Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Krisztián Prépost Creative Commons License 2016.10.10 0 0 51007

Az igazolást lekértem, de eddig nem kaptam meg.

 

A problémám az, hogy időközben lejárt a műszaki vizsga, így nagyon nem szeretnék menni sehova az autóval. Persze tudom létezik az útvonalengedély de az megint ügyintézés, még mindig önhibámon kívűl. :(

Előzmény: gesszti (51006)
gesszti Creative Commons License 2016.10.09 0 0 51006

A renault hungáriától alvázszám alapján kell kérni egy igazolást, hogy a gyárból hogy jött ki az autó. Ha 7 személlyel jött ki, akkor nkh-n csinálnak egy szemlét, hogy tényleg úgy van, ez kb. 1500 Ft, és 10 perc lesz. Adni fognak egy műszaki adatlapot, amin a 7 személy fog szerepelni.  Okmányirodában szólsz, hogy hibásan töltötték ki a forgalmit.

 

A szemlét 99,9% nem tudod elkerülni, ha intézni akarod az ügyet.

 

Kb. ugyanaz a szitu, mint mikor hibás emissziós matrica volt a rendszámon, és rossz kategória a forgalmiban. Jó eséllyel az új forgalmiért nem kell majd fizetned.

Előzmény: Krisztián Prépost (51003)
Krisztián Prépost Creative Commons License 2016.10.09 0 0 51005

Tökéletesen összefoglaltad. Ennyit szeretnék én is, amit leírtál. :)

Előzmény: bnorci71 (51004)
bnorci71 Creative Commons License 2016.10.09 0 0 51004

ha bele is nézz le merem fogadni minden vizsgán lehajtott hátsó ülésekkel volt behúzott takaróval nem is láthatott mást mint 5 ülést, forgalmiba mi van 5 akkor meg minek keresne még 2 ülésta 2 öv meg nem tűnt fel sose eddig

 

 

de egyébként tényleg elég felületes az egész

nekem simán 7xeKm írtak be műszakin holott 12xeKm volt az órában akkor meg minek az egész bohóckodás a Km óra fényképezéssel?

SI-n kontaktos volt ott se zavarta az NKH-s vizsgáztatót hogy nem mutat semmit csinált egy fényképet és OK

 

 

a te esetedbe azt nem értem minek ez a masszív szívózás

-Volt 7 ülése? >>Volt

-Gyári ami most benne van? >> Igen

-nem 2szem TGK lett átalakítva hogy Áfa jönne szóba

Akkor tessék szépen a vizsgabázison kiadni a műszaki adatlapot aztán az ocsmány cserélje a forgalmit a helyes adatokkal

Előzmény: Krisztián Prépost (51003)
Krisztián Prépost Creative Commons License 2016.10.09 0 0 51003

A forgalmi engedélyből.

 

Ez az autó Magyarországon lett forgalomba helyezve. Tehát leszámítva az első nyilvántartásba vételt egészen pontosan 4 műszaki vizsgán járt már. Ahol senkinek nem tűnt fel, hogy 7 személyes. Tehát nem vakmerőség azt állítanom, hogy papírból vizsgáztatták, az autóba nagyon nem néztek bele...

 

A műszaki vizsgabiztos ebben az esetben az autó felszereltségét összehasonlította a valós állapottal. Ez elmúlt 8 évben ő volt az egyetlen. Ebben biztos vagyok, mert az összes műszaki adatlap a rendelkezésemre áll és mindegyiken 5 személy áll. Tehát kb eddig megmérték a féket megnézték az alját, világítás, kipgáz aszt szevasz. KHR rendszerben valaki felvitte kb. 2004-ben hibásan, ez senkit nem érdekelt. Eddig. Most meg pechemre a vizsgabiztos túlbuzgó volt. Kb feltűnt neki, hogy miért van plusz két biztonsági öv és légzsák az autóban... Vagy pusztán abból sejtette, hogy Grand Scenic. Bár most délelőtt már itt is mondták, hogy létezett belőle 5 személyes is.

 

Ugyanez érvényes az eredetiség vizsgálatra is. Ha megnézi az autót elég egyértelmű, hogy 7 személyes, viszont az eredetiség vizsgáló szerint 5. Az autóba kb. nem is nézett bele. Ezért feleslegesek ezek a vizsgák. Bár elsősorban az autó egyedi azonosítóit kell ellenőriznie, de ha azt is kb. ekkora lendülettel csinálta...

 

Előzmény: bnorci71 (51002)
bnorci71 Creative Commons License 2016.10.09 0 0 51002

Ha a vizsgabiztos figyelmetlenebb és nem veszi észre a 7 ülést és csak az autó papírjaiból dolgozik (ahogy az eredetiség vizsgáló is tette) akkor ez a probléma nem létezne

 

milyen papírjából ?

 

elviszed műszakira van egy forgalmi és annyi

elvégzik a vizsgálatot lesz egy vizsgálati lap aztán kap egy pecsétet a meglévő forgalmiban ha van még hely, gondolom mivel most vizsgáztatjátok először így van benne hely hiszen új forgalmi

 

Előzmény: Krisztián Prépost (51001)
Krisztián Prépost Creative Commons License 2016.10.09 0 0 51001

Hát valóban rosszul választottam vizsgabázist.

Ha a vizsgabiztos figyelmetlenebb és nem veszi észre a 7 ülést és csak az autó papírjaiból dolgozik (ahogy az eredetiség vizsgáló is tette) akkor ez a probléma nem létezne. DE majd ha egy ködös őszi estén véletlenül hatan vagy heten lesznek a kocsiban és a rendőr veszi észre akkor lehet fájdalmasabb a dolog.

Én őt is megértem, hogy nem akar a hibásan dolgozó vizsgabiztosok sorába beállni, nem tudom ennek az ügynek milyen következményei lesznek.

 

 

Persze én is figyelmetlen voltam, amikor megvettem, nem néztem a forgalmit. Átírást feleségem intézte, én mostanáig nem is láttam az új forgalmit. Ő meg honnan tudná...

 

Sajnos a vizsgabiztos nem módosíthat. Most állítólag be kell mutatnom az autót, de azért még hisztizek majd egy sort, hogy ezt hanyagoljuk, ha annyira látni akarják az autót akkor majd stoppolják vizsga közben és jöjjenek ki nézzék meg. Én nem viszem sehova.

 Feltéve, ha az eredeti dokumentáció szerint 7 személyes. Ha ott más infó van akkor kb. tö_kön szúrom magam...

 

Ma sikerült elérnem az előző tulajt, megpróbálja előszedni az autó járműkísérő lapját meg az eredeti számláját. Talán azzal megindulnak a dolgok.

bnorci71 Creative Commons License 2016.10.09 0 0 51000

Rosszul választottál vizsgabázist. Az egész nyavalya elkerülhető lett volna.

Vannak olyan helyek, ahol eszükbe se jut az üléseket számolgatni.

 

 

hát nem tudom ez nálam mást jelent mint ahogy te érted, de mindegy

 

HA nem számolgatják neki akkor is 5 üléses marad hisz annyi volt a forgalmiba, teljesen mindegy hová viszi.

 

Haverom igen szar helyre vitte -igaz hogy csókos helyre ahol nekem vizsgáztattak már érdekes autót de mindegy- elment az ülésekért berakta és ennyi.....

 

Az igaz ha kevesebbre javítják akkor felfelé miért nem?

Előzmény: bananatree (50999)
bananatree Creative Commons License 2016.10.09 0 0 50999

>mindegy hová viszi a forgalmiba sehol nem fogják neki 5-ről 7-re átírni az üléseket bármennyire csókos.

 

ezt nem is állítottam.

Azt mondtam, hogy ha a 7-ről 5-re írjuk "mert annyi van benne" logika kényszerítené őket, akkor _kellene_ automatikusan 5-ről 7-re is írni, "mert annyi van benne".

és mivel nem így csinálják, ezért egyértelmű, hogy csak a szopatás a cél, nem az ügyfélbarát viselkedés.

 

És igenis szarul választott vizsgabázist (a haverod is), mert van ahol eszükbe se jut ezen kötözködni.

 

Előzmény: bnorci71 (50998)
bnorci71 Creative Commons License 2016.10.09 0 0 50998

ez tényleg szívás :(

 

tényleg létezett Grandból gyári 5 személyes

 

bananatree

Rosszul választottál vizsgabázist.

 

ez így nem állja meg a helyét mindegy hová viszi a forgalmiba sehol nem fogják neki 5-ről 7-re átírni az üléseket bármennyire csókos.

Ha 7  üléses és 5-el viszed ha nem figyelnek marad a 7 vagy csókos ha figyelnek már írják is át annyira amennyi benne van. Kollégámnak majd nem a 9szem Movanoból csináltak 5-t mehetett haza az ülésekért

Előzmény: Krisztián Prépost (50996)
bananatree Creative Commons License 2016.10.09 0 0 50997

Ez nem egyedi dolog, csak a Scenic-eknél ritkán fordul elő.

A Peugeot 807/Citroen C8/Lancia Phedra/Fiat Ulysse (ugyanaz az autó, csak más a jelvény) legtöbb példányát kintről hozzák be, gyárilag létezett 5-7-8 üléses kivitelben, és mivel a típusbizonyítványa 8 személyre szól, ezért akkor is 8 személyesre vizsgázott kint, ha csak 5-7 ülés van benne fizikailag.

És ha behozod 5 üléssel, akkor nem elég később venni bele 2-t, honosításkor már 7 üléssel kell odamenni.

Ha valamiért 8 személyesnek akarod, akkor bajban vagy, mert az úgy 8 személyes, hogy egy nagy pad kerül hátulra, ami ritkább az igazmondó politikusnál is.

Ilyenkor csak az az út járható, hogy a márkaképviselettől (írásban) kérsz egy igazolást, hogy a te alvázszámú autód létezhetett a 8 személyes formátumában.

És az NKH csak így vizsgáztatja le 8 személyesre...

És ez hetente kb 30 autóval meg is történik...

 

De!

A te eseted annyiban más, hogy ez már érvényes magyar forgalmival rendelkezik.

Vannak olyan vizsgahelyek, ahol a 8 személyes forgalmis autót, a plusz ülések hiányában simán visszaírták 5 személyesre, mondván, hogy annyi ülés van benne.

Ha ez a logika kötelező érvényű kellene legyen náluk, akkor a te autódat is automatikusan kellett volna 5-ről 7 személyesre minősíteniük, hiszen annyi ülés van benne...

Ez is mutatja, hogy a magyar hatóságok mennyire logikusan és ügyfélbarátan működnek...

 

Megjegyzés:

Rosszul választottál vizsgabázist. Az egész nyavalya elkerülhető lett volna.

Vannak olyan helyek, ahol eszükbe se jut az üléseket számolgatni.

Az én 807-em is így vizsgázik mindig, és hol 5, hol 6 üléssel viszem, mert még a 7.-et is lusta vagyok belerakni. Ja, és a forgalmi szerint 8 személyes... Még mindig...

És ez nem csókos hely, a sztenderd ~21e Ft-ot fizetem csak...

 

 

Előzmény: Krisztián Prépost (50996)
Krisztián Prépost Creative Commons License 2016.10.09 0 0 50996

Sziasztok!

Segtség kérés gyanánt és okulásul írom le, hogy jártunk. Nyáron vettem egy grand scenicet. Az autót Magyarországon vásárolták újonnan, én az első tulajdojostól vettem. Annak rendje és módja szerint átirattuk feleségem nevére, majd használatba is vette. Most eljött a műszaki vizsga ideje, valamint a vérbő szívás is...

Mint kiderült az autó forgalmi engedélyében 5 személy szerepel, holott az autó 7 személyes. Na első gondolatom, hogy okmányiroda elszúrta. Mint kiderült, nem...

Az autó újkora óta az előző tulajdonos minden doksit elrakott az autóval kapcsolatban. Ezt meg is kaptam. Megvan az összes müszaki adatlap a vizsgákról. Mind a négy eddigi műszakin 5 személyesként szerepel. (hozzáteszem, eredetiség vizsgálaton is 5 személyesnek gondolták)

Mivel eredetileg cégbe vették az autót, az eredeti járműkísérőt valamint az autó számláját nem kaptam meg. (12 autónál ez nem is csoda)

Beszéltem az autót forgalomba helyező márkaszervizzel. Az alvázszám alapján a felszereltségi lista nem tartalmazza, hogy hány üléssel gyártották az autót... Ha gondolom, megpróbálják megkeresni ennek a kocsinak a mappáját, de nagyon kicsi az esélye, hogy 12 év után még megvan.

Felhívtam az importőrt is, aki megígérte, hogy kiállítanak egy igazolást. Majd... egyszer...

Szóval ott tartok, hogy igazolnom kell, hogy az autóm gyárilag 7 személyes. Erre mondtam én, hogy basszus ez egy grand scenic fixen beépített +2 üléssel, +2biztonsági övvel és plusz légzsákokkal. Ez nem egy teherautó, hogy ki-be rakosgassam az üléseket. Ez persze az NKH-t nem hatja meg. Most már, ha kezemben is lesz az igazolás, hogy az autó gyárilag 7 személyes, be kell vizsgálatra mutatnom a megyeszékhelyen plusz illeték befizetése mellett. A műszaki persze közben lejárt...

A hülye akkor voltam, amikor nem néztem meg tüzetesebben az autó előző forgalmiját. Meg sem fordult a fejemben, hogy ilyen gond lehet, mivel grand scenic lévén 7 személyes és pont... 

Beszéltem már több márkaszervizzel is, szerintük grandból létezik 5 személyes is. Hát ők tudják...

marcyt5 Creative Commons License 2016.10.08 0 0 50995

Üdv mindenkinek!

 

Mint a múltkor írtam elvitték a 1.5 dci scenikemet de mivel nagyon tetszett ilyent szeretnék csak benzinest, fiatalabbat (2008 as évjáratokat nézegetem). 

Arra lennék kíváncsi a tapasztalatok mit mutatnak az 1.6-os  aut váltóval milyen a gép a váltónak esetleg típushibája van e ?

 

Illetve a 6- os manuálissal jobb társítani az 1.6 benzint?

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

 

További szép napot!

bnorci71 Creative Commons License 2016.10.07 0 0 50994

nézd meg a videót

a csapot leköszörülöd utána hogy a lyukon a csavart át tud dugni ami öszefogja

Előzmény: Boss116 (50993)
Boss116 Creative Commons License 2016.10.07 0 0 50993

nézegetem az ebayos linket,vannak ahol fúrószárak is vannak a készletbe az minek? :D

Előzmény: bnorci71 (50989)
Boss116 Creative Commons License 2016.10.07 0 0 50992

köszike ;)

Előzmény: bnorci71 (50989)
Abel13 Creative Commons License 2016.10.07 0 0 50991

Köszi

Előzmény: bnorci71 (50985)
gabocsiga Creative Commons License 2016.10.06 0 0 50990

Azért van egyes is....

Előzmény: bnorci71 (50985)
bnorci71 Creative Commons License 2016.10.06 0 0 50989
Előzmény: Boss116 (50988)
Boss116 Creative Commons License 2016.10.06 0 0 50988

csapágy 603? így nem tudom kérni a boltban :)

Előzmény: bnorci71 (50987)
bnorci71 Creative Commons License 2016.10.06 0 0 50987
Előzmény: Boss116 (50986)
Boss116 Creative Commons License 2016.10.06 0 0 50986

van esetleg valakinek konkrét mérete a jobbos ablaktörlőkar csapágyazásáról? esetleg képe a cseréről?

bnorci71 Creative Commons License 2016.10.06 0 0 50985

hát ide nagyrészt Scenic II tulajok járnak

meganeklub esetleg... de ott se volt mostanában eladó Scenic I

Előzmény: Abel13 (50981)
JILING Creative Commons License 2016.10.06 0 0 50984

Elektromos rögzítőfék problémával keresd Varga Zsoltot (Vargamunka) Ő nagyon profi benne, és igen korrekt is!!!

Előzmény: renaultgrandscenic (50942)
szucsinet Creative Commons License 2016.10.06 0 0 50983

Sziasztok,

 

Köszönöm a tippeket!

Visszajelzek, ha sikerül többet szereznem akkor jelzem és ha más is beleesik akkor megtalál.

;-)

Ati_! Creative Commons License 2016.10.06 0 0 50982

Alsónémedi - Mihályi?

Előzmény: szucsinet (50977)
Abel13 Creative Commons License 2016.10.06 0 0 50981

Sziasztok. Nincs valakinek egy eladó Renault Scenic I ese? Első scenicem lenne.informáciot, tippeket kaphatok.? Koszonom

panamator Creative Commons License 2016.10.06 0 0 50980

Szia!

 

A műanyag csatlakozót nem kell bármi áron cserélni. Elég, ha megtisztítod a biztosítéktáblán lévő lábakat és a két tompított saruját lecseréled. Ha van normális érintkezés, nem lesz gond. Mint írtam, én a két zöldet felhasználtam, de a többi saru megvan, szívesen odaadom.

Előzmény: szucsinet (50977)
bnorci71 Creative Commons License 2016.10.05 0 0 50979

jofogáson kerestél ott is van kazallal bontott autó

Előzmény: szucsinet (50977)
bananatree Creative Commons License 2016.10.05 0 0 50978
Előzmény: szucsinet (50977)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!