Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

újnov Creative Commons License 2014.10.03 0 0 43381

2004-es gyártási évű, 1600 kc-is benzines. A műszerfali kijelző 4-5 éve elromlott. Akkor a budai Baumgartner egyik alvállalkozójával kb. 40 E Ft-ért megjavította. Most részlegesen szintén elromlott (az órát nem tartja, újraindul; csak az össz-kilométert hajlandó mutatni a sok egyéb helyett is). Buda környékén kihez fordulhatnék a legcélszerűbben?

Előzmény: újnov (43380)
újnov Creative Commons License 2014.10.03 0 0 43380

A kijelzőn az óra állandóan, ill. szeszélyes időközönként újraindul. Bármit próbálok kijeleztetni, mindig az össz-kilométerre ugrik. 

Bolti Creative Commons License 2014.10.02 0 0 43379

Annyira nagy zajnak nem szabad lennie, valszeg a csuszkák ki vannak kopva.

Nálam csendben van, nem zörög, nem süvít, bár szenvedtem vele sokat:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=131410971&t=9098903

Előzmény: HanEm1308 (43377)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.02 0 0 43378

A tetőablak hátránya. Ez ilyen. Ha tetősined lenne akkor az sípolna...Ennél nagyobb bajod soha ne legyen a bocival.

Előzmény: HanEm1308 (43377)
HanEm1308 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 43377

Sziasztok!

 

Egy hete vásároltunk egy használt Grand scenicet, 2005-ös (külföldről behozott, de ezt most hagyjuk :)).

Kipróbáltuk, mentünk vele, hosszabb útra még nem, a nagyszervízt előtte megcsináltatjuk, átnézetjük. Egyenlőre minden működik rajta, szép a motor hangja, de nyilván majd a szerelő megmondja :)

Egyetlen probláma ami előjött tegnap, amikor először használtuk autópályán, hogy 120-nál az elektromos tetőablakon, olyan mintha húzna befele a szél, de közben a levegő nem jár mégse, csak a fütyülő sípoló hang van meg. Ha a sötétítő be van húzva kevésbé idegesítő, dehát mégse azért vesz az ember napfénytetős autót, hogy a sötétítő be legyen húzva :D AZ elektronikája egyébként szépen működik (egyenlőre :))

Kérdésem az lenne, valaki tapasztalt már hasinlót, mitől lehet ez a hang?

ThomBoy Creative Commons License 2014.10.01 0 0 43376

A 2.0 dCi ritka, ha találsz is egyet abban lehet már baromi sok km van. Érdeklődj Renault kerskedésekben, én is azt tettem, a GSII és a GSIII is úgy lett. Troberto pl Budakalászon vette egy éve a beszámított GSII-t. (Mindegyik 2.0 dCi, magyarországi végig szervizelt)

 

A kopás szerintem is használat függő, a mi 9 éves Clionk különb volt, mint sok 3 éves Scenic, de apum mindjárt 19 éves Lagunája is. A 7 éves céges off Mondeomat érdemes lenne megnézni, a vezető ülés köpedelem, a gombokról jön le a fólia.

Előzmény: S.P (43366)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.01 0 0 43375

Na azért nem 1.0 swiftet szeretnék... :-)  

 

 Ez volt a 30 éves Toyota.Igazából csak az idő járt el felette.Sok kis nyűg kezdett vele lenni.

 

Renaultnál meg van ismerős azért is gondolkozom ebben a tipusban.Meg ahogy említettem tetszik is.

Előzmény: mov (43374)
mov Creative Commons License 2014.10.01 0 0 43374

Ez a német vs. francia nagyjából így van, sok esetben szerencse kérdése, hogy milyen generációt fogtál ki. Miközben tudok olyan 10+ éves Passatot az ismeretségi körben, ami 550.000 kilométer után is gurul, és addig egy turbó és egy generátor javítás volt a nagyobb hiba, eközben ennél sokkal fiatalabb azonos modellt is tudok, amiben 200.000 kilométer körül már több nagyjavítás is történt. Holott az előbbi már hosszú évek óta csak mezei magánszervizbe jár, miközben a problémás darab csak a Porsche Hungária márkaszervizeit látogatta.

 

Jó általános képe csak akkor lehetne kapni, ha a kilométerórákba lévő futásteljesítmény nagy átlagban legalább köszönő viszonyban volna a valósággal, de ez nem így van. Például érdekes adat lenne, hogy a Magyarországon futó GS-ek futásteljesítménye átlagban mennyire tér el a valóságtól, ugyanis ezeknek az autóknak a legnagyobb része külföldről behozott darab, és a kilométeróra szinte kivétel nélkül 100.000 alatt kezdte.

A benzines GS-ekkel a legnagyobb probléma, hogy a választék nagyon kicsi belőlük, minden egyes évből 1-2 darab van a piacon. Mondjuk itt legalább az alacsony futásteljesítmény közelebb állhat a valósághoz. Használt autó mindenképpen zsákbamacska, ezt tükrözi az eredeti új ár töredéke. Azt se felejtsük el, hogy egy 30 éves kisebb Toyotához képest itt kiugróan magasabb lehet a szervizköltség. Sok drága kütyü tud elromlani, ami abban nincs is, illetve egy teljes féktárcsa/betét/csapágy csere is paritásban áll egy öreg Toyota árával. De ez van, alternatívaként esetleg egy 1.0-ás klasszikus Swift szóba jöhet, biztosan olcsóbb fenntartani :)

Előzmény: S.P (43373)
S.P Creative Commons License 2014.10.01 0 0 43373

A belső műanyagok és bőrök kopása nálam nem nagyon jelentkezik. A kormány feltehetően már át van húzva, a váltógomb kicsit kopott, de nem zavaró, talán a bal első elektromos ablak vezérlő panel kicsit "ragyásabb".

Szerintem nagyon függ a használattól a kopottság. (Az enyém idén lesz 10 éves)

 

A benzinesekről nem nagyon tudok nyilatkozni, mert nekem nem az van. Jellemzően trafó hibák vannak (talán már csak voltak), meg az okoskerék (vezérlés állító) hiba a zsebbe nyúlós, de még messze nem annyira, mint a diesel hibalehetőségek.

Egyéb elektromos hiba nálam nincs/nem jellemző. (Az előtét ellenállás volt cserélve, meg mikrokapcsoló a szabadkezes ajtózáráshoz.)

 

Ha nyugodt tempóval közlekedsz, szerintem elég az 1.6, de én azért a 2.0-ra szavaznék. :-))

 

Bár komoly kiadások előtt állok, mégis azt mondom, hogy nem rossz autó a scenic. (Ismerek toyotás és volkswagenes tulajt, akik horribilis javítási összegeket voltak kénytelenek kiadni, csak ott elnézőbbek az emberek. Ha egy francia autóval van baj, akkor mindjárt mondják, hogy "mondtam, hogy ne vegyél francia szart"...)

Előzmény: Törölt nick (43372)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.01 0 0 43372

Szép!

És az elektromos hibákkal,h.állsz!

 

Most lenne egy 7 személyes RENAULT GRAND SCENIC Scénic 1.6 Dynamique Plus állítólag gyönyörű állapotban 1.3-ért.De nagyon kezdek megijedni!!! :-(

Előzmény: stevie-13 (43371)
stevie-13 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 43371

A 30 éves Toyotámban nem mállottak így a műanyagok mint a pár éves Scenicecben,Meganokban.

 

 

Nem a műanyag mállik, hanem az a lágy tapintású, gumis festék, amivel annak idején a "prémium érzést" igyekeztek fokozni. Ez sajnos tényleg probléma a Scénic-eknél - sovány vigasz, hogy egy csomó másik autónál is.

 

Vannak viszont eljárások, amikkel viszonylag olcsón fel lehet újítani ezt a pár műanyag alkatrészt. Az autómban a a fogantyúkat, egyebeket VTN fóliával vonattam be, a sebváltógombot meg kicseréltem egy finom, kézműves darabra.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (43369)
panamator Creative Commons License 2014.10.01 0 0 43370

Igen, valószínű, hogy Ő az, akit már többen ajánlottak

Előzmény: DAndras79 (43368)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.01 0 0 43369

Szia!

Ne retentsen el az új nick név!A keresgélést unom!!!! :-)

Benzines.A-ból B-be jutásra.Kevés km-ert mennék 5000 km körül egy évben.Mamához átmenni,bevásárolni,stb.! :-)Papa stilusban vezetek a gyerekek miatt.:-)Igazából a formavilága tetszik. De nem sok jót hallottam eddig!?Rengeteg elektromos probléma.A hírdetésekben lévőknek a belső műanyagok iszonyú állapotban vannak.A 30 éves Toyotámban nem mállottak így a műanyagok mint a pár éves Scenicecben,Meganokban.Tudom akkor miért nem maradok a Toyotánál?Mert azért az már nagyon igényelte a törödést!Anyagilag nem bírtam volna sokáig! :-)

Előzmény: S.P (43364)
DAndras79 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 43368

Nem kizárt, hogy Zoltánra gondolsz, Maglódon.

Itt a topicon is szerepel Zoltan1967 névvel.

Előzmény: panamator (43367)
panamator Creative Commons License 2014.10.01 0 0 43367

Köszönöm, Baumgartnerékhez volt már "szerencsém". Igaz, hogy az sok évvel ezelőtt volt, de elég is volt.

Emlékeim szerint többen is ajánlottak egy szerelőt a közelben, csak nem tudom, hogy ki volt. Talán péceli volt, de nem vagyok benne biztos.

Előzmény: Törölt nick (43362)
S.P Creative Commons License 2014.10.01 0 0 43366

Bevittem a renault szervizbe, tegnap szedték szét. 4 lyuk van a blokk oldalán, 1 hajtókar törött, leszakította az olajszivattyút, a turbó is elszállt az olaj nélküli futástól. Most írják a renault hungáriának a méltányossági kérelmet. Nagyon kíváncsi vagyok... (Túl sok reményt nem fűzök hozzá, de ezt a kört még le akarom játszani, hogy tudjak dönteni az autó sorsa felől.)

 

Bontott motorral valahol 400 körül lenne a mutatvány, én ezt akarom a legkevésbé. Nem azért vettem tuti szervizkönyves, magyarországi, jól felszerelt autót a piaci ár felett, és nem azért vittem én is márkaszervizbe, hogy egy bontott blokkal kelljen együtt élnem.

 

Ha méltányos ajánlatot kapok, akkor mégiscsak van egy 0 km-es motor és turbó, akkor marad és használjuk még 5-6-7 évig.

 

Ha nagyon méltánytalan ajánlatot kapok, akkor először meghirdetem, mint szervizkönyves jól felszerelt "bódé". :-) Ha nem megy el normális áron, akkor Zoltánnal megcsináltatom és úgy adom el.

De ötletem sincs, hogy mit vegyek helyette. Az espace-t is néztem, de ott is vannak komoly bajok a motorokkal...

Folyamatosan nézem a 2.0 dci példányokat, de nem nagyon van választék. Mondjuk ezt is fél évig kerestem...

 

Előzmény: DAndras79 (43365)
DAndras79 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 43365

Nálad mi a helyzet, van fejlemény autó ügyben?

Előzmény: S.P (43364)
S.P Creative Commons License 2014.10.01 0 0 43364

Ha tényleg elmondanád mire kell az autó, akkor könnyebb lenne segíteni. Így baromi nehéz.

Diesel? Benzines? Mennyit mennél vele?

Előzmény: Törölt nick (43362)
DAndras79 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 43363

Légyszives nézd át az utóbbi fél év hozzászólásait, lesz tanács bőven. Pár héttel ezelőtt az egyik topictárs is feltette ide az eladó autóját.

2003-2009 közötti autókról (Scenic II) már nem igazán lehet újat mondani, szinte minden dolog min.50-szer elhangzott már.

Ha bővebben kifejted, hogy milyen célra, milyen tervezett futásteljesitménnyel, kisebb vagy nagyobb motorral tervezed a vásárlást, akkor lehet hogy több hozzászólás lesz.

 

 

Előzmény: Törölt nick (43362)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.01 0 0 43362

Albertirsai út.Baumgartner!!!!!!!Gaba és Csabi szerelők!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nekem nem Renaultot szereltek,de NAGYON meg vagyok velük elégedve!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Miattuk veszek/vennék most scenicet!Csak elötte körbekérdezösködök! :-9Bár itt ezen a forumon nem nagyon osztogatnak tanácsot véleményt!

Előzmény: panamator (43361)
panamator Creative Commons License 2014.10.01 0 0 43361

Sziasztok!

 

Tud valaki normális szerelőt a 16. ker., esetleg Kerepes környékén?

Dietrich123 Creative Commons License 2014.09.30 0 0 43360

Nekem van tippem:

Ha a Te tanácsodat várja a szerelőd, vagy esetleg Te úgy érzed hogy a szerelőd tanácstalan, akkor válts sürgősen szerelőt, bár talán már el is késtél.

Előzmény: Tibcso35 (43358)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.30 0 0 43359

Szerbusztok!

 

Scenic vásárlása elöt állok.Tudnátok esetleg tanácsot adni,h.mire figyeljek?Grand Sceniceket nézegetek 2003-as évjárattól.Vagy ,ha esetleg tud valaki egy nagyon jót akkor ne tartsa magaban!

Köszönöm szépen előre is!

Tibcso35 Creative Commons License 2014.09.30 0 0 43358

nem volt benne.

de most hogy megjavították a 4 porlasztócsúcsot szólt a szerelő hogy be sem indul. :( valami tipp?

Előzmény: ThomBoy (43357)
ThomBoy Creative Commons License 2014.09.30 0 0 43357

Mágnes nem volt az aljában?

Előzmény: Tibcso35 (43354)
landigabi Creative Commons License 2014.09.30 0 0 43356

Köszi a tippet, igen, őket néztem...

Egy bajom van csak... ki kell vágni hátul a lökhárítót... azt meg nem szeretném. :(

Szfehérvár környékén lakom, Nagykanizsa egy picit messze van.

Hátha lesz közelebb is.

Előzmény: szalaics (43355)
szalaics Creative Commons License 2014.09.30 0 0 43355

Nem tudom merre székelsz :)

Én náluk vettem, és Ők is szerelték fel.

http://vonohorog.info.hu/

Szerintem nagyon korrekt az áruk, és jó minőségű.

max egy órás meló volt emlékeim szerint, tehát megvárható.

Levehetős, szinte mint a gyári....

Előzmény: landigabi (43353)
Tibcso35 Creative Commons License 2014.09.30 0 0 43354

szét lett szedve a tank.....

Előzmény: EME (43352)
landigabi Creative Commons License 2014.09.30 0 0 43353

Vonóhorgot szeretnék vásárolni a nagy bocimra.

Kaphatok tanácsot, hogy kinek melyik típus vált be?

Találtam egy pár vonóhorgos céget, de nem sok információt adnak.

Inkább tapasztalatokat várnék... ill. azt, hogy gyárit érdemes-e (egyáltalán van-e)

 

Előre is köszi minden segítséget!

EME Creative Commons License 2014.09.30 0 0 43352

Azt hogy vetted észre, hogy fémszemcsék vannak a tankban?

Előzmény: Tibcso35 (43349)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!