Szánalmas, hogy ezzel a törvénymódosítással akarnak több pénzt begyűjteni a közkasszába. 

 

Mindig mondtam, hogy a szemét és a szar a legjobb üzlet. (Bocsánat a nyers megfogalmazásért, de ezt így kell írni) Nem hiába akarták ezt megszerezni...

Előzmény: sussoger (25708)
szkitty Creative Commons License 2016.10.07 0 1 25722

Most olvastam csak a bejegyzésedet, amit aug.végén írták. én spec. azóta sem kaptam semilyen tájékoztatást. Magát a problémát is csak azért tudom, mert anno az SKE ügyfélként bejelentkezett az ügybe, és hivatalból a szakhatóságoknak ki kell küldeni.A solymári polgármesteri hivatalnak is meg kellett volna küldenie minden levelet,ami az ügyben eddig keletkezett, de ezt nem tette meg. Állítólag a kipattant balhé óta is született jó pár levél, de nagy a csönd a mai napig. Esetleg megkérdezhetnénk Ordódy képviselő urat. Gondolom, ő csak tudja  a részleteket.

Előzmény: illés misi (25681)
szkitty Creative Commons License 2016.10.07 0 1 25721

Kissé elhanyagoltam ezt a fórumot mostanában.

Jó a levél :)

Azóta gondoskodtam az állatok változatos étrendjéről. Múlt héten pizzát kaptak a Veneziából,  egy hölgy rendszeresen különböző (ez lényeges!) zöldségféléket hord nekik. Tegnapelőtt almát, tegnap tököt és szőlőlevelet is kaptak. SZerencsére sokan olvasták a fórumot, és hordják a kaját a szerencsétlen éhező állataimnak :D

Emellett természetesen legelnek -normális helyen ez elég lenne a birkának, mint napi táplálék, Csak Solymáron nem-.

Ja, és mielőtt most azért jelentenének fel, mert szomjaztatom őket, a 2db itatóvályú az ingatlan vasút felőli részén található, nem a Hold utcánál.

... és VAN benne víz :)

Előzmény: cochenille (25670)
senior 43 Creative Commons License 2016.10.07 0 0 25720

annyit hozzátennék, azonosulni nem, legfeljebb közösülni szoktak velük!

Előzmény: senior 43 (25719)
senior 43 Creative Commons License 2016.10.07 0 0 25719

Nna! és így kerülnek majd a tehetősebb portákra sötétebb bőrű szolgáló lányok és kertészfiúk, ahogy a világ más részein, elsősorban az amerikai kontinensen, bevett szokás, senki sem csodálkozik rajta.

Előzmény: Domi (25717)
senior 43 Creative Commons License 2016.10.07 0 0 25718

Ez így van! És mifelénk mindig az egyszerűbb utat választják...

 

Előzmény: s3pooler (25715)
Domi Creative Commons License 2016.10.06 0 1 25717

Lehet ezt:

 

Előzmény: s3pooler (25716)
s3pooler Creative Commons License 2016.10.05 0 0 25716

Ha már szavazás:

Valamelyik térfigyelő kamera képén nem látszik, hogy Szombat este nyolc után egy-két perccel ki esett neki egy spaklival felszerelkezve a PM hivatal előtti villanyoszlopon valami papírnak?

Gondolom nem egy eladó lakás hirdetését szedte le az oszlopról...

:-)

Előzmény: senior 43 (25713)
s3pooler Creative Commons License 2016.10.05 0 1 25715

Megjegyezném, hogy:

- Budapesten már jó ideje GPS, érzékelő és kamera van a kukásautóban, tudják, hogy melyik címen mekkora kuka van a nyilvántartás szerint

(pl ezért is hisztiznek, mikor a társasházaknál tömörített szemetet raknak a kukába, mert kevesebb liternyi kukába bele tudnak tömni ugyanannyi hulladékot)

- Németországban a kukásautó az ürítéskor megméri, hogy milyen nehéz az edény, és az alapján kapja a számlát az ingatlan...

 

Úgyhogy vannak még távlatok a szolgáltatás fejlesztésében. 

( persze a szolgáltatás fejlesztésénél sokkal egyszerűbb alacsonyra állítani a fűnyíró kését, és végigtolni a teljes lakosságon. )

:-(

Előzmény: senior 43 (25710)
sussoger Creative Commons License 2016.10.05 0 0 25714

Akkor legyen fajlagosan magasabb a díj, de függjön a szemét mennyiségétől és a szemét termelője dönthesse el, hogy mennyit termel.

Előzmény: senior 43 (25712)
senior 43 Creative Commons License 2016.10.05 0 0 25713

A népszavazáson érvényes részvétel Solymáron 46% volt, az országos átlag 40%, Budapest 34%. A nem itt is 98,5%, mint bárhol másutt, persze itt sem érvényes a népszavazás eredménye a vonatkozó törvény szerint. Az látszik, hogy nálunk jobban szeretik a rendszert, vagy az, hogy túl messze van a Lánchíd! 

senior 43 Creative Commons License 2016.10.05 0 1 25712

A pénzbevétel mennyisége számít, nem a szemété...

Előzmény: sussoger (25711)
sussoger Creative Commons License 2016.10.04 0 1 25711

Persze teljesen oké, megbecsülöm, mekkora kuka telik meg egy héten, és azt fizetem, akkor is, ha félig telig meg (merthogy a 60 literes kukánk a legtöbbször csak félig telik meg egy hét alatt).  Veszek egy X literes éves matricát, aztán egész évben maximum annyi szemetet visznek tőlem el hetente.  De most egy bürokrata kitalálja, hogy nekem több szemetet kell termelnem?  Normális helyen a kevesebb szemét termelésére ösztönzik a népet.

Előzmény: senior 43 (25710)
senior 43 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 25710

A  víz, szennyvíz, hulladék, távhő és a legfájóbb, a tömegközlekedés közszolgáltatásokban nagyon nehéz a személyes igénybevétellel arányos díjat működtetni. Technikailag, és munkaerő igény miatt. Ezért van inkább normatív alapú, adózás jellegű tarifa. Képzeld el, mi lenne, ha a szemét literét vagy súlyát kellene megfizetni? Még ilyen primitív módon is alig működik, ugyan akkor sok pénzre van szüksége. Na, ezek magyarázzák meg, ami van!

Előzmény: tiglathpileser12 (25709)
tiglathpileser12 Creative Commons License 2016.10.02 0 0 25709

Hát, azért:

"z (1a) bekezdés b) pontja szerinti jogosultságot az ingatlanhasználó csak abban az esetben veheti igénybe, ha annak tényét, hogy a lakóingatlant egyedül és életvitelszerűen használja, a települési önkormányzat által kiadott igazolás útján a közszolgáltató részére bizonyítja."

 

Szóval van abban valami, amit mondanak, eszerint. A kormányrendelet ezt írja.

 

De teljesen egyetértek, hogy elképesztő - mi is 60 literes kukát használunk négyen, és sokszor nincsen tele, ugyanazért, amit írsz.

Előzmény: sussoger (25708)
sussoger Creative Commons License 2016.09.30 0 1 25708

Megnéztem a Depónia által idézett 385/2014 (XII.31) kormányrendeletet.  Eszerint: „a lakóingatlant egyedül és életvitelszerűen használó természetes személy ingatlanhasználó részére legalább egy olyan gyűjtőedény választásának lehetőségét biztosítja, amelynek űrmértéke a 60 litert nem haladja meg.” http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1400385.KOR

A Depónia ezt úgy értelmezi, hogy „60 literes kuka használatára az olyan háztartások jogosultak, ahol a természetes személy életvitelszerű ingatlanhasználók száma 1 fő.”

A rendelet szerintem azt mondja, hogy ahol csak egy ember lakik, ott nem lehet nagyobb a kuka, nem azt, hogy csak ott lehet ekkora, ahol maximum egy fő lakik.

Valaki érti ezt?

sussoger Creative Commons License 2016.09.30 0 1 25707

Na, feléledt a Depónia a nyári álmából.  Látszik, hogy kell a pénz: egy kormányrendeletre hivatkozva azt állítják, hogy nem lehet 60 literes kukánk.  Mert pártunk és kormányunk nyilván sokkal jobban tudja, hogy mennyi szemetet termelünk.  Keveset, a 60 literes kukánk is sokszor csak félig van, mert igyekszünk nem vásárolni szemetet, és amit mégis, azt szelektíven gyűjtjük.  De ez nem jó így, mert nekünk több szemetet kellene termelnünk.  Ezt csak én tartom elmebeteg gondolkodásmódnak?

senior 43 Creative Commons License 2016.09.22 0 0 25706

Abból kéne kiindulni, hogy senki sem akar gázolni vagy karambolozni, tehát, az a feladat, hogy ebben segítsék (a hatóság) őket elegendő hely és megvilágítás biztosításával. A rendőrautó (megfélemlítés) miatt nem szabályosabban, hanem csak lassabban közlekedik az ember, aminek olyan hatása is van, ha eltűnik végre, akkor szabad a pálya, lehet menni... 

Előzmény: senior 43 (25705)
senior 43 Creative Commons License 2016.09.22 0 1 25705

A Templom tér körüli utcák is tele vannak várakozni tilos táblákkal, ott is, ahol soha senki nem parkol. Bezzeg a búcsú alatt ott is tele volt kocsikkal. Nem kellene annyit szabályozgatni, az amúgy is a hatalomgyakorlás gyermekbetegsége, hanem rá kellene bízni az emberekre, hogy vigyázzanak magukra és egymásra. 

Előzmény: s3pooler (25703)
s3pooler Creative Commons License 2016.09.20 0 0 25704

Egyfelől egyetértek, másfelől mindannyian tudjuk, hogy a jól látható helyen parkoló rendőrautó nagyon jó hatással van egy adott terület közlekedés-biztonságára...

Előzmény: sussoger (25702)
s3pooler Creative Commons License 2016.09.20 0 1 25703

Az Auchan előtti útépítésnél sorban állva láttam, hogy a 10-es úttal párhuzamosan menő, de nehezen autózható földútra is kitették a "reggel hattól kilencig tilos" táblát.

Nem tudom meddig fog elburjánzani ez a tilalomfa-állítási hullám, de hogy a végső eredménye leginkább az lesz, hogy az emberek semmibe fogják venni nehezen indokolható, és az életüket valódi ok nélkül megnehezítő tiltásokat.

 

Volna valami mód arra, hogy valódi megoldások szülessenek a (közlekedési) nehézségek feloldására..?

Előzmény: illés misi (25700)
sussoger Creative Commons License 2016.09.20 0 1 25702

A helyi rendőr reggelente a kisiskola előtt zargatja, bünteti azokat, akik túl sok ideig dekkolnak ott autóval.  Ez helyes, hiszen ha ennyire sokan képtelenek kicsit odébb megállni és pár száz métert gyalogolni, akkor muszáj pörgetni a kapuba megálló autókat.  Az viszont nagyon visszatetsző, hogy eközben a rendőrautó a sarkon áll, forgalomtól elzárt területen, az zebra előtt.  Tudniillik az a terület azért van elzárva, hogy az úttestre lépőket lássa az, aki a zebra felé autóval megy.  A rendőr jelenlegi szokása miatt viszont nem látja.  Ha ezzel nincs tisztában a rendőr, akkor az a nagy baj.  Ha tisztában van vele, de leszarja, akkor meg az.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!