Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

speedwayracing Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51027

Köszönöm válaszod, reméljük akku gondok voltak kapott egy frissitő töltést ma semmi gond nem volt. Egy 2,5 éves akkunak kellene még bírnia főleg hogy garázsos kveset használt kocsi, két év alatt nem ment 10ekm -et. Természetesen a műszerfal szabályzót tudom merre ven , én arra gondoltam nincs vmi házi praktika hogy a kijelző nappali fény mellett jobban látható legyen, mert napsütésben eléggé nehezen olvasható. Köszönöm a linket és a szerelő címét majd ha megyek arra rákeresek jó lenne ha a másik kártya is múködne az autóval.

Előzmény: bnorci71 (51019)
speedwayracing Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51026

Üdv Mindenkinek  !

 

Köszönöm a segítő válaszokat, egyenlőre az akku kapott egy frissítő töltést, mivel az autó elmúlt időben keveset ment, aztán reggel jön a puding próba, hogy megint nullázza magát vagy sem. ma varosban mentem vagy 30km -et semmi gond nem volt reméljük csak ennyi volt a hiba vele. A kerék projekt valószínüleg mread a 15 coll a pénztárca barátabb árak miatt.

Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51025

 

Sziasztok!

Ilyet tud valaki "olcsón"?

 

8200729298

 

http://www.eualkatresz.hu/resz/vemo/7656839

bnorci71 Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51024

ja hogy a műszefalba sincs élet

akkor fordítsák ki az alsó biztitáblát is és keresgessék hol tűnik el a bizsera

Előzmény: Thomasfrentzen (51022)
gesszti Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51023

Ez pont az az eset, amikor vissza kell vinni a kereskedőhöz, és "szóljanak, amikor kész". Nem kérdezni, hogy megjavítják-e, hanem határidőt adni, és/vagy visszakérni a kocsi árát. Nem tájékoztattak hibákról, amik már a hazaúton előjöttek. Ha már akkor előjött, akkor korábban is jelen volt. Írásban minél előbb jelezd feléjük ezeket a hibákat, és hogy kéred a javítást.

Előzmény: speedwayracing (51015)
Thomasfrentzen Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51022

Akksi juniusba lett cserélve,rámért azt mondja az teljesen jó. Műszerfal semmit nem mutat.

Előzmény: bnorci71 (51021)
bnorci71 Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51021

mikori az az aksi?

 

2hetet áll merülhet annyit ,hogy nyit zár élet van a műszerfalon, de nem indul

 

egyszerre azért ritkán szarik be mind a 2 kártya

 

az enyém 3 hónapot állt szerelőnél mégis megy mind a 2 kártya utána

Előzmény: Thomasfrentzen (51016)
bananatree Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51020

igen, személyesen esélyesebb lenne.

 

Off - emlegetett - Peu807 / C8 esetében is a személyes mód a gyors, különben 2-3 hét is lehet.

Egyszer adtam kölcsön üléseket egy honosításra menő C8nak, és a tulaj mesélte, hogy ő is csak úgy ért célt, hogy bement személyesen az André Citroen utcába, ahol _nincs_ személyes ügyfélszolgálat, csak a fejesek. Az autóbejárónál beslisszolt a sorompó mellett gyalog, és biztonsági őr csak az irodaépületben volt, aki persze előbb ideges volt, de végül csak hívott valakit a marketing osztályról, aki viszont tök kedves volt, és 20 perc alatt kezében volt a papír.

Előzmény: Krisztián Prépost (51014)
bnorci71 Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51019

kettő közül valamelyik vagy aksi vagy műszerfal vagy a harmadik a trafó is tudja nullázni

 

kijelző bal térdednél az állító

itt meg a kezelési

http://www.meganeklub.hu/index.php%3FDokumentaciok

 

kártyát lehet tanítani kel

Nyíregyházán tudok ajánlani szerelőt gugli Borbély Imre Nyíregyháza Debreceni út a volt márkaszerviz 30 éve Renaulttal foglalkozik

 

sima 1.6benzinesre szerintem fel kell menni a 15"felninek a Grandra nem biztos illetve a 2.0b 2.0dCi 1.9dCi amiken nagyobb a fék és nem megy fel a 15" felni

 

nekem 1.5dCi-n az a téli kerék

 

Előzmény: speedwayracing (51015)
bananatree Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51018

ha jól értem a szabatos leírást, akkor döglődik a kijelződ, előbb utóbb teljesen sötét marad.

menj el Develooper-hez, mert amíg így szivat, addig a km-ek számolása is szarul történik (régebben mintha azt írták volna, hogy megsokszorozódva számol...)

 

Előzmény: speedwayracing (51015)
Ati_! Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51017

Személyesen kellene...

Előzmény: Krisztián Prépost (51014)
Thomasfrentzen Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51016

Üdv. Sajnos az autóm még mindig szerelőnél van a kuplung probléma miatt. Már két hete. Nem azért mert ilyen sokáig csinálja hanem mert nem ért rá eddig,én meg nem akartam máshova vinni az autót. Tegnap felhivott hogy meg se mukkan az autó,be akarták vinni a műhelybe. Ma átvittem a másik kártyát hátha annak van baja. A kártya elvileg jó, nyit, zár. Az akksit kimérte az jó. Elől meg néztük a biztositékokat azok jók. Bár valami olyasmit magyarázott hogy elől a látható biztositékok alatt van még egy tábla biztosíték.

Szerintem a kártya olvasónak lehet valami baja mert az autót csak kártyával tudom nyitni. Eddig úgyis tudtam hogy csak nálam volt a kártya a zsebembe és kitudtam nyitni az autót. A csomagtartót sehogy se tudtam kinyitni. Ja meg nem is villan a kártyaolvasónál az a kis villogó.

 

speedwayracing Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51015

Üdv mindenkinek !

 

Nem régen tulajdonosa lettem egy 2005-ös 1,6-os scenicnek. Haza fele hozatal közben rögtön egy érdekes problémába ütköztem. Induláskor illendően tele tankoltam napi számlálót lenulláztam, hogy megmérem a fogyasztását az autónak. aztán Ő ugy gondolta hogy ezt így elsőre ne tegyem és menet közben vagy három alkalommal lenullázta a km napiszámlálót és az órát és ilyenkor egy pillanatra kiírt a sebesség jelző alá vmi piros szöveget de olyan hamar el is tünt hogy nem tudtam elolvasni. Felhívtam a kereskedést hogy ilyenkor mi van felhivta a renaultot mivel ott szervizelték az autót, és azonnal azt a választ adták hogy akku csere mivel nagyon érzékeny a feszültségre és azért nulláza le magát mintha azt érezné hogy levették az akku sarut rőla. Létezhetne ilyen vagy nekem is a műszerfal vacakol ahogy olvasgattam ennek is ez a gyenge pontja, van egy III-as grand espacem is :) Az akku 2014 májusi benne és hibátlanul indit teker meg minden. Minden esetre feltettem egy frissítő töltésre mivel tegnap szintén eljátszotta reggel ugyanezt velem megint. Továbba nem találtal róla beírást hogy a kijelző fényerejét lehet e valamivel növelni mert erőss napsütésben nem valami sokat látni belőle. Nem tudom ez is égős e mint a espace, esetleg erősebb égőt tenni bele vagy ledes égőt. Másik kérd a inditó kártyára vonatkozik, nem működteti az egyik a kp zárat, a kereskedő azt mondta elem cserés tettem is bele de semmi, esetleg tudtok ajánlani valakit aki foglalkozik ezzel Debrecenben vagy a környékén. Utolsó kérdésem egyenlőre hogy nekem gyári alu felni van 16-os rajta, jó e rá a 15-ös lemez felni, téli garniturának szeretném tenni rá.

Válaszotokat előre is köszönettel spracing

Krisztián Prépost Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51014

Sziasztok ismét.

 

Nincs valakinek véletelnül kontaktja a Renault Hungária-nál. Most már pontosan egy hete várom az igazolásomat és nem küldik...

 

Minden nap hívom Őket, küldem e-mailt. Mást nem kapcsolnak csak az ügyintéző hölggyel tudok beszélni.

 

Most már azért eléggé ki vagyok akadva rájuk.

 

Szóval ott valakinek esetleg kontaktja, akinek a segítségével meg tudom sürgetni a dolgot?

 

Előre is köszi!

bnorci71 Creative Commons License 2016.10.12 0 0 51013

bontó/új és csere nincs házi praktika

Előzmény: plexy1 (51011)
Boss116 Creative Commons License 2016.10.12 0 0 51012

nem javítható, csak csere, 2-3 ezer ft körül van /db ha szerencséd van még színazonosat is kapsz

Előzmény: plexy1 (51011)
plexy1 Creative Commons License 2016.10.12 0 0 51011

Sziasztok!

 

Most vásároltan egy 2003-as scenic 2-est.

Mindkét első ajtó határolója iszonyatosan kattog nyitásnál és csukásnál is. Fújtam bele wd40-et de nem segített.

tudnátok-e erre vmi otthoni megoldást vagy csere?

 

köszönöm.

 

Krisztián Prépost Creative Commons License 2016.10.10 0 0 51010

Telefonon kértem tőlük. Csütörtök délelőtt. Azóta semmi...

 

Ma már elég ingerülten telefonáltam, azt mondták sorrend van meg kell várnom amíg rám jut a sor. Mondom erre én, hogy annyit elcsesznek, hogy három napig kell dolgozni rajta? Erre persze csend volt a válasz.

 

A vásárláskori adatlap nincs meg, ezen már túl vagyok.

 

NKH-val már egyeztettem. Igazolás kell a gyártótól, hogy 7 személyes, aztán szemle és elvileg mehetek okmányirodába.

 

Ami még dühítő, hogy pont az NKH akinek rendelkezésére áll az első forgalomba helyezéskor elkészült adatlap, de ezt nem láthatja akárki... pl a vizsgabiztosok sem....

Előzmény: gesszti (51008)
Katica1 Creative Commons License 2016.10.10 0 0 51009

Sajnos nem egyedi.

Mikor mi vettük a miénket újonnan, a mi forgalminkban is 5 személyes szerepelt.

Pár hónap múlva tűnt fel. Szóltam a Renault szalonba, ahol vettük, elnézést kértek, és ingyen elintézték az okmánycserét.

De nekem akkor új volt, így utólag biztos macerásabb elintézni.

Aztán persze volt hátulütője a dolognak.

Amikor egyszer belénk jöttek, a biztosító kárfelvevője azt írta, hogy 2. tulaj. Akkor bizonygathattam, hogy nem, hanem 1. Na mindegy.

gesszti Creative Commons License 2016.10.10 0 0 51008

ugyfel.kapcsolat@renault.hu

 

erre a címre írtál? 2 napon belül szoktak válaszolni.

 

Vagy a vásárláskori műszaki adatlapra, vagy egy most, a Renault Hungária által kiállított igazolásra lesz szükséged a vizsgán, hogy a 7 személyt ráírják az adatlapra.

 

Másik megoldás: Írj a helyi nkh központba egy emailt, és kérdezd meg, hogy mi a szitu szerintük ilyenkor. lehet, hogy van valami kiskapu, ahol nem kell semmi plusz papír.

Előzmény: Krisztián Prépost (51007)
Krisztián Prépost Creative Commons License 2016.10.10 0 0 51007

Az igazolást lekértem, de eddig nem kaptam meg.

 

A problémám az, hogy időközben lejárt a műszaki vizsga, így nagyon nem szeretnék menni sehova az autóval. Persze tudom létezik az útvonalengedély de az megint ügyintézés, még mindig önhibámon kívűl. :(

Előzmény: gesszti (51006)
gesszti Creative Commons License 2016.10.09 0 0 51006

A renault hungáriától alvázszám alapján kell kérni egy igazolást, hogy a gyárból hogy jött ki az autó. Ha 7 személlyel jött ki, akkor nkh-n csinálnak egy szemlét, hogy tényleg úgy van, ez kb. 1500 Ft, és 10 perc lesz. Adni fognak egy műszaki adatlapot, amin a 7 személy fog szerepelni.  Okmányirodában szólsz, hogy hibásan töltötték ki a forgalmit.

 

A szemlét 99,9% nem tudod elkerülni, ha intézni akarod az ügyet.

 

Kb. ugyanaz a szitu, mint mikor hibás emissziós matrica volt a rendszámon, és rossz kategória a forgalmiban. Jó eséllyel az új forgalmiért nem kell majd fizetned.

Előzmény: Krisztián Prépost (51003)
Krisztián Prépost Creative Commons License 2016.10.09 0 0 51005

Tökéletesen összefoglaltad. Ennyit szeretnék én is, amit leírtál. :)

Előzmény: bnorci71 (51004)
bnorci71 Creative Commons License 2016.10.09 0 0 51004

ha bele is nézz le merem fogadni minden vizsgán lehajtott hátsó ülésekkel volt behúzott takaróval nem is láthatott mást mint 5 ülést, forgalmiba mi van 5 akkor meg minek keresne még 2 ülésta 2 öv meg nem tűnt fel sose eddig

 

 

de egyébként tényleg elég felületes az egész

nekem simán 7xeKm írtak be műszakin holott 12xeKm volt az órában akkor meg minek az egész bohóckodás a Km óra fényképezéssel?

SI-n kontaktos volt ott se zavarta az NKH-s vizsgáztatót hogy nem mutat semmit csinált egy fényképet és OK

 

 

a te esetedbe azt nem értem minek ez a masszív szívózás

-Volt 7 ülése? >>Volt

-Gyári ami most benne van? >> Igen

-nem 2szem TGK lett átalakítva hogy Áfa jönne szóba

Akkor tessék szépen a vizsgabázison kiadni a műszaki adatlapot aztán az ocsmány cserélje a forgalmit a helyes adatokkal

Előzmény: Krisztián Prépost (51003)
Krisztián Prépost Creative Commons License 2016.10.09 0 0 51003

A forgalmi engedélyből.

 

Ez az autó Magyarországon lett forgalomba helyezve. Tehát leszámítva az első nyilvántartásba vételt egészen pontosan 4 műszaki vizsgán járt már. Ahol senkinek nem tűnt fel, hogy 7 személyes. Tehát nem vakmerőség azt állítanom, hogy papírból vizsgáztatták, az autóba nagyon nem néztek bele...

 

A műszaki vizsgabiztos ebben az esetben az autó felszereltségét összehasonlította a valós állapottal. Ez elmúlt 8 évben ő volt az egyetlen. Ebben biztos vagyok, mert az összes műszaki adatlap a rendelkezésemre áll és mindegyiken 5 személy áll. Tehát kb eddig megmérték a féket megnézték az alját, világítás, kipgáz aszt szevasz. KHR rendszerben valaki felvitte kb. 2004-ben hibásan, ez senkit nem érdekelt. Eddig. Most meg pechemre a vizsgabiztos túlbuzgó volt. Kb feltűnt neki, hogy miért van plusz két biztonsági öv és légzsák az autóban... Vagy pusztán abból sejtette, hogy Grand Scenic. Bár most délelőtt már itt is mondták, hogy létezett belőle 5 személyes is.

 

Ugyanez érvényes az eredetiség vizsgálatra is. Ha megnézi az autót elég egyértelmű, hogy 7 személyes, viszont az eredetiség vizsgáló szerint 5. Az autóba kb. nem is nézett bele. Ezért feleslegesek ezek a vizsgák. Bár elsősorban az autó egyedi azonosítóit kell ellenőriznie, de ha azt is kb. ekkora lendülettel csinálta...

 

Előzmény: bnorci71 (51002)
bnorci71 Creative Commons License 2016.10.09 0 0 51002

Ha a vizsgabiztos figyelmetlenebb és nem veszi észre a 7 ülést és csak az autó papírjaiból dolgozik (ahogy az eredetiség vizsgáló is tette) akkor ez a probléma nem létezne

 

milyen papírjából ?

 

elviszed műszakira van egy forgalmi és annyi

elvégzik a vizsgálatot lesz egy vizsgálati lap aztán kap egy pecsétet a meglévő forgalmiban ha van még hely, gondolom mivel most vizsgáztatjátok először így van benne hely hiszen új forgalmi

 

Előzmény: Krisztián Prépost (51001)
Krisztián Prépost Creative Commons License 2016.10.09 0 0 51001

Hát valóban rosszul választottam vizsgabázist.

Ha a vizsgabiztos figyelmetlenebb és nem veszi észre a 7 ülést és csak az autó papírjaiból dolgozik (ahogy az eredetiség vizsgáló is tette) akkor ez a probléma nem létezne. DE majd ha egy ködös őszi estén véletlenül hatan vagy heten lesznek a kocsiban és a rendőr veszi észre akkor lehet fájdalmasabb a dolog.

Én őt is megértem, hogy nem akar a hibásan dolgozó vizsgabiztosok sorába beállni, nem tudom ennek az ügynek milyen következményei lesznek.

 

 

Persze én is figyelmetlen voltam, amikor megvettem, nem néztem a forgalmit. Átírást feleségem intézte, én mostanáig nem is láttam az új forgalmit. Ő meg honnan tudná...

 

Sajnos a vizsgabiztos nem módosíthat. Most állítólag be kell mutatnom az autót, de azért még hisztizek majd egy sort, hogy ezt hanyagoljuk, ha annyira látni akarják az autót akkor majd stoppolják vizsga közben és jöjjenek ki nézzék meg. Én nem viszem sehova.

 Feltéve, ha az eredeti dokumentáció szerint 7 személyes. Ha ott más infó van akkor kb. tö_kön szúrom magam...

 

Ma sikerült elérnem az előző tulajt, megpróbálja előszedni az autó járműkísérő lapját meg az eredeti számláját. Talán azzal megindulnak a dolgok.

bnorci71 Creative Commons License 2016.10.09 0 0 51000

Rosszul választottál vizsgabázist. Az egész nyavalya elkerülhető lett volna.

Vannak olyan helyek, ahol eszükbe se jut az üléseket számolgatni.

 

 

hát nem tudom ez nálam mást jelent mint ahogy te érted, de mindegy

 

HA nem számolgatják neki akkor is 5 üléses marad hisz annyi volt a forgalmiba, teljesen mindegy hová viszi.

 

Haverom igen szar helyre vitte -igaz hogy csókos helyre ahol nekem vizsgáztattak már érdekes autót de mindegy- elment az ülésekért berakta és ennyi.....

 

Az igaz ha kevesebbre javítják akkor felfelé miért nem?

Előzmény: bananatree (50999)
bananatree Creative Commons License 2016.10.09 0 0 50999

>mindegy hová viszi a forgalmiba sehol nem fogják neki 5-ről 7-re átírni az üléseket bármennyire csókos.

 

ezt nem is állítottam.

Azt mondtam, hogy ha a 7-ről 5-re írjuk "mert annyi van benne" logika kényszerítené őket, akkor _kellene_ automatikusan 5-ről 7-re is írni, "mert annyi van benne".

és mivel nem így csinálják, ezért egyértelmű, hogy csak a szopatás a cél, nem az ügyfélbarát viselkedés.

 

És igenis szarul választott vizsgabázist (a haverod is), mert van ahol eszükbe se jut ezen kötözködni.

 

Előzmény: bnorci71 (50998)
bnorci71 Creative Commons License 2016.10.09 0 0 50998

ez tényleg szívás :(

 

tényleg létezett Grandból gyári 5 személyes

 

bananatree

Rosszul választottál vizsgabázist.

 

ez így nem állja meg a helyét mindegy hová viszi a forgalmiba sehol nem fogják neki 5-ről 7-re átírni az üléseket bármennyire csókos.

Ha 7  üléses és 5-el viszed ha nem figyelnek marad a 7 vagy csókos ha figyelnek már írják is át annyira amennyi benne van. Kollégámnak majd nem a 9szem Movanoból csináltak 5-t mehetett haza az ülésekért

Előzmény: Krisztián Prépost (50996)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!