Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Marceee222 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 42206

Ha km futás alapján méri, akkor a "change oil soon" felirat után még 1800 km van ha jól emlékszem. Nekem már "service due now" van, úgyhogy viszem cserére a következő héten, picit megcsúsztam vele. :-)

Előzmény: EME (42204)
stevie-13 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 42205

Az autód eladás utáni utóélete nyitott könyv a fórum látogatói számára, de nem az új tulajdonos elégedettsége miatt, tehát szégyenkezésre-önkritikára-bűnbánatra ( válaszd ki a neked tetszőt ) nem  nekem lenne okom.

 

 

Egyszer már leírtam az álláspontomat:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=126763812&t=9098903

 

 

Előzmény: Zsuppim (42203)
EME Creative Commons License 2014.05.07 0 0 42204

...hogy az autóról is szülessen néhány hsz....

 

Igen! A "service due" után kb 2 hónappal következik a "service now"+sárga service felirat. Ez utóbbi az éves szerviz idején jön el. Azt, hogy miért kell két hónappal előtte stresszelni az autóst, azt nem tudom.

Előzmény: szalaics (42188)
Zsuppim Creative Commons License 2014.05.07 0 0 42203

Kimondjam én?  Inkább nem :)  

 

Én legalább nyugodtan és lelkiismeret furdalás nélkül  alszom, mert amit eladásra kínáltam annak az állapota 100%-ra azt tükrözi amit állítottam róla!   

 

Szerintem nem az én portékám miatt  pörgött  a fórum egy rövid ideig.    Az autód eladás utáni utóélete nyitott könyv a fórum látogatói számára, de nem az új tulajdonos elégedettsége miatt, tehát szégyenkezésre-önkritikára-bűnbánatra ( válaszd ki a neked tetszőt ) nem  nekem lenne okom. 

Előzmény: stevie-13 (42200)
Zsuppim Creative Commons License 2014.05.07 0 0 42201

 "

azért az sem lényegtelen ha tudja igazolni hogy nem valami bizonytalan eredetű és minőségű dolgot épített be a motorba. 

 

 

Egyszer valaki írta a topikban, hogy vett tőled egy gyári vezérlés szettet. Őszintén: volt ott számlamozgás?

 

(Nem, nem kell válaszolni.)"           - azért én válaszolnék!  Annak az alkatrésznek sem az eredete, sem a minősége  nem volt bizonytalan :)   .   A "valaki" ahogy te nevezed megkeresett, én ismertettem a tényállást és elmondtam a tudnivalókat, ennek tudatában köttetett meg az üzlet.  Nagyon nem mindegy hogy csak állítok valamit, vagy az állításom bizonyítani is tudom :)

Előzmény: stevie-13 (42199)
stevie-13 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 42200

most szeretnék én is kérdezni: a megoldások alapján csak nem felismertél valakit? 

 

 

Az írásodban volt négy szó, ami alapján egy adott kérdésben világosabban látok, és az alapján azt tudom mondani, hogy.... de nem mondom, mert nem szeretnék a személyeskedés hibájába esni.

 

Majd valakinek megírom magán üzenetben :-)

 

Előzmény: Zsuppim (42195)
stevie-13 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 42199

azért az sem lényegtelen ha tudja igazolni hogy nem valami bizonytalan eredetű és minőségű dolgot épített be a motorba.

 

 

Egyszer valaki írta a topikban, hogy vett tőled egy gyári vezérlés szettet. Őszintén: volt ott számlamozgás?

 

(Nem, nem kell válaszolni.)

Előzmény: Zsuppim (42197)
stevie-13 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 42198

Azért nem, mert ezek az esetek a magánlevelezésemből származnak. Mivel nekem írták és nem a fórumra, ezért nyilvánvaló hogy az érintettek nem akarták nagy dobra verni ezeket a problémákat

 

 

Én azért mindig elcsodálkozom az emberi agytekervények bonyolultságán. Ikszipszilonnak van valami komoly kifogása egy topikban említett szolgáltatóval kapcsolatban, erre nem a topikba ír, hanem egy topiktársnak küld magánlevelet - aki max együttérezni tud, de konkrét segítséget adni nem nagyon...

 

Előzmény: Zsuppim (42194)
Zsuppim Creative Commons License 2014.05.07 0 0 42197

"Adott esetben pedig sokkal többet jelent, hogy valaki tudja, hová nyúljon egy autón, mint hogy milyen számlát szerez utólag" - azért az sem lényegtelen ha tudja igazolni hogy nem valami bizonytalan eredetű és minőségű dolgot épített be a motorba. 

Előzmény: stevie-13 (42191)
DAndras79 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 42196

Igazából nem tőled várom (ill. a topic várná) az infót, hanem arra gondolok, hogy pl. a vaterán vesz valaki egy 1000Ft-ot akármit, és arról is nyilvános, akár szöveges értékelés látható.

Ha valakit egy nagyértékü autójavitás során kár-hibás teljesités-extra költség-bármilyen probléma érintett, akkor egy topicban ezt meg lehetne irni, tényszerüen, a többiek okulására. És akkor nem csak a pozitiv vélemények lennének jelen, hanem tisztább kép lenne látható, ami könnyen lehet, hogy a munka szinvonalát is javitaná.

Ezért jó, hogy Oczu megjelent a dologgal a nyilvánosság előtt (bár illene a másik fél véleményét is meghallgatni). Egyébként szerintem Oczu nagyon nagy türelemmel és segitőkészen áll a problémához (én nem biztos, hogy pár hét várakozás még 1 hónapot tudnék várni).

 

Előzmény: Zsuppim (42192)
Zsuppim Creative Commons License 2014.05.07 0 0 42195

"De miért nem?"   - most szeretnék én is kérdezni: a megoldások alapján csak nem felismertél valakit?  

Előzmény: stevie-13 (42193)
Zsuppim Creative Commons License 2014.05.07 0 0 42194

Azért nem, mert ezek az esetek a magánlevelezésemből származnak. Mivel nekem írták és nem a fórumra, ezért nyilvánvaló hogy az érintettek nem akarták nagy dobra verni ezeket a problémákat pontosan azért amit ebben a hsz-ben ki is emeltem: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130211740&t=9098903

Előzmény: stevie-13 (42193)
stevie-13 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 42193

Neveket nem vagyok hajlandó leírni!

 

 

De miért nem?

Előzmény: Zsuppim (42192)
Zsuppim Creative Commons License 2014.05.07 0 0 42192

Hát legyen, de csak a te kedvedért! Neveket nem vagyok hajlandó leírni!

 

Itt a fórumon közmegbecsülésnek örvendő személy(ek) által ajánlott sztárszerelő(k) munkájában is lehet, sőt van hiba. Ezzel nincs is semmi baj, mert csak az nem hibázik aki nem is dolgozik!  Mosolyogva olvasom egyik-másik hsz-ben hogy innen-onnan mentem hozzá, x km-ről, tökéletes munkát végzett, semmivel nem volt és azóta sincs  probléma, ajánlom mert rendes-becsületes, nagy tudású szakember, stb, stb, stb ( nem a mostani, azaz nem pár napja-hete íródott hsz-ekre utalok, hanem ezeknél jóval régebben íródott  ajánlásokra, hsz-ekre ). Nem azért ködösítek mert élvezem, hanem azért hogy a nagy általánosság miatt senki ne ismerhessen magára ( rágalmazni, rossz hírét kelteni senkinek nem fogom )!   

 

Pár dolgot említenék csak:  a feltöltőrendszerben szilikon tömítő  használata,a  fojtószelep ház tömítésének  sziloplaszt-al történő feljavítása, talpas gömbfej kalapács célszerszámmal történő kiszerelése, újnak behazudott használt alkatrész beépítése a motorvezérlésbe, szétcseszett vízpumpatömítés miatt a vízpumpa azonosíthatatlan tömítőanyaggal történő beszerelése, tetőablak mozgatórendszer szigetelőszalaggal történő javítása.  

Előzmény: DAndras79 (42184)
stevie-13 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 42191

Nem igazán vagyok képben, hogy ki kinek a sógora, rokona, komája, barátja, de mondjuk nem is érdekel.

 

 

Tudtommal ilyen jellegű kapcsolat nincs, csak elégedett - meg ezek szerint elégedetlen - ügyfelek vannak.

 

Zoltan annyiban különleges, hogy ő renault-s fórumoknak aktív résztvevője, gyakran és önzetlenül segít másoknak, hozzászólásaiból le lehet mérni azt, hogy ért ezekhez az autókhoz. Azt hiszem, a bizalmat alapvetően a Megane klubban tett 2219 hozzászólása alapozta meg (ezek 99 százaléka szakmai).

 

http://forum.index.hu/Article/showResultList?o=4&aq_text=&aq_cre=&user_id=602471&topic_id=&forum_id=0&aq_ext=0&t=9015399

 

Még egy: én nem ismerem Zoltánt személyesen, az én aktuális Renault-imat a csepeli brigád tartja rendben, sőt, Zoltánnal még "szakmai" vitám is volt (arról, hogy a szétszerelt motorblokkban látható lerakódásokból meg lehet-e mondani, milyen márkájú olajat használtak az autóban - ő bizonyos jelekből felismerni véli a Castrolt, én szerintem ez kizárt), de a beírásai alapján nyilvánvaló, hogy látott már Renault-t.

 

Adott esetben pedig sokkal többet jelent, hogy valaki tudja, hová nyúljon egy autón, mint hogy milyen számlát szerez utólag - akinek számlafétise van, azt sok szeretettel várja a Renault kiterjedt márkaszerviz-hálózata.

 

 

 

Előzmény: DAndras79 (42189)
fvcc Creative Commons License 2014.05.07 0 0 42190

Csak általában 3 példa/hozzáállás (mind maszek szerviz):

1.) Első ablak leesett, szalaggal felragasztva. Vihetem 3 nap múlva. 5 nap múlva: még nem rendeltük meg az alkatrészt. 3 hét múlva: mehetek.  !!!  (Annyit minden hülye tud, hogy "nyitott" ablakkal ugyan lehet autózni, de ne hagyd ott sehol!) Már rég megcsináltattam máshol
2. a máshol: saját alkatrész, 8-kor autó átvétel, 3/4 9 kor csomagtartó nyitva (modom: első ablak!) szól a zene, szerelők sehol!  9-9,15 között megcsinálják (15 perc munka), fél 10 kor csomagtér bezár.  Ezután kérdezem a munkafelvevőt, mi van? Nem pászol az alkatrész, de majd megoldják. (Van olyan hely, ahonnan kívülről az ablakon keresztül pont az autóra látni).  11-kor lekiabálom a felvevőt, hogy 1/2 10-től kész a kocsi, mire vár?!  Hülye duma, hogy nem tudhat mindenről... 4 óra szerelési óraidőt szeretett volna, hogy fizessek, másfelet - 30 €) kap. 15 perces munkaért!

3. Olajnyomás jelző világít, olajnyomás rendben - valami kis elektronikai hiba, 30 km/ó gyorsaság felett . Holnap reggel 8-ra mehetek.  Szervizhoz el, épp le vagyok amortizálódva: se állni, se menni nem bírok, csak úgy 4-5 métert, azt is bottal. Mondom: itt lakok két utcával arrébb...  Máris szólok a főnöknek: haza viszi!    Fajront előtt szól a telefon: jönnek értem!

Nem tudom, mennyit tökölődtek a hiba keresésével: 15 €-t kértek összesen.

DAndras79 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 42189

Na pontosan ez az, amire gondoltam.

Szerintem egy autós topic célja az, hogy a cartársak megosszák egymással az infókat tapasztalatokat, ne csak a jót , hanem a negativot is. (ha pl. az én esetemben balhé lett volna 2012-ben, akkor 100%, hogy azt publikáltam volna, de nem volt, azt is közzétettem).

Nem igazán vagyok képben, hogy ki kinek a sógora, rokona, komája, barátja, de mondjuk nem is érdekel.

A normális, informativ, nyilt, épitő jellegü párbeszéd ugyanúgy hiányzik innen a topicból is, mint tágabb értemben az egész országban is (de ez már offtopic).

Előzmény: Batman72 (42187)
szalaics Creative Commons License 2014.05.07 0 0 42188

Múlt héten jött az üzenet:

Service Due"

Olajcsere érett a gép.

Meg is van rendelve olaj szűrő stb..../nyár elején ez jó is így/

Jól emlékszem, hogy ezen üzi után jön mégegy?

"Service now"

 

Kb mennyi idővel jön utána /ha jönne, mert megvárnám? :)

 

Egyébként előre láthatólag jövő héten lecserélve lesz már. Csak kíváncsiság miatt kérdezem, ill. biztos fent van a topikon, de most egy kicsit el vagyok havazva...

Batman72 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 42187

Ha lúd,legyen fehér...  :))

 

Én is pont azért nem írtam le anno a problémámat az említett "mester" ügyében,mert nem akartam más barátját-sógorát-rokonát itt sározni.

Ráadásul szinte csak jót lehetett itt olvasni az illetőről,gondoltam én is megpróbálom.

Igényes vagyok a pontosságra,és Ő ezt elég ritkán tartotta be,asszem soha..

Az,hogy a megbeszélt időpont után negyed órával én hívom fel ,hogy mi a helyzet,majd közli,hogy egy fél óra és ott van...háááát...nekem innentől már off az ember.

A kényszerűség miatt csináltattam nála anno ezt-azt,és én is összefogdosott kárpittal,vissza nem rakott műszerfallal,nem megfelelően működő kapcsolókkal és sorolhatnám...hoztam el az autót.

Nem is mentem többet hozzá...

Meg most már nem is fogok.

Valamelyik topik társsal még beszéltem is anno,Ő is érdeklődött a "mester" munkásságáról,voltak félelmei vele kapcsolatban.

Én akkor is elmondtam neki ezeket.

Mindenki aki anno segített bármilyen információval annak még egyszer köszönöm,sziasztok.

Én

szalaics Creative Commons License 2014.05.07 0 0 42186

:) azt hiszem félre értettél, van nem írtam pontosan, de ugyan azt akartam jelezni mint amit Te írtál!

 

Szóval, ha a Zoltán vette fel a melót, de kiadta a kollégájának /akit akár Te soha sem láttál a szervíz idő alatt, nem ismered/ Érthető, hogy Zoltánnál reklamálsz/reklamáltál.

 

így már észszerű amit írtam?! :D

Előzmény: Oczu (42173)
fvcc Creative Commons License 2014.05.07 0 0 42185

Felpüffedt a gazda tehene. Meg a szomszédé is. A szomszéd kérdezi: mit adott neki gazduram? - Sósavat.

   Másnap a szomszéd: megdöglött a tehenem. A gazda: az enyém is.

 

Tanulság?

DAndras79 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 42184

kösz b.meg, azért hozzád is birka türelem kell......

Akkor tartsátok titokban a dolgokat, hátha mégtöbb ember megszivja.

Részemről ennyi.

Előzmény: Zsuppim (42183)
Zsuppim Creative Commons License 2014.05.07 0 0 42183

"Tényleg csak érdeklődésképpen, de engem őszintén érdekel, hogy ha valakinek negativ tapasztalata van - általánosságban értve, akár közismert, akár ismeretlen szerelővel, mühellyel, gumissal, akárkivel kapcsolatban - az miért nem tájékoztatja a topicot is erről."  - miért????  :))))))      Szerintem nemrég pont magadra vetted az ide vágó hsz-em második felét:  http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130200778&t=9098903           

 

Segítek:    És ti páran miért a "szenvedő" fél hozzászólásait szeditek ízekre és kötözködtök pontról-pontra?

 

Szerintem ezért nem.  Sokan ebbe fáradtak itt bele.  Ezért nem osztják meg a fórumon, ha a sokat ajnározott sztárszerelő csinál egy irtózatosan  nagy baromságot. 

Előzmény: DAndras79 (42181)
DAndras79 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 42182

Egy nagyon kellemes reggeli autózás (jó idő, gyenge forgalom), Bp - Bécs vonalon 107-es átlaggal 5.6-os fogyasztás lett. Egy kissé lassabban jöttem, de azért a 130 körüli tempó megvolt. Ennyi is tud lenni :-)

Előzmény: EME (42110)
DAndras79 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 42181

nemrég a másik kedvenc szerelőd hajmeresztő hibafeltárási módszerét olvashattam egy fórumtárs tollából a levelezésemben ).

 

Tényleg csak érdeklődésképpen, de engem őszintén érdekel, hogy ha valakinek negativ tapasztalata van - általánosságban értve, akár közismert, akár ismeretlen szerelővel, mühellyel, gumissal, akárkivel kapcsolatban - az miért nem tájékoztatja a topicot is erről. Nem "állat" módjára, hanem csak tárgyilagosan. Ez a többi cartárs számára is hasznos lenne.

Előzmény: Zsuppim (42063)
fvcc Creative Commons License 2014.05.07 0 0 42180

3. Weboldal

 

Szerintem sokaknak segített itt (vitatkozni meg sokan vitatkoznak, meg lehet únni egyszer). Tele lett a hócipője, beírta, hogy elmegy innen. (Én is elmentem más fórumról, ahol sokáig osztottam az észt - saját szakterületemen. Rengeteg energiát kivon az emberből, ha 100x elmondja ugyanazt, rövid időn belül ... majd jön egy taknyos, és lehülyézi a hozzáértőt)

Igen, emlékszem a mobilos sztorira is - van, aki tényleg nem tudja a saját számát. Van, hogy nekem is meg kell néznem.  (Én sem adom meg szinte senkinek, egyszerű okból: elegem van abból, hogy mindenkor, a lehető legkellemetlenebb időben zavarjanak. Beleértve este 10, de éjfélkor is, mert: "én most akarom tudni!".  Ha "üzlet" van, ott az email, vagy az asztali telefon- tud várni pár órát)

 

A dölt betűs részeket általánosságban irtam.

Előzmény: ThomBoy (42177)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.07 0 0 42179

A könyöklőben cserélt már valaki mikrokapcsolót? Minden infot szeretnék kérni a cseréhez. :-)

ThomBoy Creative Commons License 2014.05.07 0 0 42178

Még egy gondolat, szándékosan külön hozzászólásban, mert ha már erről szólt az elmúlt pár nap, akkor ennek a fórumnak ezt is tartalmaznia kell szerintem.

 

Van viszont egy emberke akit szintén már tízen éve ismertem meg, tízen éve az a mobilszáma ami (na jó egy picit hízott, de én is :)) és mérhetetlen szerény módon áll ahhoz amit csinál és nem utolsó sorban még ért is ahhoz amit elvállal. Bármikor bármit oda merek neki adni mert tudom, hogy nem fogok csalódni. Éppen ezért őt bárkinek merem ajanlani a saját tapasztalatom alapján. Nyugodtan postán is el lehet küldeni neki a javításra váró cuccot, mert ha megfelelően lett feladva (magyarán ajánlott, a posta nem tudja elhagyni) akkor az javítva vissza fog érkezni.

 

Aki pedig ezek után sem tudja kiről van szó, akkor elárulom, ő nem más mint Develooper.

ThomBoy Creative Commons License 2014.05.07 0 0 42177

Napok óta olvasom a témát, gondoltam pár sort én is írok.

 

1. Márkaszerviz

 

Miután nekünk fiatal autónk volt és van, így eldöntöttem márkaszervizben tarttatom karban 8-10 éves koráig mindenképp. Apu 1.5-öséhez Zsuppimtól vettünk gyári vezérlés szettet, a szerviz azt fogja berakni, ezáltal sikerült faragni ~30-35ezret az összköltségből (márkaszerviz ár). Miután 6 évente kell cserélni, a többlet költség vissza osztva eltörpül amellett, hogy csalódni kellene valakiben.

 

Mindezek mellett tudnék mesélni történteket nagy márkaszervizekről, hogy miért hagytuk ott a Tamás Autót anno mi és velünk együtt (tanácsunkra) vagy még 5 autó, mert Gergő átvette Tóni bácsitól (apukája) a szalont és egy pöttyet pofátlan lett, pedig előtte nagyon jó kis szerviz volt. A Baumgartnernél pozitív és negatív is van, míg a Budakalász lakatos műhelye köpedelem munkát végzett a Lagunán 2000 környékén amikor összetörött az eleje (azóta lehet ők a legjobbak, de anno legalja volt az egész ügyintézés és minőség).

 

Eddig a szintén Autó Triplexes Kelet-Pest az amelyikben nem kellett csalódnom, sem az általuk eladott autóban (az volt a II-es Scenic), az eladás utáni utólagos hiánypótlásban (apróságok, de kb 20-25ezer forint értékben) is korrektek voltak, ésa szervizelés is rendben van velük. Nem hazudoztak és nem húztak le. Mivel mindenhol emberek vannak, akiknek még rossz napja is lehet, így sajnos előfordulhat hogy más máskor másképp jár. Tudjátok, mint a hétfő reggeli gyártású autó. :)

 

 2. "Top Renault szerelők"

 

Az ajánlott szerelők közül, a Lagunában Bagdányi Pisti cserélte* utoljára a vezérlést, 10+ éve ismerem, Baumgartnernél és RH-nál is dolgozott (szerelőket oktatott), de több ok miatt is eljött onnan, majd azóta ahogy olvastam itt már mással társul, nem ott van ahol 8 éve.

*a mechanikai szerelést az akkori társa csinálta, ő alapvetően elektromos szakember

Anyu Cliojában a volt osztálytársam aki a barátom is, szóval nála bármikor otthagyom az autóinkat.

 

A mi régi Clionkkal viszont megjártuk, mert Pisti ajánlott egy klímást Csepelen aki ugyan küzdött az autóval, de a végén egy szaros 8ezer forintos alkatrész volt a ludas amikor már klíma kompresszort is cserélt én meg 100ezernél jártam. Pistinek elmondtam, hogy inkább ne ajánlja mert rá rossz fényt vet, a klímást másnak se ajánlottam és legvégül a Keresztúri úton lévő általam azóta is ajánlott csapat javitotta meg és még a fölöslegesen megvett alkatrészeket is eladták bizományban így a veszteségem lecsökkent, tanultam belőle. Pistit viszont azóta is bátran ajánlom bárkinek akinek elektromos gondja van, mert jó szakember, telefonos segítséget azóta is többször adott, háromból egy tippje be szokott jönni ami nagy segítség volt például amikor balatonon bedöglött a gyújtótrafó és távszereltünk.

 

3. Weboldal

 

Weboldal pedig érdekes egy figura, azt határozottan megerősítem, hogy valós személy, de amikor találkoztunk pár éve a telefonszámát nem írta ki (ő hívott amikor már Miskolcon voltam, mivel ő is arra járt) és mondta, hogy nem is tudja megadni a sajátját mert nem tudja és átállítani se tudja a telefont, hogy kiírja. Nekem ez azóta is fura, de nem érdekel igaz-e. Furcsának furcsa. Szóval még fel se lehet hívni, hogy mi van vele. :)

S.P Creative Commons License 2014.05.06 0 0 42176

S milyen hisztit látsz itt? Felsorolnád?

 

Nem, nem erről szól a topik, ez csak faszolás. Egymás szavainak a kiforgatása, félre értése, már te sem látsz az idegtől. Elengedted a témát? Nem úgy néz ki.

 

Ha visszaolvasnál, láthatnád,

Hidd el, nem maradtam le semmiről.

 

mennyire vizesedne fel az agyad? Semennyire, igaz? 

Én nem itt oldanám meg az ilyen jellegű problémáimat, illetve előre tisztázok dolgokat, ezért még sosem jártam így. Tehát erre nem tudok válaszolni.

 

 

Én nem olvastam itt idiótát.

 Én sajnos igen, pl most is.

 

Én megmondtam, barátom!!! :-)

Előzmény: Oczu (42175)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!