Keresés

Részletes keresés

ex-Fixpont-főszerkesztő Creative Commons License 2015.06.21 0 0 25401

A nevezettek egy kivétellel budaligeti lakosok, akik nyilván telibe sz#ják a kerekhegyiek érdekeit. Az egyetlen "kivételéknél" pedig, gondolom, az átlagosnál magasabb lehet a családon belül szgk-ellátottság.

Előzmény: Törölt nick (25400)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.21 0 0 25400

Remélem a beadók gyerekei is csak életveszélyes utakon tudnak gyalog hazamenni ezek után, és remélem még jól is alszanak, részlet a beadványból:

 

Zöld Gyula (2083 Solymár, Kazinczy u. 3.). valamint Fodor István (1029 Budapest, Zerind vezér u

2.), dr. Horváti János (1029 Budapesti Zerind vezér u. 4.), Némethy Gyula (1029 Budapest, Zerind

vezér u. 8 ) Star Timea (1029 Budapest, Zerind vezér u. 24.), özv Star Péterné (1029 Budapest,

Zerind vezér u. 24.) és Mátyás Ferenc (1029 Budapest, Zerind vezér u 24 ) képviseletében elláró

Dr. Szekér Gyula (1029 Budapest Il ker. Géza fejedelem útja 63 )

 

 

Előzmény: Törölt nick (25394)
senior 43 Creative Commons License 2015.06.20 0 0 25399

Ja, jó! Csak az a baj, hogy általában nincsenek kéznél. 

Előzmény: Schaumari Gyüttment (25398)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2015.06.20 0 0 25398

A farkak számával kapcsolatos megjegyzésedre reflektáltam :-)

Előzmény: senior 43 (25397)
senior 43 Creative Commons License 2015.06.20 0 0 25397

Mármint a sofőröm...(?)

Előzmény: Schaumari Gyüttment (25395)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2015.06.19 0 0 25396

Hozzám szólsz, öcsi?

Előzmény: xtxt (25393)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2015.06.19 0 0 25395

Szóval bent voltál a Flórián téren fél óra alatt? Az nem rossz. 

 

Tehát öreg ember nem vén ember. :-) Brávó.

Előzmény: senior 43 (25392)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.19 0 0 25394
Furogatjak, megint a busz járatot, koltsek gyogyszerre...


https://drive.google.com/file/d/0BykCnxmd1Qt1LUppT0VtdHFZcEpKT2Jfbzc0M3hnNXBkVkN3/edit?usp=docslist_api

Ráadásul valotlansagot allinanak benne. Meghogy gyorshajtás, muhahaha.
Szegyeljek magukat, itt ülök a busz mellett, tok halk, és nem is sokat jar.
xtxt Creative Commons License 2015.06.19 0 1 25393

Igen! Igen! Igen! Ezt így kell csinálni! Ha valakinek más a véleménye, akkor egyből kétfarkú. Szerintem ha ez plakátra kerülne jobban sütne róla a gyűlölet. Azért, mert másnak más a véleménye, mint nekem azért nem sértegetem és nem teszek megjegyzéseket róla. Érvekkel nem tudom meggyőzni, akkor nem tehetek mást csak elfogadom, hogy más az álláspontja. Az ilyen megjegyzés csak a gyűlölet és a düh megjelenítése. Lehet, hogy idealista vagyok, de úgy szeretném, ha az emberek toleránsak lennének. Sokkal, de sokkal könnyebb lenne minden. Javasolnám valamelyik szociális pálya kipróbálását. Esetleg a menekültekkel való foglalkozást, gyerekvédelmet, családgondozást. Gondozottnak más a véleménye az is kétfarkú lesz?

Előzmény: Schaumari Gyüttment (25391)
senior 43 Creative Commons License 2015.06.18 0 0 25392

Menetlevél:

2015.06.18. (csütörtök) 7.00 - Solymár, Temetői parkoló

2015.06.18 (csütörtök)  7.25 - Óbuda, Bécsi út, Tesco áruház

2015.06.18 (csütörtök  7.32  - Óbuda, Flórián tér 

 

Ami a farkok számát illeti, mint mindig, most is alábecsülsz!

Előzmény: Schaumari Gyüttment (25391)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2015.06.18 0 0 25391

Félbeszakítanám a kétfarkú seniorok önmegvalósítását azzal a kérdéssel, hogy valaki jár-e a 10-es úton dolgozni manapság, és észlelt-e változást az ürömi körforgalom átadása után.

 

Az építés közben, valamikor április végén jártam arra, reggel, és a horror szó igen gyenge kifejezés volt arra, ami a közlekedés sebességét jellemzte.

 

Gondolom, az ürömi körforgalomtól az Aranyhegyi (?) sorig  tartó plusz "elkerülő" út még nem tart sehol.

xtxt Creative Commons License 2015.06.16 0 0 25390

Na pont erről beszéltem! Nem hiszem, hogy politikai dolog lenne az, ha valakinek otthon is és egy idegen országban is be kell tartani az ott lévő törvényeket. Politikai kérdést csinálni ebből felesleges és nem is ildomos. Nem hiszem, hogy Ausztriában a politikusok összecsaptak volna a lopások miatt kitett táblák okán. Úgy gondolom, hogy akinek nem csak kifosztják a fóliáját hanem még össze is szabdalják. Akinek feltörik a házát és a szoba közepére sz..nak. Annak nem hiszem, hogy a politika jutna eszébe a plakátokról.  Ahogy mondtam nem baj, hogy kint vannak ezek a plakátok. Szerintem az a gond, hogy akinek szól az még elolvasni sem tudja, mert nem tud magyarul.

senior 43 Creative Commons License 2015.06.15 0 1 25389

Nem hiszem, hogy ezen a fórumon bárkit is komolyan érdekelne a menekültek ügye, vagy a plakátok. Arról van szó, hogy akadnak, akik (gondolom szereplésvágyból) megpróbálják nyomatni a kormányzati propaganda szöveget, ami amúgy is ömlik a csapból, és vagyunk néhányan, akik ettől hánynak! 

Előzmény: xtxt (25385)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.15 0 0 25388

Igy átgondolva, valóban igaz lehet hogy ezek a plakátok nekünk szólnak, hiszen mi nem tartjuk be a saját törvényeinket (Adocsalás, korrupcio, stb)... De lehet hogy a Fidesz nem erre az aspektusra gondolt.

 

Vicc:

- Te ha ellopnál 10 milliárdot, hova bujnál el?

- Hát hova, hova? A Parlamentbe, ahova a többiek...

Előzmény: xtxt (25385)
xtxt Creative Commons License 2015.06.15 0 0 25387

xtxt Creative Commons License 2015.06.15 0 0 25386

Tessék ilyen véleménye volt a sógornak rólunk. Szerintem nem alaptalanul!

xtxt Creative Commons License 2015.06.15 0 0 25385

Üdv Mindenkinek!

Érdekes a kialakult vita, amit a plakátok okoznak. Nem kívánok senki mellett és senki ellen pálcát törni. Simán csak a véleményem mondanám el. Nem szabad úgy véleményt mondani ezekről a plakátokról, hogy azt nézzük melyik párt tette ki. Csupán csak a mondani valóját kell nézni. Gyűlölet és politikai szemlélet nélkül. Ha valaki nem tudja ezt megtenni, akkor semmivel sem különb annál a politikusnál, aki csak azért szavaz nemmel valamire (még akkor is ha jó dolog lenne), mert az ellenkező oldalról jön. Szerintem nem kellene ezt nézni, hanem ha jó akkor meg kell valósítani, de itt a pártok azt gondolják, hogy az a feladatuk, hogy a másik oldal jó ötleteit is le kell szavazni mint ahogy a rosszat. Ez a szemlélet sajnos a minden napjainkban is így van. Látszik a válaszokban. Elhangzott a "Magyar ne lopj!" felírat. Hát igen! Ezt a táblát sem a gyűlölet alkotta, hanem a negatív tapasztalat. Ahogy jelenleg Hollandiában és Belgiumban is (ahol eddig soha nem csinálták) karvastagságú lánc van minden kerékpáron. Megkérdeztem miért van ez így! A válasz sokkolt! Lopnak a magyarok! Még az osztrák példa 25 éves, addig a holland 1 éves. Nekem is és másnak is, be kell tartani a törvényeket. Itthon az itt érvényeseket, más országban az ott érvényeseket. Hollandiában engedett a fű, de ha valaki feltankol ilyen cigivel az ne akarjon amerikába menni főleg a déli országokba. Élből tárgyalás nélkül évek várnak rá. Míg itthon ha valaki férjes asszony társaságában múlatja a napját az szinte következmény nélküli. De ha ezt egy arab országban teszi, akkor megkövezik. Ha lop levágják a karját. Ha vallási dolgokban megsérted őket, ölnek érte. Nem számít, hogy országon belül, vagy kívül. Azt mondják: "Nálunk ez a törvény!" Ha minden ország elvárja, hogy tiszteljük az ott lakókat és a törvényeiket, akkor nekünk mért nem lehet ilyen kérésünk???? Ha mi megyünk akkor is alkalmazkodni kell, ha jönnek akkor is? Ha a szomszédomhoz megyek és megkér, hogy vegyem le a cipőmet belépés után, mert náluk ez a szokás, akkor viszont látogatás esetén neki is kötelessége az én szokásaimat tiszteletben tartani. Mindig a "vendégnek" kell alkalmazkodni a "háziakhoz"! Én csak egy kifogásolni valót találok ezekben a plakátokban. A "menekültek" semmit nem értenek belőle! Saját nyelveiken miért nincs szintén odaírva! Így mi is és ők is tudnák mi van kiírva. "Magyar ne lopj!" sem németül volt anno a táblára vésve.

senior 43 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 25384
Előzmény: Törölt nick (25383)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.14 0 0 25383

Na valahogy igy gondoltam én is.

 

 

 

Sajnos zseniális a kormány gyűlöletkampánya

Nem számít, hogy ostobaságról szól az egész, rengeteg választó nem gondolkodik, nem tájékozódik, csak benyalja a demagógiát. Tovább »

forrás: Index.hu

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.13 0 1 25382

A baj az hogy ezt még megkérdezed. Azért irom le neked, mert nem szeretnék csak azzal érvelni, hogy "ezt csak ugy érzi az ember".

 

Hát játssz el a gondolattal, ha meghivnálak vendégségbe, és mielőtt beengednélek, felvilágositanálak arról hogy tiszteld a házamat, a szokásaimat, a családomat, és ne vigyél el semmit magaddal ha elmész, ne kezdk ki a feleségemmel, ne verd meg a gyerekemet,  stb...

Mit éreznél? Éreznéd a vendágszeretetemet, azt hogy szinte hivogatlak magamhoz?? Valószinüleg nem... És nem véletlenül, hiszen pont ez lenne a célom, hogy éreztessem veled hogy semmi keresnivalód itt. Csak ezt nem mondhatom ki konkrétan a nemzetközi szokásjog és kultúra miatt.

Na erre valók a plakátok. (emlékszel a "ne lopj Magyar" feliratra Ausztriában?? Biztos csak tájékoztató felirat volt)

 

Csak amig egyéni szinten ezt nem kell megtennem, mert senki sem jön hivatlanul hozzám, népi szinten ez máshogy megy. Ott már ezt nacionalizmusnak hivják.

 

Álszent és képmutató dolog azt állitani hogy a plakátok célja a jó polgárok informálása.

 

A Vezir is pont ezt csinálja. Benyom egy olyan állitást amit felkap a média (halálbüntetés, bevándorlók, stb), aztán ahogy tellnek a napok, jönnek az alacsonyabb rendű sameszok és puhitják, magyarázzák az első állitást, sokszor kigúnyolva és kinevetve a buta balosokat akik félreértik az egészet... Tudd hogy ez egy kommunikációs eszköz, csak nálunk a hülyék még benyalják. De számomra teljesen nyilvánvaló mi van mögötte.

 

Előzmény: tiglathpileser12 (25379)
senior 43 Creative Commons License 2015.06.13 0 1 25381

Az első oktalan kérdést te tetted fel, hogy miért gyűlöletkeltők a plakátok? Azért, mert azt feltételezik az ide érkezőkről, hogy nem tisztelik a törvényeinket, a kultúránkat, elveszik a munkánkat. (ahogy korábban is írtam). Azt mondod, nekem (is) szól a plakát, térjek észre!... ja, és olvassak utána, miben kellene észre térnem. Szóval, nem igazán értelek. Ráadásul, ha te is olvasgatnál, tudnád, hogy a kétharmad élén álló tekintélyek is elismerik, hogy ez bizony egy elb...tt kampány volt! A levéllel együtt. Öngólt rúgtak, feleslegesen provokáltak ki egy széles népi ellenállást. 

Előzmény: tiglathpileser12 (25380)
tiglathpileser12 Creative Commons License 2015.06.13 0 0 25380

Olvass utána, és ne tégy fel oktalan kérdéseket.

Előzmény: senior 43 (25378)
tiglathpileser12 Creative Commons License 2015.06.13 0 0 25379

A vicces az, hogy ezeken a plakátokon mennyire kiakadnak sokan... pedig mennyivel kevesebb pénzbe kerültek, mint pl. a semmire sem jó stadionok :P

 

Hogy a plakátok populisták? Melyik óriásplakát nem az? Ez a lényegük, hogy bombasztikusak legyenek. Nem mondtam sehol, hogy nekem ez a stílusom, vagy hogy annyira tetszik. 

 

Az én eredeti kérdésem az volt - olvass vissza -, hogy mi a gyűlöletkeltő ebben a szövegben.

 

Erről sem te, sem senior úr nem írt egy mukkot sem. Pedig engem CSAK ez érdekel, nem a moralizálás, meg a "mire költik az adóforintjaimat" szokásos szöveg.

Előzmény: Törölt nick (25377)
senior 43 Creative Commons License 2015.06.13 0 0 25378

Párizs, London vagy Malmő milyen sorsra jutott? 

Előzmény: tiglathpileser12 (25376)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.12 0 1 25377

Naivan hadd kérdezzem meg: Miért költöttek 100milkát arra az én pénzemből, hogy egy nekem szóló plakáton felhivják a bevándorlók figyelmét (vagy az enyémet? Már összezavarodtam), hogy ha idejön egy bevándoroló nem veheti el a munkámat, vagy hogy tartsák be a törvényeket??

 

Hadd mondjam el én is mit gondolok...

 

Drága vezérünk nagyon helyesen ismeri, és felhasználja az ellenségképteremtés és félelemkeltés pszichológiáját. Tudja, hogy egy rendszert könnyebb fentartani ha van ellenségkép (ld: hidegháboru, terrorizmus, ISIS, stb) A világ "demokratikusabb" felében klasszikus kampányfogás amivel választást lehet nyerni, mert a buta emberek benyalják.

Csak most ugy néz ki nem jött be...

 

Ugyhogy a demokrácia jegyében most lesznek 30millióért (amit valóban erre adtak az emberek) ellenplakátok. 

 

Az undoritó az, hogy ez tényleg egy komoly téma, rengeteg érv van pro és kontra (Iszlám lakosság térhoditása Németországban, franciországban, vérfrissités Svédországban, az integráció nehézségei, a gazdaságra gyakorolt hatás, stb stb), erre orbán egy populista, érzelmekre ható ügyet csinál belőle. És ez gyönyörüen rárezonál a Solymári sváb néplélekre, akiknél még mindig idegen az aki 15 éve itt lakik.

 

És látod milyen hülyék a fiatalok, hogy mégis Londonba és Malmőbe húzzák el a csikot itthonrol, ahol minden szép és jó (pl kevés a nigger)....

 

De ez csak az én véleményem.

Előzmény: tiglathpileser12 (25376)
tiglathpileser12 Creative Commons License 2015.06.12 0 0 25376

Nem ismerjük egymást, nem tudom, hogy a kérdéseid mennyire jóhiszeműek. Én kicsit célzatosnak érzem őket, melyekben már benne rejlik a válasz.

 

Elmondom, mit gondolok - bár a stílusod alapján neked aztán fölöslegesen.

 

A plakátok TERMÉSZETESEN nem a négereknek szólnak, akikből egyre többet látok már Hűvösvölgyön meg Solymáron is. Nyilván nem a mindenféle nyelven (csak magyarul nem) beszélő migránsoknak. Szándékosan nem menekültet írtam.

 

Nekünk szól a plakát, és bizony én - minden normálisan gondolkodó emberrel együtt - egyetértek az üzenetével: Csak abban az esetben fogadhatunk be migránsokat, ha a kultúránkat tisztelik, és hajlandóak asszimilálódni. Nekünk szól, főleg neked: térj észre, mielőtt Párizs, London vagy Malmö sorsára jut Budapest.

 

Ott már késő.

 

Nem tudom, kielégítő volt-e a válaszom.

Előzmény: senior 43 (25375)
senior 43 Creative Commons License 2015.06.10 0 1 25375

Segítek. Értelemszerűen a magyarul olvasni tudó, erre rendszeresen közlekedő, közügyek iránt érdeklődő embereknek. Akikről szól, azok meg egyik kritériumnak sem felelnek meg. Amit meg feltételez róluk, hogy a törvényeket, kultúrát nem tisztelik, a munkánkat elveszik! Szóval, szerinted kikről kikben mit keltenek ezek a plakátok?

Előzmény: senior 43 (25374)
senior 43 Creative Commons License 2015.06.10 0 0 25374

Gondolkoztál már azon, kinek tették ki, pl. a solymári vasúti átjáróban lévőt?

Előzmény: tiglathpileser12 (25366)
ex-Fixpont-főszerkesztő Creative Commons License 2015.06.10 0 1 25373

Nálam jónak tűnik.

Előzmény: tiglathpileser12 (25372)
tiglathpileser12 Creative Commons License 2015.06.10 0 0 25372

Meghekkelték a szepsolymar.hu-t?

Furán néz ki...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!