Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

JuhászJJoe Creative Commons License 2014.05.05 0 0 42133

Sziasztok!

Ma beültem a kocsiba és letekeredett a jobb hátsó ablak és nem jön fel,mi lehet az oka?

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.05 0 0 42132

*b

Előzmény: Törölt nick (42131)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.05 0 0 42131

Mindenképpen p-ben parkolj. A kézit úgy is behúzza. A lassab gyírsítás jobb, persze csak akkor ha nincs a külsőben versenyző melletted. :-)

Előzmény: Batman72 (42124)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.05 0 0 42130

Nos hazafelé teszteltem. Az anyós oldalon mind a két rostélyból melegebb levegő jön, de egy idő után lentebb hűl. Akkor megyek töltetni. Remélem ez lesz a baja.

Előzmény: Marceee222 (42121)
Batman72 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 42129

Ja,még valami.

 

Gumi szakik,figyelem! :)

 

Most van két garnitúra (8 db.) 1 szezont futott téli gumim.

Mindkettő 13-as DOT számú.

 

Az egyik,ami rajta van,az195/60 16 Fulda Kristall Montero 3 C

 

Én tavaly vettem egy garnitúra Continental WinterContact TS850205/55 R16 -ot.

 

Rá tudom majd tenni arra a felnire?

 

Köszi.

 

 

Trotter66 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 42128

Hol vagy?

Előzmény: Senic (42126)
Trotter66 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 42127

Amíg hideg a motor-váltó(olaj)  kíméletesen, ha üzem-meleg, akkor helyzet szerint. :)

 

Én úgy használtam, amíg automata volt a fenekem alatt, hogy hidegen 2000 rpm-ig pörgettem a motort, és ennek megfelelően gyorsultam. Melegen meg max. 3000 rpm volt. Ha helyzet volt, akkor meg kick-down. :))

Ez diesel-automatára vonatkozik. Benzines automata még nem volt a fenekem alatt, de az így valahogy.

Előzmény: Senic (42126)
Senic Creative Commons License 2014.05.05 0 0 42126

Az első alkalommal valamelyik jeladót cserélték, a második alkalommal a lambda szondát. Ezt követte az okos kerék. Sajnos márkaszerviz.

És az egyetlen a környéken. 

Sajnos nem is tudok a környéken senkit akiben megbíznék, és alapvetően Renault-hoz ért. Át kellene mennem egy másik  megyébe. Nevetséges. De lehet hogy én vagyok informálatlan.

 

 

lantosjr Creative Commons License 2014.05.05 0 0 42125

Hála Dev-nek és Attilának működik a klímám!

Zoli! nagyon köszönöm a tekercs és beszerelés felajánlását, de megoldódott a problémám

kis kompjúteres küzdelemmel!

Nagyon köszönöm mindenkinek!

szép napot!

Batman72 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 42124

Újra itt,sziasztok!  :)

 

Automatásokhoz fordulnék,mert még nem volt  ilyenem. :))

 

1. Hogy "egészségesebb" elindulni vele?

Finoman,sokáig nyújtva a motor felpörgését,vagy kicsit határozottabb gázzal gyorsítani,hogy minél hamarabb felváltson?

 

2,Elég meredek az utca ahol parkolunk.

Hogyan célszerű állni egy automatával,milyen fokozatban?

Mert az"orral fölfelé 1-es,orral lefelé rükverc" itt nem működik.

R-ben nem engedi kivenni a kulcsot csak P-ben.

 

Köszi.

Sziasztok.

stevie-13 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 42123

Minden esetben ki kell cserélni a vezérlést az okos kerék cseréjénél, vagy van mérlegelési lehetőség?

 

 

Nem kell kicserélni.

 

Milyen szerviz ez?

 

Elsőre milyen alkatrészt cseréltek? Ha nem Renault-szerviz, mivel olvasták ki a hibát?

 

(Az okoskeréknek nemigen van köze a Check Emissions lámpához. Szívó benzinesnél a leggyakoribb hibaokok a lambda szonda, az EGR-szelep, esetleg valamelyik jeladó meghibásodása.)

Előzmény: Senic (42122)
Senic Creative Commons License 2014.05.05 0 0 42122

Segítség !!!

Renault Senic II. 1.6 16 V. Kigyulladt a környezetvédelmi lámpa. Irány a szervíz. Alkatrész rendelés sok ezer forint. Kimegyek a szervizből lámpa kigyullad. Másnap vissza. Újabb diagnosztika, újabb alkatrész, és újabb súlyos ezrek. Kijövök a szervizből lámpa kigyullad. Vissza. Állítólag okos kerék csere. Már az árát nem is mondom. Természetesen az interneten keresztül gyári alkatrészt az ő árukhoz képest 22 000 Ft-al olcsóbban megtudtam venni. Újabb verzió: a vezérműszíjat és a hozzátartozó alkatrészeket ki kell cserélni.

15 hónappal ezelőtt minden ki lett cserélve (vízpumpa, görgők, szíj, stb. stb. ) Azóta a település táblát el sem hagytam. Tettem bele 13 000 km. És újabb súlyos ezrek.

Minden esetben ki kell cserélni a vezérlést az okos kerék cseréjénél, vagy van mérlegelési lehetőség?

Marceee222 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 42121

Nem feltétlen. Nézd meg hogy a szélső rostélyból ami az anyós oldalon van is meleg levegő jön-e? Ha kevés a gáz a rendszerben, akkor csak a vezető oldalán jön a hideg, és a másik oldalhoz tartozó 2 rostélyból csak meleg...Nekem is hasonló gondom volt, utánaolvastam, elvittem rátölteni és még a srác aki töltötte is megerősítette hogy az alacsony nyomás okozza ezt a problémát Megane II-nél :-)

Előzmény: Törölt nick (42120)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.05 0 0 42120

Sziasztok!

 

Van egy kis gondom.

Bekapcsolt klímánál az anyós felöli de középső rostélyból meleg levegő jön. A többiből meg hideg. A keverőmoci rogyott meg gondolom. Mennyire lehet ahoz hozzáférni? Elég a váltókar környékét lebontani? Illetve ha veszek egy bontottat hogy tudom megnézni, hogy működik e? Digitklímám van.

 

Thx

DAndras79 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 42119

Hát ez már az út vége felé volt, már semmit sem akartam, csak szépen továbbmenni mielőbb, tehát 85lejt fizettem kp-ben.

50 helyett mentem 61-gyel , de az ottani szabály szerint 60-ig nem lett volna gond (ez a hivatalos "türéshatár", 61-nél viszont már a 11km/h különbséggel számolnak).

Az a helyzet, hogy 2001 óta járok Erdélybe rendszeresen, még soha nem mértek be, pedig arrafelé hajlamos vagyok a helyi vezetési stilust felvenni, tehát ha megy a sor a faluban 80-nal, akkor én is úgy megyek........itthon ilyet nem csinálok.

Befizetni nem tudtam volna sehol, mert ez máj.1-én volt és 4-én vasárnap jöttünk haza. Ki akarta küldeni az itthoni cimre a büntetést, de az már dupla összeg, 170lej lett volna (mint később megtudtam, 99,9% hogy soha nem küldték volna ki.....).

Úgymond "tartoztam" ezzel a büntetéssel a sorsnak, mert hihetetlen, de 9 éve semmilyen birságot nem kaptam.......itt volt az ideje......

De köszi, jó tudni, hogy a határon nincs lejelentve a dolog.

 

Egyébként az egyik kolozsvári rokon jogsiját 2 hónapra elvették, mert átment a piroson ( sárgáról váltott éppen pirosra, de ezt egy busz miatt nem vette észre). A rendőrök épp egy koccanásnál helyszineltek , látták, utána mentek, és ugrott a jogsi......

Előzmény: EME (42118)
EME Creative Commons License 2014.05.05 0 0 42118

kaptam is egy drága fotót valahol Székelyudvarhely környékén......6000Ft-ból megúsztam, szerencsére csak 61-el mértek be a faluban....

 

De ugye nem ott a helyszínen fizettél nekik, ráadásul Forintot? 

Engem is bemértek tavaly nyáron faluban 60-65 km/h körül. Szépen kiállították a hivatalos büntető cédulát, elmagyarázták hol tudom befizetni, majd szépen nem fizettem be!  A határon kiengednek, majd legközelebb beengednek, retorzió nélkül. Most még. Kisebb szabálysértésnél ez még járható út. A baj akkor van, ha ott a helyszínen el akarják venni a jogosítványt. (törvény van rá, hogy a külföldi sofőrét is elvehetik) Szóval, egyre inkább érdemes ott is rendesen viselkedni...

Előzmény: DAndras79 (42112)
develooper Creative Commons License 2014.05.05 0 0 42117

Ezt még megválaszolom:)

Hivatalos szalonokban van olyan kártyaolvasó ami a kártyából kiolvassa a valós állást.

A menetét nem tudom hogy mi kell hozzá.

Ha az óra nem volt még soha javítva, forrasztások árulkodhatnak a pörgetésről, illetve az órában lévő VIN megegyezik e az autóéval.

Előzmény: lantosjr (42115)
Marceee222 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 42116

Szépnapot! Sikeresen beszereztem 2+1 nagyon keveset futott Nokian i3 gumit mert a nyári 2 első csereérett lett, a hátsóval még semmi baj, erre a szezonra jók lesznek, következőre meg kap 4 újat. A gond ott volt hogy a méretet a télihez néztem (205/55), holott a nyári garnitúrám 205/60-as. Így van hátra 205/60as, előre 205/55-ös. Felmehet-e így, lesz-e valami különbség, vagy inkább intézzek /60-as?

lantosjr Creative Commons License 2014.05.05 0 0 42115

juteszembe Dev!

te ki tudod verni a valós Km óra állást a gépből???

annyira beszélnek itt róla, hogy már én is kiváncsi lennék, hogy az enyémben mennyi van valójában! :)

Előzmény: creative69 (42113)
develooper Creative Commons License 2014.05.05 0 0 42114

Én egy kicsit most hanyagolni fogom ezt a topicot. Aki akar telefonon úgy is elér.

Annyi csak az indok, hogy sok fórumot az egymásra fröcsögés miatt hagytam ott. Engem nem ért atrocitás ilyen téren soha, nem erről van szó. Hanem szimplán nem akarok olyanokról olvasni hogy ki kinek nem felel meg, és ki kinek nem hisz.

És ahogy Stewie is írta, mindent a fórum fele kommunikál le mindenki.

Depis lett a hangulat, majd visszanézek máskor, miután kipuffogta magát mindenki.

 

 

creative69 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 42113

Nem feléd voltam hanem azon a vizsgaállomáson ahol én vizsgáztattam utoljára. Központi rendszerben benne van minden fotó és írásos bizonyíték.

 

Ha visszaolvasol láthatod, hogy abban maradtunk, hogy szerinted nincs tekerve nekem azt mondták van és azt ígértem, hogy ki fogom rakni, hogy mi az igaz.

 

Veled is kommunikálok nincs nekem semmi bajom veled.

Jelenleg abban maradtunk, hogy mind a kettőnknek tiszta a lelkiismerete mert te tudod, hogy nem tekerted én meg tudom, hogy nem kitaláltam hanem a vizsgaállomáson jelezték az eltérést.

 

Ha lesz miről beszélni és annak lesz írásos nyoma akkor fel foglak keresni.

 

üdv Creative

Előzmény: stevie-13 (42107)
DAndras79 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 42112

Hát igen, én 73Ft-ét vettem a lejt, de az üzemanyag (is) amúgy is drága lett odaát......

Elég "keményen" mentünk, mert 1 nap alatt oda kellett érni Sepsiszentgyörgyre (esküvő) ami kb. 11óra nettó menetidő, de két kisgyerekkel a megállások miatt lett 14 a végére......kaptam is egy drága fotót valahol Székelyudvarhely környékén......6000Ft-ból megúsztam, szerencsére csak 61-el mértek be a faluban....

Az idei évre feltöltöttük a miccs-készletet (Auchan termék) és a szilvapálinka ellátmány is megvan :-)

 

Nálam az autópálya nyomja fel a fogyasztást, mert 7literrel jöttem le Debrecennél (140-160), ez általában a romániai részen lemegy 5.8 - 6 köré, és hazafelé jövet kicsit emelkedik az M3-on.

Amúgy a "nagy átlag" vegyes fogyasztás valahol 6liter körül van, de tudom, hogy lehetne kevesebb (pl. ha lassabban mennék.....).

Előzmény: EME (42110)
ThomBoy Creative Commons License 2014.05.05 0 0 42111

Inkább 160ezer a vezérlés csere anyaggal 1.5 dCi esetén márkaszervizben, mert van további művelet, például hűtő folyadékot is cserél a szerviz.

 

Egyebként a Renault Budapest hozott anyaggal is dolgozik, mert amíg a flottások gond nélkül kifizetik a tizenezres óradíjat és az olajat literenként ~8ezerért, cserében olyan szolgáltatásokat is kapnak, mint pl háztól-házig szerviz. Én viszont mindig kaptam tőlük 5évnél fiatalabb autóra is kedvezményt a munkadíjból, igaz, így is sokkal több volt, mint egy nem márkaszerviz óradíj.

Előzmény: Zsuppim (42092)
EME Creative Commons License 2014.05.05 0 0 42110

Szia András!

Mi is ott jártunk a hétvégén, rokonlátogatóban. Mit szólsz mennyire szarul váltják a Forintot? Soha nem volt még így, hogy itthon jobban megérje tankolni, mint odaát. 

Nyomtad neki rendesen, hogy ilyen sokat evett a kicsike? A mienk majd' egy literrel kevesebbet kért...

Előzmény: DAndras79 (42109)
DAndras79 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 42109

Hosszú hétvége alatti villámlátogatás Erdélyben: 1540km, 6.0-ás fogyasztással, majd az utolsó szakasz (Debrecen-Bp) autópálya  "felvitte" 6.2-re, az út autós szempontból eseménytelenül telt szerencsére.

Indulás előtt tettem fel az új nyári Pirelli gumikat (köszi Stevie :-) ) , volt bőven lehetőség kipróbálni hajtü-kanyarokban, száraz-vizes úton. Nagyon finoman megy az autó, a tapadás nagyon jó. Először gondoltam, még adok egy idényt a régi kopott Michelin-gumiknak, de össze sem lehet hasonlitani a kettőt. Mehettem volna még idén nyáron a régivel, de ez azért sokkal jobb.

Jövő hónapban olaj és szürőcsere van betervezve (letelik 15ekm).

vidiadv Creative Commons License 2014.05.05 0 0 42108

Milyet tettél bele ?

Előzmény: Betyárgombóc (42105)
stevie-13 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 42107

Annyit azért hozzátennék, hogy a vizsgaállomáson a gépjármű tulajdonjogát bizonyítva megmutatták az adatokat

 

 

Ha már itt jártál a szomszédban, akár be is ugorhattál volna.... vagy legalább felhívhattál volna.

 

Azért az nem teljesen normális, hogy elvileg velem van bajod, de csak a topik felé kommunikálsz, velem nem.

Előzmény: creative69 (42106)
creative69 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 42106

Sziasztok!

 

Bocsi, hogy nem voltam erre mostanában, de a hamarosan születendő gyermekemre koncentrálok és nem jut időm ilyen dolgokra...

A km eltérés akkor lesz bizonyítva amikor lesz időm elmenni az okmányirodában... (remélem a közeljövőben)

Annyit azért hozzátennék, hogy a vizsgaállomáson a gépjármű tulajdonjogát bizonyítva megmutatták az adatokat, csak sajnos ezt nem tudom még felhasználni/bemutatni. Amint meglesznek a papírok be fogom őket scannelni és fel fogom rakni az oldalra addig türelmet kérek mindenkitől.

Előzmény: Zsuppim (42080)
Betyárgombóc Creative Commons License 2014.05.05 0 0 42105

Motortartó bakot cseréltek nemrég és most morcosabb a motor járása. Értem ez alatt: jobban berázza az autót, meg mélyebben morog. Ez mire utalhat vahj?

Zsuppim Creative Commons License 2014.05.05 0 0 42104

Akkor nem az lesz. A bizti a műszerfal alatt van. 

Előzmény: Ati_! (42102)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!