Keresés

Részletes keresés

Szélmalomcsősz Creative Commons License 2014.09.27 0 0 25155

Földomlás Pilisvörösváron

A közúti és a vasúti forgalmat is leállították szombat hajnalban a 10-es útnál. Tovább »

forrás: Index.hu

 

???

Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2014.09.26 0 0 25154

...és természetesen ma is várjuk az illetékesektől a Bp. II. kerületi Zerind vezér út lezárásával kapcsolatban:

 

Hol vannak a határozatok, hol van az esetleges fellebbezés, hol az állítólagos határidőn túli benyújtás miatti elutasítás?

Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2014.09.26 0 0 25153

Húúú aztazannya,

ezt most nekem, hogy azt ugrapukk?

Előzmény: karcosharcos (25152)
karcosharcos Creative Commons License 2014.09.26 0 0 25152

Én elhiszem, hogy mi a gond.

De tele van nekem is  a kerek karikával.

Elvtársak kiért nem volt jó a mező?

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25151)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2014.09.26 0 0 25151

25110-es hozzászólásom most is érvényes, mert azóta se mukk, vagy bá:

 

 

Továbbra is várjuk az illetékesektől ezeket a dokumentumokat a témában:

 

Hol vannak a határozatok, hol van az esetleges fellebbezés, hol az állítólagos határidőn túli benyújtás miatti elutasítás?

Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2014.09.25 0 0 25150

 

Barátaim, emlékezzünk...

 

 

Ma van éppen egy éve, hogy a kókler Mekk Elek és Tsa  csatornázó brigád megkezdte áldásos tevékenységét Kerekhegyen. Az önkormányzat a viziközmű társulat és a mérnök hathatós hozzáállásával.

MINDANNYIUKNAK KÖSZÖNJÜK!

Az illusztrált fényképen a "főtéren" képződött elkerítés látható "barbár favágóéktól" igencsak kivilágított megjelenítésben.

(az összes fényt a gk. felkapcsolt fényszórója adja)

 

Balra a tűzoltócsap és a korlát távolsága cca. 2 méter, jobbra max.2,2 m lehet az odabaßott korlát (ha nincs elég belőle, told meg egy csatcsővel!) és a sose használt szádfal közt. Vészvilágítás nyema.

kategorikusnem Creative Commons License 2014.09.22 0 0 25149

2015 márciusáig nem kell forgalmi rend változásra számítani. 

Akkor addig semmi javulás nem várható.

 

Egy bicikliút a vasút mellett beleférhetett volna a beruházásba. Jelenleg biciklivel nem lehet az élet kockáztatása nélkül Solymárról Budára jutni. 

Előzmény: lesliel (25148)
lesliel Creative Commons License 2014.09.19 0 0 25148

Micsoda hír az ürömi csomópontról!

ex-Fixpont-főszerkesztő Creative Commons License 2014.09.19 0 0 25147

:-)  Így jár, aki félálomban fórumozik.

Előzmény: sussoger (25146)
sussoger Creative Commons License 2014.09.18 0 0 25146

„Bocs: "...sarkáról" után kimaradt: "van szó".”

 

Nem maradt ki ☺

Előzmény: ex-Fixpont-főszerkesztő (25141)
karcosharcos Creative Commons License 2014.09.18 0 0 25145

Itt Solymáron senki nem tud semmit, semmiről! Nincs is plegyka és tiltakozás!

Előzmény: lesliel (25143)
karcosharcos Creative Commons License 2014.09.18 0 0 25144

Hú! Nagyon gyenge vagy, nincs már informátorod? Semmi gond majd lekésed ennek az átadását is!

Előzmény: ex-Fixpont-főszerkesztő (25142)
lesliel Creative Commons License 2014.09.18 0 0 25143

Úgy tudom, hogy szeptember 1-től a Depónia hivatalosan is szerződött partner Solymáron és ők intézik majd a lomtalanítást is. Tud erről valaki többet? Lesz erről majd valamiféle tájékoztatás?

ex-Fixpont-főszerkesztő Creative Commons License 2014.09.18 0 0 25142

És persze ha nem ennek a csomópontnak az átépítéséről van szó, akkor passz.

Előzmény: ex-Fixpont-főszerkesztő (25141)
ex-Fixpont-főszerkesztő Creative Commons License 2014.09.18 0 0 25141

Bocs: "...sarkáról" után kimaradt: "van szó".

 

Erről a tervezett átépítésről emlékezetem szerint már a decemberi közmeghallgatáson is szó esett, legutóbb a szeptemberi Solymári Magazinban is írtunk róla. De nyilván akadhatnak olyanok, akik számára egyszerűbb információhiány miatt háborogni, mint falugyűlésre járni, vagy újságot olvasni. [Természetesen a jelenlévők kivételek.]

Előzmény: ex-Fixpont-főszerkesztő (25140)
ex-Fixpont-főszerkesztő Creative Commons License 2014.09.18 0 0 25140

Ma nem jártam a Templom téren, nem tudom, melyik részről van szó, de ha a térnek a Nagykovácsi utca felőli sarkáról, ott az önkormányzat át akarja építeni a jelenlegi "delta" csomópontot "T"-kereszteződéssé, csak meg akarták várni a kezdéssel a Búcsú végét, hogy a kirakodóvásár miatti és az építkezés miatti lezárások ne egyszerre terheljék a faluközpontot.

Előzmény: senior71 (25139)
senior71 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 25139

Úgy néz ki, hogy kábelt fektetnek, ami a legjobb családban is megesik. Azt viszont nem értem, hogy mi a f.nak raktak két új bazi betonoszlopot a járdaszigetre, amikor korábban arról álmodoztak, hogy el kéne onnan tüntetni a felső vezetékeket. Gyanítom, hogy nagyjaink ülnek a technó-lobbi hintájában, és nem kimondottan a falu szépülését, rendeződését tartják szem előtt. 

Előzmény: karcosharcos (25138)
karcosharcos Creative Commons License 2014.09.17 0 0 25138

Csak úgy demokratikusan kérdezem! Mi a fenét csinálnak a Templom tér mögött? Egy sárga mellényes embert megkérdetem, - válasz „bontunk”!

Mondjuk a falu egy része nem érdemes arra, hogy megtudja mi miért és kinek ötletére!

Tőlem is megkérdezték válaszoltam, - majd a választásra megtudjuk! Látványberuházás! Igaz minden parkoló és útvonal csak lezárva!

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.15 0 0 25137

Igazából szerintem fel kell készülni mindenre, nem tudom még mit tudnak kitalálni a túloldalon. Ugye pl. sokáig rendszeresen mértek ott, főleg a tavalyi évben. Szeritem össze kellene szedni mik következhetnek. Az összes projectemnél is mindíg a legrosszabbra készülök, akkor nehéz lukra futni. Szerintem. De úgy látom más nem ilyen borúlátó...

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25135)
senior71 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 25136

Hát, ez érdekes! Az országban összesen négy tízezren felüli település van (Dunaharaszti, Sárospatak, Kiskőrös, Solymár), ahol a polgármesternek nincs kihívója, egyedüli jelölt a választáson.... 

Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2014.09.13 0 0 25135

Na ha ezt te írtad, akkor meg is kapod a válaszom:

 

Nincs semmilyen kompromisszum senkivel.

Előzmény: Törölt nick (25134)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.13 0 0 25134

na, bekerültem, írtam is vlmit , most kiderül ki vagyok :D

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25131)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.13 0 0 25133

másképp nem lehet (megint mobil) az előző hozzászólásban

Előzmény: Törölt nick (25132)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.12 0 0 25132

Elvileg, hozzá is adnak valamikor, nem látszik kívülről a group úgyhogy másképp nem kell

 

ex-Fixpont-főszerkesztő : csak ha ismerős vagy akkor látszik...

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25130)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2014.09.12 0 0 25131

Lehet, mert én nem vagyok és nem is kívánok face-s lenni.

Adnék egy linket, ha itt beregisztrálsz, akkor ingyen töltögethetsz fel annyi képet, amennyit akarsz és jobb oldalon ott lesznek a beillesztési lehetőségek. Akár könyvtárszerűen is felépítheted, és a több képet diavetítés formájában is lejátsza.

http://photobucket.com/

 

Hasznos lehet máskor is.

Előzmény: ex-Fixpont-főszerkesztő (25129)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2014.09.12 0 0 25130

:-)))))))))))))))))))))))

 

Forró, forró, forró...

 

Na azon a kapcsolaton keresztül, ahonnan ezt kaptad, visszagöngyölíthető a groups, sőt kérik, hogy szóljon szomszédnak, ismerősnek mindenki, hogy hova jelentkezzen. ;-)

Az én 25127-es beírásom is erről szólt, csak egy kicsit(jóval) burkoltabban.

 

Az accountodat nem tudom, hogy tudom megnézni, ha felszabadítod is, mert mióta itt az index fórumon felületi változások történtek, azóta ne találok oda. Régen elég volt ráklikkelni a nickre, azt dobta hányat szólt, hova, mikor, elérhetőség, ha publikus stb. Most már nem így működik.

Előzmény: Törölt nick (25128)
ex-Fixpont-főszerkesztő Creative Commons License 2014.09.12 0 0 25129

Elnézést. Lehet, hogy az kell a megtekintéséhez, hogy be légy jelentkezve a facebookra, de lehet, hogy ismerősnek is kell lennünk hozzá? Na mindegy, lehet, hogy még megpróbálok egy-két fotót ide is feltenni, képként.

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25124)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.12 0 0 25128

Viszont:

 

Ma fél kilenckor ment le a feleségem a kocsival. Majdnem tragédia lett. A vizelnyelőkből 1 méter magas vizsugarak lövelltek, ott ahol az a nagy rész kivan vágva az aszfaltból, és ezzel párhuzamosan vékony sár réteg borította az aszfaltot, amin a 2km/órás sebességgel haladó autó kormányozhatatlanná vált....

Csak a jószerencse mentette meg... 

 

Ma érdekes módon estére a betonkockák eltűntek. (mármint az út mellet sincs már) Bár a google groupba még nem vagyok benne, de kaptam infot, hátha másnak is jó lesz. (az olyan számkivetett mint én is :-D)

 

Örömmel tájékoztatlak Benneteket a legújabb fejleményekről.

 Jegyző Úrral egyeztettem a budaligeti  átkötő úttal kapcsolatban. A Hivatal a mai napon megküldte levelét a Nemzeti Közlekedési Hatóságnak (III-011/29/2014.), melyben részletesen leírja, hogy a  Solymár Nagyközség Tanácsának 3/1988.számú rendelete alapján gyűjtőút a Budaligeti út. Ez szerepelt már az akkori rendezési tervben is. Ezt  Budapest jóváhagyta. Azóta sem érkezett Solymár Önkormányzatához semilyen észrevétel ezzel kapcsolatban. 
A 110/2010 (IX.24) sz. határozattal elfogadott Solymár Nagyközség Településszerkezeti Terve alapján is az "út" kivett saját használatú út ingatlan, kiemelt lakóutca.
A KDV-KTVF az eljárásban nem emelt kifogást, a tárgyaláson nem jelent meg.
 Ez alapján kértük az NKH támogatását az ügyben.

 

 

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25127)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2014.09.12 0 0 25127

Ha higgadtan nézzük a dolgokat, akkor még meg is köszönhetjük az agresszív viselkedését - a II. kerület jóváhagyásával - az útzárakat, beton-klocnikat kihelyező kivitelezőnek.

Ha ez nincs, szép csendben elmegy a vonat, azt csak leshettünk volna a peronon.

Így legalább a kalauz füttye után még néhány ember fel tud ugrálni és berántani a vészféket. Másnak meg előre szaladni a mozdonyvezetőhöz, hogy rossz az irány.

Vannak erre utaló, biztató jelek.

Mondjuk Ordódy úr még mindig a restiben egyezkedik a krampácsolóval, de ez legyen az ő baja. :-PPPPPPPP

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.12 0 0 25126

francba ez most hogy jött vissza a régi nick na mind1

Előzmény: Törölt nick (25125)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!