Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

stevie-13 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 44648

Egyébként is, amikor a Lagúnádat elvitték (leakasztották a házadban a kulcstartóról), az sokkal nagyobb kockázat és több idő, mint  kibelezni egy visszapillantó tükröt semmi idő alatt.

 

 

De nem ahhoz hasonlítunk. Ahhoz hasonlítunk, hogy én a kezedbe nyomom a kulcsot (pénzért), vagy azt mondom, hogy a jobb oldali tükörházban van, vedd ki magadnak.

 

 

Előzmény: fvcc (44647)
fvcc Creative Commons License 2015.01.02 0 0 44647

Egyébként is, amikor a Lagúnádat elvitték (leakasztották a házadban a kulcstartóról), az sokkal nagyobb kockázat és több idő, mint  kibelezni egy visszapillantó tükröt semmi idő alatt.

Előzmény: fvcc (44645)
QQ Creative Commons License 2015.01.02 0 0 44646

Na jovanmár:) barmelyik forumra irok ilyeneket hogy kulcs meg casco meg hasznaltauto egybol jon az osszeeskuves elmelet :) 

 

Nem lenne furcsa hogy a kereskedo autoit nagyobb szazalekban lopjak? :)

De nyugalom, mint irtam ez maganembertol van. Ket evig hasznalta miutan eladta es egy kulcsal hozta az orszagba.

 

Belso tukor megbontasra nincs otlet? Mit pattintsak merrol merre es hol? 

fvcc Creative Commons License 2015.01.02 0 0 44645

Egy perc.  (ha utcán történik a dolog, hát éppen izzót akar cserélni. Semmi vész)

A te variációd legalább 2-3 nap.

Előzmény: stevie-13 (44644)
stevie-13 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 44644

Nem egyszerübb a "helyileg illetékes havernak" egy teló, hogy "hé haver, utazik feléd egy autó, kulccsal együtt!" ?

 

 

Nem.

 

A tolvaj legnagyobb ellensége az idő. Amíg kibontja a kulcsot/kártyát a tükörházból/hátsó lámpából, addig az ő ideje fogy, a kockázata növekszik.

 

 

Előzmény: fvcc (44643)
fvcc Creative Commons License 2015.01.02 0 0 44643

Jó vicc!

Voltam egyszer márkaszervizben (akkoriban még külön volt a kulcs, és a távirányítós nyunyi). A kulcsot visszakaptam, a nyunyit nem. Jött a mese, hogy.... a besztercebányai szervizben kiesett a technikus zsebéből, pont akkor, amikor egy kassai autóban ült. Majd tovább folytatódott, hogy minden fönök egyszerre eltünt a cégtöl, a szervizfönöknek sürgősen Breznoba kellett menni (ott ült a kulcsra zárt irodájában).

   Irány a megyei RFK "autócskázók" csoportfőnökéhez. Nagyon csúnyán elhúzta a száját, amikor megmondtam a cég nevét. Annyit mondott, ha egy napon belül nem tudom lerendezni az ügyet, menjek vissza hozzá.

  Ezután jöttek az ajánlatok, hogy megrendelik németből (2 hónap), - kicserélik a biztonsági rendszert, de a különbséget (?) fizessem ki, stb. stb.  .... már jön vissza a nyunyi Kassáról...

   A dolog úgy végződőtt, hogy teljesen szüz biztonsági rendszert kellett cserélni (beszerelni)  az autómban, a saját költségükre. Utána, egy hónap múlva eladtam az autót.

 

Szóval mi volt a kérdésed? Te pesti vagy, az egyik "haver" pl. zalaegerszegi, a másik debreceni,  a 3. Pécsett van, stb, Melyik kezébe is nyomod?  Nem egyszerübb a "helyileg illetékes havernak" egy teló, hogy "hé haver, utazik feléd egy autó, kulccsal együtt!" ?  A "dicspécser haver" meg tovább hív a szállító embernek, meg a címzettnek is.

 

:D

u.i.: Nem Piti Jóskáról van szó. Lehet ragozni a témát.

Előzmény: stevie-13 (44641)
bnorci71 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 44642

szabedkezesnél meg  elég érdekes lenne

 

tényleg van még olyan autó a piacon ami tudja ezt a szabadkéz funkciót?

Előzmény: stevie-13 (44641)
stevie-13 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 44641

Pedig egyszerű. Általában oda teszik a másikat, majd üzennek a "havernak", hogy hol az autó, miután eladták. A "haver" kiveszi onnan, és saját kulccsal viszi el az udvarodról / házad elöl.

 

 

Azt áruld el, hogy miért nem inkább közvetlenül a haver kezébe nyomja a második kulcsot?

 

:-)

Előzmény: fvcc (44640)
fvcc Creative Commons License 2015.01.02 0 0 44640

Pedig egyszerű. Általában oda teszik a másikat, majd üzennek a "havernak", hogy hol az autó, miután eladták. A "haver" kiveszi onnan, és saját kulccsal viszi el az udvarodról / házad elöl. Hajnalra már vagy darabokra szedték, vagy átlépte pl. az ukrán határt.

Előzmény: QQ (44639)
QQ Creative Commons License 2015.01.02 0 0 44639

Na ezt most nem ertem, ezt a hatso lampa dolgot.

Egyebkent maganembertol vettem 2 eve hozta be maganak franciaorszagbol, akkor is egy kulcs volt.

Előzmény: fvcc (44638)
fvcc Creative Commons License 2015.01.02 0 0 44638

Ha végig gyalogolsz egy (bármelyk) autóbazárban, gyorsan kiderül, hogy szinte mindegyikhez csak egy van.  Érdemes kiszerelni a hátsó lámpákat, hátha elökerül a másik is :D   (A bazáros pontos címet tud, kinek adta azt el ...)

 

 

Előzmény: QQ (44637)
QQ Creative Commons License 2015.01.02 0 0 44637

Koszi, ezek jo otletek.

 

En azt nem ertem igazabol hogy amikor kerestem autot akkor kb 20-at neztem amibol a felehez csak egy kulcs volt. Eszembe se jutott hogy ez ekkora gond. Kulfoldrol behozott autok mind de nehany magyar is volt kozte. Uk-ban neten megy minden soha senki nem latja az autot a biztositotol, soha nem kerdeztek hany kulcsom van.

Az igaz hogy gyarilag kettobol ha nincs egy akkor lehet valakinek terve a kulccsal de ugyanigy ha pl masoltattam egy harmadikat es elhagytam vagy a szervizben beepitett ember van kulcsmasolasra vagy ugyanezek permutacioi :) szoval az egeszet en ertelmetlen szorozesnak latom , egy lehetseges kiskapu a biztositonak.

 

Ami meg erdekes hogy neten se talalok errol semmit, marmint kulcsos esetkre parat de kartyasra nem nagyon.

bnorci71 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 44636

szerviz tudja a kulcsot tiltani, de pl ha 3 kulcs van a kocsihoz akkor mind a háromnak ott kell lennie, és ha jól tudom max 3 kulcs tanítható meg az UCH-nak

szervizbe azt is le tudod kérdeztetni hány kártya aktív a kocsihoz szóval ha te 1 kártyát kaptál a kocsihoz meg 2 vagy 3 van tanítva érdemes tiltatni a másik 2 kártyát

Előzmény: S.P (44634)
DAndras79 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 44635

Szerintem a biztositótól függetlenül nem árt, ha 2 kulcsod van. Én elvesztettem az egyik kártyát, és nem csináltattam rögtön másikat. A második gyári kártya amikor elázott, bizony nagyon könnyen komoly költséget okozó probléma alakulhatott volna ki (külföldön kulcs nélkül).....de szerencsére a kártya müködött. Hazaérkezés után csináltattam is egy második kulcsot. Cascóm egyébként nincs.

 

Egyébként a "bedugós" kártyánál nem hinném, hogy kiderül - első ránézésre - a turpisság, mert gyári tokban van az új kulcs. Az új kulcsot "feltanitják" a kocsira.  Kivülről ugyanolyan. (a mechanikus kulcsot persze lemásolják).

Előzmény: QQ (44633)
S.P Creative Commons License 2015.01.02 0 0 44634

a hiányzó második kártyáddal, ha valaki elviszi az autód, akkor érthető, hogy nem akarna fizetni a biztosító. Még talán korrektnek is mondható, hogy előre közlik, hogy ha hiányzik egy gyári kukcs, akkor nem is akarnak szerződni. Lehet, hogy atért nincs nálad a kulcs, mert valakinek komoly tervei vannak vele.

Csak egy ötlet: márkaszervizben lehet töröltetni kártya jogosultságot? Ha meg tudják oldani, hogy az autód csak a meglévő egy kártyával indítható, erről nyilatkozik is a szervíz, akkor a biztosító szerintem köt lopás cascot is.

(a józan ész ezt diktálná...)

Előzmény: QQ (44633)
QQ Creative Commons License 2015.01.02 0 0 44633

A masodik/masolt kartya ugyben meg egy kor.

Ha csak sima bedugos a kartya akkor van valami ami megkulonbozteti a gyari masodik kartyatol? sorozatszam vagy akarmi jelzi hog ynem gyari masodik kartya?

 

Ha meg van akkor ezekszerint nem lehet cascot kotni Magyarorszagon lopaskarral egyut ha csak egy kulcsom van? Ez kicsit durvan hangzik. Neten talalt esetben mikor kulcson vacakolt a biztosito ugyved elmagyarazta nekik hogy pl szervizben vagy  barhol ahol leadod a kulcsot van lehetoseg masolni es fizettek. Azt ertem hogy ha ketto volt koteskor es egy eltunik akkor jo kiskapu a biztositonak de ha  csak egy volt es kartyas akkor zarcserenek sincs ertelme.

 

Tudtok forumot ajanlani ami ilyesmirol szol? Nem birom elhinni hogy egykulcsos kocsikra nem kotnek lopascascot.

QQ Creative Commons License 2015.01.02 0 0 44632

Valaki cserelt mar belso tukrot? A megbontas erdekelne.

JILING Creative Commons License 2015.01.02 0 0 44631

nagyon köszönöm, meg is van! :D :)

Sajnos ez szakembert igényel... :P:(

Előzmény: Trotter66 (44629)
MGYOZO Creative Commons License 2015.01.02 0 0 44630

Igen digitklímás.

Nyáron elromlott a klímám, de ősszel anélkül is volt fűtésem.

Előzmény: bnorci71 (44624)
Trotter66 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 44629

Több helyen is van. Az utastérben az elektromos kézifék gombjai alatt lévő lenyitható rekesz mögött van. Óvatosan túlnyitod a rekeszt és megtalálod.  A másik a motortérben van. Ha szembeállsz, akkor a jobb oldalon az akksi és a kasztni között egy nagyjából háromszög alakú fedél alatt található. A fedél felfele kijön, igaz küzdeni kell, hogy kiférjen az akksi kiszerelése nélkül.

Előzmény: JILING (44628)
JILING Creative Commons License 2015.01.02 0 0 44628

Boldog új évet mindenkinek!!!

Olyan kérdésem lenne hogy hol találom a biztosíték táblát a kocsiban? (1,9D grand Scenic)

köszöntem...

Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2015.01.01 0 0 44627

Köszi a tippet - első körben visszamegyek az előző sráchoz, kvázi garanciális az ügy.

Előzmény: Bolti (44625)
seemy Creative Commons License 2015.01.01 0 0 44626

sajnos nem tudom én odaadom a szerelőnek ő visszahozza amikor kész csak azt tudom amit mond..

 

Előzmény: Zsuppim (44608)
Bolti Creative Commons License 2015.01.01 0 0 44625

Bátran keresd vargamunkát - ahogy nézem nagyon közel van hozzád - ő a mestere ennek, én nem kínlódnék vele :)

Előzmény: Schaumari Gyüttment (44621)
bnorci71 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 44624

digitklímás?

 

érzékelőre tippelnék a tükörházban

 

ha maxra teszed akkor is?

Előzmény: MGYOZO (44596)
bnorci71 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 44623

na hogy nekem se legyen őszinte a mosolyom, ahogy délután mentünk szilveszterezni találtunk a nejemmel egy klassz sípoló hangot a kocsiba.

Amit eddig kitapasztaltam, 70-tól motorféknél, mindegy hanyadik fokozat 4-5-6, olyasmi sírás/fütyülés/sípolás mint a versenyautók egyenes fogazású váltójának hangja

ha kinyomom a kuplungot megszűnik, üresbe na nem is emlékszem üresbe próbáltam-e

 

v__tibor megane forumon azt mondja lehet évekkel ezelőtt volt már téma

 

kérdés ez ilyen, vagy hiba

 

lehet a difi áttétel idővel bekopik egy irányba és ha visszafelé van erőhatás akkor ad ilyen hangot?

margitm Creative Commons License 2015.01.01 0 0 44622

Sziasztok!

Kérlek benneteket, ha tudtok segítsetek, Kia Picanto és Renault Scenic típusú gépjárművekhez keresek Javítási és szerelési kézikönyvet magyarul (angolul nem) . Segítségeteket köszönöm,

B.U.É.K

Üdv.:Margitm

Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2015.01.01 0 0 44621

Zúg, de nem csinál semmit. A parking brake fault most már állandóan ki van írva.

Előzmény: Marceee222 (44614)
Bolti Creative Commons License 2015.01.01 0 0 44620

Találtam még egy ilyet a beazonosításhoz:

Előzmény: Bolti (44618)
Zsoop Creative Commons License 2015.01.01 0 0 44619

Köszönöm, így már képben  vagyok

Kezdődik a felderítés

Előzmény: Bolti (44618)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!