Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

szalaics Creative Commons License 2014.05.06 0 0 42172

Teljes mértékben egyet értek!

Még annyit, hogy Én is 250 km-ről kerestem fel Zoltánt hkcs csere miatt megelőzés céljából.

Volt m.szervizes ajánlatom, ezt anno le is írtam, hogy még oda-vissza utiköltséggel is maradt rajta 50 eFt a zsebben.

 

Tényleg egy jó tanács, Én sosem hagyom magára a kocsit, még m.szervízben sem, ahol nem engedik, hogy ott legyek oda nem is viszem...

 

Ha tényleg nem Zoltán végezte a cserét, javítás, akkor az még nem azt jelenti, hogy pancser, attól még lehet ajánlani, legfeljebb, ezentúl azt is hozzá tesszük, hogy maradjon ott a kuncsaft, és várja meg, vagy...ne vigye oda, ha nem tudja megvárni.

 

És valóban ha kollégája csinálta, de Ő volt a kapocs akkor ésszerű, hogy a kuncsaft nála reklamál.... 

Előzmény: DAndras79 (42155)
S.P Creative Commons License 2014.05.06 0 0 42171

Lassan az lesz a téma, hogy kinek nagyobb a farka vagy kinek nagyobb mellü a nője....?

 

Hát ez sokkal jobb téma lenne, mint ami most megy!

Előzmény: DAndras79 (42155)
EME Creative Commons License 2014.05.06 0 0 42170

Azt nem tudom,hogy más néven itt van-e, de az összes fórumról eltűnt a weboldal néven. Ha jól tudom, a Megane fórumon is összetűzésbe keveredett valakivel. Mindenesetre a ezt a nick nevet törölte. Ahogy 2011-ben előbukkant a semmiből, úgy tűnt el most...

Előzmény: DAndras79 (42168)
pepeti00 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 42169

Mindenképpen megméretem,de ez inkább csapágyhangnak hallom :-(

Előzmény: Makosx (42166)
DAndras79 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 42168

Lehet, hogy más néven szerepel ? Itt nem, de a Megane vagy Scenic III fórumban.....(ha jól emlékszem, az inditókártya tölthetősége miatt vita után lépett le.....).

Előzmény: EME (42162)
DAndras79 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 42167

Töltés van benne? Kevés gáz esetén is hangoskodhat.

Előzmény: pepeti00 (42164)
Makosx Creative Commons License 2014.05.06 0 0 42166

Ugyan ezen hibából kifolyólag én is a legrosszabbra gondoltam, de végül 10E pénzből megoldódott egy klímatöltéssel.

Előzmény: pepeti00 (42164)
DAndras79 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 42165

Nézd, a kép teljesen tiszta, nincs semmi gond. Szerencsére kristálytisztán tudom értelmezni a leirt szöveget (is), de mivel az egész hsz-t nekem irtad, úgy éreztem, hogy a többes szám második személybe én is beletartozok-tartozhatok, úgyhogy egy részét vissza kellett utasitanom. Valóban, akinek nem inge, ne vegye magára.

De most már nyugodtan fogok aludni :-)

 

Más: utánaolvastam, februárban volt pár hsz Oczu és Zoltán között, a tervezett munkával kapcsolatban. Akinek volt negativ infója, vagy rossz tapasztalata, annak jó lett volna esetleg privát mailben jelezni Oczu felé a dolgot. (most utólag már eső után köpönyeg). Általában nincs utólagos visszajelzés, ha van, az pedig mindig pozitiv, ez látszik a topicon.

Előzmény: Zsuppim (42161)
pepeti00 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 42164

Sziasztok!

1.9 dci Scenic II es klímakompresszorral kapcsolatban tudna valaki segíteni? Elkezdett duruzsolni a drága :-(

Mire számíthatok? Meddig bírhatja? Mennyiért lehet és honnan érdemes beszerezni?

Zsuppim Creative Commons License 2014.05.06 0 0 42163

Talán nem véletlenül

Előzmény: EME (42162)
EME Creative Commons License 2014.05.06 0 0 42162

Azt láttátok, hogy weboldal teljesen eltűnt? Még a nick-je is megszűnt...

Zsuppim Creative Commons License 2014.05.06 0 0 42161

Ha alaposan elolvastad a hsz-em akkor elvileg látnod kell hogy ketté van bontva egy sor kihagyással. Az első rész megfogalmazása  egyes szám második személyben neked íródott.

 

A második rész így kezdődik: "Azért pár embert itt nem értek." - ebben te hol szerepelsz???  Tudod akinek nem inge, ne vegye magára!   Továbbá a  "szeditek",  "kötözködtök", "kérdezitek", "ajánlatok" , szavak már többes szám második személyben íródtak, azokra utalva akiknek az eredeti mondat amúgy is íródott ( sajnálom, ezt lehet hogy jeleznem kellett volna a hozzászólásomban, de gondoltam én naiv hogy csak elboldogul az értelmezéssel mindenki ). Ha az ezekből a szavakból megfogalmazott mondatokat megpróbálod értelmezni, akkor rá is jössz egyből hogy a hsz-em második fele egyáltalán nem rád vonatkozik, hanem azokra akik a fent felsorolt cselekményeket  rendszeresen vagy rendszertelenül űzik. Kicsit félek hogy még mindig nem világos teljesen minden, ezért kijelentem hogy a fent említett cselekedeteket te nem követted el, ezért nem is rád gondoltam a hsz-em második felében!  Azt hiszem így már tiszta a kép :)

Előzmény: DAndras79 (42160)
DAndras79 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 42160

És ti páran miért a "szenvedő" fél hozzászólásait szeditek ízekre és kötözködtök pontról-pontra?

 

Légyszives mutasd már meg, hogy mikor kötözködtem és hogy szedtem szedtem izekre valakinek a hozzászólását, akár a jelenlegi konkrét ügyben akár régebben. Köszi.

 

A hozzászólásommal pont arra akartam rávilágitani, hogy én is a topic ajánlása alapján, előzetes ismeretség nélkül mentem az egyik bejáratott szerelőhöz (Zoltán) , a többinél soha nem jártam, de már ez is 2 éve volt. A tapasztalatom pozitiv volt. Ennyi.

Plusz ajánlottam még más szervizt is, mintegy "tágitva" a lehetőségeket.

 

Igen, pont az lenne a lényeg, hogy a probléma megkérdezése után legyen egy visszajelzés az elvégzett munkáról is, hogy teljes legyen a kép, ne csak a dolgok szebbik fele látszódjon. Igen, elég alaposan át fogom gondolni, ha újra szervizbe kell mennem, hogy kihez menjek. Ezért is kértem Oczu-t, hogy továbbra is számoljon be a fejleményekről.

 

Mi a probléma azzal ha valaki itt a negatív tapasztalatot is feltárja, főleg úgy hogy adott az illető úrnak elég időt a probléma más úton történő tisztázására?

 

Ezt tényleg tőlem kérdezed? Pont azt kértem, hogy továbbra is tájékoztasson minket a fejleményekről.

Előzmény: Zsuppim (42159)
Zsuppim Creative Commons License 2014.05.06 0 0 42159

"Nincs itt semmi összeesküvés-elmélet, vagy előre leosztott lapok, hogy a fórumon megjelenő kérdésekkel "kötelező" módon mindenkit ugyanoda irányatanak, szerintem. Bárki ajánlhat szerelőt, és mindenki önállóan dönt arról, hogy végül hova megy."   - ebben egy kicsit tévedsz. Ha visszaolvasol pár tízezer hozzászólást akkor láthatod hogy csupán néhány név ugrik fel folyamatosan és rendszeresen. Nincs is ezzel semmi gond addig, amíg az ember saját maga nem szerez kellemes vagy kellemetlen tapasztalatot az éppen felajánlott mesternél. Te azért állsz mellé mert kellemes tapasztalatot szereztél, más meg azért háborog mert sikerült csalódnia a mások által (is) ajánlgatott mesterben, mesterekben.  Nem említenék konkrétumot, nem az én tisztem ezt rendezni, de ha ez velem történik meg ( mármint hogy a fórumon is többek által ajánlott mesterek átvernek, lehúznak, vagy kókány munkát végeznek, esetleg nem a megállapodás szerint történnek a dolgok ) akkor az illető simlis urak mérget vehetnek rá hogy háromféle módon fogok elégtétel venni velük szemben:

személyesen

- itt a fórumban 

- ha nincs más lehetőség akkor jogi úton is

 

Azért pár embert itt nem értek. Szerintem nem csak a pozitív tapasztalatokat lehet és kell itt megosztani! Mi a probléma azzal ha valaki itt a negatív tapasztalatot is feltárja, főleg úgy hogy adott az illető úrnak elég időt a probléma más úton történő tisztázására? És ti páran miért a "szenvedő" fél hozzászólásait szeditek ízekre és kötözködtök pontról-pontra? Miért nem azt kérdezitek meg hogy az ügy kirobbanása óta történt e valami előrelépés vagy fejlemény? Esetleg miért nem ajánlatok megoldást a problémára? Kicsit bele kellene képzelni magatokat  Oczu bőrébe, a turbo továbbra is eszi az olajat, a hkcs szett meg "talán" le lett cserélve. 

Előzmény: DAndras79 (42155)
Zsuppim Creative Commons License 2014.05.06 0 0 42158

És nem az összegekre gondolok.....

Előzmény: Zsuppim (42157)
Zsuppim Creative Commons License 2014.05.06 0 0 42157

Hol csúszott meg a dolog? 

 

Hasonlítsd csak össze az alábbi dokumentumokat azokkal amit Oczu kapott!   http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130174584&t=9098903

 

 

Előzmény: simkor (42146)
fvcc Creative Commons License 2014.05.06 0 0 42156

a zárójeles végéhez:

"Szeretjük" átverni az embereket! --- ahol a Scenicet vettem: írásbeli szerződés volt, hogy bemutató autóként futhat 1000 km-t, mielőtt átveszem. A Renó szalon tulajának a kedves felesége a szervizben használta árubeszerzésre. Az anyósülés és az elötte levő műanyag ragadt a kenőzsírtól. (úgy látszik, a 30 kg-os hordó szállítására pont az anyósülés a legalkalmasabb). Pofátlanul így adták át az egyébként új autót.  A tachométer 5200-at mutatott, meg + 8000-et, amit visszapörgettek! (Kimutatta a fix 30e km-re állított szerviz-intervallum számláló: 22ezernél kérte a 30ezres szerviz elvégézését.) Hétvégenként a tulaj "bemutogatta" a bécsi reptéren, meg vissza, ahova taxinak használta!

    Kétszer nem mondanám, hogy a bal oldala össze volt törve, majd javítva: mai napig ferdén kacsintgat az illesztés vonal a kaszni és az ajtók között.

    Amikor kinyitottam a számat, még nekik állt feljebb! "Nagylelküen" adtak egy első "ingyenszervizt". Soha a büdös életben nem mentem vissza hozzájuk!

Előzmény: DAndras79 (42155)
DAndras79 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 42155

Nem szerettem volna belefolyni a jelenlegi "szerelő problémába", de egy pár dolgot mégis leirok.

Igen, anno én is ajánlottam Zoltánt. Hogy miért? A saját pozitiv tapasztalatom alapján. A topic ajánlása alapján mentem hozzá 2012.aug.-ban vezérlés cserére, majd 2012.dec.-ben hajtókarcsapágy cserére, megelőző jelleggel. A munkát személyesen ő végezte, telefonon mindig elértem, az autó tiszta maradt. Én ott voltam végig, mert nekem egyszerübb volt várni 1-2 órát, mint otthagyni a kocsit és később visszamenni. Az ár annyi volt, amennyit előre megbeszéltünk. (de volt tételes árajánlatom 2 márkaszervizből és 1 másik szerviztől is, csak hogy tudjam, mennyi az annyi). Zoltánnál azóta nem jártam, az autó azóta is rendben van.

Ezek után miért ne ajánlottam volna őt? Nincs itt semmi összeesküvés-elmélet, vagy előre leosztott lapok, hogy a fórumon megjelenő kérdésekkel "kötelező" módon mindenkit ugyanoda irányatanak, szerintem. Bárki ajánlhat szerelőt, és mindenki önállóan dönt arról, hogy végül hova megy.

Én is ajánlottam nem is egyszer egy Bojtár utcai szervizt (http://www.unio2000.hu/) ill. nemrégen klimatöltésre az http://obudaigumiszerviz.hu/ -t. Remélem, hogy senki NEM fog elmenni egyikhez sem, mert ha valami véletlenül balul sül el, akkor a végén még az lesz a hibás, aki ajánlani mert valakit.

 

 Igen, a topic hangulata megváltozott. Érthetetlen, hogy egyszerü témákban, hogy juthat el pár hozzászólás után a dolog, ahol egymást személyeskedve kelljen ekézni....? Lassan az lesz a téma, hogy kinek nagyobb a farka vagy kinek nagyobb mellü a nője....?

 

Oczu, remélem, hogy a problémád mielőbb megoldódik, és az autód tökéletes lesz. Kérlek, hogy a fejleményekről továbbra is számolj majd be.

 

(egyéb tapasztalat a sógor off Corollájával: közismert szervizhálózat egyik Bp-i szervizébe beadta az autót olajfogyás miatt. 2 hét után visszakapta, nem vette észre azonnal, de 1 órán belül igen: a motorháztető, hütő...stb. cserélve lett, a km óra 600km-rel többet mutatott. Kérdőre vonás, zavaros válaszok. Rendőrségi feljelentés, tiszta válasz: az autót a szerelő magáncélra használta, és összetörte, de meg is lett csinálva, de elég gány módon. Vita, fenyegetőzés, eredmény: az autót a szerviz a normál piaci ár felett kp-ért megvette. A sógor pedig egy márkakereskedésből, kicsit kiegészitve a kapott árat, vett egy másik, fasza Corollát. Minden jó, ha jó a vége).

Batman72 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 42154

Ja,de egy Galaxy-ra lenne majd feltéve..

Előzmény: Batman72 (42153)
Batman72 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 42153

Valahogy éreztem,hogy elsők között reagálsz. :))

 

Melyik gumit tartanád meg?

Én jobban húzok a Conti felé...

Előzmény: stevie-13 (42147)
Trotter66 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 42152

Kedves Oczu!

 

Nem kívánnék reagálni a hozzászólásodra. A magam részéről itt és most befejeztem a fórumozást. 

Mindenki oda viszi javíttatni a kocsiját, ahogy akarja, ott szerzi be az alkatrészt, ahogy akarja.

 

Remélem, hogy a te problémád is megoldódik.

 

Mindenkinek további jó fórumozást kívánok.

Előzmény: Oczu (42134)
stevie-13 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 42151

A minoseghez sztem hozzatartozik a tisztasag, a minosegi gyari olaj es a megbizhato forrasbol erkezo alkatresz...szerintem, de javits ki, ha tevedek.

 

 

Rosszul fogalmaztam: az első hozzászólásodban szó sem volt arról, hogy rossz, hibás munkát végzett volna a szerelő, azaz hogy újra baj van a turbóval.

 

A többit már átrágtuk.

Előzmény: Oczu (42150)
Oczu Creative Commons License 2014.05.06 0 0 42150
A minoseghez sztem hozzatartozik a tisztasag, a minosegi gyari olaj es a megbizhato forrasbol erkezo alkatresz...szerintem, de javits ki, ha tevedek.
Igen, en is hibas vagyok, hogy nem kertem be mas ajanlatot, de csupan csak azert, mert biztam bennetek Igerem, ez volt az utolso ilyen eset.
Előzmény: stevie-13 (42148)
stevie-13 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 42149

A végösszeg meghaladta a márkaszervizes javítást és gyakorlatilag lövésem sincs, mi került a kocsiba és mi nem. Elképesztő, miket írsz, ne is haragudj.

 

 

Volt árajánlatod márkaszervizből?

Előzmény: Oczu (42137)
stevie-13 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 42148

Na, akkor olvasd el ismét figyelmesen.

 

 

?

Előzmény: Oczu (42141)
stevie-13 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 42147

Az egyik,ami rajta van,az195/60 16 Fulda Kristall Montero 3 C Én tavaly vettem egy garnitúra Continental WinterContact TS850205/55 R16 -ot. Rá tudom majd tenni arra a felnire?

 

 

Valószínűleg igen. A 205/55R16 gumit 5.5" és 7.5" közötti szélességű felnikre lehet szerelni. A 195/60R16 guminak elvileg elég lenne az 5" szélesség is, de az annyira virsli, hogy szinte kizárt, hogy a gyári felni az legyen. (Azért feltétlenül ellenőrizd.)

 

 

 

Előzmény: Batman72 (42129)
simkor Creative Commons License 2014.05.05 0 0 42146

Most komolyan, mielőtt kiadtad a kezedbol az autót megelégedtel egy árajánlattal? Nem is kérdezted meg a markaszervizt, vagy az autószerelő műhely topikot, mennyiért csinálnak meg kb???!!!

plusz, ha nem vagy megelégedve, szerintem ne csak másokban, hanem magadban is keresni kellene, hol csúszott meg a dolog...

 

 

Előzmény: Oczu (42137)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.05 0 0 42145

Ma beraktam az Osram Ultra Life H7-es izzókat, remélem hogy vagy 2 évig nem is kell cserélnem őket. Kerültem egyet így este, és azt tapasztaltam hogy a fényerő talán minimálissal gyengébb, az eddigi fehéres tónustól inkább valamivel sárgább, de nem tűnik jelentősnek a fényerő csökkenése. Mivel én többnyire nappal vezetek, illetve esti viszonylatban ritkán, így vállalhatónak tűnik a kompromisszum, feltéve hogy valóban hozza az igért 3x -os élettartamot.

Marceee222 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 42144

Bízom benne bogy nem egyedi eset :-) ha mégis, majd nyáron jöhetnek hozzám hűsölni a fiatal hölgy utasaid :-) 

Előzmény: Törölt nick (42143)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.05 0 0 42143

Holnap munka után feltöltetem. Ha mégsem az lesz a baja halál fia vagy...:-)

Most úgy is ez a divatt itt. :-)

Előzmény: Marceee222 (42142)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!