Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

macibl Creative Commons License 2014.04.01 0 0 41680

Néha nekem is előfordul, hogy lent (vagy lentebb) marad a kuplung pedál. Főleg, ha sokszor használom pl: bonyolultabb parkolásnál.

De eddig még nem foglalkoztam komolyabban vele, mert ha a lábammal alányúlva felhúzom probléma nélkül működik tovább. Valószínű a kuplung munkahenger kezd behalni nálam is és nálad is.

Előzmény: kelger (41677)
DAndras79 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 41679

Szerintem a bal első kerék hozzáérése a padkához kizárható.

Ahogy a cartárs irta, az mind lehet, hozzátenném, hogy a motor ill. váltó tartó bakok is okozhatnak ilyen hibát: picit "odébb kerül" a motor, és emiatt nehézkes a váltás.

Előzmény: kelger (41677)
Makosx Creative Commons License 2014.04.01 0 0 41678

Nekem is történt ilyen kuplung beesés (1,9 dci) ugyan így ahogy nálatok csak nekem az Aréna mélygarázsában. Kuplung munkahenger megadta magát kocsi lefulladt ráindítottam még egyszer lefulladt és utána se kép se hang. Akku fő biztosíték is kiment. Nekem kuplung munkahenger csere, kuplung szerkezet csere, új akkumulátor és főbiztosíték. Mind ez márka szervízben mert odáig tudtuk elvontatni. Nem mondom meg milyen jó kis kiadás volt, épp építkeztünk.

Előzmény: kelger (41677)
kelger Creative Commons License 2014.04.01 0 0 41677

Sziasztok,

 

feleségem kisebb bajba került most, érdeklődnék, hogy másnak is volt e már hasonló problémája.

Mi volt akkor a megoldás, illetve mi lehet most a baj?

 

Típus: 2007 1,5 dci grand scenic (732)

 

 

Hiba leírása:

Kuplung beesett állapotban, nem vált rendesen sebességbe.

 

Abnormalitás a hiba jelentkezése előtt:

Jobb hátra parkolás közben, a bal első kerékkel a patka enyhe megérintése (lassú parkoló tempónál).

Hátramenet -> Előre -> Hátramenet -> Megáll (a folyamatban egyszer lefulladás)

 

Hiba jelentkezésének leírása:

Parkolás után 1 órával távozás a helyszínről.

1. Kiállás (Előremenet -> Hátramanet -> Előremenet)  --> Nehezen veszi a sebességeket

2. 2. sebességi fokozatot nem akarja bevenni váltáskor -> üresben megáll a akocsi

3. Sebességi fokozatokat nem vesz be

4. Kocsi félre tolása segítőkész autós segítségével

5. Motor leállít -> Sebességi fokozatokat nem vesz be

6. Kétszer kikuplungozás -> Sebességi fokozatokat veszi de álló motorral

7. Motor be -> sebességi fokozatot nem vesz be

8. Motor ki -> 1. sebességi fokozatba betesz -> motor indítási próba, de a motor nem indul csak 1 üzenetet ír ki (nem emlékszünk mi volt)

9. Észrevétel, hogy a kuplung be van esve 60-70% (kb 5-7 cm lehet benyomni)

10. Kuplung lábbal felhúz

11. Motor be, lehet váltani autózás közben

 

12. Megállás egy másik helyen -> motor ki

13. Észrevétel a kuplung megint be van esve kb 50% -> kihúz (nincs próbálgatás)

14. Váltás lehetséges

15. Megérkezés végállomáshoz-> motor ki

16. Kuplung nincs beesve

 

 

Egyéb:

Érzésre most könnyebben lehet váltani, mint ami előtt a hiba jelentkezett.

 

 

Köszönettel hozzászólásaitokat.

Gergő

 

baaandi Creative Commons License 2014.04.01 0 0 41676

Megkaptam! Nagyon köszönöm! :)

Előzmény: szalaics (41663)
szucsinet Creative Commons License 2014.03.31 0 0 41675

Kösz srácok a segítséget, meg fogom próbálni. Szerintem az a pedálérzékelő lesz a ludas...

Visszajelzek, pár nap múlva lesz rá időm.

 

 

köszi!

Előzmény: Traptor (41673)
Traptor Creative Commons License 2014.03.31 0 0 41674

Manuális vagy digitklímás?

Ha manuális, akkor lehet előtét ellenállás, motor, vagy, ami a legvalószínűbb az előtétellenállás csatlakozójának elolvadása...

Nálam ugyanígy kezdődött, hogy hirtelen eltűnt az összes fokozat.

Előzmény: nandor6 (41640)
Traptor Creative Commons License 2014.03.31 0 0 41673

Itt még van pár tipp:

http://wojtek-n.blogspot.hu/2013/07/clutchparking-sensor-problemerror-in.html

Igaz, hogy jobb kormányos a verda de ötleteknek nem rossz.

Esetleg rá kellene dugni egy diagnosztikát és úgy megnézni.

Nálam ezt a pedál érzékelő okozza, valószínűleg kontakthibás.

Előzmény: szucsinet (41670)
v__tibor Creative Commons License 2014.03.31 0 0 41672

mm = nn

 

Ej, ezek az okostelefonok :-)

Előzmény: v__tibor (41671)
v__tibor Creative Commons License 2014.03.31 0 0 41671

Bagatel kérdés: adsz neki elég gázt? Csak kuplung felengedésre vagy kevés gázra nem old... Csak megfelelő szinkrommal...  bár gondolom előtte jó volt... 

Előzmény: szucsinet (41670)
szucsinet Creative Commons License 2014.03.31 0 0 41670

Sziasztok,

 

2005-ös 1,5dCi Grand Scenic boldog tulajdonosa vagyok, viszont az elmúlt hetekben előjött az elektromos kézifék működtetés hibája. 

Automatikusan behúz, de nem enged ki amint indulnék csak kézi működtetésre.

Szerintetek mivel lehet a baj?

 

Ezekkel próbálkoztam:

- kézikapcsoló kontaktus tisztítása

- csomagtartóban lévő kézi kioldóval való hatástalanítás majd gyújtás le/fel

 

 

Előre is köszi!

Marceee222 Creative Commons License 2014.03.31 0 0 41669

Nem nagyon merek ajánlani semmit, mert kb 1 éve rendeltem felső bakot pontos alvázszám alapján, megérkezett, be lett szerelve, és azonnal leült az egész. Ha jól tudom benzinesét kaptam, így ezekután nem kockáztattam még 1 rosszat, forum egyik Renault mesteréhez, Zoltánhoz mentem Maglódra, aki biztosra 1.9-esbe való bakot rendelt és szerelt be nekem. 

Előzmény: macibl (41668)
macibl Creative Commons License 2014.03.31 0 0 41668

Köszönöm a válaszokat!

 

Én is nézegettem a neten, de 2006-os évjáratú 1,5dci 106lóvas-hoz nem találtam 50ezer alattit.

A korábbi évjáratúakhoz és a 1,9dci-khez találtam 20-30e között, de az enyémhez nem ajánl olcsobbat.

Vagy valamelyik mégis ugyanaz csak a webshopok nem ajánlják az enyémhez?

Valakinek tapasztalata?

Előzmény: Marceee222 (41664)
Makosx Creative Commons License 2014.03.31 0 0 41667

Amiből gondoltam, hogy problémás: nehezebben lehetett a tolatást kapcsolni ill. olyan volt belülről mintha alapjáraton a torpedólemezhez dörzsölődne. Egyszerűen csak hallottam, hogy hangosabb mint szokott.

Egyébként meg elvittem a Renault átvizsgálási akcióra 2800 forintért és ott állapították meg a hibákat.

Előzmény: Marceee222 (41666)
Marceee222 Creative Commons License 2014.03.31 0 0 41666

Nekem is magánban cserélték 25 000-ért a felsőt. Csere elött volt valami jele az elfáradásának? Alapjáraton vagy kigyorsításkor volt valami rezonancia? Én kicseréltettem, viszont alapjáraton ugyanugy remeg az utastér...kezdek gyanakodni a kettöstömegűre, nem-e az okozza...

Előzmény: Makosx (41665)
Makosx Creative Commons License 2014.03.31 0 0 41665

Nekem nemrégiben cseréltek felső motortartót és alsó kutyacsontot + egy stabilizátort. A Baumgartner 135 e árat adott de egy maszek megbízható Renault szervíz 53 e-ért csinálta ugyan ezt a három cserét.

Előzmény: Marceee222 (41664)
Marceee222 Creative Commons License 2014.03.31 0 0 41664

Neten körbenézve Febi motortartó bak 28 000 Ft-ért van, nekem is azt szereltek be 1.9 dci-be, és tökéletesen teszi a dolgát. 

Előzmény: macibl (41662)
szalaics Creative Commons License 2014.03.31 0 0 41663

Ment az anyag!

Előzmény: baaandi (41657)
macibl Creative Commons License 2014.03.30 0 0 41662

Sziasztok!

 

1,5dci 106lóvas scenic II.-ben szeretném a jobb oldali (hidraulikus) motortartó bakot kicserélni.

A szakszervizben az mondták 86ezer forint a gyári, utángyártottban 50ezer körül találtam FEBI-t.

Van valami tapasztalatotok, hogy elég jó-e az 50ezres FEBI?

szalaics Creative Commons License 2014.03.30 0 0 41661

:) ettől szép a közös szerelgetés! :)

Össze hozza a haverokat! És a téma is nagyszerű (mellbőség) :DDD

Előzmény: lantosjr (41660)
lantosjr Creative Commons License 2014.03.30 0 0 41660

jaja, frány falavél...

én is próbáltam porszívóval, de nem sokra jutottam vele :( meg ahogy a képeken látod, a lapátokra is volt egy pár levél "rácsavarodva"...

egyik napról a másikra elkezdett búgni, magasabb fokozaton pedig olyan szinte rezonált, hogy a műszerfalon is lehetett érezni nem kicsit...

de hogy hogyan juthatott el odáid, nem tudom, mindenesetre szétkaptuk, és ha már ott voltunk hifit is beépítettük, elvezettük a kábeleket hátra az erősítőnek...

és majd 3liter bort is elfogsztottunk, nem beszélve a gyertyacseréről :) jah meg elvesztettem egy fogadást azzal kapcsolatban hogy a szomszéd lánynk kétmaroknyi vagy három maroknyi a mellbősége...

kopaszra kellett borotválnom a fejem :)

mozgalmas este/éjjszaka volt, de legalább jól éreztük magunkat és Ződike is csendben fújja a levegőt :)

 

Előzmény: szalaics (41656)
Trotter66 Creative Commons License 2014.03.30 0 0 41659

Bocs, hogy belewau, de speciel az egykilences dieselmotor, ami a Scenicben van benne, nem azonos pl. a Lagunáéval.

Előzmény: Törölt nick (41653)
baaandi Creative Commons License 2014.03.30 0 0 41658

Azt hiszem te értettél félre..  nem tudom, hogy a hozzászólásom melyik részéből olvastad ki, hogy én bunkózásnak tartom a te hozzászólásod, mert valójában épp az ellenkezője a helyzet, nagyon örültem, hogy ilyen gyorsan segíteni próbálsz. Az meg, hogy miért kell nekem a szervizkönyv, hát ha ne kelljen már megmagyarázni :) kell és kész. És meg is lesz, mert itt hasonlóan nagyon segítőkész emberek vannak. De megnyugtatlak, nem fogok a garázsban vezérműszíjat cserélni  :) Viszont jelenleg - hál' istennek - nincs probléma az autóval, de ha lesz és segítség nélkül is meg tudom oldani, akkor is megírom itt, hátha segít másnak.

Ja, majd' elfelejtettem. Az általad javasolt oldal engem egyből a Paypal fizetőrendszerébe irányított, és valóban onnét már nem foglalkoztam többet az oldallal, ezért nem tudom, hogy visszatöltés ellenében is lehet letölteni. És amint látod egy ilyen beszélgetést meg lehet oldani szalonképesen is, durva szavak nélkül. Bár igaz, azt is lehet a fórumon! :) 

 

Minden esetre én még mindig csak köszönettel tartozom, hogy segíteni próbáltál, és remélem ez majd a jövőben sem lesz másképp! :)

 

Szép napot!

Előzmény: Törölt nick (41653)
baaandi Creative Commons License 2014.03.30 0 0 41657

OK! Ment a mail.. Előre is nagyon köszi! :)

Előzmény: szalaics (41655)
szalaics Creative Commons License 2014.03.30 0 0 41656

Látom neked is volt bent falevél a ventillátornál?!

Nekem elkezdett ütemesen kattogni, Én a motortér felől támadtam meg...porszívóval takarítottam ki, és ahogy nézem időnként nem árt, hogy ne szorulhasson meg a venti....

Előzmény: lantosjr (41654)
szalaics Creative Commons License 2014.03.30 0 0 41655

Nekem kéne egy e-mail cím! :) küld egy e-mailt az enyémre és szerintem holnap megy is...

Előzmény: baaandi (41652)
lantosjr Creative Commons License 2014.03.30 0 0 41654

sajnos/nemsajnos, nem produkálta újból, most lejöttem vele csongrádra pestről és most sem...

viszont szét kellett robbantani ismét a műszerfalat a fűtésmotor miatt, Weboldal hiányolta a képeket előző alkalommal... most itt vannak! :)

 

 

Előzmény: Törölt nick (41632)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.30 0 0 41653

Félreérted, nem bunkózni akartam! Csak ez egy olyan dolog, hogy - kövezzetek meg, de - szerintem aki nem tudja, hogy a Mégane és a Scenic 80%-ban, de motorikusan 100%-ban ugyanaz, továbbá fel sem merült benne, hogy mi a rákot keres a Mégane felirat a hátsó ajtókon, az a kolléga mégis mi a rákot fog kezdeni egy szervízkönyvvel???

Mint ahogy azt sem értem, hogy ha a Scribd leírását nem olvasod el, ti. hogy egy árva filléredbe sem kerül a letöltés, csak tölts már fel valamit cserébe azért, hogy letöltesz valamit, akkor a szervízkönyvet is így fogod elolvasni?

 

Számos ember van, aki a Klubhoz is és a fórumhoz is annak reményében csatlakozik, hogy majd gyorsan megkapja a szervízkönyvet, aztán jön a kánaán, otthon fog vezérműszíjat cserélni... Ahogy Te is írtad: ez a fórum tapasztalatcserére való! Valahogy nem érzem úgy, hogy az, hogy elkéred a szervízkönyvet, ebbe a kategóriába tartozna... Írd le, hogy mi a konkrét kérdés és segítünk! Hidd el! A szervízkönyvből marhára nem fog kiderülni számos olyan dolog, amire figyelni kellene!

 

És nem, nem osztom az észt, csupán a véleményem írtam le. Ezt is lehet a fórumon :)

 

Előzmény: baaandi (41649)
baaandi Creative Commons License 2014.03.30 0 0 41652

Nagyon megköszönném, ha esetleg én is megkaphatnám őket.. :)

Előzmény: szalaics (41651)
szalaics Creative Commons License 2014.03.30 0 0 41651

Nos valóban szervikönyvet nem adnak ki, elértettem.

nekem a megane meg van. Sokat segit

Sokaknak közkincsé is tettem magánba.

Senice is van, de nem teljes.

Előzmény: baaandi (41649)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!