Keresés

Részletes keresés

trizs77 Creative Commons License 7 órája 0 0 119808

Kell növelni az   "érdeklődők"    számát, hogy egy nyilatkozó senki, nagyobb számot mondhasson abban a 16 másodpercben, melyet az ügy a TV híradóban kap:

http://www.blikk.hu/aktualis/belfold/nyolc-honapos-terhesen-sem-hagyhatta-ki-a-hatarvadasz-tajekoztatot/eseeny3?utm_source=hirkereso&utm_medium=hirkereso&utm_campaign=hirkereso

trizs77 Creative Commons License 29 órája 0 1 119807
Batkaa Creative Commons License 1 napja 0 0 119806

Valóban látszik a díszelgő videón, ha nagyon keressük.

De akkor is igaz, hogy ez az ellátás nem általános.

Az mondjuk érdekes lenne, hogy milyen logika mentén kaptak egyiket vagy másikat...

Előzmény: vad05 (119805)

vad05 Creative Commons License 1 napja 0 0 119805

Nem, nem az. A rendészek valóban ezt kapták. 

Előzmény: PeterH84 (119792)
Platon Creative Commons License 1 napja 0 0 119804

Nagyon vigyáznak rá a rohadékok, hogy semmilyen körülmények között soha ne lehessen felelősségre vonás. 

Még a Cermisi mészárosokat sem ítélték el soha a Cavalesei sífelvonóban meggyilkolt 20 civilért.

Előzmény: trizs77 (119801)
kovacsgyula44 Creative Commons License 1 napja 0 0 119803

Nekem 1962 nov 29-én Cegléden a tüzérezrednél Évin Sándor őrnagy volt az ezredparancsnokom alezredes pkh-el, töf-el, polh-el. Az ezred majd 100%-ra fel volt töltve.

Előzmény: trizs77 (119800)
kovacsgyula44 Creative Commons License 1 napja 0 0 119802

Már a PfP idején ratifikáltuk a NATO SOFA egyezményt, amely részletesen rendezi a szövetség területén tartózkodó katonák jogállását.

Előzmény: trizs77 (119801)
trizs77 Creative Commons License 2 napja 0 0 119801

http://hvg.hu/itthon/20160926_gyorszemere_halalos_baleset_ikerterhes_no?s=hk

Emlékeim már homályosak, de jól csalódom, az USA minden állammal, ahol állomásoztat katonát, köt egy olyan megállapodást, hogy az adott állam joghatósága NEM terjed ki az Ő katonáira.

--------------

Pápán persze nem csak amerikaik állomásoznak hanem sok nemzet fiai.

trizs77 Creative Commons License 2 napja 0 0 119800

Boldog idők.

Pár száz főhöz 1 ddtbk + pár ezredes.

Mi 370 fővel voltunk Önálló alakulat.

Őrnagy parancsnokkal + főhadnagy törzsfőnökkel.

Elkeserítő.......................:-))

Végén még tényleg a feleségemnek lesz igaza, és ha jobb hadseregbe lépek be, vagy jobb időben lehetett volna belőlem Ellentengernagy!

Előzmény: kovacsgyula44 (119796)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2 napja 0 0 119799
Plieur Creative Commons License 2 napja 0 0 119798

Már mér ne csapongana kisit az ember, voltak már ennél vadabb dolgok is itt:)

A Szimonov-ot leváltó Mannlicher...:)

Előzmény: Batkaa (119797)
Batkaa Creative Commons License 2 napja 0 0 119797

Ne hülyéskedj, még valaki komolyan vesz... :)

Előzmény: Plieur (119795)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2 napja 0 0 119796

A dandártábornok úr szerintem a Katonai Rendészeti Központot vezeti egy olyan laktanyában ahol egy ezredes a pk. Van ott egy rendész zászlóalj annak is van parancsnoka.

Előzmény: trizs77 (119772)
Plieur Creative Commons License 3 napja 0 0 119795

Már nincs olyan hogy franciák 5,56-osa, hacsak nem a régi F1-est ( M193 ) szedik elő a raktárból. Az SS109-est F4 művésznéven gyártották, ameddig néhány éve nem sikerült megszüntetni :) a hazai gyártást, AFM Paris és ATM Le Mans...

Azóta olasz, brazíl, izraeli, német import SS109-es van. Csak nem Famas-t akarunk rendszeresíteni?:)

Előzmény: ka_TARZI_s (119783)
Plieur Creative Commons License 3 napja 0 0 119794

Szia

A CS halálos lehet zárt térben ( fedezék, alagút, helység) ha épp elég van belőve/bedobva.:(

Ilyen volt a vietnámi alagutakban.

Előzmény: belic (119744)
trizs77 Creative Commons License 3 napja 0 0 119793

Eccccer a KR járőr behozott egy katonát vasárnap délben az MN 7980-hoz (Ostapenko köz) ahol épp ÜTI voltam.

Nagy nyomozás támada mert nem igen tudtuk kideríteni hová tartozik a harcos ?

Történt ugyanis, hogy előzőleg az MN 7750 (1.Honi légvédelmi Hadsereg Kommendáns Z.) adta a laktanyaparancsnokságot, N+1 szatelit kicsi alegységgel.

Ezek az alegységek 8-20 fős kis alakulatok voltak, szana-szét az országban, amolyan félig önálló, félig valahová tartozó szabadcsapatok.

Volt ahol a 12 fő tisztre volt két tts + 2 pa. + 4 sorkatona.

Képzelhetitek mit foglalkoztak a 4 fő sorkatonával?

Semmit.

Első nap körbe írták a könyveiket, ami 1980-ban azért nem volt általános.

Kaptak valamilyíen munkát , de ha 3-4 napig nem mentek be   "munkahelyeikre"   a kutya nem kereste őket.

Volt olyan szatalit szabadcsapat, kb. 70 fővel, mely papíron a mi laktanyákban volt elhelyezve, és számukra 1 tts.irodát és 1 db legalább 4 ágyas legénységi szobát kellett biztosítanunk.

Hál Istennek ritkán jöttek be aludni, de nem tudom mit csináltunk volna ha egyik este a 4 ágyra beállít a 70 fő ott aludni jogosult sorkatona ?

Ez az OLP-s MN 7750 átadta nekünk a laktanyaparancsnokságot.

Nem örültünk a feladatnak.

A budapesti rettentőenkeményekvagyunk KR pedig megfogta az egyik ilyen OLP-s*** sorkatonát, hogy vagy nem volt rajta a sapkája, vagy nem is volt neki, már nem emlékszem és behozta hozzánk mert katona könyvében az szerepelt.

A srác először járt a laktanyában.

Átvettem.

Mit tehettem mást?

Majd vad telefonálás kezdődött, hogy hová, kihez tartozik a srác,:

- ki jöjjön érte?

- vagy hová, milyen címre adjunk neki menetlevelet, hogy bevonuljon állomáshelyére ?

Nem vicc három napig keresték/kerestük a honvéd helyét a Néphadseregben.

Ráadásul mivel OLP-s volt, mi meg HM közvetlenek, a két cég közötti legkisebb közös többszörös a MN VK ügyeletes volt aki minden telefonnál felháborodott, hogy ilyen piszlicsáré üggyel őt merik zavarni.

Maga az elfogott honvéd segítő kész volt, gyakorlatilag az ÜTI szobán lakott, 3 napig.

Adtunk neki szabadságos levelet, menetlevelet, mindent,  de nem akart elmenni, mert félt attól, hogy szökevény lesz és leültetik.

Politikai Helyettesünk győzködte, hogy nem lesz szökevény kap új sapkát csak menjen el.

Nem ment.

Igen ám de ahonnan eljött egy kirendelésből,  az a kirendelés az Ő eljövetele utáni napon feloszlott.

Az addig ott szolgált három tiszt hazament három különböző alakulatához.

Nem írom le az egészet, mert mégiscsak kb. 70 óra sok történése nem fér el ide.

Végül a Balatonlellei Honvéd Gyerektábor (nem a nagy üdülő) parancsnoka azt mondta, hogy Ő elvállalja a katonát, mert egy fél évvel azelőtt ott szolgált 40 napot.

Így hát útbaindítottuk Balatonlellére, ahová megérkezett.

Ez biztos, mert rákérdeztünk.

Hogy később mi lett vele, hol szolgálta le a hátralévő majd egy évét, a fene tudja ?

*** = OLP-s. Akkoriban már nem OLP-nek hívták hivatalosan az 1.Honi Légvédelmi Hadsereget, de a köznyelv még így nevezte.

Előzmény: tuzer (119791)
PeterH84 Creative Commons License 3 napja 0 0 119792

Nem vagyok katona :-) A kép nem hazug csak pontatlan.(?)

Előzmény: Batkaa (119778)
tuzer Creative Commons License 3 napja 0 0 119791

Bocsi felőlem még most is benn lehetnél. ÉN telefonáltam éjjel fél háromkor az ügyésznek. A hehe jelentése: nincs szebb öröm, mint a káröröm, mert abban nincs egy csepp irigység se....

Előzmény: Hehe164 (119789)
trizs77 Creative Commons License 3 napja 0 0 119790

Ezek után jött Elkán tobzódása a Tiszti Katonai Rendész Járőrökkel.

Ehhez a ZMKA másodvonalbeli vezetése és a Honvédvezérkar egy-két ezredes készségesen asszisztált.

Előzmény: tuzer (119788)
Hehe164 Creative Commons License 3 napja 0 0 119789

"(éjjel fél 3-kor, hehe)"

Honnan tudod hogy akkor engedtek ki? :-)

Előzmény: tuzer (119788)
tuzer Creative Commons License 3 napja 0 0 119788

kiegészítés az Elkán-érához:

Budapest, 198610.23. , '56 30 éves évfordulója. Legvadabb 2000-es parancs érvényben (vén háborús bűnösök ismerik), Budapest helyőrség ügyeletes tisztje friss, ropogós őrnagy, én.

Ez volt az első ilyen szolgálatom. Előtte a helyzet komolyságára való tekintettel még a katonai ügyész is részt vett az eligazításon. Asszem, a helyettesem első ügyeleti szolgálata volt.

Az egész városra 2, azaz kettő gyalogjárőröm volt, mindkettő kapott 6 - 6 forintot kétforintosokban, hogy probléma esetén nyilvános telefonfülkéből összeköttetést tudjanak teremteni velem.

A megoldáshoz egy UAZ-om volt, amellyel én a 15 őrséget kellett, hogy ellenőrizzem. Kíváncsi vagyok, Csillaghegyről mennyi idő alatt értem volna mondjuk a Corvin-közbe, és mi a szart tudtam volna csinálni.

Mellesleg a szolgálat végéig egy sorkatonát állított elő a biztonság kedvéért a rendőrség, mert az ipse a várban másodmagával szittyó után csendben danolászgatott. Semmi ok nem volt a benntartására, végül (éjjel fél 3-kor, hehe) felhívtam az ügyeletes ügyészt, az ijedtében a fővárosi főügyészt, aki döntött "rendőri intézkedés alapján" került a fogdajegyre. 6,00-kor szélnek eresztettem.

A járőrök hiánytalanul elszámoltak a 6 forintjukkal....

Előzmény: trizs77 (119787)
trizs77 Creative Commons License 3 napja 0 0 119787

Ma reggel a kelenföldi PU metróaluljárójában találkoztam egy járőrpárral szép tarka ruhájukban, hatalmas mordályokkal, kedélyesen beszélgettek. Nekem úgy tűnt, hogy a beszélgetés tárgyán kívül más nemigen érdekelte őket.

Egy aluljáróban szabad-e lőni ekkora fegyverrel?

--------------------

Szabadni éppen szabad, ha fennállnak a fegyverhasznált ma érvényes feltételei.

Nagy valószínűséggel ott nem állnak meg/fenn a szabályos fegyverhasználat feltételei.

Az más kérdés, hogy Magyarországon fegyvert használni kicsivel nehezebb mint atombombát gyártani.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

más

Elkán Károly vezérőrnagy, budapesti helyőrség parancsnok 1986-1988 között láthatóvá kívánta tenni a Katonai Rendészetet Budapesten.

Sikerrel.

Az égvilágon semmilyen eredményt nem ért el, kivéve azt az általam ismeretlen módon mérhető lelki tényezőt, hogy a város lakosságának egy kicsiny része, látta, hogy van Katonai Rendész Járőr Budapesten.

Napi 6-8 Tiszti Járőr, 99%-ban a belvárosban.

Napi 6-8 Tiszthelyettes Járőr, 90%-ban a pályaudvarokon.

Napi 6-8 Tisztes Járőr 90%-ban a belső kerületek kocsmái környékén.

Azért ez naponta 24x3 = 72 fő, talpig (bugyiig) sípzsinorba, fehér antant szíjba öltöztetett járőr jelentett.

- A Tiszti járőr 2 fő tiszt = 2 db PA-63, +  1 fő sor = AMD

- A tiszthelyettesi járőr 1 f Tiszthelyettes = 1 db PA-63, + 2 fő sor = 2 db AMD,

- A Tisztes járőr 3 fő sor = 3 db AMD.

Az állomány böcsülettel Járőrözött.

Például az egyik Tiszti Járőr fix, előírt járőr területe a Városmajor volt.

Az esetek 99%-ban ott, egyetlen katonával sem találkoztak.

De kimentek, járőröztek, visszamentek, jelentést írtak, hazamentek.

Az értelmetlen munkában is el lehet fáradni.

Minden járőr - szigorúan - BKV-n utazott.

Előzmény: schlumberger (119775)
Hehe164 Creative Commons License 3 napja 0 0 119786

Viccelsz?

Nincs itt kérdés.

Előzmény: ka_TARZI_s (119784)
Hehe164 Creative Commons License 3 napja 0 0 119785

Sima 5,56x45mm NATO lőszer.

Előzmény: ka_TARZI_s (119783)
ka_TARZI_s Creative Commons License 3 napja 0 0 119784

a kérdés, hogy mennyit számoltak fel a fegyverekre rtáaggatott oprikákra, és mennyit a sokszor ocsmányul rájuk rakott szereléksínekre.

De tény, hogy ritka el***ul nézett ki némelyik végeredmény, ráadásul ne mis volt igazi modernizáció, mert az AK fegyverek 2 fő hiányosságát meg sem próbálták orvosolni.

Előzmény: Hehe164 (119781)
ka_TARZI_s Creative Commons License 3 napja 0 0 119783

Ha jól tudom a franciák 556-osa más ballisztikai tulajdonságokkal rendelkezik, szóval gondolom az irányzékokat elég rendesen át kéne állítani a használatuk előtt.

Előzmény: Hehe164 (119780)
Hiryu-reload Creative Commons License 3 napja 0 0 119782
Hehe164 Creative Commons License 3 napja 0 0 119781

Az egymillió forint 2009-ben 3600 euró volt.

Mai forint értéken számolva egymillió kétszázezer körül jön ki, ez 4000 euró lenne, azaz csekély harminc százalékos felárat számoltak volna a "modernizációra" az új beszerzéshez képest, fegyverenként.

Természetesen vételi árfolyammal számolva.

Előzmény: tuzer (119776)
Hehe164 Creative Commons License 3 napja 0 0 119780

Azért a marhaság ebből a cikkből sem bírt kimaradni...

(a fegyverbe való lőszer nem kompatibilis a NATO által előírt szabványokkal)

Batkaa Creative Commons License 3 napja 0 0 119779

Kb. ennyibe fájt az is...

...és akkor most kezdődjön újra a vita, hogy le kell-e váltani az általános lövészfegyvert és a lőszerét?

Szerintem amúgy le kellene és ez nem 7, hanem kb. 44 milliárdos program lenne (40e fegyverrel és 100M lőszerrel számolva).

De persze a Kalákat és a meglévő 43M készletet ettől még nem kellene kidobni, ezekre kapnák a kiképzést a területvédelmi erő önkéntesei.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!