Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

tuzer 10 perce Creative Commons License 102430

Inkább az a gond,hogy az ott lévő parancsnok,aki felelős azért,hogy katonának nézzenek ki,az pont lesz@rta,hogy hogy néznek ki!

Bocsáss meg, pontosítok - ahogy én ismerem az ilyen bemutatókra való felkészülés rendjét - parancsnokok egész sora.

Azért ez már mond valamit, nemde?

Előzmény: Python24 (102427)
Python24 10 perce Creative Commons License 102429

"viszont ha az indexen/origon/nol/mn-en jelennenek meg cikkek, hogy az ezereves fem sityak mennyivel rosszabb vedelmet biztosit misszon levo katonainknak, mint a modern kevlarosok, akkor konnyen lehet, hogy megis csak akadna ra penz"

Kétlem.

Volt olyan katonánk Afganisztánban,akit nem védett meg a Mofém sisak.

Ott voltunk a temetésén..:(

Előzmény: GabikA (102423)
Python24 20 perce Creative Commons License 102428

Erre szokták mondani:

"Ha ezek a legjobbak,akkor milyen lehet a többi?":)

Nem tudom,hogy kik lehetnek ezek a mesterek,de akiket én ismerek a 34-esből,régi,kipróbált szakemberek,valóban elit katonák.Igaz,ők már erősen 40 év körül ketyegnek.....

Nem hinném,hogy ők lennének a képen...

Hígulásnak indult volna az az alakulat is?

Előzmény: kovacsgyula44 (102405)
Python24 20 perce Creative Commons License 102427

A 34-esnél azért nem üresek a raktárak.Hiszen csak nekik van magyar Multicam ruhájuk,például.

(Ja,meg annak,aki megveszi Salgótarjánban,a military boltban..)

De ne nyúzzák gyakorláson,kevés van,oké.De mindenkinek van 90M vagy 93M gyakorlója.Viseljék azt ilyen esetekben!

Inkább az a gond,hogy az ott lévő parancsnok,aki felelős azért,hogy katonának nézzenek ki,az pont lesz@rta,hogy hogy néznek ki!

Legyen ez a szakasz-vagy századparancsnok,vagy éppen a vezénylő zászlós!

Nem árt,ha egy katona katonának néz ki!Akkor is,ha különleges erők!Főleg,ha nem hadműveleti területen vannak!

Tök mindegy,hogy bemutatóra gyakorlás,vagy éppen az étkezde előtt történő sorbanállás folyik!

Előzmény: vad05 (102414)
Python24 fél órája Creative Commons License 102426

"Van, aki tudja, hogy pontosan milyen tevékenységet is lát a képen? "

Miért,mit látunk a képen?

Azt,hogy egyenruhás emberek,különböző kaliberű gépkarabélyokkal,ki-mit-talált-ruházatban,oszlopban futnak egy épülethez..

A fényképről egyáltalán nem derül ki,hogy ezek kik,vagy mit csinálnak.

Airsoft csapat nem lehet,mert azok egységesebbek,ott van team dress code..

Vagy nem??

"egy olyan zászlóaljról van szó, amelynek a gyakorlatán a szövetségesekkel és baráti erőkkel való együttműködés (más felszerelés, más ruházat, más fegyverzet!) igen elképzelhető helyzet. "

Ezért vannak többféle gyakorlóban,többféle,eltérő kaliberű egyéni fegyverzettel,változatos sisakokban,úgy,hogy igazából egy csoportban mozognak??

igazán kincstári magyarázat...

"Lehet kritizálni, mert van mit, de csak éssszel!"

Különben le leszünk fenyítve?? 

Előzmény: vad05 (102402)
Maitréja buddha egy órája Creative Commons License 102425

Legyen úgy, fejezzük be.

Az a szép ebben a topikos műfajban, hogy nem kell nekünk kommunikálni.

Azért az utolsó szó jogán, ha megengeded (ha nem)

1. A konkrét esethez.

Mindössze annyit irtam, ha figyeltél, nevetséges, hogy  egy ország a hadseregének színe virágát igy szereli fel.

Te meg nem mondtál semmit, szokás szerint.

2. A személyeskedéseidhez.

a. Armchair general. Ja, az vagyok, Viszont, azt a javamra lehet írni, hogy sose hazudtam magam másnak. Valóban, nem nagyon kedvelem itt a két topik körül kialakult "önfelszopó kört", akik között az évek során találkoztam mindenfélével, a zöldsapkás autófényezőtől klingonul nem tudó klingon flottaadmirálisig. Azért mindig kilóg a lóláb. Bár hozzáteszem, van pár olyan, aki annyira profi, hogy a régi The pretender sorozat cimszereplője sirva kérné a receptet.

Persze, vonyithatnék én is ezekkel a top dogokkal, akkor lennék csak f.sza gyerek, mi ?

Szóba kerültél egy chat alkalmával, mint földrészeken átivelő mindfuckere a topiknak, és valaki azzal gyanúsitott, hogy te lennél Hamburger. Ezt kikértem magamnak az ezredes úr nevében, valamiért vele se nagyon egyeztem, talán csak az emlitett Eritelaz kérdésben, viszont a magam módján tiszteltem.

Csalódnék, ha te lennél.

Veled viszont úgy vagyok, mint Fülig JImmy azzal a bizonyos mellszoborral.

Ha feltöröm amiket irsz, nincs mögöttük semmi.

Nem a sértettség iratja velem, nem kell kedveljelek ahhoz, hogy figyelmesen olvassam amit írsz. Van olyan itt, aki mint ember sose lesz a kedvencem, mégis elolvasok mindent tőle. Van olyan is, aki(mint Éhesló) stilusában rokonszenves, de amit ir, azzal nem tudok egyetérteni.

b. Infantilizmus. Finoman igy konvertálom, hogy leovisoztál, amiért sajnos csak puffoghatok, face to face nagy respektel, de hasbarúgnálak. Vas. Lol.

Az vagyok persze, nem tagadom, remélem kitart még a pár évig, amég rontom a levegőt a bolygón, csak történetünk szempontjából ennek semmi jelentősége. LÁsd az a. pontot.

Előzmény: vad05 (102413)
sznékiter másfél órája Creative Commons License 102424

képet nem , de egy videót tudok megtekintésre ajánlani,

szemelvények a

Royal Marine Commandos életéből.

https://www.youtube.com/watch?v=ybWPzBBTgK8

Nem tudom, hasonló létezik a Bercsényisekről is?

Előzmény: Maitréja buddha (102408)
GabikA 3 órája Creative Commons License 102423

Én is említettem, hogy van mit kritizálni, (lásd a kontúros jelzés), de ezek közül itt csak kevés került említésre. De nem hiszem, hogy azzal kéne itt az időt tölteni, hogy a helyzet pontos ismerete nélkül keressük a vélt, vagy valós hibákat. Azt a helyszínen a parancsnoknak kell(ene) rendeznie

mofém sisak, ez ugyben a helyszini parancsnok nem sokat tehet

viszont ha az indexen/origon/nol/mn-en jelennenek meg cikkek, hogy az ezereves fem sityak mennyivel rosszabb vedelmet biztosit misszon levo katonainknak, mint a modern kevlarosok, akkor konnyen lehet, hogy megis csak akadna ra penz

Előzmény: vad05 (102421)
M.Zoli 4 órája Creative Commons License 102422

Ok. Akkor ne okoskodjunk. ;)

Előzmény: vad05 (102421)
vad05 4 órája Creative Commons License 102421

Én is említettem, hogy van mit kritizálni, (lásd a kontúros jelzés), de ezek közül itt csak kevés került említésre. De nem hiszem, hogy azzal kéne itt az időt tölteni, hogy a helyzet pontos ismerete nélkül keressük a vélt, vagy valós hibákat. Azt a helyszínen a parancsnoknak kell(ene) rendeznie.  Itt mi csak maximum okoskodhatunk és fitogtathatjuk a "hozzáértésünket". (Magamat is beleértve!) 

Előzmény: M.Zoli (102417)
evaonline 5 órája Creative Commons License 102420
sznékiter 5 órája Creative Commons License 102419

Hehe!!!

Akkor itt most azt mutatják be hogy igy fognak eljárni ha valamelyik aktuális ellenzéki sokat okoskodik vagy Budaházy féle ,meg sokat feszegeti a Szijjártó villáját,meg a felcsúti polgármester csodálatos gazdasági növekedését meg a Közgépet,meg a stadionokat fikázza. stb.

Oda ez pont optimális.Meg ha túl sok fikázást olvasnak itt .Majd szépen egy szercsak jön a minyó hajnalban értetek.

Úgy hogy szerintem ők a legjobbak és ez tök király!!!

El is hiszem ha ilyem mollakretén hadzsit viszik éjjel az UH 60 val meg AH64ekkel ott nincs veszteség.

Bezzeg ahol van tűzerő ott egyből van veszteség is.Elég megnézni pár youtubos videót.

Előzmény: Plieur (102410)
Plieur 7 órája Creative Commons License 102418

Ez egy kissé hosszabb téma lesz ahogy elnézem.:)

A vita itt több témában folyt, kezdve a M70 sityak vidám jelenlététől folytatva azzal hogy lássák a VIP-ek hogy mit tudnak a SF, meg amit leírtam hogy ideje lenne kissé arányt váltani .

A fórumtársak tettek már észrevételt pár témában, nem sokat tudok hozzáfűzni. Egy VIP-nek 90%-ban el tudod adni hogy azért nézki úgy a társaság ahogy, mert az az 2 fő amelyk egyformán néz ki az a mi SF, a raj azért olyan vegyes kinézetű mert ők egy helyi erő amelyket mentorálnak, az ellen meg amúgy is irreguláris, csak ott a gond ha gyakorlat után a szürke hétköznapokban ugyanúgy,sajna  ez volt az ünneplőjük:(

Nem per spéci az a gondom hogy hol száll le a heli, hanem sokszor az ilyen "3 Humi berobog és rendet rakunk" forgatókönyvek, feljebb ezt látják, erre fogják asszociálni a SF létezését/feladatkörét. Arra amit egy BM bevetési oszt. is meg tud csinálni...

Előzmény: vad05 (102412)
M.Zoli 8 órája Creative Commons License 102417

Kedves Vad05,

Tisztaban vagyok vele, hogy a katonak nem ezt szeretnek. A kritikam nem is nekik szol egy kivetellel. En nem raknak sisakra rikito, konturos matricakat. Szerintem ez a "celpontnak oltozve" kategoria.

Előzmény: vad05 (102416)
vad05 8 órája Creative Commons License 102416

Szerintem éppen a képen látható katonák szeretnék a legjobban, hogy tele legyenek a raktárak valóban használható és korszerű felszereléssel és fegyverzettel. VIP-nap vendégeit meg még nem lehet tudni. Sajnos volt már olyan, hogy meghívták a politikusokat, akik utána se mutattak túl nagy érdeklődést a honvédelem valós kérdései iránt. 

Előzmény: M.Zoli (102415)
M.Zoli 9 órája Creative Commons License 102415

Akkor egy kicsit toltsek fel a raktarakat, es lehetoleg egyseges, es hasznalhto egyeni felszerelesi targyakkal. Epp bejelentette a miniszterelnok, hogy emelik a honvedelmi koltsegvetest, kezdjek itt. Bar ha abemutatora direct azert oltoztettek, szereltek fel ilyen valtozatosan a katonakat, hogy erre a problemara fokuszaljak a doteshozok ( a egyaltalan volt-lesz ott egy is ) figyelmet, akkor megertettem.

Bar eppenseggel ala van mar irva egy papiros, hogy magyarorszag ves 4 db V4 radart osszeen kb. 55-60 million eurort, ugyhogy lehet megint varhatnak nehany evet a kovetkezo eselyre.

Van olyan snda gyanum, hogyha alairodik egy bekeszerzodes Ukrajnaban, es par honapig nyugodt less a helyzet, a honvedelmi koltsegvetesek azonnal elfelejtodnek.

Előzmény: vad05 (102414)
vad05 9 órája Creative Commons License 102414

Kiegészítés: Szerintem sokan és sokszor elmondták már itt, hogy a raktárak üresek. Max. tártáskát lehetne rájuk aggatni a jelenleg amúgy sem kívánatos egységes kép érdekében! 

vad05 9 órája Creative Commons License 102413

OFF - A magam részéről ezzel befejezem a témát. Te nyugodtan folytathatod a "van rajta sapka, nincs rajta sapka" típusú lényegi kérdések szokásos stílusodban történő elemzését, mint mindannyiunknál jobban szakavatott karosszék-szakértője a témának! Egyszer talán eljutsz arra szintre, hogy a képekhez tartozó írásokat is megtaláld a sok "zavaró" szöveg között a weboldalon! :) Aztán elgondolkozhatsz rajta, hogy kit és miként akarsz olyan tevékenységgel zaklatni, ami a gyereknevelés igen kezdeti stádiumára jellemző közintézményben szoktak a Hozzád hasonló "nagyfiúk" játszani!   :) - ON

http://www.honvedelem.hu/cikk/46742_foproba-negyszer

http://www.honvedelem.hu/cikk/46668         

Előzmény: Maitréja buddha (102411)
vad05 9 órája Creative Commons License 102412

A vita nem azon folyik, hogy helyesek-e a módszerek és eljárások, hanem azon, hogy miért is mutatnak olyan vegyes képet a bemutatón (!!!) részt vevő katonák.  Ilyenkor a narrátor el szokta mondani, hogy a látottak sokkal inkább egy "képességsorakozót" jelentenek, mint a valós helyzetek élethű másolását. Arra ugyanis számos ok miatt nincs lehetőség. Amit itt hangsúlyozni szeretnének, az pont az, hogy igen sokrétű együttműködést folytatnak különféle szövetséges és baráti erőkkel a tevékenységük teljes spektrumában  (különleges felderítés, kinetikus különleges művetek, baráti erők kiképzése és mentorálása, ....). Az igen vegyes kép éppen ezt hivatott érzékeltetni. Az pedig, hogy hol száll le a helikopter (éles helyzetben ők sem egy fegyvertelen helivel mennek a helyszínre, de nem gondolom, hogy olyan egyszerű lenne hirtelen most 3-4 felfegyverezhető Mi-8/17-et, meg legalább 2 Mi-24-es "leakasztani" (hogy maradjunk a magyar valóságnál!). De abban biztosak lehetünk hogy el fogják mondani, hogy bizony ilyen, vagy ezekkel legalább egyenértékű, hasonló eszközökre lenne szükségük, hogy eséllyel tudják végrehajtani a feladatukat!  Azt pedig megint a helyzet fogja eldönteni, hogy "SWAT-módszerrel", vagy éppen a helységharc szabályai szerint hajtják végre az épületekbe történő behatolást. Hidd el, mindkét módszert ismerik. Csak éppen megint leragadunk a képeknél. Én látni vélek közöttük ilyen és olyan módszerre utaló képeket is. De biztosan csak azért mert elfogult vagyok a végrehajtók irányába és nem azért, mert jó párszor kellett hasonló kikényszerített "bemutatókat" is levezetnem. 

Maitréja buddha 11 órája Creative Commons License 102411

Valóban, a stilus maga az ember.

Vegyünk engem, konkrétan rákérdeztem, farkat méregetsz ?

Te meg szokás szerint adod a sértődött szakértőt, meg lököd a rébuszokat.

Megjegyzem te annyira "értelmesen" ajánlgatod a képek melletti szöveget,

hogy el kell neked mondanom, milyen szövegek vannak a képek mellett:

1.

további friss híreink

2. Egy naptár

3. A Magyar honvéd szeptemberi számának ajánlója

etc.

A stílusos bölcsesség áll, legalábbis a te stílustalan riposzt bölcsességehez viszonyítva.

Előzmény: vad05 (102409)
Plieur 14 órája Creative Commons License 102410

Tiszteletem

Nekem mint egyszerű hátasnak ( azaz egyszerű adófizető átlagpolgár) ha lehet egy véleményem:  az afgán/iraki  gyakorlat modellektől ideje lenne kissé eltávolodni, visszatérni legalább részben a hagyományos SF háborús feladatokhoz, igaz  hogy azok is jelen voltak afgániában, de a fő profíl az volt amit a gyakorlat is mutatott/ fog mutatni: célszemélyek kiemelése, objektum átkutatás,s tb-stb.

Nem kétlem hogy  vasálarcosékJ nem egy ilyen műveletben vettek részt, de ha belenéz az ember az ilyen akciók utáni történésekbe, valójában kisebb részük érintett valódi célszemélyt, elég vegyes társaság került a bagrami vagy gitmói üdülőtelepekreL ilyen kiemelések eredményeként. Az esetek többségében nem volt valódi szervezett ellenállás, max elszórtan.

Egy éjjeli lerohanás valamelyk afgán faluban ( elviszik a malikot, a mollát meg ki tudja kit akit beköptek a jóakaróiJ) nem azonos ügy azzal ami várható egy európai, kelet-európai terepen. Pld. az épp nem is olyan messze zajló eseményekben hangoztatva van hogy antiteró stb-stb meg különleges műveletek , de ilyen behatolásokról pld. a Doneck-ben, nemigen jön hírJ. Előbb lőnék le a helit minthogy a deszant bemutassa kiemeléses tudományát.:),

Szépek a SWAT módszerek, stb-stb., el is hiszem hogy alaposan ismerik a témát, de az a benyomásom hogy egy múlt háború tapasztalatai alapján készülünk a következőre, ráadásként egy olyan műfajban amely hagyományosan BM-es. J

Apropó, a főpróba lezajlott, remélem az ősbemutatóra rendesen felszerelik a részvevőket, csak akad még valami a raktárbanJ

vad05 15 órája Creative Commons License 102409

OFF - "De ha csak f.t méregetsz, hogy bezzeg te tudod mi folyik ott, akkor sorry. Akkor ne vedd figyelembe."

Maradjunk a végénél! Ne feledd, a stílus maga az ember! :) Te is tudhatnád (de legalábbis sejthetnéd!) hogy mi folyik a képeken, ha egy kicsit is értelmesen olvasnád a képek melletti szöveget! Vagy arra már nem telik ilyen stílusos bölcsességek mellett? - ON

Előzmény: Maitréja buddha (102408)
Maitréja buddha 16 órája Creative Commons License 102408

Tegyél már be egy képet, ahol egy normális különleges alakulat igy néz ki...sz.k rá, mit csinálnak, az egész egy csóró, műkedvelő előadás érzetét kelti...amugy mit csinálhatnak egy VIP bemutatón ? Mi- 8 as bálnával ?

Ezt az együttműkösést hogy érted, mindenkitől loptak csóringerek valamit, akivel dolgoztak ? Mert két egyforma sisakot nem látsz rajtuk.

De ha csak f.t méregetsz, hogy bezzeg te tudod mi folyik ott, akkor sorry.

Akkor ne vedd figyelembe.

PeterH84 16 órája Creative Commons License 102407

Mi lesz a borz családdal ha átmegy rajtuk egy autó?

Előzmény: vad05 (102406)
vad05 16 órája Creative Commons License 102406

:)

Előzmény: PeterH84 (102404)
kovacsgyula44 16 órája Creative Commons License 102405

Valóban szörnyű és ez az elit alakulatunk.

Előzmény: vazul1980 (102384)
PeterH84 16 órája Creative Commons License 102404

"Halálnak halálával halsz" Nem szentségtörés, hanem alliteráció :-) na jó inkább szóvicc

Előzmény: vad05 (102401)
vad05 16 órája Creative Commons License 102403

Ja igen! Ezek a katonák nem egyszer hajtottak végre hasonló tevékenységet valós harchelyzetben. Mindeddig saját veszteség nélkül. Persze még így is vannak ott a bemutatónak szóló elemek, de zömében pont nem azok, mint amiket sikerült felsorolni. 

vad05 17 órája Creative Commons License 102402

Csak mosolygok megint azon, hogy sokan úgy mondanak véleményt valamiről, hogy fogalmuk sincs arról hogy mit látnak! Kritizáljuk az egységes felszerelés, ruházat, fegyver hiányát akkor, amikor egy olyan zászlóaljról van szó, amelynek a gyakorlatán a szövetségesekkel és baráti erőkkel való együttműködés (más felszerelés, más ruházat, más fegyverzet!) igen elképzelhető helyzet. Van, aki tudja, hogy pontosan milyen tevékenységet is lát a képen? Vagy csak találgatunk? Lehet kritizálni, mert van mit, de csak éssszel! 

vad05 17 órája Creative Commons License 102401

Hajdan mi is alkalmaztunk üres gyalásó tokokat "admin pouch"-ként a rajparancsnokoknak. Mi ebben a szentségtörés?  

Előzmény: PeterH84 (102400)