Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

stevie w Creative Commons License 2009.10.17 0 0 15255

Tehát van 2 db jó Goodyear Ultra 7-em. A kérdés hogy vegyek -e 2 pont ugyan ilyen újjat és azt tegyem fel előre a hajtott kerékre, vagy lehet valami más esetéeg jobb tipusú gumi.

 

 

Az UG7 az egyik legjobb téli gumi magyar utviszonyokra. Szaraz, nedves, latyakos utra van optimalizalva, mely hoban van nala jobb. De mikor volt itt utoljara mely ho? Es akkor meddig? (Igazan mely hoban amugy is a hólánc az egyetlen mukodokepes megoldas.)

 

Javaslom, hogy a masik tengelyre is ugyanilyet vegyel.

 

Ha rendelni akarsz, nezd meg alaposan, hogy UG7, vagy UG7+ van-e a gumira irva.

 

Az uj gumik inkabb HATRA keruljenek. Hosszu tortenet, keress ra a neten, mondjuk a Michelin oldalan.

Előzmény: bartha834 (15246)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.17 0 0 15254

Szia

Elsőre grat az oldalért, én 3 napja ismerkedem a dolgokkal csak, de sokminden világos már, annak ellenére, hogy az ilyen dolgokhoz antitalentum vagyok.

A beazonosítás sem ment egyértelmüen, mert az első ülés alat van egy lejátszó, ami az eladó szerint dvd...most vettem ki a lemezt belőle, erre csak cd. 2003-s NAVTECH csomagból 1 db lehet a földközi tenger északi részéről szól.

Carminat Navigation Informee NAV6 a NAV5-re tippelek.

Az autó 2004-s, holnap lefényképezem a részleteket, mert pl. http://www.carminat.hu/cni2/azonositas.html ( a legfelsőhöz hasonló, de az csak Tuner list feliratu, szerintem rádió az enyém), illetve kezelőegység (BIN) is van a müszerfalon. Ezeket a szakszavakat a honlapodon olvastam:) A képenyőn jelenik meg a rádióval kapcsolatos dolgok tömkelege is, illetve az óra és a hőmérséklet.

 

Szökőévekben járok Bp-re de jövö héten épp tervben van ám valszeg nem megyek be a városba, hanem leparkolok valahol kint és tömegközlekedem, tudod uj az autó nálam:), de a magyarítás érdekelne.

Gondolom a többit mailban, vagy telefonon megbeszélhetjük.

 

Pati

 

Előzmény: hell_rc5 (15249)
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2009.10.17 0 0 15253

Mégegy apró kérdés, ha már ennyire kibontom a ruházatot. A ventillátor fordulámának szabályzógombjának 0-4 -ig van állása.(manuális klímás változat)

Egy éve mikor vettem, a 4-es állás csak járó motornál működött, leállított autóban a 4-es állásban kikapcsolt a ventillátor. Most már járó motornál sem. A 3-as után mindenképp kikapcsol a ventillátor. Ezt a helyzetet tudom én javítani?

Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (15252)
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2009.10.17 0 0 15252
Köszönöm szépen, meg fogom csinálni. A pollenszűrőt már korábban kitakarítottam, de a tisztítás nem árthat.
Előzmény: eLGee (15251)
eLGee Creative Commons License 2009.10.17 0 0 15251
A ventillátornál lehet benn, onnan nem tud továbbmenni, mert utána közvetlen megfogja a pollenszűrő. A ventihez pedig úgy lehet hozzáférni, hogyha lebontod a szélvédő előtti műanyagokat, fémlemezt, az ablaktörlőket leszeded és akkor a tűzfalban találsz egy nyílást, ahol megtalálod a ventit. Célszerű kiporszívózni, kompresszorral kifúvatni, illetve hamár ennyire lebontod, akkor a tornyok mögötti részt is kitakarítani, a lefolyókat ellenőrizni. A pollenszűrőt is érdemes kiszedni, kitakarítani/cserélni. Nem nagy dolog, max 1 óra alatt megvan.
Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (15250)
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2009.10.17 0 0 15250

Sziasztok!

 

Van arra valami trükk, h. miként lehet kipucolni a légbeömlő nyílásokat? Mert ha bekapcsolom a levegő fúvást, olyan hangja van mintha benne lenne egy v. több levél.

hell_rc5 Creative Commons License 2009.10.17 0 0 15249
hello, Carminat Navigation Informee 1-2 osszes verziojahoz hoz van magyaritasunk, a carminat bluetooth cd hez folyamatban a magyaritas elkeszitese, a dvd alapu Carminat navigation and communicationhoz meg nem lesz. mivel azt irtad hogy francia cd van hozza igy gondolom cd alapu es hogy vagy cni1 vagy cni2 attol fuggoen mikori az autod. esetleg CBCD, de abban gyarilag benne van az osszes nagy nyelv.

ha valamikor erre jossz (19ker) szivesen atallitom ingyen a navidat angolra vagy mas vilagnyelvre amit szeretnel, vagy boltolhatunk magyaritast. a carminat rendszerekrol egy (szerintem) eleg reszletes attekintest, azonositasi segedletet stb talasz a www.CARMINAT.hu oldalunkon.

-h

Előzmény: Törölt nick (15244)
hell_rc5 Creative Commons License 2009.10.17 0 0 15248
Ismét van néhány eladó MP3as Renault AUDIO CONNECTION BOX, ára 25 000 ft (alku nem lehetseges) Tel: 70/2041219 vagy 20/8259519

bovebben a megane topicban:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=94316413&t=9015399
forrasr Creative Commons License 2009.10.17 0 0 15247
Hali!A fényérzékelője ott van a szélvédőn a tükör mögött, ha automatára van bekapcsolva gyujtáson kiszállsz letakarod az érzékelőt és kis késedelemmel kapcsol is.
Mi lett a baja a gumiknak egy szezon alatt?ilyen sokat mentél vele?
Előzmény: bartha834 (15246)
bartha834 Creative Commons License 2009.10.17 0 0 15246

Tanácsot kérek:

 

Amikor tavaly vettem a Scenicet akkor téli gumival kértem. Kaptam Goodyear Ultragip 7-et.  Amikor tavasszal cseréltem nyárira akkor kiderült, hogy a 4 téliből 2 kuka.

 

Tehát van 2 db jó Goodyear Ultra 7-em. A kérdés hogy vegyek -e 2 pont ugyan ilyen újjat és azt tegyem fel előre a hajtott kerékre, vagy lehet valami más esetéeg jobb tipusú gumi. Viszont olcsobb, vagy gyengébb terméket nem akarok feltenni.

 

Várom segítségeteket...

 

2, Kérlek magyarázzátok el nekem az auto lámpa müködési elvét. Mi alapján kapcsolja be magát szürkületkor, vagy pl. mélygarázsba.. Van benne érzékelő, vagy ídőzítve van??

 

Előre is köszönettel:

Törölt nick Creative Commons License 2009.10.16 0 0 15244

Sziasztok több kérdés az elözöekhez.

 

1. Érdemes elmenni a márkaszervízbe és érdeklődni a magyar teirások után? ( ha már nem magyar nyelvü a kommunikáció van e magyar leirás hozzájuk)

2 Kirderült a Navi csak franciát tud, olyan cd van hozzá, valakinek angol esetleg?

3. Hogyan tudnám ugy beállítani a képernyőt, amennyiben a Navi nem kell este elhalványuljon, mert eléggé zavaró.

4. DVD -s a kocsi állítólag lejátsza a DVD-t de nekem nem sikerült a gyári lemezt szórabirnom, valaki járatos benne?

 

Pati

 

 

Előzmény: Törölt nick (15225)
Alexfux Creative Commons License 2009.10.15 0 0 15243
Szasztok!

A héten láttam egy Grand Scenic-et, akinek az első lámpájába bele volt építve olyan nappali fény, vagy hogy hívják, mint az Audikban.

Innen volt valaki?
gyula106 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 15242

RenPaul

 

Sajnos nincs fent a kézikönyve, 2006.02-évjárat.

Köszönöm!

Előzmény: RenPaul (15241)
RenPaul Creative Commons License 2009.10.15 0 0 15241

Kezelési könyvek letöltése:

 

http://renault.hu/letoltes/index.jsp

 

 

Itt elvben megvannak a könyvek, bár többnyire csak a jelenleg kapható típusokra...

 

Ha itt nem találod a tiédet, akkor küldj egy mailt a kocsi évjáratával, majd elküldöm mailben..

 

üdv

 

RP

Előzmény: gyula106 (15233)
kis tom Creative Commons License 2009.10.14 0 0 15240
Hát ahány ház annyi szokás. Én amíg családi házban laktunk és a garázs a szuterénben volt, soha nem zártam az autót, sőt a kulcsot is benne hagytam. Egyrészt kényelmes, mert bármikor hozzáférsz az autóhoz ahogy mondtad, másrészt ha már bejutottak a házba, akkor inkább vigyék könnyedén az autót, minthogy mondjuk éjjel feljöjjenek a kulcsért....
Előzmény: morgi 1.5dci (15239)
morgi 1.5dci Creative Commons License 2009.10.14 0 0 15239
Stevi
Teljesen igazad van, de a garázs a házban van és miután bejárok lefekvésig átlag 3-4 szer kimegyek még hozzá. Valamit bennfelejtek vagy belekészítek másnapra.
Ha megjavul a zár megpróbálok rászokni a bezárásra.
Addig kapu, garázsajtó gondosan bezár.
Előzmény: stevie w (15236)
morgi 1.5dci Creative Commons License 2009.10.14 0 0 15238
Fodorn

Köszi a választ én is kicserélem az elemeket és reménykedek.
Előzmény: fodorn (15235)
kis tom Creative Commons License 2009.10.14 0 0 15237
Vasárnap reggel nekem sem nyitotta egyik kártya sem az autót, így kénytelen voltam kipróbálni a vészkulcsot. De az autó ezután sem csinált semmit, mert az akksiban csak 4,4V volt! Az autót pénteken du használtam utoljára. Az akksi nincs egy éves. Az akksit feltöltöttem, azóta minden működik rendben, de fogalmam sincs mi merítette le másfél nap alatt. Elvileg mindent lekapcsol az autó zárás után. Az állóhelyzeti fogyasztás (lezárt autó) 0,1-0,2 mA, ami kb. 3 másodpercenként felugrik 15-18 mA-re. Ez szerintem rendben van. Állítólag a központi zár motorjai okozhatnak ilyet, és nekem a tankfedél zárja szarakodik, amikor gyenge akksival próbáltam indítani, volt hogy 10-15 másodpercig kerregett. Nem is értem, miért kell a tankfedelet is nyitni-zárni az ajtókkal együtt.
stevie w Creative Commons License 2009.10.14 0 0 15236

A garázsban nem zárom be, így beszállni be tudtam.

 

A szabadkezes problemahoz nem tudok hozzaszolni, de a fenti mondathoz igen.

 

Az autok kb felét lezart garazsbol viszik el. Ennek tudataban kulonosen nagy konnyelmuseg a nyitva hagyott auto. Sajnos a kartyas rendszer nem megneheziti, de egynesen megkonnyiti a tolvajok dolgat. A Scenic az egyik leglopottabb auto ma Magyarorszagon. Topiktarstol is loptak mar el Scenicet.

 

Szoval csak ovatosan. Nagyon ovatosan.

 

Előzmény: morgi 1.5dci (15234)
fodorn Creative Commons License 2009.10.14 0 0 15235
Én voltam, valóban ugyanezek a hibajelenségek voltak nálunk is. Lekopogom, de úgy tűnik, hogy az elemcsere segített, azóta működik tökéletesen. (A kijelző még nem írta, hogy cseréljek elemet)
Előzmény: morgi 1.5dci (15234)
morgi 1.5dci Creative Commons License 2009.10.14 0 0 15234
Üdv mindenkinek!

Nemrég volt valakinek hasonló gondja, csak nem lelek rá a keresővel.

Ma reggel a szabad kezes autó se be nem indul, se az ajtókat nem nyitja-zárja.
A garázsban nem zárom be, így beszállni be tudtam.
A kártyát olvasóba téve beindul.
Próbáltam a tartalék kártyával ua.
Elemcsere segíthet, vagy más gond van?
(kétlem, hogy egyszerre merült le mindkettő)

Akinek van ötlete mi lehet a baj írja meg legyen szives.
gyula106 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 15233

Sziasztok!

 

Grand Scenic 1,5 dci 6 gangos-hoz keresek kézikönyvet.

Tud valaki segíteni?

 

 

Joe_Purple Creative Commons License 2009.10.14 0 0 15232
Sziasztok!

Elhagytam a Megane-om egyik gyári 15" dísztárcsáját, nincs vkinek felesleges példánya vagy esetleg nem ismertek vmi elfogadható árú beszerzési helyet (lehetőleg ne lopottakat áruljon :) )?
A dísztárcsa típusa: Renault Vivastella
Ilyen, mint az alábbi neten talált képen látható:
Vivastella

Üdv,
Joe_Purple
kovlala67 Creative Commons License 2009.10.12 0 0 15231
Vitatkoznék!
A rönyónál 1350-ért vettem párban, a múlt héten( merthogy az is leesett)
Csere tök egyszerű, nekem 2 óra tanulmányozás után 15 perc lett készre :D
Előzmény: stevie w (15228)
kovlala67 Creative Commons License 2009.10.12 0 0 15230
A kijelző az indítógombra az írja: card not detected.
Ma már talán sínen van az ügy, de nem kiabálom el (kopp,kopp, kopp)
Szal a gyári szerviz egyből: Kártyacsere (38e huf), felprogramozás, autóbeszálítás.
Ez a Dél-pest, rá se néztek.
Más mókus: megnéz kártya, megpróbál olvasni, kártya nem kommunikál, valszeg leesett, szakadt vhol, szétszedi és meggyógyít (ez legyen!, pár e huf)
Ha mégsem új program , elmegy autóhoz és együtt programozás
Előzmény: RenPaul (15220)
bazsocsaba Creative Commons License 2009.10.12 0 0 15229
Tanácsot kérnék scenic II 1.5 dci gázolaj szűrő cséréjéhez.Mit-hol-mennyire kell megbontani esetleg milyen speciális szerszám szükséges hozzá.Építő jellegű taná csokat szívesen fogadok!
stevie w Creative Commons License 2009.10.12 0 0 15228

Megelőzés képpen vennék ilyen kütyüt amit be szoktatok szerelni. Pesten hol tudok hozzájutni??  Probáltam visszaolvasni.. De olcsót hol lehet kapni??

 

 

www.citroenalkatresz.hu

Előzmény: bartha834 (15227)
bartha834 Creative Commons License 2009.10.12 0 0 15227

2 gyors kérdés:

 

1, Érdekelne, hogy mi alapján kapcsol fel az automata lámpa, mert mélygarázsba azon nyomban bekapcsol, de tegnap délután 17:45 kor már bekacsolt.. Érdekelne csak a müködési elve.

 

2, A Scenic II -m 4 éves lett, és kezdek félni, hogy utol fog érni a leg jellemzőbb betegsége: beesik az ablak. Megelőzés képpen vennék ilyen kütyüt amit be szoktatok szerelni. Pesten hol tudok hozzájutni??

Probáltam visszaolvasni.. De olcsót hol lehet kapni??

Törölt nick Creative Commons License 2009.10.12 0 0 15226
Lemaradt 2004-s a járgány
Előzmény: Törölt nick (15225)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.12 0 0 15225

Kezelési könyv van, általános a kocsihoz, de konkrétan a kijelzö üzeneteihez, és a programozáshoz meg minden ezzel kapcsolatoshoz kellene segitség.  

A könyv hátoldalán ez van:

Kezelési utmutató: 77 11 320 937 NU 692-5 2003 november

 

ezt elolvastam:)

Előzmény: RenPaul (15222)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!