Keresés

Részletes keresés

Domi Creative Commons License 2015.06.09 0 1 25364


Az "Orosz példa statisztikájához" csak annyit, hogy téves az érvelésed és a számaid, a volt Szovjetúnióé a releváns, merthogy nem a cár jelölte ki a BAM -nyomvonalát és céljait, annak okán, hogy a cári rendszer megdöntése után húsz évvel kezdtek hozzá, aztán a  Nagy Honvédő Háború alatt szünetelt a meló, főként kényszermeló, sőt az acélhiány miatt a sínek egy részét vissza is bontották. A melósok - főként az AMURLAG Javítómunka-tábort lakói - nem igazán  örülhettek, hogy volt munka és dolgozhattak, mint a gulag rendszer foglyai. Bizony még magyar ember is volt ott kényszermunkán.
"... aki nem dolgozott rendesen az Szibériában találta magát,"
Ez bizony ki van zárva, mivel a színhely maga volt Szibéria, aki nem dolgozott rendesen az inkább ki lett végezve.


Gyanítom a Transzszibériai vasúttal keverted össze. Bizony a cárok (fáraók ducék) már csak olyanok, hogy álmodnak egy marhaságot és máris kerül lovarda a Várba, múzeum a ligetbe no és sokba nekünk :-( 

 

A képen a BAM építésért ado-
mányozott kitüntetés
látható.

 

Előzmény: xtxt (25362)
ex-Fixpont-főszerkesztő Creative Commons License 2015.06.08 0 0 25363
xtxt Creative Commons License 2015.06.08 0 0 25362

Üdv! Ezen nem kell csodálkozni! Nálunk már a tervezés is évekig tart.

Ötlet -> egyeztetés az érintett önkormányzatokkal, egyéb hatóságokkal ami a zöldekkel együtt kb 30-40.

Tervezői pályázat -> tervezők saját ötletei papírra kerülnek.

Elbírálás -> szintén nem kevés idő

Egyeztetés -> minden szervezet farag belőle és tenni is akarhozzá

Újra tervezés -> persze ez is idő és nem kis pénz

Egyeztetés -> ismét mindenki mindenbe beleköt

Újra tervezés -> idő, pénz

Egyeztetés -> jobb esetben elfogadják

Engedélyeztetés -> az egyik szakhatóság nem fogadja el míg a másik nem mondja, hogy rendben, de ez fordítva is igaz.

Végre van engedély -> kb. 5-6 év és 100 milliók árán.

Kivitelezői pályázat -> ez sem kis idő

Kivitelezés -> elbontom, elhordom, odaviszem (részben elhordom), beépítem, majd elbontom mert nem volt jó amit hoztam (persze plusz pénzért), meghozom (ezt is részben elhordom), beépítem, elbontom mert nem jól építettem meg, meghozom, beépítem (csak egy részét mert a többit oda se vittem), babrálok rajta ott hagyom, nézegetem, molyolok és 3 évet csúszok.

 

Persze az összes pluszt kifizettetem. Ez így megy itt.

 

Statisztikádba beleszámoljuk a tervezést is, akkor a napi 15 méter csak 5 méter lesz.

Az Orosz példa statisztikájához csak annyit, hogy kb. 9300 km és 12 év alatt épült, azaz kb 2100 méter/nap.

 

Miért ez a nagy eltérés? Egyszerű! A cár kijelölte honnan induljon, hol álljon meg, és hová érkezzen a vonat. Megbízott vezetők a fejükkel játszottak minden rubelért és minden napért. A melósok örültek, ha volt munka és dolgozhatnak, aki nem dolgozott rendesen az Szibériában találta magát, ha megélte. 

Tehát a megélhetés, és a következményektől való félelem gyorsította a munkát, persze a szervezés is jobb volt. :) Még az is fontos volt, hogy a Japán fenyegetettség és a háborús "kellékek" szállításához is lényeges volt ez a vonal. Ami az átadás után 1 évvel be is következett.

Előzmény: Domi (25361)
Domi Creative Commons License 2015.06.06 0 0 25361

Guinness rekord!

 

2,5 év, 14 km ---> átlagsebesség 15 méter/naponta, mint felújítás

 

Összehasonlításul a Bajkál–Amur-vasútvonal  a maga 3800 km -ével kb: 18 év alatt szűz terepen és nem a védett Kárpát-medencében épült meg, ami 580 méter/nap haladási sebességet jelent. Igaz csak 8 alagút, 11 folyó keresztezés és kb 2200 kisebb-nagyobb híd, vagy hasonló műtárgy szükségeltetett a vágányokon túl.....

hol vagyok2 Creative Commons License 2015.06.05 0 0 25360

Tehát akkor 2015 nyár vége lett a 2013-ra ígért átadásból...

Amúgy tavaly óta hallom, hogy nyár lesz belőle, de persze nyár legvége a befutó.

Előzmény: s3pooler (25359)
s3pooler Creative Commons License 2015.06.04 0 0 25359

sőt

 

 

https://www.facebook.com/nifzrt/photos/pcb.448913668615113/448913578615122/?type=1&theater

s3pooler Creative Commons License 2015.06.04 0 0 25358

Wow !

 

Augusztus 20-ra ígérik a pilisvörösvári vasutat

A 14,3 kilométeres szakaszon már kész a pálya, de hátra van még néhány dolog. Tovább »

forrás: Index.hu

xtxt Creative Commons License 2015.05.26 0 0 25357

Nem az a baj, hogy esik az eső és az sem baj, ha xy&z csinálja! Egy a baj, hogy ritkán csinálják ésszel a dolgokat. Már azt sem igazán kéne megengedni annak a fránya esőnek, hogy lejusson oda. Ha meg már lejutott, akkor el is kéne vezetni. De az is megoldás lenne, ha elmagyarázná valaki a víznek, hogy a gravitáció egy nagy hülyeség ezen a szakaszon. Talán akkor nem folyna le oda. :)

Előzmény: s3pooler (25355)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2015.05.25 0 0 25356

Tsakk nem ezt is a simicska féle "Magyarország jobban teljesít" XY&Z konzorcium csinálja(ta)?

:-PPP

 

...pedig nem is volt akkora nagy eső. :-O

Előzmény: s3pooler (25355)
s3pooler Creative Commons License 2015.05.21 0 0 25355

Megint áll a víz az elátkozott aluljáróban

Kiásták, betemették, elöntötte a víz, újra kiásták, beomlott a föld, aztán került víz alá. Egy szép napon ez mind a tietek lesz, pilisvörösváriak. Tovább »

forrás: Index.hu

 

ekkora esőre nem számítottak...

s3pooler Creative Commons License 2015.05.19 0 0 25354
xtxt Creative Commons License 2015.05.19 0 0 25353

Sajnos Solymár a statisztikák szerint elég veszélyes hely. Elég,ha ÖTE adatait elolvassátok. Nem kell ide száguldozni, pár éve egy papa csapott el két embert a PEMÜ-nél. Még azt sem mondhatta,hogy kiszaladtak eléje, mert az egyik járókeretes volt. Az ilyen embertől örökre elvenném a jogosítványt és még zárkát is kapna érte.

Előzmény: ciethiev (25351)
xtxt Creative Commons License 2015.05.19 0 0 25352

Szia!

Igen képes voltam elolvasni ennyit. Érdekelt mi történt addig, míg nem voltam itt.

Előzmény: joskabarat (25344)
ciethiev Creative Commons License 2015.05.17 0 0 25351

Nagyon sokan száguldoznak arra, levágják a kanyart lendületből, mikor odaérnek. Most is ez történt, kb. 90-el mehetett, telibe találta szerencsétlent, akkora puffanás volt, hogy messzire elhallatszott... Annyi árnyalja a képet, hogy nem volt bekötve a vétlen (és halott) nő, de ez nem menti fel persze a gyorshajtó vétkest.

s3pooler Creative Commons License 2015.05.17 0 0 25350

Rosszul hallod, egyet kellene csak visszaolvasni, valaki már ideírta...

Előzmény: Schaumari Gyüttment (25348)
A.Schindler Creative Commons License 2015.05.17 -1 0 25349

15 évig laktam Solymáron, két hölgyismerősöm is lakik arra, (konkrétan azon a területen, amit a Mély utcán keresztül is meg lehet közelíteni) azért kaptam fel a fejem a hírre...

Azt hittem, a vörösváriak jönnek ki ilyen esetbe, azért csodálkoztam a budaörsi rendőrök említésén.

 

Köszönöm az infókat.

Előzmény: s3pooler (25347)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2015.05.17 0 0 25348

Tud erről valaki részleteket? ha jól hallom, pont a Kert u-Tavasz u találkozásánál, a derékszögű kanyarban történt, ott nem tudom, hogy lehet nagy sebességgel összecsattanni...

Előzmény: K.Kla (25345)
s3pooler Creative Commons License 2015.05.17 0 0 25347

A Mély utcában vannak a helyszínelés nyomai - ott ahol a Tavasz utca felé elkezd emelkedni. A féknyom még mindig látszik...

(Egyben ennyit a sajtó szavahihetőségéről.)

 

Bűnügyi/Baleseti helyszínelők a Budaörsi kapitányságról jönnek, mivel hogy Solymár ( és Budaörs is) Pest megyében van. 

 

Sajnos mindig akad egy két önjelölt rallye-s aki a kanyar ívét és a menetirány szerinti jobboldalt egymástól függetlenül értelmezi.

És ők ebből nem fognak tanulni semmit, mert szerintük velük ez nem fordulhat elő - és csak remélhetjük, hogy amikor mégiscsak előfordul, akkor egy kellően nagy teherautó lesz velük szemben, és másnak nem esik bántódása.

 

A gépjárművezetés veszélyes üzem.

 

Részvétem annak, aki érintett...

 

Előzmény: A.Schindler (25346)
A.Schindler Creative Commons License 2015.05.17 -1 0 25346

Na de hol van Solymáron Mélyfúró utca? - és mit kerestek ott budaörsi rendőrök?

Esetleg a Mély utcáról lenne szó? Ott viszont nem nagyon lehet száguldozni, ha csak nem a Terstyánszkyra kanyarodott ki - viszont akkor ott történt volna a baleset - ott viszont tényleg őrült módjára szoktak hajtani, az biztos.

Előzmény: K.Kla (25345)
K.Kla Creative Commons License 2015.05.17 0 0 25345

Ajánlom minden, az érintett utcában közlekedő idióta, felelőtlen barom figyelmébe.

 

http://www.hirado.hu/2015/05/16/frontalis-utkozes-solymarnal-egy-kozepkoru-no-meghalt/

 

joskabarat Creative Commons License 2015.05.12 0 0 25344

képes voltál elolvasni 25 000 hozzászolást??!!

 

 

joskabarat Creative Commons License 2015.05.12 0 0 25343

azt még nem láttad, hogy az eltakarított uttestre hányja a hókupacot, mert úgy gyorsabban elolvad, addig neg csúszkáljon az a marha autós!

Előzmény: xtxt (25339)
ZerindVezér Creative Commons License 2015.05.08 0 0 25342

Akkor számoljon el a kerekhegyi csatornázás pénzével!

Előzmény: xtxt (25341)
xtxt Creative Commons License 2015.05.07 0 0 25341

Remélem a "tanácsadó" nem olyan, mint az alpolgármester volt. El tud számolni mindennel, sőt a rokkant helyet is tiszteletben tartja.

Előzmény: Oféli (25340)
Oféli Creative Commons License 2015.05.06 0 0 25340

Most éppen igazán nincs sok alpolgármester, sőt egy sincs. Van helyette valami tanácsadóféle, a szóbeszéd szerint annyi dohányért, amiből két alpolgármester is kijönne.

Előzmény: xtxt (25339)
xtxt Creative Commons License 2015.05.05 0 3 25339

Üdvözletem Mindenkinek!

4 évre visszamentem az időben. Minden bejegyzést elolvastam. Érdekes volt nagyon. Iskola létszám, óvoda létszám, vasút és annak építése, bűzlő patak, túlméretezett vezetőhivatalnokok sok alpolgármester, helyi iskola, óvoda vagy máshová vegyem a gyereket, van víz az utcában csőtörés miatt vagy nincs. Érdekes témák. "Őslakos" kontra "Gyűtmentek". Be vallom én is gyűtmentnek számítok itt. Hála az égnek, hogy általános iskolába nem ide kellett járnom, középiskola meg nincs is. Azt viszont látom itt mindenkinek csak joga van kötelessége nincs. Miért várjuk el egy másik településtől, hogy ne szennyezze a patakot amikor itt is kerül bőven habzó dolog a vízbe. Hányan is lettek felelősségre vonva? Falu vezetőit is lehet szidni bőven, de kérem én: Miért választjátok mindig újra őket? 6 évet szolgáltam a világ legkeményebb helyein és az volt az első amit megtanítottak: Szolgálj alázattal és, akkor te is kérhetsz! Itt mindenki követel, de senki nem tesz semmit a bajok ellen. Azaz követel, de tesz semmit le az asztalra. Sok a "Önsételtató kutya"? Még az Őslakosok is kiengedik az ebeket, "kell a kutyusnak a mozgás" jeligével. Sok a hó és csúsznak az utak!? Káros a sok só!? Itt a Panoráma úton még egy embert sem láttam havat takarítani a ház előtt, pedig a hólapát nem károsítja a környezetet. Igaz könnyebb megvárni a kotrót és addig ülni és reklamálni. Eddig gondolkodtam, hogy az örökségemet megtartva ide kössem magam, de egyre többet gondolok arra, hogy jobb egy olyan helyen élni, ahol nem csak az számít kinek az nagyszülei éltek azon a helyen, hanem az az egészséges szemlélet, hogy az én portám (és az előtte lévő terület is) legyen a legszebb. Persze önerőből és nem kertészek által. De itt ne csinálj semmit hétvégén, mert tilos!! Lassan sötétedés után már lámpát sem lehet kapcsolni nehogy fényszennyeződés érje a szomszédokat! :)) Ilyen otthon akartok, hát akkor csak így tovább! Őslakosok és gyűtmentek hajrá!

xtxt Creative Commons License 2015.04.30 0 0 25338

A Polgármesteri Hivatalban bejelentheted a szemetes telket. Ők majd felszólítják a tulajdonos, ha semmi nem változik, akkor a hivatalban kérhetsz birtokvédelmi eljárást.

ciethiev Creative Commons License 2015.04.28 0 0 25337

Köszönöm a hasznos tanácsot, de félreértettél (gondolom szándékosan), mert nem én hordom rá a szemetet, hanem talán aki elmegy mellette az úton....?! Na mind1, utánajárok másképp.

Előzmény: Domi (25336)
Domi Creative Commons License 2015.04.27 -1 0 25336

Persze, hogy lehet tenni.

Például nem hordjátok rá a szemet

Előzmény: ciethiev (25335)
ciethiev Creative Commons License 2015.04.23 0 0 25335

Sziasztok, egy kis segítség kéne: a hutweide-n van egy telkünk, zártkert, és a mellettünk lévő telek tulajdonosa évek óta nem járt kinn, nagyon rendezetlen és elhanyagolt a telke, ami azért is egyre zavaróbb, mert a szemét is egyre több lesz, ahogy telik az idő. Szóval tiszta őserdő, és szeretném megtudni, hogy ilyen esetben mi a teendő? Fel (be) lehet-e jelenteni, ha igen, akkor hol? Önkorinál, vmi természetvédelmi hatóságnál, vagy? Nekem az is elég, ha írtok vmit, hogy hol lehet utánanézni, mert a solymar.hu-n nem találtam semmit ezügyben. Köszi!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!