Keresés

Részletes keresés

Norby012 Creative Commons License 2018.09.03 0 0 135

Hali,  előbb gondold át mire kell,  nincs értelme ennyi pénzt kiadni iparira ha hobbi a cél. 

https://euasztalos.webnode.hu

Előzmény: rózsaszín hintaló (134)
rózsaszín hintaló Creative Commons License 2018.08.29 0 0 134

Hello barkácsolók!

Őszinte segítséget szeretnék kérni. A noname vagy a márkás a jobb? Megéri ennyit (https://profitools.hu/hu/termekek/metabo/akkus-furok-csavarozok-108-v/metabo-akkus-furocsavarozo-powermaxx-bs-quick-pro-108-v) belefektetni? Valóban annyival tovább bírja és jobban lehet vele dolgozni?

Köszi!

Janikakovacs Creative Commons License 2018.07.27 0 0 133

A kép lemaradt.

Janikakovacs Creative Commons License 2018.07.26 0 0 132

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni szekrényajtó zsanér beállításában:

A mellékelt képen látszik, hogy a szekrénynek milyen a zsanérja.

A zsanért szeretném úgy beállítani, hogy a szekrényajtó ne csukodjón be magától, egyből. 3 zsanér van az ajtón. De nem tudom hogyan lehetne. Ezért szeretnék segítséget kérni tőletek.

A három különböző csavarral mit lehet állítani?

Köszönöm előre is.

Jani

BUDAKESZI PG Creative Commons License 2018.05.19 0 0 131

Érdeklődök, van-e valakinek 1-m2-re elegendő, ZÖLD TÁBLAFESTÉKe?

Szívesen megvenném.

(unokáknak táblát festenék, de a legkisebb, kapható kilós kiszerelés 6.000,- Ft)

üdvözlettel:

hopehely1948 Creative Commons License 2018.04.18 0 0 130

Grundfos JP-5 önfelszívó szivattyú tökéletesen működik, minden feltöltve, nincs víz-kivétel. mégsem áll le? Mi lehet a gond?

Presskontrol ( PC-15) hibásodott meg?

Ha találkoztatok ilyen hibával kérem jelezzétek nekem, köszönöm.  GABÓ//

bosijani Creative Commons License 2018.03.19 0 0 129
Előzmény: Filewalker011 (128)
Filewalker011 Creative Commons License 2018.03.18 0 0 128

Arra gondoltam, hogy alapos tisztítás és alapozás után a lyukakat feltöltöm kültéri önterülő aljzatkiegyenlítővel. Vélemény?

Valami ilyesmire gondoltam. Igazából nem akarok rá vagyonokat költeni, csak a gyerek elesik a kismotorral a lyukakban...

https://hoszigeteloaruhaz.hu/onterulo-estrich-beton.html

Előzmény: bosijani (127)
bosijani Creative Commons License 2018.03.18 0 0 127

lehet,de a gyanta vagyonba kerül. először homokszórással megtisztítani a felületet,majd alapozógyanta,utána a fedőréteg. olcsóbb,ha megvésitek 5-6 centi mélyen,majd C20-as betonnal ráhuztok egy 10 centis réteget,15x15-ös hálóval.

Előzmény: Filewalker011 (126)
Filewalker011 Creative Commons License 2018.03.17 0 0 126

Sziasztok!

Apósnál így néz ki a beton az udvaron, az autóról lecsepegő sós lé megmarta az évek során. Lehet valahogy javítani? Mintha olvastam volna valahol valami epoxi gyantás megoldást.

Szabó Emil Nándor Creative Commons License 2017.12.29 0 0 125

Sziasztok! Ajánlom figyelmetekbe, szuper megoldás hódfarkú cserepek újrahasznosítására :)

https://hulladekvadasz.hu/2017/12/29/burkolas-hodfarku-cserep-ujrahasznositasaval/

Pályaőr Creative Commons License 2017.12.28 0 0 124

O.K., megtaláltam. H-head screw, H-fejű csavar a neve, és fork screwdriver, villás csavarhúzó, ami kell hozzá. Gyártják, és boltban (alighanem) kapható.

Pályaőr Creative Commons License 2017.12.12 0 0 123

Egy kérdés.... ezt a csavarfej-megoldást hogy hívják, és milyen szerszám való hozzá?

tanácstalanul Creative Commons License 2017.11.15 0 0 122

Dehogy akarok én keményforrasztani.

Csak szükségből, mert el kell készíteni a cuccokat.

Itt bé is fejeztem, próbálok más fórumot, talán kapok segítséget.

Üdv.

Előzmény: SeaEagle (121)
SeaEagle Creative Commons License 2017.11.15 0 0 121

T. Tanácstalanúl,

Semmi képpen nem szeretnék vitatkozni magam sem.

Viszont most, hogy az ezüstpálcát és az apparátot olvasom esik le, hogy ön keményforrasztani akar, nem lágyforrasztani.

Viszon keményforrasztásban abszolut nem vagyok tapasztalt sajnos.

Sok sikert a munkához!

Előzmény: tanácstalanul (120)
tanácstalanul Creative Commons License 2017.11.15 0 0 120

Kedves tengeri sas!

Nem vitatkozni készültem, csak segítségért folyamodtam a fórumlakókhoz.

A családi házunk fűtésszerelését megoldottam a korábbi forrasztóval.

Van rutinom, tapasztalatom., forrasztó zsírom (kis tubus 2700 Ft) csőtisztító drótkefe, minden, ami kell forrasztáshoz.

Most elakadtam, de amíg nem tudom a forrasztó pisztolyt megjavítani, kaptam kölcsön mini propán-bután apparátot, ezüstpálcát, úgyhogy tudok dolgozni.

Egyébként pálinkafőzőhöz készítek pár dolgot, de tavaszig ráér, mert június előtt nem nagyon van mit főzni.

Addig is: üdv.

Előzmény: SeaEagle (119)
SeaEagle Creative Commons License 2017.11.15 0 0 119

Jóreggelt,

Valami itt nagyon nem stimmel.

Én egy ilyen alkalmatossággal  http://www.lealkudtuk.hu/lux-gazforraszto-pisztoly-1623932892 bármilyen réz csövet megforrasztok. Ha van 220V a környéken akkor meg hőlégfúvót használok.

Egy hete sincs hogy a mosogatóm alá telepítettem a mosógépemet, a régi vas csövet kicseréltem rézre. A mosógép kiálláshoz és az eredeti funkció biztosításához legalább nyolc helyen kellett

forrasztanom, az előbb említett eszközökkel teljesen simán el lehetett végezni a feladatot. Nem lehet az, hogy a forraszanyag amit használni kíván, esetleg nem is ez a célra való? Habár én

forrasztó huzal helyet forrasztó pasztát használok, természetesen a forrasztandó felületek megtisztítása után.

Előzmény: tanácstalanul (118)
tanácstalanul Creative Commons License 2017.11.14 0 0 118

Üdv!

Nem elírás a 25 cm. Az előző (már tönkrement) forrasztólámpa is (ha teljesen megnyitottam) ennyit tudott.

Ebben az esetben a belső kék láng kb 5 cm.

Az új lámpa még annyira sem melegíti fel a rézcsövet, hogy a cin megolvadjon.

Ezért kértem, hogy aki ért hozzá, segítsen. 

Fel kell fúrni a dűznit, vagy valami ilyesmit, mert az az érzésem, hogy hiába tekerem a szelepet a legnagyobb lángra, nem jut a palackból elég gáz a fúvókába.  Erről a szerkezetről van szó:

A borosüveg a viszonyítás miatt van mögötte.

Előzmény: SeaEagle (116)
SeaEagle Creative Commons License 2017.11.14 0 0 117

Tiszteletem,

Biztos vagyok benne, hogy nem a szigetelésre akarja rögzíteni a 60kg-os súlyt, hanem azon átjutva, az ön fölött található erkély (feltételezem)beton anyagába alulról.

Maga a szigetelés nagy valószínűséggel hungarocel, az semekkora súlyt nem képes megtartani, nem hogy 60kg-ot. Vagy én értelmezem félre a "erkély aljára" szókapcsolatot?

Előzmény: pigi76 (114)
SeaEagle Creative Commons License 2017.11.14 0 0 116

Tiszteletem,

Nekem a 25cm-es láng elírásnak tűnik, mert az már pörzsölő kategória. Soha nem láttam még lángforrasztót, ami 5cm-nél nagyobb lángod adott volna, pedig forrasztottam réz csöveket eleget.

Továbbá a 10-15-ös rézcsövek forrasztása nem attól függ, hogy mekkora a láng mérete. Helyes technológia és megfelelő anyagok kellenek hozzá, 25 centis láng nem. A kevésbé tapasztalt barkácsoló kedvű Kollégáknak én a hőlégfúvót szoktam ajánlani erre a célra.

Előzmény: tanácstalanul (115)
tanácstalanul Creative Commons License 2017.11.02 0 0 115

Üdv  hozzáértők!

Segítséget kérek egy gázpalackos forrasztó lámpa kapcsán.

Nemrég vettem a víz-gáz szerelvényboltban 6500 Ft árú forrasztólámpát.

Az üzletben tilos kipróbálni, otthon tapasztaltam,hogy mindössze 5 cm-es lángot ad.

A palack euroszabvány, szelepes, ha kiveszem, nem szökik el a gáz.

Visszavittem a lámpát a boltba, ott kellett hagyni, egy hét múlva hívtak, hogy menjek érte, semmi baja. A gyártó megnézte, 25 cm-es lángot ad. Volt  egy régebbi gázpalackom, nem szelepes, azzal is kipróbáltam otthon, (mert az üzletben tilos) nekem csak öt cm-es lángot ad.

10-15-ös vörösrézcsövek forrasztásához kelene.

Hosszú lett.

Összefoglalom:

A gázpatronos forrasztó lámpának kicsi a lángja, mit tegyek, hogy rendesen működjön?

A segítséget előre is köszönöm.

pigi76 Creative Commons License 2017.05.03 0 0 114

Sziasztok

Napellenzőt (50-60 kg.) szeretnék rögzíteni a felettem lévő erkély aljára.

Tudni kel, hogy az erkély alján van 15 cm. hungarocell szigetelés.

Hallomásból tudom, hogy a szigettelés kifúrását követően a szigetelés vastagságának megfelelően szoktak betenni valami távtartót, hogy a szigetelés be ne szakadjon amikor rögzítjük rajta a súlyt. 

Ötletek vagy konkrét tapasztalatok, használt technikák, stb. 

Tudnátok segíteni?!

KÖSZI!

Balogh Dániel Creative Commons License 2017.03.15 0 0 113

Előzmény: Balogh Dániel (112)
Balogh Dániel Creative Commons License 2017.03.15 0 0 112

Sziasztok!

A következő lenne a problémám.

Egy üvegasztalom van aminek elengedett a ragasztása az illesztésnél, szóval fémet szeretnék ragasztani üveggel.

Esetleg van ötletetek, melyik ragasztó lenne a legmegfelelőbb erre a célra? 

Mivel a ragasztási felület látható helyen van, ezért az is szempont lenne, hogy ne látszódjon.

Valamint a ragasztás előtt mivel tudnám a felületet a leghatékonyabban megtisztítani? 

A válaszokat előre is köszönöm!

langelaszlo Creative Commons License 2016.01.30 0 0 110

sziasztok,

tud-e valaki segíteni abban, hogyan lehet eltávolítani régi élvédőt bútorlapról? próbáltam vasalóval, de nem moccant, nagyon nehéz lekaparni.

köszönöm.

zotyaaa22 Creative Commons License 2014.05.25 0 0 108

Eladó eredeti Hilti beton fúróhegy. 4 élű nagyon tartós jó minőségű TE-CX befogatású. 6-8-10-12-es átmérőben. 1400ft-tól mérettől függően. Valamint Würth dekopírlapok 1600 ft/csomagtól érd: zotyaaa22@citromail.hu

mokkazucker Creative Commons License 2013.12.09 0 0 107

Sziasztok!

A férjemnek szeretnék karácsonyra egy alap szerszám készletet venni (csavarhúzók, imbusz készlet, fáziskereső, fogók, csőkulcs...)

De annyi féle szerszámos koffer van a neten, és fogalmam sincs, hogy mi alapján kellene döntenem.

Tudnátok írni nekem márkákat, amik jónak számítanak? Illetve hogy hol érdemes keresnem? Esetleg megbízható webshop? Vagy obi?...

Köszönöm előre is!

korni94 Creative Commons License 2013.09.24 0 0 106

Valaki tud segíteni, hajlítószerszám legyártásában?

eimail: kornel94@gmail.com

manitounickfree Creative Commons License 2013.08.09 0 0 105

eladó:

zsanér, anyaga alumíniumöntvény, méretek a fotón:

35ft/db áron, 100db feletti vásárlás esetén kedvezmény!

valamit távtartó, valami nagyon erős anyagból:

40ft/db

6×10es rozsdamentes 8.8as anyagminőség, imbuszfejű csavar

5ft/db

kérem csak levélben érdeklődjön, köszönöm!

<Tycoon> Creative Commons License 2013.07.31 0 0 104

Üdv urak!

Hilti szalagot mivel tudnék rögzíteni?  Egy oszlopra kellene feldobnom egy kukát, de a furatba ha belerakom a csavart akkor mozog meg lötyög. Állítólag van valami feszítője amivel összefeszíthető.  Mi ennek a neve, valami kép van róla?

köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!