Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2014.05.09 0 0 42274

Húha. Akkor bajban vagy. Még a bontott motorral is simán lesz 3-400 rugó a vége, és akkor nem is mondtam sokat...

Előzmény: forumokhozzaszolasok (42266)
Zsuppim Creative Commons License 2014.05.09 0 0 42273

Ha jól emlékszem kb 9000 forint a márkaszervizbe (ha még létezik). Pár éve ugyanez törött ugyanígy el nekem is. Akkor én nem kaptam ilyen csövet, hanem komplett módosított egr rendszert kellett vennem az egr szelep házig. Kb 42000.

Előzmény: Törölt nick (42267)
Makosx Creative Commons License 2014.05.09 0 0 42272

A felni utólag került rá mert ez a 2003-tól gyártott verzión volt opciós kínálat (egyébként gyári). 

Előzmény: FxPwrH (42269)
szalaics Creative Commons License 2014.05.09 0 0 42271

Miért vagy irigy? :)

Link nem mehet fel a fórumra?

Előzmény: Hevi57 (42256)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.09 0 0 42270

Szép autó profin fotózva.

Nekem tetszik. :)

Előzmény: FxPwrH (42269)
FxPwrH Creative Commons License 2014.05.09 0 0 42269

Sziasztok Srácok,

Ez ismerős esetleg valakinek? Láttok rajta valami rendelleneset? Kereskedést ismeritek, hogy milyenek?

Gondolkodom rajta, csak egy kicsit drágállom. Mennyi lehet a reális ára? Ja és szervizkönyv szerint ennél a kocsinál a vezérlés és gyertya csere hogy van megadva hány km és/vagy hány év?

Köszönöm!

Oczu Creative Commons License 2014.05.09 0 0 42268

Up to you.

 

Ha megbántottalak, elnézést kérek kedves Thomboy. Ettől független a tiszteletet még meg kellene adni. Nagyra becsülöm, hogy van saját véleményed és akaratod. Komolyan.

 

Ati: Akkor véleményed szerint ide csakis az autóval (Renault Scenic 2) kapcsolatos szakmai postokat lehet írni?

Előzmény: ThomBoy (42253)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.09 0 0 42267

Sziasztok.SOS segítség kellene. Nincs valakinek egy ilyen csöve? Száma:8200577965

Kicsit eltört. Előre is köszönöm.

forumokhozzaszolasok Creative Commons License 2014.05.09 0 0 42266

Sziasztok!

 

Sajnos a brüdzsébe ez legvadabb rémálmaimban sem lett betervezve. Jelenleg ötletem sincs, hogyan oldom meg, pedig munkához, családhoz relatíve elengedhetetlen az autó. 600 ezer Ft körüli összeg, de még a fele is necces nagyon, ezért is fordulok Hozzátok segítségért.

Egyébként 4 éve használom, 50 ezret mentem vele minden különösebb gond nélkül. Ezért is vagyok most csalódott és elkeseredett...

Előzmény: Schaumari Gyüttment (42262)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.09 0 0 42265

Nem. Szerintem sosem volt még klimasnal. Nálam tuti nem az elmúlt 4 év alatt. 

Előzmény: DAndras79 (42264)
DAndras79 Creative Commons License 2014.05.09 0 0 42264

szivárgás nem volt?

Előzmény: Törölt nick (42263)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.09 0 0 42263

Ma voltam klímát tölteni. 175g volt benne. :-) 

Előzmény: Marceee222 (42144)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2014.05.09 0 0 42262

Részvétem. Kérdés, mennyi a büdzséd a dologra - tavaly hasonló cipőben jártam, és ha jól emlékszem, 600eFt körül árult egy cég állítólag ÚJ fűzött blokkot (itt érdemes a topicban rákeresni, mintha tavaly június környékén linkelte volna valaki, de ez se biztos). Bontottat nyilván olcsóbban is kaphatsz, de ott nagy a lutrifaktor.

Előzmény: forumokhozzaszolasok (42259)
DAndras79 Creative Commons License 2014.05.09 0 0 42261

Ha van időd, akkor a "részletes keresőben" rákereshetsz a "motorcsere" , "hajtókarcsapágy" szavakra, rengeteg hozzászólás fog bejönni. (pl. tavaly is volt 1-2 motorcsere sajnos, ha jól emlékszem).

Előzmény: forumokhozzaszolasok (42259)
DAndras79 Creative Commons License 2014.05.09 0 0 42260

Ajjaj, részvétem. Mi okozta a gondot, azt lehet tudni?

Innen a topicból a dunaharaszti bontóból már vettek használt blokkot ami jól bevált.

http://www.renaultbolt.hu/

 

Esetleg még itt is szét lehet nézni: www.bontodepo.hu/renault.

 

Nagy kérdés, hogy a használt darab milyen állapotú, ill. az előélete mennyire ismert.

Előzmény: forumokhozzaszolasok (42259)
forumokhozzaszolasok Creative Commons License 2014.05.09 0 0 42259

Sziasztok!

 

Sajnos megállt az autóm.

 

Főtengely, két féltengely, hajtókarcsapágyak... Részleteket nem tudok, a Szerelőm épp bontja, de ,,megnyugtatott" hogy motorcsere.

 

Tudna valaki segíteni donort illetően? Honnan, mennyiért lehet beszerezni? Vagy mi lehet megoldás?

 

Renault Scenic II, 1.5 dCi, 2005-ös, 60 kW

 

Köszönöm,

Üdv!

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.09 0 0 42258

Szia Dev!

 

Küldtem egy privát mailt.

 

Üdv

Előzmény: develooper (42257)
develooper Creative Commons License 2014.05.09 0 0 42257

Vissza van fűzve a szőnyeg/szivacs alá.

Előzmény: sutee84 (42255)
Hevi57 Creative Commons License 2014.05.09 0 0 42256

Szia!

Ha küldesz egy e-mail elérhetőséget privátban, akkor küldök egy linket a letöltéshez.

Hevi

Előzmény: sutee84 (42255)
sutee84 Creative Commons License 2014.05.09 0 0 42255

Sziasztok!

 

Februárban vettem egy 2004-es Scenicet, amiben sajnos nem volt benne a könyöklős box, de szerencsére mostanra sikerült beszereznem egyet, viszont tegnap amikor be akartam szereleni az autóba, akkor láttam, hogy csak a számítógépes csatlakozó van az autómban, és nincs csati a könyöktámaszhoz. Olvastam a fórumon, hogy a mr371SCENIC5.pdf 96-98 oldalán van segítség, viszont sehol sem találom ezt a fájlt. Tudna valaki segíteni, hogy honnan tudnám letölteni, vagy abban, hogy hogy tudnám csatlakoztatni a könyöklő elektromos csatiját az autóhoz?

 

Üdv,

Gábor

Ati_! Creative Commons License 2014.05.09 0 0 42254

Remélem vége van már a gittrágásnak mert krva unalmas, nem kéne szétoffolni a topikot...

ThomBoy Creative Commons License 2014.05.08 0 0 42253

Mindenki fingfaragó aki nem diszlexiás és más véleményen van. Amit ráadásul tartok is. De lehet én is leszokok erről a fórumról és probléma megoldva. Úgy is GSIII van már...

Előzmény: Oczu (42252)
Oczu Creative Commons License 2014.05.08 0 0 42252

Nem kötözködni akarok, de ez nem tudható be a kocsi hibájának. Ez valami más.

 

Kérte Creative, hogy hagyjuk ki a személyét a továbbiakban.........akkor legyünk tisztelettel a kérés iránt, legfőképp úgy, hogy ismét fingot akartok faragni.

Előzmény: ThomBoy (42251)
ThomBoy Creative Commons License 2014.05.08 0 0 42251

A kocsi hibáival kapcsolatban én soha nem sároztam Stevie-t hanem segítséget kértem

 

Én nem akarok rajtad rugózni, de azért emlékeztetőül  40675 hsz eleje:

 

Ma reggel voltam vizsgáztatni és történt valami érdekesség.

A vizsga alatt szóltak, hogy 2012-ben amikor a kocsi vizsgázott 188.000 km volt benne, most 134.000 km van benne (127.000-el vettem).

Kicsit meglepődtem, de mondjuk úgy, hogy a kocsi egyáltalán nem az elmesélt állapotban volt kicsit gyanús is volt nekem.

 

Én erre gondoltam, előtte valóban nem emlékszem másra.

 

No, részemről ennyi, sok boldogságot a babához!

 

Előzmény: creative69 (42248)
fvcc Creative Commons License 2014.05.08 0 0 42250

Ismerősok nekem, ˜ök meg egymásnak szomszédok.

Az egyik árulja az autóját. A másik: eladhatnád nekem. Az egyik: . A másik: .... de adhatnád olcsóbban!

 

(alkudozni tudni kell)

Előzmény: Törölt nick (42249)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.08 0 0 42249

Off.

Az autó eladás ismerősnek, rokonnak, barátnak elég kényes dolog, mindkét fél nagyot tud csalódni, még úgy is hogy a másik ember vétlen. Én is így jártam, elég kínos pillanatokban volt részem.

Olyan 10-11 éve volt hogy a 120 gls 12 éves gázosított, frissen műszakizott Skodám eladó sorba került. A szomszédom is nézegette, kipróbálta, átnézte mindenhol, és abban állapodtunk meg hogy járjon vele pár napot, ha tetszik akkor megalkudunk.

Pár nap múlva jött hogy nagyon tetszik a verda, meg hogy mennyivel jobb mint az ő Wartburgja. Megegyeztünk, kifizette.

Járt vele szépen nap mint nap, míg kb vagy 3 hónap múlva csenget nálam hogy jöjjek már van egy kis gondja. Azt mondja hogy a bal első kerékcsapágy tönkre ment neki egy vidéki útján, úgy kellett mentést kérnie, és a mester úgy ítélte meg hogy a másik oldalt sem ártana cserélni, így hát azt is cseréltette.

Mondom ez szinte lehetetlen, én mindennap mentem az autóval vagy 35 Km-t, és szinte hiba nélkül jártam 3 évet vele. Hát ő azt nem tudja hogy hogy lehet, igaz neki napi 250-300 Km-t kell menni heti 6 napon, mert ilyen a munkája, de attól még ennek nem kéne elromolnia.

Hát jó, a jószomszédság miatt kifizettem neki a 2 garnitúra csapágyszettet, meg még kerekítettem is az összegen hogy az elszenvedett kényelmetlenségen tompítsak.

Az autó szépen üzemelt vagy újabb 4-5 hónapig, míg egyszer a szomszéddal összefutottam, köszöntem, de olyan foghegyről fogadta. Kérdem mizjus felétek hogy megy az autó? Ekkor mondja hogy most meg a hengerfejet kellett levenni, mert a szelepek besüllyedtek a fészkükbe. Mint kjésőbb megtudtam ez az utólagosan gázosított autók jellemző hibája, a szelepek kenését a benzin, ill a benne lévő ólom adalék látta el, de a gáz nem ken, sőt nagyon koptató por az égésterméke. Szóval ez a szelepbeülés elkerülhetetlen ennél az autónál, és csak idő kérdése mikor éri el.

 

Na szóval, itt már nem is vártak utólagos kárenyhítést, de ekkor megfogadtam hogy ismerősnek a büdös életben nem adok el semmit.

creative69 Creative Commons License 2014.05.08 0 0 42248

Sziasztok!

 

Nem véletlenül nem szóltam bele az elmúlt néhány nap eseményeibe és direkt le is írtam, hogy az én ügyem azért áll mert gyereket várok és az ennél 100000000x fontosabb. A témát most nem én hoztam fel és tessék rólam leciccenni :D

 

Amit nem kell keverni...

 

A kocsi hibáival kapcsolatban én soha nem sároztam Stevie-t hanem segítséget kértem ezekkel kapcsolatban (mi lehet, mennyi lehet, kivel csináltassam etc..)

Az, hogy ettől kiment egy-két emberben a kulturbizti és a védelmükbe vettek az nem uszítás volt.

 

Amit én a fórumon vágtam Stevie szemébe az a km volt. Ezt is azért mert elég szarul éreztem magam mikor a vizsgabiztos a szőnyeg szélére állított és szerettem volna választ kapni.

 

Akkor megígértem, hogy utána fogok járni ami részben már meg is történt (vizsgaállomás, adatkikérési kérelem az okmány irodának.)

 

Viszont itt térünk vissza az első témához, most mással vagyok elfoglalva. És mindenki értse úgy ahogy akarja, de a vizsgaállomáson tett látogatásom óta tudom, hogy ráérek.

 

Az elkövetkező napok sározásaiból kérlek hagyjatok ki...

 

A személyes levelezés meg személyes levelezés, ha valaki ír nekem és megkérdezi, hogy ezzel azzal mi történt mi van vele, vagy mi a véleményem azt el fogom mondani. 

 

üdv Creative

 

u.i.: Weboldal törölte magát igen, de nemrég leveleztünk jól van :)

Előzmény: ThomBoy (42228)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.08 0 0 42247

Amúgy az inkognitótesztekben, próbavásárlásokban nagyrészt az Index fórumozói vettek részt, ebből a topikból is három aktív tag segített nekem egy-egy márkaszerviz vizsgálatában (név és cím a szerkesztőségben). Persze a legtöbben a lagunás topikból jöttek, hiszen akkoriban Lagunám volt, az ottaniakat ismertem, de nyitottak voltunk más fiatal autókra is, nem utolsósorban Megane-okra és Scénicekre :-)

 

 

Az egyik én voltam. :-)

 

Előzmény: stevie-13 (42237)
ThomBoy Creative Commons License 2014.05.08 0 0 42246

A kesztyűtartóra ráhibáztál, tényleg durva dolgok vannak benne. Pelenka, váltás ruha, innivaló, játékok. Elég kemény kombó, na ugye hogy veszélyes vagyok.

(egyébként a GSII kesztyűtartója praktikusabb, mint a III-é)

 

Jó éjt viszont neked és mindenkinek!

Előzmény: Zsuppim (42245)
Zsuppim Creative Commons License 2014.05.08 0 0 42245

"Én sportlövő voltam." akkor veled különösen vigyázni kell, mert soha nem lehet tudni hogy mi lapul a kocsid kesztyűtartójában :)

 

" Jobb ha nem tudod Apum hol dolgozott és mit csinál még ma is. " - ajajj! Rendőrség? NBH? Na akkor még egy rendvédelmi dolgozó :)   Tépjetek számot :)

 

 "mivel én fényévenként járok felétek ha egyszer a nagy faluban jársz azért szólj, egy kávét igyunk meg valahol" - rendben, szavadon foglak ígérem :)   

 

Na jó éjt neked és minden kedves fórumlakónak!

 

Sziasztok!

Előzmény: ThomBoy (42242)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!