Keresés

Részletes keresés

Utas2 Creative Commons License 2013.06.29 0 0 43
Jöhet. Habár már voltam vagy 2x ott, de ismét megyek egy napra, és lehet, hogy tudnál ajánlani újdonságot.
peliatan Creative Commons License 2013.06.29 0 0 42

Tallinnba utazóknak (akit érdekel)szívesen átadom saját tapasztalatomat, információimat.

peliatan Creative Commons License 2013.05.11 0 0 41

Leesett!! Google a barátom:))))!!

Egyáltalán szükséges megvenni online előre a jegyet, vagy elég közvetlenül az induláskor????

Kérem  világosítsatok fel, mi a módi arrafelé !!!!!!!!

Köszönettel:M

Előzmény: Törölt nick (39)
peliatan Creative Commons License 2013.05.11 0 0 40

Köszi, de ezt nem értem.

Időközben rátaláltam a Linda Line-ra és találtam 17:00 és 19:00-kor induló járatot.

Ha megveszem a 17:00-kor indulóra a jegyet, de lekésem, érvényes lesz a jegyem a következőre?

Vagy megveszem a 19:00-kor indulóra  és korán odaérek felszállhatok a 17:00-esre?

Írtam e-mailt, de még nem kaptam választ. Ott lakók mit tudtok erről???

Köszönök minden infót, segítséget.

Üdv:M

Előzmény: Törölt nick (39)
peliatan Creative Commons License 2013.05.10 0 0 38

Szervusztok!

Változtattam az útiterven, Helsinkiből Tallinnba mennék 2013.06.17-én 17:00 után. Van valakinek ismerete, melyik társaságnak van kompjárata? A Viking csak 21:30-kor, ez késő. Eckerő hasonló.

Köszönet minden használható tanácsért.

peliatan Creative Commons License 2013.04.02 0 0 37

Szervusztok!

Van Valakinek  javaslata arról, hogy milyen vízi járművel lehet olcsón Tallinnból Helsinkibe jutni június 26-án?

Minden ötletet köszönettel fogadok.

Üdv:M

pasig Creative Commons License 2012.09.23 0 0 36

Szia

Ha jössz (jöttök), akkor egy géppel megyünk Stockholmig, de onnan mi komppal megyünk tovább Tallinba,csüt. reggel ott leszünk mi is.Hazafelé szombat reggel indulunk, Ryanair Frankfurt Hahn-ig utána Wizz Bp.-ig.Hajrá Magyarok!!

Előzmény: G. Peti (35)
G. Peti Creative Commons License 2012.07.18 0 0 35

Sziasztok! Az okt 12-i észt-magyar focimeccs apropóján szeretnénk eltölteni néhány napot Tallinnban, 1 napos kompkirándulással Helsinkibe is átmennénk. Elég sok légi-, illetve busztársaság honlapját átböngésztem, és mivel még Stockholmban sem jártam még, arra jutottam, hogy a legkedvezőbb megoldás fapados, stockholmi átszállással lenne, visszaúton a svéd fővárosban is eltöltve egy éjszakát.

Így jelenleg ez a megoldás tűnik a legkedvezőbbnek:i

BUDAPEST --> STOCKHOLM

Wizzair okt 10. 10.55 --> 13.05 8190 HUF

Stockholm Skavsta --> Tallinn

Ryanair okt 10 20:15 --> 22:25 119 SEK

TALLINBAN SZÁLLÁS: OKT 11, OKT 12, OKT 13

Tallinn --> Stockholm Skavsta

Ryanair okt 14 15.05 --> 15:15 305 SEK (4 hely már csak!)

STOCKHOLMBAN SZÁLLÁS OKT 14

STOCKHOLM --> BUDAPEST

Ryanair okt 15. 14.45 --> 16.45 4569 HUF

összesen: 8190+4569+(119+305SEK)=27 175 HUF

Esetleg lenne még légitársaság, ami szóba jöhetne? AZ Estonian Air menetrendjét is átnéztem, de árban sokkal kedvezőbb a Ryanair. Bármilyen ötletet szívesen vennék. Köszönöm szépen :)

Törölt nick Creative Commons License 2009.10.25 0 0 34
Koszonom, kicsit figyelmetlen voltam, mert most mar itt vagyunk, aztan lesz ami lesz. Azt hiszem, most mar nekem kell majd tippeket adni masoknak.
Előzmény: oldlady (33)
oldlady Creative Commons License 2009.10.15 0 0 33
Próbálkozz ebben a topikban, ott van olyan, aki nemrég jött meg. http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9122000
Előzmény: Törölt nick (32)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.14 0 0 32
Látom, hogy nagyon régóta nem írt a topicba senki, de hátha valaki mostanában járt ott, szívesen vennénk tanácsokat. Jövő héten megyünk Stockholmból a Silja Line-al.
Piast Creative Commons License 2007.11.30 0 0 31
Januarban kesuzlok egy Baltikumturara, aki mar jart Tallinnban ajanlhatna valami jo szallodat!
LeifEriksson Creative Commons License 2005.01.12 0 0 30

Easyjet repül Tallinnba Berlin-Schönefeldről, és London-Stanstedről is.

(mindkét helyre Budapestről is)

A menetrendeket és árakat most nem nyálaztam át, de www.easyjet.com

Arra azért érdemes számolni, hogy nagyon közeli időpontokra ne tegyed, mert a fapadosok csak egy-egy útszakaszra repülnek, tehát ha Budapest-Berlin-Tallinn útvonalon mész, akkor az egy külön Budapest-Berlin, és Berlin-Tallinn, vagyis Berlinben megérkezel, kiveszed a csomagot, átmész az útlevél-ellenőrzésen, az érkezési oldalról az indulásira, becsekkolsz a második járatra, csomagfeladás, útlevélellenőrzés, stb.

Mindez korántsem para, csak több órát érdemes hagyni rá adott esetben.

üdv

Leif

Előzmény: blackman (29)
blackman Creative Commons License 2005.01.12 0 0 29
hat, kicsit elsullyedt ez a topic. De azert felhozom az alabbi kerdesemmel:
ismer valaki fapados megkozeltiesi lehetoseget Tallinnba? Esetleg atszallassal?
Minden infot megkoszonnek.
B.
LeifEriksson Creative Commons License 2004.05.22 0 0 27
Bocs.
Lonely Planet.
Igen jó, profin megírt angol nyelvű útikönyv-sorozat a világ valamennyi országáról (nem mindegyik országnak van saját kötete), én 4-5 éve csak ezzel megyek mindenhova..

Az oldaluk: www.lonelyplanet.com

üdv
Leif

Előzmény: gyrosman (26)
gyrosman Creative Commons License 2004.05.22 0 0 26
Mi az az LP? Egyszerűen nem ugrik be, mi lehet...
Előzmény: LeifEriksson (24)
Andris88 -))) Creative Commons License 2004.05.13 0 0 25
Én csak azért írok, hogy életbentartsam a topicot:-(((...
LeifEriksson Creative Commons License 2004.04.28 0 0 24
Tallinn honlapja, angol verzió

A "tourist"-ra klikkelve van sokminden.

Amúgy esetleg érdemes beruházni egy LP-be, bár az ára nem piskóta....

Előzmény: Agnes 71 (23)
Agnes 71 Creative Commons License 2004.04.27 0 0 23
mennék nyáron egy-két napra. hol találok jó infókat a látnivalókról és szállásokról?
LeifEriksson Creative Commons License 2004.04.03 0 0 22
Én erősen kötődöm Norvégiához és a norvégokhoz (egyébként politológia és norvég szakon diplomáztam az ELTE-n, meg többször jártam is Norvágiában), de azt bizony el kell ismerni, hogy ha Közép-Kelet Európába érkeznek, akkor kegyetlenül be tudnak rúgni, mert Norvágiához képest fillérekbe kerül a pia... szóval szerintem egy norvég csoport, aki Észtországban koleszban lakik, az biztos okozott némi galibát... :)))))
Előzmény: Andris88 -))) (21)
Andris88 -))) Creative Commons License 2004.04.03 0 0 21
Ah értem...Amúgy nem kaptunk vallami kellemes fogadtatást Észtországban. Szóval Finnországból jöttünk át és ste érkeztünk meg Raplába. Már vártak a családok minket, azonban kb. 12-en kollégiumba voltunk elhelyezve. A kollégim borzalmas képet festett. Biztos vagyok benne, hogy itthon is vnnak ilyen állapotban kollégiumok, na de akkor is..én nem vagyok kényes, de ilyenek voltak hogy ne volt üveg az a blakban nem lhetet zárni az ajtókat, pergett a vakolat a plafonról...ja és éjfélkor jöttek a vagány észt fiúk és elkeztek ordibálni, hogy hungarian girl come stb...Kihívtuk a rendörséget, de ők azt mondták nem tudnak semmit se tenni. Másnap persze tanáraink relamáltak meg minden...
az észtek azt mondták egy héttel ezelött norvégok laktak ott és nem volt semmi problémájuk...ezt mondjuk nem hiszem...na mindegy meg volt a kölcsönös ellenszenv...Aznap voltunk Tallinnban és végigmvittek minket a városon, de egy kukkot se mondtak, hogy mit látunk stb..pedig tudtak angolul. Aztán a kollégistákat is elhelyezték a családoknál. Ahová én kerültem, ott nagyon gazdagok voltak...szauna, minden...mindent megkaptunk de nagyon morcik voltak...aztán szerencsére happy end lett. Az utolsó napon gyönyörű koncertet adtunk és ment a kölcsönös jópofizás.
Tanulság: ott is a városok csórok és van egy csomó gazdag...De én hiába mondtam a tóbbieknek, hogy ugyanez a story megtörténhetett volna itthon is, úgy hogy mi vagynk a "vendéglátok".De az tény: voltunk Litvániában is, ott is szegény kollégiumban voltunk, de mint a gyerekek, mint a felnőttek de még a konyhásnéni aki az ebédet adta mosolygot, szívélyesek, barátságosabbak, barátkozóbbak voltak...
LeifEriksson Creative Commons License 2004.04.02 0 0 20
Ja, még tallinni sztori, hogy elmentem egy buszos városnézésre is (a Tallinn Card-hoz járt), és közben az idegenvezető csaj, mint ilyenkor szokásos, mesélt hazája történelméről, hogy kicsodák ők, meg kik is a finnugorok... na akkor mondott egy jó vicces beszólást, kb úgy, hogy "Szóval itt voltak a finnugorok. Akik kicsit kalandvágyóbbak és merészebbek voltak, azok elmentek délnyugatra, belőlük lettek a magyarok. Akik úszni tudtak, átjutottak az öböl túloldalára, azokból lettek a finnek. És a leglustábbak, akik itt maradtak, nos mi vagyunk azok: az észtek"

Nekem marhára tetszett... :)))

LeifEriksson Creative Commons License 2004.04.02 0 0 19
nem mondod komolyan!? Moldáviában magas az életszinvonal?
Állítólag a szovjet időkben az volt. Most persze más, a moldávok tényleg nagyon ágrólszakadtak, plusz ott van nekik a dnyeszter mentiek szakadármozgalma - enyhe polgárháborús helyzettel, de olvastam még Horn Gyula "első emlékiratát", a Cölöpöket, amiben többek között arról is ír, hogy milyen volt diáknak lenni az ötvenes évek elején a Szovjetunióban. Na ő írja, hogy a gazdasági főiskolán, ahová járt, nyáron a diákoknak mindenféle vállalatokhoz kellett menni nyári gyakorlatra. (maga az iskola Rosztovban volt). Szóval itt írja, hogy a nyári gyakorlatra jelentkezéseknél legelőször mindig a moldáviai helyek teltek be, mert "közismert volt, hogy ott a legjobbak az életkörülmények".
Sz'al ez volt az ötvenes években, most a posztszovjet korszakban persze egész máshol osztanak jó lapokat...

ott is jártál??

Ott még nem, de egyszer szeretnék oda is elmenni.
Viszont Észak-Koreában és Kubában igen... :)))

(É-Koreában 2002-ben, Kubában 2003-ban, érdekes volt mindkét anakronisztikus rendszert megfigyelni...)

Előzmény: Andris88 -))) (17)
LeifEriksson Creative Commons License 2004.04.02 0 0 18
Te aztán gyorsan reagálsz

Nem, nem ugrásra készen fórumoztam, csak épp akkor kapcsolódtam fel... :))))

Amúgy voltál máshol Észtországban?

Nem, sajnos csak egy napom volt, az is Tallinnban, pedig mint kiderült, ott egy hetet is gond nélkül el tudnél tölteni, úgy is maradna látnivaló..
Igazából a fő utazási cél ezen az augusztusi óton Helsinki és környéke volt, de Észtország nagyon megtetszett, szóval valamikor majd betervezek egy balti körutat, de akkor már Lettországgal-Litvániával-Belarusszal egyetemben...

Előzmény: Andris88 -))) (15)
Andris88 -))) Creative Commons License 2004.04.02 0 0 17
nem mondod komolyan!? Moldáviában magas az életszinvonal? Azt hittem, hogy ott az emberek olyan szegények, mint a templom egere...Amúgy ott is jártál??
Andris88 -))) Creative Commons License 2004.04.02 0 0 16
Mármint a raplai kórus tagjai énekeltek csodálatoan..állítólag az észt kórusok nagyon jók..
Andris88 -))) Creative Commons License 2004.04.02 0 0 15
Te aztán gyorsan reagálsz...Amúgy voltál máshol Észtországban? Mi elvileg Raplában voltunk...nahát az egy külön story...valami megye székhelye, van kb 10000 lakója...Mindenesetre csodálatosan énekeltek...Én még olyan jó kórust, mint ami ott volt nem hallottam...
LeifEriksson Creative Commons License 2004.04.02 0 0 14
Mentalitás, rend, stb valóban nem szovjetes, lehet hogy félreérthetően fogalmaztam. Az sem meglepő, hogy volt SzU-hoz képest milyen, mindig is Észtországban és Moldáviában (!) volt magas az életszínvonal. (a külön országként funkcionáló Moszkvát-Leningrádot leszámítva).

Ami nekem szovjetes volt, a sok szürke blokkház, de ilyesmit persze Szlovákiában, Romániában, nálunk is látni.

Azért amit leírtam, tartom, csak pontosítok, hogy az óvároson kívüli épületekre értendő. Maga az óváros meg tényleg fantasztikus, egész külön kis világ, egy ékszerdoboz.

És az Oleviste tornyába fel kell mászni mindenkinek, bármilyen kidöglesztő is, tényleg megéri a kilátás... :))

Nekem is mindenképp "pozitív csalódás volt" amúgy, főként Helsinki után, ami tiszta, rendezett, van benne élet.... de szépnek nem szép.

üdv
Leif

Előzmény: Andris88 -))) (13)
Andris88 -))) Creative Commons License 2004.04.02 0 0 13
Szóval...én vagyok az banderas44 csak új néven...
Szerintem ahhoz képest, hogy Észtország valójában a Szovjetunio tagja volt, Tallinn egyáltalán nem "szovjetes"... Elég csak körülnézni Budapesten... Tallinn belvárosa nagyobb, szebb, gondozotabb...Nincs keszekuszaság stb...Olyan németes volt, nemcsak a házak, hanem az emberek mentalitása...Szóval, szerintem kétség kívül ök a gazdagabbak, fejlettebbek, dolgosabbak...
Nagyon pozitív csalódás volt az egész!
LeifEriksson Creative Commons License 2004.03.20 0 0 12
Ja, és konkrétan épp megérkezéskor tűnt nagyon szovjetnek és nagyon szürkének. Hogy miért? A Linda Line szárnyashajójával ugrottam át Helsinkiből, ami a tallinni kikötőnek nem abba részébe érkezik, ahová a nagy autós kompok, hanem egy bivaly nagy betonlépcsős építmény elé, amiben belül asszem hagversenyterem van, a nevére már konkrétan nem emléxem.
Na szóval, délelőtt volt, ólomszürke ég, épp eleredő eső (esernyő persze nem volt nálam), és mikor a csepergő esőben nekivágnék a városnak, elibém tornyosul egy akkora bazi nagy betontömeg, hogy szó szerint semmi mást nem lehetett látni a városból, mert eltakarta. Na mondom, itt a szép szürke CCCP....
Nekiálltam megmászni a bazi sok lépcsőt, átkeltem a betontömegen, és akkor már kezdett javulni a kép. Még később a nap is kisütött és némi mászkálás után eljutottam az óvárosba, ahol csodálatos szép napsütésben a szürke szovjet város helyett elém tárult egy festői, nagyon aranyos és magával ragadó középkori Hanza-város... metamorfózis alig néhány óra alatt... :)))

Hát nekem ez volt az első, és a második benyomásom Tallinn-ról...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!