Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Tibcso35 Creative Commons License 2015.07.30 0 0 46958

a kérdés az hogy az az összegégett vezétk+stekker(csatlakozó)helyett hol tudnék újat venni?

autósboltban állítólag nem kapható.

stevie-13 Creative Commons License 2015.07.30 0 0 46957

Hol tudnék venni?

 

 

Autósbolt. Ezek nem Renault-specifikus alkatrészek.

 

(Már ha jól értem a kissé hevenyészett beírásodat. Ha kérdezünk valamit, adjuk már meg a tiszteletet a leendő válaszadóknak annyiban, hogy ne nekik kelljen kisakkozni, mi is lehet a kérdés.)

Előzmény: Tibcso35 (46954)
Tibcso35 Creative Commons License 2015.07.30 0 0 46956

A tompított és a helyzetjelző nem ég(nem a fényszóró)

Tibcso35 Creative Commons License 2015.07.30 0 0 46955

ezt a számsor találtam rajta: syl 336 8200458069

Tibcso35 Creative Commons License 2015.07.30 0 0 46954

sgítségre lenne szükségem. a motortérben lévő biztosítéktáblán az első fényszóróhoz tartozózó kável összegét és a végén a "stekker" is. Hol tudnék venni? Bontókat már hívtam,de csak biztosítétáblájuk van

Norbert Máté Creative Commons License 2015.07.30 0 0 46953

Sziasztok!

2004-es, 1,4-es scenic ablakemelőit be lehet valahogy állítani, hogy zárt állapotban, ha kétszer megnyomom a nyitás gombot a távirányítón, akkor lehúzza az ablakokat? Bezárásnál felhúzza. Többen írták, hogy nyitásnál lehúzza nekik a második gombnyomásra. Nekem sajnos nem.

ThomBoy Creative Commons License 2015.07.29 0 0 46952

Stevie, lehet hogy kérdezem már vagy volt róla szó, de van valami értelmes magyarázat arra, hogy nem képes egy autógyár lefordítani kb 20 (hiba)üzenetet lefordítani?

Off skodában egészen vicces volt a hunglish, amikor valami magyrul valami angolul volt, de egész egyszerűen nem értem ezt a dolgot. Egy barátom közel 20 évvel ezelőtt fordított le egy magyar (számítógépre írt) szoftvert franciára ami abból állt, hogy kicserélte a magyar szavakat franciára és tadaaaaaam. Nem gondolom, hogy olyan rohadt bonyolult lenne...

Előzmény: stevie-13 (46951)
stevie-13 Creative Commons License 2015.07.29 0 0 46951

Érdeklődnék, hogy a digitális műszerfal  nyelvezetét meg lehet-e változtatni magyarra? Jelenleg német, és azzal kicsit hadilábon állok. :-/

 

 

Magyarul nem fog tudni. Esetleg angolra át lehet írni....

Előzmény: susu71 (46950)
susu71 Creative Commons License 2015.07.29 0 0 46950

Sziasztok!

 

Érdeklődnék, hogy a digitális műszerfal  nyelvezetét meg lehet-e változtatni magyarra? Jelenleg német, és azzal kicsit hadilábon állok. :-/

Trotter66 Creative Commons License 2015.07.29 0 0 46949

Akkor a rezgéstől megy tönkre. Milyen utakon jársz?

Előzmény: Norbert Máté (46948)
Norbert Máté Creative Commons License 2015.07.29 0 0 46948

Természetesen nem érintem meg cserekor az izzó üvegét. A töltést csak azért írtam, mert ez tök normális. 14,4V még rendbe van. Sőt! A betoldott kábellel 12,9V-ra esik le az izzóra jutó feszültség. Ezt az izzó csatlakozóján mértem. De akkor mi lehet a hiba oka?

Előzmény: bnorci71 (46945)
Trotter66 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 46947

Urak!

 

A motyó, amit eladásra kínáltam nagy vonalakban elkelt.

 

Ami még gazdára vár az a négy MAM alufelni ScenicII-re, vagy ezzel megegyező felfogatási pontokkal rendelkező autóra.

 

Akit érdekel, az mélben keressen, adom a képeket, méreteket.  

Trotter66 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 46946

Stevie!  Küldtem mélt a tegnapi napon!!

Előzmény: stevie-13 (46943)
bnorci71 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 46945

sehogy :(

 

égő üvegét ugye nem fogod meg?

 

tippem a magas töltés, de majd aki jobban otthon van a villamosságba megmondja normális-e a 14,3v

Előzmény: Norbert Máté (46940)
DAndras79 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 46944

Ráadásul sem türelmem, sem időm nincs erre......

 

Nem tudom, publikus-e, hogy az ajánlott "céges szerződéssel" mennyivel olcsóbb az ár, mint a neten látható ár.....?

 

Mindenesetre aug. második felében majd keresnélek.

 

Van egy profinak tünő cég a közelünkben (Bécsi úti Lidl mélygarázsban), az enyémnél 4-szer drágább autókat (is) tisztitanak, láthatóan nagyon szépen, alaposan. Viszont drágábbak, mint ez a cég akit ajánlottál.

Előzmény: stevie-13 (46943)
stevie-13 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 46943

Otthoni megoldással egyértelmü, hogy nem tudok olyan eredményt elérni, mint egy profi cég (hiába van kárpittisztó kefe, nagy teljesitményü vizes porszivó, nem lesz igazán szép).

 

 

Az a gond, hogy "házi" felszereléssel csak a kárpit legfelső rétegeiből tudod kiszedni a koszt, és amikor ráülsz az ülésre, az alján leülepedett mocsok szép fokozatosan feljön a tetejére. A profik nagynyomású forró gőzzel dolgoznak, olyan azért nem nagyon van otthon ;-)

Előzmény: DAndras79 (46941)
DAndras79 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 46942

Pár éve megálltunk egy út szélén várakozó autósnak (valahol Szfehérvár körül), kérdezem, mi gond, elvontassuk-e a városig. Azt mondja semmi baj, az autó OK, csak ő tökrészeg....... Na mondom, akkor a fuvart nem vállaljuk, további jó józanodást :-)

 

Bp-n belül a taxisok már nem egyszer segitettek: bikázás, behúzás. Vagy legalább tudják, hogy hová kellene menni, kit hivni pl. vasárnap este vagy éjjel... (non-stop gumis.....stb.). De ez nyilván nem opció az országúton, városon kivül.

Előzmény: bnorci71 (46934)
DAndras79 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 46941

Köszi.

 

Szerintem egy "teljes belső kezelés" lenne, ami érdekel, ez nagyjából annyiba kerül, vagy kicsit kevesebbe, mint terveztem.

 

Otthoni megoldással egyértelmü, hogy nem tudok olyan eredményt elérni, mint egy profi cég (hiába van kárpittisztó kefe, nagy teljesitményü vizes porszivó, nem lesz igazán szép). Ez a bézs kárpit elég kényes: esőben nyitva az ajtó 1-2 másodpercig, ráhullik pár csepp eső, és már foltos.....

 

Aug. 20. után lenne esedékes a dolog. Nagyon extrán túlzásba vinni nem akarom a "kozmetikát", mert a gyerekek miatt úgyis rövid életü lesz, de sebaj.... :-)

 

 

Előzmény: stevie-13 (46927)
Norbert Máté Creative Commons License 2015.07.28 0 0 46940

Azt elfelejtettem írni, hogy a töltőfeszültség stabil 14,3V. Alapjáraton is és akár nagy gázadásnál is.

(hogy lehet szerkeszteni, már megírt hozzászólást?)

Előzmény: Norbert Máté (46939)
Norbert Máté Creative Commons License 2015.07.28 0 0 46939

Sziasztok!

2004-es, 1,4-es scenic tompított fényszórói csere után 1-2 nappal kiégnek. Már kb. a huszadikat raktam be. A foglalatot ellenőriztem, rendeben van, nem korrodált, rendesen érintkezik. A lámpa nem mozog, nem lötyög. A foglalat vezetékét már megtoldottam 1,5 méter vezetékkel. (autószerelők ajánlása) A hiba nem szűnt meg. Kezdem kellemetlenül érezni magam. 

Mit tanácsoltok?

fvcc Creative Commons License 2015.07.28 0 0 46938

Utoljára segítőkész emberrel 1990-ben találkoztam. Nyaralásból hazafelé valahol Magyarországon éjfél és hajnal között megálltunk egy faluban lámpa alatt. Egy zsigulis srác szinte azonnal mellettünk volt: "Miben segíthetek? Autoszerelő vagyok." Megköszöntük szépen, csak bogarakat mosunk az ablakról.

   Egy útközbeni durr-defektnél az lenne az igazi, ha nemcsak a méret, de márka és típusazonos is a cseregumi. Ezt nem tudom, megoldják-e, - vagy hogyan? - ha kb. 2 óra alatt a helyszínre kell érniük. Eddig nem volt rá szükségem, tehát nem gondolkodtam a logisztikai részén. ... hogy ne csak hazaérjen az ember, hanem tartósan is használhassa azt.

   Más: a pótkerék nélküli autómhoz évek óta próbálkozok egy eredeti kézi emelőt szerezni, sikertelenül. A tucat alternatív emelők méretben és súly-határban nem jók, olajnyomású hévért nem biztos, hogy szeretnék.... (úgy látszik, csődbe ment volna a gyártó, ha alapfelszerelésként tett volna egyet az autóba)

Előzmény: ThomBoy (46936)
sund Creative Commons License 2015.07.28 0 0 46937

"C" válasz a helyes, okoska!

Drága országban élek és most lenne, aki kihozná...

Előzmény: stevie-13 (46935)
ThomBoy Creative Commons License 2015.07.27 0 0 46936

Szörnyű ez a közömbösség és még szörnyűbb az, hogy vannak akik visszaélnek a helyzettel. Ez egy prémium szolgáltatás aminek normális ha prémium ára van, azonban elvárható a prémium minőség is ezért.

Egyébként én ezért kötöttem meg az 5 lejárta után az Assistance szolgáltatást (europe assistance áll egyébként a Renault mögött is), évi alig tobb, mint 10ezer forint ami egy ilyen helyzetben nélkülözhetetlen. 225/50 R17, egy vagyon egy ilyen gumi, pótkerék nincs és tudtommal helye sincs. Egyébként jut eszembe most hétvégén láttam először értelmét a keréknyomás szenzornak, egyszer csak kiírta indítás előtt, hogy ellenőrizzem a keréknyomást és jelezte sárgával a bal elsőt. Elment belőle pár tized. Nyilván dráma nem lett volna belőle rövid távon, de hosszabb távon mindenképp jó ha helyes keréknyomással jár az ember.

stevie-13 Creative Commons License 2015.07.27 0 0 46935

Tolna valaki egy linket, hogy 2005-ös, 1.9 DCi Grand Scenicemhez milyen hátsó féktárcsa illetve betét passzol?

 

 

Nincs neked arra szükséged.

 

:-)

 

Ha magadnak akarod kicserélni, és itt megakadsz - akkor ne nyúlj a fékhez.

 

Ha szerelővel csináltatod, akkor meg nem érdemes hozott alkatrésszel foglalkozni, mert 1) nem lesz olcsóbb, mint ha ő szerzi be, 2) bukod a garanciát.

 

 

 

 

Előzmény: sund (46933)
bnorci71 Creative Commons License 2015.07.27 0 0 46934

nem is tudom mit mondjak az árra 35e költse gyógyszerre

szerencse hogy nem lett semmi bajotok

és a világhoz 2 story

tavaly nyaralásra menet elkezdte kidobálni az 5.-t a váltó, tudtam hogy folyik az olaj így M5 pályáról le benzinkút olajvásárlás, szellőzőn belecsurgatás :( majd tovább Kiskunmajsára az 5-ösön, egyszer az út szélén egy pihenőbe álltam meg után tölteni mert szó szerint csorgott a féltengely szimeringnél az olaj. Egyszer csak megállt egy Opel Omega I. amit 2 perccel előtte láttam elmenni szembe. Egy fiatal pár volt a srác autószerelő és megkérdezte mi a gond segíthetnek-e. Mondtam mi a baj elment és kreatívan csinált egy szívószálból szigetelőszalagból és egy 0,5-ös palackból egy tölcsért :)

 

Idei nyaralás

Kiskunmajsáról mentünk Szegedre vagy Makóra mindegy is. Az országúton háromszög kirakva és egy Pug106 talán alatt fekszik 1 hölgy a másik térdel mellette. Na mondom nem tudják levenni vagy visszarakni a pótkereket. Megálltam. Kiderült a kipufogó csúszott szét már összedugta a hölgy de nem tudta a dobot felakasztani a gumikra. Levetem a fehér polót, felhúztam a kesztyűt és félperc alatt felakasztottam. De mondtam nekik ha újra szétcsúszik ne kínlódjanak vele. dobják be hátra aztán nagy hanggal irány tovább :)

 

Ja plusz 1 story

~25 éve Bruck ÖMW benzinkút, Dácia lerobbant alattunk. 10 betérő magyarból 1 nem volt hajlandó valamelyikünket átvinni a határon hogy könnyebben kerítsünk autómentőt :(

Végül a magyar kutas srác segített telefonálni és autómentőt keríteni.

 

 

Ilyenkor jön egyébként jól pl a megane klubtagság :)

Volt már rá példa, hogy Polgárról vittem haza klubtagot Isaszegre vasárnap délután mert itt robbant le a kamionja.

Ja és klubtag hívott, hogy segítség kellene mert én pont nem olvastam a fórumot ő viszont tudta hogy én vagyok a legközelebbi a ki segíteni tud.

Előzmény: JILING (46923)
sund Creative Commons License 2015.07.27 0 0 46933

Szevasztok! Tolna valaki egy linket, hogy 2005-ös, 1.9 DCi Grand Scenicemhez milyen hátsó féktárcsa illetve betét passzol? Próbáltam visszaolvasni, de nem találtam infót... Köszi!

beat nick Creative Commons License 2015.07.27 0 0 46932

Szia, kutyaszőrhöz mit szólnak? Eladás előtti kutyaszőrhöz:)

Előzmény: stevie-13 (46927)
Trotter66 Creative Commons License 2015.07.27 0 0 46931

Hali, Prius 3-as lett.

Előzmény: DAndras79 (46920)
stevie-13 Creative Commons License 2015.07.27 0 0 46930

Nyolc éves....

 

 

Előzmény: stevie-13 (46929)
stevie-13 Creative Commons License 2015.07.27 0 0 46929

Stevie autója:

 

 

Előzmény: stevie-13 (46927)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!